K-report
 

Archiv do 23. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv do 23. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 16:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa L: Ten poslední odkaz je kde?
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 16:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanikofil: Moje chyba, měl sem to tam hodit takhle: http://forum.fortifikace.net/viewtopic.php?t=25&vi ew=previous&sid=e0c7af39b4a089d52df7f98ab7c9578b
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 16:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa L: Myslel jsem to místopisně, byl jsem v těchto končinách nesčetněkrát, ale tohoto si nikdy nevšiml.
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

radši tam nelozte, kdo na to pak má koukat v TN večer :D
Po 19 půjdu ,,očekovat´´ jestli nám pojede Pn do Jaráku - většinou jezdí prázdný Wapy.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanikofil: Ty štoly se daj vidět i z vlaku ale nejlepší to je ze silnice Záměl - Litice tam kde se silnice vnoří do lesa tak napravo v břehu nahoře, je to krásně vidět a odbočuje tam i příjezdová cesta, ale areál je celý oplocený, ale jak je vidno z fotek dostat se dovnitř asi není problém, Jakuza to taky fotil ze silnice.
Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakuza: K dolu Orlice: Byli jsme tam s werkiem a pár dalšíma lidma, původně se tam těžil baryt (surovina pro materiály zachycující záření), takže idea s pokrejváním tanků asi nebude úplně od věci. Zavřeno údajně pro neekonomičnost. Důl je už delší dobu opuštěn, po jsitou dobu tam byly i uraženy zámky. Jak je to teď, nevím.
Jinak je tam štola podkovovitého tvaru dlouhá cca 500m, která vede od vchodu ke vchodu. Z ní odbočují pravděpodobně průzkumná a těžební ramena, většinou do 50 m dlouhá. Pak se tam nalézá celkem prostorná strojovna a jakýsi neidentifikovatelný (a taky od pohledu ne příliš bezpečný) sál.
Z vybavení tam kromě pár ventilačních trubek a torza pohonné jednotky nezůstalo téměř nic, především díky barevným sberačům kovů.
No a co se týče železnice, rozchod kolejí jsem odhadoval, na cca 500mm, v hlavní chodbě je převážně dvoukolejka (zachovaná cca v 80% délky), v těžebních štolách jednokolejky. Kromě kolejí tam z železničních artefaktů zbyly asi 3 výhybky, po vozidlech ani stopa.
Na závěr bezpečnostní upozornění: v některých místech se nacházejí drobné závaly a popraskané vzpěry na důvěryhodnosti taky moc nepřidají, takže jsme to prošli a šupajdili ven. Navíc je ke vchodu přímo vidět od nedalekého domu správce dolu, takže verdikt zní "návštěvu nedoporučuji"
PS: kdy měl někdo zájem, můžu od bratránka sehnat vlastnoručně kreslenou mapku chodeb
Jakuza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NO tak zámky jsou ted OK. Já jsme si to byl projít během toho co jsem čekal na návrat 754 050. Akorát tule fotku jsem fotil přímo z auta když už jsme odjížděl.

Díky za všechno, jen jsem chtěl vědět jestli se opravdu jedná o ten Baritový důl. To že tam měli být chladírny na potraviny jak jsem se dočetl je pro mne novinka
* * * Usmívej se! Bude Hůř

Novinky na www.jakuza.ic.cz
Jeseníky 007


Poslední den 830 159 na Střekovech
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 17:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Důl Orlice: Je to pravda, šlo o průzkumnou těžbu barytu, byla to iniciativa tehdejší vládnoucí strany a v době studené války se každé ložisko barytu, který, jak už bylo zmíněno, má schopnost účinně chránit proti působení radioaktivity, velice hodilo. Asi průzkum nedopadl pro těžbu příznivě ( bylo tam toho málo nebo těžko dostupný ), tak se to tam zavřelo. Potom tam byl sklad zeleniny, ten už je asi taky zrušen, a důl chátrá.
Vůbec celý Litický granodioritový masív, s dominantníma vrcholama Kletná a Chlum, je geologicky bohatou oblastí, takže se nálezu něčeho takového ani nedivím.
A když už sme u toho industriálu, nemáte někdo tušení, zda se něco podobného nachází v litickém masivu ještě někde? Pochybuji, protože by to muselo být napojeno na železniční/silniční síť, ale co já vím ...
webové stránky: www.petatrains.wz.cz
ICQ: 327584807
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 18:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě zaujala ta dvojitá kolejová spojka na fotce - podobnou jsem loni fotil v Českém Krumlově na turistické důlní drážce.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 18:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petad: Z dír do země mě napadá akorát tohle, drážní tunel a tunel k vodní elektrárně, jináč nic jinýho.
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 18:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

