K-report
 

Archiv do 18. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Budějovické trolejbusy » Archiv do 18. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 11:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně by se reko serie 07/7 taky líbila, a kilometrický proběh mají asi taky menší než měly vozy 10/7 před reko, ráby už přes dva roky stojí. No a v Szegedu dělají taky opravdu zdařilé rekonstrukce, tak si vozy ještě třeba zgenerálkují, což je vidět i na vozu 544, který tam má na modernizací Ústí n.L. Malý Go měly i naše 21Tr v Szegedu, co jsem viděl na na fotkách. Např, jiný boční okna.

(Příspěvek byl editován uživatelem Macek.)
S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

ICQ 312-249-479
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 11:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: A dá se ušetření vozidel na nočky brát jako ušetření ve smyslu nižšího potřebného vydržovaného množství? Já bych řekl, že nočky s potřebným množstvím vozidel nepohnou, protože v noci bude něco volného vždycky, takže počet vozidel je dán denními výkony.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4316
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: Klasickou GO prošla v Szegedu pouze 44. 43 a 45 prošly spíše takovou větší prohlídkou.
že v roce 2012 bude trolejbusový vozový park kompletně
To tedy nebude, sice bude velmi pravděpodobně o 14 nových trolejbusů více, ale těžko se dosáhne 100% nízkopodlažnosti, a to i s ohledem na rozšíření provozu (Vráto tedy bylo odloženo na neurčito, ale drátování na Máji ne). Navíc současná radnice tu bude patrně pouze do voleb.
takže počet vozidel je dán denními výkony.
V podstatě ano. Ty vozy v PDN stejně přejížděly na šejdry, takže se musí vypravovat tak, jako tak. Stávající nočka kvůli svému statusu dočasnosti nepřejíždí na nic, ale do budoucna není problém to změnit a navíc by to bylo v určitých směrech žádoucí.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Stifler
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 20:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes sem se jel projet s 25TrBT ev.č. 74 na lince 2, do Rožnova, přidávám foto
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 21:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do ulic se nám opět podívala 274. Tentokrát místo 72 a na linku 14.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 21:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by ani nebylo žádoucí tak rychle vozový park obměnit, protože když se nakoupí naráz hodně nových vozů, tak taky všechny téměř společně zestárnou a zavazujeme tak již dopředu DP k dalšímu velkému nákupu za např. 12 let, aniž bychom tušili, v jaké bude zrovna finanční situaci. Obnova tempem 3-4 autobusy a 2-3 trolejbusy ročně (plus GO) se mi zdá mnohem výhodnější. Ale ono kolem voleb se vždycky objeví podobné sliby
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 09:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jsi, Stiflere alias Lamparde fotil 74 chvíli přede mnou, já na Senovážným náměstí, kde jí vypadl sběrač. Proč alias Lampard? Fotky z tvý mýdlové krabičky neutajíš a i styl psaní je stejný.
S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

ICQ 312-249-479
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 16:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to práskáš, Macku! :-) Aspoň tady chvíli neprudil Kroclov!
Příště si svý detektivní objevy nech pro sebe nebo k pivu :-)
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 17:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych poděkoval všem z DPMCB a hlavně řidičům.Určitě to není med řídit v tomhle.A přesto mě dovezli včas do práce a zpátky.Na videu ev.č.70.odkaz
Svět je cirkus který krachuje..
www.vlackomil.blog.cz
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 17:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásně nám napadl a sníh a tak jsem udělal pár fotek s novým strojem.
Snad ještě několik centimetrů dopadne.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Já nepráskám, akorád se mi nelíbí, když je tady někdo inkognito, a taky to Lampard být nemusí. Mýdlovou krabičku má dneska každé druhé dítě, a tenhle Olympus FE45 jsem měl čest taky vyzkoušet a je to děs.
Jinak dneska se nedařilo jednomu z Tescobusů, táhla ho Liazka na tyči u dlouhýho mostu okolo 10 ráno.
Vláčkomil: Jo, jo, jel jsem autem na chatu a stačilo mi to, všem řidičům přeji štastnou cestu v tomhle počasí.
S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

