K-report
 

Archiv do 7. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 7. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Velký Bratr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.86.111.225
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 18:34:54    Odkaz na tento příspěvek  

Že někdo prostě zapomene pakeťák navolený na dva sběrače? Jak ti k tomu pomůže vysílačka? On to tam někdo říká tohle?
Jistě, občas někdo do vysílačky blafne "bacha, jedeš na dva smetáky". Předpokládám, že rychlík 120 km/h by za slunného dne na dva smetáky asi jezdit neměl.

Ty musíš být opravdu případ
A kdo na tomto fóru není?

Ty ses někdy trefoval na takovou pomalou, chytráku? Třeba ze 120 na 30 ku? No já že bych se přišel poučit, občas se taky netrefím, ne že bych ji prohulil rychlostí vyšší, ale většinou přebrzdím.
Netrefoval, jsem placen za jinou práci. Nějaké tolerance +/- neřeším, spíš mám na mysli případy, kdy maník s ešusem nebo hydrou jede 600 m před PJ30 60 km/h a méně, aby se trefil. Nejsou to bohužel ojedinělé případy, spíše naopak. Že v relativně krátké době 3 různé náklady s různými lokomotivami jedoucí zvolna do 50 km/h přebrzdí tak, až zastaví a pak 2 minuty foukají soupravu, to se mi nezdá být způsobené závadou na vlaku. Před půl rokem jeden fíra tak moc doháněl zpoždění, že na PJ30 přes MP zapomněl a pak odhadem 200 m před PJ sahal po rychlobrzdě, aby aspoň trochu zpomalil ze 120 km/h. Když pak přijede vlak, svižně, nikoli za použití rychlobrzdy, zabrzdí přesně na PJ a hned za ní opět zrychluje, bere to člověk spíš jako malý zázrak, ne jako samozřejmost. Přitom u trati nebydlím, ani u ní netrávím hodiny, jen ji občas musím přejet na dohled od zmiňované PJ, abych se dostal do sousední vesnice.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3268
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 18:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, občas někdo do vysílačky blafne "bacha, jedeš na dva smetáky"

Se simplexovou ručkou, asi těžžko zavoláš vlak přihlášený na duplexu.

Ty si prostě geniální, ty vidíš, po čem fíra sahá, jak brzdí, odhadneš od oka rychlost, přihlaš se k ČD, ty je zachráníš čeeče
Velký Bratr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.86.111.225
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 19:38:40    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Raději blafnu do ručky, i když je šance, že to fíra neuslyší, než abych jen nečinně koukal, jak se vlak motá do drátů a alibisticky si říkal, že by mě fíra stejně neslyšel. Nezapomínej, že jsou tratě, kde mohu být s ručkou celkem dobře úspěšný.

Ač fíra nejsem, asi bych raději vzal za rychlobrzdu, než abych prohučel stavbou s kolejemi na traverze a stavební technikou okolo. Pšoukání protismyků na většine vozů, ač je trať suchá a projetá předchozím svazkem 5 osobních vlaků, asi nesvědčí o zrovna mírném brždění

U ČD se realizují jiní borci, mě je pro ČD škoda
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.243.92
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 21:55:32    Odkaz na tento příspěvek  

Velký Bratře, kupte si něco u Krále železnic a pak si to doma organizujte. A nemějte péči o to, jak fírovstvo jezdí. Věřte, že se všichni snažíme a tyhle historky o tom, jak spasíte chybujícího fíru jako poučený divák s vysílačkou opravdu svědčí o tom, že věci fááákt rozumíte. Jednoho takového znám, pobíhá občas v Brně po peronech :-)
Zdravím ostatní normální - a ještě jednou se omlouvám za rozpoutání tohoto boje. Ale i reakce např. Jáchyma a stroje mne utvrzuje v tom, že ač by to bylo stokrát legální, tak je mi to proti srsti. A Pes si může dál dokazovat, jakej je bourák a machr. Nic jsi nepochopil Ivánku...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4627
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 22:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pšoukání protismyků na většine vozů, ač je trať suchá a projetá předchozím svazkem 5 osobních vlaků, asi nesvědčí o zrovna mírném brždění

Možná to svědčí o nedobré kondici protismyků. Stává se poměrně často, že pšoukají i při velmi mírném přibrždění.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7884
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 22:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

By mě zajímalo komu ve skutečnosti patří přezdívka Velký bratr...evidentně to tady zná, ví jak to tady chodí, takže zřejmě další přezdívka někoho...chjo..

