K-report
 

Archiv do 20. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 20. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 20:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Mám jeden dotaz,jak máš v profilu obrázek,tak u něho máš popis "Označení rezervního kabelu číslo R 46 dle ŠKODA OSTROV",ale na kabelu je napsano R 64
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 20:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92: Nemá to náhodou svůj smysl ve "spolupráci" s 25Tr? Tam těch (rezervních) kabelů je víc než je zdrávo -> chaos.
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2918
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 20:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi - ano, správně. To je právě ten vtip. Když jsme asi dvě hodiny na voze 3608 hledali druhý konec kabelu označeného R 46, byl to kabel označený jako R 64. Tu bužirku mám dodneska schovanou . někdo se holt upsal a nám tím pěkně přitopil.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 20:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj.Přesně tak,skoro nic tam nesedí.Ale docela mě zarazilo když sem si koupil B931 a měla přestříknutý aji dveře červenou barvou a k tomu ještě pěkně hnusně.Původně jsem si chtěl koupit aji tu 21,ale když sem si prohlídl ty jeho fotky v tom katalogu,tak sem šel za ty prachy radši na pár točených ..........
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 20:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když sem si koupil B931 a měla přestříknutý aji dveře červenou barvou a k tomu ještě pěkně hnusně

To je ešte nič, dvere maju strieknute aj pražske vozy Ale ked si kupiš ostravskú B731 a dostaneš k nej cele predne čelo modre a dvere tak amatersky strieknute že s popod žltej presvita modra tak to je sila. Možno sem hodim potom fotku
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Pmdp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 21:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já mam od nich dvě B731 a jednu C734 a nesedí jim tam skoro nic,je to prostě hrůza a stim nastříkánim to samý na jedný straně plnej červenej pruh a na druhý skoro půlka nedomalovaná

(Příspěvek byl editován uživatelem pmdp.)
Karosa B732 Ev.č.416
!!!Pozor na lovce sedadel!!!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 21:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21Tr od SDV, když pominu to, že nesedí barvy (nebo teda na té, kterou jsem měl já, neseděli) DP Brno, tak tam absolutně nepasoval jedinej díl. Sice chválím za snahu alespoň něco udělat, ale aby z toho něco bylo, musel by se modelář hodně snažit...a za tu cenu? Ne.
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 22:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusy od SDV? prý pro pokročilé modeláře, musím říct že mám kamaráda, který je víc jak zkušený modelář a má stím velké problémy a při stavbě padá i slovník ,,spisovné češtiny,, Já osobně končím s modely karos od SDV a du na vlastní tvorbu B731 a B952E v 1:14 ze dřeva, věřte model od SDV složit je mnohdy náročnější, než zhotovit sám něco většího, a to ještě pomíjím hrubé nepřesnosti modelů, a kvalitu obtisků+kvalita nabarvení, z toho by se odborník přes Karosy a průměrný modelář pozvracel.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 22:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr 21 od SDV
když jsem přišel do prodejny v Brně,odmítnul mě rozdělat sáček s dílama,že prí by to otevřené neprodal.Mělo mě to trknout...Teď uz mám dva kousky a tak mě nezbívá,než se pustit do díla.
Opravdu nesedí vůbec nic...
Oceňuju ale snahu vyrobyt model trajfu.Kdo se kdy pokoušel vyrobyt alespoň odlitkovou formu,musí uznat že to není zas tak špatné,ovšem pro zdatného modeláře,který již nějaký ten model udělal.
Pro běžného nadšeného zákazníka nedoporučuju!!!
Pokud je někdo zaměřen na detail,bude sklamán.Připomíná mě to trochu začátky družstva Směr.Taky bída...
Udělám,co bude v mích sylách,aby model ve svém konci vypadal alespoň vzdáleně originálu.A to mě připomíná-ještě jednou díky VERUSHA za odkaz.Mám alespoň porovnávačku.
Radek
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40257
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 02:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381, Study:
A nějaký konkrétní návrh by nebyl? Sice to bude asi lepší řešit ve sdělení redakci, ale tady zase se k tomu spíš vyjádří víc lidí...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 06:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský
pefektní by bylo,kdyby se odďelila velikost,např:
1:160 N,1:120 TT,1:87 HO a jiné... .ať se jedná o vláčky,nebo MHD atd.
Tím by každý modelář našel své publikum a uspořil tak hromadu času,o přehlednosti nemluvě...
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 08:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: možná tak jak jsme psali. Zatím navíc kategorie Modely MHD a Miniboxy. Anebo to rovnou rozčlenit - třeba takto:

