K-report
 

Archiv do 1. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 1. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 18:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:Zdravim,já mam už hotový všechny nákresy na model a chtěl bych také začít stavět,myslíš že by sme se mohli nějak dohodnout stim Cuprextitem???Pokud to nechces řešit tady,tak mi klidně napiš na mail nebo na ICQ uvedené níže!Předem díky!
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
14trm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 21:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92 : předpokladam že budeš asi dělat jednu z teplických 15Tr ,kterou? takova 211ještě s bateriema by byla skvěla
7tr4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 22:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem začal zkoušet stavbu modelu trolejbusu Škoda 14Tr07 v měřítku 1:20, ještě nevím provedení, asi DPT. Dělám to jako Migoš z kartonu, zatím mám jen přední a zadní čelo. Chtěl bych udělat i jednoduchý funkční pojezd, z čeho je to u kartoňáků nejlepší? Jak děláte u funkčních modelů kola? Zauvažoval jsem o použití buď Lega Technic nebo Merkuru. A z čeho jsou nejlepší udělat sběrače?
Schotousch stirbt nicht !!!!

Máte nějaké informace o trolejbusech v NDR? Ano? Tak mi je pošlete na mail.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 11:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7tr4: z čeho sběrače? Ono to provedení vyjde samo podle měřítka, já na své 14Tr 1:62 mám sběrače z kusu drátu. Ale pokud bych dělal model ve větším měřítku tak bych použil nějakou plastovou trubku (samozřejmě slabou), ale stejně to bude chtít zkoušet různé varianty.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 14:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale stejně to bude chtít zkoušet různé varianty

No o tom je v podstatě celá modelařina, člověk zkouší několik variant, tu zvolí, ale po čase zjistí, že jiná varianta by byla lepší, takže všechno xkrát předělává...
www.mestskadoprava.net
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2008
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 20:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakpa řešíte kloub u 15tr???chtěl bych taky začít, kdyžtak napište na icq 481-593-578 nebo email dejvijelinkos@seznam.cz předem děkuji
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 5-2005
Odesláno Úterý, 22. ledna 2008 - 22:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se všem pokud místy nereaguji na mejly nebo zdejší dotazy, jsem teď delší dobu nějak "mimo (sebe)" a moc to tady nesleduji. Ze svýho modelu jsem taky mimo, veškeré práce bohužel musím soustředit směrem k veletrhu Modely 2008, který bude kriticky brzo, tj. 27. - 30. března, a kde bych se s ACEečkem již rád veřejně pochlubil, byť s nehotovým - účast na výstavě zatím bez záruky, pravděpodobnost 95% ano.
Edit: abych upřesnil těch zbylých 5 procent, tak procento je možnost, že z toho mého modelu trefi kolegu Bureše šlak, druhé procento, že trefí z toho modelu mě, třetí procento, že mě trefí šlak v práci, čtvrté procento že mě jebne s ženskejch, protože jsou to téměř bez vyjímky krávy, a páté procento neúčasti bude to, že se tam nebudu mít jak dostat (hlavní problém je velikost modelu)

(Příspěvek byl editován uživatelem verusha.)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 09:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud dáváš mimořádným okolnostem jen 5%, je to ještě dobrý :-)
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 12:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:Nevim cim to je ze mi na moje dotazy neopovidas
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 13:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92 - pokud umíš číst, přečti si Verushův příspěvek č.2715, zejména pak první část, a bude ti jasno
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 13:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:Verusha psal misty,ale ne porad
Verusha:Tak už nic,domluvil jsem se s p.Muchou sam!
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1434
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 16:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Kdy a kde (čas) že je ten veletrh Modely 2008???
Gasonův blog|ICQ: 472-137-831|Skype:migagason|754 068 JE BEST4.12.2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru-Toť asi všecko,co sem Vám chtěl řéct...
Neváhaj a hlasuj o foto roku na mém blogu!!!
Zvolte si foto roku 2007
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 16:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přečti si pořádně příspěvek 2715 je to na BVV.
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 18:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slavnostní zahajení stavby 14trR 1:8
Dneska jsem zacal s pajenim kostry trolejbusu. Zaroven jsem udelal bocni a zadni panely BUSE.

