K-report
 

Archiv do 9. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 9. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 18:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek: A bola aj hlásená mimoriadnosť + šetrenie + rozbor archívu?

Drn: V prípade, že má Shalomek pravdu (hoc novinár, nevidím dôvod mu neveriť), tak si myslím, že sa toto už ututlať nepodarí ...

3 prípady sú síce na nejakú štatistiku málo, ale plusmínus sa dá určiť, že ak je teraz "frekvencia" takáto, za tie roky používania KO4300, RZZ a ESY, sa toto predtým nemohlo nestať ... tak dofrasa, prečo sa o ničom nevie?

Nejaké "zmizíky" MUVky či 810 na nepoužívaných a málo používaných, hrdzavých tratiach nepočítam. Tam KO nemajú čo hľadať a ak niekde sú, treba ich odtiaľ dať čím skôr preč (čo sa ostatne aj deje).

EDIT: V Hodoníne naozaj KOA1 nie sú ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 18:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: V Hodoníně KOA1 nejsou... Dále to tu nemá cenu rozvádět.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 18:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Ale šak som ich tam videl ... čo som slepý?
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 18:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Hodoníně jsou 4300.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 18:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: A ja sprostý ... Hodonín s Lanžhotom som si pomýlil ... prosím prvého moderátora čo pôjde okolo aby to tu zmazal ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 19:04:28    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Myslím, že po mé intervenci na správných místech se to již šetří. Příslušným lidem jsem poskytl informace, které jsem k tomu měl.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 19:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"plusmínus sa dá určiť, že ak je teraz "frekvencia" takáto, za tie roky používania KO4300, RZZ a ESY, sa toto predtým nemohlo nestať ... tak dofrasa, prečo sa o ničom nevie?"


Prostě se to nehlásilo, nebo ututlalo.

Ještě před Moravany jsem od známého fíry slyšel, jak prý jsou ti výpravčí blbí, a jaký v tom mají bordel. Že prý mu třeba před časem jeden volal, kam prý zmizel. A on přitom stál stále na stejné koleji a výpravčí ho chvíli předtím viděl. Vím houby, jaké SZZ tam bylo, šlo o hovor u piva. Podle příznaků to ale klidně mohlo být obdobné zmizení, jako v Moravanech.
Mokelembembe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 20:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová náborová reklama ČD na os. vozech. Foceno kdesi u Plzně.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 21:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v tom hodoníně to byla kolej 6 nebo 6a?? protože na 6a jsou počítače náprav
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 21:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Kolej 6a má kolejový obvod.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 21:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

můj omyl. sorry
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 22:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: já se na nick často dívám až po přečtení vlastního příspěvku. Nicméně pokud v tématu začne rušit nějaký duplicitní nick k registrovanému uživateli s úplně jinými názory, nepůsobí to na mě jako "přiblížení" k předpisateli, spíš naopak. Označení v záhlaví (části) příspěvku je opět mnohem lepší a léty prověřené. ;-)
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 22:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:...V prípade, že má Shalomek pravdu (hoc novinár, nevidím dôvod mu neveriť), tak si myslím, že sa toto už ututlať nepodarí...

Můžeš mu věřit.Shalomek by nikdy neřekl něco,co by nemohl doložit.Znám ho.
Tak jak jsem žil,žiju dál
ELMAsmoG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 134.76.63.98
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 01:31:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tak koukam ze tu bude dalsi uprava norem a predpisu podlozena krvi.

