K-report
 

Archiv do 15. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 15. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 19:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybin: no ty které to dělají už docela dlouho (Jana M., "Richtrovka," "Roblička" atd) tak ty to evidentně baví, protože svoji práci dělají s takovým nasazaním, které nemají některý holky už ani po čtvrt roce Navíc když už jsou tam déle tak mají samozřejmě více zaplaceno..
www.katalogyjizdenek.cz - katalogy jízdenek MHD, katalogy vozidel MHD a autobusů Student Agency
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5431
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 22:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš to, že někteří svou pracovní činnost neberou jako výplň hluchýho času mezi školou a důchodem, ale jako poslání, baví je kontakt s lidma a práce pro lidi a tudíž výdělek není zase až tak důležitej.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Pisálek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.85.6
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 22:59:37    Odkaz na tento příspěvek  

K výdělkům: Pokud budeme brát za měrnou jednotku 1 hodinu, po kterou musíme být v práci, tak si steward/ka vydělají za normální hodiny (fond pracovní doby) více než řidič. Mají i jiné zaměstnanecké výhody, které řidiči nemají.
Petr1235481
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.108.109.102
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 16:39:42    Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.ihned.cz/c1-43408250-jancurovi-se-ve-student-age ncy-bouri-lide-kvuli-udajne-sikane-vznikly-odbory
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 21:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jsem zvědavý, jak se k tomuhle postaví zastánci SA...už to nejsou anonymní tlachy vedeny snahou očernit...Vyhlašuju soutěž o nejblbější argument zpochybňující tuhle zprávu...
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 21:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlý buržoasista asi vykořisťuje poctivě pracující lid
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 21:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se porušuje někde zákon bylo by dobré to nechat prověřit příslušnými orgány,ale vznik odborů byla jenom otázka času. Otázka je,zda odbory budou k něčemu dobré.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 8-2002
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Odpověď je jasná - nebudou. Odbory jsou zlo.
http://picasaweb.google.com/marek.bilcak
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 23:11:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obecně mám na odbory jednoznačně negativní názor, niucméně v tomto případě zaznamenávám jejich vznik nikoliv jako výtah k moci a prebendám pro vybrané vychcané soudruhy, ale zdola jako obranu proti chování zaměstnavatele, a to je snad prapůvodní důvod vzniku odborů vůbec...teď to neberte tak, že jim tleskám, protože budou bojovat proti SA, ale v tomhle případě mi okolnosti jejich vzniku připadají naprosto v pořádku...Prověření příslušnými orgány pak bude evidentně další krok, co jiného by dělaly?
Odpověď, že odbory jsou zlo, platí v 99,99%, souhlasím, ale zde to nevnímám tak, že ve spolupráci se zaměstnavatelem korumpujícím jejich předáky svorně vyjebou se zaměstnanci, tady to nevypadá za dlouholetou symbiózu...
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 23:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V dnešní 112 na TV hroba reportáž z nehody SA na KV (nezvládnutá zatáčka na objíždce.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 05:42:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr1235481: Jednoznačný důkaz, že na internetu diskutující zaměstnanci SA anonymně nebyl žádný podvrh. Zbytek už za mě napsal kolega Slim.

