K-report
 

Archiv do 31. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv do 31. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 12:17:02    Odkaz na tento příspěvek  

No nejtrapnější mi přijdou výmluvy na NBÚ. To osvědčení má asi od Kadlece nebo jiné vysoce důvěryhodné osoby, ne ?
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 17:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ten včerejší pořad byla především dost slušnáná slátanina, ze které jsem fakt nepochopil, o co "investigativnímu novináři" vlastně šlo.
Velmi zábavný byl například jeho údiv nad tím, že se ním "na drahách" nikdo nebavil, když chtěl "vyzkoušět objednání přepravy". Příště bych mu doporučil třeba zkusit nákup benzínu do auta v rafinérii nebo rohlíků v pekárně.
Víc se tím nemá smysl zabývat, jen chci věřit, že reportáže o problémech, kterým nerozumím, mají vyšší úroveň (ha ha ha ).
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Djcargo:
A co je ČD za rafinerie? Když chcu něco přepravit plným vagónem, tak by to měli zařídit. A ukažte mi firmu, která odmítá zákazníky. To leda tak ti "inteligenti" z ČD. Nebo vy by jste ty peníze zaplatil, co by zaplatil ten s "tím vagónkem?"
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Tisková zpráva
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.181.160
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:37:42    Odkaz na tento příspěvek  

oficielní stanovisko ČD Cargo
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 20:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula:
Zkuste si podat jeden vůz např. Eas dřeva z Chrobol do Lublaně u dopravce OKD-D, RT, Viamont, ČD-C, Unido, GJW a uvidíte, že vás buď pošlou ke konkurenci, nebo vám vypálí takovou částku, že by vám toho kamionem odvezli pětkrát tolik.

Železniční přeprava je úplně něco jiného, než kamionová. A proto pokud vozím jednotky vozů, používám spediční firmy. Spediční (resp. logistická) firma vám zajistí totiž celý ten logistický řetězec podle vašich požadavků, ČD-C tyto řetězce nezajišťují (kromě hromadných substrátů), stejně jako mnoho jiných dopravců železničních i silničních. A spediční firmy na tom mají slušný zisk. Je to něco jako velkoobchodní firmy, firmy zabývající se skladováním a překupováním.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 21:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zajímavé, že místní podnikatel s uhlím si tak ještě před 2-3 lety nechával vozit uhlí Easy. (tak 2 do měsíce). Teď to vozí kamiony.
Dle mě, kdyby všichni takovýto žadatelé byli u ČD, tak jim to přinese určitě nemalý zisk. Ale abych pravdu řekl, tak nemohu kalkulovat, protože ceny ČD/jiný železniční dopravce x kamiony neznám. Každopádně až budou platit kamiony všude mýtné a nafta bude dražší, tak se ceny +- vyrovnají a dle mě, se to určitě přehoupne (klady) na železnici a to si potom bude chtít kde kdo ušetřit...

A s těmi tiskovkami na cargu. No... A teď babo raď, kde je pravda.
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 23:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste si podat jeden vůz např. Eas dřeva z Chrobol do Lublaně u dopravce OKD-D, RT, Viamont, ČD-C, Unido, GJW a uvidíte, že vás buď pošlou ke konkurenci, nebo vám vypálí takovou částku, že by vám toho kamionem odvezli pětkrát tolik.

Ono asi taky hodně záleží na tom jestli jim v té či oné trase (nebo ve většině trasy) už nějaký vlak jede, kam by se ten vůz mohl přihodit. Pokud to poveze sólo mašina, tak věřím, že to bude darda.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 09:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zajímavé, že místní podnikatel s uhlím si tak ještě před 2-3 lety nechával vozit uhlí Easy. (tak 2 do měsíce). Teď to vozí kamiony.

V takovémhle případě je například nejdříve nutné vědět, kdo tu přepravu uhlí z dolu k obchodníkovi platí. Pak teprve můžeme spekulovat, co ke změně dopravního prostředku vedlo.

A ukažte mi firmu, která odmítá zákazníky. To leda tak ti "inteligenti" z ČD.

