K-report
 

Archiv do 9. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Hry a simulátory » MHD Simulator » Archiv do 9. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Béiis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 09:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Jo já to myslím bez urážky! :-)
Moje nové fórum o metru. Brzo toho tam bude víc pokud tam někdo bude chodit xD http://simulatoryprazskehometra.6f.cz/
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 09:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Béiis: To metro vypadá děsně, mě se moc líbí to od Jirkycom2 který je tady.
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Tomko00
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 10:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda má pravdu. Od Jirkycom2 je metro lepšie. A úplne originálne su tie dvere.
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 10:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však inspirací metra byl starý polský mechanik.
http://mechanik.wz.cz/
Béiis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 14:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomko00: JJ máš pravdu jirkacom2 je dobrý.

Jirkacom2: Ty zvuky dveří atd. je z toho mechanika že?

Mulu: Citelisi 24Tr a další 24 můžou jezdit i se sběračema dole!

(Příspěvek byl editován uživatelem béiis.)
Moje nové fórum o metru. Brzo toho tam bude víc pokud tam někdo bude chodit xD http://simulatoryprazskehometra.6f.cz/
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 17:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvuky neupravené od mechanika, ale to si můžete změnit nebo nechat klasické zvuky ze hry. Též se hodí.
Béiis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 17:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Ano to máš pravdu
Moje nové fórum o metru. Brzo toho tam bude víc pokud tam někdo bude chodit xD http://simulatoryprazskehometra.6f.cz/
Mulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 19:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože se vám moje metro nelíbilo, dávam sem metro udělané z kačeny. To by už mělo být trochu lepší.
application/x-zip-compressed
Metro.zip (10.3 k)


(Příspěvek byl editován uživatelem mulu.)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 19:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skvělé! Akorát první a poslední okno srovnat do středu a trochu roztáhnout a přidat si i ty druhé "variantní" dveře.
Tomko00
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 20:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápem, ako môže ísť na konečnú na linke 9 iba jeden cestujúci. Preto tam je malé Vario lebo som testoval na deviatke. Preto že bolo malé sa mi nezmestilo 117 cestujúcich.

+Vzdialená konečná
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 20:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je na tom divného, že jen jeden člověk se veze na konečnou. Akorát by mě zajímalo, kolik lidí si nepobral, když všichni víme, že devítka je náročná na počet cestujících. Tys testoval i dveře?
Petrof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 20:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad trolejbus se staženými klacky: Lidi, přece některé trolejbusy jsou vybaveny dieselagregátem, proto mohou jezdit nějaký úsek bez elektriky!
Jirkacom2: Dobrá práce, ta eLFka!
Jsem pro MHD Ostrava a také pro galerii autobusů.
Máte rádi dobrodružství a nevíte co s časem? Cestujte v ODISu!
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 20:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomko00: Jo už vidím kolik se nevešlo.
Petrof: Třeba mě dobrá ještě napadne a vyrobím zas něco originálního. Jsou jisté nápady a hlavně ten ohlas mě inspiruje něco vymyslet.
Béiis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 21:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám taky chybu asi. Někdy když přijedu do stanice tramvaj je skoro prázdná skoro všichni ale i někdy všichni zelení panáci zčervenají a odejdou. Jakto?
Moje nové fórum o metru. Brzo toho tam bude víc pokud tam někdo bude chodit xD http://simulatoryprazskehometra.6f.cz/
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 21:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odcházejí, protože se nechtějí cpát do přecpané tramvaje.
Petrof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 21:26:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Tak to už se těším na další vozidlo.
OT - Nevíš náhodou jak spustit mechanika přes DOSbox? Z těch stránek jsem to nějak nepochopil a nejde mi to a programátor nejsem... Klidně můžeš napsat i soukromou zprávu. Dík.
Jsem pro MHD Ostrava a také pro galerii autobusů.
Máte rádi dobrodružství a nevíte co s časem? Cestujte v ODISu!
Béiis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 12:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrof: Já mám windows xp a mechanika spouštím přes VDMsound. Stáhni VDMsound ze Source forge.net. Až ho stáhneš stáhni mechanika. Pak zkopíruj soubory co je uvnitř downloadu toho mechanika. Vyber všecky soubory. zmáčkni CTRL+C pak třeba na ploše vytvoř mechanik metro otevři složku a vlož do něj všecko. Pak až to v té složce bude zavři soubor z kterého si to stahoval. Pak stačí kliknout pravým tlačítkem třeba 81silny.bat nebo jak a dej run with VDM nebo jak. Pak se ti vpohodě spustí mechanik. Toď vše!