ICQ 312-249-479
Martin_pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 01:59:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se tu psalo na konci minulého roku o té studii, tak musím souhlasit s názory, že 4,8 milionu se dá vynaložit jinak. Ano, nejsem dopravní odborník (kamenujte mně, kecám tady a nerozumím tomu, protože nemám kulaté razítko :-D ), ale přesto vidím na první pohled, že situace před nádražím je dost hrozná. Z pohledu cestujícího, který využívá Budějovickou MHD jen tehdy, když musí (protože jinak se všude dostane rychleji a levněji na kole) bych si ale dovolil navrhnout něco málo úprav:
1) Upravit "turistické" nadchody na Vltavě střed a Strakonické.
2) Zavést "zelenou vlnu" na Pražské, Lidické, Na Sadech, Mánesově, Rudolfovské a Na Dlouhé louce. Na posledně jmenované silnici, pravděpodobně pokus o ni již je. Vzhledem k tomu, že se nejedná o uzavřený kruh ulic, by to nemusel být tak těžký problém, jako třeba v Praze, kde jsou semafory sesynchronizované v mnohem horším uzlu. Dál by taky mohla být na semafory instalována fotobuňka, která by v období s nízkým provozem dávala zelenou v momentě, kdy se k ní vozidlo přibližuje. I tohle asi v Budějovicích na mnoha křižovatkách je, ale nijak valně to nefunguje.
3) Vyloučit nesmyslné souběhy několika linek v (téměř) stejný čas. A to nemluvím o rozjezdech od nádraží. Něco se udělalo, ale stále je kde vychytávat mouchy.
4) Předělat umístění některých zastávek a zřídit zastávky nové, např. Na Dlouhé louce u Kauflandu a na Husově u křižovatky s Oskara Nedbala.
5) Umožnit garantovaný přestup i jinde než jen na Nádraží (např. Výstaviště nebo Poliklinika jih mezi linku 7 a zbytkem a na Strakonické mezi 8 a zbytkem).
6) Přišlo by mi divné, kdyby se o tom nemluvilo, ale co takhle zavést nějakou linku po nábřeží se zastávkami u křižovatek s Nerudovou a Kubatovou? Tím by se současně vyřešila obousměrná doprava na Pražské sídliště.
7) Bude někdy něco jezdit do oblasti za Stromovkou, kde se staví nové baráky? Zatím to ani není na mapách, ale domy tam už jsou a na nejbližší zastávku u Výstaviště je to hezký kilásek.
8) Chtělo by to nějak popřeházet linky u Nádraží tak, aby opět mohly být zastávky 3, 9 a 17 směrem na Vltavu/Máj společně. Například takto:
a) Zastávky linek na Máj a na Rožnov prohodit.
b) Linku 3 vést směrem na Nádraží Rudolfovskou ulicí.
Mám vlaky stále rád, ale České dráhy se snaží ze všech sil, abych je rád neměl.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_pavel:
ad 2) Jakžtakž to funguje ještě na Mánesově, ačkoli to chce trochu cviku , ale ideální to není.
ad 3), 4): souhlas
ad 5): Přestup mezi linkou 7 a zbytkem v Rožnově podle mého funguje (nebo aspoň v loňském roce tomu tak bylo, nevím jak po změně JŘ). Jak konkrétně by sis představoval přestup mezi linkou 8 a zbytkem na Strakonické? Mně se zdá, že linka 8 ve směru na Máj obsluhuje značnou část sídlišť Vltava i Máj, takže přestupovat na linky 9 a 17 nejspíš nepotřebuje zase tolik lidí, nehledě na to, že budou ve špičkách stejně opožděné (zvláště 9), což synchronizace dost ztěžuje. Ve směru ze sídlišť zase může většina lidí jet rovnou linkou 8, pokud se chtějí dostat na Okružní.
ad 6): Diskuze o takové lince jsem sice neslyšel, ale otázka je, kam by měla jet dál. Tento úsek by bylo jistě vhodné obsluhovat lépe, ale dále si její využití neumím moc dobře představit.
ad 8: Nezbývá než souhlasit s tímto záměrem, ale nyní když linka 17 jezdí dokonce z opačné strany ul. Nádražní (přes Palackého nám.), tak by to bohužel nebylo tak jednoduché, jak naznačuješ.
Martin_pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem zapomněl na první pohled zanedbatelný, ale na ten druhý docela podstatný detail:
9) Zbavit se nechutných intervalů 13 minut, které jsou pro normálního člověka k nezapamatování. To snad raději 15. Každou hodinu se to opakuje a líp se to prokládá s ostatními pravidelnými intervaly.
Mám vlaky stále rád, ale České dráhy se snaží ze všech sil, abych je rád neměl.
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 16:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak máme novou CVR. Tentokrát ji nosí Renault Citybus ev.č. 222 a je na Elektro Novák.

