K-report
 

Archiv do 10. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 10. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55454
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 05. května 2010 - 02:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je zase živo. :-) Ale zkuste to udržet v mezích slušnosti a bez potenciálně křivých nařčení, nejen v novinách se nemusí vyplatit takhle rozkrývat své dojmy. Díky.



vypadá to, že by uznávali jednotný tarif, vzhledem k možnosti In-Goldu...

Šlo by tuhle myšlenku rozvést?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 06:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak do Drážďan pojedu SA, sice to není nejlevnější,ale cena dává logiku.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 05. května 2010 - 07:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Tentokrát s Vámi naprosto souhlasím, díky za nestrannost i jako příznivce SA.
Sipi: Na Řebíčkovi jsme se už shodli, tam je indicií tolik, že i bez důkazů od soudu si soudný člověk obrátek udělá...ale tady od Tebe zaznělo, že on likviduje Jančuru, resp. zaznělo to od Jančury, a já tvrdím, že to je pouze jeho tvrzení nepodložené naprosto žádnými důklazy a na tom trvám, aspoň jsem žádný ani od Tebe neviděl, abych měl důvod se domnívat, že to má reálné pozadí.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 09:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidem s kontakty jako Jančura nebrání nic k tomu mít mezinárodní linku s povolenou vnitrostátní přepravou.

EuroLines ji má.


Což mě opět utvrdilo v přesvědčení, že to jde, když se chce a nesmyslné čachry SA s linkama (Praha Wien papírově 2 linky, fyzicky jedním busem celou trasu, stejně jako Košice-London, sloučení půlnočního spoje do Plzně se zahraničními linkami) jsou pro mě o5 o něco více nepochopitelné.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 09:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: To nechápu, včera jsem sem dával odkaz cenově výhodnější a pohodlnější Eurolines Business class.

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 09:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče pana Sůry, tak i když s jeho názory ne vždy souhlasím, rovněž jako kolega Slim oceňuji jeho přístup k diskuzi s námi pod jeho pravým jménem a vězte, že jsem měl možnost s ním nedávno komunikovat i soukromě, při čemž se ke mě zachoval velice vstřícně a korektně, za což si ho vážím.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 16:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples : Známý jel Eurolines a stěžoval si na málo místa a nepohodlné sedačky. Nebo cestou tam pojedu SA a zpět Eurolines abych to vyzkoušel.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 05. května 2010 - 17:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" Osobně denně vidím jak překáží při odstavu a blokuje ostatní BUSy na Plzeň v nácestné zastávce na Zličíně "

Plně s tímto souhlasím, často jsem využíval linku 100 ze Zličína na Letiště, a styl, jakým SA vjížděl do své nástupní zastávky, za to bych vraždil.. Na Zličíně (a nejen tam) by mělo platit pravidlo zastavit a zaparkovat tak, abych nepřekážel ostatním, což SA na Zličíně často dělala..
Teď to neříkám jako odpůrce SA, ale jako obyčejnej pasažér... A citace řidičů linky 100, co říkali na adresu SA, netřeba zmiňovat
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 17:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: To jste bohatej :-) EuroLines jede zpáteční OPEN za 450, student 405... 1 směr 250, z Ústí levněji, ve voze 230 V na notebook, internet v ČR i v Německu. Opravdu je lepší v této relaci SA? :-)

Martin Zlivský: Aspoň tvrděj, že jejich zaměstnanci by měli In Gold jako zaměstnaneckou výhodu. Pokud Jančura ví, že vůbec něco takového existuje, přepokládám, že pokud by dostal dotace, jel by na společném tarifu (a nebo pokud by kraje byly rozumné, tak by to ve výběrku měly jako podmínku).

Huples: Jojo, já jiného novináře takto otevřeně diskutujícího na diskusích neznám. Je to dobře, když někdo umí "vejít mezi lid" :-D :-D
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 19:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista : Netvrdím,že je v této relaci cenově lepší SA.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 05. května 2010 - 19:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin 240025 (2456): Vaše názory?