barevni sberaci kovu, sberaci barevnych kovu ci dokonce a to nejpravdepodobneji barevni sberaci barevnych kovu
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 20:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V bariťáku jsem byl několikrát. Pamatuju tam ještě před dvěma třemi lety kompletní kompresorovnu, ze které dneska zbyly jen holé stěny. Bylo ta soustojí a kompletní rozvaděče, takže si tm někdo přišel na pěkné prachy.
Jen tak na zkoušku jsem si, když jsem byl úplně vzadu zkusil vypnout baterku. Je tam naprosto přirozená dokonalá tma - a dostat se ven potmě je skoro nemožné. Jedině se plazit po čtyřech a trvalo by to strašně dlouho.
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 21:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem myslel ze se nakladu nedockam a nakonec jsem se dockal. Jen nebyl ve Skalici jeste pred poslednim R (mimochodem taky zajmavy: 750 312 + vlakova 750 160 a jestli jsem dobre videl tak obe cinny, 160 urcite).
A naklad dolu opet 148 a 093. Skrz Skalici tomu dal fira celkem kour, takze poslechove vjemy staly za to . Jinak bylo to cca 40 Wapek - celkem dost ... Docela by me zajmalo jak by jely ty 2 berty se 40 plnejma na TU :-)
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 22:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No typoval bych, že s postrkem...to by mělo přes 3000tun. Jinak díky, že sem dáváš informace kde a na kterym nákladu se který dvojče objeví.Vždycky doufám že tady něco najdu....navíc mě potěšilo,že 145 a 148 jezděj odděleně=větší šance natočit něco bez tlumiče+lokomotivy se zvukem nehádaj:-)
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 22:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

btw ta 151 je s nebo bez tlumice - uz se to tu vselijak resilo, ale ne moc jednoznacne - asi by mela byt bez. Tzn ze se toci 3 dvojicky, kde jedna je netlumenka: 145+236, 148+093, 151+038. Jinak mi taky vyhovuje toto razeni - clovek ma vetsi sanci potkat netlumenku a ona jedna udela dost parady za 2 :-)
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 22:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než odešla z Ostravy tak byla bez...
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Šarinka do Parsu!
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 23:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrkef:To si přesně vystih.Proto jsem rád, že jsou ted tak řazený......a kdyby člověk nepotkal ani jedno z těchle tří dvojčat, ještě tu je 751354. Navíc myslim že jeden beztlumič lidem okolo(hlavně Náchodu) asi taky stačí,doufám že už je torchu přestalo bavit si stěžovat. Točej se dvojčata pravidelně? A který 751 ted stojej?
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 00:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

doufám že už je torchu přestalo bavit si stěžovat

Beztlumičovka je sice ,,ideální´´ pro provoz v nočních hodinách, ale na druhou stranu kretén kreténem zůstane a stěžovat si bude od nevidím do nevidím a bavit ho to nikdy nepřestane. A když bude mít štěstí na shodu okolností tak jak u nás na Zlínce (rozpitvávat to ale nebudu, protože mi to nikdo kompetentní nepotvrdil - jen se to vykládalo), tak mu pod oknama jezdit přestanou. A záleží taky na drážních papaláších, jak budou tvrdí či měkcí.
Otázkou však je, jestli by je bylo čím nahradit.
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Šarinka do Parsu!
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 00:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo lidi jsou zlí :-) ale nechápu, že jim tak vadí to bublání, když třeba takovej lomoz 2000 tun uhlí je při projíždějícím vlaku slyšet mnohem víc než netlumený výfuk a bublání motoru se spíš pak nese z dálky, kdy už zase není tak slyšet rachot náprav ...
Hlavně že každou chvíli kde jakej blbeček tůruje oplastovanou škodovku bez vejfuku, ale to nikomu nevadí - na dráhy se pak dobře stěžuje, že :-)
Pinec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.142.120.33
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 08:40:24    Odkaz na tento příspěvek  

