K-report
 

Archiv do 12. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 12. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 2-2008
Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 18:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když přijdete šipkou na obrázek,tak hned zjístíte velikost...1-HO,2-3-4-TT.
ten pojezd v TT na strele by mě taky zajímal...
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 19:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta M 290.0 by mě taky zajímala.
Asi před 10 lety jsem na burze neodolal a koupil od firmy Rubikon natřený odlitek za pouhých 600 Kč. Jenže doma jsem zjistil, že každé okno je jinak velké a každé čelo je jiné. Ta od SŽM určitě nebude od tohoto výrobce.
Pojezd mi tenkrát dělal p. Pleticha. V. Vilinger ho dnes taky klidně vyrobí, ale odmítá vrtat otvory do kol.



Stránky o skutečné a modelové železnici
http://modely-tt.wz.cz
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 19:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné foto,ale proč tak malé proboha..fotek není nikdy dost..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 20:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacek: Tvoje modely se mi vždy celkem líbily, ale ta červená ,,rakev,, no....nevím co bych na to napsal. Proč to nemá alespoň černě zatřené rámy oken ?? A na boku není žádný potisk ??
Když to vemu celkem, tak tohle bych nebral ani zadarmo !

To se to nedalo udělat lépe ?? Vždyť já vím, že modelařit umíš !! Nic ve zlém
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 20:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slovenskou strelu jsem udělal,jako svůj první model/maketu/ na žádost muzea v Kopřivnici/TT/. Byla nepojízdná,okna nalepená z folie, vyřezaná na plotru.Mustr jsem tehdy dělal ze sádry,otisk do gumy a odlitek s polyuretanu odletý jen tak, bez vývěvy.Jelikož se mi nedařily udělat oba konce mustru stejné podle šablon,byl jeden konec otisknut do gumy/dle mého mínění,ten co se povedl lépe/,odlit ze sádry a nalepen z opačné strany.Takže oba konce jsou identické.Na přání pana Balouna jsem udělal jeden kus pojízdný s "okny".Jízdní vlastnosti pro velkou délku modelu nic moc a i okna se mi moc nezdála.Dále se již tato verze nevyráběla a zůstalo jen u těch maket pro muzeum a ty taky po nějaké době se přestaly dělat.Zbytek /jeden,dva/ odlitky jsem já,nebo známý prodal na burze a odtud je asi i ten na foto.Zde foto jak se dodávala v muzeu.
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 21:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
Tvoje poslední modely (Da, Ba, Bam, Calm) se mi taky líbí, to už je jiná.
Jinak ten odlitek jsem takto kdysi koupil, ale za celou dobu jsem nevymyslel co s tím. Bočnice by se daly nechat vyleptat nové, ale čela nemá cenu odlívat, každé je jiné.

Pár "normálních" přírůstků mám tady - http://modely-tt.wz.cz/paginy/modely/fotogalerie/f otogalerie%20T.htm
Stránky o skutečné a modelové železnici
http://modely-tt.wz.cz
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 21:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
Ber na vědomí,že je ta karoserie/model/ 10let starý.Tehdy nebyly takové možnosti jaké jsou dnes.Ty nápisy na dveřích jsou samolepky potištěné na sitotisku,nic jiného co by tisklo bíle a bylo "běžně" dostupné tady nebylo a v te serii už vůbec ne.
Jinak,myslíš,že ty "černé rámy" je to pravé ořechové, ale asi záleží na vkusu...
Maditel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 22:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych rozlouskl Vase tapani nas strelou tak je to original z modelarske burzy v Praze, nestihl jsem jeste predelat pojezd, ale Zdenek P. mi slibil, ze mi udela jiny, vice fungujici nez je tento kde masina doslova skace po kolejich a neprojede zadny oblouk(min. je psany 380mm). Jinak ji mam spis jako stacionarni model do vitrynky a na foceni ruznych scenerii. Dalsi vystava se konna 3.-4.5, prijedte se podivat, urcite je na co se divat. Kolejiste HO 6m s kamenym mostem, TT 4m, a N, velke O,
2m kolejiste z protektoratu Cechy a Morava 1939-45. Muzeum modelove zeleznice, atd....
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 08:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacek: na odkazu parádní fotky, super modely, zajímalo by mě, kolik kusů lokomotiv máš celkem, myslím tak ca 20 Ks ?? Koukal jsem, že jsi se také dal do předělání starých Y vozů na ČD s grafity :-) A co nějaká fotka celého panelu, byla by ??

