K-report
 

Archiv do 6. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 6. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 12:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendabus: Hezké
Hlavně mě dostalo to ukotvení troleje do zdi.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 12:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendabus: opravdu velmi pěkné, a ještě mám dotaz ohledně měchu kloubu - je to také papír (velmi hezké)?
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Jendabus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 13:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původně byl zatrolejován rovný úsek a bez oblouků mi to přišlo takový nijaký tak jsem to protáhl asi o tři metry a jediná šance kam to chytit, kromě trubek topení, byla zeď. Jinak měch je taky z papíru, jednotlivé segmenty (boky, střecha a části spodku) jsou slepovány v rozích dohromady. Jinak díky všem za ohlasy, opravdu jsem to nečekal
Tak vrchní maj dneska sjezd, vždyť je to krásný povolání.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 20:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendabus - taky se připojím s pochvalou, modely vypadají vskutku velmi reálně.
Je potřeba v centrech měst zásadně omezovat individuální automobilovou dopravu...a naopak více podporovat cyklistiku ve městě coby rovnoprávný druh dopravy - pokud někam jedu kolmo, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně...Město není pro auta, ale pro lidi!
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 20:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendabus: chválím, moooc pěkný!

Martinb941e: mám na Tebe jeden takovej dotaz. Píšeš, že chceš stavět B731 a B951E, to hodláš stavět najednou oba modely? Pokud ano, tak před Terbou smekám, výroba jedný takovýhle "krávy" trvá 2 - 3 roky, ne-li dýl. A když to tak počítám, tak když délku busů zaokrouhlim na reálných 12m, tedy 12000mm, tak mi vychází, že v měřítku jeden ten vůz bude mít 85,7cm, to bych chtěl vidět, jak dva takovýhle vozy budeš najednou skladovat a jak si budeš rozdělovat práci na kterém dělat apod. Navíc teď před stavbou máš představu, jak to bude paráda, až to jednou vyjede (tu vizi mám taky a je fakt hezká ), akorát, že poprat se s hrubou stavbou, tedy s kastlí a oplechovánim, to dá hooodně práce, vše si pořádně naměřit, vystříhat s cuprexu, resp. plechu, a pak zatmelit to,aby to bylo špičkově hladký, to chce zpočátku taky pevný nervy. K tý představě makání na modelu v každý volný chvíli... já osobně toho mám občas plný zuby a tak se radši v tom volnym čase "flákám". No ale nijak nikoho neodrazuju, jen upozorňuju, že to neni brnkačka. Na to bych navázal tím, že pohon modelu bych řešil, až budeš mít tuto hrubou stavbu, i když je pravda, že je dobré mít o tom představu už před započetím stavby. Jinak hodně informacím o stavbě získáš na foxových stránkách


Jinak k mé B741.1908 E o které jsem se tu před časem zmiňoval, v současné době probíhá doupravování nalepené střechy, která (díky šílenému karosáckému tvaru) často nedrží, i po ohnutí plechu, tak jak bych chtěl a je nutno občas jí nalepit znova, ale to je maličkost. Zároveň s dolepovánim střechy tmelim bočnice, což je již poznat na pravé straně zadního článku. A posledními úpravami dělanými v současné době je úprava předního čela. Pro ilustraci přidívám pár fotek modelu v silné fázi rozpracovanosti, snad se bude líbit...

17.2. - oplechované jen bočnice:


23.2. - oplechováno komplet, pracuje se na nedodělcích...


