K-report
 

Archiv do 21. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 21. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 23:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle: Já nepoužívám již nanášení barvy natíráním. To jsem dělal u těch prvních 3 modelů (hydra853,brejloun a 830ka ). Pak po dlouhé odmlce jsem se k modelaření vrátil, ale již stříkáním bez pistolky. Barvy RAL, jsou v drogerkách, či barvy-laky. Už jsem to tu již jednou psal ( např.krém je 1015, červeň 3003, nebo 3004 dle ČSD, ČD...atd )
Jo a u té mé první hydry se žlutým pruhem po celé kastly, jsem tenkrát nevěděl jak na to, tak jsem tam dal pruh žluté samolepky, vyříznutá přesně kolem světel. Dnes již mám jiné, snad kvalitnější postupy. Ale hlavně, rovné střiky a tak, jak potřebuji
Člověk se opravdu má stále co učit

Tady jsou všechny 3 první modely pohromadě.
Pamatuji si, že 853 byla úplně první, další pořadí si nejsem jist !

Tak všechny tyto 3 kusy, jsou dělané nanášením barvy Agama a vše bez ochrané pásky

Ještě doplním, že tenkrát mi jeden trval snad 3 měsíce, všechno bylo broušené růčo, nanášení barvy několikrát znovu a znovu. Podotýkám, že už prošly snad všechny 3 kusy opravami. Nebo nějakými dodělávkami....na té 830 je upadlá 1 houkačka, to se tak někde ztratí, ani nevím jak

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 11-2004
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 23:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Rotrainz: Nic ve zlém ale obrázek, který tam dal Lojzík, je maketa... Jinak to je něčí sqělá práce :-)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 07:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:kuci průser,už druhý den mě nefunguje net a tak jsem musel zajet do města,abych se mohl přidat do diskuze...
Všem zůčastněným:proběhlo tu za ty dva dny moc pěknejch foteček no nádhera...

Jináč jsem nezahálel a samozřejmě mám ten interiér hotov!
Dokonce mám i překvápko....
Pavel23:napiš mě prosím na e-mail adresu,pošlu Ti to na odzkoušení a možná i na nafocení
radek.kryl.lakynka@centrum.cz
Doufám,že mě brzo(už snad dnes)sprovozní ten net a budu moct s váma zase klábosit.
Zdravím všechny do diskuze.Radek
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 07:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ten můj věžáček je dělán z papíru stavbu mám popsanou na svých stránkách.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 12:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj. Neměl by někdo prosím zamračené se záběrem na střechu ? Nevím zda tam mají být nějaká madla, atd...
Děkuji Pavel
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.84.182
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 13:33:22    Odkaz na tento příspěvek  

Tu ich máš:
http://www.hekttor.biz/index.php?lng=CZE&m=1&act=fdes&dok=19&st=1
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 13:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

igino: Díky ti moc ! Už mám to co jsem chtěl :-)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 14:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, nechci bejt za hnidopicha, ale než budete vkládat okna, zkuste ty styčné plochy příště máznout černou, potom se opticky ztenčí ta bočnice a tloušťka odlitku potom nepůsobí tak rušivě.
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 15:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další foceníčko, tentokrát jsou to MUVky


Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 17:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:ahoj,no předpokládám,že jsou bez pohonu...?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 18:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Ahoj ano jsou oba bez pojezdu
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 19:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23
Muvky jsou pěkné ale nebylo by vhodno dát míst klasik TT průměrů dvojkolí Enková? a opravit jim rozchod?Je to moc vysoké.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 19:28:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar pánové,něco z našeho kolejiště.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 19:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: Kolečka by mohla být např. N-ková, ale jde o statický model do depa. Kolečka jsou přilepena ke kastly. Vysoko to opradu není, je to dle normy ČD
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 19:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
MUVky máte moc hezké, škoda že nejezdící. Je to určitě vděčné vozidlo - když Vás přestane bavit jezdit na kolejišti podle GVD, pošlete MUVky někam na trať a jezdíte podle výlukového GVD.

Jinak jsem tady z toho všeho získal dojem, že není na světě jednodušší činnosti než stavba modelů železničních vozidel. Stačí koupit ty pojezdy, odlitky, nápisy (na 860 udělat), trochu to natřít a je hotovo. Asi začnu uvažovat o stavbě velkého motoráku - 85x nebo 860.
Když se mě zeptáte, jestli jsou motorové vozy řady 810 a jejich přípojné vozy řady 010 kvalitními vozidly, tak odpovím, že ano. Ale jedním dechem dodám, že jejich nasazení u ČD je vysoce nad jejich možnostmi zajistit pohodlnou přepravu osob.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 20:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSAD: Můžeš mi klidně tykat
Díky za pochvalu . Plně souhlasím se vším, snad i funkční motorový pojezd by se sehnat dal, nevím ale co stojí. Při té rozvorové délce mezi koly by ale asi stejně zastavovala na každém menším spoji bez el.proudu. Tudíž by to bylo asi spíše k rozčilování, než k pěknému pobavení se mezi GVD

