K-report
 

Archiv do 29. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 29. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3789
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 25. listopadu 2009 - 21:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné, že to tady ještě někdo neznal ? !

Jak vidíš, tak je.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 25. listopadu 2009 - 21:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V záložce odkazy mezi osmi kategoriemi webů zaměřených na železnici kupodivu nenajdeme K-rep.
Čímpak to asi bude?
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.76.254.34
Odesláno Středa, 25. listopadu 2009 - 21:40:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38 : 3789

Vzhledem k tomu, že na to odkazují už řadu měsíců i stránky "matky", lze to počítat za povinnou literaturu pro šotouše i kandidáty.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4604
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 22:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook:

Není to tím, že je to web zaměřený na ukájení šotoušských choutek?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bambule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.56.98
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 23:51:57    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,mám otázku.mohl by mi někdo ze zde sídlících odborníků( drn,pes 38 a další) napsat na jakém pásmu(přesný kmitočet) operují vysílačky sloužící pro dorozumívání se mezi subjekty ve stanici(výpravčí-posunovač) ve stanicích Česká Lípa,Děčín Východ a Liberec? Děkuji moc

P.S. Nemám žádné pochybné záměry,jsem radioamatér a chci pouze POSLOUCHAT co si výše jmenované subjekty sdělují
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3803
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 00:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně to nevím, tyhle stanice neznám, ale zkusil bych to najít scanerem v rozsahu 150-158,4 MHz, dle této tabulky.
application/pdf
kanalyCD.pdf (16.9 k)


PS: Někdo bude možná vědět přesné kanály simplexu, které se tam používají.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 09:37:56    Odkaz na tento příspěvek  

Milý Pse, ne že by mi to osobně vadilo, ale tak nějak bych si představoval, že pokud něco víte, nemusíte tu vše vytapetovat.
Pak se divte, že vás "nadšence" mají lidé v provozu tak rádi.
Co je komu zvenku do toho, co si povídá výpravčí s posunem, atd?
Omlouvám se za jistě již zde mnohokrát opakované téma, reakcí netřeba.
Bambule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.56.98
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 10:57:26    Odkaz na tento příspěvek  

VIA: Vážený pane,a co je vám do toho co je mě do toho co si povídá výpravčí s posunem? Pes38 je vyrovnaný člověk který zvážil pro a proti a proto mi poskytl ten seznam kanálů,to jen vy a vám podobní předrevoluční páprdové máte tyto materiály k dispozici a sedíte na nich jak na zatých vejcích. Jasně jsem uvedl že chci pouze poslouchat a nikoli se zůčastnit dialogu. Jen tak mezi námi,není vůbec těžké se do tohoto hovoru zapojit,popř jej naladit na scanneru který se dá pořídit za pár stovek.Pouze sem si chtěl ušetřit čas.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3804
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 11:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VIA: Už se to tu řešilo a já už podruhé říkám, že jsou to informace, které si může najít každý za 5 minut na internetu.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
via2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.98.203
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 11:08:52    Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli tomu už tu byla celkem rozsáhlá diskuze (a hádka) někdy v březnu tak to prosím nerozjíždějte zase znovu.

PS: Seznamy kanálů a frekvencí jsou volně na internetu a já jsem mnohem radši když mi to zde někdo poví než aby mi řek že na mě sere ať si to najdu sám.
to Bambule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.76.254.34
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 12:21:51    Odkaz na tento příspěvek  

Bambule: ..Pes38 je vyrovnaný člověk který zvážil pro a proti a ...

Někteří tady můžeme mít naprosto opačný názor a krom toho přidat dovětek, že je i "nezralý" (platí pro oba).

Naskýtá se tak otázka, proč je vlastně ten drážní intranet tak uzavřený a nepřístupný veřejnosti ?
Poskytnutá info byla nejspíše asi získána z vnitřních zdrojů a ne z veřejných. Veřejná tabulka by totiž obsahovala i vynechané kmitočty.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3809
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 12:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poskytnutá info byla nejspíše asi získána z vnitřních zdrojů a ne z veřejných. Veřejná tabulka by totiž obsahovala i vynechané kmitočty.

