K-report
 

Archiv do 18. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 18. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 14:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou rzí bacha!!! Ať s toho nevznikne úchylka...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 14:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: No právě moc rovných úseků nemám, díky tomu, že celkem na malém panelu je dosti dlouhá lokálka. Jojo,neboj, rez už asi dorezla a teď se dám zase do něčeho jiného :-)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 15:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Pěkné .
Chtěl jsem se zeptal čím se kreslí to grafity?? Stavím totiž nové kolejiště a chtěl bych nějaký počmáraný vagóny. A jestě, jak hodně to je pracný??
22 KUNRATICKÁ sídl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 15:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: Díky, grafoše dělám lihov.fixama, pracný je to na tolik, jak umíš kreslit grafitty, zkus to prvně na papír a pak třeba na model, pokud se toho bojíš, rád se toho ujmu
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 15:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK vyzkouším si to A fakt ty slabý lihovky držej (na vagonech)?? Mě příde, že se to lehko otře
22 KUNRATICKÁ sídl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 15:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: Neboj se ! Držej - jsou to lihovky, NE obyč fixy..... Až to budeš mít, ukážeš nám to, že ? Hodně štěstí.
Když by se ti to přeci jen nezdálo, foukni to pak bezbarvákem

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 15:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To fitr: lihovka se nesetře, ale časem vyšisuje... Já jsem si grafiti nafotil a vytiskl na tiskárně na obtiskový papír... ;-) Stačí to už jen nalepit pomocí vody jako klasický obtisk:-)
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 15:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za rady Teď budu trénovat a v sobotu zkusím 1. vůz
22 KUNRATICKÁ sídl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 15:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman, Fitr: Nebo tak, to je ještě lepší. Chtěl bych vidět toho borce, co to stříkal na skutečnej vůz a pak by to samé viděl na modelu, ten by se asi tvářil

Rakman: Mohu to prosím vidět ?? Poděl se....
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 17:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Problém se sprejerama mám, to víš, při tom počtu vozů odst.v ( depu ) to uhlídat nejde. Leda tak psa na to
Měl jsi čásek se už juknout po té naftovačce ?

Já byl v Jičíně, no blejsknul jsem si např. i tento vozík, vždyť v TTéčku ho má snad každý....?
Tak mě napadlo, že to DR co tam v modelu je napsaný, předělám na krásné ČD


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 18:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marwin -super!už jsem si říkal co s tebou jekrasin je skvělej,jen více fotek a větší..
Pavel23 - 810 ještě před pár lety vozila (ne)pravidelně nákladní vůz-vozy např. na trati Opočno - Dobruška..Vím,je to jistá provozní rarita,ale fungovalo to léta,předtím i s M131.1 Záleží jakou epochu a jaký provoz děláš..pokud ti to to teda není jedno..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 18:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak abych nezahálel tak taky něco přidám sice už hurvínka mám dlouho ale tu točnu krádce. Jelikož si většinu věcí stavím sám tak i točna není vyjímkou. Točna nemá pohon.



www.kolejistesumperk.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 18:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: No tak jedno mi to urřitě není . Proto se ptám...
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 19:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:ahoj,tak ještě jsem se nikam nedostal.Zítra jedu služebně do Nového Jíčína,Olomouce.Mrknu aji tam.Dnes večer začnu ten interier.

Marwin:no to je paráda-fantasie

Petrspk:no to je klásný,taky pěkný model,z čeho je to zatravnění v točně prosím?
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 19:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka
Je to zatravněný statikou
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 21:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar pánové,něco na ukázku z našeho kolejiště.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 21:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: no vypadá to hodně věrohodně,akorád se mě zdá,že je to drahej špás,nebo ne?

Pavel23:už se to rýsuje(iterier)
Škoda,že se u prostřed vozu nemůže udělat ta přepážka,co tam ve zkutečnosti je.Vyšla by do prostřed okna....
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 21:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár nočních záblesků



Petránek: krááááása . Píšeš, ,,z našeho kolejiště,, to je klubové ??

Petrspk: super, točínka se povedla i hurvajs !

Lamablanka: s tou přepážkou to vím, bohužel...a jak je to vlastně v tom 11 okeňáku ? 5+6 né ?
Tak by to šlo zde udělat 5+4, chápeš ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Wizardken
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 21:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23: Tak tenhle vagon na kolejisti kazdy nema.......
Trochu si to pletes. To, co si myslis, jsou Es, ale tusim Jugoslavske vyroby.Na interentu se o tom da zjistit vic . Ty jsou trosku jine nez Es co mas na tech fotkach.

Honza
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 21:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wizardken: No tak jsem se spletl, no bože, dík za upřesnění informací, to víš, vozů osobní i nákladní dopravy je taková hromada, že pochybuji o tom, že je člověk, který by znal vše a nikdy se nespletl
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 22:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:rozumím,vagon by nebyl rozdělen na půlku,ale přepážka posunuta k jedomu konci dál.
No pokud budeš chtít větší množství,je lepší pro šetření formy nedělat vůbec žádné přepážkyA dolepovat je dodatečně,třebas z papíru...
Tím si vlastně sám frkneš přepážku kam uznáš za vhodné...
Napiš jak ses rozhodnul.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 23:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve vagonce skončila pracovní doba,pro dnešek
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 06:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek
Točnu jsem si dělal sám je to ruční práce. Cenou to vyšlo maximálně do 20Kč protože jsem kupoval kulatinu na sbírání proudu ale jinak díky za pochvalu.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 06:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardon bylo to určeno to Lamablanka jsem se přepsal
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 10:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Když doděláš sedadla ( ne opěradla ) i na druhé straně, tak to bude super práce . Přeci jen by to možná chtělo poslat prvně 1 kus na zkoušku do vozu ( pro případné úpravy ), ač myslím, že tento interiérek, tam vklouzne, jako po másle
Přepážky klidně dodělám sám, to není problém !
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 10:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Ještě mě tak napadlo, nakonec by těch interiérů mohlo být i více ( 30 ks ). Protože až se časem dám do předělávek BTTB Y zelených vozů ( klasika 9 okeňák, ČSD, DR ) na vozy ČD zeleno-šedivé Bp. Tak ty mají obdobný interiér jako 053 Btn. No uvidíme, až první kousek bude ve voze :-)
Já bych si ty interiéry udělal klidně celé z papíru, ale při tomto počtu, by to byla doba. A navíc chci mít všechny stejné....
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 11:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk:tak ta cena mě dostala...Drahost je vydět hlavně v odpracovaných hodinách a šikovnosti!

Pavel23:tak jsem se vrátil,ale ještě jedu pryč,vrátím se večer.Tak potom budu pokračovat na sedačkách.
Naftu jsem zatím nesehnal...
U toho interiéru bude stačit,když si namaluješ přepážky jako vystřihovánku v rozloženém stavu.To pak okopčíš na množství jaké potřebuješ.
A máš hned úsporu času a při sestavování můžeš přemejšlet o jiných věcech...

Uvažoval jsem,jestly nebude jednoduší abych si koupil vlastní vůz(třeba vrak)na kterém bych to otestoval.Protože posílání poštou by nemuselo dopadnout dobře.Taky by to trvalo a co bych vrazil do poštovného dám raději do toho vraku
Prosím napiš mě výrobce toho vagonku já si ho pokusím sehnat(po akci Ti ho daruju).
Radek
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 12:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: To jsi hodný, jojo, vystřihovánka bude nejlepší, ono tam toho stejně moc není, jedna přepážka uprostřed a 2x hajzlík a 2x umývárna, to jsou stejný 4 dílky... :-)
Já kupuji většinou jenom tady a vozy vždy
http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/s/cs/235/rychlikove-vozy-tt. aspx
Beru zelený DR, nebo ČSD...zkus slevu, mě je nechává po 270 Kč / vůz. Ale tady dáš také za dobírku....no třeba by měl i ,,jen,, ten vrak, na kterém by to testnout stačilo :-)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 12:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pavel23 z 15.4.: Figurky mají na www.veramo.info , výměnová návěstidla jsou od hekttora:
http://hekttor.biz/index.php?lng=CZE&m=1&act=katt&kat=3&kod=12024\
Marwin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 12:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to alf: nejak jsem nemel chut modelarit, takze se ta stavba kapanek protahla:-) Fotky urcite budou, cca za 14 dni mame setkani, tak ho tam poradne nafotim, potrebuju uz zmenit pozadi na plose, kremaka uz mam okoukaneho:-)
to pavel23: stejnak delas 90. leta, takze je uplne jedno na co tu paru nasadis. Driv se objevovaly ryze nakladni lokomotivy na osobakach, kazda para mela parni topeni, takze nebyl problem ani v zime...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 13:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainmaniak, Marwin : Dík, ok...
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 17:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět jsem předělal plánek pro budoucí panel TT.
Ač se mi posuny a objíždění souprav zamlouvá, myslím že toho bude dost pro hlavní stanici HK.
Tudíž jsem popřemýšlel a rozhodnul jsem se pro vratnou kolej v 6.patře tobogánu, kde také toto místo využiji jako druhé skryté nádraží ( 2 koleje budou stačit ! )
Protože pomalu sám se v plánku už nevyznám je zde daný vícekrát - po jednotlivých patrech v tobogánu. Třeba to někoho inspiruje. Lokálka bude mít ca 20-30 metrů a to na panel 200x135 cm s velkým nádražím je krásné, ne ?


