K-report
 

Archiv do 14. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 14. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 23:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže ukňouranec ukončil linku do Bíteše ještě když tam garáže měl. A skuhral cosi o tom, že proti dotovaným linkám, on chudinka, nemůže jezdit, právě proto, že žádnou dotaci nedostává.
Tak si prostě velkohub do té své pusinky občas prostě nevidí. Respektive plácá to, co se mu aktuálně hodí do krámu.
Jinak, jak se vám líbí toto:
application/pdf
L721330_091213_83761[1].pdf (54.2 k)
, především si povšimněte, čí že platí ceník. Když už dává na CIS jř dceřiné firmy (zřejmě proto, aby případného kupce SA mohl ihned podrazit), tak by tam alespoň mohl mít věcně vše v pořádku. A hádejte, zda spoj vyjede?
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 08:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Tak po detailním prozkoumání jízdního řádu mi to připomíná přísloví či slovní obrat: "V neděli oběd zdarma, otevřeno po-so."

Moc nerozumím tomu, proč tento JŘ existuje, ale to je fku - možná jsem blbej já, když tomu příliš nerozumím.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 11:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:
A právě to jde proti filozofii a systému přepravy u SA - rezervace a tím vytíženost spojů, aktuální přidání dalšího busu v případě vyprodání hlavního spoje. Když si koupím jízdenku (jízdenka na daný spoj, rezervace na otevřenou jízdenku nebo kreditní jízdenku), tak vím, že autobusem odjedu a dopravce ví, jak má spoj obsazený a operativně přidat bus. Do Brna a Plzně jsou to především pátky a neděle, už jsem zažil z Brna jeden hlavní spoj a 2 busy jako posilu.
Karlshaus:
ORBIX přece patří taky Jančurovi, jen nějaký soudruh tam udělal chybu, když všude pořád píše SA....
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2774
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 12:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"proč tento JŘ existuje"

Pravděpodobně proto, aby měl Jančura kdykoli k dispozici náhradní licenci na nejvýznamnější linku.

Jiné firmy to dělají v daleko větším měřítku. Třeba Štáhlich nebo firmy kterým dělá JŘ Karlshaus. Ti to ale na rozdíl od Jančury dělají podvraťáckým způsobem. Tváří se, že někdy vyjedou, a pak těsně před datem výjezdu změní JŘ a nevyjedou. Pokud si někdo vyhledá spojení ve vyhledávači předem, tak má smůlu.

Na rozdíl od Štáhlichových nebo Karlshausových JŘ je tento Jančurův naprosto seriózní. Nikoho nemate, protože poctivě přiznává, že nic nepojede. Dá se najít jen v CIS JŘ, kde běžní cestující prakticky nevyhledávají. Vyhledávače spojení v něm nic nenajdou, a na zastávkách určitě taky nevisí.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 13:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Jízdní řády SA seriózní? Najdi mi tedy v JŘ spoj v 0:15 z Prahy do Vídně (proč je v JŘ i na www.idos.cz jen Praha-Brno?) A co spoj ve 23:55 Praha Florenc-Plzeň, jel někdy skutečně? Proč na něj nejde on-line rezervace a tváří se jako plně obsazený? A pokud nejezdí, proč je v JŘ?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 13:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Když v reálu jede něco, co není v JŘ, tak to vadí daleko méně, než když něco má jet a nejede.

Co se týče spoje ve 23:55 do Plzně, tak to by mě zajímalo. Viděl jste někdy na vlastní oči, že nejel? Pokud opravdu nejezdí, tak by se to mělo písemně nabonzovat vydavateli licence. V jízdním žádná poznámka typu "jede jen o úplňku" nebo "jede jen je předem vyprodán" není.
Buď musí jezdit, nebo tam dát nějakou poznámku typu "chytrá horákyně" Jinak by měl přijít o licenci.
bagrista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.23.190
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 14:36:56    Odkaz na tento příspěvek  

