K-report
 

Archiv do 28. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 28. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3073
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 20:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - to voni ještě nevěděj, že teď jsem na model asi měsíc absolutně nehrábl . Jednak jsem se trochu věnoval modelům 1:1 v muzeu, druhak jsem si dal prostě modelový "voraz".

Bouri - 230 V není problém nikde, prodlužek máme habakuk (jednu )

Jednabus - není vůbec zač, fotky jsem pořídil docela dávno kvůli mému modelu a upřímně řečeno, ani jsem je nakonec vlastně nepotřeboval, všechno, co právě modeluji, si ten den pořádně obhlídnu v práci nebo si to už snad i pamatuju.... A kolegou si mě klidně nazvi, mě ty tvoje papíráky taky fascinují a jestli mezi nima bude teď i nějaká vymazlená 22Tr, tak to si u mě šplhneš



Lamablanka - když je vhodně volené fotka a vhodně "zmrvená" (neostrá, tmavá apod), není zase takovej problém vyfotit i méně propracované modely, aby nebylo poznat, že to je model. U toho mýho zatím chybí vokna, dveře a spousta spousta věcí.
22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 21:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Měl bys na nahrání toho hlášení čas třeba 1.5. nebo i 2.5. (nebo v nejhorším případě ještě 30.4. někdy po 15:30)? U mně je jedno v kolik, ale moje podmínka je oněch 230V.
A máš li možnost vybrat, tak nějaký vůz, kde bude dobře to hlášení znít a ne nějaký chrchloun-repráky, co znám od šalin. Co jsem před chvílí zkoušel, tak mám dost citlivej mikrák a "slyší" opravdu hodně.

Shamanovo hlášení až na pár drobností, které dost ruší (integrovaný mikrofon, či hledání zastávky/mim.hlášení během hlášení) není špatné a podlě mě je za použití správných repráků použitelné.
Škoda 18Tr
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 22:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový, zřejmě ale blbý, nápad. Nešlo by sehnat kabel nebo něco čím se přenáší data do palubního počítače a ty zvuky jako origoš vytáhnout odtamtud? Nevím jak to máte v Brně u trolejbusů, ale mám pocit, že v některých našich (pražských) tramvajích se informace do APEXu (palubáku) nahrávají připojením kabelu s několikapinovým konektorem, tak mě to tam napadlo, jestli by tak nešlo stáhnout i to hlášení...
www.mestskadoprava.net
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3082
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 22:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - odpoledne se to blbě domlouvá, protože ve všední den není vozů nazbyt, teď se tam dá najít jenom odstavená 3259. Navrhuji využít služeb naší zkušebny na dílně, kde je plně funkční kompletní infosystém a dobré podmínky pro nahrávání - zásuvka je hned u něj. Ale nevím který den mi to vyjde po práci, dám vědět.
22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 22:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: Špatný nápad to není, ale komu by se chtělo brat zvuky ze systému, když i data pro BUSE panely jsou střeženy, aby se to nedostalo na veřejnost. Nevím, zda by to vyšlo a jestli by byl někdo ochoten mi to do noťasu nahrát (za to bych spíš letěl xichtem napřed, kdybych byl nachytán).

Verusha: To zní dobře ta zkušebna, jak moc je to tam odhlučněné? Asi víc než na odstavené 3259.
A ten kabel či co z nápadu od 6381 by nebyl realizovatelný nebo tu jde o to riziko, jak jsem popsal? (vlastním 3x USB, modem, LAN, PCMCIA I,II + 1x emuCOM - což je emulovaný COM port do USB)
Kdyby jsi věděl, že by to některé odpoledne šlo, tak napiš den předem, ať si přibalím notebook s sebou do Brna. (zjistil jsem, že 1.5. to nepůjde, to jdu na DoD do Náměště n. Oslavou na letiště; pak o víkendech kvůli dopravě do Brna se nedostanu, ale 26. a 27.4. na DoD v TMB v Řečkovicích bych se mohl přijít podívat, to si nějaký ty spoje vyhlídnu)
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3084
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 08:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dalece do infosystému nevidim, abych pravdu řekl. Ale jednou už jsem to s "informačně znalým" kolegou zkoušel takto přetáhnout a nešlo to. Už nevím v čem byl problém, ale asi byl principielní. Na návštěvu se domluvíme až po víkendu někdy, uvidím kdy a co jak.
22Tr LIVE
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 11:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri & Verusha: kdyby bylo možno vytáhnout ty 2 dráty přímo z repráku, tak by se daly zapojit do "vstupu vnějšího zdroje" zvukovky. Nemyslím mikrofon, ten je moc citlivej, ale takhle by to bylo v nejlepší dosažitelný kvalitě a bez rušení. Nevím jak Bouriho, ale můj notebook tento vstup má. Pak se jen v záznamu zvuku nastaví tenhle vstup a je to.
Kdyby to bylo možný, tak bych šel klidně s váma, protože potřebuju hlášení T-26
Zajímají mě pouzě moje práva a povinnosti druhých
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 11:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavba 14trR pokračuje
začal jsem stavbu pravého boku:


