K-report
 

Archiv do 13. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 13. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 12:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím,jak je to u Vás,ale já doma bojuju s přítelkyní o každou píď místa v bytě.
Nechce ani slyšet o vítrině na modely,nebo něco podobného.Když už jsem se snížil k tomu,že bych si udělal alespoň v úložném prostoru naší postele malé depo (HO).což je smutné,bylo mě to taky zavrženo.
Mám rád šrumec v depu,popojíždění loko. atd.
Tak asi po 1000000000tý jsem si navrhnul,jak si doma udělat modul,který mě uspokojí,aniž bych se musel porvat.
Svůj návrh vám zasílám,k posouzení a připomínkám.
Předem děkuji Radek
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 15:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: No např. u nás je to úplně v klidu :-)
Nakreslený to máš hezky, ale jak chceš vyřešit ovládání a koukání na posuny ? To budeš u toho stát na ,,měký,, postely ? Nápad je to samozřejmně zajímavý, ale řekl bych-nepraktycký. A co v části šatní skříni, a zklápět ho ? / ca 50x140cm /. Hodně štěstí v přemlouvání

Nebo ho udělat zklápěcí vedle dveří, při sklopeném stavu, dodělat něčím spodek panelu, aby nerušil prostředí ložnice....?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 15:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: provoz počítám digi,takže připnu myšku a jedu...ale opravdu s tím pozorováním...bude problém.
Bylo mě řečeno,že ve skříni není místo
Jinak vložák mě zatím nechytnul a s tím čelem dnes pokročím.Možná ho už i připravím do formy,ale nebudu předbíhat událostem.Vždycky když si něco naplánuju,něco do toho příjde...
Však to znáte!?!
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 16:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si tak říkám při pohledu na některé fotky že za dob BTTB bylo fakt lépe - to se držela jistá přesnost, sice toho moc nebylo ale zažil jsem to hojně u sebe doma neb jsem odchovanec TT (nyní H0) a dnes? Hrůza!
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 18:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele, Bevelo má zase připomínky... Ale jak řekl pan Werich: Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. Bohužel... Radši si běž udělat pořádek ve svejch Hektorech a nepomlouvej cizí práci! A pro Pavla: Nenech se odradit, Bevelo takhle zkritizuje absolutně všecko... Mně se to náhodou moc líbí
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 18:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele, čecháčkovství se opět projevilo! Nevšiml jsem si že bych zde někoho jmenoval, pokud jsi tak velký pacient tak si udělej pořádek v hlavě především ty kolego! Pokud nevíš jaké I/Y se píše ve slově "svých" tak je to viz. uvozovky! Já jsem vzpomínal na dobu BTTB a nikoho práci nehaním a nic jsem nepomlouval, v té době jsi nejspíš ještě byl někde na rybách takže připomínky si nech (jak to k tobě sedne) buď k soudu což opět očekávám :-))) a nebo na pražskou burzu heh!
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 já si myslím,že to nějak půjde s tím jak jsem to vyřešil.Koupím si barovou stoličku a na postel si rozložím krabičky s modelama...
Chci to vést ve dvou výškach a spojit je v jednen úsek.
Nežádoucí tmavé místa v pozadí jsem vyřešil těma zářivkama,když tam před ně nalepím nějakou pěknou fototapetu přírody,mno uvidíme.
Až budu mět trochu času,nakreslím to přesněji i s půdorysem.
Teď brousím to čelo...
Jo škoda že nemám digi foťák,poslal bych fotku...
Přesto díky za rady,možná se ještě budou hodit.

A rada na závěr:co se mě nelíbí ignoruju
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové s prominutím Vyser te se na to. Tohle byla jediná diskuze kde nedošlo k hádkám nebo narážkám tak toho nech te oba bez rozdílu.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Johny Z
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.65
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:23:55    Odkaz na tento příspěvek  

To Lamablanka : Pěkné. Jenom bych k tomu měl dvě poznámky/názory.

