K-report
 

Archiv do 15. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 15. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Roman Hruby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.78.139
Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 17:41:26    Odkaz na tento příspěvek  

http://student-agency.blog.cz/1004/kolegyne-a-kolegove#comment755 77039

Konečne se snad bude něco dít....
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 18:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, jeden komentář, a ono se bude hnedka něco dít Já jsem hlavně zvědav na víkend za dva týdny, kdy na "Kozí dráze" bude jezdit žluté Desiro (ta zpráva co se tu objevila skutečně aprílová není)
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 05:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad žluté vlaky: Jak mám výhrady k chování SA v autobusové dopravě, o to více panu Jančurovi na železnici fandím! ČD se totiž nechová tržně, ale v rámci reálného socializmu a cokoli, co odebere ČD zákazníky a nejlépe cokoli co by bylo pro ČD likvidační uvítám! Viz diskuze k článku o revitalizaci vozů ČD - celá Evropa ví, že kupé ve 2. třídě je po šesti místech, jen na ČD se bude dalších 10 let jezdit po osmi. Navíc jsem tam přiložil i odkazy na revitalizaci vozů CFR (rumunských železnic) - v porovnání s tím, co nabízejí ČD komfort největší.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 08:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: máte pravdu, ta revitalizace je parodie.

Až ale na to že pokud někdo vyfakuje ČD tak to nebude RJ ale někdo kdo skutečně umí a chce jezdit a ne ten kdo to má jako píár. Prostě prachy co by šly do billboardelů, televize a pod. půjdou na dvoudenní ježdění pučeným a polepeným Desýrem.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 08:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stanu bych se toho nebál. Prodělečná lokálka klidně může fungovat jako pojízdná reklama (vč. rozdávání propagačních materiálů atd...) a zároveň by to mohla být i motivace - jakákoliv reklama by byla zničena, tím že by to jezdilo pozdě, špinavé, neudržované atd...
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 09:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Ano, máte pravdu, ale já uvítám cokoli, co jakýmkoli způsobem poškodí ČD a o to se momentálně pan Jančura snaží. Jak jsem tu nedávno psal, já velmi rád cestuji vlakem, ale nikoli v podání ČD, když jsem byl naposledy vlakem v mnou zmiňovaném Rumunsku, nestačil jsem zírat.
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 16:13:28    Odkaz na tento příspěvek  

Čd se chovají tak jak Jančura v dopravě autobusové
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 18:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pana Jančurua jeho SA by měli vystřelit na mars..A s ním i tu jeho flotilu šrotů.. Jednou jsem s tím jel z Prahy do Jihlavy, a nadával jsem si, že jsem měl radši jet vlakem.. To samý na trase do Plzně.. Nehoda na dálnici, neochotná stewardka, bez novin, děs hrůza.. A o trase do HK? Radši nemluvit.. Eurolines se Jančurovi povedlo odstranit, kdo půjde dál? Raději zaplatím 174 korun za první třídu rychlíku, a vím, že pohodlně, a s jistotou že OPRAVDU dojedu do Hradce, a že se nikde nerozsypeme
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 18:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím jmenovitě autobusy SA, které jsou šroty, děkuji. Rozhodně považuji jako větší šrot vozy řady AB než autobusy SA, které jsou maximálně 5 let staré. Ani ty nejstaší vozy, jako Beulas 32, 33 atd nejsou v tak špatném stavu, jako AB
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 19:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať je to scanie, Beaulus, a podobný.. Všechno je to na jednu hromadu, neuznávám to jako autobusy..
Raději jedu X let starou karosou, než tímhle, co nabízí SA... Nezlobte se na mě, je to jen můj názor, ale lepší autobus AB, než tohle..
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3052
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 19:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Prosím tě, kolik ti je let? Radši zkus trochu přemýšlet, než něco napíšeš... Já se rozhodně neřadím k bezmezným obdivovatelům SA (to spíše naopak), ale tyhlety tvoje kecy, to je i na mě příliš.

"Raději zaplatím 174 korun za první třídu rychlíku, a vím, že pohodlně, a s jistotou že OPRAVDU dojedu do Hradce, a že se nikde nerozsypeme"


"...jen můj názor, ale lepší autobus AB, než tohle.."

Mohu vidět fotku autobusu AB? Tuhle značku nějak neznám...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 19:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z HK: myslím ty, co jezděj v Plzni na městskejch linkách alias Škoda 21 Ab..
Ano, možná bych přemýšlet měl, ale raději dvě hodiny počkám na Karosu, než abych jel SA.. Případně si připlatím za vlak.. Ono, je lepší jet s přestupem, než riskovat v SA..
Omlouvám se za předchozí názor, ale jediný co považuju opravdu za autobus je Karosa(Iveco Irisbus)
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6135
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 19:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm perlám netřeba komentáře, jen snad upřesnit, že Škoda 21Ab na městských linkách v Plzni nejezdí.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 20:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: nemyslel Rybin náhodou vozy AB jako železniční vozy? A co se Student Agency riskujeme? Já jezdím pravidelně Brno - Praha a že by se mi něco stalo, to bych neřekl... (tradičně dodávám, že jsou relace kde mě nenapadne nejet vlakem, aby mě tady zase někdo nezačal urážet slovy Žlutomil a podobně). Jinak u sebe na webu (nechci spamovat, už jsem odkaz párkrát dával, takže na požádání) jsem začal dávat i stavy tachometrů, tak se můžete pokochat
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 20:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999:Možný to je, já měl za to, že to byl i typ autobusu, v plzni jsem to několikrát viděl.. Já nikoho neurážel, jen dávám přednost výhradně vlakům, a karosám..
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 06:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum:Ale pořád si nenapsal co "RISKUJEŠ" v busu SA??
To by mě taky zajímalo.....
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 10:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Jednou, a to už je asi dva roky zpět jsem s tím jel do Plzně, a skončili jsme u benzínky někde na D5, a museli jsme počkat na náhradní.. No, a od té doby jsem zatvrzelý odpůrce.. A o té cestě do Jihlavy, která se skoro jedenkrát tak protáhla se raději zmiňovat nebudu..
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 15:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No obecně tu a tam některej bus i vlak nedojede, že. Nebo dojede ale pozdě. Z různejch příčin.

Jinak co se týče jedniček ve vlaku, tak pokud je starý A nebo AB odblešený (těch vozů je dost co maj i nový potahy) a podvozky nejsou úplně tragický/je to někde kde se jede do 100 km/h tak to jsou asi nejpohodlnější vozy co se sezení týče. Ono ale třeba i v těch starejch vrakosách 735 a spol. se sedělo líp než třeba v 956. To už je taková fyzikální vlastnost že každý nový sedadlo je ergonomicky lepší než to starý akorát se v něm blbějc sedí.

Já třeba s SA nejel a to z důvodu nutnosti řešit rezervace předem. Nicméně třeba proti C954 (natož někde na dálkovce...) je skoro každej vlak pohoda - nebo víte o vlaku kde máte kolena vražený někomu do zad zatímco ve vašich zádech se nacházej kolena toho co sedí za váma?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 16:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten autobus evidentně nedojel jelikož to byl zcela jistě Ayats, což mluví za vše. Ovšem spolehlivost současných nejstarších vozů, čili Beulasů od čísla 32, které mají nalítáno už teď více jak Ayatsy a ještě se s nimi rok počítá jsou v nesrovnatelně lepším stavu a takové problémy, jako byly s Ayatsy s nimi naštěstí nejsou, vlastní zkušenost Ovšem je pravda že Ayatsy stály za to, omezovače lehce nefungovaly a lítalo se s tím docela fest
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 16:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda: Je to možný, že to byl tenhle typ, já to nezkoumal..Vím, že jsem ve 13:00 jel ze Zličína a do plzně jsme dojeli po 15 hodině..

Stává se to, každej dopravce má někdy poruchu, ale pokud je SA seriózní firma, tak má zajistit náhradní bus..

Podobná věc se mi stala na lince Žďár nad Sázavou-HK.. Ovšem zajímavý bylo, že za 5 minut byl jinej autobus(i když od jinýho dopravce) a jelo se dál..
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 17:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stále lepší než Veolia Transport,ta vůbec nějaké náhradní busy neřeší.
v Praze dokonce jednou na lince 165 musel řidič přespat v tom porouchaném busu do druhého dne,neboť dispečink už měl zavřeno
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 17:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Až tak moc? Jejda, já 165 jel jen jednou, a jel tam SOR, a to jel v pohodě, celkem..
No, řekl bych, podle toho, jaká divize..Nám pomohla Veolie VČ, a nasadili Axer
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 17:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobná věc se mi stala na lince Žďár nad Sázavou-HK.. Ovšem zajímavý bylo, že za 5 minut byl jinej autobus(i když od jinýho dopravce) a jelo se dál..

Tohle už jsem tady někdy slyšel. Na každém rohu náhradní autobus, nahradit vlaky autobusy je otázkou pár minut, autobusů je všude dost, jde jen o organizaci... Koho mi to jenom připomíná? Že by stará tvář pod dalším novým nickem?
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 18:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Jen říkám svojí zkušenost, protože linkou Žďár-HK jezdím dost často.

Takže podle Vás, by bylo lepší nechat lidi čekat buhví jak dlouho na další spoj?
Já jsem dost velkej příznivec vlaků, z 95 % jezdím hlavně vlakem, ale toto by měla být samozřejnost.Vypadne autobus, tak jej nahradím

(Příspěvek byl editován uživatelem Adalbertinum.)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 18:33:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum : No SORka to nebyla,byla to stará Karosa,ale stejně je to síla. Tím se opravdu dokázalo,že prostě po páté odpolední dispečink Veolia Praha prostě nepracuje.
Veolia Praha řekl bych je nejhorší divize.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 18:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Jak je to u ostatních dopravců v Praze nevím, ale to, co jsem slyšel o Hotlineru, to snad Veolia je oproti němu Beránek..
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 18:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neřekl bych, že LC 700 jsou nejpohodlnější, opěrka hlavy je na místě opěrky lopatek...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 18:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum : Hotliner už v Praze zajišťuje jenom náhradní dopravu při výlukách. Ale pravda, oproti němu ještě Veolia je slušná
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 18:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Já měl za to, že jezdil jeden čas i do Jablonce..Ale to si tedy asi pletu s jiným dopravcem..
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 19:00:34    Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: no když se podělá vlak tak co se stane, lidi z něj vezme další spoj, u SA ti přijede alespoň náhradní bus a ještě jedeš s výraznou slevou, přestat prosím plácat nesmysly, děkuji.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 19:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybin: Tak o tý slevě slyším prvně... Ale je to možný, nemůžu vědět všechno.. Jinak s tím vlakem máš pravdu, a nebo zůstaneš v tom samym, a sežene se náhradní mašina..
Borovnička
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 19:15:25    Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus : Nikoliv, pane kolego, tohle opravdu není Karlshaus(ex Boblick), nýbrž vševědoucí(a na sebemenší pitomost se ptající)"odborník na dopravu" z Královéhradecka, o němž předpokládám(po přečtení několika jeho příspěvků na busovém i vlakovém fóru), že dosud neukončil povinnou školní docházku.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 19:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovnička: A vy jste vševěd? Že píšete o mě tohle? Ano, Vám možná přijde, že se ptám na kdejakou pitomost, ale já si tím doplńuju informace, co mi chybí, či doplňuji aktuální stavy.. Je lepší několikrát se zeptat, než pak šířit fámy, nemyslíte?
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 19:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum : Jezdil dokonce i na Slovensko,ale to bývalo. Dnes už jenom tu náhradní dopravu.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 19:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šrotliner jezdí ještě nějaký nákupáky na ČM, tam ale většinou s Connectem nebo čím. Akorát nedávno jeden takovej jel asi na starý boty podle toho puchu a mraku kouře. Na tý lince do Jablonce (a chvíli i do Liberce) ale jezdily busy slušný - viděl jsem Travego a LC956.

Ono s těma náhradama jak kdy a jak kde. Někdy se náhrada sežene a jindy prostě okolo není. A kde nic není ani zmrd nebere.

A třeba včera zhynul panťák z Berouna na Karlštejně a jeho obrat z Prahy byl (k mému překvapení) nahrazen, což se povedlo zorganizovat za necelou hodinu.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 20:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovnička: Velký dík za informaci Ovšem je fakt, že osoby jsou sice dvě, ale projevy jak od jednoho jediného...

Adalbertinum: Ono nejde ani tak o ty dotazy, jak spíš o to opakované tvrzení, že SA je nejhorší z nehorších, což je navíc usuzováno z několika málo jízd. Tohle nikdy nebyl zrovna klub příznivců SA, ale Vám se povedla výjimečná věc - příznivci i odpůrci SA se shodli, že Vaše příspěvky jsou mimo...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 20:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Máte pravdu, jinak jsme rád, že jsme se nějak nakonec pochopili..
A jinak s Vámi souhlasím, jsem zarputilej odpůrce, na rovinu to přiznávám..
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 20:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: ještě tu stále zůstává nezodpovězená otázka, co riskujeme jízdou se SA? Zatím jste uváděl věci které se dějí u všech dopravců, čili u ČD, čili poruchy a náhradní vozy. Co ale dále?
Jinak není to žádná urážka a podobně, jen by mě to zajímalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 20:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999: Já to od Vás jako urážku neberu, Vy se mnou komunikujete normálně.. Co se té otázky týče, abych Vám pravdu řekl, mám odpor k SA jako k celku.. Nerad bych, aby se tu do mě zase někteří pustili, když řeknu, co si myslím..Dávám přednost Českým autobusům, hlavně Karosám. Někdy i ten servis v autobusech SA není takovej, jak by měl vypadat, ve srovnání s Eurolinesem
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 20:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum : Já vás chápu, já mám přesně takový odpor k ČD,proto raději jezdím SA.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 20:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Každej rád jezdí něčím jiným..Vy preferujete SA, já vlaky, a Karosy.. Od toho je tahle diskuze, abychom si vyměnili názory, ne?
Ono, kdyby SA používala Axery a Crosswaye, změnil bych názor časem taky..
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 14. dubna 2010 - 20:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum : Samozřejmě každý preferuje něco jiného.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 02:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Raději zaplatím 174 korun za první třídu rychlíku, a vím, že pohodlně, a s jistotou že OPRAVDU dojedu do Hradce, a že se nikde nerozsypeme

Já tedy radši zaplatím 50 za cestu z předměstí Prahy do Hradce a mám jistotu že nepojede 40 let starý vůz B nebo A. Ale pojedu busem max 5 let starým. A čert vem co to je za typ.

A jistotu nemáš nikdy, ani u busu ani u vlaku. V pondělí jsem po dlouhé době použil vlak (R 859 Krakonoš) a v Nymburce jsme strhli trolej....výsledek byl přesednutí do dalšího vlaku, který jel za hodinu. Ten samozřejmě narvanej k prasknutí a z amplionu hlášení aby jsme urychleně přestupovali/nastupovali...Znělo to jako provokace. Ve výsledku příjezd do hradce o 70 minut později, lidé jedoucí směr Trutnov čekali ještě další hodinu na vlak, čili měli cestu delší o více jak 2 hodiny. Omluva od průvodčí žádná. Člověk pochopí technickou závadu, ale nikdy nepochopím aroganci ze strany čd.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 09:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se svou průměrnou výškou necelých 180cm se mi nejpohodlněji sedí v nejnovějších aurách (tuším číslo 123 a výš), gloriích a cygnusech. To jsou fakt luxusní křesílka. Oproti vrakosám je to fakt business class.
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 10:54:34    Odkaz na tento příspěvek  

http://student-agency.blog.cz/1004/kolegyne-a-kolegove#comment755 77039

A Jančura stále bude tvrdit, že žádný zákony neporušuje.... ( dvě karty atd....)
nedorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.217.193.220
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 11:57:25    Odkaz na tento příspěvek  

Samorost: Už je to od tebe trapný!
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 12:37:20    Odkaz na tento příspěvek  

Když už to přiznávají sami řidiči....Co je na tom trapnýho ? Trapný jsou kecy Jančury. Doufám, že se jim ty odbory podaří založit a Jančuru potrápějí
nedorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.217.193.224
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 12:50:00    Odkaz na tento příspěvek  

Trapný je to, že na tom anonymním fóru může být řidič SA i 5-letý děcko. Navíc bejvalý zaměstnanci pochopitelně budou házet špínu, když s firmou nemají dobrou zkušenost. Prohlášení někoho na anonymním fóru je tedy důkaz jak stehno. Proto je to trapný.
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 13:02:12    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud někdo s někým nemá dobrou zkušenost, tak asi není něco v pořádku....takže nejde o házení špíny ale o pojmenování věci pravým jménem...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 13:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: To nebylo v Nymburce, ale ve stanici Nymburk-Město, a Krakonoš normálně pokračoval dál, jen měl 120 minut sekeru(Jel těsně za R 953) Ale jinak je to věc názoru, kdo čím pojede.. Já mám větší důvěru ve vlak.. A když už tu tak mluvíme, proč SA nenakoupí kloubový vozy? Vešlo by se tam víc lidí :-))

Samorost: Plně s Vámi souhlasím, máte mé sympatie..
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 15:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samorost : Jelikož je to anonymní,považuji to za plky. Tam můžu napsat i já jako řidič SA

Naopak bych řekl,že řidiči si u SA ani nemusejí stěžovat,nejsou na tom tak špatně. Takže to považuji za házení špíny. Kdybych si měli stěžovat všichni nespokojenci s Veolia Transport, to by se muselo zakládat ale odborů a těch stížností, o tom ani nemluvě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 15:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prvního května jedu do Vídně, vlak ani omylem. Podle ceníku ČD bych platil 1200 za cestu jenom tam. Pojedu se Studentem za 700 Kč a mám to zpáteční. Ještě jsem uvažoval,že bych jel s Eurolines,ale s touto firmou nemám zkušenosti a raději se držím SA,kde mám jistotu slušného zacházení a komfortu.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 15:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: To nebylo v Nymburce, ale ve stanici Nymburk-Město
Takže v Nymburce

a Krakonoš normálně pokračoval dál, jen měl 120 minut sekeru
Pokud má 2 hodiny zpoždění, tak to není normální pokračování, ale o to stejně nejde jestli pokračoval dál, protože substrát jel dalším R o hodinu později.

A když už tu tak mluvíme, proč SA nenakoupí kloubový vozy? Vešlo by se tam víc lidí
Byla by mnohem delší jízdní doba a na dálkové linky je kloubák dost nevýhodný. Navíc kloubák na dálnici je hazard s bezpečností nejen cestujících.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3053
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 15:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Tak ono pokud člověk má zákaznickou In-kartu, dá se jet vlakem taky za těch 700 Kč tam i zpět...

Sipi: Problém kloubových vozů bych viděl spíše v tom, že nabídka v této kategorii (kloubový dálkový autobus) je velice omezená. Podvozek tohoto typu snad z evropských firem umí dodat pouze Volvo a karoserii na něj jen několik málo karosářů. Kdyby to bylo nebezpečné, asi by ty vozy nevyráběli. Ale je to prostě málo poptávaná kategorie vozidel, takže se dělají ve velmi malých počtech, a tomu bude odpovídat i cena...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 16:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Eurolines je taky dost seriózní firma, nemůžu si na ní stěžovat, řidiči ochotný, když byla na D11 nehoda, omluvili se..

Sipi: Mnohem delší jízdní doba? Nevím, zdali autobusy SA mají nějakej omezovač rychlosti(myslím že jo), ale dle mého maximální rozdíl v rychlosti bude 20 km/h, a to zas až takovej rozdíl není.. A co ty kloubový SORky, co má Veolia? Něco takovýho by použít nešlo?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 16:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: však SA se taky omlouvají. Jj, autobusy SA omezovače mají a jelikož sedávám tak, abych viděl na tachometr tak můžu říci, že opravdu fungují (ne jak u Ayatsů, tam sme jeli i 120). Sice se objevují videa kdy je natáčeno z auta jedoucí 130 km/h, ale ne podle GPS. Ryhleji se dá jet jen z kopce, ale ne o moc, protože tě to pak spomalí na těch 100.
Samorost: když Jančura pořád něco porušuje, jaktože na to ještě nikdo nepřišel? Jak už někdo psal, řidiče ze sebe může udělat kdokoliv, třeba ani vy zde nejste registrovaný, schováváte se za anionymitu webu a neustále zde máte nepodložené kecy o porušování předpisů SA. Tato společnost je velmi dobře hlídaná, nevím, jestli jste si toho náhodou nevšiml... Zažalujte je, třeba vás pak přejdou ty řeči, až budete platit soudní výlohy za prohraný proces
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 17:53:59    Odkaz na tento příspěvek  

V týhle republice , kde se zákony vykládají podle těch, co mají peníze, je zbytečný nějakou žalobu podávat.....o tom, jak u nás fungují soudy, víme všichni své....
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 17:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výmluvy...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum, ale i ostatní: Já tedy rozhodně k nějakým obdivovatelům a zastáncům SA nepatřím, spíše naopak, ale jel jsem s nimi poměrně často stejně jako s ČD a pokud srovnám problémy SA s problémy ČD, potom je to jednoznačně 100:1 ve prospěch SA.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 23:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Máte pravdu, to nepopírám.. Ale co vím, kde jezdím já vlakem (těch stálejch trati je 10), tak je většinou problém nehoda na přejezdu, či zpoždění již z ciziny, a myslím, že na těchto dvou věcech zrovna ČD vinu nemají