Přesně typická ukázka působení televize - na základě zmatených a neúplných informací si divák vytváří vyhraněné názory na problematiku, o níž vlastně vůbec nic neví.
Bezbarvý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 09:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DjC - investigativnímu novináři jde samozřejmě o přelévání zisků ze stále státního ČDC do se současným managementem spřátelených firem a případné dopady na privatizaci. To snad nebylo tak těžké pochopit. Jasně, to s tím údivem nad odkázáním na spedice byla naivita, ale normální člověk často železniční nákladní dopravu holt nevyužívá.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 11:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak platil si to 100% sám, protože je to podnikatel. Silně pochybuji, že by to platily a organizovaly doly (a on by to pak zaplatil jim..).

Přesně typická ukázka působení televize
Já nehodnotím na jedné reportáži, která možná je pravdivá na té či na oné straně, ale na podobných zkušenostech, které jsem sice neabsolvoval, ale které se mi donesly od známých... A nebudeme si nalhávat, že by v čele jak Carga tak ČD byli nějací profi manažeři, protože takové vedení podniku je unikum snad jen u nás. (to nemyslím teď jen tuhle "prkotinu.")
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 12:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezbravý petr - investigativnímu novináři jde samozřejmě o přelévání zisků ze stále státního ČDC do se současným managementem spřátelených firem a případné dopady na privatizaci. To snad nebylo tak těžké pochopit.

To nebylo, a o to asi "investigativcům" šlo, vytvořit jednoduchou a "pochopitelnou" spiklenecko-korupční teorii.

Páňula - Tak platil si to 100% sám, protože je to podnikatel.

To víte, nebo si to myslíte?

Silně pochybuji, že by to platily a organizovaly doly (a on by to pak zaplatil jim..).

Proč o tom silně pochybujete? To se totiž dělá docela běžně. Říká se tomu "prodávat zboží včetně dopravy na místo".

na podobných zkušenostech, které jsem sice neabsolvoval, ale které se mi donesly od známých...



protože takové vedení podniku je unikum snad jen u nás.

V čem jen u nás? Slyšel jste o posledních korupčních skandálech v Německu? Volkswagen, Pošta...
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 13:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No... Známé jsem myslel u železnice, kteří v tomto oboru pracují a ví. Žádná babka Nováková u Jednoty to neříkala

V čem jen u nás? Slyšel jste o posledních korupčních skandálech v Německu? Volkswagen, Pošta...
Já tady neplantal korupci, ta je všude. Jenom ekonomickou sránku věci ČD a jejich celková rozhodnutí. A jestli si myslíte, že ČD, jakož to celek, si vede výborně, tak nevím...
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 13:30:15    Odkaz na tento příspěvek  

Dj_Cargo : Tak se vyjádřete konkrétně, proč podle Vás klesají zisky ?
Připadá Vám normální, že se top manažer ohání NBÚ ?
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 13:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se vyjádřete konkrétně, proč podle Vás klesají zisky

Jak víte že klesají zisky - protože jste to viděl v televizi?

Připadá Vám normální, že se top manažer ohání NBÚ ?

Já nevím, na co se ho investigativec ptal. Zřejmě to nějak souviselo s jeho prodejem podílu ve Speditransu.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 13:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuji pořádně prostudovat toto. Víc k tomu nemám co dodat.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 14:34:31    Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, na co se ho investigativec ptal
To já také ne, ale spíš mě zajímalo, zda to považujete za normální.
Na prostudování odkazů potřebuji více času.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 15:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zda to považujete za normální.

U top manažera velké firmy v úplném vlastnictví státu mi zmínka o NBÚ zas tak divná nepřijde. ALe nejprve bude dobré zjistit, na co se ho pan Havlík ptal.
Cargoman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.65.139
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 15:28:50    Odkaz na tento příspěvek  

je možno se pana redaktora zeptat:

Havlík David

narozen 9. 10. 1976, Duchcov
stav: svobodný

mobil: +420 736 531 184
e-mail: david.havlik@ceskatelevize.cz; david.havlik@seznam.cz

blog: www.dhavlik.blog.cz
ICQ: 272742956
Skype: David Havlík
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 21:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V těch odkazech mě zaujalo, že někdo napíše mail z adresy david.havlik@seznam.cz a vůbec se s ním někdo baví.
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 00:12:23    Odkaz na tento příspěvek  

Mě zase zaujala naprosto neprofesionální dikce "odpovědí" pana Honyse z prosince. Asi metodou "na hrubý pytel...", ale klesl i pod úroveň vytýkanou dotyčnému redaktorovi. Taky je zajímavé, jak jsou najednou všichni partneři a spolupracovníci - už žádní "vyzobové".
Ad Rambutea: ????
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 06:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rambutea: ????

Asi si založím mail televizni.reporter@seznam.cz a začnu taky rozkrejvat...
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 08:33:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si spíš pořiď kameru a účet na YouTube. Pak můžeš začít natáčet takovýhle rozkrejvání, třeba ve stylu Noisebrothers.
Regionova: Za málo peněz hodně muziky… teda spíš hluku…
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 15:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rambuteau:
Dobrej postřeh. Taky si teď říkám, že se s ním někdo bavil. Ale zase na druhou stranu. Podle mě ho musí někdo znát nebo vědět, že ta emailová adresa je jeho a ne nějakého blba, co si chce pro sebe něco získat... I když ČD
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.166
Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 20:08:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k té reportáži:
Na jednu stranu mi přišla silně tendenční. Každý , kdo se pohybuje v jakékoliv přepravě zboží ví,že jak dopravní , tak i spediční firmy se každá specializuje na nějaký segment trhu. Někdo na chemii , někdo na uhlí , někdo na přepravy železa , aut , atd. ČD bych v tomto přirovnal k takovému hypermarketu. Televizi tam sice také koupíte , ale když si ji půjdete koupit do takového Datartu , narazíte tam na mnohem pestřejší nabídku a na personál , který na rozdíl od toho hypermarketového ví , co prodává.
Další stránka je však obchodní přístup ČD Cargo. Tady bych spíše viděl problém jejich klesajícího zisku. Před cca půl rokem jsem poptal u různých firem přepravu x tisíc tun z Koperu do Čech. Jednání s různými spedičními firmami byla na špičkové úrovni , jednání s ČD Cargo byla tragédie. Absolutně nekompetentní obchodníci , ze kterých něco dostat byl problém. Vrcholem byla mailová komunikace s jedním manažerem ČD Cargo,ze které člověk mezi řádky vyčetl.... " co si to dovoluješ se na mě obracet-od toho tady přece máme referenty -já jsem šéf , tak mě neštvi"
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 21:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naroznej: Na to není nutný mluvit s manažerem Carga. I pokladní v osobní pokladně se tak občas chovají.
Regionova: Za málo peněz hodně muziky… teda spíš hluku…
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 10:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naroznej - Tady bych spíše viděl problém jejich klesajícího zisku.

Pánové, já to tady nechci pořád nějak moc rozmazávat, ale je tu jeden problém. Tzv. zisk ČD Carga je naprosto virtuální veličina, jejíž hodnotu ve skutečnosti nikdo nezná. Uvědomte si, že v minulých letech prostě politické reprezentace a vedení (unitárních) ČD vyvolaly v celém národě iluzi o úžasně ziskové nákladní dopravě, která ze svých výnosů subvencuje dopravu osobní. A to je celá podstata onoho slavného "zisku". Skutečná výnosnost ČD Carga bude (snad) moci být stanovena až za rok 2008, a pak teprve bude lze něco hodnotit.
Takže zatím bych se při hodnocení držel hlavně vývoje tržeb a případně přepravních výkonů, kde skutečně za posledních pár let k poměrně pozitivnímu vývoji došlo.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.166
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 11:24:37    Odkaz na tento příspěvek  

Takže zatím bych se při hodnocení držel hlavně vývoje tržeb a případně přepravních výkonů, kde skutečně za posledních pár let k poměrně pozitivnímu vývoji došlo

Ekonomika rosta obrovským tempem , nákladní silniční přeprava rostla obrovským tempem a železniční nákladní přeprava sice rostla ,ale pomaleji naž silniční doprava. Z toho vyplývá ,že tržní podíl železnice se opět snížil. Lze toto považovat za úspěch ?
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 11:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano v rámci sjednocené Evropy se jednotlivá odvětví dostávají na evropskou úroveň :-)) a tak na tom obecně česká železniční nákladní doprava ještě není tak špatně ze svým koláčem trhu, podle tohoto sjednocovacího pravidla by ji ještě mělo být kus koláče uhryznuto silniční dopravou :-)
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 12:10:35    Odkaz na tento příspěvek  