Z konečné Havlíčkova Kolinie - Malý jez.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 16:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula: fotí ti to suprově!!!

martin_pavel: ano, to jsou přesně ty návrhy, co jsem měl na mysli. Mají cenu jednoho piva, ale stejně velikou i reálnou hodnotu.
Martin_pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 00:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Felix: Martin Zlivský tu jednou napsal, že se v Praze aspoň něco děje. Tu se zřídí vyznačený pruh, tam se udělá preference. Mě to v Budějovicích přijde, jako by celý dopravní systém (a MHD hlavně) zaspal. Za dobu 1,5 roku, kterou sleduji Budějovickou MHD docela podrobně, nastaly změny jednou a to teď v prosinci, což bych změnami k dobrému moc nenazýval.
Lidi asi uvažují podle hesla "Proč bychom něco měnili, když to funguje", ale zvykl jsem si spíš přemýšlet stylem "Proč bychom něco nezměnili, když by to mohlo fungovat lépe." Proto to, co označuješ za hospodské tlachy. Takže bych se tě chtěl zeptat v první řadě, zda jsi se současným stavem dopravy a potažmo MHD v Budějovicích spokojený? A není-li Tvá spokojenost 100%, jak bys jí hodlal zvýšit? Tedy co bys změnil Ty? Co bys navrhoval za nehospodské tlachy?
Mám vlaky stále rád, ale České dráhy se snaží ze všech sil, abych je rád neměl.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4323
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 07:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin pavel: Tak s uvedenými body lze souhlasit, krom zatávky u Kauflandu (na co?) a obsluhy Švábáku. Aby se tam najela hromada kilometrů a ve výsledku se odsud/tam vezli tři lidi za den a k tomu ještě školáci jezdící za poloviční jízdné, my přijde zbytečný luxus, navíc kam dál by ta linka měla jet? Nehledě na to, že by to dopadlo jako vždycky - téměř všichni by tam MHD chtěli, ale ve výsledku by každému vadilo, že mu bus jezdí kolem baráku, že mu staví před barákem, že mu praskají zdi, silnice... Jako bych to slyšel. S Pohůrkou a Kodetkou to nebylo jiné.
Nádraží je tragédie celkově, ale umístění linek k jednotlivým zastávkám je dost zažité a na to bych nesahal (za stávající situace). Linka 3 Rudolfovskou je blbost.
Vůle něco změnit k lepšímu by tu ze strany DP byla, ale naráží na nezájem a někdy poněkud nestandardní požadavky města, které má vždy konečné slovo. Já vkládám naděje do zadané studie intenzit a přepravních proudů, třeba se podaří s něčím hnout k lepšímu.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Roman Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 18:37:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi podařilo získat tyto dvě fotografie.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 18:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman Drechsler: Nádhera
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 19:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky mi u toho plesá srdce, a vrací se kousek historie, i když je provedení emko jako všechny ostatní vozy po Go.
Jinak na některých 25Tr jsem postřehl, malou změnu na zadních čelech a to chybějící kryt navijáků, viděno u 70 a 74, která ho v sobotu ještě měla. Pokud je to u některých vozů déle, tam mně tu Venco a spol nekamenujte, že to nevím.
S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