Spoj SA ve 23.55 z Florence do Plzně je součástí linky do Německa a Švýcarska.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 14:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Spoj je součástí mezinárodní linky a do prodeje je uvolňováno jen omezené množství míst. Zbylá místa k prodeji před odjezdem autobusu z výchozí stanice."
Tohle mělo SA kdysi u spoje ve 23.55 napsáno. Dalo se někdy místo i rezervovat, bylo to většinou tak, že jste obsadili místo, na které v Plzni potom někdo přistoupil a bus jel do zahraničí plný. Rezervace byla tehdy bez čísla sedadla, to Vám právě přidělila stevardka podle klíče, jak jsem psal. Potom se nějak začali objevovat jen nuly, ale na konci roku jsem s tím jednou jel, měli volno, tak mne vzali do Plzně bez problémů. Teď v prosinci jsem ale zjistil, že to dělá i VEOLIA jezdící pro EUROLINES, tam je podobný systém. Takže v tom SA nejsou sami - viz příloha.
Samotnýmu mi to připadá prapodivný, vzal jsem to tehdy jako sázku do loterie, abych nečekal na hlaváku na čtvrtou ráno, když jede první vlak na Plzeň (ujel mi ten v půl dvanáctý).

application/pdfPraha - Plzeò
Praha-Plzeň.pdf (112.8 k)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2780
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 14:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Spoj SA ve 23.55 z Florence do Plzně je součástí linky do Německa a Švýcarska."

Takže jezdí, a Huples si jen tak od stolu vymýšlí, čím by SA očernil.

(Opět podotýkám, že nejsem fanouškem SA. Ale jsem pro, aby se všem měřilo stejně.)
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 14:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já podám podnět na MD pro porušování 111/1994.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 14:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergy:
Tak schválně pokus - VEOLIA EUROLINES nemá v prodejním systému linku Praha - Plzeň ani zavedenou, nedá se tam jízdenka koupit, takže je to stejný případ jako SA. Taky nesmyslně uvedená linka.... Taky tam podáš podnět???
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A koukám, že těch spojů, co jedou dál do zahraničí, má VEOLIA vedených přes Plzeň celkem dost....
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergy: "podám podnět na MD pro porušování 111/1994."

Pokud to budete podávat, tak nezapomeňte dát podnět vůči VŠEM dopravcům, kteří takto kombinují vnitrostátní a mezinárodní spoje.
Pokud to podáte jen na dopravce, který se Vám nelíbí, tak jste .
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Ale kdepak - žádné očerňování SA. Doporučuji si prohlédnout příspěvek uživatele Mazda_6 ve Všeobecné autobusové diskuzi... Dle MDČR by v případě, že jeden spoj je veden souběžně na dvou licencích, měly jezdit dva autobusy. Takže to, co dělá SA na spoji ve 23.55 do Plzně a ještě např. JUDr. Hofmann s linkami 000395/800905, je nepřípustné.

Denis_novák: Jenže v případě Eurolines narozdíl od SA neexistuje žádná souběžná vnitrostátní linka, kde by tyto spoje byly uvedeny. A na mezinárodních linkách bývá vnitrostátní přeprava většinou zakázaná, takže je logické, že se nedá koupit jízdenka...
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:41:11    Odkaz na tento příspěvek  

----------------------------------------------------------------- ---------------
"Spoj SA ve 23.55 z Florence do Plzně je součástí linky do Německa a Švýcarska."


Pánové, když tak v těch jízdních řádech listujete, asi by to chtělo trošku číst.

Onen spoj na lince do Švýcarska (dopravce Student Agency) linka 000095 odj: 23.55 porušuje licenci, protože v tomto spoji by správně neměli být žádní cestující do Plzně. Linka a spoje na této lince mají vyloučenu vnitrostátní dopravu !! v ČR.

linka Veolia Eurolines 000393 na kterou odkazujete, ale poznámku nemá, takže zde je vnitrostátní přeprava povolena a Veolia tím nic neporuší pokud s ní pojedou lidé do Plzně.

Myslím, že by jste si měli nejdřív srovnat pojmy s dojmy a pak takto soudit.
Pan Denis Novák sice palec nahoru, ale tohle je spíše na palec dolu.
(vím je těžké pro některé přiznat že se milovaná,spravedlivá,prostě boží SA chová v Jř jako obyčejné )
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z HK: "Takže to, co dělá SA na spoji ve 23.55 do Plzně a ještě např. JUDr. Hofmann s linkami 000395/800905, je nepřípustné"

Opravdu jen tihle dva?

Já netvrdím, že je to přípustné. Pouze tvrdím, že jsem proti tomu, aby jeden z toho měl průšvih, a ostatní to mohli dělat dál.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2787
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žlutý anděl: Proč hned " milovaná,spravedlivá,prostě boží SA"? Měřte všem stejně. Co se týče JŘ, tak se v ČR najde nejméně 10 daleko větších prasat. Tak například, ještě nedávno měl Probotrans o víkendu odpoledne z Berouna do Prahy dva souběžné objednané spoje v rozmezí několika minut. Můžete hádat, kolik autobusů ve skutečnosti jezdilo. A to není Probobus zdaleka jediný, kdo má v JŘ sem tam nějakou podobnou prasárnu. Na rozdíl od SA je to ale u těchto firem za peníze daňových poplatníků.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2897
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Nejen oni, ale na druhou stranu těch případů není moc - řádově jednotky... Našel jsem ještě Tourbus - 000002/720240 a 000002/720282, Busmat 000206/172105 a Pavel Čapek 000098/304130. V relativně nedávné době měl Orlobus spoje Praha-Klodzko, které byly v úseku Praha-Náchod zároveň vedeny na vnitrostátní lince. Ale tyto spoje již nejezdí. Nic víc mě nenapadá. Rozhodně se to neděje v masovém měřítku.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2789
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busmat asi můžeme rovnou škrtnout, ten už pokud vím nejezdí...
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Tak například, ještě nedávno měl Probotrans o víkendu odpoledne z Berouna do Prahy dva souběžné objednané spoje v rozmezí několika minut. Můžete hádat, kolik autobusů ve skutečnosti jezdilo.
Vida, to mi připomnělo, že jsem o jedné letní sobotě marně čekal na příjezd Probotransího spoje 210019/58... Naštěstí mi včas došlo, že se všichni budeme muset narvat do souběžného spoje 310089/2, protože žádný další autobus prostě nepřijede.

Busmat asi můžeme rovnou škrtnout, ten už pokud vím nejezdí...
Busmat je jaksi v křečích, ale pokud vím, tak jeho definitivní konec ještě nenastal.

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:18:58    Odkaz na tento příspěvek  

ad Bručoun invektiva nepatřila vám.
Ale proč odbíháte od zveřejněného?. Vyvedl jsem vás z přesvědčení, udaje které jste uvedl nebyli pravdivé.
Nikde jsem nenapsal (nebo ano?), že by podobný problém nebyl u jiných dopravců. Jen jsem vámi uvedené, uvedl na pravou míru.
Spolu s Denisem Novákem tvrdíte, že 000095 a 000393 porušují zákon, já vám říkám, že první ano druhá ne. Nic víc nic míň.
Je pravda, že první to tvrdí pan Novák o Veolii a čekám, že když jí zde očernil tak se jí také omluví.!!Že pane Nováku....
Proto se vám pane Bručoun částečně omlouvám.

Ještě pro pana Sůru opět "obdiv" nad vaším článkem o registracích nových autobusů, který ovšem není pravdivý, je to opět jen hledání senzace. Nedávno jste psal, že máte na starost snad i zemědělství. No pánbůh s nimi, protože vaše články na rovinu nula.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2790
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z hk: Přesně tak. O letních sobotách jsou v 9 hod. psány 3 spoje během 5 minut (210019, 210020, 310089), ale jezdí jen dva autobusy.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2791
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Spolu s Denisem Novákem tvrdíte, že 000095 a 000393 porušují zákon, já vám říkám, že první ano druhá ne"

Nic takového jsem netvrdil. Těch firem ale skutečně je více, viz Jenda z HK i mé další příspěvky.
Jak už jsem napsal, nepřekrucujte a buďte objektivní. Jinak by to byla diskuse na h....