Pes38 - Kdyz uz tak elektromagnetickej smog, a zas takova neuveritelna blbost to neni, jde o to co si pod tim predstavis. Pokud napriklad vice zarizeni na stejne frekvenci ktere se budou navzajem rusit, nebo zaplneni frekvenci pasmo ruznejma srackama, tak to ani blbost neni ze...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 08:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ale tomu se říká elektrické, popř.elektromagnetické pole. Je kolem každého elektrického spotřebiče, lhostejno, jestli je to žehlička, nebo mobil. Zkus mi někde v odborné literatuřě najít pojem "smog"...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7850
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 08:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asdf- ty poznáš podle voka, co tam je za typ KO? já měl za to, že z venku= v kolejích to vypadá stejně (dráty, stykový trafo a víc asi nic)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 10:18:12    Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Jednolo se o kolej 6bK (šturcová)
Mám
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.203.96.22
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 11:04:56    Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz na kompetentní borce zde... Jezdím často vlakem a po uveřejnění závěru z Moravan, tedy asi od pondělí, jsem neviděl na kolejích takovejch lidí v oranžádách jako nyní. Že by něco "doháněli"? A je pravdou že již některé oblasti a zabezpečováci v nich spadli důsledkem Moravan pod AŽD? Je to celostátní zájem?
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 11:05:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ač jsem již nějaký pátek činný v oboru automatizace (nikolivěk doprava), zaráží mě řešení obvodů KO. Nebylo by lépe k detekci obsazení kolejováho úseku proximity switche??
Koukal jsem se k SIEMENSŮM a z jejich materiálů vyplývá, že toto řešení používají. Pak ovšem odpadají technická opatření na eliminaci vlivů
zpětných proudů a písku se tam může vysypat celá tatra.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: Proximity switche, zlozene do vacsich logickych celkov alias pocitace naprav samozrejme mozne pouzit je, dokonca sa pouzivaju, a to aj na SZDC. Priamo povedat ci je nieco z toho vhodnejsie, je ale tazke, o vyhodach a nevhodach KO vs. proximity switchov sa tu uz popisalo dost. V strucnosti:

KO
+ KO za normalnych okolnost nemaju nezabezpeceny stav
+ pri ich prevadzke nemusi zasahovat obsluha
+ ciastocne (este raz, ciastoce) detekuju celistvost kolaje
- moznost zarusit (pri tych pouzivanych u nas)
- moznost zlyhavky v dosledku podpieskovania
- citlive na koroziu trate (urcita moznost napr. zlyhania priecestia, kazdopadne na toto su prijate opatrenia)

pocitace naprav
+ viacmenej nezarusitelne
+ technicke zlyhanie zatial nebolo dokumentovane
+ lacnejsie
- nemoznost prenosu sucasne pouzivaneho VZ
- nutnost zasahov obsluhy do ich cinnosti (reset)
- nezabezpeceny stav, kratko po vykonani resetu PN
- ziadna detekcia celistvosti trate
- viac ci menej caste falosne ovplyvnenia (ovsem bezpecne) ustiace do hlasenia obsadenosti (a nasledny reset ...)

Poprosim ostatnych, doplnit a opravit

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čerstvá informace ze Zpráv na ČT: mluvili o situaci, kdy v úterý odpoledne "zmizel" osobní vlak v Hodoníně, kdy se přerušilo spojení mezi lokomotivou a kolejí zab. zař. vyhodnotilo, že vlak na kolejích nestojí. Proč, to těžko říci, proto se přerušil signál, teď je možné, že to bylo listí (řekl redaktor, nějak si neuvědomuji, že by na kolejišti hodonínského nádraží mohlo být nějaké lisí spadané), vše se bude ještě prověřovat. Další informace ČT: Generální inspektor DI podal policii podnět k prošetření Moravan (o tom už se tu psalo); Hospodářské noviny dnes informovaly, že i samotné AŽD chce podat trestní oznámení na gen. ředitele DI za zneužití pravomoci veřejného činitele, že kvůli "neobjektivnímu šetření nehody" firma přišla o zakázku za 1,3 mld. Kč v Litvě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to mne podržte. Na ČT24 jsem právě s vykulenýma očima vyslechl ofiko informaci o zmizení vlaku plného lidí v Hodoníně, opět zaznělo zaklínadlo ESA11, tentokrát ale o písku ani slovo, mluvili o listí. ,za což se mi tu nedávno kdosi z odborníků vysmál. Nicméně se to dále vyšetřuje. Další informace byla o tom, že prý v důsledku způsobu informování o Moravanech přišlo AŽD o zakázku v Litvě za více než 1 mld. Tak to je mazec. Jsem zvědav, jak se tohle vybarví (ten Hodonín).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: koukám, že na ty zprávy nekoukám sám. Spíš si říkám, proč se s těmi problémy "roztrhl pytel" až teď, když už tam (jak v Hodoníně, tak i v Moravanech) je ta ESA snad už od "koridorizace", čili cca od roku 2000, nebo se pletu a ESA byla instalována dodatečně?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Davide, o 82 sekund. Kdybych neměl pomalý net.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: však za pár dnů, až mi vyprší limit stažených dat pro měsíc říjen, se to srovná. Jestli stejný limit nevypršel té ESe, protože to se mi fakt nezdá, tolik let bezproblémového provozu a teď najednou... Nebo to bylo i předtím, jenom se o tom nemluvilo, protože se nestal žádný "smrťák"???
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Mno jak tak čtu, tak myslím, že spoustě odborníků kysne úsměv...No myslím, že nás nečekají dobré časy...To bude samá PN, někdo bude odejit, ale nic jiného...


