K-report
 

Archiv do 11. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 11. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 12:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Magiq má pravdu, ale potom zase pozor na výkon, který je 13 hodin za den, pokud si to tedy dobře pamatuju :-) Opravdu v tom nevidím nic špatného, SA si nedovolí mít v tom problém, protože je na očích a nejen Němci kontrolují karty aspoň jednou týdně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommy01.)
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 19:36:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedna věc na pana Hrubého: na Ostravu skutečně dva řidiči nejezdí, protože z Prahy vyjíždí jeden řidič který jede do Brna, kde ho vystřídá brněnský řidič, dojede do Ostravy a následně do Brna a tam čeká zase pražský řidič...
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3286
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 19:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hospodaření linky Liberec - Praha DP Liberec
http://www.rtmtv.cz/zpravy-ivysilani-3372.html
9 - 11 MINUTA
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 22:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sám ředitel DPML velmi sympaticky přiznává že linka není ve ztrátě, ale zisky jsou minimální. Velké + jsou vozičkáři..takže jen tak dál.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 16:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žluté vlaky zatím nebudou žluté...., ale dočasně vyjedou....
http://ekonomika.idnes.cz/jancura-nevzdava-boj-na-drahach-pujci-s i-vlaky-a-vypravi-reklamni-spoje-1ml-/eko-doprava.asp?c=A100401_1 53406_eko-doprava_vem
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 16:10:58    Odkaz na tento příspěvek  

Apríl ....
Roman Hruby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.78.139
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:39:03    Odkaz na tento příspěvek  

No ja pokud vim tak treba koleckove busy jezdi Ostarvu 44,42 atd a tam se ridici nestridaji!!!
a krumlov... je tam sice kartak ale jede se tam 3 hod a ridic jede cely den to znamena 4 jizdy to je 12 hod jizdy pokud dobre pocitam se podivejte kdo rano odjizdi z knizeci a vecer prijizdi...
a co to Oslo?? Dva ridici???? to je nejaka dalka...
Borovnička
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 15:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

Roman Hrubý: A není to náhodou tak, že se ten řidič otočí do toho Krumlova jen jednou? Třeba i proto, že den předtím(nebo následující) jel(pojede) něco delšího, třebas tu Ostravu? A to Oslo se skoro určitě nejezdí v jednom, to mě nevykládej.(i když, za určitých podmínek by se zrovna to Oslo jezdit v jednom možná dalo, nevím, nedíval jsem se na to podrobněji).
Roman Hruby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.78.139
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 17:43:15    Odkaz na tento příspěvek  

Oslo se jezdi ve dvou ale i tak to vyjde na nekolik karet
Ja osobne znam ridice co jezdi Krumlov 2x coz je 12 hod jizdy jo a plati za to 375kc za jednu jizdu
tak bych tak rekl ze vim vic nez dost
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 17:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.studentagency.cz/cenik-101508/czech/
V tomhle novém ceníku mě zaujal nejvíc právě ten Velikonoční příplatek. A hlavně zdůvodnění proč je zaveden.
"Důvodem je nevytíženost posilového spoje při zpětné cestě."
A tak se ptám: om je u SA problém, aby ten posilový bus přes svátky zůstal v cílovém místě a v pondělí odpoledne(večer) nebo úterý ráno jel zase jako posila zpět? Takhle pojede např. v pátek posila z Prahy do B. Bystrice(a zpět do Prahy se bude vracet po prázdnu) a v pondělí pojede po prázdnu do Bystrice, aby mohl v úterý ráno(popř. v pondělí večer) jet posilu do Prahy? Nevím, připadá mi to vysvětlení poněkud nelogické, spíše půjde o něco úplně jiného, co, to si můžu jen myslet, ale znalí se dovtípí...
Borovnička
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:02:36    Odkaz na tento příspěvek  

Roman Hrubý: V případě, kdyby onen řidič jezdil takto ten Krumlov denně, bych podal podnět k šetření patřičným místům, zda není porušován zákon o pracovní době řidičů, či zda onen řidič nemá ("zcela náhodou")dvě tachografové karty. Ono mu těch 375 Kč za jízdu bude v případě, kdy se stane(což mu samozřejmě nepřeju) nějaký malér, opravdu stát za to... Ale, jak se říká, každý svého štěstí strůjcem...
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.181.117.77
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:40:12    Odkaz na tento příspěvek  

375 Kc za jednu jízdu, tj 375/6 ...to snad ani není minimální mzda...
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.181.117.77
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:41:54    Odkaz na tento příspěvek  

teda 375/3 taky není nic moc
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 11:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peoza: Jednoduché... U nás není zvykem odstupňovat ceny lístků ve veřejné dopravě podle poptávky, tak se to v případě SA obešlo příplatkem Možná si pamatuješ, že třeba Capital express svojí dobou dával příplatek za vánoční linky do Londýna.

