K-report
 

Archiv do 12. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 12. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 14:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechal bych tomu čas než si lidé zvyknout na tyto nové spoje. Dělat závěry teď hned není rozumné. Uvidíme za měsíc. Ale spíš než z Brna,měl udělat přímé spoje z Prahy,to by nalákalo podle mě více lidí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2320
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 14:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pv: z hlediska trvale udržitelného rozvoje je to absolutní blbost. Proč bych měl podporovat plýtvání nafty na cestu se zajížďkou přes Brno, když mi z Olomouce jezdí do Prahy 34 vlaků denně po přímce. Nepočítal jsem vlaky Jeseník > Brno > Praha. Dále si myslím, že je zbytečné, aby jezdily autobusy OL - Praha při dostatečné nabídce vlaků všech kategorií... a připlatit si 100/200 kč za to, že pojedu do Prahy průměrnou rychlostí 115 km/h není vůbec zlodějina. Pochybuji, že by bylo možné dosáhnout PHA - OL autem za 2,16 (2h, 8 min, 250 km) hodiny.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 14:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je jasné, že tam kde je vlak o dost rychlejší než bus, tak tam se tlačit nebude. Pokud se podíváme na 10 měst ČR s nejvyšším počtem obyvatel, tak z Prahy nezajíždí SA do třech měst z této desítky. Do Olomouce, Ústí n/L a Pardubic.
Proč? Protože v každém z těchto měst jasně dominuje železniční doprava nad autobusovou. Do toho by se pustil jen blázen.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 14:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No bylo. Ale....

1) záleží odkud a kam, zejména v Prase. Z centra asi ne.
2) při optimální konstelaci na D1 (minimum uzavírek a žádnej průser)
3) při velmi decentním porušovájní - jízda tak 140 "kde to de"

Prakticky někdy večer nebo o víkendu mimo špičku.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7428
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 14:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Sipi: Mohu se zeptat odkdy nezajíždí SA do Olomouce?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 14:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Pomotal jsem to, omlouvám se, samozřejmě do OL zajíždí. Ta do toho výčtu nepatří. Ale zastavování v Ol je především pro jiné cestující než z/do Prahy.
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 20:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak druhý "žlutý expres" Brno-Ostrava s příjezdem v 19:15, stejně jako ten polední přijel na čas a na rozdíl od toho poledního s ním přijelo 14 cestujících. Lze očekávat, že zpáteční expresní spoj ve 20:00 z Ostravy do Brna, díky neděli nějaké lidi má, třeba študáky do brněnských VŠ. Zatím do Brna jet nepotřebuji, ale rád okusím ten "fofr" a na rychloměru GPS navigace v mobilu (kupodivu velice přesné), si rád ověřím, jak je to s dodržováním předepsané "stovky". Věřme, že to bude OK. Tímto končím dnešní "mini-zpravodajství" z příjezdu prvních dvou expresních žluťáků do OV!
------------------------------------------------
při hledání ubytování online už není třeba procházet všechny vyhledavače - stačí jeden: "30 vyhledavačů v jednom"
Padělaných bankovek se už bát nemusíte - www.bicnapadelky.ic.cz
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:48:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,něco jsem našel na PC tak to sem hodím.Foceno v Ostravě na ÚANU.

http://autobusy-karvina.webgarden.cz
MŮJ WEB O KARVINSKÉ DOPRAVĚ
http://tombus.wgz.cz
Web o našem vdp Tombus
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 22:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ostrava-Brno)
Já vyzkouším nový expres zítra, tak jsem taky zvědav. Zatím to vypadá, že pojedu sám se stewardkou :-)
Dejte tomu měsíc čas. Jsem přesvědčen o tom, že tohle si cestující najde. Jako velký přínos vidím v tom, že to nikde nezastavuje, protože dost lidí preferuje spojení bez zastávky. Nic proti Studénce, Přerovu apod., ale mezi Brnem a Ostravou je tak silná cestovní vazba, že přímé spojení si cestující najde.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 22:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pv:

busem jeden ten, kdo nemá finančně na IGK nebo ten, kdo nemá duševně na rozluštění tarifu čd.


