K-report
 

Archiv do 16. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 16. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 13:21:35    Odkaz na tento příspěvek  

Janek_lemoch 357
**Marcik**
Permisivní návěstidla v metru mají pouze dvě barvy - žlutou a zelenou.

ŽLUTÁ - opatrně
ŽLUTÁ + ZELENÁ - vejstraha - co to je za návěst ? ej
ZELENÁ - volno
- A to je všechno, co to umí ? Co takhle blikačky ?

Absolutní návěstidla v metru mají tři nebo čtyři barvy - žlutou, červenou, zelenou a u některých je i bílou

ŽLUTÁ - opatrně
ŽLUTÁ bliká rychle - rychlost 40 km/h > používá se při vjezdu do odbočky (do obratových kolejí nebo pro přejezd z jedné koleje na druhou)
- a na autobloku se nepoužívá ?, tak proč to bliká i ve stanicích bez vexlí ???
ŽLUTÁ + ZELENÁ - vejstraha opět ta inovace
ZELENÁ - volno
ČERVENÁ - stůj
BÍLÁ bliká pomalu - posun povolen - poopravíme: na absolutním lze tuto návěst vidět jen a pouze na vjezdovém do depa, jinak pouze na seřaďovacím
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 13:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Pokud vím,na depu Hostivař byla všechna návěstidla cestová,takže umožňovala jak vlakovou,tak posunovou cestu. A na absolutních návěstidlech bílá byla. Klidná bílá znamenala Návěstidlo je v činnosti při základním provozním režimu,který snad mimo zkoušek na metru nikdy nebyl
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2692
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 13:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mojeho nazoru by fira o jizde na hubu mel vedet

Táži se už poněkolikáté - k čemu mu to bude dobrý ? On je jiný význam zelené (žluté či jiného volnoznaku), když je na trati telefonické dorozumívání a jiný, když je tam traťové zab. zař ?

taky jsem byl o účincích Valetolu tak informován. Jenže jsou lidé,kteří by řvali

Mě by zajímalo, kolik lidí si přečetlo rozsudek z Čerčan. Já ho nečetl, takže nevím, zda je tam psáno něco o konzumaci Valetolu jako o polehčující okolnosti. Možná by nám to ti co ho doopravdy četli mohli objasnit.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 14:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: 2391 ...... naprostý souhlas.
Mně by to před smrtí neuspokojilo, ani bych jí nijak nezabránil. Protože jak mám jet je dáno předpisy a jet krokem jen kvůli pocitu, že zrovna dnes mne pouští na na trať na volno a na hubu ta kráva, co běžně vypravuje vlaky proti stůj plácačkou, by mi asi dispečer nesežral.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 14:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: "(ŽLUTÁ bliká rychle) - a na autobloku se nepoužívá ?, tak proč to bliká i ve stanicích bez vexlí ???"

Tak v metru řeší nedostatečnou zábrzdnou vzdálenost mezi návěstidly - snížením rychlosti.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 14:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host: A ještě jedna připomínka. Stanice bez vexlí jsou z našeho pohledu zastávky a jsou v nich permisivní návěstidla autobloku.
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 15:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Táži se už poněkolikáté - k čemu mu to bude dobrý ? On je jiný význam zelené (žluté či jiného volnoznaku), když je na trati telefonické dorozumívání a jiný, když je tam traťové zab. zař ?
.... A další podobné



Pro vás fíry v tom rozdíl být samozřejmě nemá. Když svítí dovolující návěst, má být trať (přilehlý úsek) volný.
Problém je na straně výpravčího. Pokud je zvyklý jezdit skrze zab.zař., které standardně provádí kontrolu volnosti, a pak se tato kontrola vyloučí z činnosti, tak takový výpravčí daleko pravděpodobněji opomene provést nezbytná opatření (telefonické potvrzení nebo vizuální kontrola vyklizení příslušného úseku).

Snahou by mělo byt omezit omyly obsluhy při úkonech, které jsou v dané dopravně nestandardní.

Dle mého názoru, by u zařízení III. kategorie mělo jakékoliv nahrazení funkcionality systému činností obsluhy (byť skrze dokumentované úkony - a s d f enter) vést POUZE k jízdě dle rozhledových poměrů (tedy PN), čímž by se umožnilo (nikoliv nařídilo) strojvedoucím zabránit případným destruktivním důsledkům nehod.

Je pak samozřejmě věcí vztahu dodavatelé <-> provozovatelé zabezpečovacích systémů, aby tyto systémy vykazovaly co nejvyšší pohotovost a tím nevyžadovaly používání PN (spojených s nižší rychlostí) a následně pak nezpůsobovaly zpoždění.

Celé "slavné" volno na trať s vyloučeným zab.zař. přes asdf není totiž důsledkem ničeho jiného, než snahy minimalizovat zpoždění, za každou cenu. A dělá se to právě prostřednictvím DĚSIVÉ odvolávky na ty tratě, kde zab. zař. doposud neumožňuje kontrolu volnosti vůbec a standardně ji tam provádí pouze člověk.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 15:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejenom , nebo obsluha, nebo řidiči, ale i ostatní dělajíchyby, neb jsme lid chybující...
http://www.novinky.cz/clanek/149635-zena-si-zkracovala-cestu-pres -koleje-stret-s-vlakem-neprezila.html
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 9-2002
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 16:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netvrdim, ze tak jak to je, je to v poradku. ALE kdyz je vyluka ZZ, naridit Vmax 30 nebo 40 mi prijde vic nez vhodne. Toto asi zadny pedpis neresi, ze ? Opakuji znova ze pri narazu 30 nebo 40 obvykle dojde k deformaci zeleza, ale ne zivota. 60 nebo 160 ? vyberte si, ja pojedu pomaleji. Pozde, ale bezpecne.

A jeste dotaz: Tam, kde se napichnul ten postak na uhli, koduje VZ, nebo ne ? Pri ztrate kodu se ma postupovat jako pri nahlem obsazeni oddilu atd., je to jeste v D1, nebo uz to taky zmizelo ?

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 16:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normálně to tam koduje.Ale odjezd z Mohelnice je zaroveň předzvěst vjezdu do Moravičan.Na rozkaze máš že je to vyplé ,ale když ti místo přivolávačky postaví výstrahu tak jedeš normál a ani Tě nenapadne že tě chce nějaká červená čepice zabit.Za daných okolností by tam zustal asi každý z nás je to v olouku a v noci vidíš prd.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 17:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čert : nezabráni, lebo Edo nie je sviazaný so ZZ.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 17:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ALE kdyz je vyluka ZZ, naridit Vmax 30 nebo 40 mi prijde vic nez vhodne. Toto asi zadny pedpis neresi, ze ?
Na plno nekorydorových tratích kde není AB se běžně jezdí na telefonický způsob dorozumívání a rychlost může být až 100km/hod. Má se tam taky nařídit rychlost 30-40, protože se jezdí na telefon?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 18:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zařízení III. kategorie mělo jakékoliv nahrazení funkcionality systému činností obsluhy (byť skrze dokumentované úkony - a s d f enter) vést POUZE k jízdě dle rozhledových poměrů (tedy PN),

To je asi taková logika, že řidič z povolání nepojede nikdy autem do většího města, protože v autoškole jezdil jenom po dědině. Nebo třeba že jsem chyběl ve škole na 3+5 a proto to neumím sečíst. Přeci jízda na telefoniku, notabene jen jedním směrem není něco, co by neměl zvládnout (myšleno za normálních okolností). Jinak jízda na PN znamená rozhledové poměry pouze v obvodu stanice.

Je pak samozřejmě věcí vztahu dodavatelé <-> provozovatelé zabezpečovacích systémů, aby tyto systémy vykazovaly co nejvyšší pohotovost a tím nevyžadovaly používání PN (spojených s nižší rychlostí) a následně pak nezpůsobovaly zpoždění.