Veksle: Na vědomí to beru, nevěděl jsem, že odlitek je vlastní práce, ale já nepsal nic o kvalitě odlitku, ale o tom dalším....
Už to nechci soudit, nejsem zrovna znalec tohoto vozítka, takže moje názory by mohly být zkreslené.
K těm potiskům, už když jsem dělal můj první odlitek já ( 853.009 ) také před ca 10 lety, potisků bylo v Praze vždy spousty. Něco podobného je myslím lepší, než holá plocha, ale jak píšeš, záleží na vkusu...

Přeji všem hezký den
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 08:24:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacek: Dle této fotky tvého modelu

mám dotaz, píšeš, že to je stavebnice, měl bys prosím fotku, jak to vypadá nesložené ?? Kde se vůbec stavebnice dá sehnat a kolik stojí ?

A ještě by mě zajímalo, v nádraží máš na také této fotce hezké perony, to je tvá práce, či kde se to dá sehnat ?? Díky za odpovědi...
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 09:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:podívej se na tyto stránky http://www.lepty.cz/
Jsou to stránky lepty Kubert a v sekci mot.loko TT ji najdeš,je tam i ceník a posílá na dobírku.Jinak nesložená vypadá jako každý lept...Od Kuberta se někdy stavějí hůř než např.DK,aledají se postavit.
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 09:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

omlouvám se výrobci jeho správný název je Lepty KuBer.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 10:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle: Zaujalo mě od nich ihned LEGO 714 :-)

Nechci dělat reklamu, ale celkem to jde, bez práce za 1.200 Kč, dokoupit jen pojezd od VV a celkově to je za 2.200 Kč...
Jen by chtěla asi malinko dodělat, potisk, stěrače, atd - drobnosti !
Škoda, že na to teď nemám...musím předělat část zhlavý na panelu.
S leptem jsem ještě neměl žádnou zkušenost, docela se toho bojím, to se pak letuje k sobě nějakou zvláštní pájkou ?? Proto bych si raději koupil hotový
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 11:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To pavel23:
Leptu se neboj. Já jsem si první objednal hotovku brejlovce od kubera ale další jsem si postavil už sám. Ale ne už od kubera. Fakt to je v pohodě :-) Posuď sám...

http://www.mujweb.cz/zabava/rak-man/t466/T466_07.J PG
http://www.mujweb.cz/zabava/rak-man/t466/T466_08.J PG
http://www.mujweb.cz/zabava/rak-man/t466/T466_12.J PG

akorát neseděj čísla ale to mě neva, nedělám vitríny :-) Když si objednáš hotovku, tak stejně budeš muset něco, kastli nebo pojezd doupravovat. Při stavbě už s tím rovnou počítáš. Já jsem stejně musel urgovat nádrž, která mi s brejlovcem nedošla a zásobníky vzduchu jsem musel improvizovat...
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 12:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To pavel23: jsem zapoměl na 843, takže hotovou maketu 843 a Brejlovce.
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.17.18
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 12:28:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ptal jsem se na pojezd M 290 hlavně proto, že podle mého názoru, pokud by měla být přední náprava umístěna správně (což Jacek nemá)a model měl projíždět byť modelovými poloměry, pak v TT bude asi třeba mít otočný i čelník, tedy něco jako bobina BTTB nebo ragulin.
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 12:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
Hnacích vozidel mám za dobu své modelařiny kolem stovky, ale jen necelá polovina odpovídá současným nárokům - DCC, atd.
Nějaké fotky kolejiště budu muset na stránky dát, už více lidí se pravidelně ptá.
Vůz B s grafitti byl malosériový model od Deltaxu, napadlo mě zohyzdit ještě jeden vůz, ale to by člověk neřekl jak je bez fotky těžké vymyslet ty čmáranice...
K leptům už napsal Rakman, já jsem začínal právě se stavebnicí 742. Není to až tak těžké jak to vypadá.
Jinak perony vyrábí BDDP Pečky - http://www.tillig.cz/ . Jsou to nebarvené odlitky z polyuretanu a vypadá to opravdu dobře.
Stránky o skutečné a modelové železnici
http://modely-tt.wz.cz
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 12:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

79:
u toho mého pojezdu jsou o dost kratší rozvory náprav, právě kvůli průjezdu obloukem
Stránky o skutečné a modelové železnici
http://modely-tt.wz.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 14:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: super práce.
Když už bych ale já osobně šel do leptu, tak do řad, které nejsou k sehnání jako odlitek
Kde jsi sehnal ty origoš potisky s reklamou na 742 ?? Vlastní tvorba ?
A jak je to s tím pájením ??