23.2. - průběh tmelení pravé bočnice zadního článku

www.mestskadoprava.net
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 10:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: Ta karosa v jakém je měřítku?
Je lepši stratit sekundu v životě, než za sekundu život
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 10:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tuším 1:10?
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 12:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: Došlo trochu ke změnám, instalaci pohonné jednotky je opravdu náročný oříšek, tak jsem se rozhodl že místo RC pohonu udělám modely B731, B951E v měřítku 1:14 jen jako maketu, ktará je například v muzeu v Karose, je to 941, LC736-ne C735 jak popisujou, RTO, RO a ŠL11. Modely budou zřejmě ze dřeva+ plastové doplnky. Další zajímavostí bude to, že v modelech bue díky jednomu mému kolegovi i skutečné nové lino na podlaze a skutečné potahy sedaček. A proč to vlastně budu dělat? Tak jednak mě nakoply ty fotky těch úžasných modelů co se tu objevujou jako třeba Verushovy modely a nebo i 15TR a a Ikarus 280.08 od kolegy Jendabus, ale dost vydařená je i 14TRM od 14TRM,nebo tvoje B741, jen já zatím nic nemám. Dělám samozřejmě modely v 1:87 tj. SDV model, Sádlo a nebo RA Došlý. Nechci hanit jejich díla, ale do přesného modelu mají tyto modely hodně daleko, např. LC735 od SDV má na pravé straně lišty nad kuframa vysoko a na levé nízko, což nesedí, B731 od SDV má na levé straně kufry jako C734 a ne B731. Dále jsou díly od SDV nepřesně na sebe navazující, v oknech jsou škrábance a praskliny, a byl bych hodně náročný kdybych chtěl třeba imitaci gumy kolem oken. Sestavení modelů od SDV je určeno pro pokročilé modeláře, ale i dost zkušený modelář (nemyslím tím sebe) má stím velké problémy, skládání si člověk neužije, ale spíše ho to ještě vytočí. Modely od Sádla a Došlýho jsou podobné kvality stím rozdílem že alespon nejsou tak sprominutím prasácky nalakovaný a nemají škrábance v oknech, přičemž Sádlo prestal modely busů vyrábět. Tak co mi zbývá? Udělat si pořádný model sám, a jsem přesvědčen že skládání malinkýho modelu je náročnější než většího, malý model musí být taky přesný a tak lišty, světla pozičky se dělají v 1:87 náročněji, než v 1:14. Jdiný dobře spracovaný model busu je Arway z kovu v 1:43, ale zrovna tato moderní bublina a né klasická legendární 700, nebo 900, dále lze sehnat ještě 14TR v 1:43 také pěkný model ale 4.000 za něj nedám, za to budu mít 5 těhle mých modelů v 1:14 a taky pěkných.
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 15:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cuclin: Mauricio má pravdu
www.mestskadoprava.net
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 00:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prezeral som si stranky na jyxo.cz a niektore modely trolejbusov si musite pozriet
http://romikuf.blog.cz/0707/model-trolejbusu-14trm
http://pshzd.blog.cz/0604/nove-nalezena-14tr0

Tieto sa este daju zvladnut:
http://model14trm.blog.cz/
http://mhdlukin.blog.cz/0711/dreveny-6tr
www.gunster.wbs.cz * jakub.orinak@post.sk * jakub.orinak@centrum.sk * ICQ: 446-399-816 * SKYPE: jakubko112 ------------------------------------------------
Stavba: ŠKODA 14tr ev.č.: 91 Prešov
------------------------------------------------
Budúcnosť: ŠKODA 15tr ev.č.: 106 Prešov * ŠKODA 24tr ev.č.: 702 Prešov
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 00:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gunster: Jak tvoje
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 00:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už papír, tak aspoň něco tak pěkně propracovaného jako má Jendabus.

A když si udělám komentář k těm odkazům...

1) Ta okna jsou opravdu přesná a pravidelná
2) Bylo myslím už publikováno v sekci Papírové vystřihovánky a pamatuji-li se, jedná se o hodně starý papírmodel, ale pěkný.
3) Vypadá to zajímavě, asi nějaká 14Tr SF, akorát že to neznamená dodávku pro San Francisko, ale sportovní fotmule, jak koukám na ta kola. Zajímalo by mě z čeho to je, vypadá to teoreticky na dřevo.
4) Není to ta rádoby 6Tr co nabízí DPMB?


