K-report
 

Archiv do 20. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 20. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 08:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě momentky od dnešního Grandu odkud dále pokračujeme na Prahu.

Fandíme Agrolipce...
2T7 4651/53,2T9 2597 a 3T4 8850 best of VTM
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 14. března 2010 - 20:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera byl krásně obsazen spoj z Brna do Zlína ve 22:00. Celkem čtyři lidé Zato páteční přímý spoj do Ostravy v 17:15 zaplněn více než solidně, včera ve 22:00 tím přijelo asi 20 lidí.
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 21:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes rychlý spoj do Ostravy v 10.15 obsazenost 7 lidí. Přitom cesta super, přijeli jsme načas, nechápu, co lidi hledají ve smradlavých, drahých a pomalých vlacích s miliónem zastávek po cestě (Vyškov, Nezamyslice, Přerov, Hranice). Jedině že by nebyla poptáffka, což nevylučuju, ale sedm statečných mi fuckt připadá málo.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2349
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 21:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: Proč pomalé vlaky? Dit to trvá stejnou dobu jako sa, navíc stihnout zastavit, vozy, co jezdí na Brno - Ostrava jsou celkem na úrovni, myslím-li vozy Beer.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 21:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MARTINE já ti nechci brát iluze, ale to čemu ty říkáš celkem na úrovni tak já s tím musím jezdit ze Suchdola na Svinov a tu úroveň jsem tam nenašel ještě...

Ale to by bylo zase na dlouhou diskuzi, každopádně já který jsem patřil k odpůrcům SA smekám před Radimem a fandím mu!!!!
Fandíme Agrolipce...
2T7 4651/53,2T9 2597 a 3T4 8850 best of VTM
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 22:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Axer: Pod to bych se podepsal.
Fandím autobusům značky Karosa, VDL Coach a NEOMAN.
RAJČE
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3395
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 22:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"to čemu ty říkáš celkem na úrovni tak já s tím musím jezdit ze Suchdola na Svinov"

V Suchdole většina expresů Praha-Ostrava nestaví. V nich je úroveň přecejen o něco lepší, i když to většinou není nic úžasného.

Výhodou vlaku Praha-Ostrava ale je rychlost. Běžný Ex, IC, EC má jízdní dobu Praha,hl.n.-Ostrava,hl.n. okolo 3:55, zatímco autobus má jízdní dobu Praha,Florenc-Ostrava,ÚAN okolo 5:25. I když má vlak běžnou nádražnickou sekeru, tak je daleko rychlejší než SA. SA taky nejede pokaždé načas.
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 22:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že není poptávka. Kdo by taky jel v 10 hodin z Brna do Ostravy...
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 22:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: ovšem řeč byla o trase Brno-Ostrava. Ano možná je to kratší, ale prostě SA ví jak a na co si nalákat klienty. Za to ČD nepůsobí jak podnik provozující železniční dopravu, ale působí jako Černá Díra kde mizí peníze.... Ale jak říkám to by se dalo opravdu debatovat do nekonečna.

Už delší dobu jsem se chtěl zeptat, kolik Atlantisu jezdí ještě na linkách SA, teda jestli vůbec nějáký. Já jsem jednoho viděl naposled v roce 2007 na Florenci.

Fandíme Agrolipce...
2T7 4651/53,2T9 2597 a 3T4 8850 best of VTM
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3398
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 23:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ovšem řeč byla o trase Brno-Ostrava" ... což nikdo nenapsal, k tomu hlášky typu ... "od dnešního Grandu odkud dále pokračujeme na Prahu" ....
Měly mě trknout jmenované zastávky ..... "(Vyškov, Nezamyslice, Přerov, Hranice)", některé z nich jsem mezi Prahou a Ostravou opravdu ještě neviděl.

"působí jako Černá Díra kde mizí peníze...."

Proč jako? V Černé Díře peníze opravdu mizí, aby se pak objevily u podivných reklamních agentur, ve Škodě Plzeň která dodává dražsí vlaky nižší kvality než na západ od našich hranic, a tak dále.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 16. března 2010 - 00:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: pleteš si dojmy a pojmy, fotky od Grandu něják nesouvisí s tím co jsem psal potom... Reagoval jsem na Martinův příspěvek na trať Brno-Ostrava a jak sám jistě víš, tak rychlíky jedoucí z Brna směrem na Ostravu stojí i v mnou zmiňovaném Suchdole nad Odrou.
A tímto bych naši diskuzi ukončil

(Příspěvek byl editován uživatelem Axer.)
Fandíme Agrolipce...
2T7 4651/53,2T9 2597 a 3T4 8850 best of VTM
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3400
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 16. března 2010 - 13:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm pojmům a dojmům:

Vlak jezdí z Brna do Ostravy převážně každou hodinu, 2x denně po dvou hodinách, s jízdní dobou od 2:15 do 2:25. Na Svinov asi o 7 minut méně.

SA jezdí 2x denně s jízdní dobou 2:00, 4x denně s jízdní dobou 2:35 až 2:45. Ostatní autobusoví dopravci jezdí jen pár spojů, často s ještě delší jízdní dobou.

Zpoždění u vlaku i u SA bývají podobná. Na vlak se dá jít na blint, u SA se ve špičce kolikrát nechytáte.

Není divu, že běžný cestující raději vezme zavděk vlakem, že vlaky v této trase odvezou víc lidí. Vlak není nic úžasného, ale je jednodušší ho použít, a skoro vždy je rychlejší než autobus.

