K-report
 

Archiv do 16. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 16. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 19:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

samozřejmě,každý je originál...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 19:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ale nemůžeš přeci stíhat sám. V takovéhle super kvalitě, to jste na to tým lidí, že ? A tak mě napadlo, nejsi to právě ty, kdo před lety koupil lis od LPH JC n tyhle skleníky ? Já jen, např. ve Všestarech v Deltaxu tu stavebnici prodávají za 99 Kč, tak nákupka je tak 60-70 Kč, né ? No já bych si ještě nějaký koupil, za tuhle krásnou cenu, vždyť vidíš, jak se snažím a množím si je :-)

Nic není myšleno zde !
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 19:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já jsem vyzkoušel tu barvičku rzy....potřebuji Vaše názory, je to teď už dobře, či nikoliv ???

Nutno dodat, že je to foceno přímo pod zářivkou
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 20:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a jsem zpátky.Mám takové zaměstnání,že někdy můžu sedět u PC celí den,a podruhé jsem rád,že odepíšu na e-mail...
Pavel23:je důležité,si dělat radost,vždyť žijeme jen jednou!!!Akorád přemejšlím a lámu si hlavu,jak budeš ty sví motory zauhlovávat.
No když kolikrát není v obchodech z čeho moc vybíratKdyby tam měl čerpačku na motory,tak bys koupil to.

Veksle: v TT nádheraakorád mě zarazylo to trafo na 151-duhovce.Ale jinak parádička

Jak tak ale koukám,každej si rozmnožuje to,co má nejraději a nejlépe,když má člověk všechny verze
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 20:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PAvel23:no toho jsem se obával... .Teď je to zase o 50% lepší ,ale nalepováním té pásky-chyba!
Pokud se zadíváš na předlohu,tak k bočnicím je to jakoby rozmazanější-no a toho bys docílil,kdybys to stříknul z dálky přes ty dráty,jak jsem Ti namaloval...
střední,tedy horní část střechy by byla ostřejší a do stran by se ti to automaticky rozmazalo...
Vem novodurovou trubku(náhraška za střechu,již z výroby v šedé barvě) a skus to přes ty cihly šplíchnout.Budeš možná překvapen,tím rychlím efektem
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 20:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: To zauhlování se mi prostě nechtělo tam nechat, ač budu dělat opět dobu 1996\97, myslím, že někde u točny bude zauhlování moc dobré, jo čerpačku bych bral hned ! . Když neseženu, tak ji postavím, co mi taky zbude, že. Totiž v HK je čerpačka hned za točnou ( ca 80 m ).
Jojo, každej si množí to své
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 20:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:lis jsem nekoupil/ale hodil by se, i formy/takže je kupuji a za tu cenu to tak před mnoha lety...
Lamablanka:to trafo neřeš,potřebovalo by to jinou formu na závaží.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 20:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka : Já se z toho zblázním Já to prostě netrefím, jdu udělat udělátko
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 20:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23:pokud chceš,optám se ti v Brně na tu čerpačku.Pokud bych nesehnal model,přiblyžný české předloze,mrknul bych aspoň po výkresech.Beztak jsou už ze mě špatní,že jim tam v těch krámech furt opruzuju...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 20:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TO Veksle: napadlo mě to,každý kdo jezdí ví,že čím větší adherze,tím delší vlak
Znám jednoho,ale ten už je opravdu"nemocnej" kdy chodí kolem modelu s šuplerou a nesnese jakoukoliv odchylku
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 21:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: tak mám udělátko a výsledek je zde


A tady ještě jednou, leskne se to, je to pod lampou

Sorry za kvalitu fotek,jsou ze sklepa :-)

Tak jak to vypadá teď, opět chci pravdu

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 21:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No PAvel23:je vidět,že jsi pochopil podstatu věci,teď Ti to půjde model od modelu čím dál víc
Teď by to chtělo třetí nezaujatou stranu(i čtvrtou klidně),aby k tomu něco napsal.
Za mě máš 1*!!!!!!
Radek
Jajdulak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 21:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, co se tyka rzi, myslim, ze ted je to nebe a dudy, proti prvnim fotkam. chtelo by to jeste blysknout za denniho svetla, ale me se to libi.