Když už tě (Vás) to tak zajímá, tak poskytnutá tabulka je opsaná z tohoto dokumentu a kdysi jsem ji vytvořil já.

Tento dokument, co dal pan kolega Fýra asi před týdnem na káčko, mám já z bývalé TESLY Pardubice už několik let.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 13:21:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Bambuli:
Do toho, na co Vám jsou služební údaje ji mi možná prd a vořech, ale Vám do toho co si povídají zmínění není už vůbec nic.
Děkuji za pasování na předrevolučního páprdu. :-)
Pro via2:
Proč se jmenujete jako já?
Četl jste poslední větu mého příspěvku? To jen na okraj k rozjetí diskuze. A nakonec by tu jinak bylo mrtvo, ne?
Až to budete k životu a práci potřebovat, jistě Vám někdo dá ruky vysílačku i s potřebným vysvětlením. Jinak jste na tom s tou potřebou zrovna tak, jako Bambule.
Ještš jednou se za plevelení, uznávám, že jste se ode mne nic nového nedozvěděli (narozdíl od Psa 38), ale stojím si za svým názorem.
to Pes38
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.76.254.34
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 13:28:38    Odkaz na tento příspěvek  

Zdroj není veřejně přístupný. ČR nedodávají nikomu celistvý přehled rozdělení pásem a v nich kanálových skupin.
Každý žadatel dostane jenom to svoje. A to si také má chránit, nemá-li být určeno k veřejnému provozování.
Ať už vytiskl přehled kdokoliv, nemá oprávnění na zveřejnění interní informace ( včetně výpisů ), která je pouze pro služební potřebu.
Bambule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.56.98
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 13:36:04    Odkaz na tento příspěvek  

Hele je to prostě venku,já mám nalazeno a víc o tom nemusíte diskutovat.Danke
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3810
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 13:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČR nedodávají nikomu celistvý přehled rozdělení pásem

Samozřejmě, že ano, existuje národní kmitočtová tabulka a k tomu samozřejmě všeobecné oprávnění, zveřejněné na stránkách ČTÚ včetně konkrétnního rozsahu přidělených frekvencí, protože dráhu užívá i řada jiných subjektů než ČD a SŽDC.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
to Pes38
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.76.254.34
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 13:42:40    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38, opravdu ? Tak to určitě máš i hasiče, policii, záchranku, metro, tramvaje a autobusy.
Prosil bych vše v Praze a do těch avizovaných 5ti minut včetně linku na zdrojový dokument.
Děkuji za nekecání. :-( :-) A fčíl sa hukáže.
Eancode
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 13:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže se sdělují citlivé nebo utajované informace na těchto kanálech, mají mít k dispozici radiostanice se scramblerem.
Propána, děláte z toho já nevím co. Snad každej radioamatér si zkusil poslouchat provoz na mobilní síti standardu NMT. Ti zkušenější dokonce dokázali oklamat i autentizaci a billing a mohli telefonovat. Skoro každej poslouchal policejní radiostanice, záchranku, hasiče, taxíky… a kdo říká, že ne, tak to dělá doposud.

Na zjištění frekvence stačí obyčejnej VF čítač. A zbytek si dohledá v kmitočtové tabulce. Pravda, není tam napsanej provozovatel, ale podle čísla oprávnění se dá dohledat i ten.
A u toho PDFka je jasné, že je to doma udělaná tabulka ve Wordu.
Prosím nevykat!
Nějaký problém? Řekni mi to z IP do IP. IP: 193.165.152.53
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3811
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 13:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Např. zde: http://www.ctu.cz/cs/download/plan-vyuziti-radioveho-spektra/rok_ 2009/pv-p_01-10_2009-15.pdf

Najdeš tam mj. i všeobecné kmitočty pro hasiče a záchranku. Jinak souhlasím s tím, že konkrétní kmitočty, které může využívat pouze jedna právnická osoba, se oficiálně sdělují pouze těmto osobám. Tam, kde těch osob je víc (třeba dráha) se vydává všeobecné oprávnění (viz výše). Například slovenské železnice mají konkrétní kmitočty zveřejněny přimo na svém webu v TTP.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
to Pes38
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.76.254.34
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 14:00:22    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: .. všeobecné.. ..na svém webu v TTP.

