K-report
 

Archiv do 9. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 9. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:27:52    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Kdyby nebylo jednoho dementa z médií, to je mě, tak je tento případ zametený pod koberec, více asi dnes ČT Události a komentáře.
Byl bych rád, kdyby jsi neházel všechny do jednoho pytle
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

root@permon: Niečo som do diskusie o zabzar napísal, prítomní odborníci nech ma tam keď tak poopravujú.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek:???

A jak mám asi vědět, že nick SHALOMEK je tím dobrým a objektivním zástupcem médií? Já čtu noviny i na netu hodně a takových mezi vámi opravdu moc není. Tak se na mne nezlob, ale fakt nejsem jasnovidec, ani nemohu znát výsledky tvé práce.

Ta zpráva bude ve hlavním zpravodajství ČT1 i Nova. To už vím asi 2 hodiny. A jinak dík za vymetení, jestli to skutečně záviselo jen na tobě, pak máš mou poklonu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:44:51    Odkaz na tento příspěvek  

Takhle to bylo

Zabezpečovacímu zařízení v Hodoníně na sedm minut zmizel vlak z koleje
HODONÍN (miv) – Zabezpečovací zařízení nádraží v Hodoníně ztratilo v úterý odpoledne kontrolu nad přijíždějícím osobním vlakem, který měl použít pískovací zařízení kol vlaku. Naprosto stejná situace stála u zrodu letošní tragické nehody v Moravanech, kde zemřel strojvedoucí vlaku. Provozovatel dráhy, Správa železniční dopravní cesty má co vysvětlovat.
Právo dostalo podnět o možném dalším selhání zabezpečovacího zařízení ve středu od náhodného svědka. „Najednou vyběhla z nádražní budovy nějaká žena a začala volat na strojvedoucího, co se děje, prý se jí ztratil ze zabezpečovacího zařízení. Pak jsem si vzpomněl na nedávnou nehodu v Moravanech a tak jsem vám raději zavolal, ať se na to podíváte,“ řekl Právu zdroj, který požádal o zachování anonymity. Autor totožnost volajícího zná.
Náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera se o případu dozvěděl teprve z telefonátu redaktora Práva. „Je to pro nás nová informace, potvrdilo by to naše výhrady k činnosti zabezpečovacího zařízení obecně, ale v tomto okamžiku nemůžu událost potvrdit,“ řekl ve středu Právu.
Ve čtvrtek již byly k dispozici prvotní informace. „V tomto okamžiku máme potvrzeno, že se uvedená událost skutečně stala. Jakým způsobem a za jakých okolností, to teprve šetříme. Osobní vlak ze Zaječí a Mutěnic vjížděl do Hodonína na kolej 6b. V 17.21 hodin najednou zmizel z kontroly zabezpečovacího zařízení a znovu se objevil až po sedmi minutách v 17.28. Po dalších deseti vteřinách ale znovu zmizel a zařízení jej pak registrovalo až za dalších osmatřicet vteřin. Pak už fungoval dohled nad vlakem až do jeho odjezdu bez závad,“ popsal Právu situaci Kučera. Drážní inspekce šetří také, zda strojvedoucí použil pískovací zařízení. Zřejmě ne, na kolejích ale písek dle zjištění Práva byl. Údajně měl zůstat po předchozím manipulačním vlaku. „To je předmětem šetření, kdo pískoval a kde se na koleji písek objevil,“ upozornil Kučera.
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:45:58    Odkaz na tento příspěvek  

Podle Federace strojvůdců ředitel odboru kolejových vozidel Českých drah Jan Paroubek vysvětluje hodonínskou událost ztrátou signalizace z důvodu lehké konstrukce motorového vozu. Podle odborníků by pak ale musely dráhy nejpočetnější motoráky vyřadit z provozu. .
V době, kdy zařízení nesignalizovalo přítomnost vlaku na koleji u nástupiště, by tak mohl výpravčí klidně na stejnou kolej pustit další vlak a mohlo dojít k tragédii. A nebyla by letos první. V Moravanech na Pardubicku 19. května letošního roku při najetí lokomotivního vlaku na osobní vlak zemřel strojvedoucí samostatně jedoucí lokomotivy. Příčinou byla podle DI ztráta vodivého spojení vlaku na izolační vrstvě rozsypaného písku z pískovacího zařízení osobního vlaku, v kombinaci s chybným vyhodnocením stavu zabezpečovacím zařízením ESA 11, které umožnilo vjet na stejnou kolej dalšímu vlaku. Cele šetření pak podle DI provází různé intervence a nátlaky ze strany ministerstva dopravy a dalších institucí. K podobné situaci již po nehodě v Moravanech došlo podle železničního serveru k-report a dalších zdrojů také v Hulíně. Také případ z Hulína již DI šetří.