Lamablanka: chodis obcas nakukovat i do obchudku v Krpoli, mezi Slovanskym namestim a Semilasem? Nahodou jsem na nej narazil cestou z prace a ted porad nemam cas se tam stavit. maji tam obcas docela pekne kousky v komisi
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 21:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak díky moc, zítra to profotím na panelu . To uělátko je fakt prima, a je to hned a mohu si mýchat konzistenci stáří rzi.
Protože nejprve to stříkám červeno-hnědou a pak hned miniaturní 3-4 stříky hnědou. Barvy se na střeše spojí a vzniknou tak miniaturní krupičky, odlomky rzi, prostě super, jsem rád, že se to líbí :-) Proto se taky ptám, při počtu vozů 053, které budou v provozu, nechci nějaký ošklivky Katky
Bude jich ca 20 kusů

A jináč Lamablanka: Juknout se mi po naftovačce můžeš, budeš moc hodný

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Jajdulak:Mám na ten obchůdek smůlu.Pán má sice na dveřích napsanou pracovní dobu,ale bohužel to moc nedodržuje... Dvakrát,třikrát vymrzneš,a pak se Ti tam už moc nechce...!
Ale nemá to moc přehledné,abych to všechno zmerknul,tak bych potřeboval celej den a po pár minutách si tam připadám jak zloděj...(cítím odkud si pohled,nikoho nevidím).

Taky jsem tam už koupil nějaké vagonky a jednu 350.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle: Mohu ještě dotaz ? A jak tak krásně děláš ty tvary, např. ty přechody červené a žluté ? Nebo tu žlutou ( kytku ) ? To je vše stříkané ???

A otázka všem - Už jsem se ptal, nikdo mi neodpověděl, jaké máte zkušenosti s výměnami dvojité křížení a oblouková výměna ? Na těch klasicky rovných se musel opravovat jazyk ! Fungují alespoň tyto, nebo se musí také upravit, aby to nevykolejovalo ??? Jedná se o TT Děkuji


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom obchůdku se mi taky moc nelíbilo....

Jinak ty 053 teď po zreznutí s udělátkem vypadají úplně moc a moc senzačně, jen tak dál
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Jajdulak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak pocity mam podobne, malo mista na pohyb, v regalech trochu chaos a neni klid, si vsecko poradne probrat. Dostal jsem o vikendu od znamych TTeckovou bobinku na narozky, tak se tam asi vypravim sehnat ji par vagonku. nebo nejakou kamosku masinku to zas bude zena rada
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem rád,že jsem mohl někomu poradit,do hrobu si to stejně nevemu.každopádně někomu stačí jen nakopnout směr a on to pak dovede k dokonalosti(Pavel23)
Pokud máte nějaký problém ohledně modelu napište do Káčka,jistě se někdo najde,kdo rád poradí!!!
LAMA-BLANKA
Johny Z
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.65
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:29:33    Odkaz na tento příspěvek  

Tady je nějaká čerpačka :

http://magazin.modely.biz/view.php?cisloclanku=200 8020013
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Já jsem rád, že jsi mi poradil s tím udělátkem, jen jsem domyslel ty záclonky, aby to nestříkalo na model :-)
Ještě jednou děkuji


Johny: Díkec, tak ta vypadá
Škoda jen pro mne, teď v HK je už rekonstruovaná čerpačka, a já žádné foto, jak to vypadalo před tím nemám
Alespoň malinko bych jí chtěl mít na panelu podobnou, jako byla tenkrát v HK. Ale to už zase jenom asi sním......

