K-report
 

Archiv do 7. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 7. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 13:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já už nevim,zkusil sem Líh a Písek na nádobí a nic,ono se to třeba občas chytně že to drží,ale když to zkusim zlomit tak to hned rupne,no teď jedu do města a zkusim koupit 60% cín a nejjemnější šmirglpapír a uvidíme,tak mi držte palce,protože jinak už nevim a pak to udělám z papíru
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 15:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takze jak to tak vypada tak se na to cely asi nejspis vyse*u,vubec to nedrzi,nec nefunguje,60% cín = NE,šmirgl (1200) = NE,dalsí 3 druhy šmirglů = NE,písek na nádobí = NE,kyselina sodná = NE,líh = NE,proste nice nejfunguje,kdyz to pripajim jen tak bez niceho,tak to sice drzi,ale staci do toho cvrnknout a spadne to.
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 15:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane kolego, co tolik vzteku? :-)))
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 15:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Nes*r
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 16:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vyfot dotycny "spajeny" spoj. Pak se da poradit (tipuju na studenak).
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
Fox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 16:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Hrusi92: Chce to trpělivost, pájet se člověk nenaučí během jednoho dne. Základ je čistý povrch. To, že se cín rozteče není vše, musí to pořádně chytnout. Záleží, jak velká plocha se letuje, čím je větší, tím déle se to musí nahřívat, ale nesmí se to přehnat, jinak se cín přepálí a je to na h.....
Jo a taky to chce dobrý cín. Jsem nyní nucen používat na záruční opravy značky LG bezolovnatý cín a to je HRŮZA. Chce to jen praxi.
1987 - 2007 Automotodrom Brno 20 let
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 16:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fox :-))) . Bud rad ze tam nemas vlnu. Bezolovnata vlna je za trest ..Kor na vetsich prokovech ..
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 19:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ja teda pouzivam tu nejlevnejsi 20W mikropajku z GM za cca 160Kc bez jakekoliv regulace primo do zasuvky. A cin uplne jakejkoliv, proste co najdu, to tam nakapu. Zoxidovanej kuprextit se neobrezuju ani otrit prstem. Vubec, zadny cisteni proste neznam. A drzi to jako
K technice pajeni:
1) polozim pajku na prouzek kuprextitu, prilozim cin na pajku kterej udela kapku.
2) to stejny na "protikuse"
3) potom je dam k sobe, nahreju 2 kapky co jsou u sebe. Ty se do sebe zalijou a necham to vytvrdnout
4) je to neznicitelny
..::BUS.KX.CZ::..
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 20:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi, nenech se odradit prvním neúspěchem. Jestli můžu poradit, zkus si pájení nacvičit na čemkoliv, co můžeš kdykoliv zahodit. Pokud jsi nikdy nic nepájel, tak začni od toho nejjednoduššího, třeba od pocínovanýho drátu, a pájej ho dohromady k druhému. To zvládne každej. Postupně to zesložiťuj, pájej měděný drát, pak třeba malý kuprextit k malému kuprxtitu, půjde ti to čím dál líp. Ono se to takhle přes net blbě vysvětluje. Za chvíli budeš pájet s druhou rukou v kapse a propracuješ se k pájení velkých kuprextitových ploch, dělání jednolitého dlouhého spoje (vypadá to jako svár), nebo jenom bodovaného, časem budeš umět pájet i mosaz, nebo tlustý měděný drát (viz zábradlí v točně mé 15TrM), no a nakonec zjištíš, že to jde tak nějak samo.
Nikdo z nás, jak tu jsme, neuměl napoprvé pájet tak, aby se to dalo ohodnotit jako dostatečně.
22Tr LIVE
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 20:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:Já nepájim poprvý,protože za 1. pájíme teď v dílnách ve škole a za 2. sem už několikrát pájel doma,ale tadyto mi proste nedrzi no
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 21:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92: nech to být, a vrať se k tomu až budeš mít zase náladu, uvidíš že to půjde líp
A nikdo neříká že pájíš poprvé (znám lidi kteří pájí už nějaký ten pátek a dělají "studeňáky" jak ) ale pájet velké kuprextitové desky, které rychle odvádějí teplo je jiné než malé odpory. Takže jak už zde bylo uvedeno si to zkus nejdříve na malých kouscích cca 5*5cm.
A chybama se člověk učí, kdybys viděl co já toho zkazil.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 21:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip:Vzdyt já dělam z malých kousku,maj 1x5cm
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 22:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes už to zabal ale ještě ti poradím jestli to tak neděláš, nejdříve si plochy, které přijdou k sobě důkladně pocínuj a teprve potom to k sobě spájej.
Zkus to zítra a uvidíš jestli to půjde.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 00:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pěkná diskuze :-) ještě, že mým oborem je papír, tam nemusím řešit pájení :-)

jinak možná by nebylo naškodu navštívit pájecí kurzy, určitě někde něco takového je, ale nevím, zda by to mělo účinek
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 11:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k tomu cinu: ted jsem koupil 99%Sn a 1%Cu. Ten drzi snad nejlip ze vsech co jsem mel;) a kdyz jsem spajel 2 testovaci kousky k sobe a roztrhnul, tak se zlomil kuprextit, ale spoj zustal;)
..::BUS.KX.CZ::..
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 10-2005
Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 11:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: A kolik stojí?
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 12:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

100g jsem koupil za 108Kc
..::BUS.KX.CZ::..
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 12:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim,jeste k tomu vcerejsku,pokud sem se k nekomu nechoval tak jak bych mel,tak se omlouvam.No dneska mi to drzi jak skala,nejdriv to musim osmirglovat a pak potrit kyselinou a drzi to pevne,ale dneska i kdyz to neudelam tak to taky drzi pevne,coz je divny,protoze vcera sem to delal uplne stejne a nedrzelo to,ale to je ted uz jedno.Hlavni je ze to drzi a ja uz muzu konecne stavet.Hezky zbytek dne.
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Hřib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 13:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Hrusi92: neměl jsi včera v důsledku silného větru vypadlou jednu fázi a pájka ti moc nehřála?
Nechci dráždit, ale možná je fakt lepší pocínovat obě části zvlášť a pak dát dokupy (pokud teda "neboduješ"). Hlavně prohřát.
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 20:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte, že tu zasahuji do rozjeté diskuze, zas tak dlouho ji nesleduji. chtěl bych se zeptat, jak měl Verusha ( nebo snad někdo jiný? )ten model 15 TR, co se s ním slalo, že dojezdil...?
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 20:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358: verushova 15Tr ev.č. 3509 měla, myslím, po skolabování vysílačky, nehodu, když se střetla se zábradlim nebo s čím. Pak šla k PvvS na neúspěšnou opravu, další pokušitelem o opravu byl Mauricio (nebo se mýlím?). Pokud jsem odsud pochytil, tak Mauricio, či ten poslední vlastník 15Tr vyraboval a vyrabované díly použije na novou 15Tr. Možná mě nekdo doplní či opraví...
www.mestskadoprava.net
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 20:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cesta modelu - Verusha, zábradlí, PvvS, mauricio, kontejner.

samotné torzo modelu fyzicky stále existuje, akorát se z něj sem tam berou díly nejen na modely :-) onehdá si například kolega Bouri odnesl volant, přičemž stihl zničit dvě čelní kuprexitový příčky a řidičku, které upadla hlava :-) Že vám to za tu námahu stálo, pane kolego, to nevím :-)

moje 15Tr je ve fázi kreslení a návrhů, jak co vyrobit.

