K-report
 

Archiv do 3. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 3. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 09:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U SA se stane, že něco nefunguje, technice člověk neporučí a neovlivní, že se po... zrovna při jízdě a ne při kontrole v garážích. Myslím si ale, že je to stejné jako u ostatních prodejců. Zajímavé vždy je, že spousta lidí s SA jezdí a má dobré zkušenosti a potom se najde jeden nebo několik jedinců, kterým se během pár jízd stane v autobusech SA všechno možné... (ale stejně s SA jezdí podle svého vyprávění dál). Taky se mi pár karambolů při častých jízdách s SA stalo, ale beru to jako věc, která se fakt může stát každému. Je jasné, že když jedete s dopravcem se starou Karosou, tak se vám nestane, že by Vám vyplivla klimatizace, nešel kávovar a chyběl stevard.
Víc než nefunkční kávovar bych měl strach z řidičů, kteří před jízdou pijí alkohol a potom vesele vezou plný autobus lidí. Stejně jako by mne štvalo, že řidič si někde zapomene telefon a když ho nemůže najít, tak na 2 hodiny kvůli tomu uvězní platící cestující ve svém autobusu. Viz uplynulý týden na našich silnicích
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 10:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je třeba vždy udělat z komára velblouda...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Tysiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 13:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro příznivce kuriozit v JŘ:
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L000357_091015_83900.pdf

Spoj 4, průměrná rychlost mezi Cínovcem a Prahou 206 km/h.

Dostal jsem se k tomu náhodou, když jsem se při nedávné cestě s SA z Berlína do Prahy divil tomu, že jízdní doba mezi Drážďany a Ústím je hodina a půl (spoj č. 2), což mi vysvětlilo, proč bus navzdory více než půlhodinovému zpoždění na odjezdu přijel do Prahy včas.
Podobné podivnosti však mají na této lince i ostatní dopravci. Zarazil mě také bod Cínovec v JŘ, kterým však SA zcela jistě neprojíždí (protože dálnice) a divil bych se, kdyby OW ano. Přestože nejde o zastávku určenou cestujícím, má dopravce povinnost jí projíždět? Nebo v případě, že tak nečiní, nic neporušuje?

A jak je to v případě podobně nesmyslné jízdní doby, jako mají OW mezi Cínovcem a Prahou - mohou být dopravci za takový jízdní řád nějak postihováni?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2309
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 14:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém není v jízdní době ale v překlepu o hodinu u Drážďan a Cínovce. Pak to naprosto v pohodě sedí...

Ovšem taky mně překvapil ten Cínovec - čekal bych jízdu po dálnici. Leda by byla nějaká Kurvenpauze v Dubí.

To je asi jako kdyby tramvaje jedoucí Trojskou měly stále uváděnou zastávku Pelc - Tyrolka, byť projížděnou
Tysiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 14:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, to mě napadlo, že jde o překlep.. Ale co lidi, kteří chtějí jet z Drážďan? To mají počítat s překlepem? Když jsem zkusil na tento spoj rezervaci přes web OW, tak mi to nabídlo odjezd z Drážďan v 3.15. To je pak docela loterie... 3.15? 3.55? 2.55?
Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 16:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no tak samozřejmě, že pár věcí sem zažil, ale nikdy takového ražení jak slečna v článku. Narážím pouze na výlevy některých jedninců, co všechno se dá během jedné jízdy pokazit..
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 16:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento spoj OW vyjíždí z Prahy v 7:00, v IDOSu je chyba.

K odkazu co jsem uvedl: vím, že je to z roku 2008, příště to v příspěvku i uvedu, aby mě zarytí SA-mani nechytali za slovo.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 16:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže u kterejch zastávek toho spoje to vlastně sedí? Pokud jede z Prahy v 7 tak seděj akorát ty Drážďany a Cínovec.....