Nevýhody vlaku nebudu komentovat, o to se jistě rádi postarají jiní.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. března 2010 - 16:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Axer: Ayatsy už nejezdí, poslední působiště byla linka do Bíteše.
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 16. března 2010 - 23:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Pravděpodobnost zpoždění busu na lince Brno-Ostrava je daleko menší než na lince Brno - Praha, ta dálnice je daleko méně zatížená. Mimořádnost u vlaku je naopak u trasy Brno - Ostrava díky jednokolejce do Přerova daleko pravděpodobnější.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 17. března 2010 - 00:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevýhody vlaku nebudu komentovat, o to se jistě rádi postarají jiní.

Nevýhodou je řada mimořádných událostí, které jsou tu častější než kde jinde, třeba od 28.2. do dnes bylo v úseku Brno-Ostrava 5 mimořádných událostí a trať neprůjezdná dohromady 10 hodin. Ovšem to není zásluha čd, ale většinou samozabijáků. Pak tam byla Porucha ZZ, prasklá kolej nebo uváznutí vlaku čd cargo. Výčet myslím není potřeba psát.
A jedna mimořádka, která hovoří za vše, dne 22.2. porucha trakčního vedení Suchdol nad Odrou - Studénka od 14:14 do 21:00 (od 16:34 provoz po jedné koleji). Takže zpoždění 60-120 minut, náhradní autobusy, zmatky, nikdo nic nevěděl, sám jsem to zažil. Silnice je větší jistota.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 17. března 2010 - 08:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na to že ty vlaky tam budou tak jako tak. Protože busy neřeší relace typu Brno - Kojetín, Kojetín - Přerov, Brno - Hranice, Brno - Suchdol (N. Jičín/Fulnek/Odry - bus veme to první nebo zbytek a to jen pokud ne po dálnici), o relacích typu Přerov - Ova a pod. nemluvě. Pokud by busy měly obsloužit to co vlak tak to budou nejmíň 3 linky a všechny s delší jízdní dobou.

Vzhledem k tomu že na této relaci jsou i vlaky v tom "lepším" nadstandardním řazení (mnohdy lepší než EC na Žilinu z Prahy...) tak jedním z mála "přínosů" přímé bus linky bude to že ten zbytek přijde daňový poplatníky dráž (nebo se jejich nemalé části výrazně zhorší doprava).
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54436
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 09:48:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějakou dobu jsem se sem nedostal, tak aspoň opožděné reakce.

Petr_vlček:
Netvrdím, že se to 3:15 zaject nadá, ale jen debil by takovou JD dal do JŘ (následky autobusnického myšlení se daly na JD Pendolina do Ostravy pozorovat skoro rok - doufám, že to stačilo...).


Já jsem ochoten dát peníze dopravci, který mě za více či méně stejný čas doveze spolehlivě z místa A do místa B, odjede včas a cestování má nějakou kulturu.

Já tedy raději včas (nebo s náskokem) přijedu. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54437
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 09:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí o tomhle rozhoduje trh, který je však pokřiven dotováním Černé Díry.


Trh je pokřiven mnohem více faktory, takže dotováno je skrytě leccos (něco více, něco méně). Dá se pak o trhu vůbec mluvit, když je to pouze přelévání veřejných financí? Není pak právě proto potřeba dodatčných opatření směřujících k efektivnějšímu vynakládání těch prostředků?


Tak třeba já a mí známí raději dáme 300 Kč Jančurovi než Černé Díře. Jde o princip.

Tak to pak jo. Není nad zdravé zásady. Dokážu pochopit, že třeba pro někoho je bus pohodlnější (pro mě teda od ústupu starých Karos při jízdě nad půl hodiny málokdy, a to platí téměř pro cokoliv se sedačkami za sebou...), ale abych ze zásady jel třeba z Prahy do Liberce vlakem (kdyby autobusová nabídka byla co k čemu, tedy bez buzerace rezervacemi a přesunem metrem s přestupem), to těžko.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54438
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 09:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu zpoždění bych to tak nezjednodušoval. EC 110 je něco jako loterie ve sportce. Každý 3.den vyhrává. Od začátku roku má průměrnou sekeru 20 minut, není problém 200 minut. K čemu mi to je, že to dojede do Prahy včas, když ve Svinově mrznu mezi bezďákama ? U autobusu prostě přijdu a jedu.

Mám pocit, že tu zjednodušuje někdo jiný (průměr nejméně spolehlivého spoje je zde dost nevypovídající hodnota). Bezďáky jsem na Svinově dosud nepotkal, ale mohl jsem mít štěstí.
Každopádně nabídka spojů je na této větvi tak široká, že si lze bez problémů vybrat ty spolehlivé (a ty nespolehlivé si lze sledovat na netu nebo přes SMS, takže není nutné na ně čekat až na nástupišti).