Jacek: Úctihodný počet :-) Snad se k takovému číslu také jednou alespoň přiblížím, jenže teď, když za chvilku je na světě kluk-prcek, tak nevím, nevím, kde na to vezmu čas !!?
Ty čmáranice, je toho dosti po netu, stačí si jen vybrat, já si své grafoše vymýšlel sám a to rovnou na modelu
V té tvojí 852 máš taky DCC ?
To musí být ale už opravdu finančně nákladné, snad do jedné loko.to stojí 1.000 Kč ??

Ale jen tak dál
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 15:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám připravenou 742 v odlitku a vypadá zatím takto


Ještě jsem se nedostal k dodělání a to už je ve skříni přes půl roku Asi jsem se nějak zalekl madel po boku skříně, má s tím někdo zkušenost ? Dá se to koupit samostatně, nebo je to zase jen kus drátku ?
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 15:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To P23:
Taky to máš hezký:-) Trošku mi to připadá jako by někdo odlil lept... Jinak good :-) Nevím to je věc názoru jestli odlitek nebo lept. Odlitky prý bývají pokroucené a nepřesné pokud se nechytí kus z první desítky jedné formy (toto mám z diskuze). Mají tlusté stěny a musí se hodně opracovávat, to u leptu naprosto odpadá. Lept si naopak musíš postavit (krom těch od kubera - také výhoda, je to další alternetiva). Každýho věc na co se cejtí :-). Jak Hekttor tak DK-model mají na svých webech rady jak stavět lepty, tuším, že i něco je na mo-na-ko. Celé jsem to stavěl na dřevěném prkýnku, pistolovou páječkou, cínovou pájkou bez kalafuny a pájecí kyselinou. Po očištění pájených míst kyselinou se to prostě staví samo. Ani jsem si nepopálil prsty... ;-) Protože jsem si ještě přikoupil zamračenou, tak jsem si koupil i mikropájku s přepínátelným výkonem 30W/100W u PeckyModeláře za 150,- to se dá rozdejchat :-) Miniaturní potisky v bílé barvě byly součástí stavebnice a dají se koupit i samostatně. Litoměřice, www,cht,cz a hrocha s nápisem Chládek a Tintěra jsem si vytisknul na laseru na bílý dekal ze sportpropagu. Stejně jako děláš ty své na inkoustové... Předlohy jsem stáhnul z jejich webu... :-)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 15:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: Díky, díky. No je pravda, že některé odlitky jsou pokroucené, to není z diskuze, to je z reality, např. zde je to dobře vidět, jak je celá kastle prohnutá

Některé mají i např. nakřivo dveře u přechod.můstkách. Je to ale realita, se kterou se smířím.
Ač nejhorší mi přijde konečné usazení na požadovaný pojezd ( srovnáš vejšku nárazníků, sedí...podíváš se na čelo, je mírně šejdrem, srovnáš to, koukneš na vejšku nárazníků a ta zase nesedí, koukneš na 2 čelo a je také šejdrem...no jen u tohodle se vždy umím tak vynervovat ) Někdy to rovnám třeba i hodinu...