TTP na veřejném webu ? Není to náhodou zahraničí ?
Hmmm, takže konkrétno nebude a odvoláme se na všeobecno a ještě neurčité. Prostě pořád vede JPP a "myslím si, ale nevím".
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3812
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 14:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TTP na veřejném webu ? Není to náhodou zahraničí ?

Mluvím o Slovensku, viz: http://www.zsr.sk/slovensky/zeleznicna-dopravna-cesta/marketing/t rate/trate-a-ttp.html?page_id=925

V tom všeobecným oprávnění je to psaný velmi konkrétně. |Kdo umí číst, ten konkrétno má.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
to Pes38
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.76.254.34
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 15:56:52    Odkaz na tento příspěvek  

Hafíku, požád ti nějak nedochází, že je zde polemika o nezákonnosti zveřejňování interních informací našeho právního subjektu v našem právním prostředí a že nás tu nezajímá, co mají sousedi volnější. Pokud nesouhlasíš, přestěhuj se tam nebo toho tady zanech, dokud nebudeš mít vyslovený souhlas oprávněného majitele konkrétních interních informací. Howgh.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3813
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 16:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobě požád zase nedochází, co se snažím vysvětlit zde já. Tabulka, co jsem zde dal, byla zde už v různých formách několikrát a je volně k dipozici na netu. Není to tabulka dráhy, nýbrž přehled nastavení kanálů technického zařízení(radiostanice VS 47,67), což je komerční výrobek, může si ho koupit každý z nás a tento výrobek se často vyskytuje na lokomotivách ČD i jiných subjektů. Vychází ze všeobecného oprávnění, který vydal státní úřad a které je veřejně na stránkách státního úřadu včetně konkrétního rozsahu povolených frekvencí. Tyhle kmitočty nebyly přiděleny ČD ani SŽDC /pokud by tomu tak bylo, neexistovalo by všeobecné oprávnění, ale pouze individuální oprávnění/, nýbrž byly státem vyhrazeny pro používání v drážním provozu. O frekvencích vyhrazených na základě vydání všeobecného oprávnění se jako o interních informacích nedá mluvit. Kdo to pochopit chce, pochopí, kdo nechce, nepochopí. Víc k tomu co říci nemám a nebudu se k tomu dále vyjadřovat. Howgh.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 17:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čokle, to má být zase jeden z tvých slavných monologů? Bylo zajímavé pozorovat tvou reakci na zveřejnění informace o identitě Pana gogo a mnoha jiných. Docela překvapivě seznam těch tvých dalších "postav", mluvících tvými ústy, z nákladní dopravy zmizel. Ale co, on to tu zase někdo dá.


No jak vidím, tak ani přijetí mezi kandidáty na strojvedoucího ti na rozumu nepřidalo. Nebylo by vůbec od věci, aby tě zaměstnavatel (DKV Praha) vyrazil za hrubé porušení pracovní kázně. Jen doufám, že tě nadšený radiomatér typu Bambule či Eeancoda s názorem "jen tak mezi námi, není vůbec těžké se do tohoto hovoru zapojit" pošle do nějakého průseru. Jen bych si přál, aby to při té příležitosti neodskákal někdo nevinný.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 17:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Směšné... Kdykoliv se dávají do éteru frekvence, všichni se z toho můžou po*rat... Přitom zjistit onu frekvenci nedá zas až takovou práci... Stačí zajít na nádraží s radioscannerem a během 20 minut není co řešit... Totéž airband, amatérská pásma a kterékoliv jiné frekvence.

A ze složek integrovaného záchranného systému se dá naladit pouze záchranka, převozové sanitky a někde ještě dobrovolní hasiči. Profesionální hasiči a policie používají Matru, která se odposlouchávat nedá...

Poslechem nikdy nikoho neohrozíte. V zásadě ale platí, že o tom, co slyšíte musíte mlčet, pokud to není volání o pomoc... Takovou informaci musíte ohlásit.