ICQ 312-249-479
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2389
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 19:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: tak to nevím. Já jen vím, že zmizel jeden rábáč a "zlí jazykové" tvrdí, že na GO. No až pojedu někdy za světla, tak dodám i e.č.. Zatím jezdím za tmy do práce a za tmy z práce, takže bohužel nevím, co chybí.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 20:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak 27 je bomba, dík za fotky. Tak se dílo nakonec přece podařilo...
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 20:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

macek: zadní kryt na stahováky nemá ani jedna 25Tr kvůli tomu že to zamrzalo a nedalo se bidlovatjinak na první fotce jak je 27 tak vedle ní stojí nějaká rába a za ní 60. nedalo by se zjistit číslo toho vozu na fotce?
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 20:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vedle ní stojí nějaká starší rekonstukce. Má nápravy HN2, žlutý tyče. Podle zapadání dlouhodobější nebo definitivní odstávka (35?,37?).
Roman Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 20:21:49    Odkaz na tento příspěvek  

Vedle stojí 42 a 60
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 20:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman Drechsler: dík moc
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 20:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman Drechsler Taky sem jí dnes viděl,je to prostě nááááádhera.
Karosa B741 je nejlepší co s Mýta vyjelo :-)
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 20:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dokonce. Tak ta už tady možná taky "dohrála". Szegedský orchestr ji intenzivně chystá místo ve svém sboru.
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 21:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman Drechsler: No tak ta 27 je luxusní a gratuluju všem zasvěceným, že se to povedlo.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 21:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dokonce. Tak ta už tady možná taky "dohrála". Szegedský orchestr ji intenzivně chystá místo ve svém sboru
Předpokládám, že tím myslíš tu 60...
Jinak co mě překvapuje, že Szeged dále nakupuje 15Tr, když už se i při naší první návštěvě pan generální vyjadřoval ve smyslu, že nákup patnáctek je pro ně out.
Nebo se tenhle jejich krok dá chápat jako taková rychlá "nouzovka", které stačí jen minimální úpravy k tomu, aby se hned v zápětí mohla poslat na linku, zatímco dílna je zaneprázdněná 21ab a vývojem vlastního typu ?!

Jinak 27 po GO je pěkná, i když po pravdě - to barevné schema u mne ztratilo po návštěvě Žiliny onen punc historičnosti a jedinečnosti...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 22:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádherný lak, snad ji dlouho vydrží na nechytne reklamu. V jakém laku má být "historická"? V červeném, který dojezdil v půlce devadesátých let?

Ale Peršané ten lak navrhli perfektní, ale jen připomenu /před nějakou dobou jsem to sem psal/, že zeleno-žluté trolejbusy v Teheránu už nejezdí, byly nahrazeny systémem metrobusů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 23:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V jakém laku má být "historická"? V červeném, který dojezdil v půlce devadesátých let?
Doufám, že i na to dojde při rekonstrukci č. 01 na historickou . Jsem zvědavý, jaká 15Tr ze staré série se ztratila a už se těším až Vencabocku nebude v práci od nevidim do nevidim... :-)
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

:-P Někdo na nás vydělávat musí! :-P
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53097
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=6 57881

Mj. se tam píše:
Nakonec je však částečně nahradila nová trolejbusová linka číslo 50. Jezdí však jen třikrát za noc a platí se za ni speciální jízdné - 30 korun přímo u řidiče. Linka si na sebe musí vydělat - pokud sveze v průměru méně než 250 lidí za noc, bude prý brzy zrušena nebo dojde k dalšímu zvýšení jízdného.

Zvýšení jízdného se může vynechat rovnou, lepší bude takový experiment ukončit. Jen by měl někdo cestujícím důkladně vysvětlit, že viníkem skutečně není DP, který naopak projevil dobrou vůli, ale jimi zvolení zástupci ve vedení města. Třeba by konečně nastal aspoň nějaký průvan, na radnici je víc než potřebný.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 15:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Elektrický taxík v ceně poplatku u doktora jsem poprvé využil včera.

Průzkum obsazenosti

Nádraží 12 (odjezd 1:45)
Žižkova +4=16
Polik.Sever +5-1=20
Mariánský +3-1=22
IGY -1=21
Pražská 21
Voříškárna 21
Vltava,střed -4=17
Výměník +1=18
Evžen -1=17
Václav -1=16
Jaroslav -12=5
Máj,točna -5

Na úseku celkem 25 třicetikorun, tedy 750Kč
Asi tak polovina z cestujících se vracela z maturitního plesu z Metropolu.
Takže je to málo nebo moc?

martin: Průvan na radnici by byl jakoby potřebný, ale odkud by tam fouklo? A nebylo by to ještě horší? Z jihočeskejch zelenejch? Nebo snad orandžoví optimalizátoři jako na kraji?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53127
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 16:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je riziko. Ale ono takhle se časem "zjistí", že i před den můžou jet lidi autem nebo taxíkem. V jihočeské regioanální dopravě už to praktikováno je...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 16:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně, aby úředníci nejeli na dovolenou na Blízký východ, tam jezdí Dolmuše, mikrobusy, které jezdí od někud někam, jak lidi potřebují, staví na zamávání, například uprostřed křižovatky, človíček nastoupí a jede se... dále jsou oblíbené sběrná taxi, která čekají, až se vůz naplní a jede se. V případě nouze musí dotyčný zaplatit volná místa. Ale místní doprava funguje, po zkušenostech z Tuniska mohu říct, že spojení je /krom Ramadánu/ lepší jak leckde u nás... . V Káhiře jezdí mikrobusy i na "MHD" na chaoticky uspořádaných linkách (tzn zhruba dle potřeby, má jistý směr).
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
syrtzjrtfujsrzj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.23
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 13:33:49    Odkaz na tento příspěvek  

Tak 27 vyjela na zkušební jízdy. Někdo už přidal fotky z vozovny , teď ještě mizerné fotky ze zkušebních jízd. Nejnovější generálka shodou okolností vyfocena z druhé nejnovější generálky (ev.č.30)


A ještě jedna zajímavost z jízdních řádů... linka 12 jezdí zřejmě z Polikliniky Sever do zast. Jeronýmova 0 minut a to stejnou trasou jako linka 2 která tam jezdí 3 minuty.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 15:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano 27 dneska na zkušebkách

a další je že trolejbus 15Tr ev.č.06 je přistaven na Generální opravu
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 19:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta 27 má plastové sedačky nebo mě šálí zrak..
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 20:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eugen: ano má plastové sedadla Pino
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4336
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 20:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale měly by být s potahem, od holých plasťáků se ustoupilo.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průvan na radnici by byl jakoby potřebný, ale odkud by tam fouklo?

No to je otázka... Přeci otevřenými okny při defenestraci.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 12:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak bylo psáno výše, první zdejší GO sedmé série je vůz č.06. Další dva budou následovat.

Jinak malinký povzdech. Je nutné v čase hromady odstavenin neustále jezdit s autobusem, kterému nesvítí 1-2 zářivkové buse? Před časem jsem se zde tázal, jestli je jednodušší to otevřít a nesvítící zářivku vyměnit, nebo vzít jeden "špalek" z hromady odstavených a povalujících se, nesvítící vyhodit a funkční tam dát. No neděje se ani jedno, škoda, bohužel hodně zbytečnej mínus.
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 14:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak máme další novou CVR, tentokrát je na voze Solaris Urbino II ev.č. 226. CVR si nechala udělat firma Dveře CB.
Tento vůz ještě nedávno nosil CVR na Pneu Myška.
Pár snímků nové CVR:



Jinak jistě málo kdo si všimnul, že 221 měla obnovu CVR ze začátku roku. Dřívější nápis "ORESI mánie slev" byla ve žlutém, nynější nápis "ZLATÁ horečka slev" je v modrém.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 15:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula: 226 neměla CVR na Pneu Myška ale na MEXX Reality
Trolejbus 25TrBT 4ever!!!!:-)
Solaris Urbino 18 nejlepší autobus :-)
http://b732.blog.cz/
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 15:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Áha, chybička se vloudila..
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 16:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