Ale třeba u té mé 742 bych řekl, že odlitek je povedený ( výrobou ), vybroušen byl pak za ca 30 minut. To s leptem odhaduji na den práce ? / jen to sestavit /
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 16:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P23: tak dobu stavby leptu bych asi zhruba časově srovnal s tvojí dobou rovnání vrtulovitého odlitku... :-D No nějaký čas to zabere to je pravda ten den je reálný, pokud u toho opravdu sedíš a nikdo a nic tě neruší tak myslím, že i méně, že i několik hodin. Není to hrozné, vůbec ne, klidně to zkus, předpokládám, že nestavíš modely na čas... Máš z toho pak větší radost :-)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 16:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 to pokroucení odlitku má na svědomí několik faktorů:
1-namíchaná směs pryskyřice(špatný poměr)
2-předčasné vytažení z formy(směs neztvrdla,jen zatuhla)
3-špatné skladování(vztahuje se k bodu č.2,většinou problém u epoxydů)

V podstatě musí mět člověk šťastnou ruku při koupi.Někdy se stane,že se to zkroutí až doma(změnou teploty)
Radek
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 16:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:Leptů bych se nebál a souhlasím se vším co bylo řečeno výše.Já je pájím trubičkovým cínem,neutrální pájecí kapalina od GM a trafopájkou.Některé detaily lepím sekunďákem.
Hotový model od KuBer nebrat...vlastní zkušenost,stejně ho jinak skoro celý předěláš.
Jinak ohledně odlitků,nechávám odlévat do gumy,materiál polyuretan,odleto ve vývěvě.Žádné pokroucení,síla stěny od 1,5mm,nebo i tenší.Uvnitř pravoúhlý tvar. Odlitek je potřeba jen zbavit "blan"v oknech a provrtat světlomety.Stěny jsou hladké/nejsou jako u vozu Da/ ,žádné tmelení není potřeba.Hodně záleží na mustru a potom odlet max.20modelů z jedné formy.
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.81.179
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 18:23:01    Odkaz na tento příspěvek  

Keby len krútenie tých epoxidových odliatkov. Navyše i rozmerová nepresnosť.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 20:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle: Mohl bys poslat prosím fotku, jak vlastně ta forma vypadá ? Kde se dá pak koupit ta guma ? Jak uděláš tu formu a kde se koupí retan ? Díky moc, myslím, že to by zajímalo více lidí !!
Ty elektr.lok. vypadají fakt suprově

Lamablanka: Souhlasím

Rakman: Jasně, že nestavím na čas, ale na druhou stranu mám rád, když to pěkně odcejpá :-)

Mě se líbí, jak mě všichni podporujete do stavby leptu, asi neodolám a časem ho koupím, např. to Lego a uvidíme :-)
Je k tomu pak nějaký stručný postup sestavení ? A kolik zhruba dílů ten lept má ?
Díky všem !!

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 20:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když nebrat lept od KuBer, od koho pak ?? Je nějaká další internet. stránka ?
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 20:59:52    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: pokud chcete odlévat doma , tato firma také odlévá z polyuretanu a nakonec leptová konkurence
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 22:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 je to věc názoru...Naučil jsem se dělat odlitky,a na lepty si netroufám.Taky mě každej tvrdí,že na tom nic není,ale když to vezmeš do ruky,hned to koroduje a než tomu dáš barvu tak to vypadá jak vrak...Výsledek za to sice stojí,nedá se to s odlitkem srovnávat,ale mám rád,když mám konečně čas se třeba po půl roce vrátit a pokračovat,že to nedokončené dílko vypadá stejně,jak jsem ho zanechal...
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 22:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
Lepty od KuBer nejsou špatná,je pravdy,že lepší má DK-model,ale nedělá všechny typy loko.Od KuBer bych nebral hotové modely.
Odlévání: Mustr se na spodní části zarovná destičkami z plastu,aby spodní hrana byla rovná.Okna se zalepí např.hnědou plastovou páskou na balíky/zevnitř/.Okolo mustru se udělá krabice a naleje se guma.Lukapren není vhodný,je tvrdý,trhá se, na kastle se nehodí.Používal jsem produkty dodávané Brněnskou firmou Transtech Tooling.Guma- Elastosil M4514.Guma se namíchá,vlije a nechá zatvrdnout,asi 24hod.Potom se vyleje gumou "jádro".Odlévá se polyuretanem např. Birezinem G27+G26.Začíná tuhnout do 2minut.Musí se pracovat rychle.Jak namíchaná guma,tak forma a potom i polyuretan se musí odvákuovat v autoklávu napojeném na vývěvu.Jinak existují i jiní dodavatelé těchto hmot např.Axon,atd.Bez vývěvy se dají odlévat jen některé věci,odkud se "dají vyhnat bublinky".
534.0454: "tato firma také odlévá... neodlévá,jen sprostředkuje odlévání u firmy Pavla models která vyrábí resiny a doplňky pro plastikové letecké modeláře.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 23:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za rady Pánové
Nechám si to vše ještě projít hlavou....
Ještě mě napadlo, než se to učit a zkoušet a udělat plno zmetků, kolik by mě vyšlo ca 30 a 30 kusů odlitků, když by jste je někdo již zručný pěkně doma vyrobil ? Jednalo by se o toto