Ty Velkej, a co je tvé zaměstnání, že tomu tak rozumíš??předpokládám, že s Dráhou něco společné máš, protože pokud ne, tak nemáš co do čeho mluvit někde ze stráně z vysílačky..
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3269
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 22:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pšoukání protismyků na většine vozů, ač je trať suchá a projetá předchozím svazkem 5 osobních vlaků, asi nesvědčí o zrovna mírném brždění

To svědčí o tvých nesmyslných dojmech, protože jejich šoukání o ničem takovým nesvědčí.
Jeden blázen s vysílačkou chodí po brněnském nádraží dělá tam dispečéra, tak bys ho mohl střídat na "směně" s těma znalostma
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7885
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 22:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoho takového znám, pobíhá občas v Brně po peronech :-)
jo to je borec první třídy, toho je jenom na peronu škoda...ikdyž sme ho s kámošm kdysi zachytili zřejmě při brigádičině v uplně jiné funkci, jezdil s popelářema...:-)
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6322
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 23:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lůba: Někdo s vysílačkou chodí po brněnském nádraží
někdo po třebovských putykách
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Danny151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 00:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Toho co chodí po Třebovských putykách znám, je to posunovač z Pardubic, jezdí tam občas za mnou, já tam taky chodím s vysílačkou, ráno z nádraží a odpoledne na nádraží. Stále jsem napříjmu na 3. simplexu. Narozdíl od toho z Brna jsme ale normální, o Brňenském ''dispečerovi'' jsem už slyšel.
www.lokomotivy.wsn.cz
Jsem osoba se zákazem vstupu do kolejiště!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7901
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 00:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Danny151:
jen zasvěcení vědí, koho Šari myslel...:-)toho co ty, určitě ne:-)
Bambule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.56.98
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 00:36:11    Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak koukám tak můj dotaz tu odstartoval docela pěknou debatu jestli je to dobře nebo ne... mno pánové já bych rád jenom podotkl ať si každý sáhne do svědomí,jeden poskytne info o frekvenci,druhý si natáčí jízdu na esu a pak to dává na youtube a třetí...radši ani nic neřikám. Rozpočítejte se sami.pa
bobule2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.229.251
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 00:53:37    Odkaz na tento příspěvek  

Babule: Zbytečný. Na týhle debatě v principu o hov*ě se vyblily dvě stránky sra*ek a pár lidí si zbytečně zvedlo krevní tlak a zkrátilo život... To je celý. Přesně se to dalo čekat už když si se ptal, stejně se nic kloudnýho nevyřešilo a nevyřeší jen se naklepaly tisíce znaků do klávesnice... a hov*o z toho.

Ano, kdo je bez viny......však vite...
Velký Bratr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.74.37.205
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 13:02:58    Odkaz na tento příspěvek  

VIA: U krále železnic si za dva tisíce nic nekoupím, ručku z bazáče mám ale celkem použitelnou a je s ní víc srandy

Nemyslím si, že bych fíru spasil. Ostatně je na něm, jestli to bude ignorovat, nebo chybu napraví. Stejně jako když bude stát někdo u trati a cosi mu signalizovat. Netřeba mít obavy, nejsem nesvéprávný, abych jentak do éteru vysílal nějaká moudra. Psal jsem o krátkém a prostém upozornění fíry na problém, který by mohl skončit ještě větším problémem. Nepsal jsem nic o tom, že bych seděl ve vlaku a fíru buzeroval za to, že jede jak šnek.

Drn: Ano, občas pšouká vůz i při lehkém brždění, ale většina z 9 vozů, ne-li všechny?

Luboš_ct: Pokud na tebe bude někdo mávat u trati, také to budeš ignorovat, protože nemá stejnokroj ČD? Nebo když se ti ve vysílačce ozve "náklad co právě projíždí Bezprávím na plošiňáku máš uvolněnou klanici a štrejchá o štěrk, je to pátej kočár za mašinou vlevo ve směru jízdy", půjdeš se podívat až po prokázání se dotyčného, že je to fíra a dané věci tedy dostatečně rozumí?