vlakynachod, ad Vysokovtunnel:
Ty dva tunely, co jsou zakresleny v územním plánu Náchoda jsou naprosto nesmyslný a s jejich realizací nepočítá snad už vůbec nikdo. Nikdo z odpovědných osob mi ani nebyl schopen říci, jak se tam tato trasa vzala, resp. kdo ji odkud vyhrabal :-).
Pokud k něčemu v budoucnu dojde, jako že osobně to za úplnou utopoii nepovažuji, tak to bude varianta zcela jiná, vycházející z provedených studií proveditelnosti...

Ad. Polsko: o rekonstrukci trati z Kudowy jsem četl jen to, že je to chtěli dát do "regionálního operačního programu" či co a dosáhnout jízdní doby Kudowa - Klodzko 58 minut. Že by to mělo začít, jsem zatím neslyšel a to docela poslká šotoféra sleduji :-). Ale třeba mám jen nepřesné info (kéž by :-) )
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 08:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754 037:No já se nebojim náhrady,spíš aby nedostali tlumič z vyřazených strojů,jako se to už nějakej meziměstskej stalo(číslo si ted nevzpomenu).Ale s tim stěžováním máš pravdu,moje teta bydlí v Letohradě na Jablonnskym zhlaví asi 50-100m od trati.Je tam hned stoupání 5promile. No a za ty léta co tam bydlela tak si mě pořád stěžovala že ji buděj noční vlaky. Na sergeje,to už moc nepamatuju,ale vadili jí dvojice 753 a pak i dvojice tlumenných 751. No ale to jen tak mimochodem,ted ji nemá co budit a stejně ji vzbudí kdejaká kravina. No snad bez tlumiče vydržej dlouho.
Nemáte někdo představu o sklonovejch poměrech na 026,hlavně pak mezi Týništěm a Václavicema?
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 11:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt, k 026:jak, kde, občas rovinka, občas stoupání cca 14 o/oo. Klesání mezi Týništěm a Václavicemi jediné - z nadjezdu nad tratí 020.Trať postupně stupá až o Vysokova, tam zlom a klesání 14 o/oo až do Náchoda. Z náchoda do Police jen mírné stoupání podle řeky.Z Police stoupá 14 o/oo až do Bohdašína, tam zlom a klesání 14 o/oo až do Meziměstí.Z Meziměstí do Broumova klesání max. 10 o/oo, místy rovina. Stanice jsou samozřemě plus mínus 0 o/oo.
Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 11:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle SMS od werkieho má dnes 3.TD 754 078.

A když už jsme u těch tunelů, má někdo ponětí, jak se chce ta plánovaná elektrifikace 021 vypořádat s litickým tunelem? Kdysi dávno jsem slyšel o variantě s předsunutým vjezdovým návěstidlem od Sopotnice a se stahovačkou přes tunel. Ale to se mi zdá spíš jako kuriozita, než jako reálný řešení situace...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 13:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nechápu, proč by se do Litického tunelu neměla vejít trolej. Vždyť byl stavěn jako dvoukolejný a trať dnes nevede v ose tunelu. Pokud by se posunula osa trati, trolej se musí vejít, byť třeba se sníženou výškou. Ale jedná se o můj šotonázor. Podle mě je to celé kolem tunelu jen nějaký mýtus, tak jako se šíří mýty kolem stavby přejezdu v Bohousové..
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 13:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není třeba,dle mých info se při posledních úpravách počítalo se snížením spodku-prostě se koleje v tunelu"zakopou níž"a tím se získá prostor na minimální výšku trolejového drátu..možná už to někdo vymyslel lépe..jak jsem koupil tak prodávám..
..pořádná mašina má kotel a komín..
vlakynachod
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.97.62
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 13:53:05    Odkaz na tento příspěvek  

tunely u nachoda: taky me to v tom planu prekvapilo kudy by to vedlo a ze by byly dva...ale prece to tam nikdo nenakreslil jen tak... nechci se hadat, ale kdyz to tam je namalovany tak je to v planu, nebo to alespon v planu bylo...
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 13:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji 754.078 v 3.TD . Zde před R653

