K-report
 

Archiv do 4. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 4. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 20:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte Petro, zaměstnanci SA jsou vázáni mlčenlivostí, takže Vám nikdo neřekne, kolik vydělávají. Můžete si přečíst nedávnou tiskovou zprávu, ve které pan Jančura uvádí průměrný výdělek řidiče 30 tisíc na vnitrostátních linkách. Stewardka dosahuje většinou částek nižších.
ahta1968
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.229.32.130
Odesláno Středa, 26. května 2010 - 20:46:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tommy musime drzat pysky aby to bolo vsetko oka...ale jedno poviem je to o dost viacej ako hranica 30tis........Ale o tom potom.....
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 26. května 2010 - 21:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám jeden odkaz: http://www.novinky.cz/ekonomika/201408-student-agency-dava-stizno st-na-ceske-kraje-v-bruselu.html
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 00:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlcek: problém je v tom, že všichni pořád operujou se zákaznickým jízdným, jenom k němu jaksi zapomínají přičíst ono tisícikorunové výpalné (jinak se to nazvat nedá). Ano, pokud už tu kartu máte, jsou ceny srovnatelné, konkurenceschopné. Ale představte si, že řekněme Tesco přijde s tím že si jeho zákazníci můžou koupit za litr kartu, díky které budou u nich moct nakupovat potraviny ZA STEJNOU CENU, jakou mají vedle v Kauflandu. Jinak to ale bude o dost dražší. Za tejden by ten krám mohli zavřít...

Moje potíž je v tom, že cestu, kdy by se mi In-karta hodila (tzn. jede tam vlak, nejede dvakrát déle než bus, nevracím se zprátky dřív než za dva dny a navíc jedu sám) absolvuju tak jednou do měsíce. To znamená, že za takovou cestu bych zaplatil NAVÍC 1000/36 = 28 Kč, které je nutné přičíst k tomu zákaznickému jízdnému. A dostávám se v průměru na částky téměř totožné s obyčejným jízdným, navíc pod podmínkou, že bych musel použít vlak vždycky,když to jde. Oproti tomu mi autobus nabízí přibližně stejnou cenu bez onoho vyděračského příplatku.
Já jezdím vlakem rád, takže když to není vyloženě propad, tak s ním jedu, někdy si připlatím (za co vlastně?), jindy obětuju hodinu času navíc. Jenže běžný člověk to zkusí jednou, zaplatí pade navíc a příště ho do vlaku nikdo nedostane. A takových lidí je řádově víc než (Martine, neuraž se) "kočovných" hudebníků.
BTW, dneska jsem jel z Plzně do Sušice a v Horažďovicích na nás čekal vůž řady 831. Jako historická jízda fajn, ale co se týká hygieny, po padesáti letech provozu by to šlo vydrbat snad jenom bruskou (to není o snaze uklízeček, ale o zubu času).
Mimochodem, vůz byl osvětlen sedmi klasickými (!) žárovkami, ale chápu, že v rozpočtu ČD není problém najít prachy na 600 wattů navíc poháněných dieselovým agregátem. Jasně, maličkost ... ale takových jsou stovky a zvedaj mě ze židle, když pak vidím ty dotace...
Petra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.118.51
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 09:47:58    Odkaz na tento příspěvek  

Tommy: i tak dekuju:-)
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 10:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdy už lidi pochopí, že výše platu je čistě soukromá záležitost mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem ?
Hmm, asi proto lze na netu dohledat celé kolektivní smlouvy některých našich velkých dopravních podniků, ze kterých člověk vyčte nejen mzdu, ale i kdejaké benefity...
Navíc, pokud zaměstnavatel platí svého zaměstnance dobře, tak jsem nezažil, aby se zaměstnanec bál zveřejnit výši svého platu. Spíš naopak.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 11:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, kdo na to má ...
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 16:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono s tím jízdným ČD versus BUS je to různé...

Srovnejme pár cen pro denní dojížděče=7xT+7xZ: (u ČD s využitím týdenní traťové jízdenky obousměrné)
A/Praha Hol.-ÚNL:ČD=1072,-(76,60)-ČSAD Sem(Hol.)=1288,-(92,-)
B/Praha Vys.-HK:ČD=1136,-(81,20)-ORLOBUS(ČM)=1232,-(88,-)
C/Praha Straš.-BN:ČD=488,-(34,90)-VEOLIA(Roz)=588,-(42,-)
D/Tábor-Č.Bud.:ČD=712,-(50,90)-JIHOTRANS=840,-(60,-)
E/Opava-Ostrava:ČD=392,-(28,-)-TQM=448,-(32,-)

Takže leckde denní dojížďák se obejde i bez Inkaret.
O přenosnosti "papírové" jízdenky není třeba mluvit,toliko ani o využití několikanásobně denně, či v určitém úseku danné tratě
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 16:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc 937gt11: Jenom tak skromný dotaz:

Kolik lidí jezdí pravidelně do práce sedm dní v týdnu? Soudím, že většina jezdí jen pět. Je-li tomu tak, pak Váš výpočet je dobrý na tapecírunk WC.

Například 5x Praha - Ústí a zpět není 1288,00 ale 920,00 Kč, Hradec pak 880,00, Benešov 420,00
Kč, Tábor - Budějovice jen 600,00 a Opava Ostrava 320,00 kč. Pro normálního dojížděče vždy autobus levnější než vlak - leda, že bych o sobotách a nedělích jezdil do práce na výlet..
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 17:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: než začnete přepočítávat a odkazovat na WC, které Vám rád vytapetuji...popř.vymaluji.

Bohužel v dnešní době jezdím do práce sedm dní v týdnu (samozřejmě je-li třeba,případně umožňuje-li mi to jako OSVČ zakázka upřednostním "sedmičku" v kuse za více dní volna)

Samozřejmě uznávám,že Vaše výpočty jsou správné pro pětidenní cyklus. Ale v začátku mého příspěvku,jak správně a neomylně uvádíte, jsem uvedl příklad sedmi pracovních dnů.

jinak bráno můj příspěvek,jako zamyšlení nad ekvivalentem In karty, což ostatně i "glosuji" na závěr mého příspěvku.

dále věřte tomu, jak ostatně i z mého nicku plyne,jsem přívržencem autobusové dopravy a docela velkým odpůrcem "fosílie" ČD v současné podobě. Ale zároveň si myslím,že i dnes dokáží ČD lidem nabídnout zajímavou nabídku.
A třeba v mé dojížděcí oblasti se sedmidenní jízdenka ČD cenou rovná 10 cestám autobusem na stejné trase po slevě na chip kartu.

budiž to bráno i jako zamyšlení pro dopravce, nebo zástupce dopravců zde diskutujících o výhodnosti nabídek pro cestující.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 17:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc937gt11: No, jako OSVČ si ovšem při takovém dojíždění dáváte cestovné do nákladů (a nejspíš autem), takže diskuze je dost bezpředmětná
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 17:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

znám dost OSVČ co nemaj řidičák
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 18:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rudolf 33: budete se divit,ale dost cestuji autobusy a vlaky.Přiznám se rád si po práci dopřeji třeba pivko,ale rád si i odpočinu a dělám i tak z jednoduchého počinu,kterým je třeba i placené parkování v místě práce.Takže diskuzi považuji za předmětnou (neb 8,5hod. parkování by mne vyšlo na 510,-Kč a to už bych musel "kurva hodně" vydělávat,abych mohl vykázat alespoň malý zisk a tudíž měl z čeho odpisovat-neberu-li v úvahu % danění). Já Vás také neviním a nenapadám,že jste nejspíš asi člověk,který jezdí autobusem i na WC a levnější jízdenku si vylepuje na zdi oné místnustky.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3408
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 00:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že ho to pořád baví
http://www.novinky.cz/ekonomika/201552-student-agency-si-stezuje- evropske-komisi-vadi-ji-ze-kraje-preferuji-cd.html
Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.
Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...
> http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#g/u <
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 13:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: on jde za svým cílem, tvůj komentář je spíš závist, když se pohnou ledy, tak na tom vydělá nejen on, ale i další dopravci, z nich se někteří nesnaží, neboť mají své jisté v jiných zemích. RegioJet ne. Tenhle krok celkem chápu, necháme se překvapit, jak to dopadne
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 17:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď už si o SA nedělám vůbec žádné iluze. Nejde jim o poskytování kvalitních služeb v dopravě, ale primárně usilují o likvidaci konkurence!!! Spoje z Prahy do K.Varů byly dosud vytížené téměř na 100% a mnohdy kapacitně nestačily, proč tedy SA mění jízdní řád (viz: http://www.studentagency.cz/jizdni-rad-111205/czech/)? Evidentně proto, aby přetahovali cestující společnosti Autobusy Karlovy Vary!!! Situace na lince Praha-Karlovy Vary je po odchodu Asiany navíc katastrofální, cestující bez rezervace prakticky nemá šanci, tak proč toto? Ode dneška zahajuju osobní bojkot SA. Bude-li jakákoli jiná alternativa, pokud se budu potřebovat dostat z místa A do místa B, s SA z principu nepojedu, i pokud tou alternativou bude 20 let stará Karosa C734!
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 19:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, blíží se turistická sezona ve Varech. A když se nedaří na Hradci, tak se holt musí získat nějaký ten monopol. A na Varech už je jen jeden konkurent, který nekope jako třeba DPmL.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4357
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 21:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc opět zdražily, minimálně kreditovou jízdenku. Doufejme, že se ta změna JŘ obrátí proti nim. Teď je jen na AKV a DPKV aby posílily spoje.
web o Mansonovi Moje fotogalerie 8.5.2010 nové fotky Lignety, DPÚK a ČI-DU!!
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 21:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: No kéž by. U AKV to není nereálné, ale víc prozradit nemohu.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4359
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 21:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, vím. Každopádně obě společnosti s přívlastkem KV musí zachovat cenu na současné úrovni: AKV 130 kč, DPKV 126 kč (bez místenky).
web o Mansonovi Moje fotogalerie 8.5.2010 nové fotky Lignety, DPÚK a ČI-DU!!
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 16:38:16    Odkaz na tento příspěvek  

Jízdní řád se mění kvůli přípojům na vlaky v KV a taktéž je to příprava na půlhodinový takt, který bude zaveden.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 16:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taktéž je to příprava na půlhodinový takt, který bude zaveden.

Tak to je blbost největšího kalibru. Přece když jezdim v celou a chci jezdit v půlkovým taktu, tak prostě přidám spoje o půle a ne že to nejdřiv všechno přesunu na půlu a pak přidám celý :-)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55825
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 17:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wlasta:
Neurazil jsem se, jen jsem se sem nedostal. Jinak víceméně souhlasím.
Bohužel znám dost kolegů, co taky hrajou, taky chlastaj (i výrazně víc), a pak jezdí. Někteří jen s padající hlavou, pár z nich i pod vlivem. A to nejen na jihu, kde se dá jedině nepít nebo si objednat taxi (anebo vydržet do rána :-)), ale i v krajích, kde alternativa k autu existuje.

Jen k té čistotě si dovolím menší rejpnutí z jiné diskuse: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1802290
Nemusíte mi nikdo vysvětlovat, jak to s tou čistotou ve vlaku je, moc dobře to vím. Ale pokud se někdo chvástá, jak to zvládne, tak je docela ostuda, aby se to na prezentačních(!!!) jízdách stalo. K čemu tam to stádo stewardek je? Aby odvedlo můj pohled jiným směrem? :-) To je sice taky pěkná funkce, ale kdyby jedna z nich vzala hadr a podlahu uklidila (případně WC pravidelně kontrolovala a podepisovala - to mmch. umí i ČD), byl bych tak nějak radši (a i to lze provést tak, aby to okolí příjemně zaujalo :-)). V opačném případě je to opět spíš o slovech než o činech. Docela brzo. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 21:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z osobních zkušeností vím, že busy SA jsou vždy uklizené, tak nemám důvod domnívat se že u vlaků to bude jinak. Čuňata jsou všude a stew nemůže být v uklízecí pohotovosti vždy a všude.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 22:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

;-)) Zase argument..;-) Proč teda neplatí ten argument o čuňatech a nemožné pohotovosti vždy a všude pro ČD? Pořád tady čtu výkřiky o humusu, tam ho dělá Žaluda a čuňata jezdí jen se SA? A nezaložil náhodou RJ svou kampaň na tom, že bude lepší než ČD? V tomhle směru bych to předpokládal úplně nejvíc...Nemáš důvod se domnívat, že ve vlacích SA bude humus, ale o pár řádek výš ho vidíš na fotce... Takhle nějak hodnotil Jyrka Paroubek volební průzkumy...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 23:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je blbost posuzovat podle jedné fotky zda bude mít ve vlacích bordel nebo ne. Navíc nevíme zda to takhle jezdilo celý den nebo si jen fotograf udělal "dobrý den" z nás narafičil si to krásně na fotku. Ani bych se nedivil, škodičů je jak se zdá dost.

ČD bych v tomto ohledu moc neřešil, už dříve jsem psal že srovnávat RJ a ČD nejde. Ale když se podíváme na práci průvodčích ČD, tak oni moc možností uklidit nepořádek po cestujících nemají. Mají dost práce s kontrolou jízdních dokladů a je prakticky nemožné aby vzali pytel a chodili po vlaku a sbírali odpadky, Tam je úklid řešen v cílových stanicích. Uvidíme jak to bude řešit Jančura až bude mít "dlouhej" vlak a jestli tam se bude uklízet průběžně i při cestě nebo jako čd po dojezdu vlaku.
Ale zase je to jen o lidech, např. v patrovém slonu u Prahy jsem taky zažil průvodčí, která při cestě kontrolovala cestující a přitom uklízela odpadky nebo noviny, které zbyly na sedačkách nebo na stolku a v závěru ještě okřikla nějaké dorostence co měly boty na sedačkách. Takových kdyby bylo více. Ale to je i o tom jestli je vozidlo v pěkném stavu, kvalitní a čisté. Tam cestující mají větší tendenci se chovat čistě a průvodčí se snaží čisté podmínky udržovat.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 23:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

také jde o to, jestli to bylo čerstvé a hned to musim vyfotit - viz "škodná" a nebo to tam bylo delší dobu. Ale
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 23:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle nějak hodnotil Jyrka Paroubek volební průzkumy...

O Paroubkovi mi moc nemluv. Sice jsem socany nevolil a vždy mi byli proti srsty, tak teď když vidím co se tady paktuje, tak bych možná i nad jejich volbou přemýšlel. Dnes už ve zprávách padlo zdražení dph a hlavně spotřební daně. A protože blbci ještě nebyli schopni oddělit vajgly a chlast od pohoných hmot, tak se zvýší daň na všechno a to s biopalivama zvedne výrazně ceny pohoných hmot a tím i ceny jízdného v bus dopravě a vlastně ceny téměř všeho. A pak se tam hlásí kalousek k trapné frázi "rozpočtová odpovědnost" když sám byl ve dvou vládách a ten dluh částečně taky on nasekal. Ještě by mohla odska povolat řebíčka jako ministra dopravy a ten by mohl zase přihrávat obrovské zakázky viamontu, i když on bude stačit Bendl...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 10:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Navíc nevíme zda to takhle jezdilo celý den nebo si jen fotograf udělal "dobrý den" z nás narafičil si to krásně na fotku. Ani bych se nedivil, škodičů je jak se zdá dost."

K tomu fakt není co dodat, řekl bych pokročilá paranoia podobná jako u RJ samotného...Celý svět se proti němu spikl, všichni žijou jen proto, aby mu házeli klacky pod nohy...A když čtu ten druhý Tvůj příspěvek, radši o Paroubkovi fakt nemluvím...politika sem nepatří, to byl ode mne jen příklad, jak se dají zavírat oči před realitou...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 12:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano mám paranoidní představu, že ten vlak s tím bordelem jezdil celý den, jak jsem napsal a to je vlastně blbost to by se u něj stát nemohlo..... Díky za postřeh.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 13:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, tak jiná otázka: Proč myslíš, a Vy skoro všichni fandové SA, že se kdekdo snaží úmyslně RJ škodit a podrážet nohy, Co Tě vůbec vede k domněnce, že někoho z lidí tady napadlo nalejt na podlahu superčistého vagónu kafe, rozhamtat ho tam a zveřejnit fotku jako důkaz, že není lepší než ČD? Tenhle způsob uvažování mi vyráží dech...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 14:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někteří lidé nechtějí pro mě z nepochopitelného důvodu soukromého dopravce na koleje. Až budou ČD poskytovat takové služby jako SBB nebo OBB nebo DB tak neřeknu ani slovo. Věřím tomu,že někteří lidé chtějí úmyslně pošpinit Jančuru,ale nechápu to. Přitom by měli být rádi,že někdo konečně bude jezdit s novými vozy.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 15:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Někteří lidé nechtějí pro mě z nepochopitelného důvodu soukromého dopravce na koleje"

Pokládáte tarifní důvody za nepochopitelné? Neboli tímhle na tenhle lístek ano ale na tenhle ne, tahle síťovka platí až v tom dalším atd. Ono totiž lehce může dojít že rázem bude místo hodinového taktu dvouhodina pokud budou dva různý dopravci na jedný trati. A třeba i tarifní oddělení osobáků a rychlíků.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 15:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč myslíš, a Vy skoro všichni fandové SA, že se kdekdo snaží úmyslně RJ škodit a podrážet nohy,

Protože Jančura má prořízlou hubu a veřejně se obouvá do ČD...
Protože podal žalobu k evropskému parlamentu....
Protože si počíná velmi agresivně na trhu s veřejnou autobusovou dopravou....
Protože je úspěšnej...
Protože byl podnikatel roku 200?.....
Protože osoba jančury vystupuje navenek velmi seběvědomě a někdy až arogantně....
A hlavně protože už začal jezdit na kolejích!....atd.

Toho se dá najít plno. Každý má možnost si přečíst výše uvedenou diksuzi v sekci železnice a tam je krásně vidět čím dokáží lidé argumentovat jen aby pošpinili samotný projekt RJ. A můj názor je takový, že jsou to většinou zaměstnanci ČD pro které jsou Jančurovy předváděčky varovným signálem, že je schopný něco na kolejích dokázat.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 17:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že Jančura přinesl do dopravy mnoho negativ, ale jedno podstatné pozitivum: z konkurečních důvodů donutil ostatní dopravce ke změně vozového parku. A to samé se stane na železnici.
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 19:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak zrovna ty tarifní důvody mě netrápí natolik, abych kvůli tomu nechtěl konkurenci na železnici, spíše naopak. Spíše mě samotné tarifní podmínky ČD odrazují od použití vlaku jako takového (až na zajímavé nabídky např. v eshopu pro cesty do zahraničí).
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 22:16:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak pro jednorázovou cestu je snad jedno jestli platí sítovka či nikoliv... U autobusu ve většině případů sítovky nejsou a současný stav nikdo nekritizuje...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 23:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak trochu OT: Martin_zlivský:
V pohodě, za tu dobu tady už jsem pochopil, že nejsi urážecí, děkuji za to, že na rozdíl od spousty jiných se s tebou dá smysluplně diskutovat, a zároveň uznávám, že v tvém případě je nabídka ČD bezkonkurenční (trochu ti to závidím) a téměř jakákoliv změna bude nutně pro tebe k horšímu.
Jen jsem se těmi svými poznámkami (přiznávám, někdy trochu konfrontačně) snažil upozornit na to, že pro mnoho (troufám si říct většinu) lidí to neplatí a ČD jeví sebemenší zájem o změnu teprve v okamžiku, kdy jsou k ní dotlačeny zvenku.
Proto fandím ostatním potenciálním dopravcům, ať už je to RJ, Veolia nebo (můj tajný tip do budoucna) jedno nejmenované ČSAD ze severu, ne snad rovnou v převzetí větší části objemu přepravy, ale v tom, aby byla vypsána férová výběrová řízení.
Jaksi se totiž stále zapomíná na to, že v tomhle sporu jedna strana požaduje soutěž, zatímco druhá to, aby bylo všechno její. A tohle je to, co smrdí na sto honů.
Soutěž přeci nevylučuje (a já věřím, že to tak dopadne), že minimálně prvních několik kol vyhraje ČD, které má na to dostatečný potenciál technický, personální i finanční.
Můj názor je ten, že nejlepší, co může českou železnici potkat, je dominance ČD, kteroužto ovšem bude muset firma opakovaně potvrzovat v konkurenci menších dopravců, kteří budou jednak zajišťovat přepravu v ucelených okrajových částech sítě, případně na nedotovaných dálkových spojích, a zároveň svou účastí v soutěžích vytvářet tlak na ČD.
Nepříjemnosti typu lomené jízdné, případně omezená platnost síťovek, pak chápu jako nutnou daň za to, aby osobní doprava na železnici neustrnula v polovině 20. století a posléze definitivně nezkolabovala.
To je důvod, proč fandím RJ i se všemi námitkami, které proti jeho osobě mám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Wlasta.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 23:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Wlasta: "ČD jeví sebemenší zájem o změnu teprve v okamžiku, kdy jsou k ní dotlačeny zvenku."
Tohle ovšem platí v kapitalismu všeobecně a rozhodně to není jen specifika ČD.
Jinak ovšem Tvoje dalůší vyjádření je vzácně kvalifikované a rozumné vysvětlení, proč jsi zastánce RJ, s tímhle nelze než souhlasit do posledního slova a kdyby se všichni jeho příznivci prezentovali takto, myslím, že by zde ubylo i jeho odpůrců, mezi které se díky diskusi tady už počítám sám...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 00:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Důvodů hafo, ale všechno jsou to jen Tvé domněnky, i když asi v duchu české povahy přijatelné. Ale nepochopil jsem, proč on se staví do pozice ublíženého a utlačovaného od samého počátku, viz nádraží Liberec apod., dávno předtím, než se dal do vlaků a obul se do ČD. On si na tom totiž postavil svou image..."já se snažím dát Vám lepší služby a ti zlí, co na Vás serou, dělají všechno, aby mi v tom zabránili...a když mi nevyjdou velkohubé sliby, mám to předem na koho hodit..."
Je tady jistě plno znalejších, kdo by mohli vypočítat jeho sliby, ze kterých nakonec nezbylo nic...
Ale pro mne úspěšný podnikatel je ten, kdo neslibuje, ale jedná a uskuteční svou představu a projekt, ne ten, kdo rozhlásí do světa velké plány a pak kope na všechny strany, když hledá důvody, proč to nevyšlo.
Kdysi dávno těsně po revoluci vznikl Čebus, v tichosti a nenápadnosti a krok za krokem vytlačil skoro všechny ostatní konkurenty z linky Praha - Brno a nepamatuju se, že bych někde viděl jejich agresivní reklamu, velkohubá prohlášení o tom, koho zlikvidujou, jak to všechno postaví z hlavy na nohy, co všechno přinesou atd...ale stalo se a kdyby to nevyšlo, nikdo se jim nemohl smát, protože si předem nehonili triko a přišli s hotovou fungující věcí...A nezaznamenal jsem jejich stížnosti na někoho, kdo jim háže klacky pod nohy, to není hodné slušného podnikatele, proto je podnikatel, aby ty překážky překonal, zákazníka zajímá služba a ne kydy, co by udělal, kdyby...Ostatním podnikatelům snad nikdo klacky pod nohy neháže? Každý, komu se konkurent snaží vzít kšeft, se brání a využije proti tomu všeho, co má k dispozici...ČD vliv státu, někdo vlastní autobusový terminál...Myslíte, že kdyby RJ vlastnil nádraží, pustil by tam bez boje spokojeně svého konkurenta, aby mu sebral kus tržeb? Že kdyby byl majitelem ČD, dal by licenci na vlaky někomu, kdo mu odvede cestující a tržby? Nechovají se náhodou ti konkurenti přesně tak tržbě jako on sám? Ale od nich je to prasárna, protože to náhodou zasáhne Jančuru?????

Ano, ČD je určitě specifický konkurent a je mi jasné, že jsou tam logicky nadstandartní vazby se státem, ale pokud se někdo pouští do křížku se státní firmou, musí s tímhle počítat, sorry...a ne brečet v novinách.
A upřímně řečeno, pokud by platily důvody typu prořízlá huba, agresivita reklamy, arogantní vystupování, agresivní jednání s konkurencí - tohle je všechno jeho vlastní volba a pokud se tak vědomě chce chovat, musí počítat předem s reakcí těch, které to postihne, tedy i s tím, že se mu to z nějaké strany vrátí. Tohle je jako politika - než něco udělá nebo vypustí z huby, msí přemýšlet, co mu to přinese i může vzít. I to je vizitka dobrého podnikatele. Chci-li od státního účedníka třeba licenci, která záleží nemálo na jeho subjektivním posouzení a rozhodnutí, nemůžu se předtím vysírat v médiích, jaký je to debil (řečeno zjednodušeně). A pak brečet v novinách, že mi tu licenci nedal, když tím neporušil zákon, to je, promiňte, ubohost a neprofesionalita do nebe volající.

Kdysi jsme spolužákovi na vysoké škole napsali do indexu do rubriky, kam se psala známka ze zkoušky, jméno zkoušejícího s poznámkou "je vůl." Myslíte, že mu tu zkoušku dal? Rozdíl mezi tím spolužákem a RJ je ten, že RJ si to tam píše sám...
Jen jsem nepochopil, jaké důvody uškodit mu měl ten Neznámý s fotkou rozlitého kafe, že ho zkusil zničit tady mezi námi všemi..;-)Ničit někoho na K-reportu mi připadá jako způsob naprosto nezapadající do jakéhokoliv z Tvých důvodů...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 00:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...teď se těším na argument, že Čebus nakonec zkrachoval..;-)
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 01:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slim: nevím přesně kdy Čebus odešel z brněnské linky,ale nebylo to vlivem třeba ČNE a dalších?
Mne osobně nejvíc na Brně zamrzel odchod Tourbusu, s těmi jsem byl vždy spokojen!