Železniční modelářství - všeobecná diskuze
Železniční modelářství - modelové kolejiště
Železniční modelářství - digitální ovládání kolejiště
Železniční modelářství - Modelářské firmy, výrobci, prodejci, kontakty
Železniční modelářství - (to bych osobně nechal na samotných vláčkových modelářích, jestli by to chtěli rozdělit podle druhu vozidel či měřítka)
Modely MHD - všeobecná diskuze
Modely MHD - všeobecná diskuze
Modely MHD - modelové kolejiště
Modely MHD - digitální ovládání kolejiště
Modely MHD - Modelářské firmy, výrobci, prodejci, kontakty
Modely MHD - model v měřítkách H0 a TT
Modely MHD - RC modely vozidel MHD ve větších měřítkách (1:6 - třeba 1:25)
Papírové vystřihovánky - složitější papírové vystřihovánky
Papírové vystřihovánky - miniboxy
Virtuální bastlení
Výstavy, modelářské akce

Možná by to chtělo ještě něco jako infrastrukturu (koleje, troleje, tráva, povrch apod.), ale to by se dalo probírat v těch kolejišťových diskuzích.

Mám pocit, že takovéto rozčlenění diskuze Modely a modelářství by nebylo marné

(Příspěvek byl editován uživatelem 6381.)
www.mestskadoprava.net
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 10:42:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo by top dobrý . Alespoň by se nemíchalo více témat dohtromady . Někdy někdo neví co kam napsat a tak to napíše do tématu , do kterého to vůbec nepatří.
doprava.yc.cz Stránky o dopravě. Především o pardubické MHD
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40277
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 12:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381:
To je až docela dost radikální řez a až příliš moc témat pro docela málo příspěvků. Ale díky za návrh, promyslím(e) to, nějaká změna by vhodná byla.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 13:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: Alespoň by ale v tom byl pořádek a bylo by to přehledný A třeba tim rozšířenim by těch příspěvků bylo víc, že by lidi víc psali, kdyby věděli kam přesně psát
www.mestskadoprava.net
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40283
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 13:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak říkám, uvidíme. V noci si s tím asi pohraju.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7126
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 13:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

digitál MHD mi přinde zbytečný.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 15:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to také neviděl tak moc radikálně, ale rozčlenění bych také uvítal. Například všeobecná diskuse je stejně víceméně plná železnice. Současně ale, když jsem chtěl ukázat můj vyrobený žigul určený na autodráhu, nebylo to moc kam dát. Také prapůvodně mnou založená diskuse "modelová kolejiště", které byla určena původně jan jako "chlubící" s fotkami, se změnila spíš na teoretickou, navrhuji ji tedy sloučit s digitálem. Dále navrhuji sloučit diskusi o obrněných vlacích, která se poměrně ujala, ale přecijen není tak obsáhlá, s nějakou nově vzniklou diskusí, ve které by se dalo hovořit i o standartních vlacích, resp. vozovém parku modelářů. Takže navrhuji asi totok (to v závorce by bylo tím malým písmem pod názvem diskuse):

- Všeobecná železničněmodelářská diskuse
- Všeobecná diskuse ostatní
- Modelová kolejiště, digitální ovládání kolejiště (fotky a popisy kolejišť, problematika ovládání kolejišť)
- Vozový park kolejišť, Panzerzuge - obrněné vlaky
- Jednoduché papírové vystřihovánky (miniboxy, jednoduché modely menších měřítek)
- Papírové vystřihovánky
- Malé modely silniční techniky (vozidla VHD, automobilů a jiné techniky menších měřítek a spíše továrního provedení, stavebnice)
- Velké modely silniční techniky (funkční modely vozidel větších měřítek - autobusy, trolejbusy, nákladní vozy a obdobná technika, makety vozidel)
- Ostatní modely (hračky, autodráhy, klasické RC modely apod.)
- Výstavy, modelářské akce
- Modelářské firmy, výrobci, prodejci, kontakty

Virtuální bastlení navrhuji přesunout zpět tam kde bylo - do rubriky autobusy, trolejbusy - s modely to nemá nic moc co dělat.