Jinak odlitků se neboj, já už se leptů také nebojím, jen teď budu financovat ještě něco jiného, ale určitě si první vemu to Lego 714

Co bych ti doporučil ? Všechny motory jsou pěkný, jsem rád, že alespoň 1 človíčka jsem inspiroval, ať se daří !!!
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.84.182
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 21:01:13    Odkaz na tento příspěvek  

MUV na našom koľajisku jazdí bez problémov. Tá moja o niečo horšie a tak sa chystám na jej novostavbu.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 21:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : Nedá mě to se nezeptat.Podle fotek sem koukal že děláš bardotu 749.???.Ten lak naní,to je nějaká tvoje fantazie?Páč takhle žádná nejezdila.Podobný sice jo,např.019,039 a 042,ale ty měli modrou střechu,a ne šedivou.Tak by mě to jen tak ze zvědavosti zajmalo.
Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 22:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: Nedělej chytrýho - fantazii nedělám !


igino: A kolik vyšel pojezdík ?
Vypadá dobře !

Petránek: Více fotek by nebylo ? Pěkný !
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.84.182
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 22:24:55    Odkaz na tento příspěvek  

Táto "sranda" stála kamoša cca 4000 Sk.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 22:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

igino: to bych nebral ani za 3 . Sic je pěkný, že to jezdí, ale za tu cenu bych jich měl.....
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.84.182
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 22:30:52    Odkaz na tento příspěvek  

A preto si ho urobím svojpomocne.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 22:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

igino: ANO, kdo se nebojí, ať se mu modely namnoží
A jinak se potvrzuje opět již zmiňovaná věta :
Každý si množí to své
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.84.182
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 22:36:48    Odkaz na tento příspěvek  

Keď som zvládol 724 v 0, tak zvládnem i MUV v TT.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 23:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : Nepotřebuju dělat chytrýho,ale podle týhle tvojí fotky,vidim,že tam máš šedou střechu.Podle fotky co si sem hodil vidim,že děláš exjihlavskou 749.019-6 a ta měla střechu stejně jako bok modrej.


Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 23:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: tak jinak, šedá střecha je dobrý základ pro dokončení tak ,,zasr..é,, střechy u té 19ky. Pokud mi chceš stále tvrdit, že střecha je více modrá, než šedá či špinavá, nevím co ti napsat.
. Jsi vidno zastánce Bardotek, ale můj model zůstane jak je, max. mu ještě více tu střechu ,,zas..u,,

A ještě něco: bereš moje fotky, které publikuji v průběhu stavby, to je, jako když bys mi hanil tyhle hydry a řekl, proč nemají dole červený pruh !? Až začneš modelařit a né jen radit, tak tě budu brát vážně

A nemaj tady ty hydry taky střechu špatně ? Vždyť je červená.....

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 00:11:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
Taky bych se přimluvil k modré střeše a potom teprve patinovat.Přechod z červené do modré barvy na bočnici je jinde,to vám nevadí?Ještě by to chtělo uříznout závěsky.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 08:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Zitko: Můžete mi prosím vysvětlit, proč některé stroje závěsky mají a některé ne ?
Bylo to různé od kusu, nebo proč se vůbec dávaly závěsky pryč ?? Přiznám se - to mi uniklo
Přechod červené a modré na boku skříně bych řekl, je v normně, držel jsem se roviny prvního žebra výstupku, jasně, i to první žebro má být červené....dodělám !

Tomt: Přijmi prosím mou omluvu, nechtěl jsem být až tak hrubý, střechu již předělávám Díky za upozornění

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Jamesmegbont
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2008
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 09:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel 23 napsal - Tomt: Nedělej chytrýho - fantazii nedělám !