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z hk:
Jako normálního cestujícího by mne slušně řečeno nasralo, kdybych čekal na spoj, který jsem si našel přes IDOS, bez jakékoliv poznámky, a oznámili by mi, že spojem jet nemohu, protože je vnitrostátní přeprava vyloučena.... Proto jsem ted odkaz na jízdní řád z IDOSu sem dával. Normálně to beru, že tento spoj, a několik dalších té samé společnosti, zajišťuje vnitrostátní dopravu na lince Praha - Plzeň.
Měřte laskavě všem stejným metrem, nejen SA dělá kopance a věci, které nejsou přípustné.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:36:45    Odkaz na tento příspěvek  

ad Bručoun omluvu, kterou vám směřuji vám nestačí?
"firem ale skutečně je více, viz Jenda z HK i mé další příspěvky"
pokud chcete být korektní, tvrdím snad, že jiné být nemohou a nejsou.? kde?
Reagoval jsem na dvě konkretní linky výše zmíněné. Proto se vás zeptám porušuje něco Veolia linkou 000393? ano nebo ne?
Dopravci, kteří porušují zákoné normy zaslouží stejný trest jako SA.
Ale pokud hodnotíte konkretní dvě linky, tak by bylo dobré u toho zůstat. Protože to byla od pana Nováka trefa vedle, tak není řešení hledat náhradu.

oddíl pro pana Nováka:
"Měřte laskavě všem stejným metrem"
ano, proč ne. Opět se vás zeptám porušuje Veolia linkou 00393 zákoné normy? Pokud ne omluvte se jí.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2899
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis_novák: Ono v IDOSu je leccos a zkušenější uživatelé ví, že zdaleka ne vše, co IDOS ukáže, je pravda. Zkrátka IDOS není v případě mezinárodních linek 100% důvěryhodným zdrojem informací. Ale to by bylo na jinou diskuzi... Když si otevřu jízdní řád linky 000393 na portálu CIS JŘ, tak tam o vnitrostátní dopravě není ani slovo. Tj. kdybych chtěl získat spolehlivou informaci, obrátil bych se přímo na dopravce. Nic to ale nemění na faktu, že se zde jedná o jinou situaci než v případě SA a jejích souběžných spojů na linkách 144101 a 000095 (+ několika dalších výše jmenovaných případů).
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl:
Vycházím z údajů IDOSu, pokud je tedy tato linka s povolenou vnitrostátní přepravou, proč nelze, jako jízdenky na linku do Brna a donedávna i do H.Králové, koupit jízdenku v jejich rezervačním systému? Proč o jízdním řádu na této lince není na jejich stránkách ani zmínka?? To samé tady bylo napadáno v rámci SA.... Srovnávám jen 2 údaje z jízdního řádu, kde jsem se ani u jedné ze společností nedočetl, že bych s ním nemohl jet.
Takže zatím nevidím žádný důvod se někomu omlouvat, jen jsem uvedl veřejně přístupné informace z IDOSu, ze kterých jsem si, asi laicky, vyčetl, že mohu s těmito spoji jet na uvedené trase, ale při jejich objednání jsem zjistil, že ani u jednoho spoje to technicky není možné. Jako normální cestující bych byl skutečně na..., kdybych ani jedním ze spojů nemohl jet i když by bylo volné místo.
Zřejmě by mělo MD v tomto udělat pořádek a zavést povinnost toto uvádět, jako to kdysi uváděno bylo. Každý dopravce to řeší po svém a cestující by neměl před tím, než by se na daný spoj vydal, studovat JŘ uváděné všude možně, ale měl by se spolehnout na to, že uváděné informace např. v IDOSu jsou správné a platné.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:42:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"omluvu, kterou vám směřuji vám nestačí?"

Samozřejmě by stačila. Jenže Vy jste mi jedním dechem vložil do pera něco, co jsem nenapsal ani nemyslel. Proto a jen proto jsem se ohradil podruhé.

"porušuje něco Veolia linkou 000393?"

O lince Veolie jsem nepsal, měl jsem na mysli jiné linky. Tak proč bych to měl řešit. (O žádné její souběžné vnitrolince Praha-Plzeň nevím.)
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2900
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis_novák: Vycházím z údajů IDOSu, pokud je tedy tato linka s povolenou vnitrostátní přepravou, proč nelze, jako jízdenky na linku do Brna a donedávna i do H.Králové, koupit jízdenku v jejich rezervačním systému?
Možná proto, že tam ta vnitrostátní přeprava je skutečně zakázaná a IDOS jen ukazuje nesmysly. A jestli povolená přecijenom je, není přeci povinností dopravce prodávat jízdenky v předprodeji. Je pochopitelné, že v takovém případě budou preferováni mezinárodní cestující a zájemci o cestu do Plzně dostanou možnost koupit si jízdenku až před odjezdem autobusu - stejně, jako to má SA, ale nejen ona. Např. na lince 000015 firmy SAD Humenné je povolená přeprava Praha-Brno, ale s prodejem jízdenek jen u řidiče.

Jako normální cestující bych byl skutečně na..., kdybych ani jedním ze spojů nemohl jet i když by bylo volné místo.
To by mohlo mít jen jediný důvod, a to že vnitrostátní přeprava na dané lince je zakázaná. Pak by to byl jen a jen Váš problém, a argument, že to je v IDOSu, by neobstál.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 16:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení,
jen jsem srovnával údaje z IDOSu:
1.Jeden dopravce uvádí linku jako samostatnou (SA), což není.
2.Druhý dopravce (VEOLIA EUROLINES) sděluje, že na dané trase jede jeho spoj, který pokračuje dále do zahraničí.
3. Oba dopravci se dle informací tváří, že spoj může použít kdokoliv.
4. Rezervační systém ani jednoho z dopravců neumožňuje objednat jízdenku na danou trasu.
5. Výsledek pro mne jako cestujícího? Je v tom bordel, že se v tom nikdo nevyzná a nechápu, že neexistují nějaké kontrolní mechanizmy MD, které by podobné bláboly a nesmysly v JŘ zatrhly.

žlutý pes:
Tak schválně pokus - VEOLIA EUROLINES nemá v prodejním systému linku Praha - Plzeň ani zavedenou, nedá se tam jízdenka koupit, takže je to stejný případ jako SA. Taky nesmyslně uvedená linka.... Taky tam podáš podnět???
O VEOLIA jsem napsal, že je to nesmyslně uvedená linka, což je pravda. Být tam uvedená poznámka o vyloučení mezinárodní dopravy, tak to chápu. Nepsal jsem tedy, že porušuje předpisy.
Uváděl jsem, a za tím si stojím, že jsou údaje v JŘ respektivě IDOSu zavádějící a určitě není úkolem cestujícího to rozmotávat.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z hk:
Ale o tom to je, že by takové informace měly někde být uvedené. V 1.příspěvku jsem psal, že to SA ve svém JŘ i na netu uváděla, ale teď přestala. Takže je to skutečně linka - nelinka...
U VEOLIA jsem se to taky nikde nedočetl, na jejich stránkách ani JŘ Praha-Plzeň není...

Celou tu dobu tady píšu, že je v tom neskutečnej bordel a asi by bylo dobrý to v tom nějakej systém udělat.