Naposledy jsem jel do Berlína před rokem a čtvrt (na eTiket za 29 E), EC vlaky v této relaci mohu jen a pouze doporučit. Z hlediska poměru cena / výkon je eTiket asi nejlepší nabídka, pohodlí vlaků EC se možná trochu blíží Eurolines Business class, o SA dost pochybuji ...
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 20:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A husty byl eTiket Praha-Berlin-Praha za 19 EUR loni o prazdninach... To uz se asi nezopakuje.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 05. května 2010 - 22:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista

tak vezmeme trochu počtů - sice 19€ to nebude ale o málo více.

Zdroj z kterého čerpám a že o tom něco vím:
www.jizdenka.cz
www.bahn.de
Praha - Schöna Gr. (www.jizdenka.cz) 135 Kč
Schöna Gr. - Bad Schandau - 3.20 €
Bad Schandau - Berlin (www.bahn.de) 19€ - platba kreditkou vytištění lístku doma (online ticket)

Takže když poskládám tři jízdenky tak v klidu frčím EC z Prahy až do Berlína za pakatel, respektive cca 27€.

Ono stačí mít dopravní vzdělání, cca 10 let praxe v mezinárodní pokladně a jde to. I když je pravda že už to cca 15 let nedělám ale základ je základ
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 00:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii:

"Včera jsem se vrátil z Vídně linkou SA. Naprostá pohoda, vysoký komfort, kvalitní služby. Jen tak dál pane Jančuro !"
"Známý jel Eurolines a stěžoval si na málo místa a nepohodlné sedačky. Nebo cestou tam pojedu SA a zpět Eurolines abych to vyzkoušel."

Nezaujatost z Vás jen čiší a objektivita Vámi přímo mlátí o zem, co? Mohla by se založit místnost "Nejblbější argumenty adorující a obhajující SA..."
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 00:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: Cena na hranici plati pro drzitele In karty. :-) CD Tip byl za 19 EUR zpatecni :-) tedy jedna cesta za 9,50 EUR :-)

Bad Schandau-Berlin jedine v predprodeji nejpozdeji 3 dny predem, pocet mist velmi omezen :-)

tedy 180 Kc - rekneme 7 EUR - dohromady tedy cca 29,50 EUR... to je dost slabota ve srovnani s napr.s www.orangeways.com (koupim jednu jizdenku na netu do 90 min.pred odjezdem a jedu, je levnejsi a nikam nemusim chodit, navic jen jedna mezizastavka-Dresden).
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 06:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim : Mám názor a že vy máte jiný názor je mi úplně jedno. Možná je pro vás cesta SA utrpení,pro mě ne tak to tolerujte. Můj argument pro SA je,že jsem s nimi zatím spokojen a na nic jsem si nemusel stěžovat. Pro mě je důležité na dlouhých cestách pohodlí a to mi SA dává. Ale jak říkám zkusím z Drážďan Eurolines třeba budu taky spokojen.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 07:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ale já nemám jiný názor...já jsem nikdy s Eurolines nejel a se SA jednou a byl jsem spokojen (až na nabídku prostoru v Irizaru), ale tady se podobnými názory jako vyslovujete Vy implikuje, že SA je super a ostatní jsou hnůj, i když to není řečeno nahlas...moje alergie na SA vzniká postupně až na těchto stránkách díky podobným soudům jako vyslovujete Vy, já proti nim v podstatě nic nemám, na každé firmě lze najít plusy i minusy, ale tou nekritickou obhajobou v podstatě všichni zastánci SA provokujete k hledání těch minusů...
Mezi námi - to, že Vám SA na dlouhých cestách dává pohodlí,je spíš záležitostí typu autobusu než dopravce, nebo to chápu blbě?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55476
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 15:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak do Drážďan pojedu SA, sice to není nejlevnější,ale cena dává logiku.