Jirkacom2: Ale tramvaj bila prázdná a v menu to nepsalo kolik se nevešlo: 0

(Příspěvek byl editován uživatelem béiiS.)
Moje nové fórum o metru. Brzo toho tam bude víc pokud tam někdo bude chodit xD http://simulatoryprazskehometra.6f.cz/
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 13:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VDMSound se mi nelíbí. Nevím, asi jsem ho měl nějak nastavit, ale sekalo mi to a navíc nemám možnost pauznout hru narozdíl od DOSBoxu.

Jinak se máte na co těšit. Mám rozpracovaný RT6N1 (zelený nátěr) a RT6N2 (červený nátěr). Jako bonus ještě Trolejbus ŠKODA 21Tr.
Nejspýš bude nejdřív trolejbus, je jednodušší než ty RT6-ky. Ty musím překopat.
Béiis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 16:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Mě se to líbí. Ale když to máš v dosboxu tak je to strašně mini obrazovka! A ten trolejbus bude jako auto ve městě?
Moje nové fórum o metru. Brzo toho tam bude víc pokud tam někdo bude chodit xD http://simulatoryprazskehometra.6f.cz/
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 17:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, trolejbus bude místo sóla T6. Apropo, na co je kouzelná kombinace ALT+ENTER?

Tak překvápko se stává skutečností! Neudělal jsem sice trolejbus, který se nakonec ukázal problémovým v typologii, ale to dodělám později. Ted vám přináším zbrusu novou tramvaj. RT6N1 A RT6N2. Jde na místo Poršete.
Po celý den jsem bojoval s kastlí, nakonec jsem zvolil přebarvení Poršete, což taky není žádna srandička.

Má to vlastní dveře a vlastní interier, jinak měníte typ skinu tramvaje.
application/x-rar-compressed
RT6N.rar (105.4 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 19:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, po zápase s koly je tu i slíbený trolejbus Škoda 21Tr. Vše dejte místo sóla T6. Kola se i přes zápas nepodařila podchytit, takže to vypadá trochu divně.
application/x-rar-compressed
Škoda 21Tr.rar (63.7 k)
Béiis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 21:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suprrr! A našel jsem kurzor mania: http://www.webfetti.com/MySpace/Cursors/Transportation/Trains.jht ml Vlaky něco pro mě!!!
Moje nové fórum o metru. Brzo toho tam bude víc pokud tam někdo bude chodit xD http://simulatoryprazskehometra.6f.cz/
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 21:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Ta 21Tr mne opravdu pobavila, vypadá legračně (nic ve zlém).
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 22:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli myslíš kola, Jendo, tak tam je ta blbá hranice, tady máš důkaz větších kol.


Teď to vypadá, že jede vedle po silnici. Můžete si domyslet, jak by to vypadalo blbě na zastávce.

Spýše jsem pyšný na RT6N1 A RT6N2. Měl jsem pravdu že jdou místo poršete.

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkacom2.)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 23:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reskin tramvaje RT6N1 na typ RT6S (s oranžovými dveřmi) a druhá varianta v modrým nátěru a světle šedými dveřmi:
application/x-rar-compressed
RT6S.rar (124.4 k)


Jinak koukám, že nějak nevydržel prototyp RT6 dlouho na kolech. V praze se neosvědčila N1 a ani její předělaná výzbroj N2 (prý oboustranná verze). A to eSko v Liberci taky dlouho nevydrželo. Neměl jsem tu čest s ní jet, jinak by tu byli i zvuky. Budou možná někde na netu.

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkacom2.)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 02:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoho z nás nenapadlo udělat nějaký speciální vozidlo. Nemyslím trolejbus nebo metro, či jiný netradiční vozidlo mezi trolejí a koleje. Myslím ty verze pracovní.

Nebudu chodit kolem propasti a frknu screen:


Ano, z obrázků výše, poznáváme zajímavý vůz pro začínající řidiče.

Když příjde další nový uchazeč o místo řidiče tramvaje, je třeba ho řádně seznámit s tramvají. Začíná se sólem. Protože ve hře není možnost jet bez cestujících, tak musí se courat. Nevadí, první stanice se nepovedla trefit, zvláště, když nováček má tendenci z maxima brzdit na nulu z prostředka nástupiště, ale nakonec zjistí, že není v autě. Nemusí napoprvé ani do křižovatky a nemluvě i o omezení rychlosti.
Když už je řádně seznámen, připojí mu podnik druhý vůz. Za chvíli zjistí, že to není stejné zejména v zatáčkách a na křižovatce. Dokonce musí na zastávce zastavit čelně u sloupku. A ne jako se sólem na začátku, či na prostředek nástupiště, jak zjistil se sólem.

No dost úvodu a skvělé ježdění jediného vozu, který má prostřední dveře (museli jsme je zprovoznit, protože Praha vyřadila motor dveří), zapůjčeného z Prahy. Proto je ve dvojici s jiným vozem.
application/x-rar-compressed
Tramškola.rar (49.0 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 11:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inspirován Cvičným vozem, přebarvil vozy na vyhlídkové.


Tramvaj T4 určená na vyhlídkové trasy pro cizince a návštěvníky města. Bohužel T4 nemá zadní dveře, tak jsme přebarvili typ T3.
application/x-rar-compressed
vyhlídky.rar (39.5 k)
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 11:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda že neděláte modely tramvají z fotek - autor hry udělal foto-pozadí a do toho malované tramvaje
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 13:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že fotky v malování se rozmažou na kostičky. Proto to maluji.

Zde je ještě prototyp Kačeny RT8D5M pro Filipíny.


Ke stáhnutí:
application/x-rar-compressed
RT8D5M.rar (70.5 k)
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 20:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2:
Já už mám skoro hotovou foto T3R.P DPMO, teď ale jedu na dovolenou, tak dám screen až tak v neděli. Vypadá to podle mě super...
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 20:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další reskin T3, klasika je hold klasika.
application/x-rar-compressed
T3G.rar (38.1 k)
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 22:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné, jen ještě předělat stupačky na střechu - gumu máš dobře vzadu, ale stupačky uprostřed.
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. srpna 2010 - 23:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snaha byla, jak vidíš. Ano, to jsem tušil, že mi to budeš kritizovat. Ale kdyš někdo chtěl fotku. Mě šlo hlavně o barvy, podstatě vždy mi de o barvy.

A opět jeden reskin pro RT6S, tentokrát je to nátěr Poznaně.
application/x-rar-compressed
RT6S Poznaň.rar (64.5 k)


Opravuji typ na RT6N1 a ještě zmiňuji, že je to s odchylkou, takže drobné detaily.

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkacom2.)
Mulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 16:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem ještě zvětšil první a poslední okno a přidávám i druhé dveře.
Dokončené metro:

...a s druhými dveřmi:

Ke stažení:
application/x-zip-compressed
Metro.zip (97.5 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 06. srpna 2010 - 21:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava stupaček prototypu T3G
application/x-rar-compressed
T3G.rar (16.6 k)


Ostatně opravit si to můžete sami. Nástin je daný s odchylkou.

Mulu, myslel jsem takto, kvůli dveřím, ale nic ve zlém

Bohužel je to ve formátu JPG, ale můžete to změnit v malování na formán BMP (24bitmap)

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkacom2.)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 12:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám tu čest Vám představit Plzeňské Vario LF+. Protože Plzeň nemá v inventáři Tatru T6 a protože je Vario podle skutečné délky, tak jde na místo T6
application/x-rar-compressed
VarioLF+ Plzen.rar (59.9 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 17:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěl někdo Astru?


Trošku rozmazané, ale když dáte i dveře z pražského Poršete, ty světlé od Pingu93, bude to ideální.
application/x-rar-compressed
6 05T Vektra (Astra).rar (30.3 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 18:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tatra T3 v plzenském nátěru, ale na místo KT8D5. Pyšní se pod označením K3R.
application/x-rar-compressed
4 K3R.rar (19.4 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 19:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, pokračujeme K2 (Tatra T3) opět v plzeňském kabátku. Umístněno místo Varia.
application/x-rar-compressed
K2.rar (64.6 k)
Tomko00
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 19:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urobil som z T3-ky CityBus.Lenže som zabudol dať dole kolesá z električky.
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 21:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak, Plzeň jsem vám dodělal, ted ještě Ostravu doplním.
image/bmp
TKaroserie2.bmp (271.6 k)
image/bmp
TKaroserie3.bmp (543.1 k)

Tak a s doplňkama na varianty
image/bmp
TKaroserie5.bmp (405.5 k)

Porše nemá, takže použijem RT6S v modrém.
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 22:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podařilo se mi skoro dokončit olomouckou T3 R.P 178 s fototexturou. Ještě si upravím interiér a bude hotovo. Jak jsem slíbil, zde přikládám jeden screen.

Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 00:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nó, kdybych taky našel takhle zboku, tak to dosadím, vklidu. Jenže se mi to nedaří nalézt a to co je, nelze v typologii dosadit. (viz. Astra)

Astru jsem dal fotokresbu ze stránek plzenských tramvají, ale měla malé rozlišení, takže toto je výsledek roztažení a bohužel navíc osekat některá místa.
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 00:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Fotky takto z boku na netu těžko najdeš, proto si je fotím sám :-)
Ono dělat fototexturu tak lehký není, ta 178 je komplet i kolem oken kopírované z fotek, žádné malování. Astra nebo Trio by se hodilo, to je pravda.
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 01:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel z Prahy se vůbec nehnu. takže to budu jen malovat.
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 01:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava soupravy ostravské T6. Zaoměl jsem smáznout řidiče druhého vozu.
image/bmp
TKaroserie3.bmp (543.1 k)
Petrof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 09:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Zkusil bych se ti podívat po nějakých fotkách z boku, jestli mám. Jinak u nás máme modré střechy, a na T6 srovnej tu "odbočující" šikmou linii na předku pro rozšíření modrého pruhu na čumáku a tu černou polovinu zamodři. Dále u K2 také zamodři střechu a zúž ten modrý pruh pod okna. Jinak asi to byl záměr, nevím, ale u nás K2 nemá kryté podvozky. Jinak jestli chceš, můžeš použít tu modrou nálepku DPO na bok, kterou mám na svých T3. Jinak chválím tvoji práci, je to pěkné a přeji mnoho zdaru do dalších výtvorů.
Jsem pro MHD Ostrava a také pro galerii autobusů.
Máte rádi dobrodružství a nevíte co s časem? Cestujte v ODISu!
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 12:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrof, Asi takhle?
image/bmp
TKaroserie2.bmp (271.6 k)
image/bmp
TKaroserie3.bmp (543.1 k)


Jinak K2. Zkoušel jsem bez krytu kol, ale vypadalo to blbě, když jsem ten podvozek dal z T-trojky byl mimo koleje, takže jsem to nechal s tím krytem (zas ta hranice). Jinak jsem tu ostravskou K2 přebarvoval z plzeňské, takže tam zůstaly ty stíny a nevypadá to vůbec špatně.
Petrof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 13:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Jo, ta střecha už je ok, ale ten předek jsem měl na mysli takto:
image/bmpPøedek
TKaroserie2-193408.bmp (104.3 k)


EDIT: A ke K2 - ok.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petrof.)
Jsem pro MHD Ostrava a také pro galerii autobusů.
Máte rádi dobrodružství a nevíte co s časem? Cestujte v ODISu!
Pingu93
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 14:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda: Ta R.P je luxus!!! Až se vrátím z Jihlavy zpět do Olomouce, tak asi vyrazím taky na vlastní focení a pokusím se ulovit nějakou pěknou reklamu. Nejdřív si ale seženu lepší foťák (nejspíš v mobilu).
Můj email: vspingu@gmail.com
-------------------------------------
oblíbené číslo 17 + jméno Vojtěch + místo bydliště Olomouc => 954.217 "Vojta" DKV: Olomouc :D
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 14:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, nyní jsem upravil T6-ky tak, že jsou lepší polopantografy, loga a evideční čísla podle skutečnosti. (pokud ovšem jsou v provozu v Ostravě.
image/bmp
TKaroserie2.bmp (271.6 k)
image/bmp
TKaroserie3.bmp (543.1 k)