jinak pamatuji na začátky Čebusu, jejich stříbro-šedé LC735 a básníky na VHS!Odjezd z ul Prvního pluku.
Však oni zavedli zavedli tehdy něco nového: film v průběhu jízdy, uvítání na palubě autobusu...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 01:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Co píšeš tak s něčím se dá souhlasit, s něčím ne, s něčím se dá polemizovat. Když vezmu obecně jak se jančura chová, tak to že je vidět, že je slyšet, že se odvolává k soudu, že slibuje a není z toho nic, tak tohle všechno mu u lidí absolutně neškodí ba možná naopak lidé mu ještě fandí.
Teď otázka, proč by to tedy dál nedělal, když lidi jsou na jeho straně? Má reklamu zadarmo v novinách v tv atd. Na tom může jen vydělat. V dnešní době vydělává taky ten kdo je vidět...spolu s fungující firmou je to ideální souhra.
Liberec bych nechal stranou, nemám ani dost informací abych se k tomu mohl vyjádřit, ale díky němu je opět vidět, takže pro něj jen dobře.
Jančura a ČD...lidé po x-let navyklí na jednoho dopravce na kolejích mají nyní možnost vidět soukromníka, který je schopen jim nabídnout lepší a levnější služby než ČD (podle jejich reklamy), tak na to lidi samozřejmě slyší. Spoustu lidí má s vlakama negativní zkušenost a jedinej kdo je na ráně jsou ČD...jako jediný dopravce v ČR je to pochopitelné. Je nutno říci, že v tom jsou ČD nesčetněkrát nevinně (sebevrah, auto na přejezdu, přírodní živly). jenže cestující má zafixováno, že za všechno můžou ČD. proto je drtivá většina lidí na straně Jančury. A já taky protože chci na železnici konkurenci. A chci nejen jeho, chci i další.
Nehájím tady jeho jednání/chování jen jsem tak nějak podle sebe popsal v čem jsou přednosti toho jak vystupuje navenek.
Tady si spoustu lidí ještě nedávno myslelo že nikdy na koleje nevyjede a taky to braly jako jeho velkohubý výrok a přitom už koupil lokomotivy a jedná o vagonech.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 05:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: že se kdekdo snaží úmyslně RJ škodit a podrážet nohy - po změně JŘ na Karlovy Vary to vidím přesně naopak RJ chce maximálně škodit všem svým konkurentům, to je jeho priorita, nikoli poskytování kvalitních služeb v dopravě.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 05:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až budou ČD poskytovat takové služby jako SBB nebo OBB nebo DB - ještě přidám CFR (rumunské železnice) a naprosto souhlasím. To, že jsou CFR na vyšší úrovni než ČD je buď xmíchu nebo k zamyšlení. To zamyšlení by mělo platit hlavně pro management ČD.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 05:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíše mě samotné tarifní podmínky ČD odrazují od použití vlaku jako takového - znovu opakuji, rád jezdím vlakem, ale nikoli s ČD, protože když má člověk možnost srovnání hned u nejbližších sousedů (ŽSSK) tak by brečel.

Mne osobně nejvíc na Brně zamrzel odchod Tourbusu - já nejraději Eurobus Košice, po zdražení z Florence na Zvonařku za 129,- Kč, a lze i v AMS.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 05:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: já se snažím dát Vám lepší služby a ti zlí, co na Vás serou, dělají všechno, aby mi v tom zabránili. - naprosto souhlasím. O změmě JŘ na Karlovy Vary zarytí SA-mani "taktně" mlčí.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 06:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi - totálně si odporuješ. Poprvé uvádíš jecho chování jako důvod, proč mu někdo jde po krku a chce uškodit, podruhé totéž jako plus, které mu to přináší na jeho image. Lidi jsou na jeho straně, tak mu chgtějí uškodit? A jestli napíšeš, že to jsou jiní, tak to je přesně to, o čem mluvím. Na jedné straně lidi cestující, na druhé lidi rozhodující o jeho budoucnosti (pokud by vůbec platilo, že mu někdo chce škodit). A o tom přeasně mluvím -. jestli si nakloní cestující a nasere úřady, které mají jeho kariéru víceméně v rukou, je to chyba jeho a opět mi to velmi nápadně připomíná volební kampaň versus výsledek jedné oranžové strany o minulém víkendu.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 08:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změna JŘ na KV: může se stát, že budou potřeba a naplní se v jednu hodinu 2 vozy, když před nimi hodinu nic nejede? Spíše tím snížil atraktivitu bus spojení > interval 30 min > interval 60 s dvojnásobnou kapacitou. A snaží se vůbec AKV nějak víc přilákat cestující? Například nákupem nových LUXUSNÍCH autobusů /nemusí to být zrovna top class, ale např. Man Regio ve vysoké výbavě/, zlepšením služeb na palubě? Spousta firem po nástupu SA na jejich linky pochopila, že si cestující udrží nižší cenou (DPML), vyšším pohodlím (Eurolines) a zároveň jednoduchým a rychlým rezervačním systémem. A pohodlí znamená také to mít v buse pouze místa k sezení, jelikož není zrovna příjemné, když se nad vámi klátí a funí několik lidí a to v obyčejném linkovém buse na dálkové lince. Vím, že konzervativní názor je vzít všechny co chtějí jet, ale od toho jsou posilové spoje...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 09:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Cesta z Prahy do Varů trvá něco málo přes 2 hodiny, tedy podle mého názoru naprosto normální destinace na linkové autobusy. Co mám z luxusu SA, pokud mi nepřepraví velkého psa? (uvádím příklad, psa nemám).
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 10:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: tedy co považujete za normální linkový autobus. Pokud myslíte Crosswaye v základní výbavě, nízké sedačky bez opěrky hlavy a rukou, málo místa na nohy(diskutabilní)a absence klimatizace. Myslím si, že by cesta veřejnou dopravou měla být také o tom, trochu si odpočinout. Nemyslím si, že v Crossu v základní výbavě při 100% obsazenosti odpočinete. Rozhodně lépe si odpočinete v luxusním buse, s opěrkami hlavy, pokud možno i "ušima", opěrkami na ruce, klimatizací, dle nálady uvítáte film či ne. Nepsal jsem, že to musí být top class, ale alespoň ARWAY v plné výbavě s vyššíma sedadlama (alá LC956).

4 roky jsem jezdil na lince kde bylo několik dopravců, často byla možnost/člověk se naučil kdy jezdí hezčí a kdy horší busy. Ráno jsem jel obvykle Karosou C935E, mezi lidma byla nejoblíbenější, protože se v ní velmi dobře spalo :-) / pohodlně sedělo. Bylo to jen 30 km, člověk si tam lépe odpočinul než v obyčejném buse, kde si zpravidla nemohl opřít ruce/hlavu.

Alternativa: dáte si za stejnou cenu buřtguláš s chlebem v jedné hospodě z nekvalitních párků a nebo ve vedlejší hospodě normální guláš z hovězího s knedlíky, přičemž to nasytí zhruba stejně?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 11:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: V podstatě souhlasím, ale jel jsem jak píšete CROSSWAYem v základní výbavě na podzim se SLOVAK LINES z Bratislavy do Topoľčan (adekvátní trasa k Praha-K. Vary) a byl jsem velmi ospalý, ale přežil jsem to a pochopil, že k tomuto účelu byly právě linkové busy stvořeny. Ano, samozřejmě, že ARWAY v plné výbavě je pohodlnější, ale na takto krátkou vzdálenost je podle mne zbytečný.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 15:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: já jel také Crosswayem v zákaldní výbavě 2 hodinovou cestu, musím říct, že to stačí, ale mám-li si vybrat, tak si za stejnou cenu samozřejmě vyberu lepší. Tak ono stačí dát do Crosse třeba vysoké sedáky jako to dělá Jihotrans a máme pěkný auto na delší linky (2 hodiny). Ale AKV mají linky třeba až do Chebu, tam bych luxusní bus fakt uvítal. Aspon LC900. A cenový rozdíl ARWAYe v vyšší výbavě oproti CROSSu v základní? Může to být 0,5 milionu? A nevyplatí se dopravci rovnou koupit lepší bus, který třeba využijí na menší zájezd? Dále si myslím, že důležitý bod výbavy, který by mohli mít i základní linkové autobusy jsou dvojtá okna. Proč třeba DPML koupil starší ale pohodlné Bovy a ne nové linkové autobusy?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55864
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 02:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se za zpoždění, nějak mi to furt nevycházelo se sem dostat...

Sipi:
I průvodčí ČD mají dost možností, jak vlak udržet čistý, nebo aspoň zařídit, aby nevypadal špinavý (přinejmenším při běžné pochůzce znečistěné WC nebo kupé uzamknout). U dlouhých ramen se už nyní řeší úklid za jízdy ve vytipovaném úseku, případně úklid nepřetržitý s periodickou kontrolou. Pokud RJ tvrdí, že bude mít na vlaku lidí víc než ČD, tak pokud mluví pravdu, nemůže bejt pro něj problém něco takového zajistit. Pokud to nedělá automaticky (což dle stávajících poznatků spíše ne), nic nového, jak se chvástal, v tomto ohledu nepřinesl. A není to jediná oblast, kde slova a činy jsou pěknej kus od sebe (takže pokud se je čeho bát, že jeho snahy nebude brát nikdo moc vážně a časem vyšumí).
Šimrat na břiše a házet laškovné pohledy umí i průvodčí ČD. Cestu to sice zpříjemní, ale není to nic, bez čeho bych nemohl žít (i když to volbu prostředku přinejmenším podprahově samozřejmě ovlivní).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55865
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 02:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii:
Někteří lidé nechtějí pro mě z nepochopitelného důvodu soukromého dopravce na koleje. Až budou ČD poskytovat takové služby jako SBB nebo OBB nebo DB tak neřeknu ani slovo. Věřím tomu,že někteří lidé chtějí úmyslně pošpinit Jančuru,ale nechápu to. Přitom by měli být rádi,že někdo konečně bude jezdit s novými vozy.