Shrnuji, že pro normálního cestujícího je snaha se něco dozvědět platné informace tam, kde jsou všechny na jednom místě, tedy v IDOSu, je zbytečné a je to zcestná myšlenka. Ideální cestovat s tím dopravcem, kterého mám vyzkoušeného a vím, že spoje jezdí.}
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis Novák:

Datum Odkud/Přestup/Kam Příj. Odj. Pozn. Spoje
13.1. Praha,,ÚAN Florenc 22:00 6 Bus 000393 3
Plzeň,,CAN M WC MHD 23:20 >
Celkový čas 1 hod 20 min, vzdálenost 100 km
«Veolia Eurolines CZ, a.s.; Praha 8; 245 005 245, 602 387 672, jede v 1,3,5

Datum Odkud/Přestup/Kam Příj. Odj. Pozn. Spoje
13.1. Praha,,ÚAN Florenc 23:55 2 Bus 144101 1
14.1. Plzeň,,CAN M WC MHD 1:15
Celkový čas 1 hod 20 min, vzdálenost 97 km
«STUDENT AGENCY, s.r.o.; Brno; 841 101 101

Doufám, že Vám nemusím vysvětlovat, co znamená číslo linky s 000 na začátku - mezinárodní spoj, takže pokud byste si milý Denisi Nováku spoje rozklikl, tak zjistíte, že Eurolines je spoj Praha-Paříž, který opravdu a bez vyjímek jezdí tak jak je uvedeno a u SA jde o spoj vnitrostátní (Praha-Plzeň), který fyzicky nejezdí, chápete ten rozdíl?

Bručoun: Takže jezdí, a Huples si jen tak od stolu vymýšlí, čím by SA očernil. viz výše.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2901
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis_novák: V tomhle se shodneme. Chtělo by to tyhle informace důsledně uvádět. Ale v tom by si zřejmě mělo udělat pořádek samo MD ČR, neboť uděluje licence na mezinárodní linky a zároveň je správcem databáze CIS JŘ. V mezinárodních linkách je totiž bordel daleko větší - řada spojů, uváděných IDOSem (zejména směr Východ), totiž vůbec nejezdí nebo jezdí v rozsahu menším než IDOS uvádí. Třeba linka 000056 jezdí jen párkrát do roka, linka 000220 jezdí jen 3x týdně, a to pouze v úseku Bucuresti-Berlin (navíc přepravuje výhradně cestující do/z Rumunska, což se taky nikde nepíše), linka 000035 nejezdí vůbec, naopak linka 000389 (Praha-Dubrovnik, dopravce ČAS Znojmo) sice jezdí, ale v IDOSu není... A takových případů je spousta. Takže ano, udělat pořádek by to chtělo.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples:
Viz příspěvek 139. Já si údaj rozklikl, ale normální cestující asi těžko ví, že číslo linky 000 je zahraničí atd.... na škole nás to neučili, nebo jsem v tu dobu chyběl???

O tom všem ta diskuze z me strany byla!!!!

(Příspěvek byl editován uživatelem denis_novák.)
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z hk:
Jsem rád, že jsme se dobrali k jádru věci a máme na tuto věc stejný názor. Díky.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z HK: Ano, a to jsou jen některé příklady. V IDOSu dále zcela chybí obě polské společnosti jezdící přes ČR do Švýcarska, jeden z nich dokonce dále do Španělska a dle toho, co vím jsou i výrazně levnější než naši dopravci jezdící tím směrem.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis Novák: Byl jsem nařknut z toho, že na SA házím špínu, tak jsem si jen dovolil vysvětlit, jak jsem to myslel. Nepatřím ani k zarputilým zastáncům, ale ani k zatvrzelým odpůrcům SA. A co ta druhá linka? Myšleno v 0:15 Praha-Wien alias Praha-Brno (IDOS), stejně jako Košice-London alias Brno-London (IDOS)?
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples:
Já si jen dovolil jako normální cestující zveřejnit to, co jsem našel v IDOSu při hledání jednoho spoje SA
Jsem profík v jiném oboru, než jsou jízdní řády, proto z mého pohledu normálního cestujícího je to džungle. S SA jezdím pravidelně, protože jejich spoje na mnou využívaných trasách znám a vím, že v danou dobu jedou. Jak jsem zjistil, tak podívat se na IDOS a vyrazit na autobus, může být taky velká sázka do loterie.
Takže do JŘ už se dívat nebudu, slibuju.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 17:48:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podívat se na IDOS a vyrazit na autobus, může být taky velká sázka do loterie - Jo tak pod tohle se klidně podepíšu.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 20:18:03    Odkaz na tento příspěvek  