Tak a K2 je nejvěrnější kopie evidenčního vozu 808. Pokud nedáte přednost mé fikce se stíny, ale kryty jsem nechal a nejvíc jsem pyšný na měch (harmoniku).
image/bmp
TKaroserie5.bmp (405.5 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 21:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vário se nám kapku rozrostlo o LF3 prototyp (na místo KT8D5) v modrém aerodynamickém ostravském nátěru a přihazuji tento nátěr na T6.
application/x-rar-compressed
Vario DPO.rar (234.9 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 00:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá!!! Tak jsem vám dodělal solo i soupravu T3R.PLF.
application/x-rar-compressed
T3R_PLF.rar (51.4 k)
Petrof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 08:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkacom2: Nádhera, přesně jako v reálu. Jinak jestli chceš reál ev. č., tak LF jsou 1311 - 1343 (respektive zatím jsou do 1339, ale už jsem viděl rozpracované další kusy až do 1343), LF2 je 1401, LF2+ je 1411 a LF3 je 1601 - 1602 (pak máme ještě LF3/2 1651 - 1652 a bude i 1653, jenže ty do MHDsim asi udělat nepůjdou, protože při předělávce z LF2 nevychází vzdálenost mezi dveřmi a rovněž asi ani nepůjde udělat Vario s vlekem VV60LF >ev. č. 301 - 302<). Jinak tu mám nabídku na bulwu alias T3R.EV místo T3. Předloha ke stažení zde (na nahrání sem to je moc velké). Je to defakto T3 s čely od Varia a inovovaným interiérem (natření tyčí atd.).
Jsem pro MHD Ostrava a také pro galerii autobusů.
Máte rádi dobrodružství a nevíte co s časem? Cestujte v ODISu!
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 11:34:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrof: Abych pravdu řekl, tak tento typ jsem měl v pořadníku Tak jsem přemýšlel a uvažoval, že místo vleku bude souprava, protože asi tento typ jako jediný na světě má vlek místo druhého vozu. Jak jsem četl, tak je to prý obnova vleků, proto to udělaly a není to vůbec špatný. Jen škoda, že to do hry s vlekem nepůjde. Možná byh ho dal jako druhý vůz, ale bez pantografu, co vy na to?

EDIT: Co se týče předlohy, zkusím to. Ale varuji vás, pokud mi to nepude ta fotka do hry, protože je na dva kusy a navíc větší, tak budu stříhat vhodné modely z hry (VarioLF a T3 DPO nátěr).

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkacom2.)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 14:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak naštěstí to jde a dokonce to vypadá jako 3D.

Jak vidíte na prvním obrázku je model jako takový bez cestujících. Na druhým s cestujícíma, ovšem je to típnuto kvůli dveřím, které jsem vykoumal dovnitř (jakoby do půlkruhu) a jak vidíte lidi nastupující a vystupující, dobře ty dveře sedí. Interier jsem nechal z klasické T3, jak vidíte taky dobře ladí. Akorát nevím jak to dát do soupravy, mám dvě možnosti: první věc je s vytaženým pantografem a druhá bez pantografu jako fiktivní vlek (s tím souvisí i třetí možnost se staženým pantografem).
Solovku vám sem dávám, ta je hotova, jak vidíte na obrázcích výše.
application/x-rar-compressed
0 Vario DPO.rar (110.2 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 14:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, vlek je skutečnost, tak jsem rozhodl o vleku (odstraněn pantograf)
application/x-rar-compressed
1 Vario DPO.rar (111.2 k)
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 16:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava trolejbusu Škoda 21Tr. Šlo mi hlavně o kola, ale jsou tam fiktivně kryty na kola, protože bez krytů to nejde, zas ta hranice.
application/x-rar-compressed
2 21tr.rar (74.6 k)
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 21:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, máte tady modifikace Metra, Autobusů, Trolejbusů, milion modifikací šalin, ale ještě nikoho nenapadlo udělat vlak? Tak někdo zkuste něco?... :-)
Brno Kometa Brno KOMETA
Podporuji přestavbu brněnského železničního uzlu.
Nejoblíbenější vlak? EC 78/79 Gustav Klimt. Jezdíme dle OeBB standardu! Souhlasím s programem TOP09
RegioJet? Podle mě nástupce ČD... RailJet? NÁDHERA
Jirkacom2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 23:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak mě napadl, ale realizovat to bude veletěžko

Zde vám představuji original vystříhnuté T3R.PLF

application/x-rar-compressed
T3R.PLF.rar (237.8 k)

Metys a nechceš něco pro změnu zkusit i ty?

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkacom2.)