A ohledně vysílání... Když bude někdo úplnej retard, tak prostě vysílat bude, i když tu frekvenci sem nikdo nedá. Pak ať ho ČTÚ usmaží v mikrovlnném pekle...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3814
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 17:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík zas přání průšvihu. Umím bejt sice taky pěknej prevít, ale průser bych nikomu nepřál. Jinak lidí s více registrovanými i neregistrovanými nicky je tu habaděj, řada z nich pro to má pádné důvody. A myslím, že ani jeden z nich by z jejich případného zveřejnění nebyl nadšen. Zaměstnání a zaměstnavatele do toho netahej, informace jsou z internetu, kde si je každý může najít a i zde nejsou uvedeny poprvé.

PS: Měl jsem o tobě lepší mínění. (poznámku, že ty o mě taky si můžeš odpustit)
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 18:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

poznámku, že ty o mě taky si můžeš odpustit
Bez obav, to já měl názor už před Kolínem. Vzhledem k tomu, že jsem si tě poprvé všimnul právě u minulé akce zveřejnění frekvencí, sám si asi uděláš obrázek jaký byl. Vaše slovní přestřelky s Drnem jsem přehlížel.
Jen jsem v koutku duše doufal, že na "druhé straně barikády" dostaneš rozum. No nic, nestalo se!
BOHUŽEL!!! Přeji příjemné ježdění s pocitem, že tě kdejaký Bambule může poslat do průseru. A věř, že se někdo určitě objeví.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
du blejt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.7.16
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 18:30:38    Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo vysvětlit,proč se tady hádáte napadáte a obviňujete kvůli nastavovací tabulce,kterou každej trochu šikovnej najde za pár minut?

Já když budu magor a budu chtít,tak teď pojdu na první větší nádraží,během deseti minut zjistím PŘESNOU frekvenci scanerem i bez tý tabulky a pak slovy: "Suň, ještě můžeš...." Nebo "Vlak 123 do xxx Odjezd" udělám takvou hromadu,že jste to ještě neviděli. Ale neudělám to,protože nejsem debil.

Jen už pochopte,že frekvence přidělené dráze je VĚC VEŘEJNÁ,ČTÚ ji na svém webu zveřejnil,protože po kolejích nejezdí dnes už jen matka nebo cargo...!

Celá tahle stoková debata je zralá na odeslání do věčnejch lovišť.
kolem jdu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.185.250
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 18:43:31    Odkaz na tento příspěvek  

ze vam vsem neni trochu hamba chovate se hur jak v matersky skolce... VSICHNI
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 18:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Hele kluku, uber. Myslím, že bys měl se trochu zamyslet a přestat okolo sebe kopat. Víš o ježdění kulové a zažil si prd.
Jestli ty někdy dostaneš rozum ???
Němec_z_ova je velmi slušný člověk a kolega. Tak přibrzdi...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
du blejt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.7.50
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 19:27:15    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Tohle není o tom,kolik toho kdo odjezdil,ale o tom,že se fírové bojí průseru až jim do toho někdo něco kecne. To,že by měli zahájit třeba posun nejen na ústní pokyn,ale až toho člověka třeba i uvidí,to už "nevědí",aby to měli snažší. Pes je sice drzej jak lázeňská veverka,ale ohledně vysílaček a legitimity zveřejňování těchto kmitočtů má pravdu.

Dále odkazuji za půlrok starou debatu,kde se toto řešilo a dva dny jsme se o tom hádali,vše podstatné tam už bylo napsáno.

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1344796

a níže....

A tady už dejte pokoj,fírové a šotouši.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.17.84
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 19:36:42    Odkaz na tento příspěvek  

PeS38 je fakt kandidát na fíru? No to tedy potěškoště...já myslel, že jde o nedozrálého pubescenta typu RudýĎábel nebo Rammstein...

Myšleno se vší vážností a při plném vědomí.
Eancode
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 19:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova:Jen doufám, že tě nadšený radiomatér typu Bambule či Eeancoda s názorem "jen tak mezi námi, není vůbec těžké se do tohoto hovoru zapojit" pošle do nějakého průseru.

Do cizího pásma jsem zasáhnul jen jednou, bylo to v místě, kde jsem neměl mobilní telefon a můj kamarád na místě zkolaboval. A nebylo to drážní pásmo, ale IZS. A jestli tě to zajímá, nikdo mě za to nikde nepopotahoval.

Jinak bych si nikdy nedovolil zasahovat do cizího pásma, to je o sebrání licence a mastnou pokutu…
Tak nevím, proč si mě bereš do úst.
Prosím nevykat!
Nějaký problém? Řekni mi to z IP do IP. IP: 193.165.152.53
host2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.223.33
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:13:47    Odkaz na tento příspěvek  

Do cizího pásma jsem zasáhnul jen jednou, bylo to v místě, kde jsem neměl mobilní telefon a můj kamarád na místě zkolaboval. A nebylo to drážní pásmo, ale IZS. A jestli tě to zajímá, nikdo mě za to nikde nepopotahoval.

To ale můžeš v případě krajní nouze a nemůže se ti za to nic stát.

Jinak bych si nikdy nedovolil zasahovat do cizího pásma, to je o sebrání licence a mastnou pokutu…

A když bude nějaká újma tak i o kriminál..
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

du blejt:ale o tom,že se fírové bojí průseru až jim do toho někdo něco kecne Ano přesně tak.
třeba posun nejen na ústní pokyn,ale až toho člověka třeba i uvidí Kravina, já nikoho vidět nemusím (mnohde to ani není možné).
ohledně vysílaček a legitimity zveřejňování těchto kmitočtů má pravdu Bohužel, v tom máte pravdu a taky mě to dosti před tím časem překvapilo.
To že jsem nadhodil, že o ježdění ví prd, jsem myslel tak, že ještě nezažil situaci kdy není na krok vidět, mašina je sbírka katastrof, zab. zař nefachčí jak má a podobně..V takové stresové situaci je vysílačka spásou...
No a když si představím, že nějaký blb tady začne rozjímat o tom co kdo řekl/neřekl mě docela irituje. To nemluvím o tom, že by ji mohl rušit. To není myšleno na žádnou konkrétní osobu.
Necháme to být, jen by mě zajímalo co kdo má z toho poslouchat ..."suneme, suneme, pomalu a stůj..."
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Eancode
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Necháme to být, jen by mě zajímalo co kdo má z toho poslouchat ..."suneme, suneme, pomalu a stůj..."
To je to stejné, jako by ses zeptal, co má kdo z toho, že stojí u trati a fotí lokomotivy, že sedí u vody a má nahozené pruty a tak dále…
Prosím nevykat!
Nějaký problém? Řekni mi to z IP do IP. IP: 193.165.152.53
Eancode
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host2: Ano, já to vím. V případě krajní nouze můžu hovořit na jakémkoliv pásmu a každý, kdo volání o pomoc zachytí, má povinnost na ně zareagovat. Bohužel ne každý je ochotný…
Prosím nevykat!
Nějaký problém? Řekni mi to z IP do IP. IP: 193.165.152.53
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož se už celkem hodně roků profesně pohybuji kolem kmitočtů a vysílání a mým častým partnerem je právě ČTÚ, musím plně potvrdit to co píše Pes38 v příspěvku 3813. Pokud si někdo myslí něco jiného, je to jeho smůla.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3267
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eancode: No tedy bych řekl, že focení mašinek, lovení rybiček, sbírání známek je koníček/zábava. Někdo může namítat že jsou praštění..no a co, každý má nějakou úchylku.
Ale poslouchat cizí hovory je neslušné, když už to není protizákoné...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaměstnání a zaměstnavatele do toho netahej, informace jsou z internetu, kde si je každý může najít
Stejný případ, nemyslíš? Taky jsem použil jen údajů z Káčka. Aneb: jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

se fírové bojí průseru až jim do toho někdo něco kecne
A vy se divíte? Zatím zdaleka nepoznám všechny výpravčí po hlase a mám kvůli tomu snad volat zpět telefonem do dopravy? Já aspoň tuším, že se nějaký jouda může naladit (popř něco kecnout), ale co s kolegy, kteří o tom nemají potuchy? Takový strojvedoucí lehce předdůchodového věku tomu nebude chtít ani věřit.

Tak nevím, proč si mě bereš do úst.
Zcela záměrně. Jako prototyp mladého jedince, který všechno zná (dokazuje atesty) všechno ví, všude byl a nic mu není svaté (hon na Jánošíka). Ale v tom se nikdy nemůžeme shodnout.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova je velmi slušný člověk

Ano to plně podepisuji ...