S dopravcem "co tabulka to jinej čas" bych asi nejel.
Tysiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 17:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: No jo, ale pokud vyjíždí v 7 z Prahy, tak asi nebude v 9.55 v Bratislavě.. Na druhou stranu si nedovedu představit, jakým způsobem se může loudat natolik, aby z Berlína vyjel těsně před půlnocí a do Prahy dorazil před sedmou ranní
Zvláštní to jízdní řád...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 18:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tysiq: On přijíždí na Florenc v těch 5:55. Do 6:30 stojí na příjezdové hraně a od 6:30 na nástupišti č. 4. Ty časy potom samozřejmě neseděj taky. V Bratislavě na Mlynských Nivách je po 11. hodině
Tysiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 18:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A takový s prominutím bordel v JŘ, kdy bus ve skutečnosti jezdí v jiné časy, než jsou uvedeny, příp. uvedené časy nemá šanci dodržet, je pouze specialitou některých dopravců, nebo běžnou situací v mezinárodní autobusové dopravě?
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 18:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tysiq: U mezinárodních spojů se na IDOS moc spoléhat nedá všeobecně.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkud čerpá IDOS ty občasný nesmysly v JŘ? To dodávají dopravci, MD nebo vydavatel licence?
Tysiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže se nedá spoléhat ani na pdf verzi jízdního řádu? Co je pak pro cestujícího závazný dokument? Jedině čas jeho vlastní rezervace u dopravce?
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 19:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis_novák: Podle mě MD, ale zcela jist si tím nejsem.

Tysiq: Letáky jednotlivých dopravců a jejich internetové stránky, přípafně toto: http://www.uan.cz/index.php?page=souhrny&lang=cz

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 20:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úklepy se povedou kde komu. Povinnost uvádět hraniční přechody stanovilo MD - řekl bych dnes uvnitř EU poněkud přežitek.
Mezinárodní licence je maďarská - je otázka, kdo pro ně zpracovával jízdní řád v ČR pro CIS. Pokud to dotyčný zmrvil a OW nezkontrolovala a rovnou pustila, tak ani MD to příliš nekontroluje u zahraničních dopravců. Jinak na Slovensku ani v obdobě našeho CISu (www.portal.cp.sk) tato linka není.

Stejné problémy byly i v době, kdy tuto linku jezdil VOLÁNBUS. Zatím mě to moc nezajímalo, tak ani nevím, zda Maďarsko má obdobu našeho CIS.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 20:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodatečně mne napadlo se podívat na SA linku do Budapešti. Na Slovensku v ofiko jř taky ani zmínka. Takže to bude mít u Slováků hlubší kořeny. Zato bulharské linky přes Blavu tam jsou.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 22:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A do třetice. U Slováků jsem nakoukl podle firem a u SA znají:
http://www.portal.cp.sk/Search.aspx?c=7&mi=7
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 12:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spoje HK - Pha přesunuty z x:00 na x:15 v obou směrech
C734.1340
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 15:02:06    Odkaz na tento příspěvek  

Myslej, že si tím pomůžou, ale to se Jančura plete....
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 00:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl opět využít ranní spoj od Eurobusu z Prahy do Brna. Dosti mne zamrzelo, že je tento spoj zrušen.
U Eurolines to nevypadá také zrovna moc růžově.
Jejich jízdní řád na Brno se opět ztenčí. Doufám, že to úplně nevzdají.
Začnu nejspíše po D1 na kole. :-)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 06:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čtyřúhelník: Eurobus ráno stále jezdí, ale dříve - v 6:10 z nástupiště 9. Ranní spoj v 7:00 byl nahrazen spojem večerním, který jede denně v 19:35. Spoj ve 20:30 zůstává zachován jako dříve - já také rád do Brna Eurobusem, tak nám budiž potěšením, že spoj ranní byl nahrazen spojem večerním, nikoli zcela zrušen. Pokud by nastala na Brně stejná situace jako na Varech, tak nás pán Bůh ochraňuj!

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54088
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 06:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samorost:
Minimálně, tak jak už tu bylo zmiňováno, si tím zajistí lepší možnost vazeb na okolní dopravu. I když opět je to kulhavé.

Co poslední dobou vídám budějckou linku, málokdy vidím neprůhledný bus s maximálně tak (odhadem) 10 - 20 cestujícími.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 10:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:Co poslední dobou vídám budějckou linku, málokdy vidím neprůhledný bus s maximálně tak (odhadem) 10 - 20 cestujícími.

Tak jde o to kde vidíš budějovickou linku, pokud ji vidíš v úseku ČB-ČK tak je to slabší, ale Praha-Budějice si drží stabilně vysoký počet cestujících. Poněkud slabší jsou pouze večerní spoje a první ranní spoj z Krumlova a trochu slabší byl víkend, který se bude omezovat.

Jinak stává se často, že v rezervačním systému je u spoje 53-místný bus a ve skutečnosti jede 63-místný? Včera se mi to stalo na spoji, který byl několik dní předem plný, takže autubus plný a posledních deset sedaček pochopitelně prázdných. Trochu je škoda, že ten systém není v tomto ohledu trochu flexibilnější, protože +10 lidí to už je docela nezanedbatelná částka o kterou díky tomu SA přišla v rámci jednoho spoje.

(Příspěvek byl editován uživatelem sipi.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54094
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 11:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vídám obvykle spoje směrem na Písek (těsně nenavazují na přéjezd osobáků...), občas pak i od Písku. Samozřejmě je možný, že nad Pískem je to výrazně lepší (tam ty busy vídám výjimečně), nicméně i tak musí bejt ekonomika těch spojů příšerná, když se jezdí až do Krumlova.
Nemluvím teď o pátcích apod., kdy jsou spoje samozřejmě víceméně plné.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 11:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sípí: že v rezervačním systému je u spoje 53-místný bus a ve skutečnosti jede 63-místný? - mě se to jednou do Brna stalo naopak, což byl problém, ale o tom už jsem tu psal a nechci být nařčen z toho, že svoji špatnou zkušenost s SA omílám pořád dokola. Pokud se mě na cokoli zeptáš, rozepíšu se znovu
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 12:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Chtěl jsem v předchozím příspěvku dodat, že by bylo mnohem horší kdyby to bylo naopak... Nemusíš to rozepisovat, to je průser, to je jasný.

MZ: V písku je výstup/nástup skoro stejný. Ale tam to docela hodně zkoušejí dostat se do busu bez rezervace, takže se bus naplní jimi. V ČB už to lidi bez rezervace ani moc nezkoušejí. Ale co já mám zkušenost - pondělky, čtvrtky tak jezdí pořád kolem 30-40 lidí. Ale od zdvojnásobení busů ještě neuplynulo moc času, tak myslím, že lidí ještě bude víc.

Co se týká ekonomiky, tak myslím že budějice jsou cenově srovnatelné s ostatní konkurencí a možná ještě dražší. Obsazenost tam je, tak bych tam v tomto ohledu problém neviděl.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 14:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže Jihočechy a Hradečáky SA nikdy (až na studenty) nenaučí na kraditky. V obou těchto oblastech jsou lidi zvyklí přijít k busu a jet. Žádné opruzování s nějakým předprodejem a dodatečnou objednávkou.
Na Hradci očekávám postupně redukci spojů na tak ty 3 páry, které jsou potřeba.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 14:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlhaus: mně SA na kreditovou jízdenku naučila a to jsem Jihočech a nejsem student.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 15:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No znáš to nikdy neříkej nikdy.. Ale je pravda že na budějicích kreditky moc nefrčej. S Hradcem bych ještě počkal, tam se pořád ještě začíná, takže bych ještě se závěry počkal, navíc tam je ohromnej rozdíl mezi cenou s kreditkou a bez ní. Jde o to, zda na to lidi uslyší.
Budějovice mají zase "svůj" Krumlov, takže tam to částečně tahají zahraniční turisti, kterým sežene cestovka nebo delegát jízdenky. Tam to bude znát hlavně v letní sezóně.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 16:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chichi, Hradec je pro SA tvrdý oříšek. Ale dalo se to čekat... Sice nemají problém naplnit autobusy ve "studentských" špičkách, ale jindy je to dost velká bída. 50 Kč kreditové jízdné sice spoustu lidí oslovilo, ale ani tak není vytíženost optimální, navíc se dá čekat, že po zdražení na "běžnou" cenu část z těchto cestujících zase uteče k jiným dopravcům. Posun odjezdů na **.15 taky nic neřeší. Seškrtání jízdního řádu je jen otázka času... Na trasu Praha-HK by se hodil spíše koncept "nízkonákladové" dopravy á la DPML s menším počtem spojů.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2300
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 23:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kreditky na SA: shodou okolností jsem jel ve čtvrtek z Prahy SA, jako jeden z mála jsem neměl při nástupu do busu kreditku/otevřenou, koupil jsem si jízdenku za "tabulkové" jízdné v Ječný. Jel jsem v 13:00, obsazenost 55 místného busu 100% do ČB, v Písku výstup asi 10, nástup cca 5, jak to bylo z ČK nevím, ale v ČB jako obvykle většina lidí vystupovala, nevím, jak je využíváno SA jako expres ČK - ČB, když na dané trase stojí 40 kč, ostatní dopravci 28-32 kč, navíc staví v centru.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Zjistili jsme pro vá
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.158.36
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 03:17:37    Odkaz na tento příspěvek  

"Od 7.3. rušíme zastávku Praha, ÚAN Florenc pro linku Brno-Praha. Vedly nás k tomu nepříjemné zkušenosti se zpožděním a částé stížnosti od našich pravidelných cestujících", řekl ředitel Student Agency pan Radim Jančura. "V současné době jednáme o ukončení linky buď v Praze na Opatově nebo na Roztylech. Obě místa jsou napojena na metro stejné linky jako Florenc. Navíc kratší trasa nám umožní zlevnit jízdné. To se bude pohybovat již od 110 Kč.", dodal ředitel.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 09:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjistili jsme pro vá : Tomu nevěřím. To je nějaká kachna
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 10:20:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjistili jsme pro vá: Absolutní nesmysl a kravina. Nikdo o tom nic neví.
Detektiv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.168.11
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 10:38:49    Odkaz na tento příspěvek  

Zjistili jsme pro vá:
Že Tě to baví dávat sem i do diskuze "Optimalizace linkového vedení v Praze" pořád nějaké "kachny".
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2978
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 11:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjistili jsme pro vá: Zazvonil zvonec a pohádky je konec... Ono to sice není zcela nepředstavitelné, ale to by už musela být aspoň nějaká informace minimálně na internetových stránkách SA. A vzhledem k tomu, že normálně lze provádět rezervace na odjezdy z Florence i po 7.březnu, je jasné, že si z nás děláte .
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 15:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od května bude přidán nový pár spojů na lince do Vídně
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 16:31:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zjistili jsme pro Vás = VKJ autobusy??? Stylem příspěvku to tak vypadá... Navíc proti ní používá SA nekalou konkurenci....
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.145.12
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 19:43:20    Odkaz na tento příspěvek  

Je vidět, že tady někteří nemají smysl pro humor......
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 20:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a co by na tom bylo špatného, kdyby jezdil z Roztyl nebo z Opatova vzhledem k tomu co se děje v Práglu na magistrále, takřka denně?!! O "chuťovkách" na D1 ani nemluvě!
Padělaných bankovek se už bát nemusíte - www.bicnapadelky.ic.cz
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 20:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co by se stalo ? Od SA by odešlo dost cestujících k jiným dopravcům. Hlavně,cestující nechce vystupovat na okraji města,když takhle ho to vyhodí až de facto v centru. A SA už jednou tuším zkoušel odjíždět z Roztyl a nakonec to padlo.
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.145.12
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 20:58:18    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli je D1 ještě větší chuťovka než Praha, tak be se mohla linka Brno-Praha redukovat na linku Brno-Pisárky....:-)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 21:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je ale zajímavý, že od tý doby, co je na magistrále 50 tak v pondělí ráno jsme na Florenci včas. To, co se mi od září do prosince povedlo jednou je najednou stálý jev, což se divím, jezdím pořád stejnými spoji
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Dj_tiësto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 21:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne že bych fandil žluťákovi, spíš naopak ale v sobotu jsem měl možnost jet do Lbc s DP a zpět se studentem a musím přiznat, že kvalita busu DP značně pokulhává. Zatímco student měl nejmodernější Volvo tak DP nějakou ojetou Bovu v dost žalostném stavu...ale je fakt, že je levnější než žluťák
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7389
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 23:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat v čem byl ten žalostný stav? Rokem výroby se porovnávat nedají, ale stavem určitě.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 23:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_tiësto: To bylo Glory polopatro? S tím jsem měl tu čest jet a je to perfektní bus, pocit z jízdy jsem měl opravdu výborný. Jen mě udivuje, že jezdí na Liberci čekal bych nějakou cizinu, když je to jeden z nejnovějších busů.
Ale doporučuju se projet, tady v tom případě je to opravdu luxusní cestování, tak jak hlásá reklama.
Dj_tiësto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 07:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Sipi:asi jo
ad:Magiq:na toaletě cedulka, asi stabilně,nefunguje.Popelníky na sedačkách utrhaný a prostě takový maličkosti, který celkově udělají dost odpudivej dojem.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7391
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 07:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak piš konkrétně. A ne o žalostném stavu. Popelníky jsou bohužel pozůstatkem předchozího provozovatele, díky kulturnosti našich lidí jsou dvě možnosti, vyjmout (Liberec) nebo přibít.