(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Na vsetkych koridorovych staniciach, kde ESA je, bola ESA namontovana pocas koridorizacie.

Oldcerry: Odbornici sa len skrabu za hlavou, ako je mozne, ze zariadenie, ktore spolahlivo fungovalo 40 rokov, zrazu spolahlivo nefunguje ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/151550-na-draze-zrejme-opet-selhalo- zabezpecovaci-zarizeni.html
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:

Nechci moc spekulovat. Ale čouhá z toho jako sláma z bot úvaha, zda se to už dělo dříve, ale nikdo to prostě nehlásil, bo se nic nestalo. Teď mají všichni bobky to tajit (výpravčí, zabezpečováci). Což je dobře. Ale je to jen má spekulace.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9509
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn,David: o tom listí redaktor zřejmě jen spekuloval jako o jedné z možností.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:

Každá chyba, ktorá sa nájde, je fajn, lebo sa môže opraviť. Ja len pevne dúfam, že odteraz už kedykoľvek, ktokoľvek zbadá kdekoľvek, akýkoľvek problém, že to bude okamžite hlásiť.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad novinky.cz:
České dráhy řeší další problém. Na železnici zřejmě opět selhalo zabezpečovací zařízení, když v úterý v Hodoníně neregistrovalo vlak ve stanici. Informaci ve čtvrtek potvrdil náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera. Událost se obešla bez nehody.

Tak problém se zabezpečovacím zařízením stále řeší dopravce, nebo to zase popletly ty mediální mr.ky?

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Poplietli to, mrkvy ... pomaly začínam chápať, prečo na Slovensku ponechali pôvodný názov unitárnej železnice správcovi infraštruktúry a nie dopravcovi ... Keď sa totiž v správach nadáva správcovi infraštruktúry za zvýšenie cestovného, môžu sa na ŽSR akurát smiať a žiadny obchodný vplyv to na nich mať nemôže ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: No jen spekuluji..možná že se na tom podepsalo všechno možné a tohle je jen výsledek.
Myslím tím šetření za každou cenu. Nízká údržba lok,tratí, stanic..šetření personálem a jak říká Drn. Holt už nikdo nic netutlá.Člověku z provozu pokud možno neublížím, ale na jakékoliv pochybení techniky upozorním. A hlavně si rád zgustnu na pánech neomylných
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: hm, to zní logicky, instituce ČD, s. o., měla zůstat, měla se vyčlenit přepravní část, ne naopak. Dopravce (akciovka) měl mít název jiný. Ale taky už by se ti novináři fakt mohli poučit.
Ale to s tím zabezpečením je vážnější věc, tak toto teď neřešme.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela jsem zvědav, co na to řekne Patro, až se vrátí dom z výletu. Možná už to ví....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem zvědavý na co se to svede tentokrát,když tam údajně písek nebyl.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na mokré listí ze štreky :-)
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocha oficialit: tyhle 4 dokumenty se včera na "chvíli" objevily na stránkách MDČR jako příloha tiskové zprávy, která byla vzápětí stažena. Mám dojem, že tam byly ještě další, ale ty už se mi nepodařilo vytáhnout z historie.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A příště za to bude moci čerstvě napadaný sníh...
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:08:36    Odkaz na tento příspěvek  