25Tr 66 dnes chcípla u ratolesti na lince 3. Místo ní nejspíše vyjela 36.
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Další dva vozy 15Tr07/7 jsou prosím 02 a 09, je tak ?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4344
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, pak je ještě 01, ale ta je potenciální historik.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, mělo by to jít na GO v pořadí 09 a 02.
01 zůstane zachována jako historická ve stavu po dodání a zařazení do pravidelného provozu.
Tím pádem trochu kuriozně zůstává jak vůbec první trolejbus, který zde byl v rámci třetí etapy budějckých trolejbusů dodán(09), tak i ten s nejnižším evidenčním číslem (tudíž "papírově" první).

Tak mě tak napadla kacířská myšlenka, jestli by nebylo lepší zachovat 09 v historické podobě a vůz 01 zgenerálkovat...
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak malinký povzdech. Je nutné v čase hromady odstavenin neustále jezdit s autobusem, kterému nesvítí 1-2 zářivkové buse? Před časem jsem se zde tázal, jestli je jednodušší to otevřít a nesvítící zářivku vyměnit, nebo vzít jeden "špalek" z hromady odstavených a povalujících se, nesvítící vyhodit a funkční tam dát.

Jenodušší je vyměnit zářivku. Ale ještě jednodušší je dělat, že jsem si závady nevšiml.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4346
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tak člověk zamyslí, tak těm 07/7 je letos 20 let a za rok to bude i 20 let od obnovení trolejbusů (takže nejvyšší čas přemýšlet o jejich zrušení . Každopádně, pokud přežijí rok 2014, tak trhnou v rámci tohoto města rekord). Celkem to letí . Je to jako včera, co jsem jako škvrně pozoroval rábáče na prvních zkušebních jízdách na Máji.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4347
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K zářivkám. Berte to tak, že si toho řidič prostě nemusí všimnou, protože na konečné většina z nich zhasne světla a tudíž nesvítí ani panely, takže to prostě nepoznají. Pokud se tu objeví konkrétní údaje (vůz, který panel nesvítí), není problém to předat dál.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: za dalších 25 let bychom měli trolejbusy opět obnovit, jak bývá v našem městě dobrým zvykem, nahradit je něčím zvláštním, třeba jednokolejnou nadzemní dráhou, to tu ještě nebylo, peníze by se na to sehnaly, neboť je to atraktivnější než letiště a monorail nikdo v ČR nemá, ani Praha
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 22:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to jako včera, co jsem jako škvrně pozoroval rábáče na prvních zkušebních jízdách na Máji.
Tak tak, je to jako včera, co jeden řidič Karosy na lince 1 zjistil, že pokud trolejbusu 15Tr na zkušební jízdě vypadne při vjezdu do zastávky ŽIŽKOVA-PVT sběrač, zastaví mnohem rychleji, než by bylo autobusákovi milé. Aneb učit se znova po 20 letech žít s trolejbusy museli všichni, i autobusáci.....
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kacířská myšlenka, jestli by nebylo lepší zachovat 09 v historické podobě a vůz 01 zgenerálkovat...
Docela by to mělo i logiku . Ale jsl si dobře pamatuju, tak lepší svezení je s 09, takže je asi do provozu vhodnější. A kromě toho to bude pěkná rarita (v dobrém smyslu), že nám tu bude jezdit náš nejstarší trolejbus, když mnoho mladších (včetně 21Tr) už jsou pryč
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde jsem slyšel, že 01 se po technické stránce nejvíce blíží továrnímu provedení, navíc symbolika čísla 01 je evidentní. 09 určitě byla výrazně tišší a výrazně méně vybrující, než 01. 21Tr č. 46 a 47 stále fyzicky stojí ve vozovně.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Kdy prosím dojezdila 21Tr č. 47 ? To mi asi nějak uniklo. Jejich budoucnost bude opět v Szegedu? Díky