U těch Y vozů by bylo dobré, když by to šlo, také s podvozkem !??
Jen bych nasadil kola, spřáhla a hurá po trati :-)
Bylo by to jen pro mou soukromou potřebu !!!
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 23:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To P23:
Tak já mám taky rád když to odsejpá. Nezaznamenal jsem při stavbě leptu nějaké výrazné zdržení, než je opracovávání nějakého zmetku (netvrdím však, že vše jsou zmetky). Mě se ty odlitky prostě moc nelíbí, takže u mě se dostaly v mé tabulce zájmu až na poslední místo... Lept je lept. Taky jsou tu lepty od Hekttora krom DK-modelu :-) U každé stavebnice jsem měl přiložen stručný návod včetně obrazové přílohy, takže jsem nemusel pátrat co kam patří :-)

něco k odlitnkům máš zde: http://mujweb.cz/Zabava/rak-man/odlit.html
a něco kleptům zde: http://mujweb.cz/Zabava/rak-man/t466.html

pod odkazy máš další informace... takže studuj chlape :-)
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 23:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To P23:
jestli chceš něco odlit napiš na BV-model. Jistě se domluvíte :-) Od uživatele 534.0454 máš v jeho příspěvku na něj link :-)
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 09:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman:není odlitek jako odlitek,nebudu jmenovat,ale tito "výrobci"odlitků si tohle způsobili sami.V honbě za ziskem práskali z formy co nejvíce kusů,nehledě na to,že někteří modeláři dostali k odlitku i kus formy.Jeden se proslavil rčením:"Vždy se někdo najde,kdo to koupí".Proto se nedivím,že je dost averze k odlitkům.Já si nechávám odlévat u firmy,která se tím zabývá a dostanu odlitek již nahrubo očistěný a bez vady,rovný,nepokroucený.Jen je problém,že toho mají hodně a nestíhají.
Pavel23:To co Ti radí Rakman je asi pro Tebe nejschůdnější,nechat to odlét u BV-model,nebo někoho kdo odlévá.Ale poptej s na cenu,samotná kastle 13cm dlouhá v TT při 20kusech cena asi 200.-Kč.
Jinak u těch vozů dle foto to není tak jednoduché.Y musíš zvlášť odlét kastli,"podlahu", podvozky,nárazníky,atd.../Podvozky bys mohl použít "Made in Čambalík"/.
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 09:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To veksle: souhlas je lepší si nechat odlít u někoho kdo to má zmáknutý... U koho objednáváš licí práce jestli to není tajné?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 09:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle: Teď nevím, zda myslíš za 20 kusů 200 Kč, nebo jen za jeden kus ??
Kdo je "Made in Čambalík" ?
A co jsis nechal např. odlét ? Nemáš nějaký navíc ?
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 10:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman:je to "maník"který odlévé pro firmy co dělají "bojovky".Mi to dělá ze známosti...
Pavel23: no jasně,že za jeden kus.
Nechávám odlévat to co vyrábím a odlitky samostatně neprodávám.
Čambalík prodává prý na burze v Praze/nejezdím po burzách,tak přesně nevím/a dají se u něho koupit podvozky/různé/ a jiné věci.Jsou z podobného materiálu jako stavebnice od LPH/motoráky/.Kontakt s nabídkou má na svých stránkách Litomyský http://litomysky.cz/BIX/cambalik.htm
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 10:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes je super den na


Snad už zítra mi přijdou tabulky od Pana Kwasnici. Tak pak ukážu 2 předělaný 720, zabudoval jsem jim na dlouhé straně čelní světlomety, na krátké je motor, nevím, nevím, zda by se vešly min.diody ??
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 15:59:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci dělat reklamu, ale rozhodnul jsem se své kolejiště prodat, plánuji větší...odkaz je zde : http://inzerce.modelbazar.cz/zeleznicni-model/tt/k olejiste/
vladas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.47.44.44
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 20:12:44    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: dnešní diody se už vejdou vsude :-)
odkaz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 21:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vladas: moc pěkný video :-)

Nevíte někdo prosím, kde se dá koupit tahle spirála pro TT ?? Stačí pro jednokolejnou trať.
Nejsem autorem fotky !!