Kdyžtak mě neberte vážně, já mám rejpavou
www.mestskadoprava.net
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 27. února 2008 - 23:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdrvíčko,
jendabus je frajer asi žije sám...ale modely jsou perfektní .
Mět tak čas a peníze a hlavně jeden koníček...to by se modelařilo....
mám rozdělaný trolejbus 1:32(asi) hotov je podvozek a vpodstatě vše do ůrovně oken.Model je připravený na osvětlení,měl jezdit na šnůru(komunistická verze dálkového ovládání).Použitý materiál jsou destičky s vvýstrahou.Pokud to někdo chcete dokončit tak napište Radek
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 27. února 2008 - 23:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem neznalý... Destičky s výstrahou? Té co prosím? Nebudou to spíš destičky s výztuhou?
www.mestskadoprava.net
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3256
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. února 2008 - 23:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to jsou polystyrenový destičky s různejma výstražnejma nápisama (únikový východ, vstup zakázán apod.), jsou kolem 1 mm tlustý a dobře se s nima dělá. Méně zásobení mohou zakoupit modelovací podložku pro děcka.
QUALIS AUTEM HOMO IPSE EST, TALIS EIUS EST ORATIO. (Cicero)
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 06:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z vlastní skušenosti musim konstatovat že s těma deskama se moc dobře pracuje. Maji velikost asi jako papíry A4 a A3
Je lepši stratit sekundu v životě, než za sekundu život
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 14:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
takže nemusím odpovídat,je to tak jak píšete.K tomu trolejbusu:pracoval jsem na 14tr,někde to mám ve sklepě,když to někdo budete chtít dodělat,nebo předělat tak je k mání...Možná tam najdu i plastovej autobus Š 11? od nějaké české f.(ještě za totáče)
Není kompletní,dokonce na něj nějaké dítě kreslilo fixem-ten bus jsem zase z dálkového předělával na MHD.Tak to taky je k mání...
A do třetice-mám kontakt na člověka,který Vám odlije jaká koliv kola z gum různých tvrdostí.
Pokud máte připravenou formu,tak je to za
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 15:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm destičkám,dobře se dají sehnat ve větších papírnictví cedulky ,,provozní doba,,(cena kolem 40 KČ za kus)
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 15:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za odpovědi. Ohledně tý formy na kola... Ta mi není jasná už delší dobu, jak se to dá sehnat nebo samovyrobit a z jakého materiálu?
www.mestskadoprava.net
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 16:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejdůležitější je první kus-model,v našem případě se jedná o pneu.Tedy ve zvoleném měřítku(nejlépe na soustruhu)vytočený válec s dražkama.Materiál zvolíš podle toho,co jsi schopen dobře opracovávat,navštiv třebas Hornbach a poohlédni se po něčem...
Dnes pojedu kolem,tak se toho pána zeptám,jak si představuje tu formu,tak ještě dnes v noci to sem napíšu...Radek
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 16:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tomu materiálu
Někdo by šel do dřeva a karosářského dvousložkového tmelu,někdo zvolí raději plastovou trubku třebas do vodovodu(a má to skoro bez práce a soustružení) nebo jiný nápad...
Netuším o jaké měřítko jde... ale šupleru ssebou!Totiž ten první kus-model muže bejt(možná je to ještě lepší)z tvrdého materiálu! Radek
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2008 - 21:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zde je modelová tahová výhybka podle stylu ve Švýcarském městě Lausanne, ve skutečnosti jsou to dosti brutální výhybky, obsahují kovové výztuhy a ty nájezdy proti zaklínění sběračů.

Model 14Tr07 přes to může jezdit i dost rychle, když zrovna nevytrolejí.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Conscript2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 01. března 2008 - 10:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381:jak sto pripojil ty plechy k tek karoserii na tej karosy?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1449
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 01. března 2008 - 18:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že by cínem?
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 01. března 2008 - 19:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že 6381 celkem jasně píše, že plechy lepil. Chce to i číst a nejen koukat na obrázky
www.doz.estranky.cz - (lehčí) střední opravy pražských autobusů - B 931, nově B 731
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 01. března 2008 - 21:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, lepil jsem to dvousložkovou epoxidovou pryskyřicí, jde to ale lepit třeba chemoprenem. K cínu... Napadlo mě, že by se daly spájet miniaturní spáry mezi plechama, aby se to nemuselo náročně tmelit, vpájí se tam prostě cín - to jen pro takovou inovaci...
www.mestskadoprava.net
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 01. března 2008 - 22:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já lepil plechy na kastli silikonovým tmelem, ale není to úplně ideální. Neodlepují se, ale tmel je mírně pružný, bodejť, je to tmel, a praskají tmelené spáry. Ideální by bylo lepit to Carcoflexem, což je karosářské silikonové lepidlo, které používáme v práci mimojiné právě na lepení plechů na GO 21Tr. To drží jak čert na zdi, a z prstů to nejde asi 14 dní, čímž to předčí i vteřinový lepidlo. Ve Škodovce údajně používali ještě něco extrémnějšího.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2887
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 01. března 2008 - 22:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem jednu fotografii, kterou jsem zde ještě nedával - oživování 22TRAC/E na ulici při první zkušební jízdě na podzim 2007 . Vyžaduje to celých lidí.