Čili to je můj návrh, nevím jak by to ovšem bylo přijato. Základem je, že by se tři nejfrekventovaněnší a nejzmatenější diskuse rozdělily - všeobecná, vystřihovánky, velké malé trol.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40296
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 15:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky. Obrněné bych možná přesunul i do železnice, ale nevím...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 17:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem dokončil podvozek od Tr 21 v HO
udělal jsem i zatáčecí nápravu,jak jsem plánoval,ale kolečka se točit nebudou...nazval bych je z výroby šišoidy.Teď jsem začal vkládat sedačky-úplnej hlavolam.To hlavní už ale mám na místě,a to řidiče.Posloužila figurka strojvedoucího z německé lok. Teď se může chlubyt,že předchozím zaměstnáním byl fíra a to v německu... .Dokonce jsem našel i několik cestujícich,ale ti půjdou ještě na solárko,aby dostaly barvu... .Stejně nebudou skoro vydět,protože přes ty popelníky,ze kterých jsou okna(by modelář brečel...)bude do vnitř náhled jak do lví klece.
Škoda že nemám foťáček.Uvažuju o propojovacím kabelu na mobil-z nouze cnost.
Radek
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 19:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kde jsi to kupoval?V RK Model nebo u Wágnera?
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5868
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 19:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sám nevím, co by bylo nejlepší s těmito diskuzemi udělat, ono je to rozštěpení papíráckých diskuzí stejně nějakým způsobem k ničemu, když se to tak vezme. Školka si to totiž nenechá líbit, vyloží si to po svém a tím pádem bude svoje krabičky prezentovat jako složité modely atd... Navíc v této sekci navštěvuji pouze papíry, velké malé trolejbusy a bastlení, takže do toho zbytku moc kecat nemůžu. S tím bastlením bych to viděl tak, že by nebylo na škodu konečně vytvořit společnou dopravní sekci, kde by byl šotouš, focení, bastlení a podobně, jestli by zbytek šotoušstva souhlasil.
Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy v Prostějově a zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016, nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - nově aktualizováno
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 19:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím bastlením bych to viděl tak, že by nebylo na škodu konečně vytvořit společnou dopravní sekci, kde by byl šotouš, focení, bastlení a podobně, jestli by zbytek šotoušstva souhlasil.

No v diskusii "Fotografie+fotografovani+..." sa toho prebera dosť a myslim, že s tym virtualne bastlenie nema vôbec nič spoločne a je to dobra blbosť ten nápad.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 19:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-Jednoduché papírové vystřihovánky (miniboxy, jednoduché modely menších měřítek)
- Papírové vystřihovánky


Myslim, že to je zbytočne rozdeľovať nejak veľa sa tam nepiše.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5871
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 19:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem to jinak. Jako jsou diskuze železnice, autobusy a trolejbusy, hry a simulátory a podobně, tak mezi ně umístit novou skupinu, do které by se tyto diskuze naházely.
Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy v Prostějově a zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016, nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - nově aktualizováno
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 19:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mildadriver
koupil jsem ty Tr21 u Wágnera.Proč se ptáš?
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 20:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím jak trolejbusy ale každopádně busy mají levnější v tom RK.Jinak nevím proč ti to nechtěl ukázat,když je to normálně zabalený v tom uzavíratelným sáčku?Nebo to bylo ještě v těch starejch který byly ještě celý zavařený?
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 21:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud někdo nemá co 17.května dělat a chtěl by se pochlubit , tak je tu
Setkání šotoušů