Že by na ní byl Werkie


Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
vlakynachod
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.97.62
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 14:01:49    Odkaz na tento příspěvek  

rekonstrukce trati do kudowy: o realizaci jsem slysel primo od jednoho zamestnance PKP, pry j to temer jiste
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 14:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad: vlakynachod
Když to řekl nějaký zaměstnanec PKP tak to určitě nebude pravda
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 15:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My jsme tam byli spolu ... říkal to vozmistr z Kudowy Zdroje. A od května by měli začít jezdit osobní vlaky z Klodza do Walbrychu
www.vlakybroumov.estranky.cz
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 15:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

svině počasí - ještě před 5 minutama krásně svítilo slunce a už jsem byl na cestě ku trati a najednou se z nebe sype kupa bílýho svinstva a viditelnost nulová :-!
Pinec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.142.120.33
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 15:36:09    Odkaz na tento příspěvek  

Vysokovtunnel:
Územní plán sám o sobě nic neříká. Pouze udává jakési vymezení území. Je to v něm takto už od jeho prvního schválení někdy v ranných 90-tých letech minulého století. Pravděpodobně už asi nikdo nezjistí, z čeho to vychází, nicméně z dnešního pohledu je to nesmysl. Je to návrh alá Velký Osek - zrušmě úvrať, ale nevynechejme "úvraťovou" stanici :-)

Před cca 3 lety se dělala nová studie proveditelnosti a ta již počítá s výrazně kratší (levnější) trasou s pouze jednim tunelem a bez dlouhého mostu přes zapomenuté údolí nad Starkočí :-). I když výhled z mostu dolu na stanici by byl určitě šoto :-)).
Beztunelová "osobní" varianta již díky nové zástavbě Vysokova vzala za své.
Pinec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.142.120.33
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 15:43:11    Odkaz na tento příspěvek  

Polsko:
Rekonstrukce Kudowa - Klodzko již začala ! V prosinci se malovala pokladna v Kudově

Kde se tam vzal vozmistr? Krom malíře pokojů jsem tam viděl ještě strojvedoucího na mašině, jak si při své asi 6 hodinové pauze prohlíží ňáký péčko

Obnovení je provozu mezi Klodzkem a Walbrzychem se ale očekává, a to po příchodů nových šinobusů. Měli by to provozovat krajské "Koleje Dolnoslaskie" a snad až do Stronii Slaskich...
Čd4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to by se možná zas dal obnovit hraniční přechod Meziměstí-Walbrzych
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a postavit trat z Otovic do Scinawky
www.vlakybroumov.estranky.cz
vlakynachod
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.97.62
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:23:23    Odkaz na tento příspěvek  

koukam ze si kazdej preje nejakou nove obnovenou trat do polska - tak jsem zvedavej, komu se to splni jako prvnimu
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sag
Tak to už je Scienawka je vůbec utopie. a v té Kudowě když to říkal vozmistr tak tomu nevěřím vůbec, ano to obnovení provozu Walbrzych - Kudowa - Stronie to sedía taky Klodzko - Dušniki, čeká se opravdu na šínobusy a má to provozovat Pol Miedž trans nebo jak se ta firma jmenuje, ale kolik to přitáhne lidí do vlaku (kromě šotoušů) toť otázka. Já vidím relaci Náchod Klodzko jedině ve zvýšení počtu autobusů.
Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 16:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplním: 1. TD 258, 2. TD 051, 3. TD 078

Mrkef: mě to povídej. Vyrazil jsem s násvitem a na flek jsem dorazil v takový vánici, že jsem si ani foťák vyndat netroufnul a musel se zbaběle stáhnout do stanice.