Tady je pro úplnost výpis hodnot (odjezd ze Svinova/příjezd na hlavní) za leden:
26/15, 29/18, 38/9, 29/9, 63/53, 51/27, 20/37, >60/>60, >60/>60, >60/>60, 37/25, 14/10, 17/18, 10/6, 15/-6, 17/3, 22/3, 37/32, 15/17, 13/17, >60/>60, >60/>60, >60/>60, 10/-5, 40/19, 9/-8, 30/46, >60/>60, >60/>60, 16/-2

Stačí si ale vybrat téměř jakýkoliv jiný spoj (anebo směr z Prahy na Ostravu) a hodnoty jsou výrazně jiné.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 21:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský:
Protože to byly reakce na mé příspěvky, budu ještě reagovat:
Nevím, jak často se pohybuješ v Ostravě, ale asi méně častěji než já, takže smradlaví bezďáci ve Svinově JSOU. Není nic lepšího, když přijdu na nádraží a zahlásí půlhodinové zpoždění EC z Polska nebo Slovenska. Já chci přijít a jet a to se mi bohužel u vlaků z ... nedaří. Nemáme expresy jako má Brno. Vůbec nechápu, proč mají davy cestujících z Ostravy trpět časté zpoždění EC Praha,když skrz hranici jede zlomek cestujících, ale to je na jinou diskuzi.

Ad ostatní a Ostrava-Brno:
Přidávám se k těm, kteří nechápou, proč někdo z Ostravy jede do Brna ještě vlakem. Dejte tomu čas a myslím, že se Radimovi podaří vyzobat přímé cestující. Navíc až se letos otevře úplný profil D1, zkrátí se jízdní doba ještě o pár minut, resp. sníží pravděpodobnost zpoždění.

Petr Vlček:
Všichni víme, že mezi Ostravou a Brnem existují zastávky jako Suchdol n.O., Přerov apod., ale Radimovi jde o cestující, kteří dají přednost přímému spojení a těch jezdí z Ostravy do Brna hodně. Přímé spojení beru jako hlavní plus. Ne každý má náladu na neustálé zastavování a výměnu cestujících. Tohle závidím Brnu, že má přímé autobusy z Prahy, tak doufám, že Radim opět zavede přímé Ostravy. Ostatní mají smůlu a zbývají jím špinavé vlaky

(Příspěvek byl editován uživatelem budulinek4.)
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 21:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Ono to vypadá hezky, když si z Prahy prohlídneš jízdní řád mezi Ostravou a Brnem na internetu. To zvládneme taky. Ale vyzkoušej si nějakou dobu skutečně jezdit mezi Ostravou a Brnem. Díky dlouhodobému monopolu si ČD z těchto cestujících udělaly rukojmí a chovají se k nim jako dobytek. Jako dlouholetý cestující si z cestování pamatuju jen:
-neustálá zpoždění
-nereflektování poptávky/nabídky
-otřesné vozy
-otřesný personál
Tohle nejsou střední Čechy, kde se dráhy jakž takž snaží, protože mají konkurenci v podobě autobusů. Tady je cestující pro Černou Díru normálním kaštanem, substrátem. Naštěstí už i zde se na nábřeží někdo probudil, ale pozdě. Dálnice je hotová a oproti D1 z Prahy je to nebe a dudy. Teď už jen zahustit takt autobusů a máme tady něco jako Plzeň nebo Hradec.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Tak proč ksakru ti lidi jezdí většinou vlakem, když můžou použít autobus? Kdyby to bylo přesně tak jak píšete, tak by těch autobusů jezdilo daleko víc.

S úrovní vlaků ve středních Čechách jste mě docela rozesmál. Na 011 už sice nějaký čas jezdí ešusy, ale na 171 a 221 pořád převládají žabotlamy. I na 091 jich je žabotlamů pořád dost. Co se týče rychlíků na 020, 170, 220 a podobně, tak to je taky pěkná prasečina. Plesnivá béčka drtivě převažují. Na 120 jezdí regionovy tam, kde před lety jezdily klasiky. Skoro na všech středočeských lokálkách ještě jezdí 810, 810+010, na pacifiku 714+010+010+010, nebo i 810+010+010+010+810.
Vy si tak máte na Moravě na co stěžovat. Při troše normálního uvažování byste přišel na to, že to s kvalitou vlaků stojí za bačkoru všude. Jestli se vám soupravy, co jezdí na rychlících Brno-Ostrava, nelíbí, tak nám je pošlete. My vám na oplátku pošleme třeba ty co jezdí Praha-Cheb, Praha-Klatovy, Praha-Budějovice, Plzeň-Budějovice. Vozů B v provedení koženka máme nadbytek, rádi vyměníme za Beer.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2437
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli jsou v Ově někde bezďáci tak PŘED hlavákem. Ani v hale to problém nebývá. Svinov byl v pohodě i v noci když jsem tam skoro 2 hodiny čekal na Excel.

Zpoždění vlaku si zjistím online na mobilu. Zpoždění autobusu zjistím na mobilu taky?

MZ - mně by nenapadlo ty JD nějak rapidně krátit. Ony jsou stejně natažené hlavně na "věčné stavbě kde se nic nedělá" u Prahy....

R Ostrava - Brno:
reko jednička (Aee, tu a tam Apee, občas i s klimou)
"hadrák" Bdbmrseeeeee
2xBeer reko dvojka hadrák s variabl interiérem, velmi pohodový vůz
2x B z čehož jedno často přečalouněný.
Podobně "luxusní" soupravy na R nejsou v Čechách natož středních nikde.
Možná i proto jsou ty R velmi solidně obsazený. A třeba i takové relace Opava/Havířov/Karviná - Brno (a že zanedbatelná není) jsou vlakem daleko pohodovější neb netřeba někde jezdit sem a tam po Ostravě.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jinak:
Z Ostravy se do Brna VŽDY jezdilo vlakem, stejně jako z Ostravy do Prahy, protože jiná možnost nebyla. Tolik srovnání s Prahou a okolními krajskými městy, kde od 80.let stojí dnešní D1, D5, R4, Rý, R10, D11 a dost frekvence odvozí autobusy. Teď co je dálnice si myslím, že dost lidí přeleze do aut a pokud cestujícím někdo nabídne PŘÍMÝ autobus, značná část pojede autobus. Prostě Ostravsko se dočkalo toho, co má Praha s Brnem již 30 let...

Petr Vlček a poloha vlaku:
Mně u autobusu poloha nezajímá, u přímého spojení přijdu a odjíždím včas. Jinak možná sis nevšiml, ale SA už zoždění taky zveřejňuje. Takže s chytrým telefonem není problém, ale já o to u přímého spojení ani nestojím.

Ještě připomenu přímé žluté autobusy nalince Ostrava-Praha v roce 2006, které jezdily i s posilou a prázdná Pendolína.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ostatní mají smůlu a zbývají jím špinavé vlaky"

Nevšimnul jsem si, že by autobusy z Brna do Ostravy jezdily nějak přeplněné. Dokud se pořádně nevytíží ty dosavadní, tak by jen blázen přidával nové.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Postošedesátéosmé:
Pohybuju se ve Svinově dost často a bezďáky tam potkávám i v hale. Bylo tam smradu, že všichni raději čekali venku v mrazu.
To, že tam jedete jednou za rok na výlet a ZROVNA tam nejsou je opravdu relevantní.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Dokážete už pochopit, že přímé žluté autobusy jsou naprostá novinka, která nemá obdoby a chvíli potrvá než cestující z Ostravy zjistí, že do Brna nemusí jet jen špinavým, drahým a nespolehlivým vlakem. Souhlasím, že až potom je možné zahustit hodinový takt Ostrava-Brno, ale potenciál cestujících tam je a velký.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3417
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Teď co je dálnice si myslím, že dost lidí přeleze do aut a pokud cestujícím někdo nabídne PŘÍMÝ autobus, značná část pojede autobus."

To není tak jednoduché. Jančura expandoval mimo jiné do Hradce a do Krumova, kde mu pšenka nijak závratně nekvete. Pochybuju, že by hned teď šel do nejistého podniku častých přímých spojů Brno-Ostrava. On totiž umí přetáhnout lidi z konkurenčních autobusů, ale z vlaků se mu to nikde nepodařilo příliš rychle. Než by si lidi zvykli na autobus, tak by se mezitím mohl dostat do pořádných potíží.
Taky nezapomeňte na to, že tam kde Jančura v Čechách zvítězil, nevede buď žádná pořádná železniční trať, nebo je o tolik kilometrů delší, že se lidem moc nevyplatí. O plesnivých béčkách nemluvě.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3418
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: "Dokážete už pochopit...."

Klid. Já to chápu, ale Vy, soudě podle tónu, asi ne. (Odpověď je v předchozím příspěvku.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
OK, v podstatě souhlas.
U některých relací bych řekl, že se mu podařilo vytáhnout dost lidí z vlaků:
určitě Brno, Plzeň a Hradec zatím pomalu ale jistě taky
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 22:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trase z Prahy do Hradce vytáhli lidi z vlaků do autobusů místní dopravci, zejména náchodští a broumovští. Jančura přišel k hotovému.
Plzeň to samé, tam vytáhlo lidi z vlaků ČSAD a Štáhlich. Z Prahy do Plzně kupodivu dost lidí vlakem pořád jezdí, i když tamější béčka jsou jedny z nejhumusnějších.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 23:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je sice hezké, že u nás na Moravě máme ty luxusnější vlaky, ale co je mi to platné, když se v tom nevyznám, jak je který vagon ve kterém vlaku označen, který je takový nebo makový a myslím že většina běžných cestujících je na tom stejně. To je podle mě obrovský problém ČD - obrovský rozdíl mezi poskytovanými službami
Zatímco u toho autobusu SA vím, že pokud nebude nějaká mimořádnost, tak prostě pojede vždy (zhruba) stejný bus se stejnými sedačkami atd. Nepojede jednou "žlutý" a podruhé rozvrzaná C734.
Čímž neříkám, jestli je na trase Brno - Ostrava lepší vlak nebo SA, ale jen takovou poznámku do diskuze o úrovni služeb ČD.
Není to tak dávno, co mi někdo doporučil vyzkoušet místo Pendolina na Vídeň EC, že je to mnohem pohodlnější - nevím, buďto poslali jiné vagony, ale jediný komfort byl v tom, že v kupé bylo 6 míst místo 8, jinak jsem tam tu vyšší kvalitu služeb neviděl. A zkoumat zkratky a označení vagonů se mi fakt nechce, to raději pojedu autobusem, kde téměř přesně vím, čím pojedu. I to hraje roli.
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 23:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Jančura expandoval mimo jiné do Hradce a do Krumova, kde mu pšenka nijak závratně nekvete.
On totiž umí přetáhnout lidi z konkurenčních autobusů, ale z vlaků se mu to nikde nepodařilo příliš rychle.

Hradec je běh na dlouhou trať, tam nelze nyní dělat závěry a ani tu linku nijak zatím hodnotit. I když je pravda, že Jančura sám prohlásil, že linka je zatím ztrátová.
Krumlov posílil dvojnásobně, takže tam se lidi chytli, navíc když si vezmeme, že ostatní bus dopravci jezdí téměř stejně jako před vstupem SA, tak se nabízí otázka odkud se vzali lidi? Z vlaků a myslím, že dost výrazně. Napomáhá tomu i stavba koridoru na trati 220/221 a dlouhá jízdní doba vlaků. Letos už se to srovnalo na nějakých 2h 30m, ale myslím, že ještě loni se jezdilo z ČB do Prahy vlakem 3 hodiny. A rozdíl 2h10m bus a 3h vlak už je sakra dost. Takže na budějicích ukradl zajisté lidi z vlaků.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 23:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox: už to, že je v kupé 6 míst místo osmi je zásadní rozdí. V 6 místném kupé se vám nestane, že se na vás při troše smůly bude lepit 150 kilový cestující a bude omezovat Váš osobní prostor. Dále kolik je m3 vzduchu na jednoho cestujícícho v buse 15m, 65 míst a nebo ve vlaku(6 místné kupé), 25 m a 60 míst. Ale tohle nemá cenu řešit, esáčkaři si hájí svou, lidé, kteří cestují raději po železnici mají na danou problematiku jiný názor.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 23:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: já bych velice rád cestoval vlakem, mám železnici jako takovou rád, ale ČD mi to až na občasné výjimky znechucují. Ohledně těch 6 míst - ano to je zcela jistě pravda že je to lepší než 8 míst, to nepopírám ale to bylo opravdu vše a to je dost málo. Jinak ten vagon vypadal jako každý jiný obyčejný, takže jestli toto má být vlak vyšší kvality, kterým mě ČD chtějí přesvědčit abych cestoval s nimi a ne autem nebo autobusem, tak je to opravdu málo, bohužel. A to nesrovnávám běžnou cenu jízdenky
To aspoň to Pendolino i přes své nedostatky se dá považovat za moderní způsob cestování vlakem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Minibox.)
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 23:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Jízdní doba ČB - Praha
rok 2009 2:42 do ČB, 2:40 do Prahy
rok 2010 2:39 do ČB, 2:36 do Prahy

2:40 na hlavák, nebo 2:10 na předměstí je celkem rozdíl, ale v tom, že se pak ještě musím 30 minut přemísťovat do centra MHD za další lístek.

Vlak slouží také pro spojení s Veselím, Soběslaví, Táborem, Olbramovicema a Benešovem, takže ten úbytek lidí je minimální.

Minibox: Jinak ten vagon vypadal jako každý jiný obyčejný
Ano, měl dva podvozky, rám a okna.
A navíc měl klimatizaci, rozhlas, vaku 00, látkou potažené neprosezené prostorné sedačky, nebyl v něm hluk a bylo v něm čisto (a jako vždy bylo i místo na nohy narozdíl od autobusu). Chyběly asi zásuvky, ale jinak je srovnatelný s tím, co i u OeBB považují za komfort.

60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 00:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_Šimek:
tak to bylo v roce 2008:
jízdní doba ČB-Praha 2:59
Praha - ČB 2:53.

2:40 na hlavák, nebo 2:10 na předměstí je celkem rozdíl

Smíchov resp. Anděl není předměstí, metrem na Můstek (pomyslné centum) jsi za 5 minut. Ty minutky v konečném důsledku nehrají žádnou roly, protože většina lidí stejně z hlaváku odjíždí metrem.

Vlak slouží také pro spojení s Veselím, Soběslaví, Táborem, Olbramovicema a Benešovem, takže ten úbytek lidí je minimální.

ČD můžou být rádi, že Jančura jim vzal lidi jen z relace ČB-Praha, takže nácestné zastávky trochu ty R zachraňují. Taky proto už ČD nezavádějí žádný koncept expresního vlaku Praha-ČB a všechny R jsou zastávkové, prostě by neměl poptávku.
Jj kde jsou ty časy Budvaru, který stavil jen v Táboře a jezdil Praha-ČB nějakých 2:10 a navíc relativně dobrá úroveň vozů.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 08:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Tak jinak:
Z Ostravy se do Brna VŽDY jezdilo vlakem,"
Mýlíte se, Budulínku. busové linky mezi Ostravou a Brnem existovaly i za minulého režimu. Např. (tehdejší) linka 70990 Ostrava-Brno- Znojmo obsluhovala denně nejméně 5 párů spojů mezi OV a Brnem, jeden(dva, dle let,) jezdily vždy až do Znojma. A nebyly tam jen "vymetákové" spoje, ale i přímé, s jedinou zastávkou v Přerově. Pokud nevěříte, stačí si nalistovat JŘ z těch let.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2439
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 09:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: no on z těch nácestnejch ty lidi ČD vzít ani nemůže. Jednak to "systémově neumí" při logické snaze o max obsazenost (= nutnost místenek) a druhak i kdyby to uměl tak pojede podstatně dýl než vlak.

Ad HK - tam naopak za komárů byla dominantní bus doprava a to včetně "krychlíků" HK - Praha stavících nikde nebo v Chlumci/Podlebradech. Jinak tomu ostatně ani být nemohlo když R z Prahy jely ráno 7,30, pak až 16 (!), 17 a 18,40 Bohemka do Polska. Z HK jel R ráno v 5,30 a 6,30, pak 12 a "Hanušovičák" v 19,30. Po zavedení dalších R a postupnému ztaktění přešla podstatná část lidí do vlaku (viz busy kde v podstatě přežilo jen to co jede dál za HK). Teď část lidí (a podle obsazenosti R bych řek že nijak velká) přešla do busů k Jančurovi (přičemž k němu přešli i od jiných busníků). On totiž má co nabídnout spíš náhodně jezdícím - kdo jezdí pravidelně a do centra tak asi spíš pojede vlakem (bez rezervace, ceny podobné, 3 stanice s vazbou na MHD "do celý Prahy" kontra konečná na konečný metra (do většiny Prahy přestup navíc).

Ad Peoza: Ova - Brno za komárů až tak nepamatuju ale i tam byla nabídka R v podstatě 3 páry model "ráno-poledne-večer". Takže spíš bych řek že tam došlo k přesunu z busů do vlaků.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 09:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad P. Vlček: Ale jistě, s tím vcelku souhlasím. jen těch vlaků jezdilo o několik párů víc, než busů, což je pochopitelné. Já jen reagoval na Budulínka, který tvrdil, že z Ostravy do Brna nejezdilo nic jiného, než vlak. Pravda, ty jízdní doby v těch časech byly u obou druhů dopravy o něčem jiném , než dnes, mezi Brnem a Ostravou tehdy neexistovaly "koridory", ani dálnice, takže JD vycházela +-3,5 hodiny. A ani autem to nebylo o moc rychlejší, takže tam bylo vlastně jen na uvážení, co bude pro toho člověka výhodnější z hlediska pohodlí(nemyslím tím např. kvalitu busu či vagonu, ale nutnost být někde v určitou dobu, čas návratu, počasí a pod.).
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 09:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: osobně mám raději rychlík každou hodinu až na jeden výpadek, který mám mezi ČB a Prahou 6 zastávek, v praxi přijíždí do ČB cca o 5 - 10 minut dříve (Včetně 5 min prostoje v Táboře, 2 - 4 min v Benešově a Veselí, občasné čekání na výhybně v Heřmaničkách, Voticích..), v kupé jsou i ve špičce maximálně 4 lidé, v šestimístném 6, žádný opruz s rezervacema... rozhodně si myslím, že je to lepší než 4 IC denně a dost. I když si myslím, že by nesystémové IC navíc bylo vhodné, např. protaženo do Lince, ale pochybuji, že by do toho zůstala hodina rychlíků.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 10:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud Jančura nebude jezdit z Ostravy ještě do Opavy, Havířova, Karviné, Orlové, Těšína, Frýdku, Třince,... tak ty expresní busy zaplní pouze v nejvytíženějších časech. Ostravsko není jenom Ostrava a ty města okolo mají dohromady více obyvatel než má celá Ostrava. A to ty vlaky živí. Taktéž Poruba s 80 000 obyvateli je mnohem lépe napojena na vlak, než na Jančurovy autobusy.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 10:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přičemž vedení dálnice neumožňuje "rozumně" tu Porubu obsloužit. Navíc ÚAN je snad ve větší řiti než nádro ve Svinově/Přívoze. Možná se to časem změní, zatím to ale tak nevypadá.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 11:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Ono ještě snad v 95 roce jezdil R z Prahy do HK po 7 hodině a pak až odpoledne v 4, v opačném směru to bylo obdobné. Pak odpoledne už jezdilo víc vlaků, ale ty mnohahodinové díry byly šílené. Pak se lidi vrátily do vlaků a postupně byl realizován hodinový takt. Uplná šílenost bylo vedení přímých osobních vlaků Praha-HK, to na přelomu století naštěstí zmizelo.
Nemůžu si pomoct, ale já na hradcích nějaký odliv cestujících vidím, dnes jsem třeba použil (desetivozový) R 946 s příj. do Prahy v 6:47 a u tohoto vlaku byly 2 přední vozy uplně prázdné. Včetně mě v jednom z nich sedělo jen dalších 8 cestujících. Pokud to není úbytek, ale normální stav, tak čd hazardují s penězmi.

Martin240025: Hodinový takt na ČB je dobrý, já jsem též zastánce, ale proložení ve špičce s rychlými expresy by nemuselo být špatné. Ovšem to se stane až po uplné koridorizaci, protože nyní to nemá smysl. Pak budou vlaky svou jízdní dobou zase konkurenceschopné autobusům.
Jinak ty prostoje je jedna z věcí kterou přímo nesnáším na těchto R. Místo aby se udělaly speciální výlukové jízdní řády, tak na celý rok navatují R ve všech stanicích. Alespoň že úroveň vozů se už pomalu zvedá a už jsou vidět na vlacích vozy Bmee nebo Bee, ale pořád je to ještě málo.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 12:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě postoje až tak nevadí, podle mě je to mnohem lepší než jednou jezdíme tak, potom zas onak... při případném zpoždění není během hodiny cesty nic poznat, akorát jen to, že ten vlak méně stojí v zastávkách. Například ve Švýcarsku je 5% jízdní doby vlaků vata. Bohužel několik vozů Bmee přešlo pod Prahu, obávám se, že jich bude víc. Alespoň Bee243 nejsou špatné, na vlaku 207 jezdí, pokud není výluka vozy ze "starého plečnika", Bmz, případně Bee-červené
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2444
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 13:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono tehdy se dálkovejma osobákama běžně jezdilo třeba i z Prahy do Plzně. Ty hradecký měly blbou vlastnost ve vyhnití - leč takový odpolední 5207 16,44 z Vysočan a 18,25 v Chlumci byl ač zrychlenka docela využívaný. Dnes je samosebou doba jinde.