Uvažuješ takhle u všeho, nebo jen u SA? Nicméně bejt takových zákazníků víc, nejen dopravci by asi zajásali. :-)


Huples:
Ano, taky oceňuji přístup pana Sůry (ten současný). A doufám, že ostatní se začnou chovat korektně též, další výpady (především ty anonymní a zacházející příliš daleko) na jeho adresu tu nebudou trpěny.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55477
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 15:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista:
V tom bych nehledal nic víc, než že se snaží přetáhnout stávající zaměstnance ČD a slibuje jim, že (zatím) budou moci jezdit vlakem, jak jsou zvyklí.
Nemyslím si ale, že by jen tak dobrovolně uznával ve svých vlacích cizí jízdenky, pokud by to objednavatel nevyžadoval (ČD se sice např. s JHMD a jinými dopravci na lecjakém uznávání dohodly, ale to byla vůle domluvit se na obou stranách).


že Vám SA na dlouhých cestách dává pohodlí,je spíš záležitostí typu autobusu než dopravce, nebo to chápu blbě?

Anebo klidně i důsledek žluté vymejvárny. To funguje docela účinně i u jiných barev, lidi se nechají manipulovat rádi. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 16:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žlutá vymejvárna je moc výstižný výraz..;-)))
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 16:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: srovnáváte zákaznické jízdné ČD a obyčejné SA, to není moc objektivní.
www.katalogyjizdenek.cz - katalogy jízdenek MHD, katalogy vozidel MHD a autobusů Student Agency
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 17:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak mimochodem: Proč si autobusoví dopravci navzájem uznávají zaměstanecké jízdenky (pokud je mají) zatímco SA toto nepraktikuje? Mám to sice jen z doslechu, ale od důvěryhodného zdroje, který jezdí u Orlobusu již 10 let..

A teď z pozice cestujícího: Existuje něco, jako věrnostní program pro stálé zákazníky? Orlobus to má, CDS Náchod taky, jen u SA nevím, zda by to mělo?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7646
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 17:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kteří autobusoví dopravci si navzájem uznávají zaměstnanecké jízdenky?
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.13.37
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 17:59:16    Odkaz na tento příspěvek  

CDS má nějaký věrnostní program ? Jezdím s nimi pravidelně ale o ničem takovým nevím.....
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 18:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samorost: Jednou jsem to viděl, nastupovala nějaká ženská, ukázala řidičovi jízdenku z cesty do Prahy, a měla slevu.. Tak nevím, jestli to je sleva, či nějaká výhoda...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 18:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale prd žlutá propaganda, prostě mi SA vyhovuje jako cestujícímu. A své zážitky sem píšu. Rád si v busu počtu noviny,kouknu na film,vypiju kávu,dobře se vyspím a to se mi na SA líbí. Logicky,někomu se to líbit nemusí. Stejně tak chápu ty,kteří rádi jezdí vlakem ČD,já ne. Ale zase nerad jezdím něčím,co není moc známé. Do Drážďan mi cena SA přijde vysoká ale co se dá dělat ? Jet vlakem nechci a Eurolines neznám. I když bych to mohl zkusit aby mi někteří neřekli že jsem "žlutý".
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 18:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: SA momentálně ještě má km program, pomocí něj lze nasbírat kilometry na mezinárodní linky - ovšem jen do konce roku. Co by měl ještě poskytovat? Levné jízdenky na kreditky, to je málo?
www.katalogyjizdenek.cz - katalogy jízdenek MHD, katalogy vozidel MHD a autobusů Student Agency
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 19:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad zdenda999 - na kterých linkách ještě km program funguje? Třeba na Liberci to ustřihli bez jakéhokoliv předchozího upozornění.

ad filipii - jel si někdy s SA? Pokud jo, tak nechápu jak můžeš vyslovit větu, že se tam v klidu vyspíš :-)
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 19:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenky mezi dopravci v bus se neuznávájí. Jedině, když zavolá dispečer spřátelené firmy, že potřebuje dopravit šofery, tak pojedou a zdarma.
Ale nic se nemění na šoferské solidaritě. Tam nejde o půtky mezi firmami. Když se něco posere, tak nevím že by si šofeři nepomohli.
Nedávno jsem tu psal o cestě do Brna, o zpáteční cestě napíšu až teď, abych obhájil čest VŠECH dopravců. Každému se může stát defekt pneu. Tady se to stalo SA těsně za loketským sjezdem. Cestující byli vyhnání na pole. A když po půlhodině přijel dálničář s blikající cedulí, tak mě zastihl akorát u balení trojůhelníku, protože ve dvou se řachlý tuplák udělá v pohodě do 30min. Na Florenci měl spoj 26min. Moje úřednická košile byla sice od šmíru, ale co. Cílem bylo spoj dojet s nejmenším zpožděním.
Jinak musím dodat pro neznalé, že SA je přímým konkurentem (osobně jsem odpovědný za konkureční jízdní řády). Ale zásada vždy byla nenechat kolegu v maléru. Myslete si a říkejte si, co chcete, ale takhle by to mělo nadále fungovat.
Black magic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.48.138
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 21:14:02    Odkaz na tento příspěvek  

Poklona řidičům na ČK : http://www.facebook.com/photo.php?pid=30889656&o=all&op=1&view=al l&subj=128476049176&aid=-1&id=1276992904
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 21:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pane Liberečáku, bez jakéhokoli upozornění? všichni cestující dostali v únoru e-mail, že bude linka převedena do nového rezervačního systému YBUS. Nastřádané kilometry můžou cestující využít do 31.12.2010 ! jinak kilometrový program funguje ještě stále na Brně, KV, Zlíně a Krumlově.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 21:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad tommy01 - mail, že bude převedena ano, ale nějak si nepamatuju, že by tam psali o zrušení km programu. Ale mrknu se ještě do toho mailu.

edit - tak jsem mrknul na mail a 11.3. jsem obdržel mail, že v noci z 11.3. na 12.3. se to převádí a o km programu tam je teda hláška. Bohužel upozornění cca 12 hodin před koncem je fakt super.

(Příspěvek byl editován uživatelem liberečák.)
Jan Sůra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.201
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 21:58:22    Odkaz na tento příspěvek  

ad Liberečák: zajímavé doznání jednoho z největších kritiků Student Agency na zdejším fóru, že s nimi jezdí:-)To se cení:-)
jinak není důvod k panice:
http://ekonomika.idnes.cz/student-agency-rusi-darky-za-nasbirane- kilometry-f72-/eko-doprava.asp?c=A100312_142502_eko-doprava_spi
"Pravidelní cestující ale mají šanci své nasbírané kilometry až do konce letošního roku proměnit v jízdenky."
Samotnému je mi konec kilometrového programu líto, čtyři zpáteční jízdenky do Německa a Švýcarska zdarma za ježdění do Prahy byly velmi příjemné:-)a třeba při cenách na LB, kdy se platilo 50 Kč, i velmi levný způsob získání bonusu: na zpátečku po Evropě stačilo projezdit 7500 Kč.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 22:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad jan sůra - tak ono když byl na lince monopol SA, tak si člověk moc vybírat nemohl. A objíždět to bylo dost často časově i finančně nerentabilní.

A aspoň můžu kritizovat z vlastní zkušenosti, Já si totiž zdejší kritiku nevymýšlim.
Jan Sůra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.201
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 22:05:46    Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: I tak je pro mě těžko pochopitelné, že i po konci monopolu byste chtěl ještě někdy využít žluté barvy:-)
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 22:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad jan sůra -no když chybí jen asi 2 jízdy do jízdenky do londýna, tak i kdybych si to měl zaplatit a nejet, tak se mě to vyplatí.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 05:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak mimochodem: Proč si autobusoví dopravci navzájem uznávají zaměstanecké jízdenky (pokud je mají) zatímco SA toto nepraktikuje? - mě spíš irituje, že nenechávají volná sedadla 11 a 12 pro invalidy jako ostatní dopravci, zažil jsem nevidomého cestujícího s vodícím psem, který se nedostal posledním možným spojem do Jihlavy.

Nevím, jak je to s uznáváním zaměstnaneckých průkazů mezi dopravci v ČR, ale na Slovensku to funguje stále jako režijní jízdenka napříč dopravci, což je snad dané i zákonem (mrkněte na stránky například www.eurobus.sk, kde v nabídce volných míst je volná jízdenka pro celou SR uvedena jako jedna ze zaměstnaneckých výhod).
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 10:24:14    Odkaz na tento příspěvek  

Huples: ano, bude uznávat jízdné zdarma všem řidičům z ČR, bude nechávat dvě sedadla pro občas jedoucí postižené, zavede nějaké další věrnostní programy, ale to potom bude muset zdražit jízdné, uvažujte trochu!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7649
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 10:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě jednou - už Karlhaus tu psal, autobusoví dopravci si už několik let zaměstnanecké jízdné NEUZNÁVAJÍ.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 10:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybin: Místa pro invalidy, tedy sedačky č. 11 a 12 jsou drženy do 5. minuty před pravidelným odjezdem, poté je řidiči normálně obsadí cestujícími bez místenky. Když to dělají všichni ostatní, tak proč ne SA, minimálně je to vůči invalidům SLUŠNOST!
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 10:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples:
Jen prosím, kteří dopravci to dělají? Když jsem jel s ČSAD Plzeň, VKJ Autobusy nebo Probotransem, tak jsem si toho nevšiml, stejně jako u SA. Ne, že bych obhajoval jen SA, ale já sám jako podnikatel to nepovažuju u víceméně povinně místenkových spojů SA za ekonomické....
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 11:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis_novák: Tourbus, Tredos, Orlobus i ProboBus to dělá (viděl jsem) - Ty jako cestující to ani nemusíš zaregistrovat, ty místenky se prostě neprodají a sedadla obsadí ceytující bez nich, pokud nejedou žádní invalidé.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 12:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: a proč by si nemohli rezervovat místo jako každý jiný cestující??? A proč tak debilní místa jako 11 a 12? Tak když už tak snad někde u dveří ne?
www.katalogyjizdenek.cz - katalogy jízdenek MHD, katalogy vozidel MHD a autobusů Student Agency
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 14:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citát z vyhlášky č.175/2000 Sb. o přepravním řádu § 12 odst.2 :
Dopravce vyhradí a označí v každém jednotlivém vozidle nejméně dvě místa k sezení pro cestující s omezenou schopností pohybu a orientace. Atd.
Dále odst.4 :
Na spoje, do nichž si lze zakoupit místenku, se místenky na místa vyhrazená pro cestující s omezenou schopností pohybu a orientace prodávají jen pro osoby, jejichž nárok na obsazení těchto míst se prokáže.

Skutečnost, že jsou to zpravidla sedačky č.11 a 12 je jakýsi úzus přenesený z doby ČSAD, ale velice praktícký.
Sedačky č. 3 a 4 u dveří jsou jednak velmi nebezpečné, a dále tam nastává problém s různými technickými pomůckami ZTP cestujících - mohou vadit při nástupu běžných cestujících, a také pro řidiče je velice "příjemné", když 5x za hodinu spadne hůl do schodů.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 14:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono 11+12 v klasický C734 jsou taky místa kde je hafo prostoru páč předchozí sedačka je na kopci. takže to mohlo mít kdysi i tuto logiku.
Bovafhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 15:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: V celorepublikovém měřítku, kdy to sdružovala ADSSF to uznávání zaměstnaneckých průkazů už nikde není. Nyní je to na dohodě dopravců. Vím, že to platí např. mezi dopravci ČSAD JIHOTRANS, ČSAD STTRANS a ZÁRUBA M+K. Asi je to i v ICOMu a jeho spřátelených ČSAD (Slaný, Benešov, Ústí nad Orlicí, J. Hradec), je to jeden koncern. Tak je pravděpodobné, že si průkazky navzájem uznávají. Nejsem si však jist, ale pozeptám se.