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PAvel23:seš na hlavu?Jak jsem psal, jen jsem Tě naved na směr, a jen svou vlastní vynalézavostí jsi zvládnul daný problem!!!
Jsi šikula
a začíná mě fakt štvát,že nejsem s Tebou TTčkář.
To by pak K-report musel udělat diskuzi jen pro nás dva,aby se ostatní přiučily
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Jajdulák a ostatní: pokud budete potřebovet nějaké náhradní díly do lok. a ost. tak mě dejte vědět na e-mail:radek.kryl.lakynka@centrum.cz
jak bude burza,pokusím se sehnat.Já za dáčo,prodejce pochybuju
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Tak pojď do TTéčka se mnou , vždyť je to kouzelnej rozměr, tak akorát. Bevelo psal, že daruje své TT za něco z H0, tak mu to dej a on ti třeba dá celých 7 beden TT :-) To bys toho měl
Tys mě přivedl na udělátko, jináč bych měl jen Katky, tak zítra ahoj
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 22:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23:jenže já mám kousky,který se cení zlatem.Sehnal jsem si modely,o kterých si ostatní mohou nechat zdát(taky mě to stálo peněz) a pochybuju,že by mě to někdo doplatil...Dobrou noc.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 00:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka:
Chtěl bych se Vás ještě zeptat k Vašim příspěvkům 223 a 229 (náčrtek kolejiště). Nápad je to zajímavý, ale jak máte vyřešeno stoupání tratí? Uvádíte délku koleje 80 cm, to by odpovídalo převýšení nanejvýš 3 cm a to mi připadá málo. Pak taky - jaký tam máte provoz a jakými vozidly?
V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 07:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám fotku své nejnovější lokomotivy. Cena 4500,-, ale myslím, že kvalita odpovídá...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 09:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Čsad zastávka: to je zatím jen návrh,takže stejně to klesání-stoupání bude zase jiné.Když něco dělám,tak pracuji podle citu.
Například jízdou v autě mě napadlo dole udělat jednoho angličana,abych tam měl od každého něco
No bude to depo,takže se tam budou pohybovat jen loko.ČD a ČSD.
Vše bude zatrolejované,a pohyb bude digitální(tudíž troleje pouze imitací)
Moc bych si přál někam prásknout přesuvnu,ale to už by bylo asi moc...

Livingproof:moc pěkná Bardoška,podle spřáhla TT.
cena se zdá být O.K.pokud má dobré jízdní vlastnosti
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 09:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ohledně převýšení,na tom náčrtku je značka 1/2,tím jsem myslel půlku.Takže podle Vašich výpočtů by to bylo celkem 6cm,což je málo.Takže pak se dostávám do fáze citu...
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jízdní vlastnosti jsou (zatím po pár dnech používání) OK. Mám od stejné firmy za 5000 i kocoura a po 3/4 roce má jízdní vlastnosti stále stejně dobré.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Já myslel, že tvé zlato je tvá práce, teď jsi to napsal, jako když bys to ,,jen,, koupil ?? A to by mě u tebe mrzelo
Dnes sem hodím ty fotečky, ale prvně udělám nějaké dodělávky 053jek. Taky jsem cvičně zarezil jedno Beer-ko a to snad vypadá nejlépe ze všech. :-)
Jak jsi psal o těch nákupech v Praze, já bych něco potřeboval, 2xMUV a 2xDa. A otázka: Když stále pracuješ i na TT, měl bych pro tebe jeden kšeftíček, dokázal bys vyrobit 20-25 kusů interiéru pro 053 ? Ať tam nemám ty kupéčka, sedačky bych si pak nabarvil na červeno a to by teprve bylo ono, co ty na to ?