Slim: Zarytí SA-mani budou podle mě sveřepě mlčet (až na malé vyjímky), protože jinak by museli přiznat, že neměli pravdu, když anonymní diskuzi zatracovali jako nedůvěryhodnou a nicneříkající.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 06:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples : Já se přiznávám,mýlil jsem se. Opravdu jsem tomu nevěřil. Hlavně,aby to mělo efekt.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 10:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Ty už jsi se vyjádřil o těch zákonech. Tebe konkrétně jsem myslel těmi vyjímkami
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 13:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a ticho po,pěšině...;-))) ne že bych si to neužíval poněkud škodolibě...;-))
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 15:30:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: A neříkal jsem to? :-)))))))
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 19:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mají ty odbory nějaké webové stránky nebo někde informují o co jim jde ? Jen by mě to zajímalo.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 22:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně řečeno, já si myslím, že vznik odborů je reakce na to, když to někde začne stát za prd. Ti dobří odejdou, ti horší a mizerní založí odbory. Podívejte se na Černou Díru - odborářský podnik odshora až dolů, ve vedení šlendrián a jinde nezaměstnatelní odboráři dole.
Apropo, klidně mě kamenujte, ale já jsem přesvědčen o tom, že v SA je ve skutečnosti velký tlak na dodržování předpisů a zákonů. To totiž dělá ve svém důsledku z práce v dopravě takovou pakárnu, že kdo může, zmizí někam jinam.
Vzpomínám si na blahé doby, kdy dopravák občas mezi řečí zavřel mezi stasky a podal mě jako řidiči pár orazítkovaných žlutých koleček. Občas se pekelně hodily.
nomolit123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.51.188
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 22:52:01    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak sem rikal.odbory se uz rozjely.Tak ptate se na platy.ma pritelkyne je stevartka a ma 9500kc mnesicne.jeji ridic ma 14590 mnesicne.A to třeba jezdi 5 dni v kuse a pak 2 dny volno a zas 5 dni v kuse.Odbory zalozily proto ze kvuli platum prave nejlepsi ridicy odesly.Je i par ridicu které se vratily ale proto ze jinde ještě jezdi vice hodin denne.A pokud se nikdo ptal a delal srandu z toho ridice hrozi mu 4 az 12 let vezeni.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 23:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nomolit123: uvedený plat řidiče je ptákovina. To, že jinde se jezdí víc je prakticky taktéž ptákovina. Sice třeba na Brně má čistou jízdu 7,5 hodiny pokud se nic neděje, ale k tomu 4 - 5 hodin pauzy (zpravidla v Brně hodinu, v Praze dvě). Za vámi uvedený plat by to nikdo nedělal. Navíc řidiči jsou často čtyři dny v kuse mimo domov, za takový pakatel by neměl kdo u SA jezdit.
Stewardky mají vámi uvedenou sumu jen když na ně přijdou nějaké stížnosti, to jsou pak nulové prémie, které tvoří docela velkou část mzdy.
www.katalogyjizdenek.cz - katalogy jízdenek MHD, katalogy vozidel MHD a autobusů Student Agency
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 23:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nomolit123: já bych prosím příště poprosil, aby Vám provedla korekturu ta "stevartka" ano? Měla by mít maturitu, takže předpokládám, že by se příspěvky po ní daly číst bez námahy. Děkuji..
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 01:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nomolit123: Bavme se konkrétně, je tvá přítelkyně stew. brigádnice, vnitro nebo mezinárodní? Je uvedený její plat úplný, bez srážek?
Jinak uvedený plat řidiče je samozřejmě blbost.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 05:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...plat řidiče je blbost...opět bez jakéhokoli důkazu, prostě jste se rozhodli, že za ty prachy by to nikdo nedělal, tak to platí....?Já teda netuším ani náhodou, jaký ten plat může ve skutečnosti být, ale na základě takovýchto argumentů...? Nomolit aspoň uvádí svůj zdroj informací...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 05:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommy 01: Ty bys mohl mít nějaký přehled o těch platech, ne?
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 06:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to já zase slyšel že řidič u SA bere 25-27 tisíc. Ale asi hodně hraje roli jestli jezdí po ČR nebo mimo ČR či různé odměny apod.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7664
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 07:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady vyjádření druhé strany: odkaz
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 08:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Slim: Ano, přehled samozřejmě mám, ale bohužel jsem ještě rok po ukončení pracovního poměru vázán mlčenlivostí, tak nemohu nic psát. A vzhledem k mé funkci v odborech se nebudu moct k ničemu vyjadřovat ani po této lhůtě. Děkuji za pochopení
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 09:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U pracovních pozic jako je například pilot letadla nebo řidič je však založení odborů naprosto bezpředmětné.
Koukám další výrok roku.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 11:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak353:
Já bych tedy na základě osobní zkušenosti řek že poměr hňupů a rozumnejch/příjemnejch lidí co se snaží cestujícím vyjít vstříc nebo je jim všechno šumák je téměř konstantní a je jedno jestli to jsou ČD nebo busdopravci. Myšleno "ti dole" - řidiči busů kontra vlakové čety.

Ostatně odbory vznikly v určité době jako reakce na nějaký stav který tehdy panoval. Že vznikaj i teď a to po letech ROHování svědčí bohužel o tom že nám vývojová spirála nějak nepruží
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6152
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 12:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: a jinde nezaměstnatelní odboráři dole

Opravdu? A proč nás strojvedoucí chce pan Jančura tak výrazně přeplatit, abychom šli jezdit k němu? To by se jinde nezaměstnatelnému odboráři asi stát nemohlo, ne?

Ale je docela možné, že chce přeplatit jen ty neodboráře z našich řad. Ale to pak ovšem nevím, kým chce své žlutovlaky obsadit. Organizovaných je nás totiž přes 95%
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6153
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 12:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: odbory jsou zlo....

Ano? Byl jste se někdy ucházet o práci třeba v takových JůEsEj?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6154
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 12:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

„U pracovních pozic jako je například pilot letedla nebo řidič je však založení odborů naprosto bezpředmětné. Na trhu práce je takový nedostatek profesionálních řidičů, že dobrý řidič najde dobře placenou práci prakticky vždy do druhého dne. Řidiči zaměstnaní ve STUDENT AGENCY navíc patří k nejlépe placeným autobusoým řidičům v ČR. Jejich platy jsou ve většině případů nad 30 tisíc korun hrubého, řidiči mezinárodních linek si často vydělají až 40 tisíc čistého měsíčně včetně diet. Zaměstnanců, kteří kvalitně odvádí svou práci si velice vážíme a rozhodně nemusí mít strach o práci." dodává Jančura.


Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6155
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 12:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura přetahuje zaměstnance Českým drahám, rozjíždí své vlastní vlaky
22.4.2010 16:49
Student Agency podnikatele Radima Jančury i přes problémy na železnici rozjede své vlastní žluté vlaky. Její dceřiná firma RegioJet začne s provozem železnice v Ústeckém kraji. Zpáteční jízdné bude pět korun. Nové vlaky a zajímavé zázemí láká už i zaměstnance Českých drah, kteří se k RegioJetu hlásí.


Jojo, už přetáhl dva, Ing. J. Paroubka a p. Schmidta. A pak prej čeká dalších 300 žadonících fírů za branou, aby už konečně mohli usednout do kokpitu jeho stíhaček. No, tak ať se daří, kolegové
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 12:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joooo platy zaměstnanů SA mě hooodně rozesmály.Ještě k tomu dodám jestli s těma stíhačkama na kolejích budou jezdit jako s busama na dalnicích.Máme se nač těšit.To bude průseru.No nechme se překvapit
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6157
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 14:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Disp011:

Já bych ty platy nekomentoval. Nominální výši zatím nikdo nevyřkl a těch 15000 se mi zdá hodně málo. Na blogu Yellow Agency ale zaznělo více připomínek od těch, kteří se tam dohadovali nad založením odborů, na téma pokles platů proti období před pár lety o 30 - 40%. A to je docela podstatná věc. Stejně tak jako o vytvoření jisté kliky vlivných (co jim hovno nesmrdí) podmanagerů, kteří asi skutečně dělají jistou špinavou práci, na kterou Jančura možná nevidí, nebo (i podle mínění jeho pracovníků) o ní ani neví.

Samotný teplý bonz na obsluhu pomocí mailu tady někdo předvádí jako kdovíjaké nóvum v péči o zákazníky. Ale nikdo už si nevzpomene, jak dlouho na ČD fungují různé ty obálky, čísla pro stížnosti přes SMS.... samotný tento systém stížností není až tak špatný, pokud se nezvrhne do té míry, že si na jednoho stewarda (ku) nezasedne nějaký notorický stěžovatel (a že jich v Česku máme jako sraček) a pak se mu snaží pomstít třeba jen pro to, že (trochu to přeženu) mu stewardka nekývla na pozvání na rande. A odbory jsou tu také od toho, aby trošku korigovaly hladinu trestnosti některých z prstů vycucaných stížností. Protože opravdu nelze aplikovat myšlenku, že cestující je Bůh a má naprosto ve všem pravdu. Jednoduše proto, že ji velmi často nemá a ještě se chová jako hulvát.