Werkie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 17:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza215: ne opravu jsem na ní nebyl, já sem jí viděl ráno v Letohradě připravenou na Sp1952 když jsem frčel do školy.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 17:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Werkie: a já žil dodnes v představě, že jsi fíra. Až teď jsem mrknul do tvého profilu ...
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 17:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33:Díky za ten popis,já jen abych si udělla trochu předastvu,kde by se tak poblíž Týniště dali chytit zamračený v tahu:-)
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 20:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.sklonové poměry na trati 026...
Chytit dvě zamráči v tahu->nejlepší úsek Nové Město-Václavice-"vítězný oblouk č.1",Police-Česká Metuje,Teplice/M-"vítězný oblouk č.2".Směrem zpět Meziměstí-vitězný oblouk 2,Náchod-vítězný oblouk 1.Taky se dá i Opočno-Očelice.
Jinak 751 151 tlumič NEMÁ.Spolu s ní ho ještě nemá 145 a 148.Jinak 038,093,094,137,176,220,236,354 všehcny s tlumičem.
Per aspera ad astra...
Pinec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.29.200.214
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 20:36:07    Odkaz na tento příspěvek  

vlakynachod:
vzhledem k tomu, že do Polska spousta tratí již vede a nic na nich nejezdí, hledal bych první vlaštovky právě tam.

Myslím, že nejblíže k realizaci by mohlo mít spojení Trautenau - Waldenburg, alias Trutnov - Walbrzych, nebož trať je ve schopném stavu a spojuje dost velká města.

Jako pokus bych si dovedl představit i protažení některých Sp vlaků, rsp. osobních ze Starkoče/Broumova do Walbrzycha, protože dnes se přes hranici musí dost daleko pěšky a přesto poláky ve vlaku potkávám dost často. Alespoň v létě a pátky - neděle by si toto spojení mohlo někoho najít. Vnitro se bude chytat těžko, neboť hrozná jízdní doba a silná konkurence "maršutek", který jezdí každých 1O minut za babku (nebo dvě tuším ...)
Uvidíme, co šengen. Přece jenom Walbrzych má přes 1OO OOO obyvatel. Třeba se tam jednou bude mohutně dojíždět z Broumovského výběžku jako z Jaroměře do HK
vlakynachod
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.97.62
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 20:43:19    Odkaz na tento příspěvek  

to je dalsi varianta... taky zajimava a cetli jsem i o teto moznosti (tusim ze tady na k-repu)
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 22:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když je ta řeč o Kudowy a spol, kdysi jsem četl myslím v Červenokosteleckém zpravodaji, právě o trati KZ - Náchod. Kdysi, tuším v první polovině 20. století tam nějakou dobu trať skutečně spojovala Kudowku a Náchod - byl tam jakýsi dřevěný most ale dost převýšení a byly s tim problémy, ale to jen tak naokraj. čo bolo to bolo. Ale nás ted zajmá hlavně co je a to je asi toto:
Dnes večer TU - > Jar opět 148 + 093 a 40 prázdných Falls a jak mě zpravil kolega ATB tak okolo 13 40 po R ku jely výše zmíněné TU -> Jar jako LV a chvíli po tom zase nahoru asi 15 Falls plných. Z tohoto přímou inkluzí dostaneme, že jely i ráno na Pn Jar -> Tu (i když to neni jev jistý, ale skoro jo :-)

PS: dneska večer skrz skalici jen výběhem, takže o ničem ;)
Po Sp co tam je 20 33 přijel do Skalice jakejsi Mn s kotlákama, patrama na vozy, Rajkama a Hitlem, ale už mi byla kosa tak sem nesledoval co s tim a šel domu - jo a vezla to 742 185.
Kua to jsem se rozepsal, to bude chyb ...
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 06:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jxxx:Taky moc díky,vyplynulo mi z toho, že zlomovej bod Václavice by mohli stát za to. Člověk by si vždycky popošel jen kousek po trati podle směru odkud by náklad jel.Musim ale prozkoukmat jak to tam je s fleky,vůbec to tam neznám(násvit během týhle zimy snad ani nemá cenu řešit).
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 08:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt: Ten vrcholový bod ve Vysokově (mezi Václavicemi a Náchodem zast.) je myslím v hlubokém zářezu a protisměrných obloucích - obávám se, že vyfotíš tak střechu vlaku. Já jsem alespoň žádné fotky odtamtud neviděl - i když...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 08:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt: ve Václavicích žádné solidní fleky nejsou.
Mrkef: pokud to dvojče 751 vezlo přes den uhlí tak to byla dispečerka,což neznamená že jsou to lok. co ráno vezly Pn. Protože Pn vozí jiná TS.
Pinec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.142.120.33
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 09:03:01    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: jednu fotu má, myslím, Mrkef pod jménem :-)