"Doufám, že Vám nemusím vysvětlovat, co znamená "číslo linky s 000 na začátku - mezinárodní spoj, takže pokud byste si milý Denisi Nováku spoje rozklikl, tak zjistíte, že Eurolines je spoj Praha-Paříž, který opravdu a bez vyjímek jezdí tak jak je uvedeno a u SA jde o spoj vnitrostátní (Praha-Plzeň), který fyzicky nejezdí, chápete ten rozdíl?"
bohužel tohle je jádro pudla. Pane Novák když se pustíte do takovéto diskuse tak toto viz výše musíte vědět.
Jistě když tedy hledáte v Idosu tak jste si všiml jak jsou značené. Zelená - mezinárodní linky, červeně - dálkové linky - modře běžné linky.
Škoda, že se do toho začalo plést spousty jiných linek.
Pokud nic v poznámkách není, automaticky znamená, že co není zakázáno je povoleno.
SA prostě nabízí licenci na domácí linku, přitom jedete busem ve kterém nemáte co pohledávat.
O tom jediném byla řeč. Veolii jste nařkl neprávem a bohužel to neuznáte. Škoda. O lecčems to vypovídá.
Tohle není proti SA! ale proti dopravcům, kteří to porušují. A SA musí počítat s tím, že bude medialně první na řadě. Když chce být první na stránce novin musí polknout i takto.
Jsem asi naivní, ale věřím že pan Sůra! napíše článek do novin jak SA a ostatní porušují zákon. Ne toho se nedočkáme.

ad Bručoun ano obvinil jsem vás byl jste v tom nevině, doufám že vám to bude stačit.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 20:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: díky
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 20:22:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl:
Tak si laskavě přečtěte celou diskuzi znovu a pochopíte to, o čem byla. Nikdo nikoho neobviňoval, kdybyste uměl pořádně číst, tak Vám to dojde.
A tímto s Vámi diskuzi končím, haf haf.
Díky za ty, co mi napsali na email a pochopili, o čem to bylo.

(Příspěvek byl editován uživatelem denis_novák.)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Doufám, že Vám nemusím vysvětlovat, co znamená "číslo linky s 000 na začátku - mezinárodní spoj

Dopravu sleduji několik let, ale musím říct, že tohle je pro mě nová informace, jelikož jsem 6místná čísla bus linek nikdy nezajímala.

Váš příspěvek zní, že všichni, co nevíme, co znamená 000xxx číslo linky, jsme TUPCI.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:38:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ale pane Novák už zase? Ano i odemě je to poslední řeč na toto téma. Srovnával jste něco co nejde. Chápu, že to nepřiznáte.
Sám přiznáváte, že nevíte co ty čísla linek znamenají. Základní pojmy jste nezvládl. a Teď se ještě urazíte. Bohužel jste zaslepen rezervacemi a tak vám uniká podstata.
Kdybych chtěl být jízlivý něco bych vám připomenul. Ale neudělám to nebojte, nebylo by to fér.

ad Huples díky sice nevím za co, ale vy i Jenda z HK, tak je vidět, že práci kterou děláte asi děláte svědomitě a znáte dobře pojmy použité.
Proto vám oběma poděkuji za diskusi, i od vás jsem se dověděl zajímavé věci.
Přeji oběma příjemný zbytek pracovního týdne.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Váš příspěvek zní, že všichni, co nevíme, co znamená 000xxx číslo linky, jsme TUPCI. Pokud to tak někdo pochopil, tak se mu tímto hluboce omlouvám, ale byl to jen jeden z příkladů, který jsem použil jako demonstraci toho, že pánové Bručoun a Denis Novák neměli ohledně srovnání těchto dvou linek pravdu.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beru, že i SA dubluje spoje, kde nemá povolenu kabotáž, souběžnými spoji vnitrostátní linky. Je to svinstvo, ale zkousnutelné.