To, jaká hovada někdy jsme nuceni vozit třeba ve vlacích ČD, vidíme téměř u každé směny.

Ještě k tomu "tvrdému přeplacení" strojvůdců ČD, které Jančura avizuje, bych rád věděl, jak si ho představuje. To jako že nám nabídne místo současných průměrných (očištěných od přesčasů) cca 32,000 brutto najednou 50,000 brutto? Na úkor koho, čeho? Řidičů, stewardek?

Přijde mi to jako mazání medu kolem huby. Stejně přeplatil Viamont kdysi naše kolegy a náhle po 10 letech zjistili, že jsou o pětinu platu pod náma a dělají na to o pětinu více hodin měsíčně. Dorovnání jim do doby, než je schramstla OKDD, dělalo částečně dost nadhodnocené opotřebení soukromého vozidla pro služební použití. Když tohle padlo, rázem jsme měli u nás v depu 6 bývalých Viamonťáků.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55597
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Sám RJ je komentoval, i když docela svérázně:

Řidiči zaměstnaní ve STUDENT AGENCY navíc patří k nejlépe placeným autobusoým řidičům v ČR. Jejich platy jsou ve většině případů nad 30 tisíc korun hrubého, řidiči mezinárodních linek si často vydělají až 40 tisíc čistého měsíčně včetně diet.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ta poznámka, že odbory jsou zlo, nepochází ode mne, když na ni reagujete...trošku nerozumím tomu, jak s tím souvisí ucházení se o práci v USA, nicméně pod Váš příspěvek 6157 se bez výjimky podepisuju...Ony odbory tak, jak fungují u nás (Pomajbík, Dušek a podobní) nejsou opravdu odbory odpovídající účelu proč vůbec kdysi vznikly...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 17:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jinak ještě k tomu vyjádření RJ - pode něj důvodem je vyhazov několika lidí za to, že kradli tržby (to se nedávno řešilo v sekci Doprava v Karlovarském kraji, doporučuju), ale já z příspěvků tady žiju v domnění, že řidič se u SA dostaně k penězům spíš výjimečně nebo jen k drobným za zavazadla, když se tam jede vesele na předprodeje, kreditové jízdenky a podobné vymoženosti...a v té smazané diskusi zaměstnanců o tomhle zrovna nepadlo ani slovo...takže je to spíš takový diplomatický blábol předem odkazující odboráře do role obhájce zlodějů, aby měl cestující problém se s nimi ztotožnit...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 17:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a ještě jedna připomínka - uvádění výše mzdy včetně diet je veliká prasárna a sprosťárna a co pamatuju z ČSAD, tak tohle odbory nikdy nevzaly jako argument, protože diety slouží na to, aby se řidič venku najedl a vyčůral, i když realitu samozřejmě známe všichni...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6158
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 18:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže je to spíš takový diplomatický blábol předem odkazující odboráře do role obhájce zlodějů, aby měl cestující problém se s nimi ztotožnit...

Přesně tak to na mne zapůsobilo.

Zmínka o USA byla přesně kvůli té zmínce o odborářském zlu. V JůEsEj dostane uchazeč o práci ve firmě již při podpisu smlouvy přímo od ZAMĚSTNAVATELE (!!!!) přihlášku do odborů, které u něj fungují. není divu, pořád lepší mít zaměstnance pod jedněmi odbory, než pod desítkou různě velkých centrál.

Diety už dávno nejsou nejen u řidičů busů pouhým prostředkem k přežití na území cizího státu. Řada hlavně kamioňáků žije výhradně z diet. Tyto dělají převažující část jejich mzdy.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 21:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Trupak: Podívejte se na Černou Díru - odborářský podnik odshora až dolů, ve vedení šlendrián a jinde nezaměstnatelní odboráři dole.

Nesmysl - dnes je vliv odborů do základní strategie a chodu ČD minimální, ale (bohužel) se výrazně zvýšil zájem Škody Appian o penězovod ze státní kasy skrze ČD do soukromých kapes hádejte koho ...
JenTak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.85.6
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 23:35:17    Odkaz na tento příspěvek  

Mzdy v SA:
Duben 2008 - 29.820 čistého - 195h v práci
Duben 2010 - 17.564 čistého - 225h v práci
V obou porovnávaných měsících jsem odjel naprosto stejný počet jízd na stejné lince.
Zahraniční linka: za měsíc maximálně 6 jízd = 9.078 čistého + 6 x 1.687stravné. Celkem 19.200
Drobná poznámka na závěr. Nejlepší obrana je útok a ještě lepší je, když zaměstnance osočím před veřejností, že kradou. Kontroly na jízdenky zde jsou již minimálně 2 roky. :-)
JenTak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.85.6
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 23:54:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dodatek k předchozímu příspěvku.
Stravné-spoj vyjíždí 1den, 2den ráno překročí hranice, 3den celý v zahraničí, 4den brzy ráno návrat= 1d-0, 2d-75% z 45, 3d-75% z 45, 4d-0. Kurz Eur-Czk 25.
Proč 6 jízd zahraničí? 1-4den práce, 4-5den 24h pauza, 5-8den práce, 8den od 6h ranní běží 66h pauza. Mohl bych sice nastoupit do práce již 11den v 00:01, ale autobus je na cestě a nejbližší volný termín je až 13den.
JenTak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.85.6
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 00:01:41    Odkaz na tento příspěvek  

Dodatek 2.
6 jízd do zahraničí v roce 2008 obnášelo 27.000 čistého
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 08:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...no a najednou tady padají reálná čísla od lidí, kteří si je evidentně necucají z prstu a nepřitahují ze vzduchu...kde jsou všichni ti zastánci SA, co chtěli argumenty a fakta a odháněli od sebe drby a pomluvy??? Tady je máte...přiznávám, že ta čísla mi vyrážejí dech, přesně jak napsal Drn, nejde v první řadě o absolutní čísla, ale o ten drastický pokles...

Na druhou stranu měsíc strávený 6 zahraničními jízdami za 9 tisíc čistého (já vím, diety, ale z pohledu zaměstnavatele i zákona to opravdu není součást platu, proto se to taky jmenuje cestovní náhrada) znamená, jestli se nepletu, že ten řidič pracuje přibližně za českou minimální mzdu danou zákonem...!!!! To je fakt síla...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55620
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 09:07:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vztah nejen SA k jízdnímu personálu a dietám celkem pěkně ilustrují snahy, kdy se myslelo, že by se místo diet zaměstnancům daly na cestu bagety.
Naštěstí (zatím?) nic takového neprošlo. Diety (aspoň z mého pohledu) jsou právě proto, aby si zaměstnanec pravidelně a systematicky nelikvidoval zažívací trakt, ale aby si mohl ive Vídni klidně zajít na normální oběd, za který by tam jinak dal půl platu.

