K-report
 

Archiv do 19. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 19. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 21:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nebudeme to řesit.Mě je to uplně jedno čím jedu.Hlavně kdy tam dojedu i za cenu zpoždění.Počkejte si pár let a budeme tu mít kvalitní nové nebo rekonstruované vozy.Dostavěj se koridory a bude klid.Ale to už přehanim jsme česi a porád budem nespokojení i když bude vše ze zlata.:-)
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 21:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: viz náš názor - vlakem ano, ČD ne. Ovšem někteří to prostě nepochopí. Jen by mě zajímalo, kolik nekritických zastánců ČD není zároveň zaměstancem ČD nebo spřízněné firmy.

A čekat dalších "pár" let se mi opravdu nechce, už čekáme dost dlouho a zatím se toho moc k lepšímu nezměnilo. Očekávám opět od některých zdrcující kritiku
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 21:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples

ad poznámka k Dispečer011 - zkus se třeba zeptat, pokud ho dohledáš např.Emanuela (Šípa) proč to nešlo u nás, proč se radši "draze" korytozovalo a k čemu a proč se kupovali Pendolina. Kdo na tom udělal majlant a je to akorát v Místo Piňdy ses v tom taky vozit akorát by někomu utekly provize
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 21:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: Asi ani nevis kde se tyhle vozy nakoupily??? - ale vždyť i Rumuni měli svoje B-čka, viz. 1. snímek v modrém provedení a minimálně jedna z rekonstrukcí vyšla z toho, o druhé se nehádám.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 21:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad rybin - prosimtě jak z 22500 hrubýho uděláš 21 422 čistého? S nulou v kolonce daně se dostanu na 20 025Kč. K nule v kolonce daně se s trochou šikovnosti dopracovat dá :-)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 21:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11:
Co toto:

Před:
http://trenuri.uv.ro/Vagoane/vag_26-17.htm

A po:
http://trenuri.uv.ro/Vagoane/vag_26-05.htm
http://trenuri.uv.ro/Vagoane/Vag-cal.htm
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:11:14    Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: nemají tam slevu na nezaměstnanou manželku, což je sleva stejně jak na poplatníka a vyjde z toho daňový bonus a dostanete se tam co jsem psal.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran:Jooo kde se netunelovalo???Kolik kvalitních firem je pryč.S tím nikdo nic neudělá.Prostě se k moci dostali lidi co si chtěli nahrabat.Dneska o tom můžeme jen klabosit do nekonečna.Pendolína jsou podle mě taky průser.Ale jsou tu a jezdí.Lidé jsou spokojení.Osobně bych byl raději za naklapecí ICE.Nebyl by problem se schvalením na DB a OBB.Ale holt to šlo obálkovou metodou.

Minibox:ČEKAT A ČEKAT.Nic jineho ti nezbude.Já taky čekam na spousty věcí.A co se týče ČD.Vždyt to maj v názvu né??čekej dál a nebo času dost.:-)

Huples:Která země neměla v rámci RVHP klasické Bautzenovské B.Mě by zajímalo kolik se jich vyrobilo skutečně.Čoveče ty patra jsou pěkné.Ty jsem tam vůbec nepotkal při náštevě země.Musí být nějaká novinka.To klobouk dolu to se jim povedlo.Nemá tam siemens fabriku náhodou???.:-)
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Minibox: Huples: viz náš názor - vlakem ano, ČD ne. Ovšem někteří to prostě nepochopí. Jen by mě zajímalo, kolik nekritických zastánců ČD není zároveň zaměstancem ČD nebo spřízněné firmy.

A co vozy DB / OBB či MÁV Start ?
Jinak dálkovým autobusem ano, ale tím co jezdí v naší zemi ani náhodou ...
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Huples: Trochu to s vychvalováním železniční dopravy v Rumunsku přeháníte, ale budiž ... Nicméně až se (jestli) povozíte vlakem ve Švýcarsku nebo UK, tak budete z toho paf ...
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad rybin - jo tak s tou manželkou to pak jde. Ale to radši pošlu ženu makat, než abych z ní měl takovejhle bonus.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct:Vagony DB fajn.Dříve jezdily ale lepší na Vindoboně, měli kupé a zelené pohodlné sedačky, občas i na jíných EC.OBB naprostá špička, pohodlí, interier, fakt pěkné.MAV poměrně fajn, jen když fungují na 100%.Jinak Hungaria je někdy odstrašující případ kvality EC.Nedávno jsem frčel do Blavy strelou.A ty nové IC vozy.Totální průser.Mám 190cm ,nebylo kam dát nohy stolek nízko a opreka na hlavu nesmyslně úzká a tvrdost sedaček, nic moc.Slyšel jsem na ně dost kritiky.Nevím tohle se ve Vrůtkách moc nepovedlo.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Nemá tam siemens fabriku náhodou??? - tak nějak to bude, Desira se v Rumunsku kompletují už od roku 2003.

Jct: Nicméně až se (jestli) povozíte vlakem ve Švýcarsku nebo UK, tak budete z toho paf ... - ano, to samozřejmě beru, ale s těmito zeměmi se nemůžeme srovnávat vlbec v ničem.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím , na co bych měl u dráhy čekat, pře měsícem jsem jel z DOD v Brně Jaroslavem Haškem a vagónem ještě lepším než jaké jsou zde dávány za vzor z Rumunska...A nedělám u dráhy ani náhodou... A jestli chceet někjdo tvrdit, že přes všechny korupce a průsery se na dráza za dvacet let nic nezměnilo, tak to sorry, ale jste hodně mimo...jezdím hodně zřídka, takže to možná vnímám víc, ale ty investované prachy tam fakt vidět jsou, ve vlacích i na nádražích...holt ještě zdaleka ne všude...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 23:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Jistě, že se změnilo, především chování vlakového i nádražního personálu i vzhled nádraží jako takových. Ty jsi jel, pokud si pamatuju co jsi psal 1. třídou, ale věř mi, že rekonstrukce vozů 2. třídy "po česku" jsou opravdu průser. Víš, jak vypadám a sedět na lavici s dalšími třemi lidmi je pro mě skutečně provlém, se dvěma nikoli.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 23:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:
Musíš to brát jako srandu.S tím věcným čekánim.Hodně se toho změnilo a jsou to věci co normání cestující ani nepostřehne (neuvědomí si).Draha se posunula hondně dopředu.Ale je tu spoustu věcí které je třeba ješte dohonit oproti západu.Na ty si ještě počkáme.Třeba se nesmírně teším, teda jestli to klapne.Že se na našich kolejích bude prohánět Railjet.Nebo se dočkáme uplného odstranění přejezdů na koridorech a zavedení rychlosti 200-230km/h.A jiné a jiné věci.A když jsme v tématu SA.Taky SA udělala revoluci v autobusovce.Sice někomu nepříjemnym způsobem, ale udělala.Ostatní dopravci jsou na tom od té doby podobně.Radost cestovat busem na některých štrekách.Když jsem před několika lety frčel Nobllessline do Košic.Nikdy bych něčekal že je takový komfort možny a navíc v buse.Vyzkoušel jsem pak několikrát.Škoda že jezdí jen tuto linku.A radost teprve byla když se třeba na Slovensko dalo letět se Sky Europe i za 250kč.Joo kde je jim konec.Ale to jsem odbočil a nechal se unest.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 23:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Problém je, že na drahách se investovat do obnovy vozového parku mělo daleko dříve. Jenže dostaly přednost předražená pendolina, tak se muselo dalších pár let čekat. Nyní už se obnova vozového parku dost projevuje, ale stále je to málo.
U mě to prostě nákupem pendolin dráhy podělaly. Připomínám, že proti těm jednotkám nic nemám, ale vadí mi doba jejich nákupu. Prostě se upřednostnila menšina cestujících nad většinou. Protože v době začátku pendolin jezdily ještě kolem Prahy např. 50 let staré jednotky. A i dnes je tam ještě můžeme potkat - na trati do Benešova a ještě jezdí do Berouna. A teď si rýpnu do čd, protože před pár dny jedna tato jednotka zahořela někde v Praze Kolovratech a před pár měsíci stejnej typ zahořel někde v Černošicích. Takže o bezpečnosti se nedá mluvit a kdybych to chtěl hodně přehnat, tak čd hazardují s bezpečností svých cestujících.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 23:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sípí: Bravo, od začátku až do konce plně souhlasím a klidně se pod to podepíšu.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 23:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi+Huples:Máte pravdu, pendolina jsou tak trošku průser a prodělek pro dráhu.Je pravda že si od toho draha slibovala mnohé.Jak budou pendlovat Berlin-Vídeň,ale víme jak to dopadlo tak je máme na Ostravu.Ale zase jezdí poměrně plná a cestovní doba je více než slušná.Autem se ta štreka dá udělat ve stejnem čase jen v noci.No a 451 jejich čas pomalu končí,myslím že udržba neni taková jako dříve,proto možná ta poruchovost.471 je nahrazují a musim říct díky bohu za ně.Mohli tady být dříve, ale dělají se a dostavají se pomalu do všech krajů kam byli slíbeny.A co 380??taky se kouše pomalu do provozu.Jde to pomalu ale jde.
Frenk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2008
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 00:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/jancura-koupil-devet-lokomotiv-od-brezn a-chce-konkurovat-draham-p85-/ekoakcie.asp?c=A100517_193852_ekoak cie_vel
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 00:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte mě zaráží jedna věc.Jestli je pravda SA vesele nakupuje vagonky a lokomotivy.Po tom všem schvalovaní a vydání milionu papíru.Se mu podaří dostat na koleje.Kdo mu bude dělat údržbu a hlavně kde??On má někde nějaké depa, kam to vše uklidí a bude udržovat v provozu schopném stavu.Nebo to bude vesele platit ČD??Za udržbu.Taky sem zvedav když se mu vlak podělá někdě na trati kdo a co ho stáhne??U toho stažení ještě pochopim že mu vyhoví ČD za nemalé peníze aby si neblokovalo trať.Ale další náhrada??Asi to převezmou autobusy.Všude píšou jak budou jezdit a jak nakupují.Ale co to ostatní co s tím souvisí o tom se nikdě nemluví.To by mě zajímalo.To bude asi řešit za provozu.To pak bude mazec.A nebo to bude jen velký reklamní tah.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 01:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne teda zaráží jiná věc - jak někdo může vyhodit půl miliardy za devět lokomotiv (píše, že už jsou zaplaceny) s tím, že budou deset měsíců stát? Taková věc se neplatí z vlastních zdrojů...Taková věc se kupuje ve chvíli, kdy je na ni kšeft sjednán a peníze se od první chvíle vracejí...dovedete si představit, že by teď koupil devět autobusů a rozhodl se, že v březnu rozjede linku? Podle mne zase jen velkohubé tlachy...už tomu fakt taky nevěřím, v březnu si to povíme...
Navážu na předchozí příspěvek dispečera 011 a tady bych viděl únik - za půl roku se halasně zjistí, že mu dráhy hážou zase klacky pod nohy a nechtějí mu opravovat, nebo mu chtějí opravovat tak kurevsky draze, že z toho musí vycouvat, SŽDC má předražený koleje nebo něco podobného na ten způsob...
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1966
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 01:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: No já myslím, že když má někdo po kapsách jen tak půl miliardičky na nákup mašinek + pár drobáčků na vagónky, tak bude mít i na najmutí specializované firmy na údržbu či úpravu nějaké haly/vlečky, kterých je teď všude habaděj..

Opět se vracím ke své už dříve položené otázce (za předpokladu, že ty hračky fakt koupil): Kde na to všechno bere??

Edit ad Slim: Máme podobné myšlenky :-) Jinak jakožto znalejší než Ty v oboru můžu říct, že nákup takhle předem není u železnice nic divného - mašinky musí projít opravou, být vyzkoušeny a doladěny pro provoz u nás, atd., a naopak 10 měsíců se mi zdá fakt málo, dobře vím, jak zdlouhavé a komplikované různé procesy na železnici jsou ;-)

Edit II.: Dokud ty stroječky neuvidím stát "na placu" někde u nás, tak tomu nevěřím
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 01:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde na to bere??No jedna odpověd by byla na místě.Dejme tomu že uspěšně podniká, nebylo by poprvé kdy si pujčí od banky úvěr.Platí jak má, přijde s dalším podnikatelským plánem, viz RegioJet.No banka mu vše schvalí a penizky jsou na světě.Možná má dobré kontakty v nějakém penězním ustavu, o to je to snažsí.
No a druhá odpověd.Možná má tichého společníka, ktery dobře dotuje.A o tom nikdo nic neví.
Ale dokuď ty peršouny s vozy nebudou stát někde na kolejích ČD.Též nevěřím.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 08:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad vlaky - takže už nebudou ucelený jednotky, už nebude 7 tříd, už nebude kino, a co jízdenka za 250? Spíš to dopadne tak, že v březnu nám řekne, že mu někdo hází klacky pod nohy a stejně nic nevyjede. Jinak pokud chce kupovat nový vagony ve svém standartu, tak lokomotivy byly ještě za pár šupů :-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6024
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 08:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:
Taková věc se neplatí z vlastních zdrojů...Taková věc se kupuje ve chvíli, kdy je na ni kšeft sjednán a peníze se od první chvíle vracejí...dovedete si představit, že by teď koupil devět autobusů a rozhodl se, že v březnu rozjede linku?

Zní to logicky, ale - co třeba argument, že je lepší ta vozidla mít k dispozici, aby měl vůbec šanci ten kšeft (od státu) dostat, protože když loni chtěl jezdit v regionální dopravě, tak kraje argumentovaly i tím, že to přece nemůžou dát někomu, kdo žádná kolejová vozidla nemá (?)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 08:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Máš pravdu,. na to doladění jsem nepomyslel, viz Pendolino..;-)

Dispečer 011: To zní sice hezky, ale ono se v tom článku píše, že lokomotivy zaplatil z vlastních zdrojů...takže ne na úvěr...A tichý společník, který dotuje ztrátové podnikání, by byl asi vůl, ne? I když (i s ohledem na Atmákovu tučně psanou otázku) tichý společník podezřelého původu je asi na místě...Já jsem si teda neprojížděl výroční zprávy od počátku firmy, ale skoro bych se odvážil říct, že když sečteme všechny výsledky, půlmiliarda nám tam nevyskočí, že by celou dobu někde ležela ve slamníku...Ale to jsou jen spekulace, omlouvám se za ně a nechci obviňovat bez důkazů. Na druhou stranu - to schvalování lokomotiv pro provoz v CZ bude třeba krásný důvod, proč se to celé nerozjede - drážní úřad zkorumpovaný ČD by byla nádherná a mediálně vhodná záminka...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 09:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro odlehčení, náhodou jsem našel také jeden žlutý vlak :-) ... ale necháme se překvapit, třeba se dočkáme krásné soupravy, která JEZDIT BUDE

http://railpictures.net/viewphoto.php?id=324262&nseq=19
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 09:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka "kde na to všechno bere" není na místě. Firma SA je u nás od roku 1993. Jen v roce 08 a 09 měla obrat 4 miliardy, což je čistý zisk nějakých 100 milionů (Čísla jsou přibližná). Letos chce čistý zisk zvýšit dvojnásob. Takže jen za roky 08-10 je předpokládáný čistý zisk 400 milionů. Vycházím z údajů uveřejněných v médiích.
To je výhoda SA, že se o ní hodně píše a člověk může prohlednout jednoduše do základních ekonomických čísel firmy.


Jen mě příjde, že vy na každém kroku, který Jančura podnikne hned hledáte nějakou černotu.
Je ale pravda, že snílkovské vlaky o 7 třídách, kině a bazénu jsou pryč a teď předpokládám rozjede vlaky podobné dnešním vlakům čd EC.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 11:48:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Takže abych už nestřílel, ale podložil svoje domněnky fakty, na portálu justice.cz jsem si našel účetní závěrku SA z roku 2008. Nevím, kde jsi našel rok 2009, ten bude zveřejněn až někdy v červnu, natož rok 2010.
Každý si ten dokument můžete najít, stačí zadat Student agency do chlívečku Název subjektu, pak klik na Sbírku listin a pak je to ta první odshora.

Jestli tomu dobře rozumím, kumulované zisky z minulých období (tzn. do 1.1.08) byly 15 milionů a v průběhu roku 2008 udělal čistý zisk 13 milionů, tzn. dohromady 28 milionů. Obrat může mít třeba klidně 100 miliard a může být ve ztrátě, to je snad každému jasné, ne?

On přece téměř žádné zisky nevytváří (sám se tím chlubíval). Tak mi, milý Sipi, řekni, odkud jsi čerpal data Ty . Moje otázka tedy stále zůstává na místě.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
JenTak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.85.6
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 11:56:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin240025:
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 13:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Je potřeba rozlišit čistý zisk od provozního zisku. Čím mám nižší čistý zisk, tak platím nižší daně, takže podnikatelé se snaží si provozní zisk převést do vlastního kapitálu (třeba do rezervního fondu) s kterým pak můžou libovolně nakládat. Takže on sice měl za rok 2008 čistý zisk 13mil., ale provozní zisk byl 28 milionů. Jenže těch 15 milionů stále ve firmě je a můžu je používat.

Jak jsem uvedl, čerpal jsem pouze z médií, kde je uvedeno, že loni měl zisk 100 milionů a letos firma plánuje zisk zdvojnásobit. Navíc má několik úvěrů. A 500 milionů není zas tolik

http://ekonomika.idnes.cz/student-agency-loni-vydelala-100-milion u-zisk-zvysila-temer-ctyrikrat....
http://cs.wikipedia.org/wiki/Student_Agency#cite_note-25 (sekce hospodaření)
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 14:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad sipi - 28mil. je ale kumulovaný zisk. O převodu peněz do rezerv tam rozhodně nic nepíšou. Rozhodně těch 500mega firma nikde nenašetřila a pokud to je z půjčky, tak už to není za vlastní peníze. A ono to je třeba splatný na 3 roky, jen to zase někdo napsal jenom tak aby to dobře vypadalo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6172
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 16:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples:
Čím jsem si vysloužil vaši něžnou odpověď o vymytých modrých mozcích? Nějak mi uniká, na co jste tím odpovídal, nebo co jste tím chtěl říct.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 17:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Já mu tam vidím v rezervním fondu asi 615 000

No pokud má do roku 2008 včetně vyděláno 28 milionů, minulý rok vydělal 100 milionů (až uvidím uzávěrku, tak mu to budu věřit; že je to dobrý demagog, se přesvědčujeme každých 10 minut) a tenhle rok plánuje 200 milionů (asi jsme v pohádce, anebo podporováni albánskou mafií/bohatým dědečkem..), z kterých už může část použít (1/3 roku je za námi), tak jsme na 200 milionech, které má k dispozici. A zbytek?
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 18:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už aby Jančura jezdil na železnici. Současný stav je hanebný.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 18:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Hrou na nedotknutelné - viz toto: "Karlshausi, neber si do své nevymáchané mordy naše zástupce. Sereš si do huby a nevíš o tom."
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 18:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Už aby Jančura jezdil na železnici. Současný stav je hanebný. - tak s tímto souhlasím.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 18:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli budou strojvedoucí taky jezdit tzv. na 2 karty,tak tady dlouho jezdit nebudou.Na rozdíl od silnic,na kolejích je dravý pes DI,který těžce jede i po nás,pro mnohé nedotknutelných
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6175
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 19:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrou na nedotknutelné

Nedotknutelné? Jste zhulen? Neznáte přísloví o hrubé záplatě na hrubý pytel? Ale asi je pro vás normální, nechat si od kdejakého upoceného špinavce nadávat vším možným způsobem, nechat do sebe rýt a držet hubu. To je ale vaše volba. Kdybyste mi vy, nebo kdokoli jiný, řekl u stolu, třeba u piva, něco o vygumovaných modrých mozcích, co myslíte, jak bych na to reagoval? Dal vám pusinku na čumáček?

Ono je to jednoduché v tom virtuálnu si na kohokoli otvírat držku, viďte? No tak dobrá, proč se tomu trendu nepřizpůsobit? Ale pak tu nebrečte o nedotknutelnosti. Každý má právo reagovat, nebo si myslíte něco jiného?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 19:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: "nechat si od kdejakého upoceného špinavce nadávat vším možným způsobem, nechat do sebe rýt a držet hubu. To je ale vaše volba. Kdybyste mi vy, nebo kdokoli jiný, řekl u stolu, třeba u piva, něco o vygumovaných modrých mozcích, co myslíte, jak bych na to reagoval? Dal vám pusinku na čumáček?"

Tak teď jste pro mě vygumovaný hulvát Minochodem primitiv je pro mě každý, kdo během jakékoli neshody ať už u toho piva nebo kdekoli jinde používá místo argumentů sílu a pěsti - primitiv totiž nic jiného nedovede, inteligent dokáže dotyčného, který jej byť i uráží slovně setřít takovým tpůsobem, že dotyčnému sklapte i bez toho vašeho mlácení.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 19:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Vaše další příspěvky netýkající se tématu, nebo jakkoliv vulgární, budou mazány. Váš způsob komunikace tu nevedeme a nenecháme si ho zde líbit
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 20:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Díky. Já už se k jeho příspěvkům mimo téma také dále vyjadřovat nebudu.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 21:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Atmák:
Klídek, teď se chci Drna zastat. Poslední dobou si tu nikdo nebere servítky. A Drn jen pokračuje ve své filozofii. Má sice hodně nevymáchanou hubu, ale to snad měl vždy.
Jako největší pozitivum vidím, že se nám nádražníci - jako tomu hmyzu otravujícímu jejich dokonalou ČernouDíru - díky Jančurovi začali "věnovat". Vždyť se stačí podívat jen na změnu nicku našeho Drna (jeho předchozí se mi líbilo podstatně více).
A jeho příspěvky zde: prostě už je to taky starší pán a má nárok na své "mouchy".
Slovník moc nezměnil, tak bych jeho svérázné příspěvky i nadále uvítal nesmazané. A doufám, že osobně mne nemůže podezírat z toho, že bych Federanty měl příliš v lásce. Jen prostě ať se každý vyjádří, jak mu česká huba narostla. Že dlouhodobý přispěvatel občas ujede je spíše na pousmání. Odborně se jeho příspěvky příliš nezměnily, tak bych mu i ponechal možnost vyjádřit se občas i drsněji.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 22:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Ano, nedělá mi problém tu nechat i vulgárnější příspěvky, když se týkají tématu. Ale téma "modrogumci" se tu prostě probírat nebude, tím je zaplevelena půlka železnice.
Rovněž si tady v autobusech chceme udržet určitou úroveň, hodně se mezi sebou známe (ne přes srazy K-R) a tak tu příspěvky, snižující úroveň diskuze či její stočení jinam, nemají místo. Drn to přehání i v železnici, která je víceméně neuhlídatelná. Tady to funguje trošku jinak.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 22:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák:
Dobře. Sám mám máslo na hlavě. Teď jsem to pročetl hodně zpět celé a i za sebe se omlouvám. Některé příspěvky nebudu dávat ani se smajlíky.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 22:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad kde na to vzal: S tím že SA 500 milionů za dobu své existence zřejmě nenašetřila souhlasím. S tím že Jančura mluví, tak aby to znělo hezky a mělo to určitý efekt souhlasím. Já spíše narážím na to, že se dá pochybovat kde ty peníze vzal.

Atmák: tak jsme na 200 milionech, které má k dispozici. A zbytek?
Pokud ale není ještě uzávěrka z roku 09, tak se můžeme např. domnívat se uskutečnil v tomto roce nějaký prodej svého majetku nebo jinak nabyl nějakou částku svých peněz. Jeho účetnictví je poměrně komplikované.
Jinak stačí vzpomenout na dobu kdy začínal se žlutobusy, také vydělával ročně 2,5-3miliony a kupoval busy v řádech desítek milionů...
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 23:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Máte nějaké základy účetnictví?

Kromě autobusů téměř žádný majetek nemá, jejich prodejem získává jen drobné (= totálně vylítané kousky).
Jinak díky tomu, že ty autobusy koupil, měl ročně zisk ty 2,5-3 miliony, nákup autobusů je už v tom účetnictví zahrnut, to je snad jasné, ne? Pochopitelně na začátku si mohl vzít nějaký úvěr, na tom nevidím nic špatného nebo pochybného.

Podle mě musel ty peníze teď dostat od nějaké vlivné podnikatelské skupiny (Bakala?), nebo zahraniční firmy, která má nějaké plány. Ovšem vzhledem k značně nejistému výsledku se dá i o tom pochybovat. Předpokládám, že banka by mu na tohle taky nepůjčila.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 00:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Teď zase předvádíte to, co já tady kritizuju - za každou cenu si cucáte z prstu argumenty na obranu SA..;-)
Jinak dneska jsem se díval na Pohlreicha a na ten pořad po něm, kde zpovídá úspěšné podnikatele...A byl tam Jančura...;-)) No celke to mělo hlavu a patu, ale když se ho zeptal na vlaky, Jančura spokojeně odpověděl, že vlaky už přece jezdí...bez dalšího upřesnění nebo vysvětlení..to je přímo klasická ukázka...není to lež, ale s pravdou to nemá vůbec nic společného...

Ad Filipii: Totéž jako Sipi: Můžete uvést nějaké konkrétní argumenty, v čem je současný stav hanebný a co a jak se oproti němu změní, až SA (jestli) začne jezdit vlaky? Jaké máte s drahou reálné zkušenosti z poslední doby a co Vám připadá hanebné? Moje zkušenosti jsou takové, že změna k lepšímu je velmi viditelná a (zdůrazňuji, na základě osobní zkušenosti) jel jsem moderním vagonem s naprosto profesionálním personálem přesně podle jízdního řádu. Že nádraží v Brně je hnus, v Kolíně hnus a v Praze furt hnus, na tom bohužel ani Jančura nezmění vůbec nic. Takže jestli považujete za hanebný stav to, že mi tam nedali automaticky kafe, myslím že v takto hanebném stavu dokážu žít...Pokud máte zkušenost jinou, nezobecňujte to stejně jako já netvrdím, že na dráze je všechno v nejlepším pořádku.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 00:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Naprosto souhlasím s tvrzením, že ty vlaky v jeho podání jsou tak totálně nejistý byznys, že si neumím představit banku, která by mu na tohle půjčila, stejně jako Bakalu, Pítra, Krejčíře nebo kohokoli jiného, kdo by v budoucnosti chtěl takto nejistým způsobem zmnožit své finance. Už proto mi z toho vychází, že to je další mediální bublina a v reálu z vlaků dřív nebo později nebude nic...
Že to nemůže být tak, že by to platil z vlastního, na tom se asi shodujeme, a co víc, zatím byla řeč o lokomotivách a ono to bude ještě chtít vagóny, personál uniformy, ty rekonstrukce na české podmínky, marketing...takže půl miliardy je v podstatě jen část toho, kolik to celé musí stát, a tím nepravděpodobnější je, že by to dal z vlastního nebo že by do toho šel nějaký finanční subjekt.

A ještě jedno (týká se dálkových vlaků): Myslíte,k že až je SA rozjede, přibude lidí, kteří chtějí cestovat mezi Prahou a Brnem Ostravou atd....? Těch lidí bude přece pořád stejně, takže je může jen přetáhnout buďto dráze, kde jak se tady tvrdí, je situace hanebná, nebo sám sobě z autobusů. A te´d se podívejme očima cestujícího, co jim přestup od ČD k SA přinese:
- asi nějakou rezervaci, kredity apod.
- reko nebo nové vagony, které jim nenabídnou reálně lepší službu než reko vagóny ČD, protože cestující potřebuje pohodlné sedadlo, topení a chlazení, čistý WC a aby se na to všechno dalo celkem příjemně dívat. To všechno spolu s příjemným profi personálem poskytuje dnes ČD taky (určitě ne všude, ale to platí třeba i o autobusech SA - všechno je o lidech). Ten vlak nepojede rychleji, nebude tam dřív, nebude miň drncat, na nádraží nenajde cestující příjemnější prostředí ani lepší nabídku souvisejících služeb...A jestli bude levnější, tak jedině jako součást dumpingu...Protože služby, které nbude muset nakoupit od ČD a SŽDC, nebudou levnější než jak je nakupuje dráha, naopak v tom bude ještě zisk těchto dvou subjektů, personál bude platit prý zásadně líp, elektřinu asi líp než ČD nenakoupí vzhledem k objemu, oproti ČD bude mít nesrovnatelně vyšší odpisy...S jistou mírou zjednodušení mi z toho vychází, že ten rozdíl v nákladech zbývá ušetřit pouze na údržbě a opravách...
Je to do určité míry demagogie, uznávám, ale zaráží mne, že se tady řeší barva vlaků a počet bazénů ve vagónech a nikdo se nezamyslel nad podstatou toho všeho...totiž že ten byznys je diametrálně odlišný od autobusů a že když to klapne, přivede si do problémů jednou částí firmy část druhou...Já tam kromě mediálního humbuku nevidím žádný důvod proč do toho jít...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 01:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Teď mě mrzí, že jsem se do těchto spekulací nechal zatáhnout, mám rád fakta a tady jsem trochu podlehl. Ale zkusím to napsat jednoduše a bude to jen moje představa jak ten problém vidím. Mám čistý zisk 2,5 milionů za rok a můžu investovat 5x tolik do busů...koupím tedy busy za 12,5milionů. Mám čistý zisk 100milionů a budu investovat zrovnatak 5x tolik, tentokrát do vlaků...koupím tedy vlaky za 500 mega. To mi říká můj selský rozum...
Hlavně nám všem může být uplně jedno kde vzal ty prachy pokuď nejsou špinavé.

Slim:Teď zase předvádíte to, co já tady kritizuju - za každou cenu si cucáte z prstu argumenty na obranu SA..;-)

Ba ne, použil jsem domněnky ač to nikdy nedělám. Mě nikdo neplatí za obranu SA, takže za každou cenu to nedělám

K těm vlakům: Vyčítáš mi, že tady bráním SA, ale ty jsi napsal téměř oslavnou ódu na ČD.
pohodlné sedadlo, topení a chlazení, čistý WC a aby se na to všechno dalo celkem příjemně dívat. To všechno spolu s příjemným profi personálem poskytuje dnes ČD taky
Všechno tohle je tak v jednom vagoně ČD z deseti. Většinou jsou to vozy ze 70let, které já považuji za jezdící ostudu čd (kdo by nevěděl, tak to jsou ty hnědokoženkové, nejčastěji označení B), kde vůbec není pohodlné sedadlo, vůbec není čistý záchod, občas přes sklo není ani vidět a některé netopí nebo topí jen na půl a tyhle vagony jezdící na obyčejných rychlících brázdí celou naší republiku. Já už jsem za tohle ČD odmítl platit, našel jsem si alternativní řešení.
Pokud mi někdo nabídne čistý a pohodlný vlak, rád železnici opět podpořím. Jsem člověk moderní doby, budu rád když ve vlaku bude zásuvka na pc a třeba wifi připojení. Kafe nepotřebuji ani stevarda, ale chci cestovat kulturně a to nyní nemůžu. Protože s ČD se jezdí kulturně v dálkové dopravě jen na hlavních tratích do Ostravy, Brna nebo Ústí. A to se mi moc nehodí. A věřte nebo ne ani v některých vagonech vlaků EC a IC není v roce 2010 zásuvka. Minule jsem jí hledal a nenašel.

....já tam kromě mediálního humbuku nevidím žádný důvod proč do toho jít...

Je tam jedna zásadní věc proč do toho jít, obyčejný cestující si bude moci konečně vybrat koho podpoří, kdo mu nabídne víc, s kým se mu bude příjemněji cestovat. Takže konkurence na koleje a honem...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 06:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim : Já už jsem to tu psal. Ale klidně zopakuji pro přehled. Když jsem minulý rok cestoval vlakem do Ostravy (naposledy vlakem) průvodčí byl hrubý,vlak starý, narvaný,že lidi stáli i na záchodě a ten smrad se nedal vydržet. Měli jsme jet 4:08 ráno,odjeli jsme až před půl pátou i přesto že vlak stál už od 3:35. A obecně to vezmu, chování lidí u drah hrůza,zpoždění bez informování cestujících. Kvalita vlaků děsná. Kamarád jezdil vlakem na S lince z Prahy do Říčan a teď raději jezdí autobusem i za cenu že do Prahy pojede přes hodinu. Když porovnám moje zkušenosti ze Švýcarska s jejich SBB,tak to je o něčem jiném ! To je cestování vlakem. A to mi připomíná samozřejmě že jízdné ČD pokud se člověk nevyzná ve slevách,tak je to pěkná zlodějna.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 06:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: "Protože s ČD se jezdí kulturně v dálkové dopravě jen na hlavních tratích do Ostravy, Brna nebo Ústí. A to se mi moc nehodí."
Sice nesouhlasím, ale - kam jinam bude jezdit s těmi novými vlaky s italskými lokomotivami SA? Jinak zásuvka je pro 95% cestujících ještě postradatelnější než kafe...
Filipii: Vy jste psal tohle, já mám zkušenost přesně opačnou. I se S linkami, s těmi jsem jel poslední dobou docela často. S chováním lidí u drah já mám zkušenosti natolik rozdílné (mluvím tedy o průvodčích, ty ostatní bude mít i cestující SA stejné), že si je směle dovolím dát za příklad jízdnímu personálu SA a na tom trvám. Případ zpožděného odjezdu o 20minut z Florence jsem taky zažil, předpokládám, že vytáhnete nějaké zdůvodnění (je to už docela dávno, co jsem tady na tohle téma diskutoval), ale to Vás u ČD nezajímá, ostatně u SA mne taky nikdo neinformoval, proč moje tchýně stojí 20 minut po čase odjezdu před zavřeným autobusem s řidičem a stewardkou uvnitř).
Ale hlavně - v pricipu zase vydáváte svou osobní zkušenost na celkový stav na dráze, stejně jako to děláte u SA.
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 08:00:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slim 899,900: v zásadě souhlas, nicméně tempo "zlepšování" vozového parku ČD by mohlo být větší - např. regionovy a humanizace vozů by mě v první polovině 90.let neurážely, dnes je to s křížkem po funuse ...

Ad Sipi: Protože s ČD se jezdí kulturně v dálkové dopravě jen na hlavních tratích do Ostravy, Brna nebo Ústí.

Existují další (polo)dálkové relace, kde můžete cestovat celkem slušně vlakem, namátkově třeba: Kolín - Česká Lípa (854+954), Havlíčkův Brod - Čáslav - Praha (Beer, Aee) nebo Domažlice - Praha (Bmz, Ampz, Arriva). V těchto relacích je navíc autobusová doprava poměrně komplikovaná (málo spojů nebo dokonce přestupy - Ko-ČL) - že by šance pro SA ha ha ?

Jinak více k tématu - včera po poledni jsem opět viděl v HK pár źlutých spojů a žádný zázrak to nebyl, obsazenost mezi 15 a 25 ks. Je vidět, že pro žlutohuba je HK větší oříšek než Karlovy Vary či Liberec ...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 09:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim : Kdybych tu zkušenost měl jenom já,ale pokud si na to stěžuje kdekdo v mém okolí tak asi je něco v nepořádku. A slušnost dopravce ať je to SA nebo ČD je omluvit se cestujícím za problémy a vždy být slušný. S SA se mi ještě nestalo že by se někdo neomluvil. Přijel bus do Brna o půl hodiny později ze Zlína a stewardka se omluvila slušně za zpoždění. To mi u ČD chybí a nejen mě. Nehledě na to,že jsou to zloději. Proto i do Ostravy raději pojedu 5,5 hodin busem než vlakem.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 10:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipi: je to Tvůj čas a Tvoje zadnice
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 10:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: ;-)) přesně...

Filipii: Opakuji, vydáváte svou zkušenost na objektivní popis stavu, přitom nejen já mám přesně opačnou (s tím chováním personálu). A upřímně řečeno nadávat na dráhy se u nás nosí tak moc, že když s kýmkoli zapředete o nich debatu, můžete se spolehnout, že si s Vámi zanadává, aniž by v posledních dvaceti letech jednou použil vlak. Byl jsem na tom podobně do doby cca před rokem a půl, kdy jsme začal občas dráhu používat a byl jsem velmi překvapen změnami, o kterých hospodské kydy nemluvily...A Váš výrok, že jsou to zloději, snad opravdu do této debaty nepatří, to se hodí do Blesku...tohle můžu klidně říct třeba o SA, bez argumentů, to je blitka, nezlobte se.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 10:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct: Souhlasím, nicméně i když co se týká dráhy, jsme úplný laik, tak nějak cítím, že koupit nový vlak při začátku z nuly je jednodušší než rekonstruovat tisíce vozů již provozovaných...Mysím, že pokud bychom chtěli srovnávat potenciál SA ve zlepšování kvality dopravy, museli bychom jim na deset let půjčit k provozování vozový park ČD, jejich cestující, tržby a dotace a pak se podívat, kam by se s tím dostali. Ona ta startovní čára není pro oba subjekty stejná, pro každého z nich má jejich aktuální pozice své výhody i nevýhody...Ono přebrat třeba desítky let předimenzované personální obsazení firmy a zbavit se těch lidí při tlaku Dušků a jim podobných je taky něco jiného než přijít a nabrat si lidi v počtu, kteý aktuálně potebuju...tím samozřejmě nechci říct, že u drah je všechno OK a že by to nešlo líp, ale sere mě (s prominutím) ta skvadra tady, která si do nich kopne jako do nejlevnějšího cíle bez jakéhokoliv pokusu o objektivitu, takže to ve mně vyvolává pořebu poukázat i na tu příznivější stranu mince. Podobně jako nekritická adorace SA ve mně budí potřebu poukázat na tu stranu špinavější...Ale ono to možná začíná u Jančury a jeho způsou prezentace, on svůj marketing založit na špinění konkurentů, místo aby řekl " já budu nejlepší," říká, "podívejte se, jak jsou špatní oni." Teď mě zase plno lidí chytí za pysk, nehledejte konkrétní vyjádření, jde o styl...Zkuste si třeba představit, že by si ČD koupily ty lokomotivy z Itálie a vydávaly třicet let (nebo kolik) staré stroje za důkaz modernizace...to by se tady odpůrci drah poblili, zatímco takhle se to vydává za důkaz, jak to s těmi vlaky myslí vážně, a ta počítačová žlutočerná vizualizace je najednou zapomenuta? Objektivita tu s leckým opravdu přímo mlátí o zem...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 11:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim(902): V určitých věcech máš pravdu, ale je to složitější. nemá smysl tady řešit zda budou lepší ČD nebo SA. Nikdo z nich nebude lepší, nejde to srovnávat.
Špinění konkurentů je blbá věc, souhlasím, ale opět to z něčeho vychází. Jančura se na koleje chce dostat už delší dobu a je mu v tom bráněno. On nesedí, nečeká, on jedná a špiní. To jestli to je adekvátní obrana proti vstupu SA na koleje ať si každý udělá obrázek sám. Ono ty důvody proč nemůže SA na koleje jsou dost divné.

Žlutočerná vizualizace byla jednotka, která by byla mnohonásobně dražší než loko a vagóny. Kupovat jí v tuto dobu, kdy nemá povolen vstup na koleje by byla sebevražda. Loko snáž prodá a trochu to vypadá, že to myslí s těma vlakama vážně.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2545
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 13:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ono skutečně došlo v k velmi výraznému kvalitativnímu posunu u ČD a to zejména co se týče čistoty. Ne že by nebylo co zlepšit - když ale někoho kdo léta vlakem nejel vytáhnu do vlaku tak docela čumí a je spokojenej.

Ad Filippi: já se minulý dva roky najezdil do Ovy ažaž a krom jedné jízdy kdy jsme byli asi +80 páč TIS objížděl přes Břeclav neb v Olomouci byla valná hromada nebyl problém. Dojelo se tak do +5, výjimečně +20. Rozhodně bylo kiksů míň než u kolegů co jezdili autem a já jim každou druhou cestu dělal živou gps po telefonu za účelem objetí kolony. To že jste nejspíš trefil Beskyda po nějakým koncertě má asi stejnou vypovídací hodnotu jako to že před dvěma roky jsem zase já posílal asi 8 lidí v Jilemnici na nádraží když se o vánocích nevešli do busu na Prahu. Taky z toho nevyvozuju že se člověk do busu nevejde.

Ono zajímavý to bude i tarifně. Protože pokud začne žloutenka jezdit nějakou tu vyzobline Praha - Ova, tak tam asi nebudou platiti třeba síťovky ČD. A ti kdo pojedou dál tak budou odbavováni nějakým lomeným jízdným. A tak jak mám zkušenost z této trasy tak si tipnu že pojede tak 2x ráno a jednou odpoledne do Prahy a opačně zpět - víc se bez dotací v týdnu neuživí. V důsledku to pak dopadne tak, že pro část lidí už nebude hodinovej takt ale ve špičce dvouhodina, protože třeba denně dojíždějící z Pic do Prahy asi nebudou moc využít traťovky nebo ING. Třeba se ale s ČD dohoddne na tarifní integraci.