Tím R co dojede do Prahy v 6,47 jezdilo dřív z Hradce lidí kolik? Já že i kdyby jich bylo těch 55 nebo kolik je v busu míst (a že jich jen z toho vlaku tolik jistě není) tak je to na 6 vozů necelých 10 ks/vůz. To by rozhodně nezpůsobilo že dřív plnej R je najednou prázdnej. To vidím spíš na to že v Praze se trvale posouvá špička. Zdál dojíždí do práce spíš lidi s většíma vejdělkama a ti začínají tak 8,30 - 9. Tudíž tento R je v podstatě mimošpičkový. Mimoto osobně pozoruju že pátky jsou slabší obecně. Mimoto ty R jsou plný hlavně dojížděči z Poděbrad (dřív i Oseka) a Nbk a ti tedy do busů SA zcela určitě nepřešli. A nepřešli tam ani přistupující v CnC.

On se tady traduje mýtus "plnej bus kontra prázdnej vlak". Jenže on i ten prázdnej vlak veze obvykle násobek toho co jeden bus. I kdyby i ve všech dalších sedělo jen 8 kusů (jakože tomu nevěřím protože plnější bejvá střed a zadek protože staví víc "u lidí" cestou a u funkčního podchodu na hlaváku) tak ten R vez ca. 60 lidí. V reálu jich vez tak dvojnásobek a víc.

Možná ty posilový vozy nejsou ráno u tohoto R potřeba - jste si ale jist že nejsou potřeba u nějakého obratu odpoledne opačně? Ony se do Prahy nějak dostat musí.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 13:09:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:
Navíc ÚAN je snad ve větší řiti než nádro ve Svinově/Přívoze

Tak je vidět, že Ostravu znáte opravdu jenom z mapy nebo jste ultra šotouši, protože v řiti jsou naopak ta nádraží. Svinov je v podstatě jen terminál v polích mezi 2 městy s naprosto otřesnou dostupností tramvají. Takový hnus v ČR snad nemá obdoby. A hlavní nádraží je taky dost daleko od centra navíc v dost problémové čtvrti, takže pro mě v rámci bezpečnosti absolutně nepřipadá v úvahu.
Za to z ÚANu se normálně chodí do centra pěšky, navíc je tam teď i obchodní centrum a v budoucnu nová čtvrť Karolina, takže má v Ostravě daleko lepší polohu než všechna vlaková nádraží dohromady.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 14:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svinov je v podstatě jen terminál v polích mezi 2 městy s naprosto otřesnou dostupností tramvají.
Přesto je to z Poruby na Svinov o 15 minut blíž než na ÚAN.
Za to z ÚANu se normálně chodí do centra pěšky, navíc je tam teď i obchodní centrum a v budoucnu nová čtvrť Karolina, takže má v Ostravě daleko lepší polohu než všechna vlaková nádraží dohromady.
Já jsem měl dojem, že vozíme cestující a ne zboží do obchodu. K čemu je nám, že se z centra na ÚAN chodí pěšky, když v centru skoro nikdo nebydlí? K čemu jsou nám obchodní centra okolo ÚANu? Už vidím cestujícího, který si řekne: "pojedu s Jančurou, protože stojí u Kauflandu"
Zdroje cestujících jsou Poruba, Jih a okolní velká města. Poruba to má blíž na Svinov, Jih to má tak na stejno (spíše ÚAN) a okolní města to mají většinou lépe vlakem.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 14:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:při případném zpoždění není během hodiny cesty nic poznat, akorát jen to, že ten vlak méně stojí v zastávkách.

No mě příjde, že už čd dopředu počítají se zpožděním a proto si tam dávají takové vaty. Ale takle to přece dělat nejde.
Já když jedu vlakem v 19:16, tak přijedem do Tábora i o 5 minut dřív, v Táboře je dalších 6 minut k dobru a už to dělá 11 minut vykysnutí v Táboře. No za tu dobu bych stihl 1 pivko, kdyby tam byl někde otevřený stánek. Pak se přijíždí dřív i do Soběslavi a Veselí. Ale proč když tam je už částečně hotovo a dělat se tam letos nebude. Prostě ty prostoje se někdy vyšplhají na 15-20 minut a to mi přijde dost s ohledem na jízdní dobu.

Petr_vlček: Nevím kolik lidí jezdí tím vlakem z HK. Nastupuji v poděbradech nebo v Nymburce. Tam bývá velmi solidní nástup cestujících, ale patrně nižší obsazenost je na vrub pátku a dovolených. A je pravda že posilová souprava od tohoto R čeká v Praze na odpolední R (odj.16:10).
Nicméně asi by stálo za to nějaké sčítání a poupravit oběhy vozů, ale to jsme jinde.
Ještě jsem se podíval do j.ř. SA a prvni bus z HK přijíždí do Prahy v 7:30, takže ten ranní R není v tomto smyslu ohrožený.

V reálu jich vez tak dvojnásobek a víc.
To jistě, to nespochybňuji. Nepřesným odhadem tipuji výstup na hlaváku nějakých 150-180 lidí a ve Vysočanech asi 20 lidí. Podstatně plnější bývá R 948 s příjezdem do Prahy v 7:47. To je kapacitně asi nejsilnější vlak ze všech "hradců", tady 11 vozů je tak akorát.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 14:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tomu doplním, že mě docela zaráží, že Jančura přijíždí z HK do Prahy s prvním busem až v 7:30. Pokud někdo cestuje do centra do školy nebo do práce, tak to pomalu není ani na osmou hodinu se někam dostat.
Tady možná by mohl zavést nějaký ranní bus mimo takt, v 5:30 nebo v 5:45 s odjezdem z HK.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 15:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, já Ostravu znám akorát z mapy

Co se týče Jihu (Hrabůvka a spol) tak pokud to je na 17 tak je Sviňov rychlejší. Výškovice na tom jsou asi stejně 7/2, tam záleží na tom jestli se na Ruský bude šíbovat mezi Vítkovicema a budou šraňky.

Přívoz není nic echt ale že bych byl cestou tramvají na hl. někdy ohrožený mi nepřišlo. Ba jezdím i do nitra Přívozu. To mi přišly kolikrát divočejší ty jižní sidliště....

Pěšky jsem šel od UAN do centra jednou (a 2x jsem to jel na kole) a přes mosty to lahůdka není. Mimoto dojít metrem co tam není z UANu na tramvaj na Mostech je asi jako jít ze Sviňova na tram na tamních mostech. Stejně daleko a celkem stejně hnusný. Svinov má ovšem docela solidní bustermitál přímo před nádrem a i se zajímavejma linkama (36 je ta do Vítkovic přes Pískavý doly?).
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 16:14:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdyby IC jezdila přes Ostravu zastávkově, tedy Hlavní > Stodolní > Vítkovice > Havířov > Hlavní trať, tak by to mohla být celkem zajímavá alternativa :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 17:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal Šimek:
Ano, měl dva podvozky, rám a okna.
A navíc měl klimatizaci, rozhlas, vaku 00, látkou potažené neprosezené prostorné sedačky, nebyl v něm hluk a bylo v něm čisto (a jako vždy bylo i místo na nohy narozdíl od autobusu). Chyběly asi zásuvky, ale jinak je srovnatelný s tím, co i u OeBB považují za komfort.


Bohužel nemáte pravdu, ale nemá cenu to rozebírat, nepatří to do téhle diskuze. To co píšete, je asi stav, jak by to mělo vypadat, ne jak to vypadalo. Mně je to celkem jedno, já pojedu příště jinak, ale ČD přijde o peníze za jízdenku (ne že by jim ale vadilo, že).
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 18:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro připomenutí: linka ve 13:30 z CB je v 15:50 na Florenci, tudíž z centra do centra nejrychlejší spojení. Obyčejné jízdné 160Kč.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 18:48:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad Budulínek a jako Ostravský Uan je jako nádraží? větší hnusotu sem neviděl. Třetí největší město v ČR a nádraží odpovídá včetně služeb tak uzlu na vesnici.!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 20:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím, ale po rekonstrukci v roce 2005-6 to tam vypadá daleko kulturněji. Bohužel město Ostrava investuje jinam než do VHD.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 22:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Budulínek: to si snad děláš . Prý kulturněji! Já znám starý busák od roku 1988, ten dnešní hnus se s tím nedá vůbec srovnat. Dřív i na nádru bylo (sice v soc hnusu) kam zajít na pivo před přesunem dál. Dnes - výsměch.
Aby bylo jasno: my na ČSAD Praha - západ měli dvě linky do Ostravy:
denní v 13:30 s příjezdem 19:30 obousměrně
noční v 23:00 do Ostravy a do Frýdku - zpět ve 22:30 z Frýdku napřímo do Prahy
A protože jsem měl několik let přítelkyni nejprve z Havířova a pak jinou z Těšína a kamarády od Starého Jičína po Třinec, tak v Ostravě jsem byl docela často - dobré výchozí místo na Opavsko, Beskydy atd.
Před nástupem SA jsme navíc zkoušeli noční linku Praha - Hradec - Šumperk - Opava - Ostrava. Tak vím, co je AN v Ostravě dnes za hnus.
A nechci polemizovat do středy, to budu mít opět potěšení si to zase zopakovat. Pak dám postřehy i sem.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3424
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 00:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"my na ČSAD Praha - západ měli dvě linky do Ostravy:
denní v 13:30 s příjezdem 19:30 obousměrně
noční v 23:00 do Ostravy a do Frýdku - zpět ve 22:30 z Frýdku napřímo do Prahy
"

Od kdy do kdy tyhle linky jezdily?

Musím říct, že mně takovéhle linky dost překvapují.
Závod Praha-Smíchov pokud vím původně jezdil jen linky směrem na Štěchovice-Sedlčany, Dobříš-Příbram/Strakonice a Beroun-Plzeň, plus vesnice tímto směrem.
Ostatní směry z Prahy měly dlouhá léta přidělené závody Klíčov a Vršovice.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 06:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám železnici jako takovou rád, ale ČD mi to až na občasné výjimky znechucují - To je přesně moje řeč, mám rád železnici, ale nesnáším ČD!!! Co říci, když už nejen na Slovensku, ale i v Rumunsku má cestování vlakem několikanásobně vyšší úroveň než s ČD.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 10:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Jen pro připomenutí: linka ve 13:30 z CB je v 15:50 na Florenci"
Ale je to skutečně každý den pravda? On papír snese ledacos, realita ale často bývá úplně jiná....