Tak to nemá Pavel 23 zcela jistě pravdu. Vemte jakýkoliv jeho "model", zvětšete ho 120x do skutečné velikosti a zjistíte, že takhle žádná lokomotiva, ani vagon nevypadají.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 10:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamesmegbont: Co to má bejt ?
Jasně, a všichni modeláři, kteří mě pochválili jsou podle tebe -úplně blbý-
Jen ty máš pravdu...až se ti přestanou klepat ruce, nebo až se přestaneš stařecky rozčilovat, pak s tebou možná budu opět diskutovat. Běž se uklidnit na nádraží ty závistivče
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Wizardken
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 10:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musim se trosku pochlubit s prestavbou rosnicky - je tam dodano cca 70 novych dilu.
ted uz je zase rozebrana - ceka na novy motor (mashima) a jeste predelam bocni zabradli.
Zvukodekoder bych tam sice nacpal, ale pod hrozbou likvidace me osoby to mam doma zakazane. Jinak moje je jen ta T334. abych nezapomel: meritko je 1:120
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 2-2008
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 11:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:ahoj,to chce klid kámo.Jak jsem již psal,co se mě nelíbí,na to nereaguji.Ono to přejde, a zase to bude jen o modelařině
Tohle je dúkaz toho,že je v šechno v pohodě.Kdyby Tě všichni jen chválili tak by něco nebylo v pořádku.Takhle to na světě chodí...
No a pokud jde o barvy,tak nikdy,i když budete mět přesný odstín,to nebude jak ve skutečnosti.
Je tu spousty vlivů,které narušují vidění věcí... .No a digitalizace taky nepřispěje.

Příklad:pracuji na iteriéru vagonku,chci aby sedačky měli přesně tu barvu,jak ve zkutečnosti.Seženu,natřu a zjístím,že přes okna vypadá tmavší než doopravdy je.Jeden z důvodů je ten že sklo má velkou tloušťku,není úplně čiré a nepůsobí přirozené venkovní světlo...atd

Prostě je toho hodně a navíc máme každý jiný barvocit.

Pavel23:mám dojem,že závěsky se měnily po modernizaci strojů této řady za jiný způsob vypružení a od toho se odvijí i nátěry...Ale to ať Ti poradí někdo povolanější.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 2-2008
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 11:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wizardken:to je pošušňáničko.Nový motor,takže to bude ovládané digital?! V TT super.
Wizardken
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 11:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Lamablanka: digital to uz je.
Jenze to spatne jezdilo. Asi to chtelo nechat 1 hod jezdit na ovalu, aby si to vsechno sedlo.
Nakonec to tak udelam, ale nejdriv predelam trosku jeste sberace proudu a chtel jsem tam dat lepsi motor. Tilligacka kostka zase tak spatna neni, ale 5-ti pol je 5-ti pol.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 11:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wizardken:tak to budu potřebovat asi časem poradit.Dělám sice HO ale digi je digi ať 1:160 tak 1:87.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 11:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Lamablanka: To jsi ty na té mašince ??
Jak jsem opravil 749.019

Nejen že jsem opravil barvu střechy, ale navíc jsem ji už zbavil závěsek.
A dorezatil jsem i ten modrej pruh zároveň mírně se střechou, opět dle fotky

Wizardken: Rosňa moc pěkná Taky se na ni chystám, měla by mi dorazit tento týden a hned poté půjde na předělávku !! Ještě nevím, do jakého nátěru...
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 12:17:29    Odkaz na tento příspěvek  

V těch závěskách nebyl asi žádný řád,každé depo k tomu přistupovalo individuálně.Pouze u původem dvojkových bert bez parního topení,které se modernizovaly,jsou všechny na sloupkách,to jest 749240 až 256.
Wizardken
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 12:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: no s tim digitalem na vecne casy bych asi i souhlasil, ale ja na digital expert rozhodne nejsem.

Pavel23: budu delat asi jeste jednu (hned jak dodelam sergeje) a tak ji snad udelam lip; hlavne nastrik a pod.
Jamesmegbont
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2008
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 12:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou fakta. Jinak nevím jak jste přišel na klapající se ruce a stařecké rozčilování.
Vaše reakce na můj a Tomtův příspěvek jasně dává najevo, kdo je v klidu. Jinak svým Chatem, který jste si tady s jiným uživatelem založil rozhodně modelařině v TT nepřidáváte.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 12:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:jasnačka jsem to já,ale nebejt jednoho šikovnýho člověka,tak tam mám furt jen jméno...(protože jsem trouba)
Wizardken:to neva že nejsi odborník,jak já říkám:"Více hlav-větší dav"
Wizardken
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 12:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Jamesmegbont: "Jinak nevím jak jste přišel na klapající se ruce a stařecké rozčilování" - ze by aplikovana telepatie ?
Ale asi tosku nepovedena.....

(Příspěvek byl editován uživatelem wizardken.)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 12:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamesmegbont: Tak takhle jsem se už dlouho nenasmál, dokonce to pobavilo i manželku . To jsem nevěděl, že každý má omezený počet příspěvků a že je dané, s kým, nebo kdo na mě může reagovat. Ano Lamablanka je můj kamarád - no a co ?! Získal jsem si ho právě tím, že modelář jsem. A on také !
Jinak názor na to, zda modelařině přidávám, nebo ne, to je úplně jedno, protože sobě přidávám vždycky . Na výstavy nejezdím a panel dokonce prodávám....Jinak pochopte že modely se dělají ručně, a 1mm na ( posunuté )barvě mě fakt nevytrhne, ikdyž se snažím o co nejlepší výsledky
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 12:47:32    Odkaz na tento příspěvek  

Opravte si v mém příspěvku o bertách poslední číslo na 265.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 13:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě otázka, zda by někdo věděl. Podle některých fotek se mi zdá, jako když by některé Bardotky neměly tyto 2 veliká madla nad nárazníky, jak ukazuje šipka.