Samorost: To bude nějaká urban story! Nevěřím, že by někdo řídil bus za takové peníze při maximálním pracovním vytížení a fungování na zákonných limitech.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 12:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad všichni - kdyby těch 375Kč byla pravda, tak jízdou se rozumí jedna cesta z Prahy do Krumlova, takže za den by měl 4x 375Kč, což už je odpovídající za to porušení pravidel :-)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 18:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1 cesta jsou 4 hodiny...za 375? Kdo by za to jezdil pod šéfem, kterej miluje bonz a dost výrazně finančně postihuje případné provinění

Takže opět to jsou všechno klepy jako vždy...!
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 19:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad sipi - jedna cesta Praha-Krumlov jsou podle JŘ 2:55hod. Což při 375Kč čistá ruka, je celkem ucházející výdělek. Ale tyto praktiky se dělali v začátcích, teď už o tom silně pochybuji.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 19:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: Řidič má placenou i hodinu V Krumlově/Na Knížecí při které čeká na další jízdu. Takže mi to vychází na hodiny 4.
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 22:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: Čistá ruka??? Každý má jiné odečítatelné položky na daních a další... Mzda se zásadně uvádí v hrubém, právě kvůli tomu. Pochybuju, že si SA dovolí vyplácet vůbec nějakou částku bokem. Celá firma bude pod drobnohledem jak oblastního inspektorátu práce, tak finančáku. Co se ke mě dostalo, tak si svojí dobou řidiči stěžovali, že po zrušení vyplácení části mzdy "bokem" jim celková čistá výplata dost poklesla Ale jinak prostě úplně chybí únik negativních zpráv, Jančurovi se povedlo udělat opravdu dokonalou firemní kulturu a vybrat hodně loajální zaměstance
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 08:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad lsd - čistá ruka=bokem, a pak jsem taky dodal, že pochybuji, že to ještě takto dělají.

ad sipi - no v případě že nemá při tom čekání přerušení, tak snad nestihne ani třetí jízdu, ale nevim jak se dneska počítá placený čekání do výkonu.
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 12:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: a jo, asi jsem ten tvůj příspěvek nedočetl do konce
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 13:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádný drobnohled finančáku ani pracáku nehrozí. Tohle s.r.o. je z Brna, kde sice má centrálu, ale divize busů je prakticky nastěhovaná v Praze. Nedělám si iluze o tom, že by šofeři neměli dvoje karty . Výplaty mě už vůbec nezajímají, je to soukromá společnost. Sice procentuální zisk k obratu je krajně podezřelý, ale stále vykazuje zisk. Tak co?

Drobnohled patrně nastane z jiné strany, pokud RJ splní svůj slib a ve vypjaté politické době "namaže" socanům. Vzhledem k tomu, že své inzeráty dává jako podnikatel a vymezuje se proti konkurenci na kolejích, tak může mít reklamu s protisocanských kontextem i ty dva dny před volbami, kdy strany už ofiko kampaň vést nemohou. A to by teprve bylo zviditelnění.
Vkj_autobusy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 7-2008
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 14:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poradte mě kam se mam obrátit, žádný deník nechce otisknout,že student agency krátí stát na daních že inzeruje klamavou reklamu atd.. i když jsou proto přímé důkazy.Postoj pana Jančury je neaktivní naopak řekl že mu to je jendo. Cituji mail.
Drjekyll_and_mrhyde
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 14:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obrať se na soud. Ale když vidím tvůj příspěvek a vzpomenu na jiné tvé příspěvky, tak doporučuji spíše lampárnu. Ušetříš.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 5-2003
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 16:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě je to taky Jendo. :-)
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 17:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vkj_autobusy: Krácení daně je trestný čin, tak přes státní zastupitelství v Brně podat trestní oznámení a dát podnět finančáku v Brně, samozřejmě ty "přímé" důkazy je nutné doložit Pokud jde o klamavou reklamu, tak je nutné se obrátit na živnostenský odbor magistrátu Brna. Kecalům jako ty ale také doporučuji spíš lampárnu Jestli ty "důkazy" nejsou tajné, můžeme je také vidět?