P.S. Jinak tady vidíš tu výhodu výběru.
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 07:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dj tiesto: opravdu nejlepší řešení s popelníky byla jejich demontáž (nejsou vytrhaný, ale jen vycvaknutý a když jede bus na zájezd, normálně se nacvaknou zpět). Je až neskutečné co jsou lidí do nich naházet, to by ale tak nevadilo, jako že se znich stalo odkadiště žvýkaček.
WC od jara do podzimu fungují, ale nyní po dobu zimního období jsou vypuštěné, aby nedošlo k jejich zamrznutí a zničení.
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 08:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo mít na výběr je super. K nám jezdí Veolia Transport Praha a to je teprve tragédie.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 08:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Glory jezdí hlavně Košice a nějaký mezinárodky (105 a 106 jezdí Londýn), ale taky jezdí celkem hodně posily Brno - Praha, ale objevit se můžou všude (je jich 15)
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 09:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: například na lince ČB - PHA je ČSAD Vršovice zdaleka nejlevnějším dopravcem včetně vydání lístku
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 09:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025 : To věřím a samotná jízda je zážitek na zbytek života.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 13:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://portal.idos.cz/Data/pdf/L191110_100307_90190.pdf
New R spoje Ostrava - Brno
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 15:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to jsou ty dva páry, o kterých se tu píše skoro měsíc.
Očekávám, že od 13.6.10 zase jezdit nebudou. Můj osobní názor, tak to ani nerozebírejte.

A pokud vím, tak se normální cestující ani nedoví, že spoje jsou na místenku. Žádná linka v jízdním řádu SA neobsahuje poznámku (R), že se jedná o místenkové spoje. A přitom se v podstatě jedná o povinně místenkové spoje.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 16:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty dva rychlíkové spoje by byly dobré z Prahy a bez zastávky,to by mohl SA vzít dost lidí co teď cestující ČD.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 17:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochybuji. U spoje 9 by to znamenalo odjezd 7:30, což je dobrý čas do Brna, ale na příjezd do Ostravy těsně po poledni nic moc. U spoje 11 by byl vyhovující odjezd 14:30, ale zase ten dojezd je v blbou dobu. Nazpátek je perfektní spoj 10, pokud by odjížděl v 16:15 z Brna, tak to bude nejnarvanější spoj hodný posily z Ostravy, spoj 12 nemá nárok dorazit do Prahy v rozumnou dobu.
Celkový pohled: náhodné výstřely bez koncepce. Původní koncept CapitalExpresu byl lepší. Nechápu, když už je tam odsud vyštípal, tak proč teď neokopíruje jejich jř. To by smysl mělo.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 17:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No železnice má svoje cestující na relaci Praha - Ostrava jisté. Ale napadl mě takový zajímavý nápad, jak trochu zaplnit hradce, kdyby méně frekventované spoje protáhl až do Olomouce a Ostravy. Klidně by stačily 2 v každém směru. Jízdní doba by byla možná i nižší než přes Brno (v případě nezastavování v Novém Jičíně a Frýdku). Spočítal jsem to na nějakých 4h30min. Což je už trochu konkurence schopné vlakům. I když vlaky EC to jezdí pod 4 hodiny
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 17:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5,5 hodiny Ostrava - Praha? To jsme jezdili "vobyčejným rychlíkem" někdy před r. 89. Se zájezdem do Přerova kde byl pobyt asi 20 minut na klobásku a pivo. To snad i z Frýdku bude do Prahy rychlejší vlak s přestupem.

A ty dva rychlíkový spoje maj mezi Ostravou a Brnem jízdní dobu odpovídající běžnýmu rychlíku (např. 15,43 - 17,57).