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Marwin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pridam taky foto meho modelu. Je to skoro dokonceny model 456.0. Ma funkcni osvetleni(SMD LED), patice na dekoder.. Po opravach pojezdu jezdi celkem obstojne, az na ten hluk:-( Jsem asi moc zhyckany z modelu od f. ROCO
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Livingproof: Ty máš Kocoura? No to je super.V jakém zbarvení?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marwin: Krásná prácička , nejsem v parních strojích moc zběhlý, poradíš mi, jakou v TT koupit ( nějakou DR ) a udělat z ní ČSD ?? Aby to pak sedělo podle čísla a konečného vzhledu.
A jinak hluk bych neřešil, copak jezdily páry potichu ?

Livingproof: Bardotka pěkná, ukážeš nám toho kocourka ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Marwin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pavel23: ted jsem koukal na stranky tilliga a dela toho celkem "dost" v CSD barvach. Rozhodne pro prestavbu bych ti doporucil BR52(555.0/3), tech bylo u CSD hodne, jsou ted i dve provozni muzejni. Pak tam maji avizovanou novinku BR50 (555.1), tech mnohem mene, ale je to nadherna masinka. Ze starsi produkce treba BR86(455.2), tady uz nekdo prestavuje http://ttjenik.wz.cz/455.htm . Taky se da predelat BR56(437)....
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marwin: Díky za info
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka, Pavel23: Kocoura mám tohoto. Není to sice fotka z mého kolejiště, ale je to přesně on :-)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:no pokud narazíš na model,který je dokonalý,nemáš důvod vyrábět vlastní.... v tom případě já jen dodělám doplňky a stříknu model do barev,jako Ty.
Samozřejmě se bavíme o odlitku.Byly časi,kdy jsem vyrobyl formu na N:měl jsem brejlovce,bobinu,363,a panťáka.Bohužel se formy stratily,předpokládám při stěhování...
Nakupuju v Brně!
A když dnes něco chci,napřeď prolobuju trh,abych se nezdržoval vlastníma chybama...
Je pěkné vyrobyt pojezd sám,ale když po několika měsících spekulování zjístíž,že je to od základu všechno špatně,tak by ses nejraději zastřelil...
Moc se těším,až si laminátky stříknu do barev,jaké mám nejraději a posadím je na pojezd který je super!!!Otvírací dveře je už samotřejmost a DCC ovládání také...

Jinak pokud chceš,interiér není nijak složitý,pokud máš dostatek info kde co je a rozměry.Takže pošly podklady a nějak to uděláme
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: Pěknej kousek , jen škoda, že tam nemá v čelech ten řetěz na ochranu před spadnutím a namletí si tlamy
Jde o tento řetěz, fotky mé 742 jsem už posílal, sorry ostatním, že to opakuji


Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 10:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Livingproof:Krasavec!Dnes už je v oběhu tolik verzí,že je člověk rád,když sežene na kolejiště klasiku
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Stačí ti to takto ? A jak by to bylo s cenou ? A tu Prahu bys mi vyřídíl ?? Penízky chceš pak dobírkou ??

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Balanta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám prosbu. Po cca 10-15 letech jsem vytáhl vláčky. Objevil se mi problém. Banán (HO-Piko) prokluzuje už se čtyřmi rychlíkovými vozy. Gumové bandáže vypadají OK. V čem jiném by mohl být problém. Kolejivo je úplně nové. Díky za rady.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marwin: Ještě mě tak napadlo, byly ty párovky nějak rozlišovány co se týká provozu OS / NK ?
Aby mi nějaká nákladní netahala os.vozy
( např. dnes 810 by nikdy netáhla NK ) Díky
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23:netuším,v jaké souvislosti Tě napadlo,že nakupuju v praze,ale jsem z Brna a zde se Ti určitě po MUV,Da podívám.Burzu navštěvuju taky v Brně..