V Pardubicích proběhne setkání šotoušů a šotoušů - sběratelů. Vstupenku prodávám zde : http://www.aukro.cz/show_item.php?item=325619624 , další info a vstupenky na mares.marta@seznam.cz
Je možné se chlubit (skoro) čímkoliv. Berte vstupenky dokud ještě jsou ...
doprava.yc.cz Stránky o dopravě. Především o pardubické MHD
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 21:39:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ony všechny ty nápady na úpravu mají něco do sebe, snad se admini rozmyslí nějak, aby to bylo postačující, nerazantní, efektivní a účinné. Kdyžtak... šlo by po tom roztřídění tuto diskuzi promazat nebo přesunout, aby tu pak opravdu byla diskuze o větších provozních modelech?
www.mestskadoprava.net
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 21:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak mě tak napadá. Chtělo by to ještě diskuzi o modelech tramvají třeba. Virtuální bastlení bych taky dal jinam, to modelářství moc není... Digitální kolejiště by se, pravda, asi dalo shrnout do všeobecné diskuze o tomto. Obrněné vlaky taky možno sloučit. Do papírů se moct plíst nebudu... Ale hlavně, jak píše verusha, aby se rozdělily nejfrekventovanější diskuze v kterých se míchá všechno možné a nemožné.
www.mestskadoprava.net
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 22:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mildadriverjo koupil jsem kus za 350,- a sáček byl zatavenej... ale už se z toho psychicky dostávám.Sedačky jsou už na místech zábradlí v podstatě taky.řidič se už nemůže dočkat,až ho uzavřu pod bočnice,čela a střechu...
Se zatočenýma kolama to na hrubo nevypadá zas tak zle.Mrzí mě jen ty vícepráce pořád sledovat a procházet skutečnost a řezat do modelu...
Rozhodnul jsem se ztvárnit 3018 ale v tom měřítku 1:87 +- autobus... Radek
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40308
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 23:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381:
Asi to nechám ještě vyhnít, moc moudrej z toho nejsem.

Study:
Jo, něco takovýho se už zvažuje delší dobu. To by taky leccos řešilo...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 12:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŠKODA 14Tr: Urobil som predne a zadne celo (svetla, narazniky, atd.)


a este aj par detailov

www.gunster.wbs.cz * jakub.orinak@post.sk * jakub.orinak@centrum.sk * ICQ: 446-399-816 * SKYPE: jakubko112 ------------------------------------------------
Stavba: ŠKODA 14Tr ev.č.: 91 Prešov
------------------------------------------------
Budúcnosť: ŠKODA 15Tr ev.č.: 106 Prešov * ŠKODA 24Tr ev.č.: 702 Prešov
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 13:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gunster: ten přední nárazník máš jaksi větší, ne? A taky nějak padá se mi zdá...

Martin_zlivský: jen to nech vyhnít, asi by to chtělo víc, a možná i shodných, názorů, abys věděl jak na to Mimochodem tyhle krabicoidy by asi taky chtěly vlastní diskuzi, akorát nevím jak jí nazvat... Protože sem to nepatří, do papírovejch vystřihovánek vlastně taky ne...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6381.)
www.mestskadoprava.net
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 13:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: Velkost je rovnaka ... aj mne sa zda kus "ovisnuty"... skusim s tym nieco spravit
www.gunster.wbs.cz * jakub.orinak@post.sk * jakub.orinak@centrum.sk * ICQ: 446-399-816 * SKYPE: jakubko112 ------------------------------------------------
Stavba: ŠKODA 14Tr ev.č.: 91 Prešov
------------------------------------------------
Budúcnosť: ŠKODA 15Tr ev.č.: 106 Prešov * ŠKODA 24Tr ev.č.: 702 Prešov
Msl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 17:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O5 se sem vetřu s Liazkou 5273 - nedokončený přední nárazník:
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 22:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