P.S. je snad vidět, že znám rozdíl mezi ČD a SŽDC
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.86.240.106
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:53:10    Odkaz na tento příspěvek  

Drne, víceméně souhlasím. Ale taky si pamatuji že jsi se zde vyslovil že zásadním viníkem je písek. Postupem času jsi začal obracet...
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:04:01    Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek: Jak jsi na to přišel, že by to bylo zameteno pod koberec? Vymýšlíš si spiklenecké teorie (o zametání) aniž bys je měl čímkoliv podložené. Porucha zabezpečovacího zařízení byla obsluhujícím zaměstnancem zapsána do patřičného Zápisníku poruch ZZ a ohlášena udržujícímu zaměstnanci.
Předlož důkazy nebo si zameť před svým prahem.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: jsi si opravdu jistý? Skutečnost, že se o DI o MÚ dozvěděla od Shalomka a ne od "udržujícího zaměstnance" vypovídá o něčem jiném...
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:14:11    Odkaz na tento příspěvek  

Amper:
Nebyla ohlášena tomu, komu v tak závažné věci věci přísluší. Tedy Drážní inspekci!
Po Moravanech snad automatický krok!
Důkaz: Údiv drážní inspekce po mém telefonátu (mimochodem, 20 hodin po události - úředni cestou nic nedostali)
Že se o tom DI dozvěděla ode mě, nikoliv od těch, kteří ji zpravit měli, snad potvrdí Mgr. Kučera v 19.00 hod na ČT
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:15:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ona se má na DI hlásit každá porucha na ZZ ?
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:17:02    Odkaz na tento příspěvek  

Protože mezitím jsi přidal další text přidám i já. Pokud zametání teda vyvozuješ z neinformování DI.
Jednalo se o poruchu a nikoliv o Mimořádnou událost podle SŽDC Dp 17 - Předpisu pro hlášení a šetření mimořádných událostí a prováděcího opatření k němu. Poruchy nepodléhají hlášení DI jako MU.
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po Moravanech by zmizení vlaku mělo být ostře sledované. Říkáse tomu pud sebezáchovy.
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S. Chceš mi říct, že kdybych toto nerozpoutal, řešilo by se to tak, jako se to bude muset řešit teď, po celé mediální aféře?
Ale no tak, buďme reální
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pískař:

Jistěže je zde písek jako spouštěcí impuls. Ale je únosné, aby tak sofistikované zařízení, jako bezesporu ESA je, bylo tak lehce ochcatelné puberťákem s lopatičkou a kýblem písku? (hodně přestřeluji, záměrně)

Nikdo neobrací, jen si myslím, že když banální a snadno reprodukovatelná závada na mašině dokáže znemožnit moderní zab zař 3. generace, není to v pořádku. Přestože je to dle zadání a norem v pořádku. Co v tom vidíš za obracení?

Taky nechápu tu hysterii AŽD a MD, když si za to dost můžou sami. Jestliže laici (FS) prohlásí něco zavádějícího o ESA, měla by se AŽD postarat o dementi a vysvětlení v médiích. Ale místo toho se uráží, vzteká, snaží se ovlivnit DI, vyhrožuje právníky a vůbec, nezvládne základní náležitosti v komunikaci s veřejností. Hon na ESA si AŽD zavinila z větší části sama. V mediální rovině jsou to totiž naprostí analfabeti. Ztráta kontraktu za 1,3 mld nasere, tomu věřím, přesto by takový gigant neměl ztrácet tvář, zvlášť když stojí tváří v tvář laikům, kteří se zase snaží, aby se to opět nezahrálo do autu. Jak je vidět, zřejmě toho bylo již povícero, ale dnes se to už nikdo neodváží zlehčit nebo zatajit. Což je jedině dobře, aspoň s tím konečně začnou odpovědní něco dělat, ne jen žvanit a rozesílat dopisy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:29:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, pan Kučera potvrdí cokoliv. Jenom nepoužívej ve svém textu před pojem "DI" slovíčko "nezávislá". DI vede proti ČD resp. proti jejímu odboru 18 GŘ, který provádí interní vyčetřování MU, nevyhlášenou válku již od Vraňan (nebo snad déle, já jsem to zaznamenal až tam). Pokud si myslíš, že ne tak se podívej na uzavření Vraňan a následný soudní výrok.
Prostě závěry DI jsou následně u soudu neobhajitelné.
Stejně tak je neobhajitelné tvé tvrzení, že po Moravanech by se mělo...atd. Předně by muselo přijít nařízení, jednejte tak a tak, odlišně od předpisu. Iniciátorem by měla být právě DI, jestli teda chtěla o každé podobné poruše být informována.
ELMAsmoG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 66.230.230.230
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 18:32:38    Odkaz na tento příspěvek  