Mrkef: Trať do Kudowy samozřejmě vedla i se po ní chvíli jezdilo. Dokonce si ji jze výhodně projít. Ale pouze na Polském území. Na českém zůstal jen širší násep z Náchoda po Kaufland a základy toho dřevěnýho mostu před Metuji. :-)
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 11:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...žádný solidní fleky nejsou...
Dovolím si nesouhlasit.Směrem od Václavic na Náchod před vítězným obloukem je vedle tratě silnice a kopíruje ji docela fest,tam by se,myslím,dalo...
Per aspera ad astra...
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 11:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten flek je ale nasvýcený až odpoledne na 44235, tj. už z kopce mořná ráno 44244, ale to tam bude slunce z druhé strany, ale nevím to přesně. A nebo Opočno.
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 11:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halbstadt:nj,tam je právě problém s tím nasvícením-až odpo.Ale v Opočně tam by to marné být nemuselo,navíc,je to tam trochu do kopečka ať už z Opočna na Očelice,tak na Pohoří...Nebo těsně před Bohuslavicema,mezi předvěstí a vjezdem směrem od Týniště,tam je to do kopce dost.
Per aspera ad astra...
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 12:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S těma Bohuslavicema souhlasím
Atb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 12:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: pokud Pn vozí jiná TS proč tedy jelo to samé dvojče večer na obratu 53690/54380? Podle oběhu z toho pouze vyplývá, že měla mít i ranní obrat 63311/63320 ale na 100% to nikdo netvrdí.
Knd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 12:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat k výluce Letohrad-Jablonné, budou se kácet všechny stromy, co jsou od minulého týdne označené zeleně?
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 13:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, co teďka jede na Sp do Letohradu? Po dlouhý době je hezky, i když, jak tak koukám, tak se nad Popluží už docela zatahuje, do tří bude násvit "někde" .
webové stránky: www.petatrains.wz.cz
ICQ: 327584807
Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 14:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petad: V 8 ráno v Potštejně se křižovala 4.051(dolů) a 0.258(nahoru). Nemám poruce oběhy, takže nevím, jestli ti to k něčemu bude:-)
Atb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 15:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pn 44235 751 038+ 151
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 15:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PetaD: Jela 750162 a slunce mi zašlo asi 10 vtěřin před než jsem vyfotil fotku. Byli to slušný závody vlaku a díry, která vrhala asi 100m dlouhej nasvícenej prostor. Bohužel vlak prohrál...

Díky všem za ty typy, když bych to srchnul,tak aby tam vlak trochu stoupal a byl případně násvit(když bude zataženo budu se orientovat jen podle stoupání). Tak 44241 by se dala u těch Bohuslavic nebo mě ještě napadlo,šlo by to někde přímo v Náchodě? 63330 se asi s násvitem moc nedá,že? No a 44235 případně poblíž Vysokova a u Opočna?Když tak mě prosím opravte. Ještě mě napadlo,kdyby bylo zataženo,jak vypadá ten flek za Václavicema jak trat přechází silnici? Kdyby někomu bylo divný co pořád plašim s tim stoupáním,jde mi o zvukovou kulisu k videu. Když tak icq: 246-146-055
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 16:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě připomenu zejtra od 18.00 Povídání o Mašinkách na téma železnice na Podkarpatské rusi + bonus, ale nebudu prozrazovat.

a abych navnadil tak tady pár obrázků:


R Dukla - Batěvo


V místní traťovce - Batěvo


Rychlík do Ivano-frankovska - Lvov


TU3-039 jedna z mála provozních v bývalém SSSR - Lvov


TU2-087 Pionýrská železnice "Malenka" - Lvov


TU3-039 - Lvov


TU2-098 Boržavská hospodářská dráha - Vinogradovo


TU2-098 Boržavská hospodářská dráha - Chmelník