3509 nemá smysl opravovat, sám Bouri potvrdí, jak vypadá zadní článek a povolenej kuprex všude možně...
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 21:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A má někdo fotku, jak to vypadalo po tom střetu se zábradlim? Kam byla 15 tr chudák trefena? Pokud se nemýlím, tak byl tento model i někdy v TV, nebo ne?
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 21:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mauricio: "...onehdá si například kolega Bouri odnesl volant, přičemž stihl zničit dvě čelní kuprexitový příčky a řidičku, které upadla hlava :-)..."
Zas jsem toho moc nezničil, vytrhnul jsem příčku pod pedály, abych odtatud ten volant mohl nějak "vypáčit"; mimojiné jsem si odnesl příčku se stěrači, které jsem z 10% doma opravil a ten volant z 5% zničil (nečekal jsem, že ten pastorek vydrží tak málo :-(). Možná jsem "po cestě" opravdu vyrval sem tam nějakou příčku navíc, ale co se dá dělat, ono se vlastně nic nestalo.

"...3509 nemá smysl opravovat, sám Bouri potvrdí, jak vypadá zadní článek a povolenej kuprex všude možně...:
Ano, potvrzuji.

Pavel358: tady jsem pobral pár informací: http://82.100.63.103:8080/Skoda_18Tr/Skoda_15Tr_AS Y-crash/
Ano, byl v TV... http://82.100.63.103:8080/Skoda_18Tr/3509.wmv.html
(odkazy jsou funkční jen pokud jede můj notebook)
Škoda 18Tr
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 22:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no, vidíš, mě celkem zajímalo, jestli se ti ty stěrače podaří zprovoznit..
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 22:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát u videa mi nešel konec
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 22:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Guma nebyla problém, ta se dala natáhnout. Nějakej ten "drát" se dal narovnat, ale oříšek bude v "kloubech", bo ty maj poměrně velkou vůli a kvůli nim se to všechno kroutí až moc.
Jinak ložisko levého stěrače nedrží a má snahu vypadávat. Ložisko pravého stěrače je už "zničené" nebo je malej "šroub", takže nedrží ten "šroub" v ose. Pravý stěrač je nějak divně pootočenej oproti levému, nechápu proč. Verusha: To tak bylo nebo se to stalo jindy?

Pavel358: Taky mi to seká a nevím proč, myslel jsem, že je to jen u mě a tady poznávám, že nejsem sám...
Jestli chceš, tak mi napiš na e-mail, pošlu ti to video.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bouri.)
Škoda 18Tr
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 22:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel.358@seznam.cz
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 22:57:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je to video origoš z Novy, tak poslední věta není dořečena, chybí tam opravdu kus zvuku. Poslední věta měla znít, že cestující nakonec nastoupí do té velké nehezké krabice - míněn nafilmovaný trolejbus 21Tr číslo 3034 .
Ten volant se mi zdá poněkud na houby, pro 1: 10 byl malý a pro 1:13 už je zase moc velký. Na vyrobení není složitý, jedná se o kus měděného drátu asi 2,5 mm, zatočeného do kruhu + středová ramena myslím z kuprextitu, a na jedné straně jsou na něm cínem udělány "vroubky". Celé je to pak potaženo smršťovačkou a smrštěno; tam, kde se kruh uzavírá, je to sletováno a vzniklý hrb je zamaskován čepem, na kterém byla nějakým způsobem nacvaknuta (otočně) dlaň řidičky.
22Tr LIVE
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2767
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 23:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty stěrače a vůbec všechno prošlo od doby, kdy to jezdilo naposled, tolika různýma destrukcema, že nevím. Mě to fungovalo, důkazem budiž video. Humpolácké zpracování nepopírám, všechno jsem to tehdy dělal, jak víte, na koleně; a podle toho to vypadalo. No more.
22Tr LIVE
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 23:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha tak jak koukám na to video u Bouriho, tak tam chybí větší kus. Já to mám doma celé s vyjímkou zvuku v posledních cca pěti vteřinách. Bohužel to nemám jak umístit na web ani jak poslat.
22Tr LIVE
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 23:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to mám doma stáhlý (tu verushovu verzi), má to 1,19MB, takže nevim esli by se to sem vešlo, kdybych dal "Poslání přílohy", kdyžtak se mi ozvěte na meil, kdo by to chtěl poslat...
www.mestskadoprava.net
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 23:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem vyhrabal skutečnej odkaz, pod kterým se mi to na "webu" schovává, tady je: http://82.100.63.103:8080/Skoda_18Tr/3509tnoviny-1 10805.wmv
Ale předem znovu upozorňuju, že odkaz je funkční jen pokud jede můj notebook, ten se teď vypíná a zapne se cca zítra kolem 16:30. Případným zájemcům rozposílám po mejlu.