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 14:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Přesně jak řekl Lamablanka: Klid... Tihleti lidi vědí vše nejlíp, všechno zkritizují a pohaní. Ale když je posadíš ke stolu, aby se teda ukázali, tak nerozeznají štětec od lepidla. Prostě - ber to tak, že si to děláš pro svoje potěšení, a to, že ti to nějaký blbec zkritizuje (a on se někdo takový vždycky najde) ber s nadhledem. Modelařině ZDAR!
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 11-2004
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 14:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ToLamablanka: Ahoj, jak to vypadá s čely Regionovy v TT? Já to nevydržel a spáchal zatím toto a takto .
Lojzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.20.13
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 15:19:39    Odkaz na tento příspěvek  

Když modelařině ZDAR, kdy tedy začnete místo zpatlaných paskvilů dělat modely?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 15:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: Všechno jasný
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 15:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem zkoušel upravit ty vozy Es....některé jsem přestříkal celé a zatím mají jen logo ČD. U dalších 3 kusech, jsem zkoušel jen patinu zreznutí, náhle jsem omylem přetřel i kus nápisky DR, zjistil jsem, že to dobře kreje a tak jsem zarezatil všechny nápisy, které se mi nehodily :-) Ukázka zde


Jasně, ač to není 100% podobné těm Es českým, tak je to furt lepší, než klasika BTTB
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 16:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Chtěl jsem se zeptat jak se nanáší rez, když chci udělat shnilou lokomotivu? Jestli se to dělá namočeným molitanem nebo jak???

22 KUNRATICKÁ sídl.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 16:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Herdek, pořiď si už to depo, nebo se ti ty vagony za chvílu rozpadnou jak budou zrezlý
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 16:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: rád bych !

Fitr: No já tu rez dělám tak, že ji nanáším vatičkou, nebo drátkem ( zadělání nápisů DR )
Věčinou jen tak šmrdlám a čekám až to uschne ( to je asi do 10 min. ) pak případně znovu....

Ale u těch střech, to je stříkaný přes ,,udělátko,,

Pokud to chceš i zas..t, dělám to matnou černou naředěnou barvou, ca 1:1 - čím více vrstev ( 2-3 ) tím více to je z......
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 16:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A od jaké firmy tu rez kupuješ?? (A cena??)
22 KUNRATICKÁ sídl.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 16:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Zitko : S těma závěskama je to tak,ale např.749.241 a 247 sou na závěskách.


Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 16:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 : Tyhle dvě velký madla má každá berta

Ale některý stroje nemaj to menší postraní madlo

Na dotaz "kolik je hodin" vytáhl teploměr a řekl, že je buď úterý, nebo duben...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 16:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Rakman:šikula! Já jsem tento model odložil,není pro mě tolik důležitý.
Moc se mě líbí Tvoje zpracování i postup.
Je to asi nejrychlejší možnost,jak věc vyrobyt.Vypadá to fantasticky a jsem rád že jsi se podělil i o postup prací.Fakt super!Blahopřeju
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 17:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem něco z mích prací,ještě když jsem dělal N tedy 1:160.Pokud nás sleduje nějaký Nkař,tak mu toho kocoura ,za symbolicku cenu,dám.
I když se jedná o papír,všechny podrobnosti jsou plastické,jako u odlitku.Je to nastříkáno superbílou,takže ideální na nástřik jakékoli verze.
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 17:14:21    Odkaz na tento příspěvek  

Tomt:
Tak to máte specialitu u vás.Měla to ale taky nebožka 245.Nevím,proč jím zůstaly,ale psalo se,že budou na sloupkách,pojezd z baterie a jiné úpravy.Třeba tenkrát došel autogen....
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 17:20:44    Odkaz na tento příspěvek  

závěsky: "...Lokomotivy řady 749 obvykle po dokončení modernizace ihned absolvovaly TBZ a byly rovnou nasazeny do pravidelného provozu, který je naléhavě potřeboval. Ne vždy se tedy dílny, které modernizaci provedly, "zdržovaly" vyhotovováním nových laků skříní a rekonstrukcemi uložení skříně na podvozky pomocí pryžokovových sloupků..." citace odtud
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 21. dubna 2008 - 17:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no ještě jeden pokus skenu,je to z papíru,takže plastické...ohebné.Nerovnosti se stratí nasazením na pevný pojezd.