z konstrukce teda mám zatim toto:

ta láhev je tam kvůli opření levého boku, pravý drží sám za schody
Zajímají mě pouzě moje práva a povinnosti druhých
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 15:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zatím to vypadá, řekl bych, dost slušně
"Jakmile se do něčeho pustíme, objeví se něco, co je potřeba udělat dřív."
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 16:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri & Verusha: kdyby bylo možno vytáhnout ty 2 dráty přímo z repráku, tak by se daly zapojit do "vstupu vnějšího zdroje" zvukovky. Nemyslím mikrofon, ten je moc citlivej, ale takhle by to bylo v nejlepší dosažitelný kvalitě a bez rušení. Nevím jak Bouriho, ale můj notebook tento vstup má. Pak se jen v záznamu zvuku nastaví tenhle vstup a je to.
Kdyby to bylo možný, tak bych šel klidně s váma, protože potřebuju hlášení T-26


Pokud myslíš modrý konektor, alias "Konektor pro vstup z vnějšího zdroje", tak to mám (mám 3 konektory pro AUDIO).
Teď jsem zkoušel kvalitu toho konektoru a kvalita je velmi dobrá (možná tam mám moc hloubek, ale to se dá vyladit"). Pro mě by bylo toto řešení výhodnější, než nahrávat přes mikrofon, protože by se minimalizovalo okolní rušení.
Teď co na to Verusha, jestli chce otevřít nějakej ten reprák a nechat nás se připojit přes krokodýlky nebo jestli tam je někde na informačním vyveden výstup (já jen, ať vím, jakou redukci si mám připravit/vyrobit).
Když půjdeš s námi, tak mně by to nevadilo ;jen nevím, zda to nebude zbytečné, když se mi podaří pořídit dostatečně kvalitní nahrávku, mám v plánu linku 26 minimálně a k tomu nějaké další trolejbusové linky (v podstatě mi stačí nahrávky všech zastávek (uvidíme na místě, jak na tom budu časově - doporučoval bych středu 30.4. někdy kolem 14té třeba na Komínské vozovně), mimořádných hlášení a pomocných hlášení, které se hlási společně s hášenými zastávkami a mohu udělat nejrůznější kombinace hlášení, programy na to mám).
Škoda 18Tr
Pacagi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 2-2008
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 15:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahoj nemate nejake vystrihovanky
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 15:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pacagi: máme, ve vedléjší papírovystřihovánkové diskuzi
www.mestskadoprava.net
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 18:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravíčko,dnes jsem po dlouhé pauze začal ze stavbou 15Tr,ale úplně odznovu.Více informací a grafický postup při stavbě naleznete na http://www.skoda15tr.mhdteplice.net/
Přeji hezký zbytek dne.
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 23:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Zkus zjistit, zda by bylo možné jít na to nahrávání ve středu někdy kolem 14:00 v Komíne ve vozovně, jestli ti to vychází...
Škoda 18Tr
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 12:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám rozpracované něco kloubacího nebo-li "harmoniku" tato 15Tr už by měla mít i interiér.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
709056
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2008