Pokud by se někomu zdálo, že tam toho je moc, tak zde je důkaz, že kolejí je akorát :-) ....obrázek ukazuje pouze to, co je vidět !


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 17:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké právě se stavějícího kolejiště (teď to nějak vázne, pač není čas)

A ještě starší dnes již zapomenuté a zlikvidované

I nové kolejiště je dost malé, ale v paneláku víc místa neuděláš
Pavel23: Pěkné, ale možná až moc kolejí

(Příspěvek byl editován uživatelem fitr.)
22 KUNRATICKÁ sídl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 17:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: Dík, ale pro můj voz.park i toto nádraží ( Hradec Králové ) je poměrně malé, ale také nemám místa dost, a to v paneláku nejsem
Koukni se na poslední obrázek, tam je jen to, co je vidět. Nezapomeň taky, že je to 1:10, takže ve skutečnosti to bude pak vše dál od sebe :-)
Ae díky za názor !
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 17:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK beru zpět po zakrytí tam toho opravdu moc nezbude Já jen, že se moc nelíbí, když jsou všude koleje. Nejlepší jsou široké pláně a desítky metrů dlouhé tratě. To je můj sen (a zároveň utopie)
22 KUNRATICKÁ sídl.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 17:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: Souhlasím, to se mi také líbí, ale to bych na to musel mít např.celou půdu :-)
Tento plánek je kombinací všeho co potřebuji. Ve starším archivu najdeš i nákres skrytého nádraží v přízemní části pro elektrifikovanou trať ( kolečko z HK do HK ).
No a jinak by měl po lokálce jet ca 4 minuty nahoru a 4 dolů - bez zastavení. To jsou ty kombinace, co se mi zamlouvají. Dlouhá lokálka, el.trať, veliké depo a točna, vše v horizontech a spádech širé tratě Dík
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 18:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:to Tvoje kolejiště si dovedu představit,takové by mě taky vyhovovalo,akorád bych ho pro svoje potřeby elektrifikoval,jednokolejná elektrifikovaná trať ve Tvém podání-mlask mlask
Koupil jsem vagon,šrot.Je pěknej ČSD,ale nemá podvozky a rozvod tlaku pod kastlou...(za 150,-)nekup to...Tak můžeš potom trénovat nový druh rzi

Fitr:koukám,že jsi použil staré kolejivo,zajmal by mě celkový rozpočet kolejiště....
Parádu to udělá,a přitom za zlomek ceny...
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 19:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. Fitr - kolejiště máš zavěšené od stropu? Byl by nějaký nákres mechanismu?
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 19:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Díky...ale já jednokolejku nechám neelektrif., jako v reálu na trati 041 :-)
Jen ten spodek bude zaelektr.kvůly panťáku a těm bobinkám, na které se chystám
Zatím jen ve snech...
Tady jsem přešel z OS na ty NK, jsou stříknutý a zatím vlastní jen logo ČD a madla na rozích skříně, nějak mi nejde vytisknout šedá 20%, abych dotisknul ten zbytek, dochází barva v tiskárně asi....?



Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 19:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel 23,to máme soukromé kolejiště s kámošem,ale jezdíme i na výstavy,když tak zase něco přihodíme.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 20:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: Určitě ! Fotečky vždy potěší !!
To bych taky bral, stavět ve dvou, to musí pěkně odcejpat, no třeba mi bude pomáhat za 2 měsíce můj prcek
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 2-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 20:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka : Rozpočet je přibližně 15 000,- , bez kolejiva, vagónů a vlaků.
Mzitka : Popis bude zítra
22 KUNRATICKÁ sídl.
Kirk_james_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 20:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel 23:podívejte se sem: https://www.k-report.net/discus/messages/28/37022.html?1208451866 dal jsem tam fotku královéhradecekého zbrojení naftou
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 20:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr : No to se mi zdá až moc .
Co prosím tě za 15.000 Kč bez loko a kolejí chceš kupovat ???
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 20:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kirk james t : DĚKUJI
nebyla by ještě nějaká ?
Úplně jsem zapomněl, že to tenkrát byla taková malá boudička . Kdy vlastně proběhla reko ? rok 2000 ?

Tady je malá fotomontáž :-)

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Kirk_james_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 20:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


kvalita nic moc,ale zkusím se podívat,jestli ještě něco nenajdu
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 21:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Tak už tu čerpačku v modelu schánět nemusíš, tato boudička se vyrobí skoro sama
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 21:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem konečně domyslel ten modul
Dokonce jsem tam i tu přesuvnu vecpal...
Obeženu modul zrcadlama,tím zdvojnásobým depo a vozový park bez brutální investice do kolejí,prostoru a vozidel.Dokonce i provoz bude čilejší,i když si budu jezdit sám.Nazval bych toto"papoušek styl".
Stejně jsem to rozšířil o jednu kolej,tedy celkově na 45cm.Tím bude efekt vrat do depa(4).
Pokud mě doma rozšíření neprojde,bude efekt dva vězdy,i když bude jen jeden.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 21:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:to je dobře,dokonce to někdo vyrábý v leptu atd. ale jsou to děsný pálky!!!
Ještěže máme šikovný ručičky a nemusíme kupovat kdejakou cihlu
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 21:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: přesně tak :-) Máš to vymyšlený pěkně, tak ať ti to doma dopadne...když by ses nudil, můžeš mi udělat nákres 3D mého panelu :-)
Dle obrázku - jen to co je vidět
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 21:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 21:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:napřeď dotáhnu ten interiér
bub
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.79.22.77
Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 22:57:36    Odkaz na tento příspěvek  

Někdo chtěl fotky toho depa, odkaz nevím , fotil jsem to na nějaké výstavě,je to opravdu super.

Lamablanka - ty zrcadla pokud se dobře umístí udělají opravdu hodně - tady to vypadá na nekonečný les.../omlouvám se za rozmazanou fotku ale jinou nemám/
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 23:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Tak tě asi moc nepotěším, už jsem ležel v postely, a furt jsem přemýšlel o tom interiéru a tak, došlo mě, že jsem ti dal asi špatný rorměr výšky opěradel....podívej se na fotku ( nejsem autorem ) a prosím, prosím uprav to dle ní, vůz máš, tak rorměr nechám na tobě. Ale mělo by to být skoro do poloviny oken !
Moc se ti omlouvám, ale ať ty sedačky jsou pěkně vidět a při tom množství, by byla škoda mít Kačeny
Omlouvám se ti !

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
milan ferdián
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.54.53
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 08:44:35    Odkaz na tento příspěvek  

adPavel23:Proč máš tolik stanic nad sebou ?Jak dlouhá ti vychází užitná délka kolejí v horní stanici?Jak vidím zatím to máš načrtnuté od ruky,jak ti to bude skutečně vycházet po dosazení skutečné geometrie kolejiva PILZ-TT-Modellgleissystem ?
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 09:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:no co Ti na to mám říct?
Naštěstí jsi to zjístil v čas,protože kdyby byla forma hotová,tak bych si to šel hodit
Mrknu na to ale předběžně to budu dělat asi celé znovu.

Tak jsem si na uklidněnou namaloval ještě celej svůj modul...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 10:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

milan ferdián: Proč mám tolik kolejí nad sebou ? No protože se mi to tak líbí. Užitečná délka ve stanici Hněvčeves je dostačující pro lokálku, tudíž 1.kolej 3 vozy Y, 2.kolej 3 vozy Y, 3.kolej 4,5 vozu Y, 4.kolej 5,5 vozu Y, poslední kolej, jak se to veme, od námezníku k námezníku 4 vozy Y, ale při vjezdu na koncovou kolej další 3 vozy k tomu :-)
Plánek je dle rozměrů a norem TT, vycházet to bude přesně tak, jak to mám nakreslený ! Ač je to kružítkem a pravítkem, při obtahování fixem to není tak pravidelné....Ty nádraží budou v horizontech nad sebou, něco jako zde....
A stejně, já to zase předělal....


Lamablanka: Nic si neházej, s kým bych si tu pak poklábosil - kámo


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 10:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:já Ti rozumím,tvůj problém byl prostor,a když jsi chtěl provoz podle představ,tak Ti nevyšel prostor pro krajinu.
Tudíž když budeš dělat nový panel,díky spirále a o trochu většímu prostoru,zbyde i trochu místa na krajinu
Podle Tvého fota:
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 10:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na ten spodek,tam přibude nádherná točna v depu,tudíž se to zase smrskne do červené čáry.To ale nevadí myslím že je to stále v normě.
Bude to krásné kolejiště!
No až dospěješ do finální podoby(doufám,že to bude ještě letos)tak dej vědět,já ti to rád namaluju ve 3D.
Já jsem dospěl ke svému modulu po 5 letech...Myslím,že udělám ještě pár úprav a bude to finyš...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 11:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Přesně tak, spirálou - tobogánem - se vyřeší jeden velikej problém, a navíc trať bude skoro jednou tak delší a vše na stoupání max. 2-3 cm/m. Tudíž bude více místa i pro budovy, lesy, louky, cesty, ach jo....
Nejsem stroj, jsem jenom člověk