1) Myslím si, že zářivky vzadu, které budou prosvětlovat pozadí budou vytvářet nepřirozený dojem. Prostě něco, s čím se v přírodě nesetkáš. Bude to vlastně jako permanentní pohled do protisvětla, vozy budou intenzivně osvětleny zezadu, kde není žádný pozorovatel, tebe to bude oslňovat (ve smyslu zůžení zorničky oka) a o to hůře uvidíš přední neosvětlenou stranu vozů. Navíc svítící stromy, hory, domy v pozadí bodou fakt divné.

Rozhodně bych navrhoval přidržet se klasického rozvržení světla, tedy shora, možná pro podtřžení iluze hloubky shora zpředu. Tedy zářivka na stropě skříňky vpředu, ale zakrytá tak, aby nesvítila vpřed do očí, ale jen dovnitř do krajiny.
Johny Z
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.65
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:35:54    Odkaz na tento příspěvek  

2) Nějak se mi nezdají ty stoupací rampy. A to jak z hlediska modelového, tak z hlediska fyzikálního.

Modelově je to jasné, s něčím podobným v tak stísněných poměrech se lze setkat pouze na silnicích. Z hlediska železnice jen na úvraťových tratích, ale přece jen v jiných dimenzích. Tady to vidím tak maximálně na jednu lokomotivu.

Fyzikálně pochybuji o tom, že to nějaká lokomotivy zvládně normálně vyjet. Pokud je to celé vysoké 30 cm, pak do poloviny jedeš dvěmi rampami, tedy převýšení jedné rampy cca 7,5 cm. To vše na cca polovině délky modulu, tedy na 50 cm. To pak převýšení vychází cca 15 cm na metr, a to už bych tipoval, že je hodně. Navíc ne v přímé, ale v ostrých protiobloucích.

Možná by pomohlo ty stoupací rampy projektovat přez všechny tři moduly (a to ještě ne ve tvaru Z ale Y) a spíš než industriální motiv volit nějaký krajinný, kde se dájí části skrýt v zářezu, za vegetací a podobně.

Každopádně přeji hodně nápadů a štěstí, místa opravdu není mnoho.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: ještě je jedno řešení - vyměnit přítelkyni
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Jestli byla rada na závěr určená mně, tak si ji beru k srdci, příště nechám nespokojené jedince, usilující o zviditelnění, ať si myslí, co chtějí, stejně je to pruzení časem přestane bavit. Takže se tímto omlouvám všem, že jsem reagoval na vybočující a provokativní příspěvek a pro příště se budu krotit.

P.S.: Za to, že jsem se narodil jako Čech, tak za to opravdu nemohu, ba co víc, jsem na to hrdý. Každopádně ať tak či onak, furt lepší, než být maďar a chovat se jako... ehm, no...to ať si každý domyslí sám
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny ZDíky,beru na vědomí.Je to přesně jak píšete.Jenže z Brna Maloměřic jsem se vzhlídnul v příjezdu do depa a mám hodně lokomotiv.
Ale opravdu to protáhnu přes všechny moduly a v jedné krajní části za sjezdem udělám vjezd do budovy depa.
Osvětlení také udělám tak,jak je u Vás psáno.
V mém případě by to vypadalo jako reklamní plocha na zastávce...
Mno musím ještě sednout a načrtnout,potom to sem dám... .Díky
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: oki
Mikobox: Jasný, díky :-)

Bevelo: Vzpomínáš na dobu BTTB, no já taky !
Ty mašiny v té době byly dostačující, no musely být, když nic jiného v té době nebylo k sehnání. Já tvou řeč neberu vztahovačně, ale můj názor je ten, že bude platit vždy - raději se o něco alespoň pokusit a získat tak alespoň něco českého v TT, než jen jezdit ač z továrním modelem ( hračkou ) po kolejišti a to bez ohledu např.na původ země ( DR ).
Vždyť jediné co bylo z ČSD, byl Hektor, Bobina a Rychlíkáč půlený 1. a 2.třída. Když myslíš, že nějaká pára ( DR ) je lepší než ( nedokonalej ) růčo model ČD, tak nevím.
Přešel jsi na H0, tak jsi s tím BTTB asi moc spokojenej nebyl, co ?

Vždyť ta slavná produkce BTTB, mám od nich 2 hektory ( kupované před rokem ) a jeden se rozjíždí na ca 2 V a druhej na 4 V sotva jede !!
Nemluvě o parních loko, který byly a jsou hrozný na údržbu a stejně při jízdě cukaj. A kolejema to není !

Petrspk: Ano, celou dobu to tu šlo

Když už tu je ta debata o těchto modelech, tak zde jsou upraveny, aby vůbec k něčemu vypadaly. Chtěl jsem s tím počkat, až budou i tabulky s čísly

Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 19:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka Už se na tom pracuje
Ne to byl vtip,já už nemám sílu na změny( a ani čas a nervy).
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 20:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem ten hrubej tvar alespoň naskenoval...
teď budu dělat spodní část kolem nárazníků a pluh.
Až to bude hotovo,pojedu do dílny to okytovat a obrousit na čisto.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 20:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23...
vidím že jsi normální tak rád něco dodám. Já jsem s BTTB přišel prvně do kontaktu v roce 1984 kdy jsem měl první kolejiště a začal k tomu trochu čuchat. Tehdy jsi moc neřešil ceny (možná někdo ano) cisterna 27 Kčs nebo osobní Mitropa 64 Kčs apod. sehnal jsi co zrovna ústředí zahr. obchodu dovezlo a nebo k čemu se uráčilo ale hodně toho bylo na burzách kam jsem chodil se svým starším bráchou. Měl jsem toho mraky. Tehdy jsem sehnal i bobinu s kristalem v pozičních světel a byl jsem šťastný že jí mám (rok 1990) takže úroveň modelů si držela krok se svojí dobou. Dnes je tomu zcela jinak. Mám v bednách tyhle poklady někde zapeklený a rád se toho za odvoz zbavím (celkem cca. 7 beden od TV velkých) a proč jsem přešel k H0? Tak koncem 90 let jsem šel na školu která mě na 6 let dost utemlovala a navíc bydlím v novém domku kde se mi dostalo více prostoru pro nové kolejiště a proto jsem si zvolil větší měřítko jiný důvod jsem neměl. Hlavně za posledních 10 let co jsem vynechal v modelařině - tak úroveň 1:87 šla rapidně nahoru a to nešlo odolat. Když si řeknu že si předělám BR89 od Fleischmanna nebo Brawa do 310 "kafemlejnku" mohu si vybrat kterého výrobce si pro předělání zvolím. Osobně doporučuji tu od Fleischmanna ale Brawa jí má ze 70% z kovu což je klasika! Takže asi tak.
Já se nerad handrkuji a raději řeším témata kolem modelů ať je to TT nebo H0, co si můžeš myslet o lidech kteří ti vyhrožují soudy, pokutama apod. až po hacknutí magazínu a bla bla bla...

Mikobox...
nejsem sice maďar (inklinuji víc na západ) ale pokud máš něco proti slovanům sobě vlastním, své názory a pohnutky přenes mimo tento treed! THX !
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 20:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Pokud se toho chceš za odvoz zbavit, rád se té operace účastním. Myslím tím těch x beden s téčkem
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 20:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Takže ty jsi také H0. No rád bych viděl nějaké ty lokotky, jistě by se bylo na co podívat
Škoda, že nemáš digoš...na regíně pracuj, jen tak dál
Jo a s tím popojížděním po depu, v tom nejsi sám, já jsem v tom také našel krásu. Jen tak si lážo popojíždět a napojovat a rozpojovat...:-)
Proto ani nevyužiju nějaké max.veliké skryté nádraží, protože by pak nebylo s čím popojíždět.

