K-report
 

Archiv do 23. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 23. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 17:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: Koupil jsem ji v HK, je to HOBBY COLOR H344
stála asi 35 Kč ?

Tomt: Děkuji za info !

Lamablanka: To vypadá jako když toho kocoura chceš zapálit
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 17:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23Je jasný,že je to tam pro srovnání velikosti...
A víš,že to není zas tak špatnej nápad?!!!
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 17:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: A prosím tě, nevíš jaké by mohla mít číslo tahle Berta ? Je to také podle fotky, ale číslo nepřečtu

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 18:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : Tak takhle nevypadala žádná.Ale dost podobně vypadali 751.070 a 751.236,ale ty měli pluh červenej se žlutou linkou a ne šedivej.Stejně ještě vypadá 751.382,ale ta má na rozdíl od těch dvou prolisy až ke střeše.
Ale když už jí máš tak zauzenou,tak by stačilo přetřít ty pluhy a na bocích přendat loga ČD měl bys tu 751.070.

Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2758
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 18:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Méně někdy znamená více, a u téhle barči to platí dvojnásob, toť můj názor. Ty kozy jsou rezatý možná až moc a zbytečně kontrastují se zářícím bokem mašiny.
Já osobně dělám patinu patřičně naředěným herkulesem a popraškem opravdové rzi, která je všude kolem nás
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Žatecká bloguje
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 18:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_kox:to není špatnej nápad,v podstatě stejný systém,jako při zaštěrkování tratě,ale tady předpokládám vyrobíš s obou materiálů kašičku(spíš vodičku) a tenkým štětcem nanášíš na patřičné místa?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 19:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt, Pepa_kox : No je to dle této fotky, musel jsem ji naskenovat a pak mi kixnul net....

Ta moje má být ta druhá, ta špína-rez je ale podle té první a jak je vidět, bok celkem čistý, ale pod okny je to zase zas...ý
Pokud tam vidíš něco podle mé fantazie, prosím upozorni mě na to, co to konkrétně je, dík !
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 19:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

....ty jo....klucí...já už to vidím tak zase půjde na předělání, já se z toho
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 19:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Tak ta první,to je ta 751.236,ta druhá je 751.361 ještě když jí to slušelo,během pár let se pak změnila k nepoznání.
Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 19:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: Jakto, že o nich tolik víš ? To děláš někde v depu ? Nebo jsi jen vášnivý fanda Bardot ? Dík
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 19:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já sem jen takovej kolemjdoucí...
Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 20:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo, prozatím od ní mám snad už pokoj, potisky dám až s pojezdem


Pepa_kox: hodil by jsi sem prosím foto, jak ten rez vypadá opravdu ,,nasypaný,, ?? Ať si uděláme lepší představu....


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 21:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Bára je nádherná, hlavně co se týče detailů, ale opět si myslím, že to ta patina spíš kazí... Nevím, je to jenom můj osobní názor, a jak jsem říkal, ten je zaujatej proti patině obecně, ale stejně... Ale já jsem zastáncem toho názoru, že si to dělám pro sebe, pro svoje potěšení a nejdůležitější je, když jsem s tím spokojenej já... Toť můj subjektivní názor, v žádném případě není nic myšleno špatně
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 21:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplnění výše uvedeného příspěvku: Nepatinuju vlaky, kity mám zas*aný řádně
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 21:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad rez:
Jde o to namíchat tu správnou konzistenci herkulesu a vody - ani moc řídký, ale zároveň to nesmí být hustý že v tom stojí štětec Pak stačí nanést na požadovanou plochu a pak začít "rzít". Nejlépe se mi osvědčila, zní to sice divně, ale obyčejná plechovka od mandarinek, která byla zevnitř řádně zrezlá, potom jsem rez postupně oškrabal a "přetřídil", až mi zbyla pouze ta nejjemnější, prostě prach. No a pak stačí podle svého uvážení nanést.