msl co je to prosím za měřítko?
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 22:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1:6
22Tr LIVE
90. léta - všechno stálo tak nějak za pendrek, ale všechno bylo tak nějak v pořádku. No a dnes?
Quake44
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2008
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 23:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čau lidi,prodávám trolejbus Škoda 21 Tr DP Pardubice,v 1/87.Je to ojedinělej model a není to SDV! Cena je 490 plus poštovný. Kdybyste měli zájem, tak mi napište na icq 326897828,nebo na email.Díkas
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2980
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 07:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zalozni vuz pro 22trAC :-)))
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 12:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: nemas prosim mp3 s nahravkama brnenskyho hlaseni? Stacila by kdyztak linka 26.
Zajímají mě pouzě moje práva a povinnosti druhých
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2953
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 12:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman - mám, ale jedná se o původní hlášení, tj. pan Křapa. Jelikož ale i toho hlášení jsem získal darem od kolegy Rovyho pro svoji potřebu, nehodlám to šířit dále. Soubory ze soudobého hlášení zastávek, přestože s tím v práci přicházím do kontaktu, nejsem schopen "vybrat" a uložit jako mp3. V úvahu mám tedy dvě varianty pro svůj model, buď využiji služeb pana Křapy, nebo holt vezmu diktafon a hlášení nahraju.
22Tr LIVE
90. léta - všechno stálo tak nějak za pendrek, ale všechno bylo tak nějak v pořádku. No a dnes?
honny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.80.64.226
Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 13:02:33    Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo někde nějakou (mj. krásná trojice slov :D ) ukázku toho starýho hlášení? Můj mladý mozek si sice pamatuje, že to "dřív bylo jinak", ale už si nepamatuje jak to znělo... Dík.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 13:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honny: To staré hlášení měla myslím již neexistjící 15TrASY. Mám tu video, kde je ta 15TrASY krásně vidět, ale je tam i část, kde je to hlášení slyšet.
Verusha: Je to doufám to, od p. Křapy, ne?
Škoda 18Tr
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 13:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: nj takze beru notebook, mikrofon a hura na tocnu
Zajímají mě pouzě moje práva a povinnosti druhých
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 13:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: Taky mě to napadlo, ale až bych sehnal disk do notebooku...
Kdyby se mi nepodařilo sehnat nějaké jiné nahrávky, poslal bys mi je taky pls?
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2955
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 21:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - yěs, to je hlášení v podání pana Křapy. Jinak ukázky z reálného provozu zde:
http://www.bmhd.cz/clanky/hlaseni.php
22Tr LIVE
90. léta - všechno stálo tak nějak za pendrek, ale všechno bylo tak nějak v pořádku. No a dnes?
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 23:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: pri moji casove vytizenosti to bude za hoooodne dlouho:D
Zajímají mě pouzě moje práva a povinnosti druhých
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2008 - 23:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: Mno, uvidíme...
Taky uvidíme, zda můj náhradní zdroj informací nezklame...
Škoda 18Tr
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8104
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 14:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jůůůůůů!!!!!!!

odkaz

Dárek k vánocům už jsem si našel, teď hledám sponzora. Nevíte o nějakém?
Nedělejte si se životem starosti - stejně z něho nevyváznete živí.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 18:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik že to stojí v přepočtu?
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 17. března 2008 - 18:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zatim necely 3 litry.... no popremejslim o tom
Zajímají mě pouzě moje práva a povinnosti druhých
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 08:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá tu někdo fotku Brněnského BUSE BS100, kde je poznat, co je kde za popis na klávesnici?
Pokud by někdo našel, tak i nějaké fotky, co se stane, když se zmáčkne třeba výběr linky (tlač. 1?), atd.
Ve volném čase se totiž pokouším udělat ovládací program na ty LCD panely, co budu dávat do svého modelu, tak ať vzhled toho programu i nějak vypadá.
Díky
Škoda 18Tr
754037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 16:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: http://bmhd.goo.cz/foto/2005/20050730/1639buse.jpg
rom1k.blog.cz | Romíkův blog nejen o MHD
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 17:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754037: Díky, z toho se dá vyčíst hodně.

Už jen, jak to vypadá na displeji, když se volí linka, cíl a podobný blbosti k tomu...
Byl by někdo schopný mi vysvětlit, co každé tlačítko znamená? (4ka asi jen číslo)
Pak ještě co ten displej ukazuje za informace (poslední řádek je mi jasnej - linka, zóna, čas)?
Škoda 18Tr
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 17:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. řádek: pokyn, v čase odjezdu se tam objeví Odjezd!!
2. řádek: zastávka, vedle čas odjezdu ze zastávky (vůz stojí v Juliánově ve smyčce)
3. řádek: co svítí na table, síla signálu vysílačky, čas do odjezdu (+7 náskok, -7 sekera, samozřejmě že i s jinými čísly)
4. řádek: víš

Tlačítko 8: řidič zmáčkne, vyběhne sada různých hlášení (nejezte ve voze, nemačkejte zbytečně zastávku na znamení, batohy ze zad.....), vybere si pomocí šipek NAHORU a DOLŮ, dá potvrdit, hláška proběhne, motá se na tablu ve voze. Poté didič opět zmáčkne 8, zadá 0000, potvrdí, v reprácích se ozve tůtnutí (bů bů bů, jak je napsaný v papírech ), hláška přestane běhat na tablech.