Ale tím nechci říci, že pustit dlouhej rychlík nemá své kouzlo....atd
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23: jsem sice HO,ale přesně z toho důvodu,o kterém jsi psal.Měl jsem N,ale nic na ně nešlo sehnat,tak jsem přešel na HO,protože mě kdekdo přesvědčoval,že TT nemá budoucnost...
Teď kamkoli dojdu,mají největší výběr TT(hlavně českých vagonků,jako jsou RAJ,WAP-prostě mé nejoblíbenější...)A taky výměny s betonovým podložím no atd... .
Ale už jsem si na to zvyknul,teď jsem ve stádiu,že to nemá smysl měnit...
No a co se týká mého lok. parku,jsem na elektry,takže mám klasiku:3-350 PIKO,1-150 odlitek(není hotová),1-Bastard PIKO,1-363(ČS train),7-laminátka-momentálně jednám o výrobě pojezdů.No a chystám se na žehlu a Mášu.Prostě práce na 10 let...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1449
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23...
udělím úkol přítelkyni aby udělala seznam, stejně už to chtěla přemístit někam jinam mimo barák. Se jí ani nedivím, na zahradě se mi prohání taky malá dráha LGB takže pokud za 10 let jí z toho nešupne v hlavě tak to bude perfektní :-) Já za to nic nechci, má to spíš jen svojí cenu poplatnou té době, pokud si to necháš pro sebe a nebudeš to někde škvařit na burzách tak to bude OK!
Ještě k tomu popojíždění v depu a provozu všeobecně. Mám nějaké plánky pro takový záměr, jednoduše srdcem kolejiště je depo (velké depo) a na každé straně jsou oběhové smyčky pro návrat lokomotiv "ze služby" do depa. Zabere to sice šířkově cca. 3,5 až 4,0 m ale rozhodně se tam člověk asi vyřádí a pokud je to v DC tak tím více...
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka...
to je sice pravda pokud jde o výběr ale zase si můžeš předělat plno vozů pro české prostředí od I do V epochy a to nelze popřít. V době internetu si lidi mohou lehce poradit takže modelařina je i o koumesení "jak to udělat" apod. to se mi na tom líbí snad nejvíce! WAPy se dají sehnat jako HOBBY od PIKO ap. za pár kaček a udělat se z nich dá výstavní kousek. Betonová podloží pro 1:87 se již dělají a stojí pár centů! Jinak dodatek - Číž připravuje odlitek laminátky a prý bude hodně dobrá dle toho co preferoval na burze, jsem zvědav jaká bude, sice tuto mašinku moc nemusím ale pokud bude vypadat hezky tak sem s ní!
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Bevelo: k prostoru gratuluju!A k chápavé manželce taky
Už jsem uvažoval,že vystěhuju sousedy a vyřeším vše tunelama a kamerovým systémem...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: pokud to myslíš opravdu vážně a to dávné kouzlo TT chceš darovat, opravdu bych zájem i místo pro to měl :-) Ale moc tomu nevěřím . Takové poklady zůstanou vždy poklady i když jsou v krabicích :-)
Ale já s pro to klidně přijedu, třeba hned....
A na burzy jezdím nakupovat a né prodávat.
Už jsem tuhle blbost udělal tenkrát, před ca 7 lety. Když jsem rozprodal ca 80 vozů různých typů, ale na burze to nebylo ! Dodnes mě to žere
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka...
zjistil jsem jednu věc, jakmile je dodrženo rozdělení prostoru kde je ON a ONA svým pánem tak nedochází k problémům ale prostor je k tomu opravdu třeba! Takže já jsem pánem dole v přízemí kde mám i pracovnu a stavbu layoutu, tak ona tomu šéfuje nahoře a je to dobrý, žádný trable!
A co takhle kolejiště sjíždějící ze stropu kde spodek kolejiště plní funkci stropu ve vytažené poloze? Tohle má např. Ondra Lindrner v Berlíně (kamarád) na protistěnách je po dvou kolejnicích které jsou přimontovány ke zdi a přes servo celý segment sjíždí dolu/nahoru. Má místnost 4,5 x 5 m. Lustr jednoduše vysadí s kusem stropnice a v tomto prostoru má své velitelské stanoviště s notebookem na řízení celého kolejiště. V květnu k němu jedu na ježdění tak udělám fotky, každopádně to má vymakané až jsem zíral...
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23...
musel bych být padnutý na šíšu :-) každopádně peníze nechci, spíš cokoliv na H0. Seznam bude! Bude mě to stát sice litr zmrzliny ale prý jo :-)
Jinak budu osobně na pražské burze příští týden, sice jsem měl být o 500 km jinde ale mám tam zamluvenu právě již zmíněnu BR89 Fleischmann a Brawa pro překop na 310! Takže se tam můžem vidět.
ICQ: 328251980 ..."neni nad modrou"
www.modely.firenet.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno já mám teď rozdělanou tuto 810 barev ještě ČSD. Střecha není ještě lepená a má to otřepky, teď jsem z toho stáhnul pásku :-)

Lamablanka: No škoda, mohlo být zase o jednoho téčkaře víc... :-) A proč tedy pracuješ na regíně v TT, když jsi H0 ?
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: 810 je suprová, ale nedáváš tam trochu moc barvy? Nebo to ještě budeš nějak zahlazovat? Poněvadž ty otřepy kazí dojem z jinak moc pěkného modelu...
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: Barvu stříkám v tolika vrstev postupně, dokud není krásně sytá a není vidět barva pod.
Např. zde je čeveň ve 4 vrstvách a žluť ve 3. Ale upozorňuji, to jsou slabé vrstvy, žádné kupy, pak by mohlo dojít ke ,,stejkanci,, a to je nežádoucí

Zítra to možná bude hotové a i když ne, tak jsem zítra dám foto z postupu stavby, ok!?
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: jasné Já když stříkal višní, tak mi to taky dost blbě krylo... Průser byl v tom, že já stříkal tu horní, krémovou půlku bez ohraničení, takže když sem pak stříkal naostro červenou, tak jsem tam měl takový různě tmavý fleky... Trochu se to po pár vrstvách sice slilo, ale furt je to tam při detailním zkoumání znát. Dále pro příště vím, že RAL 1015 se neshoduje s HUMBROLLkou 103, viz. okolí madla a dveřního okna. Inu, příště už budu chytřejší. Nutno však podotknout, že při běžném světle to moc není vidět, holt foťák odhalí všechno.



(Příspěvek byl editován uživatelem mikobox.)
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Freekey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 6-2002
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 21:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Take bych to za odvoz bral a ani nepotrebuju seznam, spis cas a adresu a odevzu cokoliv. Takze ti i usetrim zmrzlinu.
Chci kvalitni IDS, ktery prinasi cestujicimu nove moznosti, ne nove problemy a starosti
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 22:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale je to parádní....dodělej si kabel dálkov.řízení, stojí to za to !!!

Někdy stačí okraje barev přejet nechtem, opatrně ! :-) Néé to prodrápat....
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 22:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za pochvalu i za radu, příště to vyzkouším. Ty Tvoje taky nevypadají vůbec špatně, zvlášť to graffiti je úchvatný
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 22:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jukni do Archivu do 29.března...tam toho mám mraky :-) Díky, grafoše jsou normálně lihov. fixama...a držej, jak přišroubovaný

Doplnění: Ještě dobrá rada: když chceš něco nabarvit stejným odstínem barvy, jakou máš ve spreji, tak je to jednoduché ! Stříkni ten sprej do víčka spreje, přines si to k prac. stolku a tam to doladíš bude to 100% stejný odstín... ikdyž pak manželka nadává, že ty barvy smrdí :-) Ženský na to mají prostě čuch.

Lamablanka: Tak to je hustý a nechceš mi stříknout ze známosti auto ? hehe
Superbílou vůbec neznám, už mám svůj postup práce, ale díky za radu !!!


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 22:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 !!! dříve jsem pracoval v lakovně a stříkal airbrush,měl bych dotaz.
Proč to nestříkneš jednou celé superbílou(maximálně kryjící)? Potom odpadá vrstvení barev do požadovaného odstínu.Funguje to na poprvé...
Pokud máš vychytané maskování,a to ty jak koukám máš,ušetříš si spoustu práce,času a pistolky.

Jo a TT dělám jen tak,prostě mě to přitahuje.

To Bevelo:je to nejen o přítelkyni,ale i o financích.Nemůžu se pustit do projektu,který by mě sežral za živa...
Raději si udělám pár kolejí,ale budu mět nádherné funkční diorama části depa,s motoryckýma přestavníkama,koleje 2,1mm,DCC ovládání atd.Ale na fota se moc těším
Možná si v příštím životě taky něco tak velkého udělám.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 22:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mikobox a Pavel23 : modely jsou nádherný,uplně k pomazlení a kolikrát je to hezčí i s tou pihou na kráse.Kolik vozů jezdí doopravdy úplně čistejch?
První co dělám,když dotáhnu něco domů,pořádně to zašpiním a promažu.
Hodně zdaru do dalších prací
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 22:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Přesně tak !! Zcela souhlasím !! Vždyť to je ta krása, co kus to origoš :-)
Kolikrát jsou např. vozy 053 nahoře červené, pak krém pruh a dole růžové....nebo 842 je růžová a 843 nahnědlá....atd atd
bub
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.79.22.77
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 22:56:25    Odkaz na tento příspěvek  

Nedostatek místa jsem vyřešil taky úvratí ,modul je široký 40 cm , není ještě doděláno!


Charles30
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 08:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před časem jsem měl úplně stejný problém s umístěním kolejiště. Vyřešil jsem to jednoduchým způsobem: vyměnil jsem přítelkyni.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 08:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bub: To vypadá na H0, že ? Ale jináč to vypadá velice zajímavě Jen bych se bál, že mi nějaký model z té výšky spadne, a to bych pak nerozdejchal. Když holt místo není, jasně, že to schvaluji, ale celou dobu u toho stát....no nevím. A pak taky dle mého názoru, čím je modul více ke stropu, tím se na něj více práší ?? Řekl bych. A jak čistíš koleje, to musíš dát všechny věci u modulu pryč ? Ale máš to pěkný

Charles30: A pomohlo to ??
Hoď jsem také nějaké foto, ok ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Charles30
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 09:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Pomohlo to Fotky budou asi v pondělí. Ta předchozí mi sebrala foťák...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 09:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já měl před ca 2 lety taky moduly, to jsem ještě bydlel v paneláku, jako každý 3 občan ČR :-)
Tam jsem to měl úplně naopak, moduly byly zatím na zemi, zabral jsem tím celý pokoj, a trať moc dlouhá nebyla. Ca 25 metrů, na ten pokoj, opravdu malé. Foto není moc dobré, ale poznat to je. Šlo o max.napodobení trati 041 ( Hořice - Jeřice - Třebovětice - Cerekvice ) Ostatní domyšleno...Nakonec jsem to rád prodal, protože jsem se také stěhoval a také už bez přítelkyně, pokud se tomu tak dalo říkat




Dnes už bych moduly nedělal, je lepší využít i malého místa, néé vlakodrom, ale myslím, že tady jsem to už vyřešil dobře :-)

Jinak opět upozorňuji, že tento panel JE na prodej
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 09:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bub:nádhera nemáš náhodou nákres?To kolejiště je přesně jak jsem si představoval.
Jen mu chci udělat stříšku s osvětlením a ze předu možná sklo...(při pojíždění sko sundám).

Pavel23:no jak koukám,máš pořád do čeho vrážet peníze...
K lakování takového vozu je nejdůležitější lakovna,a ne lakyrník...
A odkud pocházíš?jestli to není tajný?

Já zas předělávám ,pro změnu ,motorku.Kawasaki 750-mám v pláno udělat zní retrostroj(rok výroby 1987)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 09:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: No pocházím ze severu, z Děčína, ale teď žiji ve vysněném kraji kousek od Jičína, kde se vždy proháněly hydry 852, teď 854 - moje zamilovaný stroje

Doplnění: Jen co mě štve, tak je to, že v DC jsem měl plno kamarádů z TT, se kterýma jsem mohl diskutovat o tomto tématu, vláčky, vláčky a zase vláčky, ale co jsem tady, tak nikoho takového neznám A proto alespoň píši sem do K, abych alespoň trochu sledoval jiné práce a přiučil se a třeba i naopak :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 09:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23: já jsem od Brna,ale dlouho jsem působyl kolem Turnova a kdysi jsem jezdil za holkou vlakem do Jablonce nad Nisou,Někdy i na mašině(tajně)
Tenhle kraj moc dobře znám a docela se mě stýská.
Plánuju v létě dovču,že se zase půjdu projít po prchandách
Takže tam každopádně pozdravuj...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 11:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokračování nekonečného seriálu s řadou 810 ( M152 )
Info text je u fotek
Další foto z průběhu stavby zde:
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 12:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Pěkné, pěkné... Budeš ji dělat ČD, nebo ještě pod starou správou? A jedna otázka: Jaks nacpal ty reflektory do střešních čel?
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 13:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je lepší využít i malého místa, néé vlakodrom

Nejlepší je využít velkého místa a postavit na něm vlakodrom a zavést na něm neuvěřitelné množství různých vlaků s přímými vozy. Pro mě bohužel jen sen bez reálné šance na uskutečnění. Ještě jsem chtěl napsat, že Vaše kolejiště i modely jsou moc krásné, každá fotografie mě potěší.
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 13:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bub zajímalo by mě,jak frekventovaný provoz to zvládne,nebo jaký simuluješ provoz?
Tedy pohádku jak to u Tebe ráno začíná,funguje přes den a končí v noci.Myslím na modulech!
Předem díky Radek

PS:Jsem rád,že nejsem jediný,kdo našel toto řešení...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 14:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: Pod jakou správou je již zřejmé dle těchto foto, teď se dám ještě do stupaček, ale jináč je snad už z venku hotová, pak přijde stanoviště a LED. Bude jezdit vždy sólo, tak proto jsem ty velké otvory pro spřáhla opět zamaskoval, jako u Viamontu :-)
A ty reflektory ? No u přívěsných vozů je to tak : nejprve ten dílek ve stavebnici zbavým výstupků a pak natlačím do dírky čela, pak to malinko opatlám vteřiňákem, když to zaschne, tak obrousit do hladka, pak teprve stříkat !
A u lokotky tak : Díru zatřu černou lih.fixou, když to uschne, vezmu šedivou barvu a skrz drátek udělám 2 malé kapičky vedle sebe - do toho reflektoru, můžeš to pak i zasklít průhldnou fólijí, ale to jsem dělal jen u těch modrejch a hezčí je to dle mého bez fólie :-)

DKV Česká Třebová z PC

No a tady pro změnu dělám jednu M 296 ( 852 )

ČSAD: Díky moc
Jojo, mít na to tak halu a třeba jen 8 lidí, kteří by provoz i stavbu tvořily, krásný to sen

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 15:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23, ne k lakování Tvím způsobem nemám co dodat.Možností je víc,ale ty tu svou máš už vychytanou...
CO prosím používáš za barvy? Asi to tu už proběhlo,ale někdy nestíhám sledovat.