Podle informací od zaměstnanců žst.Hodonín, tam ten písek ležel již od pondělí.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle informací od zaměstnanců žst.Hodonín, tam ten písek ležel již od pondělí.
To není možný , jestli tohle řekli, tak by se za to měli stydět a zpytovat svědomí, obzvlášť po tom, co se tak "rozmázl" písek na kolejích v Moravanech!
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle má taky docela grády:

http://majkii.hustej.net/dopisCD_4_8_2008-1.pdf
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:26:18    Odkaz na tento příspěvek  

Podle informací od zaměstnanců žst.Hodonín, tam ten písek ležel již od pondělí, což se později ukázalo býti poněkud pomýlenou informací neb dle Rádia Jerevan to bylo tak, že ta kolej na které se ten vlak ztratil byla jediná kolej ve žst. Hodonín, na které se v předmětnou dobu nenacházel písek...
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:26:46    Odkaz na tento příspěvek  

V Hodoníně byl písek, dělám text, půjde na novinky
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejaku korespondenciu pustila aj DI CR. Ta je tiez dost naslapana ...

http://www.dicr.cz/uploads/TZ/DI_komunikaceMD.pdf
Antonín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:29:20    Odkaz na tento příspěvek  

>Telini 134:
Tyto dokumenty nevypovídají nic o nátlaku na nezávislost vyšetřování. Ale to bezpečnostní upozornění odeslané z DI do ERA je fakt síla, zvláště v době, kdy už se vědělo o podpískování (fakt se mi to nezdá jako náhoda).
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nátlak, nenátlak, ta "bezpečnostní mezera" je na žalobu a náhradu škody.
Antonín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:40:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem stejného názoru ...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naše železnice jsou lepší než David Coperfield. on nechal zmizet jenom vagon. tady miznou celé vlaky :-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Kocourek píše inspektorovi":
tak to je správné, že zdůrazňuje, ať se nic "nedostane ven" do ukončení vyšetřování. Ale že předem sám věděl, co je skutečná příčina a co jsou naopak "nesprávné informace"...
A jak vidno, tak nakonec unikla i vzájemná korespondence (pokud to teda není zfalšované, ale to zas asi ne)...

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Taky docela síla...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 14:07:31    Odkaz na tento příspěvek  

malá záloha na Hodonín:
„V tomto okamžiku máme potvrzeno, že se uvedená událost skutečně stala. Jakým způsobem a za jakých okolností, to teprve šetříme. Osobní vlak ze Zaječí a Mutěnic vjížděl do Hodonína na kolej 6b. V 17.21 hodin najednou zmizel z kontroly zabezpečovacího zařízení a znovu se objevil až po sedmi minutách v 17.28. Po dalších deseti vteřinách ale znovu zmizel a zařízení jej pak registrovalo až za dalších osmatřicet vteřin. Pak už fungoval dohled nad vlakem až do jeho odjezdu bez závad,“ popsal Právu situaci Kučera
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 15:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antonín: Jako vysvětlení nátlaku to bylo prezentováno včera v té zmizevší tiskovce na stránkách MDČR. (kterou jsem objevil skrzeva RSS kanál na agregátoru www.pravednes.cz) Její celé znění bohužel poskytnout nemůžu, zhruba po dvou hodinách od přečtení už tam totiž nebyla.

Ony přílohy se ale na stránkách MDČR stále vyskytují, jak mě teď napadlo zjistit:

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/56766ABB-16AC-4675-B096-8F32AC75A 23E/0/bezpecnostni_upozorneni_DU.pd
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/317F12E5-36E1-4345-838B-5FA2A9801 7CE/0/dopisCD_30_5_2008.pdf
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/8347D809-D0E5-4DE6-BA4E-DAA553465 061/0/dopisCD_4_8_2008.pdf
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/925BDCE7-707D-4D32-BE02-59C1910D2 5D8/0/emailDI_ERA.pdf

Což vysvětluje i moji odpověď Davidovi, fejk to opravdu není.

