K-report
 

Archiv do 28. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 28. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 22:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741 je moje oblíbená

Moje taky, jinak bych ji ani nedělal


Kloub mi nezbude udělat jinak, než udělat zmenšeninu toho, co B741 opravdu mají - což je tento.
Ten systém by zajmal i mne samotného, z toho prospektu co tam je mám ale pocit, že to co je napojené na přední článek (zprava) je horní deska která je zasunuta do té spodní části (od zadního článku zleva) a otáčí se to pomocí ložisek.

No snad to někdo vyvrátí nebo poupraví a vysvětlí pořádně

Jinak pár záběrů na tu točnu...

www.mestskadoprava.net
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 10:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak funguje kloub u B741 taky zatím nějak nechápu, ale na porovnání foto kloubu u trolejbusu 15Tr. Rovnoměrné natáčení točny zajišťuje ten pákový mechanizmus v přední části fotky.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 15:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokončení koster boků
Právě teď jsem dopájel poslední kousek u kostry pravého boku.

Na fotce jde vidět i olověný akumulátor, se kterým jsem to trošku přepískl, protože váží 5Kg a je celkem velkej Takže později udělám přívěsnej vozejk s tímto akumulátorem, kterej by měl dát trolejbusu až 6 hodin života. V modelu bude menší akumulátor, který vydrží tak hoďku a půl jízdy, možná víc, to se ještě uvidí.
Je to zatím vysoký 30cm a dlouhý 140cm.

Teď budu stavět nápravy, a dělat z toho konečně jeden kus:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem shaman.)
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 16:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: pěkné, ten přípojný vozík... to chceš mít něco podobného jako měli nebo mají v Hradci Králové?
www.mestskadoprava.net
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 16:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč ne, to tu ještě nebylo, vozík :-)
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 17:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevim co meli nebo maji v HK, ale velkej olovenej akumulator s pridelanyma kolama a jakymsi podivnym zpusobem zapojedej za trolejbus urcite nikde nemaj:D
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 17:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam byl normální přívěsnej vozík a dráty z něj byly zavedený na botky stažených sběračů.
To by udělat šlo, ne?
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
E-mail: vojta.hoffmann (@) seznam.cz
Nebo můžete psát i soukromou zprávu (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 20:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: jak ti to bude vycházet se mnou (a Shamanem) s časem na to nahrávání?
Nevím jak Shaman, ale já mám příští týden v úterý přijímačky na VUT-FEKT (zítra na VUT-FIT), tak potom mám času plnou řiť...
PS: Ve středu jsem měl maturitu a vše za 2
Škoda 18Tr
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 20:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve středu jsem měl maturitu a vše za 2
šprte
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 00:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


1 1 2 2 3
taky šprt? pravda uz par let zpatky...ale taky na Sokolske...
Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 06:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izzy: Já si to s Mauriciem vyříkal mimo dosah K-Reportu, proto tu chybí "konec".
Taky pěkné, z dlouhodobky za 1?
Škoda 18Tr
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 08:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu vozíku (nebo-li agregátu) dříve jezdil vozík s trolejbusem 14Tr, který byl upraven pro připojení e.č.08 a 28, proud z agregátu byl do vozu dodáván zásuvkou v zadní části trolejbusu.
Dnes jezdí na lince č.1 do Kluků trejsina e.č.50
Tady nějaká inspirace pro Shamana.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3147
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 22:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri, Shaman - vzhledem k tomu, že mám příští týden dovolenou... spěcháte na to?
21Tr 22Tr LIVE
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 22:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm trajfům s vozíkem: divný, já viděl fotku kde to nebylo přes zásuvku ale normálně dráty navedený na botky...
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
E-mail: vojta.hoffmann (@) seznam.cz
Nebo můžete psát i soukromou zprávu (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 23:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dlouhodobky za jedna - z fyziky...ale co uz pomalu koncim uz i VS takze muzu jen vzpominat Konec OT
Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 03:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Já zatím nespěchám, klidně počkám; jen jsem napsal svoje volné dny a jsem "relativně volnej".

Vojtik: A nepsali tam někde velikost ztráty napětí vlivem odporu mezi kontakty a uhlíky na botkách? Na Zásuvkách bude určitě menší ztráta napětí než kontakty na botkách.