P.S. Což se o jiných říct nemůže ...


ICQ 237-113-861
Eancode
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 21:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměc_z_ova: Všechno neznám, jen to, co mě baví (a síťařina mezi to patří), byl jsem akorát jednou v ČOVce, a u honu na Jánošíka mi nebylo svaté co přesně?

(Ále, beru zpět, nemá cenu to řešit)

(Příspěvek byl editován uživatelem ean-code.)
Prosím nevykat!
Nějaký problém? Řekni mi to z IP do IP. IP: 193.165.152.53
exLetec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.11.6
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 22:17:46    Odkaz na tento příspěvek  

To Oldcerry: Necháme to být, jen by mě zajímalo co kdo má z toho poslouchat ..."suneme, suneme, pomalu a stůj..."

To samé jako lidé kteří poslouchají například letecký radiový provoz třeba na ruzyni. Mno myslím že je tady uplně jasné, že diskuze je v podstatě bez předmětná. Každý má svůj názor a nikdo ho nikomu nevymluví.
exLetec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.11.6
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 22:19:25    Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se zapoměl sem na ten odkaz. http://www.liveatc.net/search/?icao=PRG Zde si můžte všimnout že se dá vyhledat frekvence skoro veškerých letišť a jejich radiových částí.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 22:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova je velmi slušný člověk
Zase nepřehánějte, Ostrava je plná lidí co si myslí pravý opak. Stačí se zeptat téměř každého posunovače. A to se mnou táhlo celou vertikálou nákladní dopravy. Je ovšem zajímavé, že teď u posunu mění názory. Aspoň co se mi doneslo z kuloárů. Holt, jiná funkce - jiný pohled.

u honu na Jánošíka mi nebylo svaté co přesně?
Myslím, že jsem tehdy napsal vše, stejně jako ukončil debatu na toto téma. Nechme si něco na můj případný pobyt ve Znojmě, třeba se tam příští rok stavím zase zdolávat Kraví horu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Eancode
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 22:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Jsem pro, třeba se sejdeme u piva a nakonec zjistíme, že nejsme takoví blbci, jak si myslíme. (Ale uznávám, že by se mi občas hodil titul MBA - Mladý, Blbý, Ambiciozní).
Každopádně, jestli to ova ve tvém nicku značí Ostravu, tak spíš na mě narazíš tam…
Prosím nevykat!
Nějaký problém? Řekni mi to z IP do IP. IP: 193.165.152.53
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 23:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eancode: Vzhledem k tomu, že je tomu tak, začnu si dávat pozor.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4613
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 00:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdykoliv se dávají do éteru frekvence, všichni se z toho můžou po*rat... Přitom zjistit onu frekvenci nedá zas až takovou práci...

No vono stačí, když suneš na soupravu obsazenou lidma a teď ti do toho začne kecat výpravčí s příjezdovým fírou na opačné straně úvraťovaného vlaku. Stačí to udělat těsně před najetím a může to být dobrá prda. Natož když si uvědomím, že jsou pomatenci, kteří místo honění bab poslouchají v úkrytu pod peřinou radiovou komunikaci někde na nádru, nedej bože, aby jen spekulovali o tom, jak do ní přímo vstoupit.

Jen jsem v koutku duše doufal, že na "druhé straně barikády" dostaneš rozum.
Zatím je to jen z fírova hovna pára. Tak jaká druhá strana barikády? Osobně mne tato opakující se přestřelka vůbec nepřekvapuje. Tím, že se někdo zařadí do výcviku na fíru mu ještě fištrón (takový ten obecnější, než o mašinkách) nepřidá.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 11:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Už se to tu řešilo a já už podruhé říkám, že jsou to informace, které si může najít každý za 5 minut na internetu.
Tak ať dotyčný hledá a najde, když ho to zajímá. Nevidím jediný důvod, proč péct holuby a házet je do pusy.