Pokud si někdo vezme s sebou řízky a diety si nechá pro sebe, je to čistě jeho věc, ale nelze ho do toho nutit (naštěstí).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 09:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A čemu se divíte ohledně platu u SA.Kdyby Jančura chtěl aby ridiči měly stejný plat jako třeba před dvema nebo třemi lety.Tak jizdné se zdraží min o 20-35%.Sám ostaně říkal zvyšují se mi náklady na dopravu.Ale jízdne radikálně zdražovat nebudeme.Tak kde asi veme peníze, šáhne na platy zaměstnancům.A navic to neni jen o nákladech na dopravu.Ve vedení se vyměnilo hooodně lidí a ty se chovají jak se chovají,dříve v této firmě byla radost pracovat, ale dneska??.Řekl bych že možná vetší buzeraci a ponížení nikde zazít nemůžete a myslím že tady bude jádro problému.Ostatně napsáno už toho bylo dost.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 09:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A navic dneska u hodně firem nevim jak u autobusu, tam to bude s dietami pořád.Ale u kamionu se diety odbouraly a řidiči mají připlatky od toho kolik odjezdí přeprav v jaké ceně.Prostě jde o fůry.A když jezdí stabilně stejné trasy a hlavně dlouhé, mají hoodně slušné peníze.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 09:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský :
Dispečer 011: Já nevím,kde se diety odbouraly, ale každopádně je to protizákonné...diety a způsob jejich výpočtu a případy, kdy se poskytují, to vše je dáno vyhláškou, a pokud jakýkoli zaměstnavatel poskytuje diety jinou formou nebo v jiné výši, porušuje ji. To je rozdíl oproti mzdě, které je v určitých mantinelech smluvní věcí. A neplatí to jen pro řidiče, ale pro jakékoli jiné profese s výjezdem do zahraničí.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 09:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer 011: A ještě k tomu navýšené jízdného kvůli zvýšení platů řidičů: Podle účetní uzávěrky za rok 2008 měl SA tržby cca 3,5 mld a mzdové náklady včetně odvodů 254 mil. CZK. Takže mzdové náklady činily 7,2% z tržeb, kdyby zdvojnásobil mzdu všem zaměstnancům včetně sebe, znamenalo by to (velmi hrubým odhadem bez uvažování vlivu odvodů) navýšení cen jízdného o nikoliv o 25-30%, jak uvádíte, ale pouhých 7,2%, to je hodnota, která se kdykoli skryje pod zdražení třeba nafty (a to neuvažuju, že nikdy nikdo nikomu plat nezdvojnásobí)...naopak, pokud dnes zaměstnanci berou (zase střeleno od boku) o 40% nižší mzdu než dřív, ušetřilo to firmě za rok 101,6 milionů. Porovnejte to s hospodářským výsledkem před zdaněním, který za rok 2008 činil cca 14,5 milionu...Je to kalkulace hodně zjednodušená, prosím, nechytejte mne za pysk v detailech, ale obrázek do dává..
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 10:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:Všechno to jsou odahdy jen od oka,nic jsem si nepočítal,jestli jste nám to vše spočital, jedině dobře.Alespoň vidíme jak firma třeba funguje.S tím porušovánim zákona jste hooodně na omylu.Spousta firem poskytuje diety jinou formou.Slovo Dieta nemusí znamenat dieta.Chápete.Každej chce ušetřit a zároveň vydělat co nejvic.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 10:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak děkuji za upřesnění finanční situace v SA.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 10:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"S tím porušovánim zákona jste hooodně na omylu.Spousta firem poskytuje diety jinou formou.Slovo Dieta nemusí znamenat dieta.Chápete.Každej chce ušetřit a zároveň vydělat co nejvic."

Na omylu jste Vy, vyháška to stanoví jednoznačně a žádný jiný způsob než peníze není možný. Netvrdím, že to spousta firem nedělá jinak, ale ti všichni porušují tu vyhlášku. Ony ty diety v součtu totiž neznamenají pro firmy zrovna malou zátěž. Takže souhlasím pouze s poslední větou z Vašeho příspěvku.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 10:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vim že možná firmy porušují žákon,né teda možná.Ale řeknu to jednoduše.Pokud řidič dostane odměny reps.zbytek výplaty ve formě diet a jsou nizší než za to co ve skutečnsti ve fůrach odjezdil tak po čem logicky šáhne??Co když ve finale je tohle účtování pro firmu snažsí a levnější.Řidičům jde jen o penize.U autobusu to bude daleko jine než u kamionu.Ale jako s tím zákonem pravdu máte, realita je ovšem někdy jina.:-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 10:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákoník práce, zák. 262/2006 Sb:
§ 170
Zahraniční stravné
(1) Zaměstnavatel poskytne zaměstnanci při zahraniční pracovní cestě zahraniční stravné v cizí měně ve výši a za podmínek dále stanovených.
...
(5) Bylo-li zaměstnanci během zahraniční pracovní cesty poskytnuto jídlo, které má charakter snídaně, oběda nebo večeře, na které zaměstnanec finančně nepřispívá, je zaměstnavatel oprávněn zahraniční stravné ve výši základní sazby krátit až o 25 % za každé uvedené jídlo nebo až o 35 %, jde-li o zahraniční stravné v poloviční výši základní sazby, anebo až o 70 %, jde-li o zahraniční stravné ve čtvrtinové výši základní sazby. Nesjedná-li zaměstnavatel míru krácení zahraničního stravného, nebo ji neurčí před vysláním zaměstnance na zahraniční pracovní cestu, přísluší zaměstnanci zahraniční stravné podle odstavce 3.
...
(8) Důvody pro neposkytnutí zahraničního stravného stanovené v odstavcích 6 a 7 nemohou účastníci rozšiřovat.