Zbytek nechť doplní někdo znalejší.
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2960
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 19:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. řádek slouží i ke sdělení chybových hláení z vozu, např. 01-Papír ve značkovači, Panel7 neodpovídá apod. Tyto hlášky lze kvitovat tlačítkem Zrušit.

Význam čudliků:
-šipky "vlevo nahoru vpravo": slouží u trolejbusu ke stavění vyhýbek v manuálním režimu, v menu pak k pohybu v nastavení
-dvě zdvojené šipky: nastavení hlasitosti repráku řidiče, alternativně opět pro pohyb v nastavení
-červenej čudlík "přepadení": je žádost o přednostní hovor s dispečinkem
-cíl: slouží k nastavení nápisu na transparentech přes třímístný kód
-linka/kurs: nastavení čísla na transparentu + kurzu, pod kterým je vůz poté zobrazen v RISu
-služba: zadání kódu služby a podle toho zcela automatické nastavení informační soustavy do požadovaného tvaru (řidič se dále o nic nestará)
-kódová zpráva: přiznám se, že momentálně nevím jak to funguje
-tlačítko 4 bez popisu: nastavení dispeje do podoby, kdy je přes celý dispej jenom velkým fontem aktuální čas ve formátu hodina:minuta
-pásmo: manuální změna zóny
-jízda směr: v režimu služba nastavit si správnou trasu ve správném čase, pokud tento režim začínám jindy než v ten správný čas
-revize: po potvrzení se vypnou značkovače, stejným tlačítkem deaktivace
-odklon: nevím přesně, nepoužívám
-ručně: vyvolání akustických hlášek do i z vozu
-zastávka: možnost ručního posunu zastávek třeba v případě, že řidič omylem posune o zatávku napřed a musí se vrátit k té předchozí
-servis: nastavení budíku a jiných doplňkových funkcí, případně pod heslem dále nastavení všeho možnýho, např adres. transparentů a jiných fíčurin. Heslo (alespoň u trolejbusů) je na každý vůz jiné.
22Tr LIVE
90. léta - všechno stálo tak nějak za pendrek, ale všechno bylo tak nějak v pořádku. No a dnes?
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 19:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za info, z těchto informací snad dokážu sestavit ovládací program na ty displeje, hlášení apod.
Na 1. řádku je T 0, to znamená co? Nějaký kód funkce, co se zobrazuje na 1. řádku?

Jinak linky, kurzy, cíle, zastávky atd. se volí pomocí X-místného čísla (kde a kolik) nebo se vybere v seznamu?
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2962
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 20:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linku stejně jako kurs musíš zadat -linka je třímístný kód a kurs pětimístný ve formátu třeba první 36 jako 03601, nebo "naše" zkušební jízda 80047. Linku ani kurs nemůžeš listovat ze seznamu.
Cíl se zadává také třímístným kódem, který jsme tu nedávno popisovali (981 služební, 999 plný transparent apod), současně lze i cíl vybrat šipkami ze seznamu, který ti naběhne od toho čísla, které jsi zadal naposled, tzn. pokud jsi zadal cíl 458 a potvrdil, tak se ti tento cíl jednak teda zobrazí, a pokud chceš najít cíl listováním, tak dáš znovu Cíl, pak dvojitá šipka (dolů nebo nahoru), čímž se začneš posouvat v seznamu buď nahoru směrem od kódu 458, nebo dolů, požadovaný vybraný cíl odklepneš a je tam.
Co je v prvním řádku u tram T 0, nevím. Trolejbusy mají na tomto místě zobrazeno buď R nebo A (stavění vekslů ručně nebo automat) a dále šipku vlevo, rovně nebo vpravo podle toho, kam se ti bude stavět veksl, případně N, jako neutrální kód, kdy veksl nereaguje a zůstane v pozici, v jaké je.
22Tr LIVE
90. léta - všechno stálo tak nějak za pendrek, ale všechno bylo tak nějak v pořádku. No a dnes?
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2008 - 20:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://bmhd.goo.cz/foto/2005/20050705/PC290608_ve. jpg
22Tr LIVE
90. léta - všechno stálo tak nějak za pendrek, ale všechno bylo tak nějak v pořádku. No a dnes?