Tady přeci nejde o pohotovost zařízení. Výluka nebyla kvůli poruše, ale kvůli stavbě.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 19:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vida, jak se dá věřit zprávám TV Prima na základě podkladů od ČD: v letech 2003-2006 nezahynul při železniční nehodě žádný strojvedoucí. Ten mrtvý v Želenicích nad Bílinou v říjnu 2005 byl kdo? Jasně, nebyl od ČD, tak se nepočítá .
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 19:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vysvětlí mi někdo, co znamená jízda podle rozhledu a jaká je nejvyšší povolená rychlost? Díky
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda podle rozhledových poměrů je takový způsob jízdy, při kterém musí
strojvedoucí zastavit vlak nebo posunový díl před stojícími nebo stejným
směrem jedoucími vozidly ve společné jízdní cestě a podle možností i před ji-
nou překážkou, ohrožující jeho jízdu (včetně protijedoucích vozidel), přičemž
nejvyšší dovolená rychlost nesmí být překročena.
V dopravnách s kolejovým rozvětvením nesmí být překročena v obvodu vý-
hybek přilehlých k hlavnímu návěstidlu rychlost 40 km/h; u dopraven, které
jsou v tabelárním jízdním řádu označeny značkou „3>“, nesmí být překročena
rychlost 30 km/h.
Při jízdě podle rozhledových poměrů nesmí být překročena rychlost 40 km/h
přes výhybky na širé trati, pokud nejsou tyto výhybky kryty krycím návěsti-
dlem s návěstí dovolující jízdu vlaku (kromě PN).
Je-li návěstidlem návěstěna návěst přikazující jízdu podle rozhledových poměrů,
jedná se v dopravně s kolejovým rozvětvením o úsek koleje od tohoto návěstidla
až k následujícímu hlavnímu návěstidlu, k návěsti Konec vlakové cesty nebo
k návěsti Hlavní návěstidlo je na opačné straně. V případě hlavního návěsti-
dla, plnícího funkci odjezdového návěstidla, se jedná o úsek koleje k vjez-
dovému návěstidlu pro opačný směr jízdy; za odjezdu na trať s automatickým
blokem (kromě automatického bloku bez oddílových návěstidel) se jedná o úsek
koleje k prvnímu oddílovému návěstidlu automatického bloku.
Návěstidla hradel a hlásek jízdu podle rozhledových poměrů nenařizují.
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda tak, aby strojvedoucí mohl zabrzdit před případnou překážkou (stromem, vlakem...)
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páni strojvedoucí, nemyslíte, že dozrál čas, aby už konečně někdo pořádně bouchnul pěstí do stolu a řekl - tak dost! Pomalu co měsíc, tak jeden fíra kaput! Jak dlouho to tak ještě pojede?
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hezky se to říká, hůř udělá. ale napadá mě, kde je slavné vedení FS???to které tak bojuje za svoje lidi????
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro mnohé možná stupidní dotaz, ale pořád si nejsem jist.

Co je vlastně ta "federace strojvedoucích"? Ze zpráv by člověk mohl lehce nabýt dojmu že to jsou lidi co pořád jen křičí že se to a to dá zlepšit a skutek utek (i takto se to dá chápat, neříkám že si to myslím), ale jak je to doopravdy?
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Co použít mozek a vyhledávač - např. Seznam nebo Google? Ale to je moc práce, že? Tak zkuste tohle - http://www.fscr.cz/
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to jsou lidi co pořád jen křičí že se to a to dá zlepšit a skutek utek

Odborová organizace může v podstatě jen "křičet"a tím si vydobýt nějaké skutky.Skutky ke zlepšení je oprávněn provádět někdo jiný(zaměstnavatel,vláda,parlament,atd..).
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 20:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolikrát si taky řikám k čemu jsou...tyto tak zásadní věci by se měli řešit, jenže všude je ticho, život jde dál, bude se čekat až exne další...a i to bude možná furt málo...
Od FS možná nějaká aktivita vyvíjena je, ale z těch míst kam je to adresované se neozývá vubec nic...
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 21:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem jenom takový dotaz: Co dělají Páni z Federace strojvůdců ? Dělají ,,mrtvého brouka"? Jestli ano - tak na co čekají??? Až zas někdo zařve???
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 21:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechci obhajovat či hanit FS ale panáčci pokud se někde vyhlásí bojkot něčeho tak to bojkotujme jednotně nebo neřvějeme že FS je k hovnu. Byla jakási stávka a cosi jezdilo a cosi stálo. Proč, to není otázka tohoto vlákna. Každopádně není primární otázkou FS řešit to že vlaky se zastavují o vlaky ale, lidí kteří ty vlaky pouštějí potažmo lidí kteří vymyšlejí metody a zařízení jak je pouštět, aby se jaksi vlaky minuly ve vhodné stavu.Vcelku stupidní poznámky typu : Fíra by měl vědět že se jezdí na hubu atd by si měli dotyční panáčci vypláchnout z rypáků jelikož tyhle demagogie absolutně potlačují smysl dopravních předpisů.
754 forever
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 21:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myškin: A co uděláte Vy? Půjdete do stávky, když ji vyhlásá nebo budete říkat, že musíte živit rodinu? I s rizikem, že jednou domů nepřijdete?
pArDáL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.210.165.162
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 22:17:47    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík, Myškin:
Vskutku pozoruhodný úkaz v naší kotlině. Téměř každý, kdo nejméně jednou vyfotil lokomotivu ví, že existuje nějaká FS a ještě lépe ví, co by tato organizace měla, či neměla dělat. Zjednodušeně- buďto křičí málo a nebo hodně. Takže děti. Už je pozdě, vyčistit zuby, pusu mamince a do hajan. Strojvůdci už si pro dnešek pomůžou i bez vás.
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 22:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To RadekŠ:
To je asi taková logika, že řidič ...
Takový řidič v tom městě udělá velmi pravděpodobně průšvih, a možná se to stane i nikterak výjimečným obsahem černé kroniky.
Osobně nestojím o to, aby úmrtí strojvedoucích a cestujících byla nikterak výjimečným obsahem černé kroniky.