Chtěli jste fotky, máte je mít. Ale prosím nesmějte se tomu hektorovi, on za to chudák nemůže, že stále jezdí pod kořisním označením


Ještě jsem si dovolil patinovat jeden Es (Vte), ale ten zatím nemám nafocený, tak až se k tomu dostanu, dám vedět.
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Žatecká bloguje
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 22:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_kox:to je moc pěkné,decentní ale rezavé až běda...
Halt originál je originál(myslím tu rez)
Já bych tomu kapku ještě pomoh,ale nevím čím...(ale to je jen můj názor,a ten neznamená nic!)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 22:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už vím rezavé je to hezky,ale jinak moc umité...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 05:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: Já vím, že to nemyslíš špatně . Já původně vůbec nepatinoval, ale postupem času, jsem už (musel), abych alespoň trochu některé modely pak od sebe rozlišil, vem si např. chtěl bys mít 10 úplně stejných hyder vedle sebe ? To by nebylo pěkné, ale už kýčové.
Začal jsem ,,jen,, patinou střechy, pak s pomocí Lamablanky to přešlo k rzy střechy přípojných vozů, no a to se mi nějak už větší patina natolik zalíbyla, že už nemohu nějak odolat, a teď spíše vyhledávám hodně zasr.., nebo špinavé, či zrezlé stroje ( lokotky ), kterých je myslím na tratích a po depech ČD moc moc.
Souhlasím s tebou v tom, že model se musí líbit mě, ano...ale když se pak líbí i alespoň 1 dalšímu človíčku, práce nad tím strávená mě motivuje k další práci

Pepa_kox: Je to pěkný, to ale abych teď koukal, když budu jíst mandarinky, jestly taky nejím kusy rzi
Rez je dobrá, ale také bych to, jak napsal Lamablanka malinko pošpinil i na bocích...
Ale jak ty chceš !

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 07:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ale když se pak líbí i alespoň 1 dalšímu človíčku, práce nad tím strávená mě motivuje k další práci Tak s tím naprosto souhlasím
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 08:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké fotečky z postupu práce na Bertě 019
Ten jeden L nárazník je tak schválně....

Můžete si všimnout, jak dělám ten kabel dálk.řízení. Tady jsou všechny ,,drátky,, - madla ještě nenabarveny, krom stěračů :-)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Frantík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.238.152
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 11:05:32    Odkaz na tento příspěvek  

Kamarád mi poslal ukázky svojí práce. Jestli pak přijdete na to co je špatně?


Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 11:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Frantík: Moc pěkný modýlky
na tom kocůrovy 742 je špatně žbrdlení na čelech
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 12:01:19    Odkaz na tento příspěvek  

Frantík:
u té berty jde nasadit obráceně kastli na pojezd?A co nátěr,ten neodpovídá sérii.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 12:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokončil jsem Bertu 019ku. Posadil jsem ji na pojezd, který ani nefunguje, tento jí nezůstane ! Dostane pěkně od VV. To je jen pro fotečky Jak to asi bude vypadat A pak jsem ještě prubnul i tu druhou Bertičku....



(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 2-2008

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 13:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Frantík:já myslím že Kocour není T 466. Ale kdyžuž tak T 446!Možná jsem vedle,tohle znační si nepamauju...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 13:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Jak je vidno, ono toho tam je více špatně, asi než dobře....


......kurňa...už abych měl všechno na pojezdech
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 2-2008

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 13:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:no a ty pojezdy váznou ve výrobě?Nebo to vázne na kontraktu-za kolik zlaťáků...?
Jináč modýlky máš pěkný.Ale zdá se mě,že ty madla jsou mohutný.Možná by to chtělo používat tenčí drátek.Co myslíš?I tak je to hezké.Ono když člověk modeluje tak titěrné věci,tak neví na co se má soustředit dříve.
O to suprovější jsou ty hadice atd.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 2-2008

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 13:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:mos se mě líbí ten detail otevřeného okna na stanovišti...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 14:07:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Když bych měl objednat rázem všechy pojezdy na mé hotové kastle, tak by to bylo asi za 25.tis . Jeden vyjde na litr, na skleník pak 600 Kč. Takže objednávám alespoň např.po 3-5 kusech.
Když by se někdo divil, proč stále jedu další a další mašiny a ty minulé nemají stále pojezd, odpověd je jednoduchá ! Protože s manželkou čekáme rodinu, tak předpokládám, že pak už nebudu mít tolika volného času na modelaření. Tudíž si ,,kupím,, zásobu a jednou, nebo postupně si to vše dodělám, cvaknout to na pojezd a doladit detaily je pak už maličkost, která není časově až tak náročná
Díky za pochvalu, už jsem myslel, že na to ani nikdo reagovat nebude, že se jen reaguje na ,,bazmeky či Káči,,
S tím okénkem stanoviště, no vypadá to lépe než všechna okna zadělaná, dodá to tomu život, a je to dokonce jednoduší na výrobu...
S drátkem bych to nechal, jak to je, ať jsou všechny madla stejně tlustá, předělávat všechny madla u všech mašin na jiná, to bych se z toho

Tomt: Prosím tě, jak je to u mojich Bertiček s těmi komínky, mám to dobře, když 019ka má jeden a 236ka oba ? Díky !

Ještě jedna, taková skupinovka


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 2-2008

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 14:24:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PAvel23:myslel jsem si to.Také skupuji co se dá,ve skříni mám už všechny koleje,mašinek až běda.S vagonkama si zatím hlavu nelámu(ale nákladních mám už taky pár...)
Prostě vše co je za peníze se snažím shromáždit.No a až penízky dojdou,tak si vklidu sednu a začnu si s nima hrát("dolaďovat detaily").
TO samé mě napadlo s těma madlama.
Moc by se mě líbylo,kdyby jsi všechny své karosérie(ať nastříkané,nebo netknuté)položil na nějaký podklad do řady a vyfotil...Přidej k tomu i vagonky,ať si člověk udělá představu o tvém železničním parku.Co Ty na to?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 15:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Toho by bylo moc-moc Po krabicích mám spousty Nk vozů, nebo vraků, plné nádraží vším možným všichni už znáte no a k tomu patří teda ještě tohle......


Moc toho není....oproti jiným, jsem opravdu ještě slabounký....a mé dosavadní voz.depo neobsahuje ještě žádnou električku....prozatím
....ale časy ze změní a depo s ním......


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 2-2008

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 16:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty poličky se mě líbí nejvíc,máš toho tam požehnaně,jak dříví na zátop...
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2008

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 17:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Tak jsem si konečně koupil tu rez je to Humbrol č. 113, tak snad je to ona.
Jinak grafiti na testovacím voze už jsou hotové, teď si na něm vyzkouším patinu, a pak sem dám

Jo a pěkný fotky a souhlasim s Lamablankou, ty police jsou stylový
22 KUNRATICKÁ sídl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 17:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lama: Dík To mám za ty sirky co

Fitr: Super, pak hoď fotečky, jo...dík
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 18:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel 23
Pozor to zábradlí na bangli na čelech není špatně první lokomotivy této řady měly na čelech toto provedení
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 18:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : Tu 749.019 bys měl dobře.751.236 druhej komínek nemá.Přihodim ti sem foto střechy 749.051,tak by to mělo vypadat i na střeše tý tvojí 751.236.

Ale kdybys ten komínek trochu zvětšil,tak bys z toho měl 751.070

Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 18:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: Takže na té 236ce není ani ten dekl ? Nebo jak to mám pochopit?
070ku z toho dělat nebudu, páč jsem 236ku patinoval přesně dle fotky 236ky, chápeš . Díky za info !

Petrspk: To jsem taky moc bohužel nepochopil, asi si dnes sedím na vedení....
Mám ty Bardoše dobře, nebo ne ?

Jo už asi vím.....
Tys to psal na tu 742ku, tak to jsem ani nevěděl....já popletl 749=742

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 18:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : Ani ten dekl tam neni.
Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 18:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: Takže takhle ??

Díky !
A prosím o vysvětlení tohoto výstupku k čemu je?



(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 20:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

751 má na střeše 2 výfuky: Velkej od motoru a turbodmychadla a druhej je odtah od parního generátoru. A ty 2 antény jsou od vysílačky a radiostanice (TRS). Ta jednoduchá je vysílačka a ta s těma ostnama na všechny světové strany je od TRS.
ČD: Propustili jsme většinu zaměstnanců ale stále jsme ztrátoví.
Vivat KPKV Brno!!!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41628
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 20:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt:
To je fotka z jízd po 240? :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 21:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cyrda: Tak já se z toho
Ty píšeš, že má mít 2 komínky a Tomt zase, že ne....ach jo...
No nechám asi puntičkaření a už to tak zůstane...jen dodělám ještě ty 2 anténky :-)
Jen asi opět ,,blbá,, otázka, ale mají to alespoň všechny Bardy na stejném místě. Protože co se jinak týče těch komínků, tak koukám, že opět co kus to originál....
Ale tak je to zřejmně se vším
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 21:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : Správně,má to spojitost s vysílačkou.Ale pokud si tou druhou šipkou myslel tohle,tak to má zas pro změnu spojitost s tlumičem vejfuku.

Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 21:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin z : Jo to je z těch jízd po 240
Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 21:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : 751.236 je původní 752.006(nákladní verze),ty druhej komínek neměli,měli v těch místech tu střechu hladkou,a stejně tak to má i ta 751.236

Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 21:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Zitko : 749.245 byla taky na gumách,cca od roku 1997
Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 23:00:49    Odkaz na tento příspěvek  

Tomt:
Tak u té 245 se to udělalo dodatečně,ale lak snad dostala při rekonstrukci koncem roku 1994.Alespoň v květnu 95 už ho měla.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 00:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Lamablanka - kocour neboli nyní 742 byl T466.2 a pilštyk 735 byl T466.0 Takže žádné T446..Frantík to má dobře.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 10:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem
Věděl by někdo, jak nejlépe a věrohodně vyrobit zařízení na MUV dle fotky v TT ? Nevím zda pokus z papírů a drátků by dopadl dobře ? Díky za rady

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 11:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

potřebuji pomoc.
našel jsem na internetu fotky kolejiště které se mi líbilo, a tak jsem si podle nich nakreslil plán kolejiště.
potřeboval bych ale pomoct s výškami kolejí.
kdyžtek si tan plánek stáhněte, skuste doplnit výšky a zase ho sem dejte.
časem bych si to kolejiště postavil.
je to v H0=1:87
vím, že v tunelu musí být minimálně 8cm výška
volná.
stanice by měly zůstat rovné.



foto 2 je zkryťák.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 12:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adhézní zkoušky soupravy 853+4x053+853 proběhly nad moje očekávání dobře, ale to je také způsobeno tím, že obě hydry mají totožnou rychlost při daném napětí
A pak pár fotek z nástupiště - ,,melancholické,, zavzpomínání dnes již předělaných řad 852/3


Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Mawerick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 12:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23: jestli děláš v TT, tak zkus podívat na stavebnici Liazky s rukou od Dvořáčka BDDP. Je tam odlitek ruky.

Nemáš víc fotek té MUVky? Já ji mám taky v plánu.

Díky.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 12:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mawerick: Díky, dělám v TT. Jestly myslíš fotky modelu tak zde : https://www.k-report.net/discus/messages/3175/144186.html?12087944 13 pod příspěvkem č.197
Pokud myslíš foto originálu, tak pošlu na mail !
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 14:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Alf:tak jsem vedle,jak jsem psal....Přesto díky za opravu.

To Pavel23:ahoj,to rameno by šlo v poho udělat z papíru,ale pokud se něco takového vyrábí jak píše Mawerick,tak to máš bez práce....Zátěžové jízdy mlask mlask hned bych se projel...
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 14:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,mám dotaz : nevíte někdo číslo žluté barvy,která byla na lokomotivách vepředu o šíři 300 mm.Abych mohl vědět alespoň přesný odstín té žluté,budu lakovat motorák M 152.Děkuju za odpovědi.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 14:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stokr556:myslím,že to takhle výškově nemůže jít,To by ten skryťák musel do tunelu(v levo)ostřeji tak,aby oblouk zatočil dříve,než začátek horního nádraží.Takto:
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 14:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stokr556:A nebo ještě to bude chtít spirálu.Přesně tam,co jsem upravoval ten oblouk.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 15:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lama: Tak už dorazil interiérek 053
Teď ho vkládám do osvětleného vozu, udělám pár fotek a hned to semka dám
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 15:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde je nafocený interiér 053 Btn od Lamablanka



Vypadá to moc hezky, jen malá připomínka Nevím, asi jsem čekal, že to bude lépe vidět ? Ale furt lepší než kupéčka

No doplnění: asi to bude lepší, když se udělá vnitřek tak jak má - myslím teď ne červenou podlahu, tohle je jen zkušební testování !
Takže rýpalové, nechte své poznatky být ! :-)
Pak se možná odrazí více světla i přes bílou podlahu a zase to bude lepší....taky to může být způsobeno tím, že tam teď svítí jen 2 diody .
Ale výsledek hodnotím - SUPER

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 15:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23:jestli seš spokojenej,tak tím lépe.
Zdá se mě totiž,že ta podlaha je moc vysoko a tím ty sedačky taky.Až udělám formu(před tím zahladím otřepky),tak jsem měl vymyšleno,že místo pryskyřice bych lil jen sedačky a do místa mezi nima bych vložil,za čerstva,pouze středně měký-tvrdý papír.Ten by potom dělal tu podlahu.

PS:podlaha je podle předlohy také červená,jen jsem ji zesvětlal,z důvodu Tebou zmiňovaných...

No a našels to překvápko v obálce?