Panove hosti amperi kdyby do motoraku kastanu narazila loko, to by byla pak taky zavada co se nemusi hlasit? Takhle byste se vyjadrovali k moravanum kdyby tam neumrel fyra?

Pes38: A ty jsi spis cestinar nez elektronik vid? Vim ze elektronikum to sic vadi, ale vic to rozpali prave cestinare, pac smoga maj jen pro znecisteni ovzdusi ktere ovlivnuje viditelnost...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TV Prima uvedla: Cesta vlakem se stále více podobá ruské ruletě. Ondřej Kubala: "Pískovače byly naprosto v pořádku." Šéf AŽD Z. Chrdle: "Potvrzeno velké množství písku". Zaznělo též: Cestovat po železnici je v danou chvíli strašně nebezpečný. Nebýt kamery, dispečer by tam poslal jiný vlak.
EDIT: reportáž byla samozřejmě o "poruše" v Hodoníně, to jsem zapomněl uvést.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČT uvedla: mohl za to písek na trati, který přerušil spojení mezi lokomotivou (!) a kolejí. Cestující v ohrožení nebyli. Stále se zmiňuje o S11. Kolej je prázdná, rozsviťte zelenou. Kubala: chceme od SŽDC, jak je možné, že souprava z koleje zmizela, i když tam byla. Výrobce ESA11 splňuje české normy. Chrdle: tam musely být desítky kg písku. Strojvůdce vlaku uvedl, že písek tam zůstal po předchozím vlaku.
EDIT: více v Událostech, komentářích ve 22:30.
Moderuje to Drtinová, která mi už opakovaně nepřipadala zrovna objektivní v diskusi. Škoda, Železný nebo i Veselovský by byli lepší. No uvidíme.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vida, že jsem nekecal. Chrdle už má taky podezření, že v Hodoníně pískoval záměrně nějaký terorista. Určitě byl najatý od DI a FS.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2096
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurňa, neměl bych se začít bát? Za pár hodin už budu ležet v rychlíku směrem na východ. Asi zůstanu doma...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:15:33    Odkaz na tento příspěvek  

ELMAsmoG, pleteš si pojem a průjem.
Opravdu si nastuduj, kdo a co je komu povinen kdy hlásit. Jsi mimo mísu.
Já jsem taky fíra, ale to mi nebrání podotknout, co jsem podotkl. Každý má nějaké povinnosti určené nějakou normou/předpisem a nelze obvinit někoho za to, že neudělal něco, co mu není nařízeno a dělá to, co mu náleží.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TV Nova uvedla: Nadpis: "V Hodoníně "zmizel" další vlak, opět kvůli ESA11.
Borhyová: Zabezpečovacímu zařízení ESA11 se opět ztratil vlak.
Výpravčí: Naštěstí to byla boční kolej, na kterou nic jiného nejede.
Redaktor: Pokud by kromě ESY11 zazmatkoval i personál stanice, není vyloučeno, že by došlo k podobnému neštěstí jako v Moravanech, při kterém zemřel strojvůdce. Drahám i strojvůdcům došla trpělivost.
Mluvčí FS L. Poláček: Dokonce se i ten interval zkracuje. Musí se provést účinné opatření.
Kubala: Pískovací zařízení byla naprosto v pořádku.
Generální inspektor Šigut: Je to předmětem dalšího šetření.
Šéf AŽD Chrdle: Je to jasně zřejmé podle fotek. Potom byl ometen.
Mluvčí SŽDC: vše zatím nasvědčuje tomu, že pochybení je na straně dopravce. Nějaký vlak nebo něco tam tu trať napískovalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2097
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

„My klidně funkcionalitu ESA 11 doplníme, nemáme s tím problém," řekl Chrdle Aktuálně.cz.