..::BUS.KX.CZ::..
Pmdp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 19:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak si to buse udělal???
Karosa B732 Ev.č.416
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39136
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 19:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92:
Verusha nemá jakoukoliv povinnost reagovat. Když nechce nebo nemůže, tak zkrátka reagovat nemusí a nemůže ho do toho nikdo nutit.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 19:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v malovani (nejsozitejsi graficky editor co ovladam:D) jsem si to nakreslil, vytiskl a nalepil na to zezadu jeste cernej papir aby to neprosvitalo a pak jsem zbytek nervu co jsem mel na weekend nachystany venoval propichavani spendlikem:D nakonec jsem udelal z kuprextitu ramacek na krerej jsem prilepil ten "papir s napisem" cernou izolackou a dal pod to par LED a hotovo:-)
..::BUS.KX.CZ::..
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 19:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: Vypadá to dost dobře oproti mému pokusnému panelu, ten jsem propichoval čímsi, co se kovovému hrotu podobá kovovému hrotu v kružítku, ale to se připojovalo na 4mm banánek... Prostě nějakej hrot. Nenapadlo mě použít špendlík, tej je tak malej, že je v mý paměti taky tak malej, že jsem ho tam přehlídnul.

Já tento způsob používat nebudu, bo budu používat LCD displeje s řadičem HD44780 (ty, co jsou na automatech s coca-colou apod., akorát trochu hodně větší). Tvůj způsob bych použil jen pokud by se mi nepodařilo oživit můj notebook, kterej přišel o polopoškozenej HDD; budu tam místo HDD rvát CF karty, což je velká úspora energie a rychlosti , ale má to nevýhodu, že je podporují jen nové karty, které stojí nemalé peníze (+700Kč) oproti normálním (+200Kč). Jdou sice rozjet starší karty, ale jsou problémy se startem systému a podporou funkcí HDD (nepodporují IDE!).
Odhaduju, že výdrž chodu v DOSu na baterie se zvýší na 10 hodin, ve WIN asi na 5-6 hodin.
Škoda 18Tr
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 20:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: dik:-) taky jsem premyslel o pouziti displeje ale nakonec jsem si to rozmyslel kvuli tomu, ze by to vubec nevypadalo jako buse:D tak jsem radsi zvolil modelovejsi variantu, ale bouzel bez moznosti zmeny napisu.
..::BUS.KX.CZ::..
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2008
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 21:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to buse je fakt pěkný,jak si tam udělal ty černé tečky???
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 21:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Astra: Trochu aj čítať a nie len prezerať obrázky by nezaškodilo
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2008
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 21:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo tak to sory
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 21:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: S trochou snahy a výběrem vhodného displeje je možné docílit téměř "BUSE efektu", jde o volné mezery mezi řádky a mezi znaky. Až se mi podaří rozhodit ten notebook, tak sem dám nějakej screen nebo pokud se mi podaří vyštrahat starší verze z archívu.
Tyto displeje mají stále nevýhodu, nelze docílit plného "BUSE efektu", bo tyto displeje podporují jen 8 vlastních znaků, ostatní musím použít z interní databáze znaků, takže např. inverze barvy písma je takřka nemožná.

Pokud mi to i tak nebude vyhovovat, odpojím DATA od displeje a použiju jen podsvětlení a narvu tam nějakou ceduli vytvořenou v malování...
Škoda 18Tr
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2008
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 21:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemáte někdo nákresy 14tr v měřitku 1:13nebo něco kolem kdyžtak na icq 481-593-578 předem děkuji
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 22:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v 1:13? To myslíš, že niekto ti to bude počitať?
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2008
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 22:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220 nebo ve skutečnosti to bych ci spočet
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 22:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Astra: Co takhle prohledat internet stýčkem Gůglem (rozuměj Google) anebo se poptat na nějaké trolejbusové diskuzi?
www.mestskadoprava.net
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 22:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

veletrh Modely 2008 bude tady a tehdy viz http://www.bvv.cz/modelybrno

Hrusi - ok vyřešeno, opravdu se omlouvám za nereagování, občas mi nějaký příspěvek unikne.

Shaman - docela pěkné, plně s tebou soucítím při tom propichování. Já jsem to měl ještě mnohem horší, protože propícháním se vytvoří na druhé straně papíru ořepy a tyto by potom zavazely při přetáčení nápisu. Takže jsem nápisy vyťukával takovým specificiky pro tento účel vlastnoručně vyrobeným "důlčíkem", přičemž zejména nápis Služební jízda, který je celý inverzní, jsem ťukal asi dvě hodiny. Jinak jsem postupoval stejně, včetně použití geniálního Malování, vidím že i "bitmapově" to máš dost podobné.

Martin Zl. - tu povinnost tady samozřejmě nemá nikdo, ale zatím jsem se snažil vždy odpovědět. Nerad bych dospěl do stejného stádia jako leckteří rádoby nebo i skuteční odborníci, vyskytující se na k-remontu, kteří se tváří jako polobozi a na dotazy odpovídají buď s jistou dávkou nadřazenosti, případně jsou schopní napsat v každém druhém příspěvku známou k-reportovskou formulaci "už se to tady probíralo aspoň dvakrát" naznačující nebohému tazateli, že je idiot, když si neumí prolézt celý archív od roku 2006, aby se dozvědel odpověď na jednoduchou otázku. Další oblíbenou formulací těchto lidí je výsměch, že tazatel se ptá na totální kravinu, kterou už přece všichni dávno znají. Pravda, leckdy jsou na k-remontu dotazy opravdu zbytečné, některé mají na starost různí prapodivní uživatelé typu Maguca_Martin, ale holt tak nad něma mávnu rukou a je to. Slušnému uživateli přece není problém odpovědět i na relativně banální otázku, kterou on třeba opravdu neví, proto já osobně nevedu odkazování na archivy ani posílání někam. Většinou je jednodušší odpovědět znova, bohužel někteří uživatelé (a smutné že občas i ti, kteří opravdu něco vědí a rozumí danému tématu) toto nepochopili a jsou schopní místo odpovědi na dva řádky napsat příspěvek o dvou odstavcích, proč je zbytečné na ten dotaz odpovídat a proč je tazatel debil, když se ptá na věc, které se tu před třema rokama probírala a ke všemu je tak samozřejmá.
Přiznám se, že někdy neodpovídám záměrně, nebo se snažím trochu mlžit - týká se této diskuse. Je to proto, že první model (trolejbusu) tohoto ražení a měřítka jsem dejmtomu teda vyrobil já (15Tr 1:10), podotýkám v době, kdy jsem vůbec k-report neznal. Jakkoliv měl tento model úspěch, svým zpracováním provedením a technickým řešením je z dnešního pohledu zcela nevyhovující (aspoň teda pro mě), takže proto jsem radši, když ho nemusím pořád dokola popisovat. Nechci, aby si někdo bral z tohoto modelu doslovný příklad, stejně tak nechci, aby někdo jenom slepě kopíroval technická řešení mého ACEečka nebo 22Tr 1:13 kolegy Bureše. Ani ACEečko není dokonalé a já nemám patent na "správná řešení", pokud bych zde všechno popisoval, byli byste zklamáni a stali se z vás stavitelé - kopíráci. Vítám každé nové řešení, vítám když někdo vyřeší kastli líp, kloub líp, sbarče líp, vítám každé zlepšení, beru si z nho příklad a tento dále upravuji. Pokud máte někteří něco odmodelováno, nemůže pro vás problém být nco vymyslet. I já jsem musel 15Tr prostě vymyslet od začátku, na některé technické detaily či součástky jsem dodnes aspoň trošku hrdý, na některé nikoliv. ty, na které jsem hrdý, nemá smysl popisovat, protože by se z toho stal výrobní standart a to nechci, na to, co jsem vyrobil špatně, rád upozorním, to proto, abyste se nespálili stejně jako já. Co tím chci říct, je to, že každé odvětví a tedy i modelařina se musí nějak vyvíjet, a pokud budeme považovat "trolejbusové (autobusové) modelářství" těchto měřítek za takový specifické a netypické odvětví, jehož původ sahá opravdu k 15Tr 1:10, pak nemůžeme zůstat na bázi 15Tr věčně. Musí se to vyvíjet, zlepšovat, inovovat, každý nechť si vymyslí svůj model, svoje řešení, svůj postup, svůj typ materiálu (vlastně nikdo doposud neřekl, že kuprextit je nejvhodnější, mnoho mnoho a mnoho modelářů jiných odvětví se nad 15Tr divilo, proč jsem použil kuprextit). To jsem se zase rozepsal, no snad chápete, co jem chtěl říct, a současně doufám, že se nebudete dále bát se mě na něco zeptat. Pokud to nebude zbytečný dotaz, odpověď bude v mých silách a nějaký příspěvek jako obvykle nepřehlédnu, odpovím. Ondra S.

(To jsem zase vyplodil odstavec)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39150
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. ledna 2008 - 23:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, já jen začínal mít pocit (a ještě mě v tom někdo podpořil „teplým bonzem” :-O), že je to právě další z těch, co nechápou, že tu nejsou sami a hodlají si fórum přizpůsobit dle jejich představ.
A protože sotva stíhám veškeré neželzniční diskuse alespoň letmo číst, nemohl jsem kvalifikovaně posoudit, o který případ se zrovna jedná. I proto jsem volil smířilivější přátelské upozornění.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 22:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

verusha: dík. ty otřepy na druhé straně se mi moc nelíbily, tak jsem prostě použil jemnej šmirgl a krásně jsem je odstranil;) jinak ten nápis služební jízda, to bych asi nepřežil:D určitě bych se u předposledního dotu "přepích" a znovu:D

edit: Verusha: prosimtě nemohl bys mi sehnat nějaký fotky 14trR s hora? dík

(Příspěvek byl editován uživatelem shaman.)
..::BUS.KX.CZ::..
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 22:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: Tak přecijen jsem našel něco v archívu, ale nevím, jak moc je to aktuální, bo aktuální verze byla na HDD, který už na 99% nerozjedu (pokus o roztočení HDD skončí zastavením a párkrát se to opakuje), zálohu sice mám, ale tento notebook nemá LPT port, což mě pro tyto pokusy dost štve a výměna HDD za můj starej 60GB HDD nepomůže, bo ten noťas prý podporuje maximálně 4GB.

Tak alespoň toto sem dám pro ilustraci.


Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 22:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman s fotkama mám problém, protože v současné době nemám možnost vzít foťák (otcův) do práce. Zítra zkusím nějaké starší fotky pohledat, ale nevím nevím jak moc tam bude střecha vidět. Jo takhle kdybys chtěl jedna nebo dvaadvácu...
honny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.188.66
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 09:38:42    Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: ad doprava - do auta /Fábije kombi/ se to nevleze? Po sklopení zadních sedaček...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7001
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 10:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to dlouhý 3m. možná, jestli se dá rozhodit kloub....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 11:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neřikal Verusha, že dvaadvácu hodlá parkovat ve vozovně Komín? Jinak k tomu verushovu příspěvku o použití jiných materiálů... Kdybych dělal nějakou Karosu řady 900 a výše, tak bych asi čela udělal z laminátu... Je to přesně vytvarované a nemusel by se nějak šíleně zpracovávat cuprextit...
www.mestskadoprava.net
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2729
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 15:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím jsem to do žádného auta nacpat nezkoušel. Ono se to nezdá, ale je to fakt obrovský. Vůz se dá (a je tak od začátku stavěn) poměrně bezpracně rozpůlit v kloubu, a to na konci předního článku (mechanika kloubu a měch jsou napevno k zadnímu článku). Svými slovy běch řekl, že to je tak na autobus. Uvažoval jsem o zapůjčení bráchova Formanu, ale vázne to na jednom detailu - je na LPG = za zadními sedátky má bombu.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 16:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to ti nevydrží baterky tam dojet? Doufám, že tam budete mít možnost si dobít baterky.

A MHD nechceš použít nebo se bojíš, že ti to někdo zlikviduje při transportu?
Škoda 18Tr
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 16:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: s tim MHD to neni spatnej napad:-) vzdyt ten model je dlouhej jenom 3 metry a vazi zanedbatelnych 50 kilo...to by se dalo
jinak ty displeje fakt moc jako buse nevypadaj ale jinak mazec
..::BUS.KX.CZ::..
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 20:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se to opravdu dalo, ale s 15Tr. Tu jsem vezl jednou, v 9Tr TMB v trase Husovice - Česká, odkud po nějakém ježdění proběhl zase stejný odvoz zpět. No a pak Vrak 15Tr jsme k PvvS táhli taky MHDčkem. Byl to takovej otloukánek, u ACEečka to už v MHD za žádných okolností v běžném provozu s cestujícími přepravovat nebudu. Parking bude po dokončení modelu trvale ve vozovně a přesun na výstavy apod. se ještě musí vyřešit, řidičák už jsme si sice opatřil, ale auto ne.
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2008
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíte někdo co je to za ikarus
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 1-2008
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry, ale nevšimol si si v akej si téme?
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 22:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Astra: ještě to můžeš dát do diskuze o tramvajích RT6N1, tam se to bude taky perfektně hodit
A jinak si příště zkus najít nějakou stránku (internetovou nebo knižní, to je fuk) o Ikarusech, třeba tam najdeš ten bus rovnou...
Jinak tady na K-reportu, v sekci Autobusy a trolejbusy je extra diskuzní téma: Ikarusy u nás i v zahraničí.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6381.)
www.mestskadoprava.net
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 22:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

!!! OFF TOPIC !!!
Astra: Nechcem tu pisat nezmysly, ale skus v Google do "Webu" napisat "Ikarus 553" (su to prve 2 odkazy). Nabuduce to sem uz nedavaj ...
www.gunster.wbs.cz * jakub.orinak@post.sk * jakub.orinak@centrum.sk * ICQ: 446-399-816 * SKYPE: jakubko112 ------------------------------------------------
Stavba: ŠKODA 14tr ev.č.: 91 Prešov
------------------------------------------------
Budúcnosť: ŠKODA 15tr ev.č.: 106 Prešov * ŠKODA 24tr ev.č.: 702 Prešov
ROroRO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.52.241
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:45:43    Odkaz na tento příspěvek  

Astra: Kolego, je mi Vás trošku líto ale když si Vaše foto prohlédnete, najdete tam i odpověď, kdo to vyráběl, na čem to jezdí a tak. Na stejném, původně licenčním spodku jezdil též bus Čadvar / Chadvar z jiné zeně bývalé RVHP. Chce to progůglit. Hezký den.
P.S. hoši, nebite ho!!, on se polepčí!!.
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 17:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:No měl si pravdu,s APAMOU se dá opravdu velmi dobře obchodovat,poslali mi za 500,-Kč 18Kg Cuprextitu(skoro samý oboustranný) a jak to tak vypadá tak i zřejmě zaplatili poštovné!!Díky za radu!!
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 19:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:Muzes mi prosimte poradit cim se to ocisti???jinak to vubec nedrzi.Diky
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2918
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 20:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.volta.estranky.cz/stranka/pajecka-1
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 20:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs:No diky,ale tam je jak pajet,to ja umim,ale na tomhle Cuprextitu to nedrzi,proto sem psal Verushovi cim to cistil,protoze ma Cuprextit od stejný firmy jako ja.
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 20:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemohlo by to být hustotou nebo složením cínu? Já tu mám myslim že 60% Sn, což mi při používání pájecí stanice pájí perfektně, předtim jsem měl jinak %, kterej se mi "rozpadal", teda nedržel.
www.mestskadoprava.net
Chimp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 20:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92: Použij velmi jemný smirkový papír.
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 20:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chimp:Jo diky,zkusim to!
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2920
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 21:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obyc pisek na nadobi a houbicka , nebo dratenka.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 21:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky všem,zítra všechny možnosti vyzkouším a pak dám vědět čí rada vyhrála
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 22:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalafuna nepomůže? Ta je teda vhodná pro trafopájky, u pájecích stanic to s 60%Sn pájkou dělá neplechu (?).
Škoda 18Tr
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 22:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že 60% Sn u pájecí stanice neplechu nedělá... Když jsem kupoval trafopájku, byl k tomu nějakej cín, kterej nedržel, vždycky spíš odkapával... následně jsem si koupil pájecí stanici a ten 60% Sn tloušťky 0,5mm.
www.mestskadoprava.net
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 23:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co teda při pájení dělám špatně? Jak jsem napsal, používám 60%Sn 0,8mm; pájecí stanici mám novou; ten cín mi zezačátku sotva držel na hrotu pájky a když to chcu nanést na DPS s kusem vyčnívajícího drátu, tak to na tom DPS prostě nedrží, minimálně trafopájku nebo tunu kalafuny, která se stačí na hrotu pájky vypařit. Pájím při 350°C a když to nejde, tak zalezu na max (480°C) (trafopájka zvládne víc, ne?).
Pájecí stanici používám tuto od GME:
N-CT-938ESD
Foto: http://www.gme.cz/dokumentace/730-312/pctdetail.73 0-312.1.jpg
Škoda 18Tr
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 23:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já používám tuto pájecí stanici. 480°C používám jen když chci něco odletovat, jinak to pořádně nedrží, jak je tam moc stupňů. Normálně to mám tam na 350°C a jde mi vše perfektně... I tvarování střechy apod.
www.mestskadoprava.net
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2757
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 23:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty jo, já vůbec nevím v čem máte problém. S popsanými problémy jsem se nikdy nesetkal. Základem úspěchu je nicméně (viz. Chimp) kuprextit přejet šmirglapapírem (klidně i nějakým hardcore drsným). Ale ani to není vysloveně nutné, téměř celý zadní článek ACEečka jsem pájel bez předbroušení a taky to drží, jenom je to pomalejší a zbytečně to otravuje, protože to musíte víc prohřát. Přebroušením se zbavíte nečistot a oxidace (nemusí být ani moc viditelná). U nových desek je problém v mastnotě nebo prostě v nějakým bordelu, nikdy jsem po tom nepátral, proč to na jednu chytá a na druhou hůř. Přebroušené = pohoda,. Cín jsem kupoval vždy v GM, milimetrovej trubičkovej, jaký to mělo složení, nevím, nikdy jsem to neřešil, protože to vždycky šlo úplně normálně pájet. A že ho je v ACEčku požehnaně, celkem jsem jenom na kastli spotřeboval asi 2 kila cínu. Teď přes vánoce mi cín došel, takže jedno dveřní křídlo a nějaké další blbiny jsem pájel pravěkým způsobem, tj. samostatnou kalafunou a cínem tlustým jako kráva Milka. Následně jsem objevil ještě starý 2 mm trubičkový cín neznámého složení a taky s tím jde normálně pájet. Používám výhradně starou trafopájku typu Šrot ŠR1. Štítek to už asi dvacet let nemá, takže jestli to je 60W, se můžu jenom domnívat. Nikdy jsem s ní neměl žádný problém kromě toho, že asi stokrát navštívila podlahu. Mikropájku jsem držel v ruce naposldy ve vozovně, když jsem potřeboval někde zaletovat integráč, ale stejně jsem to nakonec dotvořil trafopájkou.
Takže nerad vám to všem říkám, ale chyba bude mezi židlí a stolem .
Mimochodem zkoušeli jste někdo pájet opačnou rukou? Já když jsem držel trafopájku v levé ruce (pravá nefunkční - dlaň s obrovským strupem po sedřené kůži), tak jsem nebyl schopnej zapájet ani odpor k LED diodě.
22Tr LIVE
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 05:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim , ja pouzivam Sn/Pb 62/38 0.3mm, na kopacsky prace 0,5mm, mikropajku na 330 stupnu a pohoda. Chyta vsechno. Pri vyssich teplotach (nad 350-370)se cin spali a je k nicemu. Jako tavidlo, budto kalafunu, nebo pripadne agrwesivnejsi roztok alkoholovyho fluxu . Ale v 90 procentech pripadu si vystacim jenom s kalafunou co je v cinu. Az na silne zoxidovany vyvody, nebo DPS musim pouzit trebas salmiak. Ovsem to uz je oxidace jasne viditelna pouhym okem .
Chce to jem pajet a pajet.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.