22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 01. března 2008 - 22:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: to bude velmi hezký model až bude dokončený.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 02. března 2008 - 13:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravíčko,tak jsem po přibližně 14 denní pauze začal pokračovat ve stavbě.Takže již brzy naleznete na http://www.skoda15tr.mhdteplice.net/ další fotky ze stavby.
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Klbak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 2-2008

Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 00:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendabus: Ten tyrkisový 15 tr je fakt super.
Musím ti povedať že som videl veľa modelov a len máločo ma presvedčilo, ale toto áno.
Až som si na chvíľu myslel že to je nejaká hračka.
To ti normálne funguje? A ako ovládaš smer jazdy, diaľkovím ovládanim?
Jendabus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2008
Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 07:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: model dvaadvácy vypadá úúúžasně
Klbak: Snažil jsem se aby to vypadalo maximálně věrohodně ale celý je to jen jako normální dětská hračka...čapneš do ruky a jedeš, žádný pohon. A protože mi přišlo hloupý dělat tomu pevnou přední nápravu, propojil jsem jí přes kloub táhlem. Podobný princip jako měl Ikarus na zadní nápravu sem tady použil na přední...natočíš kloub a natáčí se ti i přední náprava.
Tak vrchní maj dneska sjezd, vždyť je to krásný povolání.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 2-2008
Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 10:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravím zájemce na výrobu koleček,
omlouvám se nešlo to dříve-práce,přítelkyně,milenka a zase práce...
Každopádně doporučuji zavolat panu modeláři,který maá takovou výrobu již za sebou.
Martin Hanáček
Benešov u Boskovic 164
tel:607 227 450
Pracuje s kamióny Tatra na dálkové ovládání atd.
Každopádně co jsem psal před pár dny neplatí!!!
forma musí odolat teplotám kolem 120°C a musí být z tvrdého materiálu-nejlépe z kovu.
Tím to bohužel nekončí.Pokud chcete na pneu dezén(vzorek) musí se dodělat buď ručně pájkou,nebo vyrobyt na rovné ploše tvrdou formu dezénu jako pásek a odlévat z LUKOPRENU ,a dolepovat dodatečně.Tím získáte plnohodnotné pneu.
PS:škoda,že není jednotné měřítko v modelech MHD,jako je třebas u vláčků.Potom bych určitě uvažoval o výrobě...škoda.
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 20:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemate pls nekdo MP3 s brnenskym hlasenim zastavek? Chcu si odpocnout od pajeni kostry trolejbusu, tak si pripravuju elektroniku atd Dokonce ted pracuju na rizeni dveri mikroporocesorem ATmega16 tak uvidime co z toho vyleze
..::BUS.KX.CZ::..
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 03. března 2008 - 20:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no necekej vic jak 1 a 0 :-))).
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Klbak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 2-2008

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 13:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendabus: Na tomto obrázku to na prvý pohľad vyzerá ako fotka z nejakého depa Ten Ikarus je ako živý.
V Košiciach jazdia 15trM v takom istom nátere, ale červenom a mechy majú sivé. To je pôvodný náter od výrobcu?
https://www.k-report.net/discus/nahledy/130754.jpg
Jendabus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 15:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klbak: myslim že právě červená byla jako původní nátěr výrobce a tuhle zelenou mají v Plzni. Je to kombinace plzeňských barev a evidenčních čísel, ale označení dopravce a číslo linky je z Ústí nad Labem
Tak vrchní maj dneska sjezd, vždyť je to krásný povolání.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 16:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Lidi
dnes jsem koupil dva trolejbusi 249 Škoda 21Tr ve velikosti 1:87 v limit.serii DP BRNO.
Zamýšlím jim udělat zatáčecí kola.
Jsou u nich popisky na stroj 3006,3018,3025 a 3039.
Prosím poraďte který mám vybrat číslo,nebo mě pošlete nějakou foto ať mám mustr..
Předem moc díky Radek
radek.kryl.lakynka@centrum.cz
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2899
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 17:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3006,3018,3025 a 3039
Samý lepší
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 18:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VERUSHAtomu nerozumím?O co sakra jde? Když neporadíš,to je naprd diskuze. R
Karosa_b731
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 19:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když neporadíš,to je naprd diskuze.

Hele, tady diskutovat můžeš, ale taky nemusíš, jo?
©Pety 2008
www.bus-mafia.wz.czDance radio
modelování: Škoda 24Tr
Mládeži do 18-ti let nenaléváme. Naše mládež je šikovná a naleje si sama.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 19:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

verushatak jsem prošel archiv, a začínám tomu rozumět.
Nakonec díky Tobě neudělám chybu a čísla přehážu.
Takže díky
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 19:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neboj. Moje narážka je přímo na ty vozy, protože denně s nima dělám. Na všechny mám takové nějaké vzpomínky....
Pokud ti jde o současný stav vozů:

3006 - první série dodaná do Brna. Vůz byl jako třetí 21Tr v pořadí na GO. Od té doby má klimatizaci, stahováky Railtech a různé jiné vylomeniny oproti původnímu stavu. Navenek rozdíly: velké hranaté deklíky od stahováků, klimatizace, nouzový únikový dekl ve střeše (nad přední nápravou). V současné době pěkná šunka, odřená ze všech světových stran.
3018 - třetí série. Po GO celkem nedávno (minulý rok tuším). Vůz měl jako první 21Tr vůbec hnací nápravu Rába. Nyní odlišnosti jako ostatní GO vozy, tedy klimatizace, dekl ve střeše.
3025 - také třetí série. Nyní ve Slatině, po GO v roce 2007, viditelné detaily viz 3018 + výklopná plošina, na vůz má vzpomínky asi každý, kdo na něm kdy měnil uhlíky v motoru - za prase to nikdy nešlo normálně, nutno povolovat celý čelní štít statoru. V současné době po GO ukrutně křivý plech na levé straně - lepší tehdy nebyl, ostuda.
3039 - pátá dodaná série. Vůz zatím bez GO, nedávno dostal výklopnou plošinu. Krátce po dodání do Brna byl půjčen do Moskvy na předváděčku, odkdy až doteď, než to brzo sundám, má na levé straně druhé zrcátko pro sledování sběračů (na prd). Trakčně nespolehlivý vůz, nedávno tam odešly oba silové bloky včetně řídících jednotek, kromě toho každou chvíli to kvůli něčemu stojí na kanále.

fotky viz evidence bmhd.cz: http://www.bmhd.cz/vozpark/vozp.php?ntyp=21Tr&dopr avce=DPMB
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 19:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha díky,jsi pašák.Četl jsem některé Tvé články a tak jsem tušil,že mě v tom nenecháš.Máš pěkné fotky a Tvůj odkaz jsem uložil do oblíbených.
Už se těším, až se pustím do stavby.Teď budu hltat ještě informace o těch vozech,protože informací není nikdy dost
Kdybys měl nějakou perličku o některém voze,budu rád když napíšeš. Radek
radek.kryl.lakynka@centrum.cz
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 22:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka:tak to jsu teda moc zvědavej na foto,co z toho vykouzlíš.Doufám že máme oba dva na mysly modely od SDV?Hodně štěstí
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 09:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mildadriver
jo jo,přesně tyhle...sám jsem zvědav...
Pavel_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 14:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě ta 21Tr od SDV není moc zdařilá už od výrobce, takže se na ní toho moc zkazit nedá, spíš vylepšit.
e-mail: hlavac.h @ quick.cz (bez mezer)
ICQ: 395-834-377
Conscript2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 15:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak dlha,vyska,siroka je karosa c 734?prosim odpoved!
Tox_trans
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 16:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ospravedlnujem sa.
Conscript2: odkaz, panovi poskrabkame aj vajicka?

