K-report
 

Archiv do 5. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 5. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 11:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brachanec: Dík moc, Martine !
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 11:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, co kdybyste už přestali s tím vzájemnýn napadáním. Kolega Tazatel, kdyby trochu ubral na některých výrazech, tak s ním v 99% případů souhlasím. jestli si ještě dobře pamatuji, nevytočila jej fotka trochu nabourané mašiny, ale popis k ní "...vyfotil vlakvedoucí..." (volně řečeno). Ale ať si to vlakvedoucí vyfotí, ale když to někdo dá veřejně na web, ať se tím raději nechlubí. Všichni zaměstnanci ČD byli určitě několikrát poučeni (prokazatelně), jak se mají chovat ve vztahu ke sdělovacím prostředkům (i to je podle mě i internet) a zejména kdo může poskytovat informace při mimořádných událostech. A věřte mi, vím o čem mluvím. I já, po zhruba ročním čtení příspěvku zde na K-reporu, jsem moc opatrný, abych někoho nechal něco vyfotit z míst, která nejsou přístupná veřejnosti. Opět vím, o čem mluvím. To jen pár všehoschopných jedinců to podělalo ostatním.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 12:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děláte z komára velblouda. To by nesměl na dráze fotit nikdo a že tady pár fotografů je. Včetně mě. Těch pár jedinců, které někdo napráskal třeba tady bylo přesně identifikováno. Číslem vlaku, datumem, místem. Na ČD pracuje v současnosti zhruba přes 35000 zaměstnanců, z nichž může být něco přes 5000 vlakvedoucích a průvodčích. Jeden z nich to mohl být...
Ten podepsaný papír se týkal hlavně poskytování informací sdělovacím prostředkům ohledně provozu jednotek Pendolino. Bylo v něm, že v případě jakéhokoliv dotazu směřujícího k této problematice je jediným oprávněným zaměstnancem ke sdělení zprávy tiskový mluvčí.
Za další chci upozornit, že zastávka ČD je veřejně přístupným prostorem. Tato fotografie nepoškozuje v žádném případě dobrou pověst ČD,a.s. Jen zdokumentovala stav po nehodě řidiče s vozidlem společnosti PPL...
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
..." Systém vašich železnic je ve své podstatě dokonalý, ale během svého studia jsem ho nepochopil ".(M.Šimek, J.Krampol)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 12:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Plně s tebou souhlasím.pokud pustím někoho na mašinu a pak tu na mě kálí, proč bych ho tam měl pustit příště?Připojuji se k tobě, kolegáčku.ZÁKAZ VSTUPU NA HNACÍ VOZIDLO OSOBÁM, JEŽ NA NÍ NEKONAJÍ SLUŽBU ANI DOZOR.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Regent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 12:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Rousínov: A tato situace je nazývána vykolejením vlaku....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 12:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Dotkne se to i tech slušných co se chovat umějí, ale jak to rozlišit, že, co z koho vyleze za aktivního blbce, když jich osobně znám tak max 3. Ti budou mít vyjímku. Myslím, že jsou-li zde, poznají se.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4814
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 13:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výživné čtení, připadám si jak v době před rokem 89, to není možný že se tady debatuje na podobné úrovni, moc to někteří žerete!!
vivat CARGOOOOOOOO!!
Ivca
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.54.227
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 13:28:40    Odkaz na tento příspěvek  

nechtěli byste se radši bavit o nehodách?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4815
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 13:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivca:
Až se nějaká opět stane určitě se tu zase rozběhne jiná záživnější debata navíc k tématu...
vivat CARGOOOOOOOO!!
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 13:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: taky bych byl rád za ukončení těchto slovních přestřelek a napadání. Když se přestali hádat v sekci panťáků, tak začli tady
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5839
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 14:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opilý muž přežil na Brněnsku dvě srážky s vlakem
Rosťa Juříček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.96.154
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 14:43:33    Odkaz na tento příspěvek  

Před několika týdny zde někdo žádal informace o tragické nehodě (požáru) rychlíku u stanice Zámrsk v roce 1953. Už Vám někdo odpověděl, nebo stále čekáte?
Ivca
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.54.227
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 17:38:37    Odkaz na tento příspěvek  

hmm i kdyby to tady už někdo napsal tak to tu stejně nikdo nenajde přes tu smršť hádek. By se mělo založil také téma hádky aby určití uživatelé měli svůj prostor
709056
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.1.252
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 18:25:22    Odkaz na tento příspěvek  

ivca:vřele souhlasím
zdenek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.144.179
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 18:58:22    Odkaz na tento příspěvek  

rosťa juříček....... to jsem byl já, a zatím nikdo.... sleduju to od data umístění víceméně poctivě... budu čekat a pátrat dál.....
zdenek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.144.179
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 20:31:04    Odkaz na tento příspěvek  

snad to nebude bráno jako nevhodná reklama, ale na rozzlobenimuzi.com pod názvem "debílek" je zajímavé video........
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 7-2004

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 22:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

omlouvám se všem že narušuju diskuzi o nehodách něčím jiným!

odpovím teda Tazateli:Mistře pokud jste nepochopil mou nadsázku,tak promiňte,já se dál k vaší osobě nebudu vyjadřovat a užijte si dále svou povahu a ať se Vám v podniku ČD nadále daří i s tímto přátelským vystupováním a kamarádským přístupem.(Jo a hodila by se občas na tahání neschopných libereckých šrotů....ale uznávám že zásuvková bangle by byla 100* vhodnější)Jo a za 006 se nemíním k vaší nelibosti ani věšet ani páchat protestní akce na odboru 12 ani žádat mistra Čecháka a spol o audienci.Přeju krásnou noc a skvělé sny s káčkem
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.13.154
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 00:30:42    Odkaz na tento příspěvek  

753006:
Teda ty ses nám ale rozpičouřil.....kvůli jednomu kýbli zralému do šrotu.....to teda koukám.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 00:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:chápu,že to odnesou i ti nevinní,ale jak je chceš poznat kdo jo a kdo ne?Já jsem byl vždycky rád, když mě tam fíra vzal a když mě vzal na mašinu a nechal mě tak ikdyž jsme jeli, tak jsem byl za to moc rád. Taky byla jiná doba než dnes. Dneska je to o pusu.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
strojvůdce v.v.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.56
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 01:22:54    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin a mnoho ostatních: Regulérní jízda šotouše na lok. je otázkou náměstka DKV, ale vznikl Drážní úřad, bylo 11. září, rychlost se zvyšuje, střetnutí na přejezdu není vyjímkou a i ten bažant ve 160 proletí oknem na stanoviště a nějaká ta nehoda fírou zaviněná... Občas někdo přinesl potvrzení z nějaké VŠ a po jeho věrohodnosti nikdo neměl čas ani zájem pátrat, ale jak jste napsal je jiná doba.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 01:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občas někdo přinesl potvrzení z nějaké VŠ a po jeho věrohodnosti nikdo neměl čas ani zájem pátrat

Jo, to kdyby fungovalo i dnes, tak se jinde, než na stanovišti nevozím :-) Ale je pravda, že v době, kdy mi jakékoli razítko (kromě se státním znakem) udělají na počkání, nebo si to natisknu s pomoci wordu, malování a barevné tiskárny sám, by asi bylo na stanovištích lehce přecpáno...

PS: A to dle pamětníků dříve nebylo vyjímkou, že fírové nechali kluky z dopravních škol i řídit.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 07:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes: "PS: A to dle pamětníků dříve nebylo vyjímkou, že fírové nechali kluky z dopravních škol i řídit."

To potvrzuju,bejvávalo.Jo,když jsem se řítil,drže se kontroléru,na "osmej" s burácejícím brejlovcem s ranní 631 105km/h Bystřicí u Benešova..

Nedivte se,že když už patnáctiletí šotoušci na k-repu citýrujou a udávaj nejméně jednou tak staré fíry,že logicky následuje reakce.
Prostě když je někdo IQ 7 a musí se vytahovat,podělá to ostatním.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 09:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov : neřikej :-)) až na pár "vrahů" na 8 turnusáci nejezdili. Dle rychlosti a 8 stupně bych řekl že fíra měl kníra a jmenoval se Václav (dnes již dlouho v penzi).:-))
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 10:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máš pravdu,já to přes Bystřici pomalu otvíral,bo se to lomí za stanicí do protikopce,a "majster" povídá: Tak tam ten vosmej dej,atˇ to frčí.
Někteří táboráci to sekali..
Jestli měl kníra si teda už nepamatuju,já valil voči,svezení pěkný a potřetí v životě seděl za kontrolérem...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 10:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

až na pár "vrahů" na 8 turnusáci nejezdili

Snad je tam ten osmej stupeň od toho, aby se používal, ne? (pokud to dovolí traťové a vlakové poměry)
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 10:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad je tam ten osmej stupeň od toho, aby se používal,

:-)) Klasická diskuse,která nemá rozumné řešení.

Když vezmu praxi,tak při ježdění "max 7" máte méně poruch,klidnější službu a šetříte peníze Dráze za opravy.Díky tomu,že tam ten "osmej" nedáte,tak třeba nezkrátíte minutu,dvě,tři z Benešova do Budějic.Nebo to neprostojíte u pozdě postavených návěstidel a ušetříte naftu.
Já být majitelem vozidla,tak ty fíry raději nechám jezdit na ten sedmej.
Ale občas je dobré ten kotel trochu provětrat.
Takže jednoznačný názor nemám.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: až na pár vyjímek Táboráci nikdy nejezdili tužku. Výrobce dal 8 stupňů tak asi věděl proč! No ale jakmile přišel Brejloun od Bulíků tak to byla lemra líná. Každý motor chce občas protáhnou v maxlu. Jenže laureáti jezdili tak na 6. A běda když mu zácvikář dal 7 to bylo keců:-))
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo neprolít Bystřicí 100 a víc tak byl posera:-)),to samé do Bene do odbočky 80 a běda kdo brzdil před výměnou...no jo pitominky frajeřinky a pak si byl zpocenej až kdesi:-))
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Njn,ono i mezi starejma fírama byli "vrahové" i superopatrní strejcové,kteří se třeba za léta praxe nikdy nenaučili třeba pořádně,svižně a přesně ovládat brzdu.
A dneska to není mnohdy jiné.Je to jako na silnici-někomu řídit auto tak,že jede za pár litrů,mašinu šetří a přitom to odsejpá,prostě není shůry dáno.Howgh.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad je tam ten osmej stupeň od toho, aby se používal, ne?

Tak tak, pokud to někdo odpojuje, protože to a nebo ono, ať to postavěj do kopřiv. Má-li to opodstatnění (tedy ne rozjezd solo loko na 40) dávám všechno.


A to dle pamětníků dříve nebylo vyjímkou, že fírové nechali kluky z dopravních škol i řídit.

Taky potvrzuju, jel jsem coby průmyslovák dopravky na "praxi" s bardotkou z Jeseníku do Šumperka na osobním a potom do Kout na manipuláku a jel jsem já, fírové nám tu někteří normálně půjčili.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to beru tak, jako kdybych měl auto s 5-ti stupňovou převodovkou a z důvodu šetření auta jezdil max. na 4. kvalt. Blbost.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm.Nejezdit na "osmej" odpovídá nejezdit v autě s plynem až na podlaze.A pro opotřebení a spotřebu platí asi totéž.Takže na plnej céres občas ano,ale používat hlavu. /vlastní/.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.16.27
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 12:08:19    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Ve své letité Š105 (bez narážek na kohokoli konkrétního na DF) taky s využitím plné užitečné hmotnosti a s vozejkem nejedeme na trojku do kopce s plynem na podlaze. Jedeme za 2, na 3/4 plynu, možná o 10km/h pomaleji ale jaksi se nám ta chudinka nerozsype nebo nezadře...mimochodem zrovna mašinka ř.742 při 8 stupni ráda ulamuje vstřikovací trubky a dělá naftopády. Při jízdě např. s 2x742 s uhlím do Domažlic je rozdíl při jízdě na 7. nebo 8. stupeň ani ne 5km/h. Smysl to má v osobní dopravě, zrovna u bardotek, když se honí čas, ale na nákladu je výsledný přínos přinejmenším problematický. Má smysl rvát Mn na Oboru na 8. stupeň? Asi těžko, pojedu na 6., 7., když v Kaznějově je času fůra i kdyby ne, tak ušetřím možná 3minuty. Diesel ř. 310 je však oproti 6S230 tak robustní a předimenzovaný, že snáší daleko hrubší zacházení, trvale a bez následků snáší plný výkon. Pravda, když ho snáší 40 let, tak se někdy vzteky roztrhne.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 12:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: To taky, ale sem tam se to prostě "vohulit" musí, jinak by si ten motor moc zvyknul a pak by se mu naplno nechtělo.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 12:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo,pánové,koukám,že nejsme ve při :-)

"Ve své letité Š105 (bez narážek na kohokoli konkrétního na DF)"

No proto ! :-))))
plk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.132.58
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 12:35:32    Odkaz na tento příspěvek  

Ta nedělní 300 - k nehodě došlo již kolem 3/4 na 7 - vlak 1444. Zavedena NAD Komořany - Rousínov až kolem 20:30 díky aktivitě dispečerů DPMB a Kordis. Nebýt jich, cestující by tvrdli v těchto stanicích do odstranění závady. Organizace ze strany ČD podobná jako při letním průseru v Blansku.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.37.117
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 13:36:39    Odkaz na tento příspěvek  

No a proč se pluh utrhl? Skutečně vlak najel do překážky (kterou dle TV zpráv nenašli, že by nárazem vysublimovala?), nebo byl pluh na 750.144 níž než měl, přejezd byl trochu povylezlý a jak se mašinka propružila, tak to udělalo drrrrb?
Polii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 14:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To 749.241: b) je správně, akorát to číslo mašinky nesedí, byla to 750.143...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 14:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mimochodem zrovna mašinka ř.742 při 8 stupni ráda ulamuje vstřikovací trubky a dělá naftopády

Když tam máte šmejdy a nějaký osmičky tak jo.
Ten osmý je dobrý právě na rozjezd, doshánout nějaké rychlosti, kdy sepne nějaký shuntovací stupeň a pod, rychlejší rozjezd před úsekem se stoupáním a pod, 50otáček dělá hodně. Dokonce jsem zjistil, že některé mašiny mají na ten osmý i mnohem klidnější chod, co se vibrací týče, jak třeba na sedmý. A to jeden řekne, nejezdím na osmý a druhý už nejezdí ani na ten sedmý, tak na co tam ty stupň jsou udělaný, pro sradnu králíkům asi, tak to odpojte a jezděte na pátej 20-30 a je že...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 14:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a taky ty trubky praskaly dost často, protože to dílna měla v bordelu, chyběly jejich úchytky u hlav, nebyly dobře přitažený a nebo chyběly ty umělohmotný pouzdra, proto ty trubky dost praskají. Mně osobně za nějakých 18let praskly asi 4, tak jsem dojel bez čerpadla a v nejbližší stanici vyměnil, bóóóže. Prkotina. Jo když praskne pancéřka u filtrů, to je jiný naftopád, ale to nemá co dělat s tím, jestli motor má 1200 a nebo 1250 otáček...
Monty
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 15:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zastaven provoz na trati 190, Plzeň-Č. Budějovice konkrétně u Nezvěstic.Přejetý člověk na kolejích.Vlaky nepojedou cca. 2 hodiny.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 15:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdní stupně se používají podle potřeby, v tom se snad shodneme všichni. Techniku jízdy má každý jinou stejně jako v autě. Kdo jak jezdí je tedy na uvážení každého strojvedoucího. Pokud by to těm mašinám škodilo, tak tam ten 8 stupeň není. Na 8 jezdím jen, když je sucho.Když je mokro, tak se může stát, že vyletí výsmekáč, tak jezdím jen na 7.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 17:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem špatně rozuměl tomu, co je "výsmekáč" ale pokud je to přeotáčková ochrana spal.motoru, tak ta klidně vyletí za určitých podmínek i na jiných stupních než je 8 a už vůbec to nesouvisí nijak s počasím.
Rosťa Juříček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.96.154
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:11:55    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek:
Volně cituji z dobového článku, který vyšel v časopise zaměřeném spíše na technické a přírodní vědy, takže některé údaje, které by zajímaly železniční nadšence, zde nenaleznete (číslo vlaku, údaje z JŘ, označení vozů, kilometráž).
Dne 7. září 1953 vypukl v železničním voze
rychlíku jedoucího mezi stanicemi Zámrsk - Uhersko požár. Rychlík jel v době vzniku ohně na rovné, velmi dobře přehledné trati, rychlostí 95km/h. Ihned po vypuknutí požáru použilo více cestujících záchrannou brzdu a rovněž na lokomotivě bylo účinně brzděno, takže vlak zastavil na dráze asi 560m v 16 až 17 vteřinách. (zde si dovolím poznámku; některé z výše uvedených čísel nemůže být správné). Požár vypukl nečekaně na chodbě vozu 1. a 2. třídy, řazeného jako čtvrtého za lokomotivou, a v několika vteřinách se rozšířil na celý vůz, včetně oddílů pro cestující, a ještě když byl vlak v pohybu se rozšiřoval na oba sousední vozy. Ty byly poškozeny jen částečně a šíření požáru zde nebylo tak rychlé jako ve voze, v němž požár vypukl.
Cestující ve voze zachváceném požárem, v některých případech ani nestačili opustit svoje místo pro úžasnou rychlost jeho šíření, hojmost a sílu plamene, který se šířil z chodby do oddílů, od stropu směrem k podlaze. Někteří cestující vyskakovali za jízdy okny postiženého vozu nebo seskakovali z jeho schůdků. V celém voze nastala panika a místy i bezohledný boj o možnost úniku z hořícího vozu, vyvolaný pudem sebezáchovy, jakož i bolestí z popálení. Celkem 32 osob utrpělo popáleniny vyššího stupně, jedno dítě bylo kromě těžkého popálení pošlapáno a následkem toho ztratilo zrak. Někteří rodiče vyhazovali své děti oknem. Jednotliví cestující vyvázli s menšími popáleninami a zraněními různého druhu, způsobenými při vyskočení z vlaku. k vyskočení byly na jedné straně trati příznivé podmínky, vysoký travnatý svah, na druhé straně byla však druhá dopravní kolej, a tam také docházelo k těžším poraněním. Čtyři osoby, kterým se nepodařilo uniknout, zůstaly v hořícím voze.
V době požáru bylo slunné počasí, teplota 24°C, vál jihozápadní vítr. Železniční vůz, v němž požár vznikl, byl zničen od podlahy až ke střeše, kromě podvozku. Vše, co bylo ve voze spalitelné a hořlavé, to také shořelo. Trať byla požárem poškozena jen nepatrně; v místech, kde stály hořící vozy, bylo zjištěno 35 ohořelých pražců. V kolejišti bylo nalezeno několik spálených kovových per z čalounění sedadel a části roztaveného bílého kovu, pocházející z konstrukce vozu, hlavně z okenních rámů. Byly nalezeny i části roztaveného skla z okenních tabulí. Tyto nálezy svědčily o vysokém žáru, který se v hořícím voze vyvinul.
Rosťa Juříček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.96.154
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:12:33    Odkaz na tento příspěvek  

Podle výpovědí svědků, se požár rozšířil z přední části chodby, tj. z levé strany vozu, z míst nad levým předním kolem ve směru jízdy. Bylo shledáno, že podlaha podle znaků ohoření začala v této části hořet odspodu, kdežto ostatní otvory zjištěné v podlaze ohořely nebo prohořely zevnitř.
Ochranný plech proti jiskření vznikajícímu mezi brzdovým špalkem (hlavně jeho zabarvení) ukazuje, kterou plochou byl připevněn ke žhnoucí podlaze a která část byla přihnuta ke kolu. Uvolněním ochranného plechu vzniklo na podlažním příklopu místo nechráněné proti jiskrám. Uvolněná část působila svým způsobem jako sběrač jisker, které se soustřeďovaly u dřevěného příklopu podlahy. Při jízdě z Bohumína do Přerova se kolo otáčelo ve směru šipky a jiskry vznikající brzděním byly hnány podtlakem vzniklým za ohnutým plechem, do místa označeného v náčrtku. Tam se utvořilo horké ložisko ohně. Toto ložisko bylo při jízdě z Přerova do Prahy (tj. obráceným směrem) rozdmýcháváno nabíraným proudem vzduchu.
Od jisker prohořel příklop podlahy, která byla zetlelá (vůz byl starý 50 let) a oheň tak vnikl do uzavřeného mezipodlažního prostoru. Jelikož v tomto prostoru neměl vzduch volný odchod, prohořívala tam zvolna dřevěná podlažní konstrukce za nedostatečného přístupu vzduchu. Při takovém žhnutí, které je vlastně suchou destilací dřeva, se dřevěné části karbonisovaly (uhelnatěly). Tato karbonisace postupovala vnitřním mezipodlažním prostorem až k místu, kde byla dřevěná konstrukce zčásti obnažena a přístupna vnějšímu vzduchu, a dale tam, kde byl méně brzděn odchod nabíraného vzduchu. Toto místo bylo podle zjištění v podlaze prvního pododdílu pod sedadlem, kde byl montážní otvor k čepu podvozku. Když prohořel příčný trámek u tohoto otvoru, pak se žhnoucí prostor mezi podlahou a příklopem otevřel proti vnějšímu prostoru ze dvou stran. Tím došlo k rychlému prohoření dřevěné podlahy a linolea do vnitřku vozu.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fýra:Ano.Mám na mysli přeotáčkovou ochranu, neboli výsmekáč, jak se tomu u nás říká.Netušil jsem, že musím být až tak důsledný ve výrazech...
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Rosťa Juříček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.96.154
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:20:00    Odkaz na tento příspěvek  

Trámek prohořel asi za stanicí Choceň, jak tomu nasvědčuje výpověď svědka, který seděl v následujícím (pátém) vozem, a který ucítil zápach a viděl proužky šedomodrého dýmu. Karbonisací dřevěných částí se vytvořilo žhavé dřevěné uhlí. V okamžiku, kdy prohořela podlaha do vnitřku vozu, vznikl otvor; vzduch usměrňovaný a nabíraný plechem proudil pak přes nahromaděnou zásobu vytvořené dřevěného uhlí, čímž vznikal tzv. generátorový plyn.
Generátorový plyn je směs hořlavých plynů vznikajících při nedokonalém spalování pevných paliv. kládá se z dusíku, kysličníku uhelnatého a uhličitého, methanu a vodíku. Je požárně nebezpečný jako svítiplyn a jedovatý. Aby hořel, je nutno ho mísit se vzduchem. Užívá se ho k vytápění žíhacích, tavících a ohřívacích pecí a k pohonu spalovacích motorů.
Tento plyn mísen se vzduchem a tlačen otvorem v podlaze vzplanul plamenem vysoké teploty. Podle stupně proudění mohla teplota plamene dosáhnout 1000-1700°C.
Takový byl konečný závěr o příčině požáru, k němuž došlo za tak neobyčejných okolností a s tak velkými obětmi.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 18:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin tak "výsmekáč" slyším poprvé v životě, asi nějaký regionální termit
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 19:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuji ještě v době pětiletek a rudých praporů, když jsem jako malý svišť jel s rodiči nějakým motorákem (830 ??) poblíž Mariánských Lázní. Fíra dobrák od kosti nás tehdy sám pozval na stanoviště a posadil nás za pult. Já se jen tak symbolicky opřel o volant. Ovšem bratra ten volant trochu zmátnul a v první pravotočivé zatáčce s ním otočil "nadoraz". Ale i tak jsme troubili jak hasiči.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 19:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to zase znám pod tímto názvem.Resp. se tomu tady u nás tak říká.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 19:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raspi: 830 volant nemá, byla to pravděpodobně 820.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 20:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

No tvé nadšení bych až tak nesdílel. Nakonec tě dotyčný fíra nemusí vzít ani se stohem podobných potvrzení, je to jen a pouze na něm. Vzít musí pouze a jedině právoplatné kontrolní orgány zaměstnavatele, DI a v jistých případech členy PČR.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 21:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Tyhle soudruhy, co pro ně byl 8.st na brejlouny, nebo bangli, popř. třeba sérioparalel neřkuli poslední shunt na tramvajích tabu, jsem nikdy nechápal. Mašina je z výroby stroj stavěný na jmenovitý výkon, proč ho nevyužívat??? Když to nesnese, ať táhne kam patří, třeba do šrotu. Tímhle připosraným ježděním se jen na kolejích konzervují stroje, které tam již nemají dávno co dělat. Pak v kritických situacích, kdy potřebuješ přebytek výkonu, máš smůlu, mašina nezvyklá na podobné zatížení řachne a jsi v kelu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 21:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubos-Ct:
Až kvůli nějakýmu takovýmu trapáčkovi s foťáčkem přijdeš třeba jen o 500 Kč, budeš mluvit jinak.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 21:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Tys nejezdil na karkulích? Praporek, neboli výsmekáč. Pořád nic? No jo, jsi ještě mladej kozlik...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 21:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Na fýru musíš pomalu, stačí říct třeba stopák, nebo stopmagnet....
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 22:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A já bych to ještě vyhrotil. Nechculi, tak tam nebude prostě nikdo! Jinak střídám...
DI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.121.102.64
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 23:03:11    Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ty jsi teda bůh. Zkus nepustit kontrolu z Drážní inspekce. Napiš, na jakém vlaku budeš, já se přijdu podívat a můžeš mě zkusit nepustit, kámo. Siláku.
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 23:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě že jsem na rozdíl od tebe bůh. Jelikož ty se přijdeš podívat tak leda s lístkem na perón.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 7-2004

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 23:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

13:29 Osobní vlak se po poledni srazil s traktorem na přejezdu mezi Bezděkovem a Janovicemi nad Úhlavou na Klatovsku. Při nehodě byl lehce zraněn řidič traktoru. Provoz na trati je přerušen, vlaky nepojedou ještě minimálně dvě hodiny.
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...