Čas od času tady padají slova o porušování zákona,ale jestě jsem tu neviděl žádný podnět státní instituci k prošetření, tím pádem ani žádný výsledek... jednou jsem něco takového napsal a pár nicků o mě hned napsalo něco o žlutém fanatikovi

(Příspěvek byl editován uživatelem lsd.)
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 17:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Tak státní instituce umí být opravdu tvrdé a přitom jak SA funguje na hraně všech zákonů si myslím, že má pořádný dohled. Spíš si prostě říkám, že ještě ani žádný zhrzený řidič nedodal důkazy atd. Používání dvou karet je přece velmi lehce prokazatelné u tak velké společnosti,ne???
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 08:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Lsd:
Používání dvou karet je dvousečná zbraň. Perfektně vyhovuje na obcházení zákona, ale šofer musí držet hubu a krok. Nemůže udávat zaměstnavatele, protože už by se taky nesvezl.
Navíc bych řekl, že šofeři SA těch úprav mají povícero. Když tě na rovině omete nějaký jejich vůz tak o 30 víc a ty máš na tacháči kilo, tak to také cosi napovídá.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 10:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já nevim, mě spíš příjde, že poslední dobou jezdí šoféři jak šneci. Nestěžuji si, jen konstatuji. Zrovna nedávno..my šnečíme do kopce a vesele si nás dáva autobusy ČB a probo bus (ještě že pak byly Čimelice, jinak by nám snad opravdu ujeli). Tak jestli scania už nemohla či co, je pravda, že jsme byli plný. Už se mi to ale stalo několikrát.

Karlshaus: Když tě na rovině omete nějaký jejich vůz tak o 30 víc a ty máš na tacháči kilo, tak to také cosi napovídá.

Busy SA běžně jezdí 130-150. Jejich nevýrazné zabarvení napomáhá tomu, že jsou těžko identifikovatelní.
810 292-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.82.18
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 11:00:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ad velikonoční přílatek

"Důvodem je nevytíženost posilového spoje při zpětné cestě."

Nikdy nepochopím, jak mohou být takové rozdíly mezi dopravci v tom, co je pro ně nákladnější:
– SA považuje za nejrentabilnější pravidelné celotýdenní spoje, nejlépe když jezdí od rána do večera
– někteří menší dopravci (Karlshaus) zase žijí hlavně z posilových spojů v silné dny
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54720
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 14:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy nepochopím, jak mohou být takové rozdíly mezi dopravci v tom, co je pro ně nákladnější

Leccos vysvětlí pohled na nasazovaná vozidla, jejich parametry a způsob jejich pořízení.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 11:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Měl byses vydat busem 47 nebo 49 do Černovic, tam se o TEBE postarají, ale už máš fakt nejvyšší čas. Dobrá zpráva pro TEBE je, že stihomam je léčitelný.
Jinak dnes ráno na spoji v 6.30 ze šalingradu do cajzlova jel řidič velmi mdlého rozumu-zatímco jeho inteligentnější kolegové míří na dálnici pisáreckým tunelem, rozhodl se tento chytrák vyzkoušet zácpu na Vídeňské, kde jsme ztratili min. 5 min. A na příjezdu do Prahy důsledně setrval před sjezdem na jižní spojku v prostředním pruhu, i když krajní levý jel daleko rychleji, protože se z toho prostředního cpou opozdilci na jižní spojku.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 12:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: tam to záleží hodně na situaci, jezdíme tama v pondělky v 6:00 a 7:00 a obvykle to projet jde, přes výstec jezdí obvykle na výzvu dispečinku Co jel za bus? (číslo, jestli vím který řidič.
Jinak pro KH, ještě Vám tam jede noční linka 94, ale nedoporučuji jezdit ráno z města, jezdí to děsně narvaný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 15:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda 999: To jsem si v rozespalosti nestačil všimnout, jen vím, že to byl některý z irizarů. Šoféra jsem viděl poprvé a servírka se jmenovala Jana, moc příjemná.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 18:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: nebyla náhodou takové menší postavy s přelepenou zaměstnaneckou kartou? Sry za tento dotaz, já si holt stewardek všímám
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3841
Registrován: 11-2003

Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 22:36:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi někdo poradit? Potřebuju se 13.6. (neděle) dostat z Kodaně do Prahy. Na stránkách SA je autobus v 17:30, ale nějak nerozumím těm datumům... Navíc IDOS mi vyhazuje, že to v neděli nejede... Jak to tedy je?
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 22:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych ohledně mezinárodky věřil spíše dopravci. Podle mě jede http://www.zluty.cz/online/Booking/to/PR/departure/20100613/from/ KOBENHAVN/tarif/REGULAR/.1.1

A překvapuje mě, že nejdeš



(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 11:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk: V IDOSU ten spoj na 13.6. normálně je. A SA není jediná možnost - v neděli jedou i Bohemian Lines - 18:30 z Kodaně. Sice jsou dražší, ale zase pokud vím, cena 1350,- Kč je u nich pevná, tj. není podmínka koupit jízdenku min. 30 dní před cestou.

Martin240025: Víš, ono jízdenka za 4394 Kč (nebo 3297 Kč s In/zákazník) není až tak lákavá alternativa...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 15:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No takhle dopředu by se i ten vlak asi dal poskládat i za pomoci DB lístků za podstatně míň.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54775
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 15:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší odbočka: Dneska např. jede EC Praha včas - vnitrostátní část na tu z Polska nečekala.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odbočka z odbočky: vnitro se myslí slovenská část ze Svinova doplněná o něco (posiláky na Odru??) z Bohumína předpokládám. Ca +120 Praha by pak mohla jet klidně spojená s Odrou. Tam si to o nějaké takové řešení říká a zažil jsem ho už vícekrát.
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 19:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr Vlček: podle http://vlakem.net/result.jsp?id=3TJQ by to mělo jít už za 1294 Kč, otázka je jak reálné je získat tu výtečnou slevu na DB ... V kladném případě asi není co řešit, ICE a EC vlaky poskytují mnohem pohodlnější cestování. Sorry za OT, ale třeba do Zdeňkovy pomůže.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Překvapuje mě, že vlak není rychlejší na této relaci než autobus, to se jede do Hamburku a z Berlína tak pomalu? Z Hamburku je snad 200 do Berlína.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54780
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 21:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde jsi vzal 200 km. Je to 336 km za 1:44...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 23:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci vám do toho kecat, ale na http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/dn?ld=9669&seqnr=6&ide nt=hh.02858369.1270676516&rt=1&rememberSortType=minDeparture&sTID =C5-1.1@4630&oCID=C5-1&showAvail=yes&completeFulfillment=1&
je jízdenka Kodaň-Bad Schandau za 39 EUR. 13.6. - ale je tam pobyt v Berlíně dlouhej... nebo dojet do Berlína ICEčkama ve 23:13 (15:45 z Kodaně) za těch 39 EUR (s BahnCard ještě o 25% míň) a pokračovat Orangeways za 500 Kč :-) příjezd Praha asi 06:00... a nebo pauza a návštěva Berlína, tak bych to asi udělal já, ale nikomu to nenutím :-)

Sice to nemusí platit pro tenhle případ, ale tak obecně : V tom Berlíně se dá nastavit pobyt, takže tam opravdu lze přespat (nejlíp u známýho), prohlídnout si město a odpoledne jet domů - cena z Kodaně do Bad Schandau stále 39 EUR na jeden lístek. To je řek bych už dobrá nabídka...

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 17:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin 240025: Překvapuje mě, že vlak není rychlejší na této relaci než autobus

Vlak je rychlejší o 2,5 až 3,5 hodiny, to není vzhledem k vzdálenoasti až tak málo.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 11-2003

Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 19:45:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všem vám děkuju za rady
DÍKY
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
zakaznik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.232.237
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 11:41:39    Odkaz na tento příspěvek  

Regiojet vyjíždí 24.4. :-)

První vlaky RegioJet
http://www.regiojet.cz/regiojet/tiskove-zpravy/co-se-blizi
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3040
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 12:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vida, a já tu prvotní informaci, která se v médiích objevila 1.4., považoval za aprílový žertík...
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 16:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Několikaměsíční akce by měla začít 17. dubna na trati Děčín - Kupka. Od 19. dubna se soupravy přesunou na trať Litvínov - Chomutov. Další tratě si firma dosud neobjednala."
To je doslovná citace z první informace o tomto projrktu. A vida, termín už se nám posunul o týden.. Dokud opravdu nevyjede a nezačne provozovat PRAVIDELNOU !(nikoli předvolební) dopravu, budu mít žlutého pána stále jen za velkého tlučhubu.
zakaznik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.232.237
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 16:27:36    Odkaz na tento příspěvek  

Peoza: Už si u něj někdo tu pravidelnou dopravu objednal?
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 18:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Peoza:
Ale kecy. Jezdit chce na vlastní triko. Ani on není takový blázen, aby jezdil proti dotovaným spojům. Už jen proto by se dostal do těžkého konfliktu s kraji a přitom by nevydělal ani na náklady.
Na druhou stranu ho chápu. Nevypsání výběrek vadí více dopravcům.

A čím víc zaškodí oranžádabolševikům a ČernéDíře, tím lépe.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3041
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 18:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několikaměsíční akce by měla začít 17. dubna na trati Děčín - Kupka. Od 19. dubna se soupravy přesunou na trať Litvínov - Chomutov. Další tratě si firma dosud neobjednala.

Ha, tak teď už mi dochází, proč jsem to 1. dubna automaticky považoval za aprílový žertík. Z Děčína žádná trať nevede do Kupky, nýbrž do Krupky, a trať Litvínov - Chomutov (přes Jirkov) je už hezkou řádku let zrušená (administrativně i fyzicky). Sice se dá jet vlakem z Litvínova do Chomutova přes Most, ale to moc nedává smysl. Takže pokud to bylo myšleno vážně, jde o výplod někoho, kdo českou železniční síť vůbec nezná a jenom tupě podle jakéhosi seznamu zrušených tratí vytipoval ty, kde by mohl mít RegioJet největší úspěch .
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 19:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jenda:
Už jsem také navrhoval, že nejvhodnější další tratí by bylo Ústí - Úštěk . I tam by se uplatnilo "obojživelné" vozidlo -. Další velmi "vhodnou" tratí je ValMez - Nový Jičín či Opava - Horní Benešov . A že by se jich našlo!
A Litvínov - Chomutov by skutečně musel být dopravní prostředek trojživelný - občas by musel letět. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že pojede přes Louku u Litvínova a Most - i když teoreticky vedou ještě tramvajové koleje Litvínov - Most (a tramvajová trať ztratila podporu kraje v ZDO ?) - ovšem s propojkami na trať do Chomutova si nejsem jist .
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3043
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 19:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli on pan Jančura nechce na některé tratě nasadit takováhle vozidla...
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 19:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen mám pocit, že ze zveřejněných informací má RegioJet nikoliv žluté, ale stříbrné barvy. Nebo se snad s výpůjčkou mýlím?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 10. dubna 2010 - 18:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pátek všechny odpolední spoje z Hradce do Prahy plně obsazeny, ani všechny lidi nepobraly. A ve spoji v 17:15 z HK úřadoval státní revizor! Zabral jedno místo v autobuse, přitom byly ještě lidi, kteří by do tý Prahy chtěli jet...
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 10. dubna 2010 - 19:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic jako státní revizor neexistuje. Buď to byla příslušná krajská kontrola nebo najatý revizor. Případně firemní.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 10. dubna 2010 - 20:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pardon za vyjádření, tak asi ta krajská kontrola. Přijde mi ale divné že jde sem, dopravci tím ušel zisk. Navíc Jančura na to svoje lidi má (kontrola kvality má tuto pravomoc). Každopádně stewardka a řidič z toho byli mimo a o jednoho cestujícího co chtěl jet méně
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 11. dubna 2010 - 00:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mystery......? Ačkkoliv používá je ještě? Čert ví.