(Příspěvek byl editován uživatelem Tox Trans.)
Tox Trans DP. Zavezie Vás, kam len potrebujete.
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 17:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Conscript2: stačí používat strýčka Gůgla a najdeš vše, jinak lepší by možná bylo vhodnější ptáti se v diskuzi "Autobusy Karosa".
Navíc mě tak napadá, to je možná návrh pro adminy... Nechtělo by to zavést diskuzi o modelech MHD v měřítku H0 apod.? Přecijen to myslím chybí a všechno se skladuje ve všeobecné modelářské diskuzi. Napadá mě to, protože před časem se tu řešilo, že by tu neměly být rozebírány "krabicové trolejbusy" v různých měřítcích a teď tu máme trolejbusy v H0... Neříkám, že mě osobně to nějak vadí, ale měl jsem za to, že zde jsou hlavně probírány RC modely MHD v "krávoměřítkách". Možná by bylo dobré, aby se vyjádrřili i jiní...
www.mestskadoprava.net
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5861
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 17:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona je pravda, že tyto sekce jsou nedomyšlené, ale sám nevím, jak to řešit, kdyby to bylo na mě. Stejně jako k sobě něpatří trolejbusy funkční v jednociferném měřítku a trolejbusy poličkové v HO, tak mi k sobě v papírácké diskuzi nejdou miniboxy (plus polepený krabičky od mlíka) a složitější modely, ale zase nevím, jestli má cenu zakládat nová témata.
Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy v Prostějově a zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016, nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - nově aktualizováno
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 17:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study: no šlo by to rozdělit přesně tak jak píšeš, myslím, že modláři by si na to zvykly, kdyby se upozorňovalo na ot, že to tak je a nem áse to plésti dohromady. Protože plést dohromady MHD modely a mašinkový modely je trochu divný... A v těch modelech MHD by se myslim mohly řešit tramvaje, autobusy i trolejbusy (metro myslim zatim nikdo nevyrábí).
www.mestskadoprava.net
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 18:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ,vono všeobecně SDV nemá žádný zdařilý modely.Asi se řídí heslem,že nějakej blbec kterej to koupí se vždycky najde.Když srovnáte třeba modely od Rietze(doufám že to píšu správně) a modely od SDV nebo RA čí toho Sádla,tak bych brečel.Tohle by si v německu nemohli dovolit vyrábět.
Pavel_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 18:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mildadriver: Ono taková Karosa B731/2 od SDV nevypadá nejhůř. Ale ceny za ty jejich "nedokonalé stavebnice" se mi zdají přemrštěný.
e-mail: hlavac.h @ quick.cz (bez mezer)
ICQ: 395-834-377
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 19:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_h: Ono taková Karosa B731/2 od SDV nevypadá nejhůř

To je dobry vtip, mam doma niekoľko stavebnic B732/932 a ani na jednej nesedia bočnice, čela atd.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 19:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta jednadváca od SDV je ovšem vyslovený nepodarek. Skoro bych řekl, že skutečnému vozu to dělá ostudu. To už bych šel spíš radši do vystřihovánky Petra Kudreje - není to sice plastový, ale Petr má všeobecně velice pěkné vyplechovánky, které, dobře slepeny a řeba i trochu votuněny, vypadají líp než leccos plastového.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 19:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Ja som si obľubil 21 TR-ky (skutočne) od kedy som bol v Ostrave a tiež som si chcel postaviť model od SDV ale keď som videl ten Furčan-ov model tak ma to prešlo
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Pavel_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 19:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: To je dobry vtip, mam doma niekoľko stavebnic B732/932 a ani na jednej nesedia bočnice, čela atd.

Já mám doma postavenou B731/2 (teď nevím kterou z nich) a boky na ní překvapivě docela sedí. To se ale nedá říct o rozestavěné B931, u které absolutně nenavazuje zadní čelo na boky.
e-mail: hlavac.h @ quick.cz (bez mezer)
ICQ: 395-834-377
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2917
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 19:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsi asi jediný, kdo si oblíbil ostravské 21Tr. Docela tam ty kluky lituju, mají první sérii, a ta skutečně moc povedená nebyla . A v SDV tomu nasadili korunu, fotka sktečného vozu na krabičce člověka naláká, ale co jsem viděl, co se z toho dá postavit, je vyslovené zklamání.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 20:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: To jsi asi jediný, kdo si oblíbil ostravské 21Tr.

No mne sa páčia výzorovo, motoricky a tak to neposudzujem lebo sa do toho až tak nerozumiem (do Tbusov)
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr