K-report
 

Archiv do 28. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 28. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Otaparni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 17:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná že se Vám budou líbit tyto stránky o modelovém kolejišti.
http://www.kolejiste-zdar.ic.cz/index1.html
asx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.103.22
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 10:51:32    Odkaz na tento příspěvek  

Mám starší NDR kolejiště a zajímalo by mě zda se dnes domky na kolejiště připevňují nebo jen volně posazují. Přemýšlím, že vymyslím asi nějaký způsob připevnění, protože když občas potřebuju dát kolejiště na bok tak abych nemusel odnímat domky.
Kubajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 18:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po necelém roce jsem vytáhl kolejiště z pod postele a vypadá to jak po zemětřesení. Kočka a mašinky nejdou dohromady. Stromy popadany, lampičky a návěstidla ulámaný. A to jsem to chtěl prodat.

Sedím si tiše v koutku na nádraží
na lístek nemám, to mě nezaráží.
Koukám jak se vlaky rozjíždějí,
za chvíli bude mí tělo na kolejích.
Jbr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 21:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubajs: To je Vysluni, ktere je v galerii na webu u pana Litomyskeho? Tohle kolejistatko me vlastne motivovalo, abych se do neceho pustil sam... :-)
Kubajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 18:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JBR Ano, to je ono, ale je uz v dost žalostným stavu.
Sedím si tiše v koutku na nádraží
na lístek nemám, to mě nezaráží.
Koukám jak se vlaky rozjíždějí,
za chvíli bude mí tělo na kolejích.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 19:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kubajs - a kočka to je železniční nebo neželezniční?
Kdo neumí, učí. (J.A.Komenský)

mejl pod nickem...
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 20:44:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se tak někdy v životech železničních fandů stávápřijde kočka na postel a kolejiště musí pod postel..ale pak po čase je potřebné rovnováhu světa obnovit a vše se zase otočí zpět..(kočka pod postel nutně nemusí-může i odejít a je vcelku lhostejno zda po čtyřech či po dvou..)A kolejiště je to pěkné..
..pořádná mašina má kotel a komín..
MZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.215.131
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 21:00:05    Odkaz na tento příspěvek  

Určitě se podívejte na nové webové stránky věnované modelovému kolejišti ve Stanici techniků v Praze na Podbabě:

http://zeleznice.hobby.cz
Patmat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.167.247
Odesláno Pátek, 18. ledna 2008 - 11:25:52    Odkaz na tento příspěvek  

Máte nějaké zkušenosti s umístěním kolejiště v místnosti, kde někdy klesná teplota i k bodu mrazu? Jde mi o to, zda přežijí pájené spoje příp. krajina.
Díky
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6980
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 18. ledna 2008 - 12:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pájení bych se nebál. problém bych viděl s vlhkostí
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2204
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 18. ledna 2008 - 16:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ - díky za odkaz,vypadá to pěkně,jen bych uvítal více fotek,alespoň ty co jsou vidět na titulu..snad časem.
..pořádná mašina má kotel a komín..
asx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.103.22
Odesláno Pátek, 18. ledna 2008 - 18:38:21    Odkaz na tento příspěvek  

Možná hloupá otázka hučí Vám aspoň trochu trafo ve Vaší FZ1?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3126
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 18. ledna 2008 - 21:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám dvě - jedno bzučí jak o život (druhý je trvale potichu), nic nenormálního to není.
QUALIS AUTEM HOMO IPSE EST, TALIS EIUS EST ORATIO. (Cicero)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6987
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 19. ledna 2008 - 12:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě taky bzučí. dělaj to uvolněný plechy. rozdělat a dotahnout šrouby - nic tim nezkazíš.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 19. ledna 2008 - 18:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na druhou stranu zase je alespoň poznat, že je v chodu
QUALIS AUTEM HOMO IPSE EST, TALIS EIUS EST ORATIO. (Cicero)
George V.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.11.242
Odesláno Sobota, 19. ledna 2008 - 19:08:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj kolegové. Potřeboval bych radu. Hodlám rekonstruovat svoje staré kolejiště HO, které stavěl v 70. letech můj otec ze standardního kolejiva PIKO. Chtěl bych se proto zeptat, jak se dneska řeší "kolejové obvody", neboli jak se sleduje poloha vlaku v kolejišti, např. pro sklápění závor, pro autoblok apod.
Hodlám zůstat u analogu. U stávajícího kolejiště to mám řešeno jazýčkovými kontakty a magnety pod vybranými vagony, což považuju za nevyhovující. Díky za rady.
franta z PP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.54.62
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 10:39:05    Odkaz na tento příspěvek  

Patmat: jak již řekl kolega, mráz nebude problém, ale v nízkých teplotách s lokomotivami nejezdi!!
Vlhkost běžně dosahovaná v místnosti by taky neměla bejt problém, pokud nemáš starý kolejivo čištěný (už) šmirglem, páč to by pak samozřejmě o to víc rezlo! Jeden z největších problémů na krajinu je ovšem sluneční záření - venkovní světlo. Já mám u místnosti s kolejištěm trvale zatažené žaluzie.
franta z PP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.54.62
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 10:53:09    Odkaz na tento příspěvek  

George V. :
Kolejové obvody se v analog provozu řeší desítkami různých metod a jejich kombinacemi. Obsazení kolejových obvodů na běžných (oboustraně pojížděných) úsecích je docela problém - zde, nejlépe musí přijít ke slovu elektronika. V jednostraně pojížděných úsecích (skryté smyčky atd) to už takový problém není: "vjezdové" relé - obsazeno, "odjezdové" relé se spinačem na konci úseku - volno.
Co se týče spínacích prvků pro ovládání relé, pžejezdů, návěstidel atd. jízdou vlaku s úspěchem a mnoholetou bezporuchovou zkušeností s úspěchem používám metodu, která je navíc zdarma! - Odizolovaný konec drátku (měď) vedoucí mezi koleje, uchycený na maličký vrut (omotáním) a svým volným koncem (cca.1,5 až 2cm) ohnutým zevnitř ke kolejnici tak, aby jeho konec byl cca 1mm pod úrovní hlavy kolejnice a těsně ke stojině kolejnice (samozřejmě se jí nesmí dotýkat).
Funguje to tak, že okolek "škrtne" o drátek , dojde k propojení a zaúčinkuje relé. Drátek mírně pruží, takže vozidla nevykolejují (ani neposkakují)a konec drátku se vrací tam kde má být.
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všichni.
To máme ale počasíčko, že? A když k němu přihodíme jednu aktualizaci z kolejiště, dobrá nálada je zaručena. :-) Dnes jsem vyvěsil jedenáctou část pracovních fotek z Podlesí. Díl 8 už je zelenější, stanička dostává svoji podobu. Toto je poslední várka fotek ze zásob vzniknuvších během roku 2007 a de facto ukazuje stav, který trvá až do nynějška. Trochu jsem se flákal. Další fotky budou z prací, které mám teprve v plánu. Už se těším. Tak si užijte lednového sluníčka! V příloze malá ukázka.

S přátelským pozdravem Michal - www.trainmania.info

patmat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.167.247
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 08:05:09    Odkaz na tento příspěvek  

franta z PP: koleje používám nové profilové, ty mi přijdou proti rzi celkem odolné. Sluneční svit taky nebude problém, okno je celkem malé a otočené na sever. Počítám to spíš na uskladnění, na ježdění se najde místo někde v teple a mašinky budou stejně "bydlet" v teplém pokoji. Díky
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 10:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Toulavá kamera na ČT1 přinesla zajímavý pohled na kolejiště v zámku Trmice, což je u Ústí nad Labem - více zde
www.mestskadoprava.net
honny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.188.66
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 22:56:58    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

poslední dny se nějak podezřele koukám po kolejištích... :-) Dá se nějak mimo DOD dostat do KMŽ Brno, abych viděl, co je s tím práce a vystřízlivěl?

Dík za odpovědi.
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 10:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přihodím pár fotek... Kolega z klubu staví modul na náš nový klubový mdulový systém. Námětem to odpovídá holubovskému mostu (na trati ČB - Volary). Ještě chybí dodělat drobnosti - vodu, most, koleje na koncích dílu a je hotovo... Náš starý modulový systém (dvě tratě vedle sebe) je vidět na jedné fotce v pozadí. Od něj jsme upustili a začínáme teď stavět takto. Insipraci jsme si vzali u Ostravských modulů a upravili jsme si jejich přechodové profily dle našeho gusta... Přes léto máme v plánu dát dohromady stanici Městěčko u Křivoklátu, kde bude v tunelu vracecí smyčka. Snad se nám povede dodělat jí do výstavy na den železnice v DKV alespoň v hrubé stavbě...

Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 13:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Super!!fakt pěkný,jen dál a houšťPřihoďte zas nějaké to foto..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 15:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Postupem času. Tyhle nové moduly teprve začínáme dělat a tohle je teprve druhý díl. Ten první je spojen s odbočkou ze starých modulů. Snad se mi povede to v týdnu vyfotit. Jinak pak samozřejmě další fotky dodám
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 17:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal čb
Tak ta dvášedesátka vypadá na tom mostě impozantně. Tak je to správné tohle se mi strašne moc líbí. Jinak jsem se rozhodl kolejiště co mám rozebrat a postavit si nové přikládám plánek:

Takže šlo by o hlavní stanici na jednokolejné trati s přípojem na obvod depa na pravém zhlaví. Tato stanice bude mít 6kolejí z toho jedna manipulační. V této stanici také odbočuje trať na jednokolejnou lokálku do koncové 4kolejné staničky. Spodní jednokolejná trať je vlastně ovál,ale bude do něj zakomponován skrytý ranžír pod koncovou stanicí na lokální trati. Ve skrytém ranžíru bych měl 4koleje abych měl nějaký oběh souprav. Trať se více méně bude vinout krajinou přes mosty propustky tak jak se mi to líbí. Na tratí by se měla oběvit mechanická návěstidla a závory. Mezi hlavní stanicí a koncovou stanicí na lokálce bych chtěl udělat zastávku s nákladištěm třeba drtič kamene.
Na dolní hlavní trati by měla před portálem na dolní části plánku vyrůst ještě hláska s mechanickými návěstidly. Krajina a vozidla budou ryze česká. Toto kolejiště chci ztvárnit ve velikosti TT ,protože sám jsem téčkař. Co se týče depa tak už nějakou představu mám. Šlo by o třímístnou rotundu s točnou o průměru 16cm a s kolejemi po kterých by se k točně přijíždělo.
Pak vlastně zauhlování,popelová jáma prohlížecí jáma, nějaká ta správkárna a nějaká ta kolej pro odstavování osobních či nákladních vozů,které by přijely na dílenskou opravu. Jelikož mám i motorové lokomotivy tak bych v tomto depu chtěl mít jak mot.lokomotivy tak i mot.vozy ale né všechny něco by bylo jako by z jiného depa. Většinou by tam jen nocovali nebo zbrojily ,ale hlavně by tam byli parní stroje. Co se týče ještě návrhu tak ještě přemýšlím, ale tohle je zřejmě finální návrh. Ale jak víme ono jinak je to na papíře a jinak při stavbě.}
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 20:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: Hezký námět. Nečerpal jsi z plánků z edice Malé železnice??? Tuším, že nějaký podobný kout, kde se motají dvě tratě a třetí tam projede z tunelu do tunelu tam v jednom plánku je. Ale jinak nádhera!!! My máme velký plány s našima modulama, ale to je ještě daleká cesta. Např. nám padlo do oka: Louny předměstí i s trianglem, Vlastec, Vráž u Písku, trať v údolí Střely (na žatecké) a další a další... Spíše nás táhne znázornit něco skutečného
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 21:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano je to téměř podle toho.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
mf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.40.159
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 15:50:16    Odkaz na tento příspěvek  

adPetrspk:Na diskusním fóru http://www.modely.biz/
jsou zveřejněny staré plánky smíšených dep s točnou,jsou tam výkresy různých točen a taky výkres typické české rotundy,když si na ni troufáš.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 20. února 2008 - 19:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po nějaké době zase nějaké fotky z kolejiště :-)




Pro zajímavost moje dětské kolejiště z let minulých - provoz zde byl "ruční" :-) Koleje byly připevněny připínáčky :-)
bača
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.179.9
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2008 - 19:17:34    Odkaz na tento příspěvek  

Něco na podívání a inspiraci:

Chtěl sem přidat víc fotek, ale počítač se zbláznil a nechce zmenšovat. Jinak se podívejte na stránky http://www.litomysky.cz/KOLEJIST/TTbacovsky01.htm tam uvidíte víc a máte to i spopisem. Vím, že je to nedokonalý, ale kdo je. Dnes je provedeno již několik úprav, tak snad se bude líbit.
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 27. února 2008 - 20:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna taková noční náladovka.

ČD: Propustili jsme většinu zaměstnanců ale stále jsme ztrátoví.
T6791225
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 11:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cyrda: Povedené kolejíště!
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 15:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CYRDa,než jsem to otevřel,takhle malé-jak skutečné...bravo
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 29. února 2008 - 13:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, to vždy potěší
ČD: Propustili jsme většinu zaměstnanců ale stále jsme ztrátoví.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 14:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky přihodím pár fotek z mého téčka...

F_Í_r_a
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 19:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jedna pražská HO: http://zeleznice.hobby.cz/ fakt good kolejiště + good fotky
Jó, Jó Barči to sou stroje: 749 006, 751 004 = naše pražské barči
česta a sláva jim
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 20:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fíra pěkný,moc,škoda jen,že tam není žádné videjko pak by to bylo super.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 07:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

,, noc v České Skalici, aneb 720 + 053 z roku 1997 ,,
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 15:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad s tím nikoho neotravuju, ale zde je k nahlédnutí 810, madla z drátku, zpětná zrcátka, vzduch.hadice, stanoviště strojvedoucího, na 1 straně fíra, osvětlená LED vně i krapek uvnitř, chybí zatím pojezd, ale neva, malinko se mi potrhala ta žlutá barva při slupování pásky :-(

Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 22:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude to pár týdnů co proběhla tradiční a hojně navštěvovaná výstava modelářů v Chrudimi..kromě tradičních a obdivovaných kolejišť ,se bylo na co dívat i ve vitrínách.Perlou byl model 387.0 v HO z mosazi s množstvím neuvěřitelných detailů..


..pořádná mašina má kotel a komín..
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 22:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se adminům,vloudila se chybička..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23no tady je to jasné,do čeho si zamilovanej... moc hezké,už máš připravenej i pojezd?

ALf: tak ta mosazka bude asi za pousu...ALe je to nádhera.
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 10:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Alf: ta pára... To je ovšem luxus... SUPER 1***
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 18. března 2008 - 12:13:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka pojezdy na skleníky jsou objednané od Pana Villingera, budou cirka za 3 týdny, dostanu je od manželky k narozeninám...
Ty 810 jsou vlastně dvě, skoro dvojčata, až na pár naschvál udělaných odlišností...Díky ti za pochvalu
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 19. března 2008 - 16:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:Nepatří,ty sklíčka v reflektoru 810 těmi výstupky dovnitř?V org.jsem je nikde takto neviděl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 19. března 2008 - 17:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle : Dobrý dotaz, přiznám se, že sám to nevím, ale pokud je to jediná chyba, tak to překousnu :-) I když opravdu takto vystouplé nemají být !
Pospa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 19. března 2008 - 18:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty sklíčka mají být na 100% opačně.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 12:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

810 jsem opravil, sklíčka jsou už daná dobře. Díky za upozornění...Chci Vám teď ukázat modely vozu 010 a 012, které jsem právě dokončil, zatím jsou hotové 2 kousky, ale po laku mám připravené ještě další 2. :-)
Nelíbí se mi, když je jeden vůz jako druhý, tudíž jeden kus 010 jsem opatřil grafity, a ze čtvrtého kusu se stala 012, ve které nesmí chybět jízdní kolo. Interiér je barvený, a lidé jsou sic z papíru, ale kdo se kouká dovnitř, krom mě, že ? Taky nechci dávat pomalu ty samé peníze za figurky 3D, jako za samotnou stavebnici. Jinak asi nejzajímavější na modelu mi přijde kabel dálkového ovládání, který jsem původně ani nezamýšlel, ale teď jsem velice rád, že tam je i spolu se stupačkami a vzduch. hadicemi ( co dokáže kus drátku, že !? ). Jinak se mi už taky přestalo chtít stavět tyto stavebnice stále se zavřenými okny, výsledek je patrný, alespoň ,,hajzlík,, je otevřený, no a nic těžkého to nebylo! Výsledek posuďte sami, zda se Vám vozy páčí, či nikoliv.


Dotaz: Chtěl bych vozy osvětlit, ale jakmile jim dám kovová kola i od Tilligu, tak buďto drhnou, nebo jsou dost přibržděná a vůz nejede, jak má. Chci se tedy optat, má s tím někdo už zkušenost ? Jaká kola by byla vhodná ?
Díky a mějte se fajn !

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 14:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
1/do původních rozsoch kovová kola nejdou,jelikož mají větší průměr než původní.
2/jestli je tam dostaneš/obroušením rozsoch/hroty vymlátí ložisko a je to na vyhození.
3/jsou dvě možnosti:
a/odlét nové rozsochy z jiného plastu-zběr proudu z osy smýkadlem.
b/do původních rozsoch vložit vložky PEHO(http://www.peho-kkk.de/ ) a proud zbírat přes ně/buď rozsochy vypilovat,nebo použít dvojkolí stejného průměru jaké jsou v org./
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 22. března 2008 - 21:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle: Tak to asi nechám tak, jak to je teď, tudíž bez osvětlení...

Vozy 010 a vůz 012 jsou na světě, dalo mi to taky zabrat....! :-)
_mf_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 24. března 2008 - 19:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj lidi Já žádný specialista nejsem ale moje 810. Jsem osadil už kdysi dávno dvoukolíma z Modeltrainu Plzeň.Jejich velikost neznám ale chtěl jsem ty nejmenší dvoukolí na TT jaký mají (stím že si kdyžtak postavím drezínku) no a sedí to tam bez úpravy přesně a bez problému jezdí.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 08:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem o víkendu něco kupovat ve Všestarech v Deltaxu, prodávající mi prozradil, že už si někdo vozy 010 v TT osvětlil, a prý tam jdou kolečka 7.5 !? Bohužel teď neměl ani jedno na testík....

Chci Vám ukázat další model z mé dílničky. Tentokrát jde o FS-3 Fotogrammetrický stroj. Jukněte na pár detailů, např. v horní části dveří jsou výstupky, záclonky u fíry i po boku, klasicky madla, hadice atd. Přídavná světla na střeše, opět kus drátku a 3 kousky plastíků....
Vůz je zatím na pojezdu přípoj.vozu, ale dostane taktéž ,,Villingeráckej,, :-) Je osvětlena jen vně, stanoviště ještě není osazeno plast. figurkou, tam musí být. Jinak číslo a některé nápisy na voze jsou vytištěny z PC, myslím, že Pan Kwasnica ani tento vůz nenabízí ?? Ale to nevím na 100%.
Teď připravuji vůz MD 1 - obytný vůz, který bude doprovázet tento FS stroj :-)
A pak ještě jednu lahůdku a tou bude -
Viamont 810 205-5.
Až to bude hotové, tak to sem opět prdnu, díky za rady, uvidíme, jak to dopadne

Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 12:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vůz MD 1-1 je dokončen, foto zde...
( model má žluto-oranžovou barvu, ač to není vždy dobře vidět, na některých fotkách vypadá stejně žlutě, jako FS 3 )

Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3372
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. března 2008 - 23:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolečka 7,5 mm tam jdou, ale doporučuju ubrousit přečnívající plastik zevnitř na maskách podvozků (jinak to drhne), plastikový kola jsou ještě menší, pěkně podle originálů.
STOP REKTÁLNÍMU ALPINISMU!
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 19:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Představuji VIAMONT 810 205-5
Vůz bude také na Vil.pojezdu, bude jezdit vždy sám, tudíž jsem ještě před lakem zadělal otvor pro spřáhlo. Osvětlení má tedy jak žluté, tak i červené, přep. dle směru jízdy a malé osvětl. uvnitř. Číslo boční bylo spácháno z čísel od Detailu z 810 600-7 a 810 589-2, takže je takto pospojeno z 6 kusů : 810 a 2 a 0 a 5 a - a 5
Přední malá čísla, spolu s černým nápisem na boku skříně, nápisy DKV Č.Třebová a Zásuv.dálk.řízení jsou vytvořeny mnou, konečně jsem se zbavil toho vystouplého papíru, jako např. na FS 3, kde také už proběhla změna na Vodotisk! Mohl jsem tak dolepit i např. bok skříně 954 004-8. A je jasné, že s vodotiskem, to je jedna báseň. Ale zpět k Viamontu, samotný nápis VIAMONT je vytištěný na PC a dodatečně nalepený, tam ale hrana není vidět, takže mé očekávání to splnilo. Otevřená okna jsou u fíry, hajzlík a jedno na druhé straně. Madla, vzduch.hadice,stupačky a zpětná zrcátka opět z drátku. Ještě přikládám rozdělaný vůz 015 a 010 modré kombinace.Malinko je to rozmazaný, ale poznat to s toho je!

Jináč v Prágu je človíček, který dělá kolečka 7.2 s osičkou do vozu 010, kolo na jedné straně vede proud přes osu. Takže nakonec ty přípojáky přece osvětleny budou. Kolo vyjde na 14 Kč. Což rád obětuji. A když už budou tedy i svítit,tak ty ,,papírový,, lidi vyhážu a dám tam plasťáky 3D. Jakmile vozy svítí, všiml jsem si, že do nich pak každý kouká, co tam nenajde :-)


Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 07:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady už jsou dokončené vozy 015 a 010, teď si dám od ,,skleníků,, chvilku pauzu

Čísla na boku skříně, neodrážet-nespouštět, zás.dálk.řízení a dvojky na dveřích jsou vyrobeny mnou skrz vodotisk :-)
Ostatní nápisy jsou od Detailu
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 07:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23:
jsem si nevšim, že se na dráhách používá patkové písmo typu Times New Roman. Co takhle použít Arial nebo Tahomu. Nevím jestli existuje ještě podobnější font nápisům na vozech, nehledal jsem ale třeba někdo ví o lepším? Logo Viamont na ruční práci vypadá zdařile, já bych se s tím nedělal. Nechápu proč jsi si ho nestáhl přímo z jejich webu, mají ho tam ke stažení, když už si to doma tiskneš a dáš si s tvými modely tolik práce. Fotit ses stále nenaučil... A jen tak na okraj "vodotisk" je něco jiného. To co děláš je laser print na obtiskový papír, který se aplikuje pomocí vody. Tuším, že se tomu říká mokrý obtisk.

(Příspěvek byl editován uživatelem rakman.)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 15:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: Je to Times New Roman, to je fakt :-) K tomu nápisu VIAMONT, prvně jsem ho vytisknul, po nalepení na kastly jsem ho také na jejich webu našel, už se mi nechtělo ho odlepovat, strhnul bych i lak a to opravování za to nestojí....Jinak laser tiskárnu nemám, je v tom jiná záhada :-)
Fotit se asi nenaučím nikdy, je to moc detailní, a fotografickou školu nemám, jsem rád, když mám trochu času na modelaření ( nesoutěžíme tu přeci o nejlepší foto ). Ale i tak dík za pochvalu. Proč vlastně můj VIAMONT vznikl ? No došla mi momentálně červená barva na kastle a tak jsem si řekl, udělám ho, tam červeň není potřeba
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 16:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
laser tiskárnu nemáš? jo je v tom jiná záhada??? tak prozraď já se rád přiučím... Jak se vyrábí potisky. :-) Jinak o fotku se tu nesoutěží, to más pravdu ale ostřejší by jsi to mít mohl, na to nepotřebuješ fotoškolu... Na to stačí oko, oko není p***a oko vidí... :-)