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 13:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

philip:
dp.rohatec@seznam.cz
vzkaz pro cargo:chcipni!
škoda krakena...
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 14:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - ve středu mi to zrovna netoto, takže bych to viděl na příští týden.
22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 17:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Aha a tento pátek (časově je mi to jedno) ti taky netoto, že?
Příští týden budu volnej buď v ÚT po 14:30 nebo ve ST po 15:20 (pokud nám nepadne nějakej súpl, když bych byl radši, kdyby nějakej byl) a v PÁ není problém po celý den, to mám volno. PO nepřipadá v úvahu, ČT je sice volno, ale pochybuju, že by busy do Brna jezdily, jak bych potřeboval.
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3095
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 20:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - jsem pro příští pátek, tento mám dovolenou a trolejbusy mi mohou políbit límec
22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 21:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: OK, takže budu počítat s příštím pátkem. Časově je ti to jedno, kdy se zastavím nebo někdy po 14té hodině? Kdyžtak nějaký čas navrhni.
Shaman se ptal, jestli by nemohl jít taky, já proti tomu nic nemám, co ty?
Škoda 18Tr
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 21:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já budu fotit před bránou výjezdy :D
"Jakmile se do něčeho pustíme, objeví se něco, co je potřeba udělat dřív."
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 21:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Copak, bojíš se, že bych odjel s nějakým trajfem? Na 17Tr jsem byl "proškolen", tak je to možný, ale zas takovej ha**l nejsem, navíc 17Tr nepatří DPMB, jestli se nepletu, tak by to bylo zbytečné...
Je vůbec v Komíně nebo kde zůstala po DOD v Řečkovicích?
Škoda 18Tr
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 21:42:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

copak o to, spíš se už delší dobu chystám jít fotit výjezdy odpoledních částí trhaček a pořád není kdy :-)

odjet s čímkoliv není až takový problém, akorát teda, kolegové, kdo jste byl v 21Ab v onu dobu, pochopíte : "A na co je to ON a OFF?"

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
"Jakmile se do něčeho pustíme, objeví se něco, co je potřeba udělat dřív."
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 21:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kucíííí, nechatujte tu tolik, ať se to nemusí mazáááát
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 30. dubna 2008 - 19:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na youtube se objevilo jedno video mně neznámého autora, celkem pěkné

http://www.youtube.com/watch?v=Q32pYyMEtks
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez náhubku odpovídající velikosti.

"Chlapci, a budou dveře?"
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 08:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:celkem pěkné??? To je prostě fantzie.Ten model je perfektní a moc videí s tím,aby ho takhle představil fakt neznám.Super
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 09:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já myslel, že to video je pěkné, model jsem ani neřešil, nemá to smysl :-)

osobně tam mám taky jedno video z Modely Brno :-) možná jsem to sem už asi dával, ale co...

http://www.youtube.com/watch?v=FhsJK_kv1sY
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez náhubku odpovídající velikosti.

"Chlapci, a budou dveře?"
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 14:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:jo jo tohle jsem už skouknul...Ale asi je to o úhlu pohledu...Koukat jak přejíždí výhybku,jede po drátech...no však určitě je Ti jasný,o čem ...
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 22:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Ten pátek doufám stále platí. Po 14té hodině by to šlo (může být i dřív, časově nejsem omezen)?
Shaman: Ty jsi myslím chtěl jít taky, vyhovuje ti tento pátek v tento čas?

PS: "Když BUSE, tak ať to něco umí", kdo z modelářů tu měl funkční BUSE panely v modelu nebo aspoň jejich imitaci (elektonicky řízené)? Já jen, abych náhodou nebyl první, kdo toto aplikoval na model.
O mém programu ví jeden člověk (viděl ho, ale nezkusil si ho) a funkční premiéra bude v pátek v Komíně, kde se to bude dopilovávat. Pak ho představím i tady (ti všímaví o tom už asi ví).
Něco ale prozradím už teď, bude možné navolit všechny brněnské linky, cíle, zastávky atd.
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3108
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 23:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - jo, aha, pozor, neplatí, já totiž hned po práci mizím směr pryč. Moc se omlouvám, snad na to tolik nespěcháš.
22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 23:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co v jinou dobu? Pátek se mi totiž docela hodí... (třeba mě posadit do informačního střediska a tam bych si nahrál, co bych potřeboval atd.)
Škoda 18Tr
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 23:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Když BUSE, tak ať to něco umí"

To mi chcete říct, že já budu mít na B741 jako jediný cedulové orientace?

No je fakt, že s buséčkem si jde víc vyhrát, ale zase cedule jsou cedule, aspoň pro mě I když je fakt, že na řadu 21/22Tr by cedule snad ani nešly
www.mestskadoprava.net
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 07. května 2008 - 00:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: Nebuď smutný, viděl jsem tu nějaké 14Tr taky cedulové orientace...