Tím jídlem se samozřejmě nerozumí bageta, tohle ustanovení slouží pro případ, že mě tam zahraniční partner zve na obědy a večeře nebo že je snídaně v ceně hotelu...

A jen pro zkrácení výtahu ze zákona - ty paragrafy 6) a 7) udávají, že stravné se neposkytuje, pokud pracovník jede sice do zahraničí, ale současně domů (Němec služebně ze škodofky do Wolfsburgu) nebo si zahraniční cestu prodlouží a navštíví přitom rodinu. Nic z toho se na řidiče kamionu nebo autobusu aplikovat nedá.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 10:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fór je v tom, že pokud to firma účtuje jinka a řidič na to kývne, může tu frmu po svém odchodu z a pár let dát k soudu a požadovat doplacení a ta firma nemá šanci to vyhrát...Tohle je v podstatě pro firmu horší než část mzdy načerno na ruku...protože to se dokázat nedá...

Nicméně tahle diskuse nemění nic na tom co přesně popsal Martin Zlivský, tj. že diety existují proto, aby člověk mohl v zahraničí kulturně existovat a ohánět se jimi jako součástí platu je nehoráznost a sprosťárna...Jako by jiný zaměstnavatel hrdě prezentoval, že svým zaměstnancům skutečně dává minimální zákonem nařízenou mzdu...;-)
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 13:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Hrušínský měl ve filmu Poslední plavky supr hlášku,která se sem dost hodí"Na každou svini se vaří voda"
Jenom k těm kamioňákům.Kámoš jezdí řadu let u stejné firmy,před časem bral plat cca 15000 základ(čistého) a k tomu cca 15000 diety.Takže sami uznáte nic moc,za to,že je doma každej 2 víkend.Já s ním jel točku přes 5000 km,ktero měl po delší době,na ní si vydělal,ale taky za tu dobu 6x skládal a hned nakládal.Kdo to zná,ví co to je za dřinu sundat plachtu,zvlášť u starších návěsů.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2474
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 14:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna malá poznámka k dietám: představte si psychickou pohodu posádky, která se v Římě dobře najedla, pochutnala si ve slušné restauraci na výborných těstovinách a zapila je vínem a nebo stav posádky po té, co snědli housky, které si vezli z domova... a následný pracovní výkon. A otrávený/dobře naladěný personál dělá také dost...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 15:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale uznejte sám, že ve většine firem to takhle funguje.Prostě řidiči maji minimalní mzdu a ostatní jsou ve formě tzv. diet.Jinak s tim soudem možná máte pravdu, muže se ohánět.Ale nikdo to neudělá.Spousta řidiču má svých problemů dost, soudy, alimenty, dluhy.A problém s pokutami z ciziny.Dneska neni žádný med jezdit s kamionem.Důležizté je pro ně aby vydělali co nejvic a když to nejde jdou jinam, střída se to jak ponožky a firmy toho náležitě využívaji.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6162
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 18:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stále mi nikdo neodpověděl na otázku, kde vezme žlutý Radim ty peníze na velké přeplacení fírů, aby k němu přešli od ČD. Už 300 prý jich podupává za dveřmi. Chtěl bych ty duševní atlety vidět.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 19:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele asi Slim článek 878.:-)