Nebo ten, kdo nemá zlodějskou kartu nebo tak nějak nechce podporovat odboráře a další vyžírky. Já jsem ochoten dát peníze dopravci, který mě za více či méně stejný čas doveze spolehlivě z místa A do místa B, odjede včas a cestování má nějakou kulturu. Jinými slovy: peníze dám raději Radimovi než odborářům.


kdyby to bylo tak super, tak už by dávno jezdily přímé busy z OL, kam vede dálnice do prahy skoro už 20 roků. pro méně chápavé do OV jedete přes OL( nebo po obchvatu kolem)


Nemusíš mi vysvětlovat, kudy pojedu z Prahy do Ostravy po silnici. Exity i kilometráž ti mohu vyjmenovat zpaměti. Olomouc je poněkud specifická, protože tam je to blíže po kolejích. Ostrava už je na tom víceméně kilometrově stejně, protože vlak dost ztratí zajížďkou do Přerova. Až bude jednou R35, dovedu si představit žlutou linku s jízdní dobou 2h 15min, která vyzobe poslední cestující ze špinavých vlaků.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 22:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ju, Budulinek4 i v autobusové diskuzi Není to náhodou ten člověk, co má při každé změně tarifu CD v železniční diskuzi procitene výkřiky, že s černou dírou už nikdy a že okamžitě (už potřetí) přechází do auta? :D

Ano, je to přesně ten budulinek4, známý to diskutér v sekci "Nejotřesnější zážitky na železnici", který dal nadobro sbohem Černé Díře, zlodějské kartě a dalším nesmyslům. Pokud tě to potěší, letos jsem jel vlakem jen 1x a to na SONE+, proto mám letos v drážní sekci tak málo příspěvků :-)
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 23:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dále si myslím, že je zbytečné, aby jezdily autobusy OL - Praha při dostatečné nabídce vlaků všech kategorií...

To je hezký názor, nicméně to samé mohu říct o Brnu nebo Ústí n.L. a víme jak to funguje. Naštěstí o tomhle rozhoduje trh, který je však pokřiven dotováním Černé Díry.


a připlatit si 100/200 kč za to, že pojedu do Prahy průměrnou rychlostí 115 km/h není vůbec zlodějina.

Podle mě to zlodějina je, pokud stát tuto dopravu na jedné straně dotuje, na druhé straně dovoluje armádě vyžírků jezdit zdarma. Samozřejmě, že režijkáří platí alespoň SC příplatek, proto taky na ně v SC nenarazíte.

Pochybuji, že by bylo možné dosáhnout PHA - OL autem za 2,16 (2h, 8 min, 250 km) hodiny.

Nesrovnával bych s nádražackými ulhanými kilometry (viz třeba Ostrava-Praha, to je podvod), po silnici je to méně a až bude celá R35, mělo by to být cca 220 km, což by mohlo být pod 2 hodiny jízdy. Jinak novou MÚK u Opatovic se cesta do OL trochu časově zkrátila, ale chybí to nejdůležitější - most přes Labe.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2407
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 23:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I tak pro tu Ostravu neplatí a ani v případě bezzastávkovýho spoje platit nebude ta teorie o víceméně stejném čase. Teď je ten čas přes Brno úplně mimo a pokud by jel durch tak se pod 4 hodiny sotva vejde (a skoro bych řek že by pak museli někde střídat řidiči nebo bejt pauza).

Mch jak v praxi funguje bezpečnostní přestávka na "klasický" lince s jedním řidičem pokud je jízdní doba blízká 4 hodinám a bus někde vyhnije u bouračky? To vyhnití se bere jako bezpečnostní přestávka?
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 23:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:
Po otevření plného profilu D1 mě vychází trasa na 370 km (8 km k D1 v Ostravě, 354 km po D1 a 8 km od Spořilovské spojky na Florenc). Kromě 16km v obci celá trasa po dálnici. Tohle musí autobus zajet za 4 hodiny.