Poznámka: Googlův archiv taky bohužel nepomůže.

(Příspěvek byl editován uživatelem Telini.)
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 15:40:54    Odkaz na tento příspěvek  

A není náhodou Dřážní Inspekce nezávislý dozorčí orgán, do jehož činnosti nemůže nikdo kecat????
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 16:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: ano, je to nezávislý orgán. Stejně tak SŽDC a ČD spolu nemají nic společného, protože jedni mají koleje a druzí vozidla, a ČD jsou jen jedním z mnoha dopravců na liberalizovaném trhu osobní železniční dopravy.
root@permon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.145.181.213
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 16:54:24    Odkaz na tento příspěvek  

Já zabezpečovacímu zařízení nerozumím, takže berte s rezervou, když se budu ptát nějak blbě. Zabývám se IT, sítěma, automatizací apod., ale dráze nerozumím. Zajímalo by mě, do jaké míry souvisí kolejové obvody s tím "výkonným jádrem" zabzař. Jestli je možné, aby tohle "jádro" např. ESA11 (někde, asi na webu AŽD, jsem viděl termín "elektronické stavědlo" tak ho budu dál používat) dostávalo informace od různých typů "snímačů". Tj. jestli exituje vícero typů KO, které mohou být ke stavědlu připojené. Nebo jestli KO jsou nedělitelnou součástí, takže je-li tam např. ESA11, bude tam i jediný, přesně daný typ KO a je-li tam např. reléové zabzař., bude tam zase jiný, jemu odpovídající typ KO. A s tím souvisí i dotaz, co by se stalo, kdyby např. v těch Moravanech nebyla ESA11, ale reléové zařízeni. Jemu by se vlak ztratit nemohl? Z toho, co jsem tady na K-Reportu i jinde zatím přečetl, jsem pochopil, že KO a stavědlo jsou dva samostatné funkční celky, které vzájemně spolupracují. A pokud to skutečně tak je, potom je celý ten humbuk kolem ESA11 zcela nesmyslný hon na čarodějnice. Protože stavědlo (on je to v podstatě takový logický automat, který na základě určité kombinace vstupních stavů nastaví určitou kombinací výstupních stavů) se v takovém případě chovalo naprosto správně a je v tom nevinně. Ze snímače přišel signál, že vlak zmizel a protože logický automat měl v sobě vloženou funkci něco jako když zmizí vlak nastav na vjezdu volno a nastavil tedy na vjezdu volno. A je zcela lhostejná implementace onoho logického automatu. Jestli je to software běžící na nějakém procesoru nebo jestli je to zadrátované do nějakých logických prvků např. relé. Leda by se reléové zařízení chovalo jinak, než elektronické. Což ale nepředpokládám. Způsob řízení drážního provozu asi bude jednotný, bez ohledu na typu použitého zařízení. Takže možná celá ta mediální kampaň by měl být spíš kolem použitého typu KO, jejich nastavení apod. Tak mě když tak prosím nějak opravte nebo uveďte moje poznatky na pravou míru abych v tom měl jasno.
root@permon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.145.181.213
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 16:56:51    Odkaz na tento příspěvek  

Au... Já to chtěl poslat do diskuze o zabzař. Tak mi snad raděj napište odpověď tam. Tady je to OT.
Aleš_bílek_12345
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co jse děje s tím zabezpečovacím zařízením furt něco jse rozbije je to tak ne ?
Jsem 774.31 ! Dejte si na mě pozor !

mám rád vlaky parní pak , prostě vše co jezdí po kolejích
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2091
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:

Jojo, ještě asi dlouho potrvá, než ti dementi v médiích pochopí, že ČD a SŽDC již není jedna firma. Odhaduji to tak na 20-30 let, než to pochopí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.