Fýra: "Dispečera" střídat nemohu, neboť musím organizovat provoz někde jinde

bobule2: Teď už je to debata o h..., ale kde jinde by si někteří jedinci mohli honit triko, jak jsou fírové bezchybní a nikdo jim do toho nemá co kecat
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 16:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane, který si říká Velký Bratr. Takové poraděnky mám ze všeho nejraději. Sami sice neumí, co mám umět já, ale radit a kritizovat dovedou. Jako např. nedávno zastavil Mirel vlak v Třebový před peronem a zde jsme si mohli přečíst, že fíra špatně obsloužil VZ. Informátor u toho sice nebyl, ale ví vše nejlépe. Člověče, udělejte si zkoušky, nechte se zaměstnat u dráhy a pak, až se tím řemeslem budete pár let živit, pak něco napište. Zatím je to, jako byste rozdával recepty na vaření, sám neuměje ani vařit pigičaj. Fírové jsou tak bezchybní, jak jsou bezchybní lidé, byť prošli sítem přísného výběru. ...a nikdo jim do toho kecat nemá. No to nemá. Kecat mi do práce dovolím omezeně jen tomu, kdo se mnou za moji činnost spoluzodpovídá. Pokud by mně chtěl do mé práce kecat kdokoli jiný, byť s plackou na mašinu, pak si vystoupí, to mu garantuji. Vám bych radil věnovat se nám společně milým železnicím poněkud z jiného úhlu. Kolem mašin a železnice vůbec je jistě mnohem víc zajímavých věcí, než sledovat, zda fíra brzdí prudce či nikoliv. A už vůbec byste si neměl dovolit kecat do RST v pásmech vyhražených jiným než amatérům. Na to je taky zákon. Je mi líto, Velký Bratře, ale jsem rád, že nejste mým sourozencem. P.
Bambule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.56.98
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 16:42:03    Odkaz na tento příspěvek  

podroužek: Vážený pane ujišťuji Vás že kdybych měl placku na mašinu a kecal vám do řemesla tak máte velké potíže s uskutečněním vaší bajky o tom že si vystoupím.Na to je mezi námi též paragraf...
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bambule...
Hlavně v klidu s těmi paragrafy. Mazal byste jak namydlenej blesk. Placka/neplacka.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4634
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plha:

Vona je ta Bambule nějaká rozpičouřená, že? Takovejch šašků už jsme zažili. Nemusíš ho vůbec vyhazovat. Stačí mu předat řízení a placka zbledne.

Bambule:

Skutečně znalej majitel placky se totiž nechová jako hovado a nevyhrožuje. To bývá člověk skutečně znalý profese a spíš kolega, než buzerant.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4635
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bambule:
druhý si natáčí jízdu na esu a pak to dává na youtube
Porušuje tím natáčením ze stacionáru něčím nějaký předpis, chytrolíne?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se nám to opět začíná rozjíždět...
http://www.novinky.cz/domaci/185683-student-agency-potresta-antik ampani-cssd-za-to-ze-nedostala-regionalni-vlaky.html
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4636
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura je nemocný člověk. Je mi ho líto.

Už jen ten titulek. Student agency potrestá ČSSD. Bože to je honimír. Kdyby ty prachy co do toho vrazí radši použil na zušlechtění přeci jen již drobet přezrálých busů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím co předvedl už při jednom výběrovém řízení nějak nechápu na co si vlastně chce stěžovat. Ale třeba má nějaký tajný trumf v rukávu a ještě budeme všichni koukat.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4637
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, občas pšouká vůz i při lehkém brždění, ale většina z 9 vozů, ne-li všechny?

Nic ve zlým, ale i v úplném bezvětří a jasnu může být adheze mizerná. kdoví, proč to pšoukalo. Nicméně, to že to pšouká ještě vůbec nic neříká o tom, jestli fíra jede (brzdí) jak má, nebo špatně. Nejvíc se mi líbí, jak tu kdekdo posuzuje naši práci, aniž o ní má šajna většího, než to, co si přečte v Ábíčku a na Káčku.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bambule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.56.98
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 17:50:20    Odkaz na tento příspěvek  

ehm....Drne... stacionár se hýbe sám od sebe při jízdě na AVV?? viz 471 a Úholičky že ty tvrdé jádro kolektivu
Velký Bratr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.52.155.58
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 18:04:01    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Když na někoho odpovídáte, je dobré odpovídat v kontextu, nikoli na jednotlivá slovíčka, která vytržená právě z toho kontextu nedávají smysl.

Když na mě na přechodu ve městě ukazuje chodec, že jedu na parkovačky, také si rozsvítím, poděkuji a rozhodně na něj nevyletím, ať mi ukáže svůj řidičák, jestli je dost fundovaný mi kecat do řízení. Když už na fíru něco mávám, dávám si velký pozor na to, aby to bylo něco, o čem třeba kvůli opomenutí neví nebo ani nemůže vědět. Někdo chybu vmžiku napraví, Drn třeba i poděkuje, někdo mě pošle do háje, že nejsem fíra a nemám mu do toho co kecat. I když se jedná třeba o dříve zmiňovaný červené koncovky na začátku vlaku snadno rozpoznatelné i běžným laikem.

Drn: Opět v tom zcela konkrétním případě by asi bylo špatně, kdyby protismyky reagovaly z jiného důvodu, než že fíra použil rychlobrzdu. Vletět do PJ30 plné lidí a stavební techniky s nejistou GPK by asi nebylo dobré. Mě šlo primárně o nepřečtění rozkazu a přehlédnutí PJ na trati, než o nějaký styl brždění, jak zde bylo špatně pochopeno.

Dané téma považuji již za vyčerpané, navrhuji ho tedy vyměnit za ještě výživnější s panem Jančurou versus politikou ČSSD
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 18:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek, souhlas.
Drn- pžízpěvek-4634
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 18:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim Vas, mam takovej hloupej dotaz. Predem rikam, ze vlakum absolutne nerozumim, cili se budu vyjadrovat mezi zel. znalcema jako idiot. Ale presto me zajima tohle: Ted v posledni dobe jsem nekolikrat potkal pri cekani na prejezdu v Praze-Kbelich soupravu nejakyho motoraku /takovej kulatej :-)/, co mel stara loga CSD /to v ovalu/ a vypadal po nejake vetsi oprave. Nevi nekdo o co jde ? Nejaka historicka souprava nebo tak neco ?
Predem dik.
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 18:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý Velký bratře: Je vidět, že o provozu na kolejích NĚCO MÁLO možná víš. Ale asi jenom to, že vlaky jezdí po kolejích. Když pojedu jako fíra s vlakem a někdo na mě bude "MÁVAT", tak mu možná taky zamávám, zejména bude-li to pěkná žena nebo dítě. Ale bude-li mi někdo dávat patřičný POKYN (určitě víš, co to znamená), tak se jím budu řídit. Ještě musím poznamenat, podle toho, zda tato osoba, případně návěstidlo mi smí tento pokyn dát. Pokud máš na mysli návěst "Stůj, zastavte všemi prostředky", je mi jedno, kdo ji dává a okamžitě budu podle ní jednat.
Protismyky - je vidět, že ses asi na mašině nesvezl (natož abys ji řídil)! Jejich zaúčinkování není podmíněno použitím rychlobrzdy, ale čidla (tachoalternátory) na jednotlivých nápravách hlídají případné rozdíly otáček náprav a při brzdění případně vypouští částečně vzduch z brzdových válců. Pokud bys jezdil, tak by se Ti určitě už stalo, že si lehce přibrzdíš (0,5 baru ve válcích) a jedeš jako sáně - a žádná rychlobrzda.
A že někdo profrčel PJ vyšší rychlostí? Tys tu rychlost měl možnost měřit? Byl strojvedoucí správně zpraven o této PJ (za své dlouholeté praxe se mi povedlo, že jsem na ni rozkaz nedostal a ona tam byla - a to pak padaly kufry).
A dále, byla PJ řádně označena?

PS: ač s panem Fírou zde na fóru většinou nesouhlasím, tak v jeho posledních příspěvcích mu dávám za pravdu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4638
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ehm....Drne... stacionár se hýbe sám od sebe při jízdě na AVV?? viz 471 a Úholičky že ty tvrdé jádro kolektivu

Mluvils o natáčení na esech, tak neuhýbej. Ale abych to neokecával. Ano, natáčel jsem jednou na ešusu z ruky, za jízdy na AVV. Můžeš to ohlásit. Je to víc, než půl roku.

Od té doby točím jen občas a výhradně ze stativku a nebo z čelovky. Je na tom něco špatného? Mám toho doma hafo giga videí. Ale uvažuju, že to přestanu na youtube dávat. Nemám rád, když něco dělám pro druhé a pak se najdou divní pacholci, ještě k tomu anonymní, kteří mají nutnou potřebu fíry stále v něčem mistrovat a zkoušet na nás nějaké silácké kecy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen ať si pindaj, my jsme na to zvyklý...
Platí to stále. Kvůli pár takovým bych z toho nedělal vědu. Myslím si, že stále převažuje většina lidí, kteří se ta videa rádi podívají. I já k nim patřím.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.9.246
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:32:27    Odkaz na tento příspěvek  

s215sl: to co jsi viděl by s nějvětší pravděpodobností mohl být motorový vůz 851.008, postaru M286.1008, patřící KŽC. Tenhle dnes již muzejní kousek se v poslední době potuloval po různých výletech...v diskuzi okolo tratí 040&spol je fotka v Nové Pace.
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241:
Dik, koukal sem na tu fotku z Novy Paky, ale myslim, ze to asi neni ono. To, co uz jsem asi 3x videl na trati ve Kbelich melo vyrazna zluta loga CSD (ktery na ty novopacky fotce nevidim).
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 4638: Kašli na něj, na magůrka.
Má zkušenost praví, že ti machýrci a dovšehorypákstrkači si časem šeredně natlučou.
Wodě vale!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 20:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemám rád, když něco dělám pro druhé a pak se najdou divní pacholci, ještě k tomu anonymní, kteří mají nutnou potřebu fíry stále v něčem mistrovat a zkoušet na nás nějaké silácké kecy.
Nesmíš se nechat znechutit. Já (a plno dalších lidí) se na tvoje videa rád dívám. Takový magory, kteří ti nesahají ani po kotníky, to chce ignorovat.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 23:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S215sl: není to 854 v historickém nátěru...?
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 10:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi záhadou jak pan VB rozezná úplný provozní zabrždění od rychlobrzdy pokud nevidí na magnety nebo na manometry ?!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7912
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 11:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Ty natáčíš za jízdy videa a cpeš je šotoušům na net???tak to je síla

Velký bratr:
Zajímavě se uhýbáš od různých témat, já psal jasně, že do vysílačky nemáš co kecat, nic o nějakém mávání někde u trati...v neděli na mne mávalo tolik lidí, páč bylo hezky, tak sem jim taky zamával...
když se ti ve vysílačce ozve "náklad co právě projíždí Bezprávím na plošiňáku máš uvolněnou klanici a štrejchá o štěrk

Kdyby se něco podobného stalo a někdo z éteru toto řekl, zřejmě bych se jal brždění, ale hned posléze bych se ptal, kdo že mi tuto info dává...jméno a místo, abych to pak mohl použít do hlášení..
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 16:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To točíš ty ? Ty videa sou dost dobré.
Lukyncz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 17:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Díky za ta videa, jsou super.
Jinak se nepovažuju za šotouše, nenosim tlustý brýle, nemam uhrovitej obličej a 3 roky sepranou mikinu, jak si tady většina z Vás šotouše představuje... Jsem prostě jen fanda železnice.
www.kolejnice.estranky.cz
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 20:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S215sl
Nemohlo to být něco takového?
1. září vyšlo nové CD Stínů Plamenů s názvem Mrtvá komora...1. Úhlavský kanalizační sběrač, 2. Litinový teror, 3. Mrtvá komora, 4. Strojírenský sběrač, 5. Žár stoky v plamenech, 6. Pod tíhou tmy, 7. Odpusť vodárny, 8. Zatmění plamenů, 9. Plošná ratizace Plzně
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4641
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 22:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty natáčíš za jízdy videa a cpeš je šotoušům na net???tak to je síla

Nedělám to pro sebe. Jednou mne o to kdosi požádal, tak jsem to zkusil a líbí se to, tak občas něco natočím. Je na tom snad něco špatného? Nejsem šotouš a nedívám se na to pořád dokola. Jen to překopu do AVI a natáhnu na youtube. To je vše. Sem tam trošku poopravím v editoru a jedno jsem si ozvučil.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 22:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná OT..ale myslím, že český prototyp šotouše je jen slabý odvar ...šotiči
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7931
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 22:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
jo však v pohodě, já jen, že si tady z kdekoho občas děláš jakej kdo není a pak zjistím toto:-)natáčel sem jen jednou...
Když Tě to baví...
Doktorkroupa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 08:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slyšel jsem zprostředkované od kolegy že kvůli nějaké fotce tady na K-repu dostal výtku od nadřízeného, protože některý z představených depa sem takě dochází a reviduje co jeho ovečky páchají v rozporu s interními předpisy firmy.
Vítejte v mé ordinaci...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 11:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu maš pravdu... Jeden z mych kolegu za tohle pojeb dostal a ja se taky pozvolna chystam podle kuloarnich informaci na kobereček...
Jen by mně zajimalo, jestli naši páni nadřizeni chodi na KRP ve svem volnem čase nebo v pracovni době...

A když už se tady nad tim zamyšlim, tak trochu mně jen mrzi jedna věc. Praci se myslim věnuju na 100 %, což je třeba vidět na tom, že pomužu babičce do schodu, mamince s kočarkem, snažim se kratit zpožděni a spoustu takovych tech drobnosti ktere děla velka spousta z nas. Potom mam nočni, po ktere přijdu zničeny, je mlha, prši, ja se taktak doškrabu abych lidi dovezl tam kde chtěji pokud možno v čas. Přijdu po denni, unaveny, protože mi pod naraznikama projelo pět aut a nespočet lidi. A draha teď už byvala polovička se podivuje nad tim, že s ni nechci jit na nakupy ktere jsem ji slibil minuly tyden, kdy jsme se viděli naposled, jelikož od te doby jsem byl pořad někde v hajzlu po nocležkach.

A pak člověk, ktery si chodi pravidelně do prace, ma si kdy a kam zajit v klidu na teple jidlo, konči v rozumny čas odpoledne a přijde domu za milujici rodinou mně začne dupat za to, že se svemu koničku věnuju i mimo pracovni dobu.

Vašnosti nikterak nesnižuju odpovědnost a naročnost Vaši prace, je věru taky zodpovědna. Jako každa jina.
Ale buďte tak nesmirně laskav a energii kterou věnujete tomu, abyste dupal lidi za nesmysly vložte třeba tomu, aby ti lidi ktere dupete chodili do prace pravidelněji, krom jeji podstaty byla meně stresova a byla co nejvice odproštěna od zaležitosti, ktere jeji už tak naročnost ještě zhoršují. Třeba se potom dostavi to, co Vy neračte vubec řešit- personal bude spokojenějši a do prace nebude chodit s odporem. A když budou lidi v pohodě, bude i ten vysledek jinak vypadat.
Neustale řešite nasledky, ale řeště raději přičiny.
A až zas nejaky anonym bude chtit ukazat jak je velky a duležity tim, že zveřejni muj mail- za sve jmeno a nazory se nestydim. S pozdravem L. Antalec
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 12:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veľmi pravdivo popísané.
Nie som umelecký fotograf,preto v mojich príspevkoch uverejnené fotografie nepodliehajú spoplatneniu.Možno ich voľne šíriť,upravovať a samozrejme aj MAZAŤ.Howgh.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4643
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 13:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LubošCT:

Opakuji ještě jednou. Natáčím pro šotouše, ač si z nich občas dělám srandu. Ne pro sebe. Fakt si myslíš, že jsem takovej mák, abych se doma kochal tím, co skoro denně vidím v reálu a někdy mne to už i nudí?

A si tu dělá kdekdo z kdekoho, tak proč bych si ji nemohl občas udělat i já? Ty taky nejsi výjimka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3273
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 13:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem viděl příspěvky několik uživatelů k reportu vybrané jistým školařem DVI promítané na zdi při školení strojvedoucích
Jednalo se o jisté názory na rozbor jedné nehody.
Jinak já jsem třeb podepisoval dodatek k pracovní smlouvě ve smyslu, že nesmím někam vynášet obchodní informace firmy, kde se píše mimo jiné i o tom, že kdyby tím vznikla firmě škoda, můžu jí klidně i zaplatit o rozvázání prac. poměru nemluvě.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3274
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 13:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn já si je pouštím doma i sám, jako poznání skvělé, můžeš si to zastavit, přiblížit a nic ti neunikne
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 14:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo (652): Ano, to by mohlo byt ono, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze to logo CSD bylo v ovalu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4644
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 16:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
My, co známe své trasy jak své boty, nepotřebujeme domácí samostudium. ;-)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 16:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn no jo za ty roky to musí snad až nudit kolem komína
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 19:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se s těmi články nějak roztrhl pytel...
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=6 54702
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4647
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 08:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Nenudí, ale nenudí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 21:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá tu náhodou někdo personální oběhy 480 a 488 DKV Olomouc (PJ Valašské Meziříčí) z GVD 2007/2008 ?
ticho po pěšině
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.94.180.240
Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 02:38:25    Odkaz na tento příspěvek  

Víte, vyšel článek k dopravní obslužnosti do nového jízdního článku. První co mne uhodilo do očí bylo jméno Petr Hinterholzinger. A tak jsem si vzpomněl na jeden smutný příběh:
http://www.novinky.cz/krimi/173659-za-osm-mrtvych-pri-autonehode- soud-vymeril-6-5-roku.html
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 02:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to smutný přiběh, ale už je to užavřené, nic s tím neudělame, nechal bych to spát.Myslim že lide kolem toho si už vytrpěly dost.Nechme to fakt být.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7947
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 19:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
si myslíš, že jsem takovej mák, abych se doma kochal tím, co skoro denně vidím v reálu a někdy mne to už i nudí?
právěže něco podobného jsem si vubec nemyslel, je to snad někde z mého příspěvku znát?:-)
Ty taky nejsi výjimka
a vovo vo tom to je:-)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2009 - 01:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou, já to s jakýmkoliv videem z lokomotivy hodnotím jako dobrý počin. Například pro mě to má celkem hodnotu jako teoretická příprava na budoucí povolání. Vidím, jak se chová opakovač, jak vypadá v praxi přepnutí systému rukou fíry, nejenom kecama na papíře, tam si to představit neumím.
Použití houkačky, tlačítek bdělosti, techniku brždění, skutečný výhled z lokomotivy, zaměření se na značky, jízda v mlze, viditelnost návěstidel, prodleva mezi požadavkem na výběh a přepnutím mašiny z tahu do výběhu apod. Třeba videa od jaryse 163 jsou výborná.
Ještě by takhle někdo mohl spíchnout Banány (tam vím jen o několika videích, ale ty jsou spíš pro šotouše) a rád bych viděl v praxi Gorilu s Mirelem.
Mimochodem, já taky na Youtube figuruju v několika videích s autobusama na MHD. A majitele autorských práv sám uháním, aby se točilo. Teď se chystáme vytvořit něco profesionálnějšího s více záběry, muzikou a snad i jednoduchým scénářem. Není to ani tak pro šotouše, co si můžou sednout dopředu a zírat, ale tak nějak třeba i pro mě, až tu práci nebudu dělat, vždycky si na to rád vzpomenu. Máme tam návštěvnost i z ciziny. Může to posloužit i zájemcům o MHD z jiných měst, tak jako já nedávno hltal jízdu po liberecké 11. Takže čím víc videí, tím líp a jestli někdo máte Gorilu, Banán, 810, 749 apod. natočené z kabiny, sem s tím!
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2009 - 02:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S. Četl jsem ještě archiv, jestli to chápu správně, nezbývá, než Drnovi opět poděkovat.
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.