Web se služebníma pomůckama se dá taky najít za pár vteřin na internetu. Vadilo by ti, kdyby sem někdo hodil link?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 15:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím je to jen z fírova hovna pára}}
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Kondy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 3-2009
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 15:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, neměl by někdo aktuální dislokaci strojů ČDC a ČD?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3263
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 17:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hehe zase klasika, někdo prozradil těžce tajné frekvence
Nicméně člověk, jehož zájmem je sedět doma a poslouchat kecy typu záloha na třetí obsazenou můžeš sunout, je podle mě čistej magor, zralej pro Chocholouška, to už s hobby nemá co dělat.
Velký Bratr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.86.111.225
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 18:00:16    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Ono v té vysílačce není slyšet jen "na pátý dobrá" nebo "z osmý do depa". S trochou štěstí být ve správný čas na správném kanále tam jsou slyšet vskutku humorné situace, když má službu místní srandista, jindy se tam řeší nikde nenahlášené průsery a nebo když slouží místní cholerik, stačí sebemenší zádrhel a vysílačka se červená pod lavinou sprostých slov.

Ale z jiného pohledu. Již několikrát jsem litoval, že nemám ručku při sobě. Ať už se jednalo o "couvající vlak" (vepředu červené, vzadu bílé), zapomenuté oba panty nahoře při 100+ km/h, nebo mnohem častěji při projetí pomalé. Z toho dnes během půl hodiny dvakrát. Ono vůbec trefování fírů na půl roku starou PJ je dobrá komedie. Nebo spíš tragédie
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7865
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 18:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já myslel, že odposlouchávaj jen cvičáci...no to potěš teda..
Bužírka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.166.188
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 19:15:46    Odkaz na tento příspěvek  

Existuje možnost nepřátelského odposlechu, který může zvrátit výsledek nejednoho bojového úkolu. Proto je důležité mít na paměti základní pravidlo: „Nepřítel naslouchá!“ Dalším úskalím je nutnost dobrého výcviku obsluhy. Protože jen pak, mohou být informace poskytovány, jasně a stručně. To znamená bez zbytečného povídání. Platí zde tři pravidla:
1. Nepřítel naslouchá
2. Rádiová komunikace má být jasná a stručná.
3. Dodržuj rádiový klid
Dále se doporučuje mluvit maďarsky nebo pozpátku (je to hodně podobné). Pak může mít nepřítel potíže s dekódováním.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3125
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 10:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velký bratr: mistrem rádiové komunikace byl jistý Z.R. z metra - ten dokázal rozdávat pokyny při noční TBZ na ověření intervalu (4 soupravy za sebou na minimální interval a dvě ostrá kola) tak přesným a zároveň vtipným způsobem, že to mělo neobyčejně pozitivní vliv na "bojovou morálku mužstva".
(minulý čas zde naštěstí znamená jenom to, že je na jiném postu)

No a z vršovického ranžíru by se mohlo dodat oznámení o nadcházejícím začátku rozpouštění z hrbu slovy "tak a budeme se koulovati"... (pro méně chápavé: rozpouštění z hrbu se lidově nazývá "koulení").
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 10:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velký Bratr
a z čeho máš největší orgasmus?
Že někdo prostě zapomene pakeťák navolený na dva sběrače? Jak ti k tomu pomůže vysílačka? On to tam někdo říká tohle?
Ty musíš být opravdu případ
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4623
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 10:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono vůbec trefování fírů na půl roku starou PJ je dobrá komedie. Nebo spíš tragédie

Ty ses někdy trefoval na takovou pomalou, chytráku? Třeba ze 120 na 30 ku? No já že bych se přišel poučit, občas se taky netrefím, ne že bych ji prohulil rychlostí vyšší, ale většinou přebrzdím.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 13:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Von pes vůbec rád strká čumák kam nemá.
Vůbec bych se nedivil, kdyby ho do něj časem někdo kopnul.
Wodě vale!
ad největší Kačerova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.50.119.142
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 15:55:10    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej ...(minulý čas zde naštěstí znamená jenom to, že je na jiném postu)

Naštěstí pro něj byl přesunut z vlakového na technický, kde má na vše podstatně více času si rozmyslet, jestli to udělá rozumně nebo to opět zbrkle zmastí. Někteří fírové už byli na chování McQ dost alergičtí.