Jinak jízda na PN znamená rozhledové poměry pouze v obvodu stanice.
Doufám, že nejste strojvedoucí... Pokud ano, zopakujte si prosím alespoň podstatné části předpisů! S takovou by jste mohl způsobit pěkný PRŮSER!

Tady přeci nejde o pohotovost zařízení. ...
Souhlasím, uvedl jsem to v obecném kontextu s obcházením funkcí zab.zař. obsluhou přes asdf, o kterém se zmiňoval předchozí odstavec. Nicméně výluka traťoviny může být i z jiných důvodů než je výstavba a ty je potřeba minimalizovat -> vyšší dostupnost. (Je jedno jestli je zařízení mimo provoz pro poruchu nebo údržbu. Prostě je potřeba minimalizovat nefunkčnost. Jinak jde celá bezpečnost do háje a zab.zař. není potřeba. -> Stačili by výpravčí se schopnostmi a pracovní dobou řídících letového provozu... Nevím ale, jestli by to bylo levnější než dobré (bezpečné a spolehlivé) zab.zař.)
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 22:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pArDáL
Já se ptal! A psal sem že se to dá pochopit i tím způsobem který jsem do příspěvku zakomponoval, neříkám že to tak chápu já.
Takže kdo by měl dát pusinku na dobou noc?
Všem kteří odpověděli bez zbytečných urážek dík
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
LapiCB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.1
Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 23:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tyjo, vubec nerozumim tem vasim terminum ohledne ZZ, naky generace to ma jo? Lidi v provozu pretezovany prej. Maximalne pruvodci co se musi dohodnout s ozralama, cikanama a jinejma "cestujicima". Ostatni se jiste nepredrou.
Zkratka nevim o tom nic do hloubky a ani nechci, zkazilo by mi to nadhled vhodny do roku 2008 a ne 1978. Staci mi ze o tom studuji dopravni VS a doufam, ze o tom budu jednou odpovedne rozhodovat.
Doufam ze mi verite, ze k tomu neni treba znat kterou klikou se toci kdyz chci pustit vlak za dalsim vlakem, ale znalost prostredi, doby, moznosti a prilezitosti pro zvyseni objemu zbozi a osob prepravovanych po zeleznici.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 00:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnny11, Houba, Pardál: Obdivuju vaši víru v to, že vysvětlíte něco těm tupounům, co vždy přesně vědí jak se má kdo zachovat a zásadně si vytírají držky lidma, který si platí někdo jiný. Sami mají sevřenou zadel aby se náhodou jednou nemuseli postavit proti chlebodárci natvrdo. Ostatně naposled se taky podělali a byli zticha jako pěny. Normální paraziti co se vezou. Ale hlavně že vědí komu vyčinit jak nic nedělá ve věcech, které se jich netýkaj.

Myškine a spol, když v těch mašinách nemáte svou prdel, tak se do nás nevyměšujte. My si poradíme i bez vás, jako už vícekrát. Jsme na vaše farizejství zvyklí. Rozdělte si své kolekce a nestarejte se o nás. Dík.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 00:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kočka:
Neboj. Pan RadekŠ není fíra. Ale je poměrně dobře informovaný šotouš. V té PN sice ujel, ale to bych mu odpustil. Jinak je to chytrý pán. Ostatně i mistr tesař se někdy tne mimo. :-D
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 00:52:04    Odkaz na tento příspěvek  

pro Čert, Janek_lemoch a Marcik

č. 173/1995 Sb. VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy ze dne 22. června 1995, kterou se vydává dopravní řád drah
Změna: 242/1996 Sb.
Změna: 242/1996 Sb. (část)
Změna: 174/2000 Sb.
Změna: 174/2000 (část)
Změna: 133/2003 Sb.
Změna: 133/2003 Sb. (část)

Ministerstvo dopravy stanoví podle § 22 odst. 2 , § 35 odst. 2 , § 42 odst. 3 , § 43
odst. 1 , 4 a 5 , § 44 odst. 1 a § 66 odst. 1 zákona č. 266/1994 Sb. , o dráhách :
ČÁST PRVNÍ

§ 1
Výklad některých pojmů
Pro účely této vyhlášky se rozumí

(ad Čert 90: A ještě jedna připomínka. Stanice bez vexlí jsou z našeho pohledu zastávky a jsou v nich permisivní návěstidla autobloku.)

-- c) stanicí dopravna s kolejovým rozvětvením, u dráhy speciální i bez kolejového rozvětvení,
a se stanoveným rozsahem poskytovaných přepravních služeb,

( ad Janek_lemoch 359: Vysvětlí mi někdo, co znamená jízda podle rozhledu a jaká je nejvyšší povolená rychlost? Díky)

-- m) jízdou podle rozhledových poměrů nezabezpečená jízda drážního vozidla řízená pouze
rozhledem osoby řídící drážní vozidlo tak, aby drážní vozidlo zastavilo před jiným drážním
vozidlem ohrožujícím jeho jízdu a podle možností i před jinou překážkou,

Toliko citace "zákona", který má jasné definice bez ohledu na něčí soukromé pohledy a názory na "jakozastávky".

ad Čert 88: Pokud vím,na depu Hostivař byla všechna návěstidla cestová,takže umožňovala jak vlakovou,tak posunovou cestu. A na absolutních návěstidlech bílá byla. Klidná bílá znamenala Návěstidlo je v činnosti při základním provozním režimu,který snad mimo zkoušek na metru nikdy nebyl

-- V Janek_lemoch 357 bylo: BÍLÁ bliká pomalu a ty to ještě dokomplikuješ další návěstí, která se může na absolutním klidně objevit i bez přechodu trati na ZPR a přitom legálně avšak pro kdekoho překvapivě s panikou.
Depo Hostivař je slátanina spousty výjimek oproti normovanému a předpisovému stavu a dosud nedošlo k finální legalizaci, stále se jedná o provizorní zkušební provoz.

ad Marcik 87: Tak v metru řeší nedostatečnou zábrzdnou vzdálenost mezi návěstidly - snížením rychlosti.

-- V metru neexistuje nedostatečná zábrzdná vzdálenost. Vždy musí být splněna podmínka zábrzdné vzdálenosti z návěštěné rychlosti.
( Zábrzdná vzdálenost se tedy mění podle sklonových poměrů a návěštěné rychlosti.)
Každý vlak, který se pohybuje po trati nesmí být brzděn na méně než 50%, samostatně jedoucí vlak s přepravou cestujících na 100%.
Pro takto vedené vlaky je vždy stanovená zábrzdná vzdálenost dostatečná.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 06:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad) Kočka, 15. září 2008 - 15:07:36
Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu .

RadekŠ: On je velký rozdíl mezi tím, když výpravčí jezdí podle tlf. dorozumívání standardně, a mezi tím, když jezdí "na hubu" jednou za rok.

Kočka: Čím více spolehlivé ZZ, tím menší schopnost výpravčího správně používat PN, vypisovat rozkazy apod. V lepším případě se ta neschopnost projeví zpožděním vlaků, v horším nehodou.

Na druhou stranu příliš časté používání PN pak vede k tomu, že výpravčí nesplněné podmínky kolikrát už ani nečtou a rovnou tam nahrnou a s d f.

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 7-2003

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 06:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na hlavním v Brně cca. u nadjezdu městského okruhu máte odjíždějící rychlík směr Bohumín zapíchnutej v žehličce.
Minulla on jano!
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 06:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mluvil jsem včera s jedním pánem z FS. To, co řekl, mě vážně dostalo. V podstatě nikdo nic proti ESe nemá, jde jim jenom o to, "aby se už začlo něco dít", tím rozumějte zavedení funkce jakobyÚBP. Účel světí prostředky a chudák ESA byla zrovna na ráně...

Měl jsem dost problém mu vysvětlit pojmy příčina a následek.
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 07:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Milý pane, promiňte, že jsem se Vás dotknul. Tím, že jsem si dovolil něco povědět. Už budu mlčet.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 08:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janek_lemoch : Typický príklad , cestná premávka . Nikto neručí za to, aký úsek a či je voľný pre tvoju jazdu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 09:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myškin:

Říkejte si tu co chcete, to je mi fuk, ale nevytírejte si neustále svá nevymáchaná ústa organizací, kterou:

ad1: neplatíte
ad2: apriori na ni pliváte a když se to hodí, tak ji poučujete, jak se má chovat

Nic víc, nic míň. Starám se snad já, nebo někdo z FS, o to, jak vaše odborová buňka dupe nožkou za vaše lepší podmínky?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 10:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mluvil jsem včera s jedním pánem z FS. To, co řekl, mě vážně dostalo. V podstatě nikdo nic proti ESe nemá, jde jim jenom o to, "aby se už začlo něco dít", tím rozumějte zavedení funkce jakobyÚBP. Účel světí prostředky a chudák ESA byla zrovna na ráně...

Měl jsem dost problém mu vysvětlit pojmy příčina a následek.


A co je na tom divného? Kdyby FS neřvala, nebyla každou chvíli v TV, co by se stalo? Zametlo by se to nádherně a s klídkem pod koberec. Jako i jiné kauzy v našem Banánistánu. Jestli chceš operovat příčinou (pískování), pak věz, že stav pískování je léta setrvalý, někdy lepší, někdy horší. Technicky to těžko půjude řešit jinak, než tlakovzdušně přes EPVentily. Problém je v tom, že superhyper zařízení (jedno jak se jmenuje) dokáže ztratit již jednou zjištěný vlak z dohledu. Nebo mi chceš říct, že ÚBP by to v Moravanech nezachránila? Jen pro tvou informaci, z autobloku a AŽD 71 jsem ráčil maturovat (tím neříkám, že si vše dodnes přesně pamatuju, ale základy mám i sešity ze zabzy). Taky se mi nelíbí, že se to vše hrne jen na ESAu, ale jde nám hlavně o to, že je třeba to řešit, jakkoli, ale řešit. Nechceme díky problematickým KO a písku postupně pochcípat všichni.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 10:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k tzv. "ÚBP"

Proč to jinde jde a u nás ne? Francouzi údajně nemají "ÚBP" ani na traťových systémech ...

"ÚBP" pro staniční koleje zavést půjde, nicméně zcela jistě to bude spojené se vznikem další rizikové funkce (prováděné přes povinně dokumentovaný úkon), stejně jako vzniklo nouzové rušení závěru úseků ve zhlaví a rušení ÚBP pro traťová zařízení, k odblokování neadekvátně zablokované koleje. S vysokou pravděpodobností, která hraničí s jistotou, nesprávné použití této rizikové funkce dříve nebo později způsobí nehodu...

Co se bude muset stát, aby se špatný technický stav vozidel stal neomluvitelný???
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 11:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

**host**
Děkuju ti za vysvětlení, opět jsem o něco chytřejší a tady přidávám význam násti Posun dovolen, který je v Návěstních předpisech D 1/1 pro metro

Návěst 18, Posun dovolen (Pomalu přerušované bílé světlo)

Návěst: a) dovoluje jízdu za návěstidlo rychlostí nejvíce 20 km/h a přikazuje očekávat na příštím seřaďovacím nebo absolutním návěstidle návěst 15, Stůj; b) informuje, že výměny v posunové cestě jsou zajištěny staničním zabezpečovacím zařízením a že tato cesta může být obsazena jiným vozidlem.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 11:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co je na tom divného? Kdyby FS neřvala...

No samozřejmě že nic, protože FSČR je odborářská (=politická) organizace a nikoliv organizace odborná, alespoň tedy co se zab. zař. týče. Bez šmajlíka.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 11:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Francouzi údajně nemají "ÚBP" ani na traťových systémech ...

Nikoliv údajně, ale doopravdy.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 11:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kočka. Nedejbože, aby to muselo být české Eschede, nebo jiná tragédie kde hlavní roli bude hrát jakékoli hnací vozidlo+3xBt.
Děj na rovném úseku, oranž na AB a za obloukem trati rozjíždějící se Wapky na podpískované koleji, kdy HV od Wapek je v dalším oddíle a splnilo ÚBP.
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje veřejnou dopravu,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 12:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:

Mluvit o ÚBP ve stanici je nesmysl. Zrovna v Moravanech by ÚBP pomohla, ale kdyby neměl Os postaveno odjezd, tak nikoliv. Raději bych se držel pracovního termínu jakobyÚBP nebo třebas "ochrana proti ztrátě šuntu na staniční koleji".

Abychom si rozuměli, jsem jeden z mála zabezpečováků, který se takové nové funkci nebrání. Za předpokladu, že nebude nijak zásadně komplikovat provoz, tj. že nepovede k zásadnímu zvýšení jízd na Pn nebo na rozkaz.

Už jsme to tady probírali. Uvedu tři z mnoha problémů:

1) Po restartu ESy vynutit obsazenou kolej nebo povolit volnost? ESA, když je vypnutá, tak totiž nemůže vědět, zda na kolej nějaký vlak vjel nebo nevjel.

2) Pojede lehký vůz, třeba 810-ka. Běžně dnes dochází ke krátkodobým ztrátám šuntu. Jak to ošetřit? Opět zablokujeme kolej do stavu "obsazeno" nebo budeme benevolentní?

3) Jak se bude kolej obsazená funkcí jakobyÚBP uvádět do základního stavu? Na výpravčího zapomeňte, panč tady máme DOZ a neobsazené dopravny. Tak tedy povolit jízdu na PN na kolej, která je s vysokou pravděpodobností volná..? Nějaké ověřování volnosti strojvedoucím ze sousední souběžné koleje považuji za blbost.

Já netvrdím, že ty problémy jsou neřešitelné. Pouze bych kvitoval, kdyby FS slyšela i na názory z druhé strany. Včera jsem od pána z FS slyšel tuto větu: "Nás to vůbec nezajímá! To si už nějak vyřešte."

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 12:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně jenom nejde do hlavy, že ostatní vyspělé evropské železnice také používají pískování, ale vlaky se u nich neztrácí... Čímpak to asi bude?

Zřejmě mají hnací vozidla, která splňují podmínky pro přístup na dopravní cestu.

Italské železnice stojí celé na kolejových obvodech. Počítač náprav se tam považuje div za neslušné slovo. Ke ztrátě šuntu v důsledku písku tam došlo, pokud vím, pouze jednou, v roce 1973. Jedno z přijatých opatření bylo, že se nesmí pískovat pod první nápravu (810-ka ani slavná Regionoha v Itálii nejezdí, tak na mě nekřičte). Dále: Jejich staniční ZZ na ztrátu šuntu na staniční koleji reaguje úplně stejně, jako to naše. Čili nijak.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 12:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAk mi vysvětli, že nebyli schopni vytvořit něco, co by bez lednice a bez mrazáku nesmělo na KO. A u nich ano??
Potom jsou jenom 2 možnosti:
- naše KO jsou citlivější zbytečně
- finta je někde jinde, například na našich kolejích je větší vykřičený dům. (Že i proti Itálii?)
Jinak v Itálii jsem jel několikrát vlakem, nebyl problém.
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje veřejnou dopravu,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 12:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čert: Na to je dobrý elektronický dopravní deník,který na to,že chybí odhláška upozorní

Ano? A co když neupozorní a bude další mimořádnost? Kdo zaručuje, že deník upozorní na chybějící odhlášky? Inspekci potom řeknete, že deník neupozornil a vy máte čísté ruce?
1) DD není ZZ
2) Pokud se vy začínáte spoléhat na techniku a přestáváte používat mozek (jak je nejen u vás dnes moderní), tak budou další hromady
Yeah Federace zlínských fotičů "utilanigiro uokajěn tišeř lěm hcyb čorp ,míveN."
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta: Vysvětlím a rád.

1) KO v Itálii jsou navrženy na mnohem nižší svod kolejového lože, než je u nás: maximálně 0,5 S/km. S tím souvisí vysoká šuntová citlivost jejich KO (minimálně 0,5, někde až 0,8 Ohmu).

2) Při tak nízkých hodnotách svodové admitance je možné provozovat audiofrekvenční KO s kmitočtem 5 - 16 kHz. V tomto pásmu je rušení z trakce už samo o sobě poměrně malé. Hlavní výhodou však je, že lze přenášet data z vysílače na přijímač, protože je zde k dispozici dostatečná přenosová rychlost. Nemám prostor zde vysvětlovat podrobnosti, ale takový typ KO je z pohledu bezpečnosti prakticky nezarušitelný.

3) U většiny typů nízkofrekvenčních KO se bezpečně hlídá proudová asymetrie na stykovém trafu přijímače. Deklarovaná odolnost takového nf KO proti rušení s pracovním kmitočtem je 20A! Tam, kde se asymetrie nehlídá, je deklarovaná odolnost 400mA.

4) Dosud není vypracována společná metodika použitelná pro výpočet odolnosti KO proti rušení (na něčem teď pracuje Railcom). Každý používá svoji vlastní metodiku. Paradoxně tak může nastat situace, kdy zodpovědný návrhář KO deklaruje "nízkou" odolnost proti rušení a jeho KO je šmahem považován za "neinteroperabilní".

5) Italové používají jiný způsob ukolejnění a zemění. Neznám podrobnosti, pouze vím, že je tím dosaženo podstatně vyšší proudové symetrie.

6) O funkčnosti (nebo spíš nefunkčnosti) kompenzátoru (ledničky, jak říkáte) si myslím své. Moderní lokomotivy, jako jsou Taurus nebo naše 380-ka, takový krám nepotřebujou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: Bylo by mozne pro porovnani uvest hodnoty pouzivane u nas? Myslim body 1 az 3. Predpokladam, ze i kdyz uz nemame vsude koleje plne mouru, je uprava KO podle italskeho vzoru je asi sci-fi...nebo se mylim? Jake informace Italove pres KO prenaseji?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7721
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mam za to, že u nás je svod až 1S/km.
před 2 měsicema tu byl odkaz na www, kde jsou skripta ing. chudáčka, mj. i o KO.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1717
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se bude muset stát, aby se špatný technický stav vozidel stal neomluvitelný???

Jezdím 24 let a zaseklé pískování jsem zažil celkem 3x. Jednou na lok. nezávislé trakce, dvakrát na závislé. (u obou spouštěno přes EPV entily) Nemyslím si, že je to tak častá závada,aby se dalo mluvit o neomluvitelném stavu hnacích vozidel. Proč si nepřiznáte, že ta vozidla, často i bez vlivu písku, mizela z KO už dříve? Jenže to zachránil výpravčí, popř. signalista (kontrola volnosti), nebo to bylo v místech, kde se jezdí dle rozhledu (manipulační koleje, tedy většinou posunující díly). Dnes u DZZ je toto totální průser.

Pročpak asi před pár dny byly odebrány řadě MUVek "áčka v kroužku"?? Mají snad MUVky pískování?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě mají hnací vozidla, která splňují podmínky pro přístup na dopravní cestu.

Ty mašiny u nás jezdí přes 20 let. Pamatujete někdy něco podobného? Zajímavé je, že se tak stalo vždy na koridoru a vždy tam byla ESA. Ano vím, je to ale stejně pitomý argument jako vaše vozidla splňující podmínky.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouze bych kvitoval, kdyby FS slyšela i na názory z druhé strany. Včera jsem od pána z FS slyšel tuto větu: "Nás to vůbec nezajímá! To si už nějak vyřešte."

Ano, zde vás chápu a ani mně se nelíbí forma jakou to někteří naši zástupci prezentují. Nicméně se chovají stejně jako nedávno jistý zástupce SŽDC (tedy odborník), který prohlásil....udělejte si pořádek v pískovačích a bude problém vyřešen
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 1):
Na nových tratích 0,67 S/km, na starých povoleno 1 S/km.

Minimální šuntová citlivost bývala 0,06 Ohmu, teď se požaduje 0,1 Ohmu. Tyto hodnoty sem přišly z Ameriky přes Rusko a KO se na ně běžně zkouší měrným šuntem.

Ad 3):
Podle dřívější ČSN 34 2613 platívalo max. 100mA rušení trvale. Po dobu kratší, než 100ms (cca doba přítahu relé DSŠ) bylo rušení neomezené. Kvůli lokomotivám s ASM bylo nutné jít s limity nahoru. Otázkou je, jak vysoko. Taurus se bez problémů dostane pod 200mA na ss, pod 300mA na střídavé trakci. Novou normu 34 2613 ještě nemám na stole, tak vám přesné limity neřeknu.

Firma Ansaldo nabízela SŽDC audiofrekvenční KO, CBDAC. Technické problémy (např. přenos nf LVZ) by se daly řešit. Žádné sci-fi to tedy není. Jsou zde však obchodně - politické problémy, které raději nebudu rozebírat. Mám to do důchodu za nějakých 35 let a stejně bych tím nic nevyřešil .

CBDAC v datagramech přenáší adresu vysílače + CRC. Každý KO má svoji jedinečnou adresu. Tím je bráněno příjmu signálu z nesprávného KO. Používá se modulace FSK. Finta v odolnosti proti rušení spočívá v měření úrovně šumu v okamžiku, když se nevysílá signál. Pokud šum přesáhne určitou mez, KO se obsadí.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 13:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

manipulační koleje, tedy většinou posunující díly

Na manipulačních kolejích se volnost technickým zařízením (KO nebo PN) nesleduje.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 14:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77: Díky, potvrdil jsi mi obě myšlenky. Jde jednak o jinou techniku a také o dodržování podmínek pro její fungování.
Takže my jsme šli cestou šlendriánu v kolejišti a musíme to dohánět mašinou. Samozřejmě, pak klesá odolnost při každém zakolísání.

Bohužel smutný stav, kdy většina hospodářství neuznává prevenci a "jede" na poruchové stavy není jen výsadou obyčejné strojařiny, ale i té - řekněme - jemné.

Ještě mám takový dotaz. Když bylo "klasické" kovové dvojkolí, neuměl jsem si představit, že by nedošlo k propojení kolejnic ( zašuntování obvodu ) a nesymetrie mne při té hromadě železa na kolejnici také nenapadla.

Pokud má 380 nevodivé nápravy, může dojít paradoxně k tomu, že bude zapotřebí uzemňovače náprav ještě ve větší míře ( proud mašiny a zároveň šunt) a k zarušení = nesymetrii může dojít snadněji.

Pozor - nejsem elektrikář, jen strojař, kdy miniaturizace skončila u relátek a automatizace u tlačítek.

Tak díky
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje veřejnou dopravu,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 14:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na manipulačních kolejích se volnost technickým zařízením (KO nebo PN) nesleduje

Ale to snad ne? Výtahy záloh jsou snad dopravní kolejí? Na jedné takové štaci jsem po KO na manipulačních kolejích jezdil několik let a občas se i výpravčímu z reliéfu ztratil. A zde se pískovalo mnohem častěji.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5299
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 16. září 2008 - 14:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V těch hádkách to tady uplně zapadlo Tomasequ...prej jsou tam v sobě 210.003 a 362.174 je tak??

Vy ostatní se klidně dál hádejte...