Jo a gratuluji k novému vozítku, co jsem viděl v zájezdových autobusech.

Hezký zbytek dne
Karel007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 15:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan Sůra, Liberečák: no tak jet s SA busem do londýna..tak to je vrchol sadomasochismu...dyť dneska se dá do londýna celkem v pohodě sehnat za litra zpáteční letenka...tak jet den tam busem a den zpátky mi nepřijde jako grejt saxes...i zadarmo je to nesmysl...
Jan Sůra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.201
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 17:04:52    Odkaz na tento příspěvek  

ad Karel 007: já tam nejedu:-)ale jsou dva důvody pro Londýn busem: je stále určité procento lidí bojící se létat, navíc k cestě z letiště v Londýně si připočtěte dalších min. 15 liber za zpátečku, bus vás vykopne přímo na Victorii. a pak mají víceméně neomezené množství báglu, což zejména češi pracují v UK ocení. V letadle se za velké množství báglu nedoplatíte. Pro mě je taky záhada, že někdo do Londýna ještě jezdí, ale asi ta linka není charita a vyplatí se
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 17:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad karel007 - přesně jak píše Jan Sůra, ono to není jen o letence. A navíc jak hodně dopředu musíte koupit letenku za tudle cenu. To jízdenka z km programu byla dva dny před odjezdem :-).

Hlavně tim jak jede linka přes noc, tak je to celkem pohoda. Odpoledne nasednete a dopoledne druhý denu už jste v "centru". Rušení spojů tu moc nehrozí a je to přiměřeně pohodlné.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 22:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak do Londýna se jezdí busem také z toho důvodu, že tam vyjde cesta vlakem draho, nejsou tam žádné výhodné nabídky typu Sparnight, Eticket.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
nomolit123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.51.188
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 12:43:09    Odkaz na tento příspěvek  

No lidi.Je uplne jak se odstanete do londina nebo jinam.ale pravdou je ze SA de tezce do haje.Lidi braly 14000 a ted jen 9000.O ridicich nemluvim.2 ridici se toci na jednom kolecku.Potom se stavaji nehody.vis karlovy vary.Za 3 mnesice ma sout.Takze spis by mnely udelat ty odbory a dostat sve platy naspatek nebo mu odejde 26 ricicu v jednom mnesicy jako ten minulej.Nemaj busy ridice stevartky proste nic.Yhlavne ze chtel dokazat ze ma na CD ale nema.jen tyk vyhodil 10milionu a bere si to na pracovnikach.takze jo doprava dobra ale nevidite to jak ojebava pracovniky.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 12:56:37    Odkaz na tento příspěvek  

ad nomolit123 pane bože Komenský se v hrobě otáčí!!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 23:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

není to nějaká skrytá pozitivní reklama na SA? Jako aby nám bylo Jančury líto? Ještě by šlo napsat těžce se š a už tam jsou snad všechny možnosti pravopisných chyb, které se v tak krátkém textu dají udělat...;-))) V tomhle případě snad ani nejde diskutovat o faktech tam uvedených...;-)))
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 23:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mne fakt zajímalo, jak toho řidiče budou SOUTIT.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 12:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Student Agency válcuje dopravce, bude míň autobusů
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 12:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ag Goldfinger:
No, v Souticích to nějak zvládnou, ne?
Terezka16
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.26.45
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 18:21:15    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, nevíte kolik si vydělá u SA stewardka nebo řidič autobusu?
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 18:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V poměru toho jaka je tam otročina tak nic moc
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 18:57:27    Odkaz na tento příspěvek  

No kdyby měly tak málo, tak proč některé holky jezdí už čtvrtým rokem, když je to taková mizerně placená otročina?
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 19:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se jich zeptej třeba si nemužou moc vybírat.Určitě některé i dýl.
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0