...vyvolaly v celém národě iluzi o úžasně ziskové nákladní dopravě, která ze svých výnosů subvencuje dopravu osobní.
Hlavičkou přímo do hřebíčku. Ještě bych dodal něco o křížovém financování z oblasti infrastruktury... (a copak se stane po jejím převedení k SŽDC taky teprve uvidíme).
Jinak jsem s GŘ ČD, a.s. komunikoval soukromě i služebně několikrát a nikdy se nenamáhali ani odpovědět. Poněkud dryjáčnickou reportáž osobně těm pánům managorům přeji, nic jiného si nezaslouží.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 12:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poněkud dryjáčnickou reportáž

Ještě bych upeozornil, že ta reportáž poskytla jistým firmám neplánovanou (ale o to účinnější) neplacenou reklamu v televizním prime-timu .
Vagonky s vlaječkami...
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 22:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Experti ČD hledají nejztrátovější spoje
DeuscheBahn dostávájí dle tabulek nejvíc - a je to na tom výrazně znát.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5111
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 16:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych se i rád zeptal "Džamily", jak by potrestala tyhle blbce. Ať přemýšlím jak chci, nic jiného než pár facek mě nenapadá...
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.166
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 17:04:32    Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis:
Není to trochu postavené na palici? Nejztrátovější spoje by měl hledat objednavatel. Ten by měl říci dopravci za co je ochoten či není ochoten platit atd.
Pokud toto funguje takto , potom je jasné , že z toho vyjde výsledek výhodný hlavně pro ČD , ale třeba už méně výhodný pro stát či kraje.

Jena:
Mimo pár facek pro tyto kluky mě napadá další trest a to v podobě nakládačky pro jejich rodiče , že řádně nepečují o své děti.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 23:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Jena: V MFD dneska vyšel k Čamile výborný komentář:
Nevím, jestli je to jen můj pocit nebo fakt, ale nápadně mnoho politiků a dokonce ministrů se snaží prosazovat nesmysl, nad kterým zůstává rozum stát. A já přemýšlím, jestli je to počínající demence, naprostá ignorance a neznalost nebo prostě touha udělat si na zemi nějaký "pomníček", aby si lidi zavzpomínali: "Tak tenhle skvělej zákon udělala Stehlíková"....
...Její představy o humanizaci společnosti bohužel vycházejí ze zkušeností, které zřejmě nabyla u mimozemských civilizací nebo čtením trilogie o Neználkovi, kterou napsal Nikolaj Nosov....

viz http://horcicka.blog.idnes.cz/c/27659/Dzamilo-Dzam ilo-kez-by-Te-ubylo.html
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
x.X.xx.X.x
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.35.235
Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 09:51:24    Odkaz na tento příspěvek  

České dráhy se rozhodly zjistit efektivitu svých vlaků. Založily proto expertní tým, který od čtvrtka měří výnosy na jednotlivých spojích a zjišťuje reálné náklady na jejich provoz. Výsledky by měly být známy do konce roku, aby je mohly dráhy využít při vyjednávání o náhradách od státu a krajů. Řekla to Markéta Krausová z tiskového oddělení ČD.

článek: metro pondělí 10. března 2008, strana 6
http://metropoint.metro.lu/20080310_Praha.pdf
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 19:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvědomte si, že v minulých letech prostě politické reprezentace a vedení (unitárních) ČD vyvolaly v celém národě iluzi o úžasně ziskové nákladní dopravě

A jedním z těch, kteří toto tak vehemenntně tvrdili, byl současný pan generální Carga...
Cargoman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.181.160
Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 20:25:09    Odkaz na tento příspěvek  

..no, však díky němu dnes máme ČD jako celek mj. díky vyšším dotacím na nule a ČD hradí své závazky včas...není to tak dávno, co situace po finanční stránce byla katastrofální
Uhli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 09:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek. phtml?id=523847