Izzy: krásné, já měl stříhání podložky s dírou... Jsem zvědav, jak mi to půjde na VUT (buď FEKT nebo FIT). (radši taky skončím s OT)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bouri.)
Škoda 18Tr
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7392
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 15:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přímo na smetáky se připojovaly vozejčky, který měla šáde ostrov. mj. se s nima vozili tr po ose do plzně. motor prej tatra.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 19:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip (28): Ještě k těm Tvým fotkám,je to něco úžasného.Jak dlouho ti trvalo,něco takového vytvořit?
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 23:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha: ono těžko říct jak dlouho trvala výroba toho modelu, ale už od roku 2000 vznikla první představa a zrodila se pojízdná 9Tr v měřítku HO (dnes v nefunkčním stavu) pak vznikla 15TrSF (nikdy nedodělaná do pojízdného stavu) no a v roce 2003 jsem přešel k většímu měřítku 1:62 protože HOka byla moc malá a 9Tr byla spíš pojízdná prskavka. No a dnes vzniká 15Tr tak snad se časem rozjede.
Tady na ukázku původní 9Tr a 15TrSF

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Davidosh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 17:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip : Kúpil by som tu nedokončenú 15TrSF.. Ozveš sa na mail busmaniak@gmail.com alebo ICQ 415-824-693?
Nazdar jeme, jak se mele. Ja říkám hele. Měl jsem hodinu tele. Vypadáš jako spálené pele. Dej si želé . Budeš vypadat jako LeLe.
14trm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 22:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak po delší přestavce je tu zpět 14TrM.a co je na ni noveho? přibyla mlhova světla,signalizace nad dveřma ,dale horní pozičky ,výměna zpětnych zrcatek,v interieru přibyly madla a podlaha +sedačky

Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 11:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozastavení stavby 14trR 1:8
Projekt je na měsíc pozastaven, protože jsem si ráčil zlomit pravou ruku
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 15:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14trm: pěkné

Shaman: nejsi sám, kdo to pozastavuje já teď upřednostňuju učení se na zkoušky z autoškoly (to je na neurčito, bůh ví na pokolikátý to dám ) a ehm, mám pocit, že verusha na 22TrAC taky chvíli nesáhl, nebo se mýlím?
www.mestskadoprava.net
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 17:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ja tiez som sa extra nepohol, ale cez prazdniny by som sa uz chcel pustit do 24Tr & SU12
www.gunster.wbs.cz * jakub.orinak@post.sk * jakub.orinak@centrum.sk * ICQ: 446-399-816 * SKYPE: jakubko112 ------------------------------------------------
Stavba: ŠKODA 14tr ev.č.: 91 Prešov * ŠKODA 14TrM ev.č.: 123 Prešov
------------------------------------------------
Budúcnosť: ŠKODA 24tr ev.č.: 702 Prešov * SOLARIS URBINO 12 ev.č.: 348 Prešov * OBRATISKO Sídlisko III Prešov
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 21:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projekt je na měsíc pozastaven, protože jsem si ráčil zlomit pravou ruku

s čímž se nedá moc dobře pracovat, zejména pak pájet. Kdo platí nemocenskou? :-)
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 21:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:
- neměl náladu
- neměl motivaci
- byl unaven životem
nicméně:
- našel si holku
- nachází postupně chuť do života
- bude dělat řidičák na Déčko + Tr
- p o m a l u na modelu dělá
- chystá model na další provizorní zkušební jízdu, jejímž cílem bude:
- projet model
- vyzkoušet v provozu automatické spínání kompresoru tlakovým čidlem (před chvílí jsem to úspěšně poprvé vyzkoušel)
- ověřit vhodnost konstrukce pák řízení přední nápravy
- v případě úspěšného provedení zkušební jízdy se opít s kolegou Burešem v nejbližší hospodě rozumněj pizzerii Soleto
21Tr 22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 02:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já sem taky měl pozastavenou výrobu mojí 18ctky (kdo vůbec nepozastavil výrobu?), když jsem měl školu; v brzké době plánuju opravu programu BUSE, kvůli lepšímu hospodaření s megabajty a později snad budu dál pokračovat.

Jinak jsem si ráčil vyřídit veřejnou IP, tak tu jsou moje "staro-nové" stránky, kdyby někdo hledal.

Verusha: Stereotypní otázka, jak to vypadá? Jestli se dokáže zapojit i Shaman se zlomenou rukou, nevím.
Škoda 18Tr
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 10:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14trm: je vidět, že se lepšíš jen tak dál.

Pozastavení (nebo-li odstávka) stavby modelu není na škodu, ba je to snad i nutnost k zdárnému dokončení modelu.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 11:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - jo, jak chceš, teď bych měl mít čas, dovču už mám za sebou, takže někdy po práci když mi do toho neskočí něco, tak by to šlo.
21Tr 22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 12:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Tak jsem mluvil i se Shamanem a jestli by ti nevadilo pondělí lehce před 14tou hodinou...
Bude na 99% potřeba připojení na 230V, jestli bys dokázal zajistit.
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 15:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna pondělí se mi nehodí, musím po úřadech. Více by mi vyhovovala středa a dále.
21Tr 22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 16:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, tak čtvrtek kolem 14:30 by šlo? (já můžu i dřív, žebych okouknul ten "systém")
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 22:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - jo, to by šlo, už to plánujete dlouho tak se pokusím neudělat zase čáru přes rozpočet a budu s tím čtvrtkem teda počítat.
21Tr 22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 15. června 2008 - 03:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad nám do toho něco nevleze po takový dlouhý době...
Můžeš kdyžtak nachystat nějaký prostor pro nahrávání + přípojku 230V? (já jen, aby se nezapomnělo nebo já abych nezapomněl )
Škoda 18Tr
Bouri nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.63.103
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 13:32:47    Odkaz na tento příspěvek  

Snad nám do toho něco nevleze po takový dlouhý době...
Jako kdybych to neříkal... porucha HDD
Pokud se mi podaří do čtvrtka sehnat potřebný SOFT a nevyplivne mi záložní HDD, tak se dostavím.
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 14:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: lol tak to je parada:D me zase vyhorela nabijecka u macu (takovej vlastnorucne delanej hybrid) Vemu teda PC u kteryho neni moznost poslechnout si vysledek, protoze je v riti konektor na sluchatka a vestaveny reproduktorky nehedou
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3170
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 16:17:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No prostě dejte vědět
21Tr 22Tr LIVE
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 18:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: urcite prijdu, nenecham se zradit technikou a kdyz budu nucenej si vzit debilni diktafon tak si ho vemu a to hlaseni proste nahraju
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43233
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 18. června 2008 - 18:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri:
Co máš za problém s účtem?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 18. června 2008 - 19:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Jak mi odešel HDD (konkrétně odešla komplet elektrika, vytažení dat +-13000Kč), tak jsem se připojil z mobilu a tam sem si nevzpomněl na heslo (s tou rychlostí načítání stránek to není dobré, tak sem se na to vyprdl), nic špatnýho s ním není... (pokud ti nesedí IP, tak to bylo moje starý IP, teď mám veřejnou IP)

Verusha: Záložní disk mi ještě nevyplivnul, tak na 99% přijdu.

Pro ostatní: Jelikož mám po havárii HDD, tak jsou do odvolání moje stránky mimo provoz.
Škoda 18Tr - do odvolání mimo provoz
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 18. června 2008 - 19:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha - nějak nedávno, tak max.týden zpět, jsem ti posílal mejl - došel ti?
Neptej se kam, nevím :-)
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 20. června 2008 - 13:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak v sekci "Trolejbusy v Brně" se objevily fotky 22Tr od Verushy
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 20. června 2008 - 21:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky nejsou ode mně, ale od kolegy. Já mám také nějaké fotky ze zkušební jízdy, během níž se zlomila ojnice v tajwanským kompresoru, ale vzhledem k velice špatnému připojení na net je v současné době nemohu nahrát.
21Tr 22Tr LIVE
14trm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 21. června 2008 - 10:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:nevěděl sem že davaš pístovej kompresor do 22Tr ,tam patřej už ty rotační ktery se davaly di posledních modelu 14TrMa15TrM
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3172
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 21. června 2008 - 14:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pouze provizorní kompresor, který tam po dokončení modelu nebude. Jeho funkce je nyní jednoduchá - dofoukat do modelu asi 2 atm do měchů pérování, protože s vypuštěným modelem se jezdit nedá.
21Tr 22Tr LIVE
Lukin_mhdlukin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 14:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám model 14TrM.Posílám fotky k tomotu modelu a taky odkaz na jeho rubriku.
Odkaz:Model 14TrM
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 14:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukin_mhdlukin: v jakem je měřítku
Je lepši stratit sekundu v životě, než za sekundu život
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 23:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Jak to vypadí se čtvrtkem, šlo by to?
Škoda 18Tr - do odvolání mimo provoz
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 19:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera večer jsem začal stavět Karosu B 961E

Je lepši stratit sekundu v životě, než za sekundu život


Karosa B961e 10% hotovo
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 19:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cuclin: těsně vedle
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 20:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slíbil jsem fotky z minulotýdenních zkušebních jízd kloubové trejsinky. Co se pokazilo nebo co se projevilo:
- bude potřeba výrazně snížit útlum kloubu
- poloměr otáčení bude třeba zlepšit
- provizorní kompresor Made in China se těsně před koncem zkušební jízdy rozpadl - praskla mu ojnice - a byl narychlo opraven "na ulici", aby mohla být jízda prodloužena, tímto vyjadřuji obdiv vjetnamcům, že jsou schopni takovej šhit bezostyšně prodávat, protože stupnici to mělo do 12ti atmosfér a rozpadlo se to při dofoukávání necelých dvou
- bude potřeba menší úprava vlnovců pružení přední nápravy
- model se dá řídit i po čtyřech pivech (to nebyl můj případ)
- model zvládla řídit i holka

Takže fotky:









Shaman, Bouri - domluva až na přespříští týden, tentoť budu mít divokej, leč funkční jsem. Doufám, že jsme nahráli něco použitelného.
21Tr 22Tr LIVE
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 20:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

- model se dá řídit i po čtyřech pivech (to nebyl můj případ)

po těch samých čtyřech pivech byl opraven i kompresor? Kolega onehdá naznačoval, že čím víc piv, tím lépe jdou jemné práce :-)
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3176
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 21:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už je po pátým, protože kompresor odešel přesně před pizzerií a co by to bylo za pizzerii, kde nemají pivo, že...
21Tr 22Tr LIVE
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 21:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: OK, použitelné to určitě je, pomalu to začnu dávat dohromady dle přiřazení ID zastávek, co je v Brněnské databázi v24 (copak já vím, ze kdy? ).
Příště bychom mohli dokončit ostatní 'T' linky a mohli bychom snad dát dohromady Mimořádná hlášení a připrav kdyžtak velkej odpůrek pro odběr audia z vnějšího ampliónu (jauvajs ).

Až mi přijde novej HDD (ten původní se nepodařilo zachránit a novej na skladě není, tudíž budu muset sehnat úplně novej ), tak začnu dávat dohromady ovládací prográmek BUSE (debilnější název mě nenapadl ) a už by mohl používat interní systém ovládání těch LCD "BUSE" panelů (takže žádné LCD Smartie a debilní způsob předávání dat pomocí TXT souborů ) a používat lepší přiřazení souborů, takže by mělo být jedno, na jaké diskové jednotce budou data (málokdo má diskovou jednotku F:, na kterou může zapisovat data ).
Ještě ale musím vychytat 4bitové řízení těch LCD, podařilo se mi je inicializovat jen jednou a pak mi spadlo spojení a nějak se nechtěj inicializovat do 4bitového módu (nebo je chyba mezi klávesnicí a židlí, bo to zadávám ručně ), 8bitový mód pracuje skvěle, ale budu potřebovat právě 4bitový mód.
Škoda 18Tr - do odvolání mimo provoz
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 21:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: oukej tak pristi tejden. Jedina doba co nemuzu je utery dopoledne, to mi konecne sundavaj sadru Jinak to hlášení je supr. Už to mám nastříhaný a poskládaný přesně podle potřeby.

po těch samých čtyřech pivech byl opraven i kompresor?
to zni jako moznost, ze tam byly jeste dalsi ctyri

Práce na modelu 14trR opět pokračují
1) už konečně mám diferenciál
2) sbastlívám oba boky do jednoho kusu
3) začínám pracovat na nápravách, podvozku, pohonu atd.
4) započata výroba kol
5) výroba kol zrušena - nemám soustruh

všechno už nějak dopadne
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 22:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, přišla mi nevyžádaná pošta a jsou v ní katalogové listy autobusů BMC včetně rozměrového náčtrtu. Je to 7x pdf dokument. Má o to někdo zájem než to smažu?
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 22:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: Kdes ten diferenciál sehnal v tom tvém měřítku?

Rakman: Už jen tak ze zajímavosti bych to rád viděl, pošli mi to na mejl, co mám v profilu, dík.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bouri.)
Škoda 18Tr - do odvolání mimo provoz
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 22:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby měl ještě nekdo zájem, tak písněte mejla (je pod nickem) :-) Bourimu jsem to poslal, tak ať tu neblogujem... :-) Hezký večer všem :-)
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 22:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: neodporují si body 4) a 5) ?

Verusha: nádhera, nemám slov, leda těch, že se už taky těšim až se mi to rozjede (model )

Rakman: taky prosím meila s pár přílohami
www.mestskadoprava.net
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 08:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: ono je to takový složitější.. Volal jsem do jednoho obchodu kterej se zabývá buggynama atd ktery maj prej vykon az 2 kone:D coz jsem si rikal by mohlo vydrzet ale rekli mi ze urcite to nijak neni pouzitelny pro muj model.. rak jsem zavesil a koupil to a ono to pouzitelny je je to diferencial pro xray 1:8
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS