K-report
 

Archiv do 13. dubna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Mechanické závory » Archiv do 13. dubna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 08:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konopáč: Prosím o info - v atlasu drah jsou zakresleny závory také v Nemyčevsi, jsou tam ještě?
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 09:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza O: V Nemyčevsi jsem nebyl, ale doufám, že ještě fungují, o náhradě jsem neslyšel.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 09:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza O: Zatím by tam měly být dvoje dálkově ovládané. Jedny pravidelně, druhé jen na požádání. Návštěvu doporučuju, pěkné místo a bývají tam i příjemné závorářky :-)
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 09:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji, zkusím si tam naplánovat výlet.
Co v okolí by jste mi ještě doporučili?
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 958
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 09:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza O: Určitě Kamensko, které brzo padne. A taky se dá z Nemyčevsi pohodlně dojít do Butovsi na trati 041 (šel jsem to několikrát, ale v tomhle počasí by to bylo lepší po silnici než po polních cestách). V Butovsi se dají dobře fotit vlaky s mechanikama. Jinak Nemyčeves je dobrým cílem při vedení odklonových vlaků po 061. Skvělé fotky se dají pořídit v obloucích mezi Starým Místem a Nemyčevsí, navíc je to dost velké stoupání, takže tam ten náklad jede skoro krokem. Loni to tam nemělo chybu :-)
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 17:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrovice před třemi lety.
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 20:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnešní hádanka si myslím bude hodně jednoduchá, kde tyto mechaniky a stavědlo bývaly:

Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 20:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to nevím,ale typnu ,že usek tratě mezi J. Hradcem a Veselím /n L.
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 7-2002

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 21:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadlos:Jindřichův Hradec st.5.Odbočka na Novou Bystřici.
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 21:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, je to odbočka Kanclov. Stavědlo zmizelo spolu s mechanikama, zato vedle vyrostla krásná bílá reléová bouda k přejezdu, která jenom čeká na ňákýho sprejera Jenom pro zajímavost, stavědlo č. 4 v Dolním Skrýchově zbouráno nebylo, zato bylo s přilehlou vechtrovnou nově omítnuto a opatřeno novou cedulí. Fotku zatím nemám snad se tam brzo dostanu
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2009 - 18:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video z trati č. 200, na kterém jsem se snažil zaznamenat (nejen) co nejvíce mechanických závor na této trati: odkaz
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 09:00:32    Odkaz na tento příspěvek  

Kadlos: Na tom Kanclově to dříve byl úrovňový přejezd důležité hlavní silnice z Jindřichova Hradce na Pelhřimov. Nyní ta silnice má poblíž nadjezd.
Ladislav_kubera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 10:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Je zajímavé, jak se taková silnice neudržováním zužuje, že ani nelze odhadnout původní šíře. Přitom se tam musely vzájemně míjet náklaďáky a autobusy.
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 16:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V médíích teď proběhla informace,že proběhne plošné číslování veškerých přejezdů na území ČR. Bude se dát někde sehnat seznam těchto čísel s konkrétními polohami? Případně by to chtělo sestavit seznam s přejezdy vybavenými PZM. Dobrá věc nejen pro orientaci stavu mechanických závor.
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 18:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Most přes Kanclovské údolí a přeložka přes les k Rodvínovu byly otevřeny tuším v roce 1971, ale zajímavostí je, že lesní úsek před mostem existoval už za druhé světové války, takže se s přeložením cesty počítalo už hodně dávno. Do stavby nové silnice byl úsek vysypaný štěrkem a zarostlý nálety . Stará cesta se zúžila kvůli jejímu neudržování a tlení listí. I závory se do jejich zrušení otvíraly zcela výjimečně. Zvednuté závory se mi podařilo vyfotit v době, kdy byly mechaniky pomalu rušeny:




(Příspěvek byl editován uživatelem Kadlos.)
Mašva
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.209.191
Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 19:06:45    Odkaz na tento příspěvek  

Zde přikládám aktuální stav mechanických závor ve Skřivanech.

Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 10:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašva: snímek 4, ta AŽD břevna tam byla vždy?
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 19:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezi Hlubočepy a hl.Holyně se kope o 106. Přípravy pro AH a PZS.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 19:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Holyně se namísto hlásky stane automatický hradlo? Při bližším přezkoumání plachty mi opravdu nepřijde, že by tam jezdilo zas tolik vlaků, aby to muselo být rozděleno na dva oddíly.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3031
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 20:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš Kuba: Myslíš, že půlhodinový takt osobních vlaků ve špičce, díky kterému už mezi Smíchovem a Řeporyjemi jinak neproklouzne ani myš, je málo?
Podle mě by ale bylo spíš potřeba znovu vybudovat druhou kolej v Hlubočepích, aby z nich zase byla normální stanice.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 14:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Neříkám, že to je málo, ale ne zas tolik, aby tam musely být dva oddíly, i když na nějaký mimořádnosti se to asi hodí.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3037
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 15:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš Kuba: No ony ty mimořádnosti už nastaly, když kvůli opravě jedné z traťových kolejí na 171ce jely právě tudy příbramské rychlíky odklonem, a bylo potřeba odřeknout některé osobní vlaky.
Pokud ty zastávkové osobní vlaky zaplní trať tak, že se křižují v Řeporyjích, a na Smíchově mají dvouminutový obrat a pak jedou zase zpátky, tak to by na té trati musel být v tom úseku snad autoblok, aby tam projelo taky něco jiného, než jenom ty osobáky (tedy za předpokladu, že v Hlubočepích bude nadále jenom jedna kolej).

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 16:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Přes AH něco málo protlačíš, ale bez zpoždění osobáků se to neobejde, poněvadž mezi Hlubočepy a Smíchovem bude (předpokládám) stále jen jeden oddíl.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 08:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Daviv,Šotouš kuba:
No, původně se mluvilo o náhradě Hlubočep i Holyně AH, tedy mezistaniční úsek Smíchov-Řeporyje, ale nevím, jestli to stále platí.
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatujete? mňamňamňamňamňamňamňamňamňamňamňam



Kdo viděl film Jízda, tak asi ví o čem mluvím. Áňa, Radek a Franta jedou v kabrioletu vybaveni krabicí s nanuky a houkají na závorářku, aby je ještě pustila před padajícími břevny.

Problém je v tom, že nevím, kde se toto místo nachází - nevěděl by někdo? Film je z roku 1994, takže nepředpokládám, že v současnosti se tu přejezd otvírá a zavírá ručně při dnešní modernizaci přejezdů, navíc na silnici druhé či dokonce první třídy.

Prvně jsem si myslel při četnosti exteriérů, které byly točeny kolem Jindřichova Hradce, že se tento přejezd nachází na Barboře (mezi Děbolínem a Kardašovou Řečicí). Při podrobnější analýze tohoto screenshotu jsem usoudil že to Barbora určitě není (takové stromy tam určitě nejsou ani stanoviště závoráře). Podle omezené výšky si myslím že to bude elektrifikovaná trať
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3293
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 07:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj filmek Oka))))
Kde to,ale nevím ....
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 09:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadlos: Napadl mě Doňov...
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 10:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doňov to neni. V Doňově je silnice rovná, navíc tam byl klasický pohon ČKD a nebyl ovládaný přímo od závor, točilo se ze stavědla.

Taky mě napadl přejezd u Kardašovy Řečice. Profil silnice je stejný i ta odbočka vzadu mi přišla že je na Plasnou a závory se tu ovládaly přímo u břeven, jenže......

sice to je dávno, ale pamatuju si, že u Řečice byl pohon ČKD a břevna se tu sklápěla z obou stran silnice,

takový silný stromy tu taky bývaly, ale cirka do poloviny 60. let, kdy se tu počítalo s přemostěním údolí (asi jako Kanclov) a zrušení přejezdu. Stromy se sice vykácely, ale pak přišli Rusové a k realizaci mostu už nikdy nedošlo
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 13:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí vyluštit číslo na té černé tabulce pod značkou omezené podjezdné výšky. Vzhledem k nedávné diskuzi o značení přejezdů myslím, že i přes silniční značení by se to místo mělo identifikovat jasně .
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 15:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to bude číslo 23-013, ale na 100% si jistej nejsem. I když jsem dal maximální zoom a pouštěl film okýnko po okýnku při rychlosti 0,25 tak je to hodně nečitelný, může to být i 23-010
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3296
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 15:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je ,jestli tam ta klika u závor je opradvu funkční ,nebo tam byla dodána pouze pro scénu nátáčení .....
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 19:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konopáč: Slyšel jsem o tom, že automatický hradlo může mít jen jeden nebo dva oddíly, ale nikdy ne víc, co je na tom pravdy? Tam by to byly tři.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 19:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AH může mít maximálně dva oddíly a některé typy AH jsou zavedeny jen pro mezistaniční úseky, které nejsou rozděleny na oddíly.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 19:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Jak píše konopáč o nahrazení obou dopraven AH, je to tedy nesmysl. Buďto bude AH v Holyni nebo Hlubočepech nebo někde mezi tím. Viděl bych to tak, že Hlubočepy zůstanou (unikátní) stanicí a Holyně bude AH.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 21:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video, jehož součástí jsou mechanické závory ve Slavonicích: odkaz
Hansi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 08:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přejezd z filmu "Jízda" je skutečně s vysokou pravděpodobností na bývalém Zv 15 Kardašova Řečice - Jindřichův Hradec (Zv Mnich bylo o jeden kilometr dál a neslo číslo 16), závory byly zde - tak jako na snímku - jednodrátové, obsluhované místně. Závorářské stanoviště zrušeno cca v roce 2000.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 08:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansi: Podle mě se Zv Mnich i další v okolí rušily o něco dříve. V roce 1995 jsme byli na dovolené v Nové Včelnici a už v té době se na náhradě mech. závor pracovalo. Bývaly v té době i dlouhé NAD mezi Veselím a Horní Cerekví.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 09:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk, Šotouš_kuba: Měl jsem na mysli náhradu Holyně a (zároveň) Hlubočep AH s jedním návěstním bodem - tedy dva oddíly. Tehdy se mluvilo o umístění návěstního bodu poblíž někdejší hl. Nová Ves. To už je ale cca dva roky, současný scénář mi není znám.

(Příspěvek byl editován uživatelem konopáč.)
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 09:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to, že to asi už nebude dlouho trvat, co zmizí závory v Chodské Lhotě na 185, už se tam neco kope a kolem se povalujou nějaký kabely
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2576
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 11:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanikofil, Hansi :

Zv Mnich? To existovalo? Která trať a kolikatero Zv tam bylo?
děkuji za info :-)
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 979
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 11:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany: Závorářských stanovišť existovaly stovky, nebo spíš tisíce. Dnes už jich bohužel zbývá jen pár posledních a brzy nebude ani to. Zv Mnich bylo na trati 225 a pamatuji si někde na nástěnce informaci, že tamní pokladna byla tenkrát otevřena nepřetržitě.
Výrovka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 14:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte prosím někdo fotky bývalého Zv mezi Obrataní a Pořínem? Toto Zv obsluhovalo závory na silnici I. třídy a skončilo asi v roce 2000 (domek srovnán se zemí).
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 19:31:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansi: asi to tak opravdu bude . Pokud jsem správně rozluštil první dvojčíslí na cedulce označení přejezdu, které začínalo 23 (stejně jako označení silnice I/23) tak by to mělo být ono. Ty dvojitý břevna jsem si asi spletl s jiným přejezdem, jak říkám, už je to dávno a prd si pamatuju . Ta směrovka vzadu by teda měla označovat křižovatku na Plasnou.

Tyhle jednodrátovky si tam opravdu nepamatuju, ale vím, že se ovládaly z domku u přejezdu (který vzal za své v roce 2006 ). V tom případě si ale tenhle přejezd s těmi samými šraňkami zahrál ještě v jednom filmu - Okurkový hrdina (1963) s Václavem Sloupem v hlavní roli. Děj filmu je celkem o ničem, ale většina exteriéru byla točena v Jindřichově Hradci a okolí a právě jedna scéna se točila u stejného přejezdu. Tady je malá ukázka (omlouvám se za kvalitu screenshotů, jde pouze o srovnání místa):



(Příspěvek byl editován uživatelem Kadlos.)
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 19:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě přidávám foto závoráře z Rodvínova p. Bartoše, který tu sloužil několik let a právě on taky sloužil na zmiňovaném Zv Mnich. Bohužel přesně nevím, kdy se v Mnichu závory rušily, ani si moc nevybavuju, jak to tu vypadalo když tu ještě stála čekárna.

Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 01:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(omlouvám se za kvalitu screenshotů, jde pouze o srovnání místa):

To se vubec neomlouvej, pač není za co .....
Jinak hezká vzpomínka na starší TV
Mikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 11:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadlos: Zv Mnich bylo zrušeno 30.6.1998. Zv 15 o něco později: 7.1.1999.
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 16:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: ta televize už opravdu ňákej pátek pamatuje...a pořád je funkční
Ttjenik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 14:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den pánové,

nemá prosím někdo typový výkres světelného výstražníku AŽD nebo VUD. Nebo alespoň oměřenou skicu. Chystám se na leptaný model a nějak jsem se zasek.



Předem děkuji
http://ttjenik.wz.cz/
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 21:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyhle mechaniky to už mají spolu dalšími na stejné trati taky za pár (Tochovice).

Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Pozor! Zúčastni se tramvajovo-trolejbusové expedice Polsko 2009 - více tady
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 22:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TTJenik: tak v učebnici jsem našel pouze tohle. Je tam toho málo, ale k základnímu seznámení to snad stačí...

Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
Václavs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 29. března 2009 - 23:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Závory v Praze Holyni se již neobsluhují, hláska mimo provoz a jezdí se proti stůj.
Železnice Českého Krasu - Historický projekt tratí západně od Prahy, stav tratí odpovídá začátku devadesátých let. Pro Microsoft Train Simulator. Blížší informace zde.
Skype: Na120ce
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 10:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Václavs: Obsluhují se závory i hláska, ale jen, když je dopravní služba. Jsou tam nějaké problémy s nedostatkem lidí...
Ttjenik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 11:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:

Děkuji. Akorát nemohu přečíst tu prostřední kótu v prostředním obrázku. Nepodařilo by se ti to prosím rozluštit?

Díky
http://ttjenik.wz.cz/
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 20:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Néco o závorách v Plešivci.
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 10. dubna 2009 - 15:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Závory v Kunčicích pod Ondřejníkem jsou od 4.4 2009 minulostí.stejný osud potká i zadní závory ve Skrochovicích.Ty jsou na příkaz DÚ odpojené a defakto se čeká na zrušení přejezdu a samozřejmě i závor.
Na Severní Moravě už zbývají mech.závory v Jindřichově,Třemešné,Branticích,Holasovicích
,Skrochovicích,Dobré u FM,Frenštátu pod Radhoštěm.
Nejdelší životnost by měly mit závory ve Frenštátě.U zbytku hrozí zrušení v rámci různých staveb.
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 10. dubna 2009 - 15:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nejfotogeničtější jsou ty v Holasovicích :-)
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. dubna 2009 - 19:48:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany: To je náhoda, zrovna dnes jsem v Holasovicích byl :-) Paní na hlásce byla příjemná, pěkně se s ní povídalo Mimochodem, závory i mechaniky by tam měly vydržet ještě 4 roky



Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 10. dubna 2009 - 19:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleznicni: prima fotky!
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 10. dubna 2009 - 21:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleznicni:Já bych si nebyl tak jistý potom co se podařilo zlomit odpor ve Skrochovicích tak se dá předpokládat že se i v Holasovicích začne něco dít.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3176
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 22:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video z žst. Kralice na trati č. 240, jehož součástí je i pohled na tamní mechanické závory: odkaz