Edit: samozřejmě 370 km je to už teď, ale do Bělotína je tam ta blbá 80, takže ta by dnes mohla zdržet.

(Příspěvek byl editován uživatelem budulinek4.)
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 23:44:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad Budulínek nešlo by to editovat?? Možná by jste se to mohl naučit ne když jste tak chytrý. Jestli vy nejste spíš onen vyžírka.
Já ČD používám čím dál víc a takové strašnosti které tady někteří popisují nezažívám.
Pořád lepší než zlodějská SA.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7436
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 07:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Používejte si každý, co chcete a co vám vyhovuje, ale nepřesvědčujte, sakra, ostatní, že vaše volba je jedinná správná.
Jsou tu pořád ty samé nicky, které už nic nového nejsou schopny přinést a ostatní, když vidí tu žumpu, tak sem ani nejdou.
Název diskuze je snad jasný.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 07:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik směj na dálnici ty žlutý pekáče? Jestli 100 tak 370 km/4 hodiny fakt zajet nepude. Ani při 110 bych si tím nebyl moc jistej. O tom jak bude vypadat dálnice kdy žlutobus v levým se bude 5 km plazit 110 aby předjel v pravým jedoucí kolonu kamionů 90 si rači ani nenechám zdát protože to bude masakr a nejspíš i pár bouraček až mu někdo kdo se táh za ním 10 minut před něj vlítne a vybrzdí ho....
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7438
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 08:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne. Asi to fakt nemá smysl. To je jak házet perly sviním.

P.S. Vlčku, autobusy už mají hodně dlouhou dobu omezovače na +-100 km/h. To bys jako uživatel K-Reportu už mohl vědět. Nákladní soupravy +- 86 km/h. Takových předjíždění se nejen na D1 uděje několik stovek. A zásadní problém nevzniká.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 11:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulý rok jsem do Ostravy jel vlakem, odjezd 4:08 ráno z Prahy,příjezd 8:15 do Ostravy. Cesta děsná,prostál jsem jí celou,lidi stáli i na záchodě. Nevím jestli je to normální,asi byla mimořádná situace,ale nazpátek jsem jel SA. U SA mám jistotu,že mám aspoň vlastní místo k sezení
Ale ať si každý jezdí jak chce. Mně taky známí říkají proč jedu 5,5 hodiny do Ostravy busem ,když oni 4 hodiny vlakem.


(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 5-2003
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 11:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Ty jsi nějaký neklidný. :-) Já Ti můžu zase na rovinu říct, že si myslím, že se s omezovačem nastaveným na 100 km/h dá 370 km za 4 hodiny zajet tak akorát, pokud cestou není nějaký zádrhel. A nikdy jsem se neekloval předjet i víc kamiónů s autobusem a jel jsem kilo... Rozhodně nepředjíždíš 5 km. Ani se žlutým pekáčem, ani z oranžovým, ani se zeleným.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 11:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ať si každý jezdí jak chce.

To je přesně oč tu běží. Každému vyhovuje něco jiného, ale proto ty ostatní nejsou špatní.

Já jsem včera taky záměrně vynechal SA a jel jsem s jiným soukromníkem (trasa Praha-Písek-ČB), cesta večer po osmé hodině z Prahy uplně prázdná, bus Setra naprosto výborný, hodně místa na nohy, dojem z busu výborný, řidič určitě jezdit umí, o tom žádná, ALE i se čtyřmi zastaveními navíc oproti SA a v tom třikrát vyjížděl mimo hlavní silnici (Milín,Protivín,Vodňany), tak cestu zvládl o 10 minut dřív než jezdí SA, která staví jen v Písku. Samozřejmě takhle rychlá jízda musela být na úkor něčeho a rozdíl mezi 50km/h a 80km/h pozná i běžný cestující ze sedadla, víc psát nebudu. To mi zkazilo dojem z jinak pěkné večerní cesty.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 12:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"s omezovačem nastaveným na 100 km/h dá 370 km za 4 hodiny zajet tak akorát, pokud cestou není nějaký zádrhel"

No jenže zrovna z tý Ovy do Prahy ten zádrhel je. Ať už v tom že konce nejsou na kilo ale na 80/50 nebo v tom že na tak dlouhý trase vysoce pravděpodobně bude nejmíň jedno a spíš víc rychlostních omezení na opravy a pod. (nepočítám bouračky) kde když nebude rovnou kolona tak bude omezení na 80 ba kus 60. A to ten průměr docela shodí.

Ad Filipi: takto narvanej Bezkyd moh bejt asi jedině po nějakým velekoncertu a pod. To je asi jako když cestou chcípne auto, ten koncert se ale dá předvídat

Trupak: já myslel že u busů zahraniční výroby je omezení nastavený na 100 mph
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.167.9
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 16:27:32    Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek:
kulturou cestování s SA bych se neoháněl. stav českých autobusáků je tristní a SA s tím nic neudělá ani kdyby se Radim stavěl na hlavu.
klimatické podmínky, české mistry za kniply tédéíček a polské kamioňáky taky neovlivní.
SAmorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 16:34:29    Odkaz na tento příspěvek  

SA s tristním stavem autobusáků neudělá nic, protože ti nejhorší jezdí právě u SA
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7441
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 16:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat podle čeho se dá soudit tristní stav autobusáků v ČR. A ve srovnání s čím? Je to něčím podloženo nebo je to pokračující odborná debata na úrovni 4. cenové?
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 17:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sipi:
Lžete jako obvykle, když jde o souběh SA x jiný dopravce. Evidentně popisujete spoj Záruby. Ten tak jezdí asi tak trojnásobnou dobu, co SA, ve stejných časech. Dalším přímým konkurentem SA je dopravce Cvejn - a ten je také rychlejší. Vy jste klasický SA-man: Pokud konkurent SA není dražší a pomalejší, tak je v tom určitě nějaká levá. Takže panáčku, zklidni, je mnoho levnějších i rychlejších dopravců než vyzobka SA se svými španělskými krámy.
A dotaz poslední: odjezd z poslední zastávky o 5min dříve a dojezd do cíle o 15min je u SA v normě, či co?
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 17:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Ahoj Boblicku Ať to s tebou nesekne

Magiq: Tristní stav autobusáků??? Vždyť je to většinou nějaká špinavá díra plná bezdomovců! Takové Brno nebo Zlín je opravdu za trest! Florenc je čestná vyjímka s úspěšnou proměnou, ale zase jeho význam bude stále více upadat...
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 5-2003
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 17:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Myslíš na 100 mil za hodinu? Viděl jsem ručičku tachografu za poslední čárkou, ale 160 to fakt nebylo.:-) Pokud vím, tak třeba C954 má omezovač na plus/mínus 104 až 105 km/hod a třeba Iliáda tak těsně přes sto. Ale samozřejmě jak který bus...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 17:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to tu raději nebudu psát co vyvádí Veolia Transport, to by bylo na delší dobu.
Ale zkrátka na každém se něco najde. Třeba ze Švýcarska jsme odjeli přesně ve 3:30 z Plzně z CANu a do Prahy jsme přijeli o 13 minut dřív oproti jízdnímu řádu tj 4:47. Naopak já to uvítal. Abych se přiznal,jel jsem různými dopravci na různých cestách a můj názor je,že zatím má SA nejpohodlnější autobusy (můj pohled na věc).
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 18:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Abych se přiznal,jel jsem různými dopravci na různých cestách a můj názor je,že zatím má SA nejpohodlnější autobusy (můj pohled na věc).

S tím si dovolím nesouhlasit... Cesta starším Beulasem, nonstop zaplé celou noc DVD, hlasité rádio u řidiče, absence přestávek a třeba někde tu bylo, že byli všichni cesťáci na Londýn sesazeni dohromady a do nějaké části autobusu byl zakázán vstup mimo tohoto bych podobných věcí našel hodně... Zase zdaleka nejlepší věc je rezervace konkrétního místa a Travego na Vídni
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 18:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cesta starším Beulasem... Pokud to není zrovna Beulas 83 který jezdí na Brně tzv "Nízkonákladový letadlo" tak nevidím problém, vždyť se tím jezdí krásně. Rozhodně lepší starší Beulas než novější Karosa. A co je starší a co je novější? Neřekl bych, že autobus, který je maximálně 5 let starý je starý
Hlasité rádio u řidiče. No jo, ono SA je jediná dopravní společnost, kde řidiči poslouchají rádio, že, navíc ho poslouchají vždy a vždy nahlas... Ach jo, to jsou zase argumenty.
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 18:51:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999: Jenže tady se bavíme o SA, takže není nutné odkazovat na stav že ostatní to dělají taky Zrovna na nočních linkách si moc řidičů nahlas rádio dovolit nepustí. Jo až na Eurobus do Košic, tam ho pustili všem, asi aby se dobře spalo

Starší Beulas... Chjo to musim vysvětlovat význam všeho? RJ má i novější beulasy, takže ty předchozí jsou prostě starší
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 19:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd : Zřejmě jsem klikař,zatím jsem na velké nedostatky nenarazil,akorát jednou na cestě do Maďarska nešel kávovar
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 19:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: To by mě zajímalo v čem lžu, když jsem se pokusil stručně zhodnotit jízdu s konkurentem SA. Tím že v buse Setra je hodně místa na nohy? Mimochodem ta setra se mi líbila daleko víc než některé busy SA.
Co mi na té jízdě vadilo, bylo nedodržování dopravních předpisů, nechtěl jsem sice o tom psát...
Za Čimelicema směrem na Písek je na hlvní silnici obec Krsice. 200m dlouhá obec podél hlavní silnice a je tam snížená rychlost na 50km/h. Nekonalo se tam při průjezdu našeho busu bohužel ani přibrždění. Další obec při cestě Selibov (jen 100m obce podél silnice)- je tam sníženo 80km/h, opět ani lehké sešlápnutí pedálu brzdy a průjezd v plné.
Ono to svádí tyhle krátké obce projíždět, ale ty předpisy prostě jenou jsou tak nastavený...
Ale neboj podobnou inspekci někdy udělám i v buse SA, který odjíždí ve 21h z Prahy, ona situace tam může být podobná.
Chápu proč se rozčiluješ, Cvejn to jezdí za 2h09m/2h13m, stejně jako Záruba. To ale nic neznamená. navíc Záruba to včera měl za 2h02m. Až jsem ho podezíral z toho, že od Anděla odjel naschvál se zpožděním 5 minut, aby pak nemusel čekat na nácestných zastávkách.
Píšeš že Záruba to má vyježděný skoro za 10 let, ale pokuď má stabilní čas 2h13m každý den v každou denní dobu, kdy jede, pak budu čekat že třeba v pátek odpoledne z Prahy budu mít zpožděný a v neděli večer z Prahy naopak přijedu dřív. To podle mě je špatně sestavený jízdní řád a může to mít vyježděný jak chce.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 19:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd: tak snad každá dopravní společnost má novější a starší autobusy, tak proč to uvádět jako argument proti?
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Borovnička
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 20:24:47    Odkaz na tento příspěvek  

"... a rozdíl mezi 50km/h a 80km/h pozná i běžný cestující ze sedadla, víc psát nebudu."
Není jízdní řád této linky, čistě náhodou, jedním z výtvorů zde i jinde přispívajícího diskutéra a zavilého nepřítele SA i ČD, známého pod nickem Karlshaus(dříve Boblick)?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7445
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 20:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není, přestup si na jiný kolotoč.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 21:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnešní jízda Ostrava-Brno ve 14:00:
Irizar 114, velmi pohodlné auto.
Celkem 9 cestujících, příjezd do Brna včas.

Jinak páteční spoje z Brna už téměř vyprodány, takže reklama asi funguje. S velkou pravděpodobností jde o cestující, kteří by ještě minulý týden cestovali s ČD.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.167.9
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 21:30:27    Odkaz na tento příspěvek  

Magiq
brno, grand bez jakéhokoliv zázemí? brno, zvonařka bez dobrého napojení na mhd? vyškov bez přístřešků? břeclav bez přístřešků?
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 01:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Budulinek4: Dovoluji si nesouhlasit. Spoje z Brna do Ostravy jsou již zaplněny z Prahy. U těch přímích z Brna do Ostravy je obsazenost téměř nulová.
Příště trochu přemýšlejte, než vytroubíte něco do světa.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 06:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybych bydlel v Brně,hned bych využil ty přímé spoje.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7447
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 07:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.pv: Tak tady je vidět, jak je dobré se vyhýbat slangovým výrazům. Protože jsem podlehl dojmu, že se mluví o řidičích. Vidím, že se tady prostě nechytám. Je to škoda, protože u SA je plno věcí, které stojí za zmínku. Organizace provozu, informační systém vozidel atd.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 07:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=7336
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 10:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je fakt že autobusáky jsou asi tak 30 let za vlakovejma nádražíma. Samosebou že jsou výjimky.

Ty "nejchutnější" antabusáky tu už padly. Další zejména v menších městech kde jede pár busů bývá o víkendu zamčeno/zavřeno. Čekárna občas, občerstvení občas, tu a tam chybí i cedule odkud co kam (Chodov u KV). Chcát se chodí "za autobus". Atd. atd.. Tady je spousta věcí k dohánění. Co mám zkušenost tak nejlíp na tom bejvaj autobusáky přidružený k vlakovejm nádražím typu Zábřeh nebo Klatovy - je tam slušná šance že nebude zamčeno v 6 večer a celej víkend.

A "špička" je fakt asi ten brněnskej Grand - když jsem tamtudy někdy procházel tak mi přišlo že jsem někde na Ukrajině - různě postávající busy "na place", kiosek s kasou, čekárna a hajzl v provedení "vietnamská tržnice před nádražím".
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 12:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Stav nádraží u Grandu nelze přičítat RJ, pozemek patří městu a jeho vedení by nejraději tento terminál zrušilo a sní o tom, že bude za pár let nový autobusák pod odsunutým nádražím, takže nevydá stavební povolení na jakoukoli čekárnu nebo něco kulturnějšího u Grandu. SA zatím zřídilo internetovou kavárnu na Benešově 16, jinak jediné místo, kde se dá něco postavit je u zastávky šaliny na spojce u Grandu, dokonce tam zbourali nějaké provizorní stánky a vykáceli náletové dřeviny, ale tím aktivita skončila. Jediné, na co se město zmohlo, byla úprava parkoviště a instalace závor, aby se muselo platit. Ale pořád je to lepší než smradlavá a nedostupná Zvonařka, na bus chodím 5 min. před odjezdem a když přijedu, vezmu z kufru tašku a jdu na šalinu. Důstojnější zázemí bych přivítal, ale ne za cenu výrazného zhoršení dostupnosti. Možná bych obnovil pilová stání, teď už není problém s couváním, každý žluťák má stevardku a kameru, aspoň by vozy nestály jak koho napadne.
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 15:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím s těmi vlakovými nádražími, nedávno proběhla TV reportáž, jak se zamyká i na vlakových nádražích a nikomu to není blbé.
Můj názor je, že k cestování by mělo být vytvořeno cestujícím zázemí a je jedno jestli jedu vlakem, autobusem nebo něčím jiným. Zvláště pro případy, kdy je nutné z nějakých důvodů (zpoždění, počasí atd.) čekat déle. Zároveň by nádraží měla být pohodlně dostupná MHD a s dostatkem parkovacích možností pro auta (a ne jako v Brně, kde když nechám auto na placeném parkování u Grandu, vyjde den i na několik stovek korun - to už můžu tím autem raději jet do Prahy rovnou a ne využít autobus).
Asi nejlepší je ta variata, kdy bus i vlak nádraží jsou u sebe - přestupy, zázemí atd.
Ono by stačilo přestat se bát bezdomovců a podobných existencí a vypráskat je z nádraží...
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 15:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A neměl nějaké plány na rekonstrukci AN Grand i Jančura ?
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2411
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 15:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: mně je úplně jedno čí Grand je a kdo ho obhopspodařuje. Podstatná je realita.

Jinak ta nádraží co se zamykaj a proběhla tiskem nedávno jsou obvykle na úrovni nějakýho "lepšího přestupního uzlu" busů, t.j. vybaveného otevřeným přístřeškem (v provedení de luxe i s lavičkou) a ten obvykle zamknout ani nejde
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 18:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: cizí majetek může těžko rekonstruovat...
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 18:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde v rozhovoru s ním jsem četl,že by měl zájem o to nádraží u Grandu,že by přispěl na jeho rekonstrukci,ale asi z toho sešlo. Už je to přes rok,co jsem to četl.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Jebo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 21:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska v 17:30 z Čerňáku do Liberce jelo Travego 0362.
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 16:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jebo: Jj víme a odchycen

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 17:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend:Nevíš jakou RZ má ta Karosa LC956 od Veolie, není to náhodou 2E3 0882?
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.145.12
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 20:40:23    Odkaz na tento příspěvek  

Blekota Jančura na ČT24...Na jednu stranu tvrdí, že jeho řidiči neporušují pravidla a hned v druhé větě řekne, že pokud řidič poruší pravidla, tak ho vyhodí. A na dotaz moderátorky, jak často se to stává odpověděl, že často...
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.145.12
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 20:41:42    Odkaz na tento příspěvek  

Nejčastější slovíčko je "e.e..e..ee" :-)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 22:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc řečnil o politice, o čd a bylo málo dotazů od lidí. Moderátorka ho nechala až moc se rozmluvit a bylo to často jednostranné. Ono se to lehko povídá, když neni oponent a moderátorka vám nechává dost času...
O autobusové dopravě ve které má nejvíce zákazníků toho moc řečeno bohužel nebylo. Celkový dojem to ve mě zanechalo takový, že to bylo jedno z horších Jančurovo vystoupení.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2337
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 07:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Sůra napsal další "pěkný" a zajímavý článek...
http://ekonomika.idnes.cz/duskovy-vyroky-nejsou-jen-homofobni-sef ove-cd-mu-dali-v-necem-za-pravdu-134-/ekonomika.asp?c=A100311_220 720_ekonomika_iky

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 13:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak SA převedlo i Plzeň a Liberec do nového rezervačního systému. Konečně bude možné rezervovat na jednu kreditku více linek a více míst v busu... Tak snad v tom systemu budou brzy všechny linky, teď mám 3 kreditky...
http://www.studentagency.cz/prevod-linky-praha-plzen-a-praha-libe rec-do-noveho-rezervacniho-systemu/czech/
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 15:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Student Agency ruší dárky za nasbírané kilometry
web o Mansonovi Moje fotogalerie 10.3.2010 nové fotky AD Podbořany!
Demokracie v této republice nemůže být nazývána demokracií!
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 15:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilometrový program jsem využil na lince Praha-Plzeň, kde jsem měl za 2000km jednu otevřenou jízdenku gratis. To jsem celkem využíval, když jsem několikrát týdně pendloval. Faktem je, že jsem měl kámoše studenta VŠ a ten si díky studiu v Brně na rok "vyjezdil" vždy volnou jízdenku do zahraničí.... A nebyl asi sám. Faktem je, že spousta lidí o tom programu ani nevěděla.
Tipnul bych si, že to zrušili hlavně z důvodu převodu na ten nový rezervační systém. A taky je to stálo určitě nějaké peníze na těch volných jízdenkách.