Máš pravdu, že s BUSE si jde více vyhrát, jen to naprogramovat a aby mi to neházelo miliony chyb, když to má fungovat...
Zítra to testnu na stroji určeném pro můj model (18Tr není cedulové orientace ani omylem!), bo mi přijde PCMCIA redukce, předtím se mi totiž nechtělo překopávat program, kde čte databáze z jednotky F:
(Jak se zbavit ve WIN98 virtálního disku, který mi žere 2048kB z RAM? )
Škoda 18Tr
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 07. května 2008 - 00:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se zbavit ve WIN98 virtálního disku, který mi žere 2048kB z RAM?

Přeinstalovat ty Winy...?


Já bych měl takovej off-topicovej dotaz, když jsme u těch počítačů. Mám analogovou TV kartu v počítači, dnes, vlastně už včera, nám ale UPC nainstalovalo k normální TV set-top box, takže máme digitál a od tý doby co nám dali ten digitál, v počítači TV vůbec nechytám. Nevěděl by někdo co s tim? Jestli by třeba pomohla digitální TV karta nebo nějaký nastavení? Konec OT a děkuji
www.mestskadoprava.net
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 07. května 2008 - 06:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: bez dalsiho set top boxu a dalsiho vlakna nijak.
Pokud skupina šimpanzů mlátí do klávesnice, zhruba jednou za tisíc let napíšou něco smysluplného a jednou za milion let shakespearův sonet. V netštině tito šimpanzi napíšou něco smysluplného na úrovni sonetu vždy. K výrobě skvělých literárních děl, tak potřebujete jen tlupu šimpanzů a opravdu hodně odolných klávesnic.
Syrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 10-2002

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 21:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://kolejarz.wz.cz/hvezdarna/video-10.zip

Video z provozu Philipova trolejbusu 14Tr (cca 4,2 MB).
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 23:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syrda: jo to je ta sekvence ze zkušební jízdy při přípravě výstavy na hvězdárně .

Model trolejbusu byl v té době v rozpracovaném stadiu.
Snad se mi časem podaří dokončit tu 15Tr, to bude teprve jízda
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6862
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 10. května 2008 - 12:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v čem ten .mov přehráváte? mě to nende pustit
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42185
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 10. května 2008 - 12:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

QuickTime Player.... Ake snad by to měl nějak schroustat i plug-in Exploreru.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 10. května 2008 - 13:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: JetAudio a jde mi to bez problému, prý to dokáže přehrát i Windows Media Player (nevím, jaká verze), ale ten QT Player by to měl zvládnout

A abych nebyl OT, tak se taky pochlubím s mojí prací...
odkaz
To je to slibované BUSE, které programuji. Editory jsou naprogramovány dokonale, ale samotný program je potřeba dokončit (a vychytat jednu nepříjemnou chybu, kdy se při změně celopanelového cíle mají vrátit do původního stavu linky a zastávky), snad to bude pracovat dokonale.
Škoda 18Tr
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 11. května 2008 - 15:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Jak ti to bude vyhovovat tento týden? Pro mě se hodí čtvrtek kolem 14té hodiny před Komínskou vozovnou, jak tobě (a jak Shamanovi, jestli chce taky jít)?

Příští a přespříštítýden (od 19. do 30. května) nehrozí, bo mám maturitu.
Škoda 18Tr
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 11. května 2008 - 17:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: me by se to hodilo jedine ve stredu po 14:40h, ale neni to se mnou tak nutny, pokud mi to pak posles
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 11. května 2008 - 17:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: Já jsem ochoten ti to poslat, problémy s neten nemám. Já ve středu končívám 15:20 (do Komína byc se dostal za ca 15 minut), tak to by nám asi nevyšlo...
Nahrání linky 26 snad nebude na dlouho (i když je to nejdelší trolejbusová linka v Brně, nepletu-li se), já pojedu spíše podle ID zastávek + hlášení okolo těch zastávek (příští zastávka..., zastávka je na znamení, zastávka leží v tarifní zóně...), ale linku 26 ti nahraju už proto, že i mně se hodí. Mám v plánu nahrát všechny trolejbusové linky minimálně nebo všechny zastávky podle ID (abecedně kromě výjimek), ale samozřejmě záleží na čase.
Doma si to pak rozstříhám a zařadím podle ID a případně sestavím jízdní řády a přiřadím je k cílům...