Zákon může ohrozit budoucnost drah. Poslanci jsou pro

Aktualne.cz
Jak jste to jeli ????
Vlak se nesmí používat, pokud je WC ve stanici.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 10:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uhli: Mám neodbytný dojem, že část ODS by nejradši vytrhala koleje a postavila místo tratí silnice a místo větších nádraží průmyslové zóny.
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 10:09:41    Odkaz na tento příspěvek  

Koleje a kolejová vozidla = žádaná surovina pro automobilový průmysl.
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 20:24:51    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to tady nesváděl na ODS, ten zákon je třeba jak praseti drbání (= předání mrtvé DC SŽDC) a normální cestou by se to nestihlo; asi proto si ministerstvo "objednalo" poslaneckou novelu. Kupodivu možná právě připravované "zestátnění" sníží možnosti tunelování.
PS: jak něco kritizuje sdružení eStat, asi to nebude nejhorší - jeden z lídrů je p. Říman (chtěl třeba slučovat DU a DI), zakládal to p. Tošovský (jeho býv. náměstek z dob rušení tratí 1997, zemřel). Pan Veřmiřovský, takto býv. náměstek MIČR, se na stránkách projevil dost nekompetentně...
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 21:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MirekM: Nejdřív by to chtělo tomu rozumět´a pak teprve kritizovat. Ten zákon je potřeba jak prase drbání.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 07:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Proti definitivnímu rozdělení SŽDC a ČD (na třetí pokus ) nejsem, ale neměly by staniční budovy patřit ke kolejím a výpravčímu, neboli SŽDC? Nebo pak přijde ještě 4. pokus?
Mimochodem, zmíněný pocit nemám jen z téhle jedné zprávy. Co třeba hlavní město Praha, dva silniční okruhy a jedna „rychlodráha“?
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 22:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.zelpage.cz/zpravy/5886
Tak se priznejte, ktery ze zdejsich "odborniku" ma na tom jaky podil ? ;-)
Pavel
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 11:20:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mirekm: zákon ten problém neřeší, ale ani nezhoršuje - ČD už nápad vybírat "ošupné" měly. Proto je mi to skuvíňanie (ještě od eStatu) podezřelé.
Spíše bych se ptal, jak budou řešeny "nájmy prostor" dopravní cesty ve výpravních budovách: největší překážkou pro reko a využití staré budovy Praha hl.n. je reléovka. Až tam napálí ČD SŽDC tržní nájemné (jako to udělalo MD GŘČD), tak bude veselo (i provozní budova je ČD). Totéž všechny prostory pro "oživení" DC (dopravní kanceláře) a sídla SDC (v Praze tuším část na Holešovicích).
Navíc v objektech ČD jsou zařízení SŽDC (majetkově) úplně běžně. Poděláno jest od počátku, majetek kromě vozidel nikdy neměl zůstat a.s.
Takže možná 4. díl seriálu "transformace/tunelování železnice v ČR" nás ještě čeká. Nebo to bude jednoduché: nepustíte nás do budovy, nepustíme vás na perón
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 13:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak určitě souhlas, že už od počátku měla být veškerá infrastruktura svěřena pod SŽDC. Současný stav je způsoben právě legislativním zmetkem 77/2002, sepsaným OSŽ a protlačeným ČSSD a částí KSČM a KDU.
Teď je ovšem ČD, SŽDC pod dvojím tlakem: Když projde Sehořova varianta úplného oddělení, ČD přijdou o pozemnky, kterými ručí za své úvěry - průšvih. Když projde Vojířova varianta oddělení bez svěření majetku SŽDC, budou pokračovat problémy s rozdělením majetku ČD vs. SŽDC + některé majetky mohou ČD skutečně zatěžovat, např. ty s ekologickými škodami. Tj. průser, ať to bude pokračovat jakkoli.

A co se týče toho "Mám neodbytný dojem, že část ODS by nejradši vytrhala koleje... ", vnímám to jen jako jakýsi obvyklý demagogický Duškofolklór a projev nádražnické modrogumnosti. Protože je vidět, že část nenáviděné ODS se snaží s tím pohnout správným směrem (Sehoř), zatímco zbytek politické scény resp. jejich "dopravní" poslanci (ještě jednou si pročtěte ten článek - s neoddělovacím návrhem zákona souhlasí ostatní strany!) politikaří a kličkuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 13:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě k tomu článku: Korunu tomu nasadil Kozel. Napařil bych mu nějaký pořádný ošlapný, aby ho to " ani nezáleží na tom, jestli se zlepší přístup soukromých společností k osobní přepravě po železnice" přešlo.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 19:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně z Nohy: jednotky 471 jsou prý značně poruchové. Zlobí kompresory, jednotky mezi sebou špatně komunikují, blbne počítač. ČD zvažují že servis těchto jednotek předají výrobci (Škoda).

Počkejte až to bude na netu a pak se mrkněte taky. :-)
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 00:01:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Desiro: ODS politikaří možná hůř, než ostatní strany. To nebyl Sehořův návrh, ale usnesení hospodářského výboru (je pod ním mj. podepsán C.Zapletal jako zapisovatel ).
Byla to ODS, kdo tyhle problémy založil - po rozbití státu nové MD všechno, čeho se chtělo zbavit, aby to nemuselo financovat (namátkou: železniční výzkum/neželezniční zůstal v nynějším CDV, členství v OSŽD) vrazilo ČD,s.o. - tam se ty náklady vždycky "nějak", stát to pak dosypal. Se vznikem a.s. začalo tunelování (tak tomu říkám já) vyváděním různých činností do dceřinek a dceřinek dceřinek - a odstraňování "nevýdělečných" nebo "problémových" (ovšem jen opravdu neinformovaný jedinec si může myslet, že DC není lukrativní agenda). Nastal další problém: stát už nemůže to, co dříve u ČD, s.o. - některé činnosti dotovat - třeba technickou normalizaci aj. (viz též kauza knihovna na mých stránkách http://www.archiv.kvalitne.cz/archivy/utkd.htm)
Prostě bordel na kolečkách.
PS: Docela rád bych zjistil, proč je SŽDC s.o. (jediná právnická osoba této formy) a zapsaná v obchodním rejstříku a Ředitelství silnic a dálnic ČR příspěvkovka.
Mám neodbytný dojem, že část ODS by nejradši vytrhala koleje...
No, já ten dojem mám také (a pánové Sehoř, Říman aj. jsou toho důkazem) - i když ne při tomto zákoně.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.45.197
Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 18:44:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vojtik: už aby to předání servisu výrobci bylo. No, jo ale za pozáruční servis se bude muset platit...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 19:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady je ta reportáž o MěstskýchSlonech
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6061
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 22:22:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak z Plzně do Klatov míjel oběšence na mostě
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 19. března 2008 - 14:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákon o ČD a SŽDC přijat
Lukssek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 18:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/tajemne--v agony-odstavili-na-nadrazi-20080327.html
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 14:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

magoři..jejich starosti bych chtěl mít..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 18:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych jejich starosti taky chtěl mít. Vlastní vesnice je od nádraží vzdálená několik set metrů, stejně tak Opatovec. Prakticky se jedná o několik rodin bydlících v okolí samotného nádraží. jsou to blbci.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.237
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 18:56:21    Odkaz na tento příspěvek  

V Opatově asi objevili UFO...Jejich starosti nemají chybu...možná se tam začnou sjíždět různí hadači a hledači senzací....
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.237
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 19:01:22    Odkaz na tento příspěvek  

Na čt 24 ve zprávách z archivu právě ukazovaly 730 002 samozřejmě ve starém označení jak šíbuje bez fíry na kolínském ranžíru.Ovládal ji vedoucí spádoviště... prý tam nemají "pudly" díky této novince...jen se jim to nějak neujalo...to byla doba.
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 1-2008

Odesláno Pondělí, 31. března 2008 - 17:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pred chvilkou v odpolednich televiznich novinach mluvili o tom, ze obyvatele mezimesti maji strach z trati, ktera je podle nich ve spatnem stavu
www.vlakynachod.estranky.cz
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 31. března 2008 - 17:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

joo všichni obyvatelé jsou odborníci na všechno,včetně technického stavu tratí,počasí a pohlavních chorob..
..pořádná mašina má kotel a komín..