Díky moc
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 21:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyrobit. :-)
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 08:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: My máme na klubovém kolejišti něco podobného. Je to ale pouze jednokoljené a má to asi 3 závity. Říkáme tomu tobogán A jde o vlastní výrobu!!!
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 08:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23: asi budeš muset poslat ten obrázek do nějaké truhlárny... Myslím, že při troše šikovnosti by jsi si mohl tobogán vyrobit sám z překližky, závitových tyčí a starého stolku.
Mdes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 08:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten tobogán je s kolejiště pana F.K s klubu Pečky.Je to ručně dělané a má na kolejišti ještě jeden jednokolejný.Jinak se zbláznil a kolejiště prodává cca 95,000,-.Bohužel to má již asi kupce.Bude dělat moduly HO.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 09:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se do toho tobogánu pustil i sám, tyče u nás prodávají, dorazy bych udělal jednoduše z matek, ale malinko se bojím, když udělám / jedno oko, kruh / a na jedné straně ho zvednu o ca 5 cm ( při poloměru 300 bude mít 1 závit délku 1.88m - stoupání tudíž ca 2.6cm na 1m délky ), tak aby se mi vlivem zvednutí podložka moc neprohnula do bočního náklonu a následně tak by průjezdnost byla obtížná a hrozilo by vykolejení. Proto stále nevím, jaký materiál použít pro podložku kolejí ve spirále. Celkem tam bude pak přízemí + 6 pater :-) Už mám nakresl.plánek budoucího kolejiště, ale to bude jen tehdy, pokud nynější kolejiště někdo koupí ??

Otázka tedy zní : Je opravdu vhodná překližka ? Jak tlustá, aby nepraskla při dotahování a aby se zároveň neprohýbala tam, kde nechci.
Dík
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 10:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To P23: teda promiň ale někdy tvé dotazy... Vždyť už jsi jedno kolejiště postavil né? Já osobně bych volil překližku tak 1cm. Jistě sis všiml, že nevyřízneš celý kruh a ani celou spirálu z jednoho kusu. Takže uděláš části oblouku podobně, jako když stavíš autodráhu, ale jak se staví autodráha, na to se mě už neptej. Jukni na www.autodrahy.cz Svorníky to podepřeš tam, kde se to ev. bude prohýbat (to znamená že zmenšíš jejich rozestup a zvýšíš jejich počet) a nevidím důvod proč by se ti to mělo nahýbat do boku??? Jde jen o to stoupání, někde jsem četl kolik je ideální pro každé měřítko, ale nepamutuji se kde... Třeba někdo poradí, domnívám se, že 2.6cm na metr délky by mohlo být v pohodě. :-)
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 10:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My nemáme jednotlivá patra tobogánu spojená svorníky. Přes díl jsou pod krajinou žebra, která jsou jednak nahoře vytvarovaná podle krajiny a na nich jsou uchycené silnice a pak i samotné včelařské pletivo (základ krajiny). Uvnitř jsou žebra vabrána tak, aby se na ně daly uchytit podlože... Tzn. v několika patrech jsou v nich jakoby "tunely" a ty nám drží jednotlivé podlože všech pater tobogánu. Není jich tam ale tolik, tak jsou místy ještě jednotlivá patra tobogánu chycená mezi sebou tvarovanými proužky plechu ve tvaru U, aby držela patra stejně daleko mezi sebou... Snad mi rozumíte
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 12:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: No jistě, postavil a jedno nebylo :-) Já stále a stále zvěčuji své představy a narůstajícím počtem modelů se mi vždy nějak daná kapacita ( nádraží ) nějak zahustí tak, že jsem rád, když mám alespoň jednu kolej volnou :-)
Ptám se, protože s tobogánem nemám žádné zkušenosti a jelikož půjde o prvek velice důležitý na přesnost, tak si nechám rád poradit a vidět jiné názory a zkušenosti zde přítomných modelářů :-)
Asi to udělám z té překližky, ale vyberu asi 0.5 cm.

Michal: ano,jasné
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 14:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To P23:
no vidíš, tak si ten tobogouš udělej dvoj nebo tříkolejnej. O tolik mista to vic nezabere než jednokolejnej a ty dvě souběžný koleje použij jako skryté nádraží. A až budeš mít "nahuštěno", tak to šiftneš právě tam ;-) Zeptej se ostatních nebo těch co to mají. z jak silného materiálu to dělali. Mě přijde ta 0,5 slabá, ale pokud ji podepřeš na víc místech, tak to asi vadit nebude :-)
BV-model
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.244.194
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 21:40:42    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den
Není pravdou jak zde bylo uvedeno,že pouze zprostředkovávám odlévání.Autoklávy vlastním dva,každý různé velikosti.
Odleji cokoliv od velikosti N po velikost 1.Vlaky,letadla,bojovou techniku.Navíc jsem schopen odlévat i průhledný polyuretan.
Musíte ovšem být připraveni na to,že to není za cenu velkoseriového modelu.
Pro ilustraci(jen přibližnou):
Skříň Rybák ve velikosti H0 cca 300-350kč
Skříň T478 v TT cca 250-300kč
Kompletní sada věcí na rychlíkový vůz v H0 cca 800-900kč
Jedná se pouze o skříně samotné - další díly jsou samostaně oceněny.
Tyto ceny platí při dvacetikusové sérii.Při menším počtu kusů se úměrně zvýší a při vyšším počtu se nemění - forma má výdrž 20kusů.
Kontaktní mail je uvedený v hlavičce.

S pozdravem Vlastimír Bek
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 05:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se tímto panu Bekovi za neaktuální info ohledně toho kde odlévá.Měl jsem starou informaci.
Jen jako dodatek,ten kdo potřebuje odlét,tomu je jedno jestli to odlévá on sám,nebo mu to odlévá někdo jiný.Důležitá vždy bude kvalita a taky cena...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 14:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: Tak jsi mě tou 742 inspiroval k malému pokračování, ještě jednou... Povedlo se ti to !
A má teď vypadá zrovna takto


Jen by mě zajímalo, jak na to vypadá pojezd od VV, nevíš zda tam je nějaké místo pro LED ??
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 14:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To P23: Pojezzd od VV na to vypadá stejně jako jeho všechny... Na SMD LED je tam místa habakůk, normální LED by musely být nějaké malinké, typ nevím, je tam od ozubených kol k čelní stěně leptu 6mm, v odlitku budeš mít místa asi méně... Pojezd VV je na mé stránce s lokotkou (www.mujweb.cz/zabava/rak-man/index.html). Se na to jukni :-) Mezi motorem a stropem je odhadem taky asi 8mm nevyužitého prostoru. Jinak to máš dobrý, jen pokračuj :-)
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 18:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: Teda na vebu toho máš :-) Asi nejvíce mě zaujala výroba a konečný super vzhled těchto vozů

Prozradíš z čeho je udělaná ta plachta ?

Já jsem zase malinko pokročil, madel jsem se bál a ono to nějak pomalu jde :-)
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 20:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To P23:
Plachta??? Výrobní tajemství... ;-) hehehe ;-) Zde je recept - úplně obyčejný bílý papír, potištěný laserovou tiskárnou, logem SBB, anilinové vodovky, lak ve spreji polomatná primakolor... To je celé, žádné čáry ani kouzla :-) Než to uschlo od těch anilinek, tak jsem to vytvaroval.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 11:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj. Tak jsem tu 742 konečně dotáhl do konce, chybí jen tabulky na které stále čekám...



Jelikož bude tato 742 jezdit na záloze, nebo max. jako MN, tak jsem lokotku osadil posunovačem. Je to upravená figurka výpravčího :-)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 12:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23 že se nestydíš,takhle degradovat výpravčího...,Ale aspoň se sveze na pořádné mašině
Jinak modely máš vskutku pěkné a i když nemám moc času,diskusi sleduju.
Radek
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 12:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Tak dík , jak jsi pokročil s regínou ? Udělal by jsi ten vložáček ??