Když budeš chtít, můžeš jít nezávisle na mně, ale pak mi dej vědět, jestli jsi to nahrál nebo ne, ať pak třeba nedělám zbytečně nějakou linku.
Škoda 18Tr
Syrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 10-2002

Odesláno Neděle, 11. května 2008 - 18:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip: o víkendu zkusím mrknout zda jsem nenatáčel jízdy s vlekem (to když byl pojízdný - papírová kola).
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6869
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 12. května 2008 - 18:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

íé ani média plajer mi to neberou. holt budu muset vygogolit hen ten JetAudio. náhodou na slunečnici to asi neni? (se tim budu zabejvat až časem...)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Maintt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 18:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedom C12:D
http://www.youtube.com/watch?v=CNuNni_XQdE
real virtual tunning
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 19:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maintt : Myslim ze by to snad jednou stacilo ne? Nemusi to byt nasr**ny vsude.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
Maintt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 22:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs :ked ti to vadi tak sa nerozculuj. Kde to dam tam to bude , nervuj sa na inych ovela podstatnejsich veciach , tym len stracas cas a zbytocne nicis klavesnicu.je to model, tak bude tu a je to tedom tak bude aj v tedome.

(Příspěvek byl editován uživatelem maintt.)
Kto na mňa lopatou,
ja na neho sekerou.
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 22:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jasně, Tedom je přece velký malý trolejbus.
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 22:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maintt: Podla mojho nazoru by to malo ist vedla do "Papírové vystřihovánky"
www.gunster.wbs.cz * jakub.orinak@post.sk * jakub.orinak@centrum.sk * ICQ: 446-399-816 * SKYPE: jakubko112 ------------------------------------------------
Stavba: ŠKODA 14tr ev.č.: 91 Prešov * ŠKODA 14TrM ev.č.: 123 Prešov
------------------------------------------------
Budúcnosť: ŠKODA 24tr ev.č.: 702 Prešov * SOLARIS URBINO 12 ev.č.: 348 Prešov * OBRATISKO Sídlisko III Prešov
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 18. května 2008 - 22:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde nějaké foto z provozu 14Tr07 na trolejišti s výhybkami, ještě to bude chtít křížení.



SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Eda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 21:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip: Úžasné. Zlaté ručičky
www.bmhd.cz - vše o MHD v Brně a okolí
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 11:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eda: děkuji za pochvalu. Je to takový pojízdný skelet.
Ale až dokončím 15Tr, a ještě jedno vozidlo které mám v plánu, tak bych se potom pustil do trajfu ve větším měřítku.
Po vzoru Verusha a spol.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Trolejbusycz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 25. května 2008 - 12:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip:užasné!kouzelné ručičky...
Web:www.vbus.estranky.cz
Web:http://www.simtr7Tr.blog.cz
počkejte na dodělávku!musím se vtom hrabat
nereg.Gigamaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.252.116
Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 13:57:21    Odkaz na tento příspěvek  

Philip: Je to fakt moc pěkné. Já bych to nikdy nedokázal i když je pravda že mě je na problém i namalovat sedmistovkovou karosu z boku.
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 23:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuální stav prací na zadním článku B741 ev.č. 6381:



Po dotmelení bočnic konstruuju zadní čelo (pomalu, ale přece) a po dodělání nárazníku )nejspíš zítra) bude zadní čelo a střecha zatmelena, pak budou udělány dekly (no bocích i na zadním čele) a pak vůz půjde do laku, poté příjde na řadu přední článek (úpravy, tmelení).
www.mestskadoprava.net
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 22:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gigamaster: každý umí něco jiného .
6381: hezké, bude to na volnoběh celé klepat jako originál?
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 22:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip: děkuji zap ochvalu o klepání jsem také uvažoval, uvidíme až se to jednou rozjede
www.mestskadoprava.net
Martintrainmaniac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 21:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásné (B741 je moje oblíbená)ale zajímalo by mě jak uděláš ten kloub,já jsem totiž dosud nezjistil jak to přesně funguje a hlavně jak funguje natáčení té kruhové desky.....
Docela by mě to zajímalo.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 21:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hlavně ne stylem 3509
u ní se dosud divím, kolik toho vydržel... (a to znám jen část historie)
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"