Fakt paráda!!!
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 15:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Nene ještě to neproběhlo, tak jako kolega Mikobox
Barvy ve spreji, např. krém 1015, červeň na 854 je 3003, nebo rudá červeň na M 296 je 3004, atd..
Pistolku nemám, a asi bych s ní ani neuměl

Můj sen je tady na papíře, kde by byl i ten tobogán, nakonec ,,jen,, se 4 patry. Je to kompromis místa, peněz, posunu a širé dlohé trati. Mám rád, když pustím vlak, že jede třeba 1-2 minuty do další stanice, atd.
Plánek 1:10


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 16:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na pistolce není nic složitého,naopak máš pocit,že maluješ tužkou,přitom si reguluješ vzdálenost,množství barvy a tlak.
Ale díky spreji nemusíš dělat věc,která mě vyloženě na pistolce rozčiluje a to je pernamentní rozborka-zborka,kompletní očista.
Je to pakárna a hlavně jsou ty součástky hned poškozený,protože se nesmí použít žádná agresivní tekutina(aceton),neboť je to samá těsnící guma atd.Je toho víc...

Pokud jsem vyrozuměl dobře,tak Tvůj sen se pomalu stává skutečností,seženeš kupce na původní kolejiště,a hurá pro materiál né?!
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 16:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Přesně táák
Není v tom chtíč vydělat, je v tom to kouzlo začít znovu s prázdnou deskou. A taky konečně mít tu točnu, centrum všeho dění :-)
No i proto s pistolkou nedělám, tolika času s údržbou, nene , já mám klid...

Tady je zase foto stanoviště ovládacího pultu 810, kde jedna strana má hl.brzdu v jízdě, kdežto druhá pochopitelně v uzávěru.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 16:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Vždyť jediné co bylo z ČSD, byl Hektor, Bobina a Rychlíkáč půlený 1. a 2.třída.

Spatna pamet?
jeste byly 3 ruzne rosnicky (zelena, cervena, modra), Ragulin T679.2, jedna para (BR 86 ve verzi CSD), jidelni vuz, cisterna, 2 z-ky, 3 chadici vozy a uhlak. Ze by se situace od te doby nejak vyrazne zlepsila jsem si nejak nevsiml. Snad jenom ty Y-vozy byly doplneny o 1. a 2. (ovsem s interierem 1/2) Objevilo se nekolik malo nakladnich vozu a to je vsechno. Nadale je tezke sehnat vozidla CSD. S kolejivem je stejny problem. Kdykoliv se dostanu do modelarskeho obchodu, tak nikdy nemaji dostatek vyhybek, serv a koleji. Jedinou vyjimkou byl loni obchod v Drazdanech, kde aspon meli ty koleje a vyber vozu CSD lepsi nez v Praze.
A tak jeden musi nakupovat stejne jako kdysi - podle toho co zrovna maji. Nekdy se podari sehnat vyhybku (jednu misto deseti) a jindy se mozna podari k ni dokoupit prestavnik...
:-)
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 17:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: (zelena, cervena, modra) nene, zelená byla DSB. Ale jinak souhlasím, bylo toho víc...
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 17:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak si ještě vzpomínám, že LPH vyrábělo červenýho Hektora, nějaký modrý Zetky a dvouosej náklaďák (?). Ale tím si nejsem stoprocentně jistej...
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 17:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: ok, omlouvám se za neůplné informace, tak tak bylo toho o něco málo více :-)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 17:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo a nedávno jsem zshlídnul v obchodě kam chodím dva hektory v TT jako stavebnice,ještě nesestavené asi již od zmiňované firmy.Hned jsem si na vás ,kluci vzpoměl
Freekey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 6-2002
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 18:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a co patra v zelene barve s napisem CSD?
Chci kvalitni IDS, ktery prinasi cestujicimu nove moznosti, ne nove problemy a starosti