ČD v leckterém pohledu jmenované společnosti předčí (beru teď pouze to, co dopravce ovlivňuje), pokud se nebudeme koukat jen úzkým pohledem např. na věk vozidel (a našlo by se více oblastí, kde je co dohánět). Ono je pěkné dát na první pohled, ale až delší užívání může ukázat, co je lepší. Hranice mezi tím, kdy něco zaujme kladně nebo záporně, je velmi slabá, a nelze soudit na základě pár zkušeností (tedy lze, ale má to pramalou objektivitu, byť pro lidi je často důležitější subjektivní vjem).
Osobně třeba na rakouských vozech (které jsou jinak tím lepším, co se u nás na EC dá potkat) velmi postrádám závěsy. Nejsou v první ani druhé třídě, v první je pouze jakási parodie (síťka na mouchy), která sluneční svit prakticky neztlumí, a navíc často ani nedrží dole (o tom, že nelze zatáhnout jen část okna, netřeba se rozepisovat). U vozů ČD je to v dálkové dopravě (neřkuli u EC) spíše výjimka, bez záclonek jsou krom červených přívěšáků snad pouze Bt, Bdt, 451, 460 a 471 (které jsou už bez toho přesvětlené, takže jejich užití v dálkové dopravě bez úprav se mi moc nelíbí), tedy regionální vozidla.

Poznámka pod čarou:
Nové vozy nemusí automaticky znamenat lepší (pohodlnější/atd.), byť to tak někteří přinejmenším od pohledu berou.

Druhá poznámka:
Když jsme u těch vozidel - copak jezdí u stávajících soukromých dopravců (Sobotín, Vrbno, Svoboda)? Nejsou to zrovna ty samé 810 (v jednom případě snad 814) jako u ČD? Viamont na Karlovarsku - beru, ale kolem Chebu jezdí srovnatelnou dobu s Desiry i ČD.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55867
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 03:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_240025:
Jak víš, že nekritizuje? A proč teda podle Tebe v busdopravě krom zájezdů a nepravek málokdy potkáš větší skupiny nebo třeba aspoň jen rodiny? Nebude to právě např. tím jednoduchým (ale o to v důsledku dražším) tarifem? Proč pokud někde linková doprava nehyne, je to právě v oblastech, kde je tarif "zesložitěn" předplatními jízdenkami nebo plošnými jízdenkami IDS?

Slim:
Ten vztah ČD vůči státu je dvousečný. Zatímco stát musíš poslouchat vždy (ovládají Tě jím dosazení lidé různé úrovně), podpora ze strany státu už tak jistá není. Osobně bych takové firmě šéfovat nechtěl.
Ostatně to na vlastní kůži pocítili všichni tři přeběhlí odborníci RJ (byť jeden již bývalý a dva spíše s uvozovkami).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55870
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 03:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wlasta:
Každá změna snad ne. A pokud k horšímu, tak nejen pro mě - bohužel to kvantifikovat nedokážu, k příslušným datům se nedostanu. Ale i tak si myslím, že existuje ne nevýznamná skupina cestujících (z těch, co využívají více než jednu trasu bez přestupu), pro níž je jednolitost VHD (byť třeba provozované více dopravci) důležitým prvkem. Viz reakci na Martina ohledně IDS. Vlaky takový jakobyIDS tvoří víceméně taky. A máš pravdu v tom, že pokud jedu třeba do Pece, tak bez ohledu na přípoje ve Svobodě na Úpou jedu radši rovnou busem už z Trutnova.
Že ČD reagují někdy málo pružně, s tím bez výhrady souhlasím (a nevylepší to ani skutečnost, že někteří jiní dopravci jsou ještě "línější"). I tak ale nad rámec stanovených povinností dělají ČD na vlastní riziko dost. Bohužel zde může konkurence působit i proti změnám, pokud lezou do peněz (a přínos je nejistý nebo špatně vyčíslitelný - viz třeba rušení čekáren a omezování jiných služeb - zde je jednoznačně špatně, když je dopravce snížen do role provozovatele, jemuž stanoví podmínky někdo jiný). I zde je proto nesmírně důležité, jak budou nastaveny podmínky. Bohatě stačí, jaký vztah bez odpovědnosti má SŽDC vůči dopravcům, ač jinak je oddělení infrastruktury od dopravců spíše správné a je chyba, že stále nebylo dokončeno.
Ale jak už jsem psal, i při vpuštění dalších dopravců se nemusí systém rozpadnout, pokud bude ze strany státu a krajů zájem na tom, aby systém fungoval (a ne jen aby si odpovědní odškrtnuli kolonku). Naopak, i při vyšším počtu dopravců může systém působit kompaktněji - např. zahrnutím linkové dopravy, která je zatím spíše bokem (krom dílčích propojení v rámci IDS nebo jiných systémů). Těžko by se pak stalo, že třeba do již zmiňované Pece by se krom linkových a dálkových busů dalo dostat i Viamontem s přestupem na bus a pak ještě návazným busem provozovaným ČD (ten má sice své výhody, ale v celkovém pohledu je to zbytečné mrhání prostředků, které by se daly použít jinde, kdyby se chtělo).


Jdu spát, snad se k reakcím příště dostanu dříve... :-) Už to ani nemám sílu po sobě přečíst a délkou se dostávám na úroveň jistého "nepřispívajícího" Pražana. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 22:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tos jste si vážně mysleli že Vás budu vyvážet po vesnicích v Dezírech?

Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.
Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...
> http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#g/u <
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 23:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa - takhle jsem se před koncem odpolední směny dlouho nepobavil.
Andrejka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 23:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spanik : To tezce nema chybu!!
MY HARD LOVE FOREVER 363.064-7!!!!


ICQ:414-188-312