No a co se týče modelu,tak se jedná o toto?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: No ano, tak vidíš, nákresy máš, jen já to dělám z 9 okeňáků, a né 11ti. Tak aby těch sedaček nebylo pak moc . To v Brně je taky burza ? To vůbec nevím, tak ty odlitky nechám až na příště ( za měsíc v Prágu ). Chci totiž aby byly kastle stejné, nevím v jaké kvalitě a kdo a za jakou cenu to vyrábí u tebe v Brně.
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TO Balanta:to je mašinkou!Již několikrát jsme hovořily na burzách o tom,jak model výrobce PIKO odfláknul.Na některých vebech jsou návody,jak zlepšit tento model,ale většinou to jsou takové zásahy,že nezkušenému nedoporučuju,jinak mašinka ztratí i to málo,co z jízdních vlastností má...!

Je to tím,že je hnán jen jeden podvozek.Tudíž i adherze(nutná k tahání vagonků)je dost špatná.Také jste si jistě všimnul,že Vám na jednu stranu šmatle více(při jízdě),no a to je ten samej problém...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:dokonce i v Brně máme burzu! Ale kdyby nejezdily výrobci a prodejci z Prahy a Přerova,tak je to o ničom...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:jináč napřeď vyrobím prototyp,a pak se dohodneme na ceně
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: oki
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 11:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23ještě dotaz:k čemu je dobrý rozměr 4,95cm na Tvém náčrtku?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7243
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 12:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balanta - sežen si 2. hnací podvozek. ragulinu to velmi prospělo.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 12:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Když to vydělíš 3, získáš délku ( jednoho kupé ), pro možnou odchylku, jsem naměřil raději 3 najednou
Už za chvilku sem dám ty fotečky ( půl hoďky )
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 12:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo:jenže ragulín má 6 náprav a pochybuju,že každá má bandáž,stejně jako 350tka.
Lze to,ale musíš si potom vymyslet zbýrání proudu z koleje(další problém,který musíš řešit,jinak mašinka nepojede)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 12:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc jsem zjístil,že to neřeší šmajdoidní problém...
Balanta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 12:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Lamablanka, Bobo: Díky za info. Návody na úpravy jsem našel, ale sám to nedám.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7244
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 13:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže ragulín má 6 náprav - no a? ty podvozky jsou stejný. bandáž má jenom 1 a i tohle 2-kolí má smeták.
dodělání 2. podvozku bych se nebál, když seženeš komletní fungující, tak jenom přehodíš masky a do rámu loko dáš ten 2. hnací. tak 1/2 hod práce horší je, když máš jenom motorek + převody + kola. to se ten běžnej podvozek musí rozdělat a pohon tam dát.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 13:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak první fotky z panelu jsou tady, pokud by někdo chtěl, odpoledne udělám další



Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 13:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:parádičkaFotek není nikdy dost!
No hlavně koukám,že máš doma taky problém se sprejerama...Jen necháš soupravu bez dozoru,a už tam máš čmárance.
moc moc pěkný!
Hned bych si zajezdil...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 13:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Dík, dík
Tady ještě něco jiného než stále červeného :-)
Jeden ze 2 vozů BDs také prošel ,,udělátkem,,. Dle mě, je teď daleko věrohodnější. Ten brejlins nemá ještě pojezd, ale už je objednanej....


A zpět k červeným....
Jeden z ca 20 vozů jsem dal do ,,udělátka,, malinko nakřivo, takže mi rez nastříkal částečně na 1 hoření bok - do úrovně oken, říkal jsem si co s tím ? Opravit jedině větším, ještě dalším doreznutím, až takto vozy dělat nebudu, ale tento je prostě udělaný takto. Jen abych za chvilku neměl místo provozu schopných modelů jedno veliké orezlé vrakoviště
Tak tato 053 je prostě takováto, no co, třeba jí zrovna vezou do laku


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 14:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je radost pohledět,ještě by to chtělo nějaký rovný úsek.Alespoň na focení.Potom je to věrohodnější.Myslím ty spojky,Ale tady na těch posledních foto je to dobrý.