Ale proč neměla ESA 11 zařízení na rozeznání písku už dříve? „Nikdo to po nás nevyžadoval," tvrdí Chrdle a dál si stojí za tím, že spíše než na ESA 11 by se měly České dráhy zaměřit na staré lokomotivy.

„Staré mašiny sypou na koleje obrovské množství písku. Není to kontrolovatelné a je to nebezpečné."


Ano, mašinky jsou staré, pískovač se může i na novějších strojích relativně snadno podělat. Mašinky ale těžko vyměníme v této zemi za 14 dní. Zaráží mne, s jakou lehkostí představitel AŽD prohlásí, že "s tím nemají problém". Pochopil jsem to tak, že náprava není kdovíjak složitá. Na co tedy AŽD a SŽDC čekají? Až se zase zasekne EPV a zabije se x lidí? Bude pak vše urychleno? Jsem zděšen, jak alibisticky tento pán vystupuje.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 19:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Že by na to, kto to zaplatí?
Konkurence
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.35.162
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 20:19:54    Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba...někdo má zálusk na implmntci sveho ZZ v ČR na úkor "českého" AŽD a rozjel v podstatě tento humbuk...co třeba mít všechny "koridory" s PN?

budou zde jezdit rakouské a německé loko? Budou...tak proč by tam, kde budou jezdit, nemohlo být ZZ podobné jako u nich?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 20:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ředitel odboru kolejových vozidel Českých drah Jan Paroubek
Tenhle chlap je opravdu kvalita
Nejdřív jeho opatření neopatření a pak plácne takovouhle kravinu..ztrátou signalizace z důvodu lehké konstrukce motorového vozu.
Mohl by někdo tomu troubovi říci, že motoráky jezdí už desítky let a pískuje se jěště déle..
Někde tady zazněla úvaha o divném písku?? No možná bude jádro pudla tady.
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 20:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se spíš čeká na to dokud to nebude taková hromada jako byla ve Studénce. A nebo je varianta druhá, dokud jim nezahynou ve vlaku Ti, na kterým jim záleží. Celou dobu, to na mě dělá takový dojem.
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 20:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inak ako Paroubek by mal ísť od koryta. Jednoznačne a okamžite.
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 20:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a jen dodám toto

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/vlakove-zabezpeceni-opet-selhalo- a-pisek-za-to-pry-nemohl.html
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 20:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Paroubek: A můžeš mi prozradit,co bys na jeho místě udělal ty? Zastavil provoz osobky?

A 810 se ztrácely vždycky-viz Sedlářův Drhlík.
Jen se to na releovce nebo přejezdu nikam nezaznamenávalo.

Kdyby v Moravanech nebyla mašina s elektronickou Metrou a záznam SZZ,tak by se to hodilo jako obvykle na fíru.¨
Nakonec první verze dokonce od DI i policie taková byla.

Na Paroubka mi /zatím/ nesahej, je zatím nejrozumnější z šéfů "dvanáctky" co znám,a umí komunikovat s médii,a to pokládám také za důležité.
Chceš aby to dělal Ing. Kothera?
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:00:34    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s Mladějov 313.
Honza byl fajn kámoš a pro mne se nezměnil.
Zatím je opravdu nejlepší z těch, co na tom fleku byli.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: No nevím, ale jestliže někdo vydá opatření na které nemá právo (rozpor s předpisem) a to opatření je úplně k ničemu, jak se prokázalo (Hulín). Že se nedostalo prokazatelně ke všem strojvedoucím je také pravda. A hned vztahovat vinu de facto na svůj odbor. Za koho vlastně kope.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Paroubek: A můžeš mi prozradit,co bys na jeho místě udělal ty? Zastavil provoz osobky?

No vzhledem k tomu že je tu reálná hrozba velké nehody,tak by asi bylo na místě trocha radikálnější opatření.
Takže prvně bych zakázal pískovat ve stanicích. Pak bych okamžitě nařídil prohlídku všech lokomotiv s ohledem na činnost a množství písku.
Pokud by lok byly po prohlídce tak zruším opatření a mám argument proti SŽDC. " Lokomotivy splňují normy a vy se starejte aby ty vaše piprlátka fungovaly. Hlavně vy si teď uveďte tratě do řádného stavu . A pak bych jim posílal faktury za použití více lokomotiv, zpoždění atd...třeba by to s někým hlo.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele,právě Drn tady a na DFČD po Moravanech psal,že se nic neděje a je 48h ticho.
Když P. vydal ten elaborát,tak zas blbě?
Já to přesně čekal,byl to alibismus,ale-a to opakuju- co jinýho bys na jeho místě udělal?
Byl by lepší ten Kothera?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naše příspěvky se minuly:-)

A do dokončení prohlídek by se stálo?

Faktury budeš posílat proč? Ty opatření jsou tvoje věc,nikdo ti je jako Oldcerrymu,řediteli sl.12 přece nenařídil..
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám pánové pocit, že by to tu chtělo ankentu s hlasování, aby si člověk udělal obrázek kolik lidí tu skutečně chápe podstatu věci co se Moravan týče. To co je tu, to se fakt nedá mnohdy číst.
1) Nehoda v Moravanech - příčina zmizení vlaku na staniční koleji - mezi kolo a kolejnici se dostala nevodivá vrstva písku.

2) možná před 50 lety byl jako koncepce přijat způsob spolupůsobení vlaku na zab. zař. pomocí kolejových obvodů!!! PODMÍNKOU SPRÁVNÉHO FUNGOVÁNÍ KO JE MINIMÁLNÍ PŘECHODOVÝ ODPOR MEZI KOLEM A KOLEJNICÍ. Je požádováno 0,06 ohm, nebo 0,1 ohm. Pokud tato hodnota bude překročena až na stovky ohmů, tak se prostě KO neobsadí, i kdyby se tu někdo na hlavu stavěl. Tak jsou KO navrženy. Nezapomínejme, že jde taky o to aby KO byl citlivý na lom kolejnice.

3) V Moravanech byla porušena základní podmínka pro řádné fungování KO.

4) z toho všeho jasně plyne, že JE NUTNO ZMĚNIT KONCEPCI. JDE O SYSTEMOVOU ZALEŽITOST. Bez změny koncepce tato situace se může opakovat kdykoliv a kdekoliv kde jsou používány KO.

5) Myslíte, že by nové zab. zař. mělo řešit i následující možné problémy : např. je možno uvažovat, že vozidla mohou mít izolované nápravy, je možno uvažovat s gumovými koly, je nutno uvažovat s rozizolovanými nápravami, tak že nebudou převádět? Nebo spíš je také nutno při výrobě vozidel uvažovat jakým způsobem spolupracují ze zab. zař. ????? ODPOVĚZTE MI NĚKDO JASNĚ CO VŠE MÁ ZAB. ZAŘ. ZOHLEDŇOVAT !!!!!
AŽ KAM SE MÁ JÍT V TĚCHTO ÚVAHÁCH, KDE JE TA HRANICE. Pokud se řekne, že zab. zař. musí umět spolupracovat s čímkoliv, třeba i s vlakem se dřevěnými koly, tak pak se tak bude koncipovat.
host_256
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:33:17    Odkaz na tento příspěvek  

Takže situace bude asi následující. AŽD navrhne řešení, že při každé ztrátě šuntu se zablokuje kolej, kde ke ztrátě došlo. Protože výpravčí budou muset pro odblokování použít dokumentovanou sekvenci "asdf" (a že jich bude), tak to nenechají na sobě, vlak nechají stát a nepustí ho dál. Budou ke každé ztrátě šuntu volat DI, SŽDC a dopravce. Každý takový vlak (mašina, vagon, motoráček) se prověří a pokud se zjistí, že kolejový obvod je nastaven správně a chyba je na vozidle (moc písku, zarezlé kola, malá hmotnost), tak se zakáže takovému vozidlu provoz na kolejích SŽDC. Pokud bude zarezlá kolej, tak naběhne parta maníků se šmirglem. V kopřivách se budou hromadit vozy s kotoučema, hodně pískující mašiny a lehké motoráky (do nich se budou házet pytle s pískem, aby byly těžší - nebo raději brambory, písku je moc). AŽD jen udělá to, co zatím není v normách, prostě doplní kontrolu ztráty šuntu. A nikdo nemůže říct ani slovo.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

root@permon:

pochopil jste myslím podstatu věci správně, přečtěte si muj příspěvek o řádek výš. Je to skutečně o koncepci a o algoritmu. Algoritmus je leta stejný a je jedno jestli ho zpracovávají relé nebo SW. Jinak v Moravanech by to nevyřešil žádný typ KO ani jiné nastavení. Byla porušena základní principiální podmínka pro fungování KO. Pokud někdo natře hlavu kolejnice barvou výsledek bude stejný.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: oni se ohánějí normami. Takže když bude zaručeno že lok. jsou dle norem tak jaksi bude míč na jiné straně než na straně dopravce.
Mmch od Moravan už uplynula dost dlouhá doba aby ty mašiny byly prohlédnuty a eventuelně opraveny nemyslíš?
Oni musí udělat ZZ tak aby spolupracovalo s vozidly které se po jejich majetku pohybují. Přepravce musí zabezpečit aby jejich prostředky byli dle norem a oni si to k tomu musí přizpůsobit. A nebo zakázat provoz některých zařízení.
Kruci jak to mají vlastně u jiných železnic? V čem se tak lišíme?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Podľa všetkého len medializáciou, ktorá okolo toho je. Podľa toho čo som vyrozumel, na ŽSR už pár zmizíkov bolo ... preto sa aj zaviedlo počítače náprav. Dokonca aj pri onom koridore s KO, zo Žiliny do Čadce, budú KO len na prejazdných koľajách ... na ostatné jedine s počítačmi náprav. Predpokladám, že tam bude dohodnutá aj minimálne "akobyÚBP" na KO ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele,já pár věcí o tom četl/slyšel,a není to zas tak jednoznačné.

Jinak co když je pískovač OK a zasekne se třeba EPV?

Chrdle stejně VŽDYCKY řekne,že tam bylo moc písku- dneska ve zprávách dokonce říkal,že ho tam někdo schválně nasypal a pak smetl :-)

On nic jiného aní říkat nemůže- má říct,že je chyba v jeho zařízení?
ÚBP "nikdo nepožadoval", vše je podle norem.
Tak se tady vyjadřoval třeba Hajnej.

To nechci znova otvírat,já jen reagoval na tvůj výpad proti Paroubkovi.
Nic víc.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host_256: s vaším příspěvkem se dá souhlasit, ale když se prokáže že lok a vagony jsou dle norem tak co?
Pokud bude zarezlá kolej, tak naběhne parta maníků se šmirglem.(problám SŽDC+ náhrada škody) V kopřivách se budou hromadit vozy s kotoučema,(nikdo je nezakázal,do provozu byly připuštěny a je to řešitelné kombinací s vozy se zdržemi) hodně pískující mašiny (měly by být v pořádku) a lehké motoráky (ty tu byly dřív než KO, problém ZZ). AŽD jen udělá to, co zatím není v normách, prostě doplní kontrolu ztráty šuntu. A nikdo nemůže říct ani slovo. Ale může, snad existuje nějaké schvalovací řízení.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 21:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Paroubek má za ušami komunikáciu aj ohľadom zaistenia dverí a podobne ... toto už je len čerešnička ... a Kocourek z MD zjavne za ním ...
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 22:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když se mluví o Hodonínu .... http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/002752-Brejlovce-zastavila- derava-nadrz.asp
Marty66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 22:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy nevím, ale vlak se nemůže vypařit....... a pokud neobsadí další oddíl, je jasné,že neuvolnil ten předcházející.... To nejde zabezpečovací zařízení naučit????? Nechápu, že to není první podmínka pro kontrolu!!!!!!!!!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 22:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První příspěvek Martyho 66:
Přečti si diskusi dozadu-problém to není,ale dle AŽD to nikdo nepožadoval a ESA 11 vyhovuje platným normám.
Pak taky heslo ÚBP.
Již zde o tom pár měsíců hovoříme,Mlho !
Viados
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 22:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Marty66: Není to v normě, není to v normě ... Tys to ještě tady nečetl?

(Příspěvek byl editován uživatelem viados.)
Hope for the best, but be prepared for the worst.
Viados
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 22:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono tady hodně lidí chápe, že norma patrně definovala pouze nutné, nikoliv však postačující podmínky správné funkce ZZ, ale mnoho jiných zde na fóru přítomných tvrdí, že je to tak správně.

To opravdu nikoho z analytiků v AŽD nenapadla taková díra? A pokud norma skutečně nejen popisovala nutné podmínky ale současně i přísně zakazovala jakoukoliv funkci navíc (aspoň varování obsluze na nedefinovaný stav, nebo tak něco), proč na to někdo objednatele neupozornil? Někdo z těch lidí, co ESA implementovali, si to přece musel uvědomit! Jsem zvědav, zda ještě někde nevyplave napovrch nějaká korespondence, ze které vyplyne že podobný zvídavý otaz nějaký zasloužilý byrokrat zatloukl razítkem do země.

Padaly zde argumenty, že blokace obsazenosti KO, pokud z něj vlak zmizí a současně se neobjeví v žádném z KO sousedních, by neřešila všechny možné kolizní stavy. To je sice pravda, ale zrovna všechny 3 známé (Moravany, Hulín, Hodonín) ano!
Hope for the best, but be prepared for the worst.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 22:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viados: Ponúka sa ešte otázka či si to analytici AŽD nevšimli ale na základe "dohody" so SŽDC v rámci napr. zníženia ceny za zariadenie, bolo rozhodnuté, že sa to robiť teda nebude, pretože to "nie je nutné" ...
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.68.60
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 22:59:38    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf, Viados: Znáte nějaké SZZ, které tento problém řeší ?
host_256
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.12.38
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:05:42    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry 1656: pokud vlak ztratí šunt (ESA načte odpadlé relé), tak někde problém je. Vozidlo, binec na koleji, špatně nastavený KO, upadlý drát od kolejového relé do ESY. To už je jedno kde, ale nikdy to nebude problém ESY. ESA tu kolej prostě zablokuje.
Co se týká lehkých motoráků, tak buď by začaly jezdit podle zvláštních podmínek nebo by bylo SŽDC donuceno nasadit počítače náprav (nebo po každém průjezdu ASDF).
A schválení? AŽD oznámí, kdy upravený algoritmus předalo schvalovateli a míč bude někde jinde. Přece není důvod neschválit změnu, která může zachránit tolik životů.
Dál předpokládám, že by AŽD sledovalo, kolik se těchto ztrát šuntu zaeviduje. A protože předpokládám, že by jich bylo dost, tak by se jistě ptalo, jakto že nebylo provozovatelem (ČD, SŽDC) na tuhle situaci upozorněno již dříve. Vždyť nebyl problém ztrátu šuntu hlásit a požadovat vyšetření a rozbory archívů. Pokud by se tyhle ztráty šuntu řešily, tak už dávno mohlo dojít ke změnám požadavků na ZZ.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.68.60
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:10:48    Odkaz na tento příspěvek  

host_256: Souhlasím s tebou. Jen malá oprava: Pokud vlak ztratí šunt, tak kolejové relé přitáhne a né odpadne. Upadlý drát od kolejového relé se zachová bezpečně = obsazený úsek.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:15:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pořád se rozebírá ESA11 s KO ve vztahu k popískování kolejnice lokomotivou a přitom se naprosto vytratil nedávný průser na plzeňské dispečerce, kde dispečer zrušil info počítadel náprav a postavil na průjezd volno přes obsazenou kolej !!!
To je přece už primárně v obou případech systémový průser navrhovatele a výrobce ZZ.
Je to chyba logiky systému.
Zabezpečováci, klidně se vztekejte a argumentujte neporušením normy.
Obzvláště v tom případě počítadla náprav nemělo jít na kolej po anulaci postavit nic jiné než SPN !
tuna_písku
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.98.210
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:18:39    Odkaz na tento příspěvek  

...jen dotaz. Pan Chrdle od AŽD v pořadu Události komentáře tvrdil, že lokomotiva má v pískovači TUNU písku. To je pravda, nebo jeho zbožné přání?
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.68.60
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:19:32    Odkaz na tento příspěvek  

host: a jsme zase u toho. Co v tomto případě předepisují normy, např. TNŽ 34 2620 ? Mlčí.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:21:44    Odkaz na tento příspěvek  

A o tom to je , Pavel_B, špatná norma, špatné zabezpečení !
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.68.60
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:23:36    Odkaz na tento příspěvek  

tuna_písku: Protože se při ověřovacím pokusu v Moravanech vysypalo kolem 30kg za 30 sekund ze všech písečníků, je klidně možné, že zásobník na tunu je.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco k tomu, co říkali během dne v televizi: i Ondřej Kubala mluvil v souvislosti s Hodonínem o "lokomotivě". Přitom z dalších vyjádření vyplynulo, že šlo o motorák řady 810.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.68.60
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:31:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jednalo se o Os14519, což byla řada 810.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2098
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 23:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: S tím Paroubkem s tebou bezezbytku souhlasím. Po klystýru Kotherou zaplaťbůh za něj.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.