Verusha: Na 1:13 se mi nezdá velký, když ho přiložím ke konstrukci 18Tr, tak nevypadá zas tak velkej. Když to tak vidím ten postup toho volantu, možná bych mohl znova udělat obruč + středová ramena (ty udělám na 100% nový, bo do designu 17Tr maj tyhle ramena daleko). Použiju osku + ty drobnosti, který to držely pohromadě.

Se stěračemi si ještě pokusím pohrát, klouby snad půjde vyřešit přitáhnutím drátku k osce. Ten mechanizmus u pravého stěrače asi rozeberu a udělám novej, bo ten "šroub" je nějakej zlikvidovanej, případně na něj dám i nový ložisko. Mám tu totiž 2 skoro nový ložiska z HDD , který k tomu docela pasujou.
Škoda 18Tr
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39484
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 23:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nahrál jsem to (dočasně) přímo na server:
https://www.k-report.net/temp/TN_Brno_15Tr.mpg
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 05:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Asi jsi nahrál špatný soubor, stáhnul jsem to a tam byla nějaká párty nebo co...
Prolezl sem to narychlo skrz na skrz a o trolejbusu ani zmínka.
Škoda 18Tr
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39497
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se za omyl, k němuž dochází maximálně třikrát za deset let.
Tím pádem už video nemám a nemohu ho ani poskytnout, nějak „šikovně” jsem to přejmenoval. :-( Když se to ke mně dostane, vyvěsím to tu znova a ve správné verzi.

Všem třinácti lidem, co si to stáhli (minimálně v 8 případech ale až po upozornění Bouriho), bych snad vysvětlil, že se jedná o narozeninovou party jednoho DJe ve zborovské hasičárně.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 10-2005
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 15:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Ale nebylo to špatný video (myslím že jsem byl jeden z prvních)
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 14:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravicko panove,tak uz delam pokroky ,mam kousek zadni casti a delam i zadni schody,behem dneska by mela byt na www.skoda15tr.mhdteplice.net prvni fotka ze stavby,a to zadni dvere,s provizornimy svetly ve schodech.
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39511
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 16:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buggy:
Nebylo, ale spíš by patřilo do jiného tématu (ke kolejím to bylo jen dva km, na zastávku ale asi tak deset).

Zde je správné video:
video/x-ms-wmv3509tnoviny-110805.wmv
3509tnoviny-110805.wmv (1257.3 k)


Děkuji za zaslání.


Edit:
Za hodinu si to stáhlo už 16 lidí, to je rychlost.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jazz_vercetti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 17:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Prej výsuvné troleje. XD
15Tr & Karosa řady 700 4ever!!! ( = Citehnisy (Citelisy) do šrotu! Vlastně do sběru plastů...)
mail: JazzTheBender (takový to divný a :D) gmail.com
moje stránky o MHD v Českých Budějovicích
NEJSEM Jazz_vercetti, jsem Jazz Vercetti nebo Jazz the Bender!!!
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 20:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak sem slibil,foto je na webu www.skoda15tr.mhdteplice.net
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 06. února 2008 - 20:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak, prosímvás, tam je víc volovin. Musíte si uvědomit, že reportáž točila TV Atlas a následně to putovalo do TV Nova. Takže je to takové napůl popražštěné. Dveře na tlačítka, výsuvné troleje a korunu tomu tehdy nevědomky nasadil pan Šenkýř z Rovnosti, kde byl o 15Tr článek (na základě něhož se hned ráno jak to vyšlo ozvala TýVý) a bylo napsáno, že trolejbus má automatické dohušťování pneumatik - míněno vzduchové pružení. No co.

P.S. Naháněli mě už i s 22TrAC (někdy předloni byl v Rovnosti článek o vznikajícím modelu, následně se ozvala ČT a pak ještě někdo), ovšem musel jsem je slušně víceméně poslat někam. "Před roll out" i tak stále ještě nehotového modelu plánuji až letos na výstavu Modely Brno (už jsem to tu zmiňoval) a případnou "novinařinu" plánuji z jistých důvodů odřeknout. Uvidíme
22Tr LIVE
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 20:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já se teda pochlubím no

kvalita fotek na nic ale aspon ze neco;)
..::BUS.KX.CZ::..
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 20:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

medializace je vždycky na škodu
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 20:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Když už tu mluvíš o té výstavě Modely Brno, už jsi nějak domyslel přepravu nebo ještě ne? Rád bych se přišel nějakej den podívat (pátek?), tak abych tě tam kdyžtak zastihl... :-)
PS: Odhaduju, že ti ode mě přišlo par mejlů, jeden jsem ti poslal 30.12.07 a druhej 1.1.08, píšu brzo, že?
Škoda 18Tr
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 06. února 2008 - 21:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, přeji dobrý večer, slyšel jsem, že 15TRM 3509 měla nehodu. Je to smutné a myslím si, že modelu by byla škoda, já bych se modelu velice rád ujal, odkoupil bych jej, zrekonstruoval a třeba i vrátil zpět, jelikož busama a trolejbusama žiju, tak bych skutečně pro restauraci tohoto modelu udělal cokoliv, rád se ujmu i sebevětšího torza, výhodně odkoupím. Předem děkuji za spolupráci a případnou odpověd.
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 21:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinb941e:Dotaz o koupi 15TrM musis nasmerovat primo na Mauricia,ten ma ted model ve vlastnictví.Ale já si myslím že z nej uz moc nezbylo (nebo se mylim?),jak jsem zde cetl tak si znej napr. Bouri vzal volant.Ja mel zajem o kola,ale ty se pry Mauriciovi budou hodit,takze pokud bys ho odkoupil tak zrejme take bez kol .

Shaman:Pekné,a o jakou cast modelu se jedna???A co vubec stavis???
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5589
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 06. února 2008 - 21:36:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On co vezme, to zničí...
Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy v Prostějově a zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016, nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - nově aktualizováno
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 06. února 2008 - 21:41:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92: Díky za info, kola v 1:14 si udělám, volant, není problém, jde mi o hrubé torzo, doufám že to snad pujde, díky
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2777
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 06. února 2008 - 22:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin941e - jakožto stavitel modelu 15TrM bych ti koupi a vůbec jakékoliv další manipulování s tímto modelem (spíš tím co z něho zbylo) silně nedoporučil.
Je třeba zatlačit slzu ukáplou při pohledu na výše stáhnutelnou reportáž a uvést se do reality. Model byl pěknej, slávu udělal, já se na něm naučil nějaký věci, ale není možné donekonečna ustrnout nad jedním modelem, který navíc z dnešního pohledu považuji za nepříliš povedený. Už za života modelu byl problém cokoliv opravit vzhledem k celkové koncepci a zbastlenosti modelu. Já sám jsem nevěděl, kterej drát vede kam a proč jsem ho tam dával. Řada věcí byla řešena nevhodně, některé přímo špatně. Poslední provozní období už byly s modelem značné problémy, a to i po mechanické stránce. Nyní už se z modelu nedá souhrnně řečeno použít zhola NIC. Co se použít dalo už si někteří jiní odnesli a demontovali (ulomili, odlepili, ukroutili, odřízli), zbytek je nepoužitelný. Opravdu nepoužitelný. Nevím kdo mám nápravy, asi mauricio, za předpokladu, že se ještě nerozpadly, spatřoval bych v nich jedinou relativně použitelnou věc, ovšem otázka na jak dlouho, mají to už dávno za sebou. Zbytek zahodit. Nestojí to ani za pětník (opravdu). Kupovat to je s prominutím blbost, já sám jsem se modelu zbavil zadarmo (a rád mimochodem), PvvS taky, věcně to nemá žádnou hodnotu, ani nikdy nemělo, celej model jsem uklohnil za pár stovek (nepočítaje RC soupravu). Hodnotu to mělo pouze "morální", tato už je ovšem v nenávratnu.

Rada na závěr - Než ten blbej krám, promiňte že tak o tom hovořím, opravovat, tak si radši postavte něco svého, nového a hlavně lepšího.
22Tr LIVE
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 09:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:Díky za odpověd. Pokud se bude z modelu ještě něco těžit, tak at si vezme kdo chce co chce. Já jsem si už od dětství děsně přál jakýkoliv model autobusu/trolejbusu. Vím, že je to zničené, možná i dám na tvou radu, ale přece jen by mě zajímalo, zda bych nemohl hrát roli toho kontejneru, jen bych se na to podíval,viděl bych jak je co dělaný a poučil bych se z chyb, které si říkal že tom jsou. Já bych to zkusil s kolegou, který je schopný udělat z PET-láhve helikoptéru, nějak opravit. Byla třeba z toho jen nepojízdná maketa (jako je v muzeu Karosy).Ale říkám zkusit se má všechno, jen by mě bylo líto, kdyby tvá náročná a dlouhá práce skunčila někde v popelnici, to bych si to radši, vzal, kolegové předemnou to zkoušeli, nyní to zkusím já, pokud bych si tedy ten vrak po vytěžení mohl vzít, tak bych byl skutečně nesmírně štastný, a slibuji, že sem budu dávat veškeré foto z generální opravy Třicetpětnuladevítky. Takže moc moc prosím pokud to de, tak jestli místo popelnice by to nedal nynější majitel mě, díky moc. Možná z toho bude zase hezký model, nebo to skončí v popelnici, ale rozhodně to před tím chci zkusit zgenerálkovat. Kromě svých nervů, o pár kaček za tento pokus nic nedám.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2932
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 09:59:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, pokud chces , tak si rozstrihej tuzsi karton na prouzky, nasyp do nej prouzky kuprextitu, sem , tam do toho kapni chemopren. Nech zaschnou a pak s tim triski o zed. 3509 uz ve stavum kdy sem ji presouval k mauriciovi byla ve stavu ze i kdyz sem clanek vyztusil plechem, tak kupres se utrhl , nebo praskl o kousek dal. Kdyz se z toho vezmou napravy, nejaky dily, tak z toho zbyde kostra, se kterou kdyz se zatrepe, tak oprsi na koberec.O prednim cele se moc neda mluvit, zadni taky ne. Zadni clanek po nehode zmenil tvar na kulatehranaty sisanoid o pevnosti papirove tapety. Nejlepsi co je pro ten model mozny udelat, je vytezit tech par dilu a zbytek slavnostne zapalit na dvore. Dalsi transport je mozny pouze ve specielni kovovem/plastovem obalu na komunalni odpad.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 11:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs: Díky za odpověd, já bych to přeci jen zkusil(pokud to nebude vadit) opravit. Věděl bych jak na to. Neříkám že to bude fajnovej model plně funkční. Když je to zničený tak si chci na tom zkusit co zvládnu, pořád sem uvažoval něco takovýho udělat. Nejprve bych kupres na popraskaných místech přelepil lepidlem. Poté bych to jemě zahladil aby to bylo hladký. Pak bych to přejel bezbarvým lakem, potom vyztužil a nazávěr by ta kostra (o kterou mi právě de) dostala ,,nový plechy,, byly by to desky ze dřeva, kovu, nebo plastu-usoudím dle okolností. Dále bych toto přejel základní barvou a pak lakem. A jak to dopadne? sou tři možnosti:1) povede se to, 2) nepůjde to, vrátím to tomu kdo mi to dal 3) zlikviduju to sám. Pokud bych tedy tu kostru mohl si vzít měl bych druhé vánoce, pokud mi ji holt současný majitel nedá, tak holt se svět nezboří, ale moc si to přeju.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2933
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 11:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prave z kostry oho moc nezbylo. vetsina pricek povolila k neoprave. Jejich oprava se horsi jak novostavba. NA vetsine uz nebylo co lepit/pajet. Nejlkepsi je opravdu srot a postavit znovu. Nemelo to cenu opravovat ani jako zkracenou verzu na 14Tr. I predni clanek byl na hadry. Nacpal sem do toho vcelku solidni kus plechu na vyztuhy, preplatovani a nakonec to vzdycky upadlo o kus dal.

Radsi se podivej na fotky ze stavby (jsou u me v galerii) a postav to znovu. Tohle uz se zachranit neda. Byla by to novostavba s tim ze stejne uz na ni vetsina dilu neni (napravy, zberace, elektrika). Mauricio muze potvrdit, jak se to rozpadalo uz behem prepravy k nemu.. A to to bylo v okoleckovany ankupni tasce.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 12:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs: Díky, dobře. Mi šlo jen o to, jestli na místo do šrotu bych si to nemohl vzít já. Pak bych to tam asi sam dal, ale chtěl sem se na to jen podívat a zkusit zhodnotit co a jak, kolega mě přesto prosí obych to vzal, tak kdybych si to mohl vzít místo šrotu já. Pak vám všem tady dám vědět, jak to dopadlo. Není to přece jedno, jestli se to dá mě, nebo popelnici?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 16:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PvvS to ve svém příspěvku 2933 řekl asi celkem nejlépe. Z kostry opravdu moc věcí nezbylo a to, co zbylo, se samovolně rozpadá. A to to jen stojí pod stolem. Kdykoliv, když to vemu, něco z toho upadne nebo mi něco zůstane v ruce (posledně kus zadního čela). Kromě náprav, který se zdají být celkem použitelný, se dá použít možná ještě tak základna sběračů a reklamy z rámečků.

Čiliže abych to nějak shrnul, ten vrak si zatím nechám a až bude čas, tak kontejner je za rohem. Pokud někdo bude chtít hromadu kuprexu, papíru a chemoprenu, je mě to jedno, ale jak říkám, hned tak to nebude.
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 16:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přikláládám ještě názornou ukázku.
na fotce to tak nevynikne, ale je tu celkem jasně vidět, kde ten kuprex nedrží (a to to PvvS osobně přede mnou někdy v listopadu pájel, od té doby model v podstatě stál na místě, čiliže používáním tohle není).

dál to asi nemá smysl popisovat, snad je poznat, co je tam asi tak špatně. Kdybych zabral, ze zadního článku bude kabriolet, to tam drží už asi jen na dvou, třech místech. I příčky pod oknama a u oknen povolujou, pokud ještě drží. A takhle vypadá celej model.



snad je vidět, co jsem tím chtěl říct, krapet jsem se do toho zamotal.
Nikoho neodrazuju od případném převzetí, jen říkám, že to smysl nemá, taky jsem se pokoušel o opravu, než jsem dostal rozum.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 18:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: díky, ozveš se mi prosim na ICQ 458 100 076? Předem díky.
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2008
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 18:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio-a co stim zamejšlíš???
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 1-2008
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 19:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio-ty už to nebudeš dodělávat???