Co však v žádném případě není přípustné, je provozování vnitrostátních spojů v souběhu. Konkrétně spoje linek 183101 a 191110 (licence z MhmP) jsou dublovány na lince 721309 (KÚ Jihomoravského kraje).

V tomto případě se obracím přímo na Huplese, ten jediný může ze své profesní pozice podat nezávislý dotaz (kromě snad Bručouna) na příslušného úředníka Magistrátu (236 004 212), zda je tato praxe v pořádku. Já si to nemyslím stejně jako Mazda 6 (viz příspěvek ve všeobecné), ale protože jsme pracovníci přímé konkurence SA, tak za udavače být nehodlám.
Zároveň k tomuto dotazu (pravda, škodolibě) vyzývám zatvrzelé SA-many: Denise nováka, Sipiho, Zzz, Euroflyera, ... . Od nich by dotaz a zveřejnění odpovědi bylo nejsolidnější - my ostatní jsme jaksi proti RJ zaujati.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:45:59    Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin tak to jistě nemělo vyznít od Huplese.
A pokud jste se to dnes dověděl tak není to dobře? Teď to víte jste přece student a tak se prostě věci učíte ne? To nikdo nemá za zlé.
A příště až se budete s někým bavit na toto téma tak to víte a budete to šířit dále.
Lidé kteří jsou v dopravě aktivní to jistě vědí. Když vzbudíte ve 2 ráno Magiqa, Karlshause,Slima, Mazdu 6,Orlíka atd tak vám pochopitelně toto vysypou jako násobilku. Tedy předtím než s vámi prohodí dveře za to noční probuzení.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava: 183101 čtěte jako 182101.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: ten tón mě zvedl ze židle, ale jinak ok , aktivně jsem přes léto na železnici, ale zatím nesnažím si zatím zahlcovat hlavu například všemi čísly vlaků
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 22:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, to je ale chyba.
I já, trochu ujetej autobusák, řvu v noci ze spaní čísla Bardotek a šukafonů .
Ještě budu muset nacvičit ty tvoje Mirkobusy
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 22:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mazda6:
Ale ty máš za sebe už Kukabusy, ne? Tedy alespoň někam na to rozhraní.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 22:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zároveň k tomuto dotazu (pravda, škodolibě) vyzývám zatvrzelé SA-many: Sipiho

Boblicku, nejsem zatvrzelý SA-man a kdybych měl bonzovat vše, co je v autobusové dopravě (obecně) špatně, asi bych nedělal nic jiného.
Jeden příklad za všechny, nedávno jsem jel u Prahy linkou 4xx dopravce ČSAD Střední Čechy, a.s., seděl jsem vpředu, takže jsem krásně viděl na výdej jízdenek. Z deseti lidí jich šest podvedlo dopravce za přispění řidiče. A to tak, že zaplatili řidiči (do kapsy) jen určitou část z jízdenky a navrub toho si nevzali jízdenku (řidič jí ani nevytočil). A teď si vemte, že tohle se děje prakticky denně a ne jen u zmiňovaného dopravce. Já vím, že to je selhání jednotlivce, jenže ty peníze pak dopravci chybějí, tak se je snaží dostat zase jinak....

A boblicku na to, že mě vyzýváš jsi se ještě nevyjádřil k dumpingu SA na Budějicích, přesto že jsi je jmenoval.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 22:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda6: s mirkobusy to máš jednoduchý, opravdové jsou jen 2, fotky jsem dával do JČ, ale "falešných" jich bude v JČ víc.... ČSAD ČB, ČSAD Plzeň(Jelení - Nová Pec, linka abcdef, kde a, b, c, d, e, f jsou neznámá čísla )
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 23:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vracíme se k tomu, že SA (a další, jmenujte..) porušuje zákon tím, že jedním busem SFOUKNE DVA SPOJE. A to není legální. Děje se to i v případě Brno-Praha (např.spoj-"spoje" ve 21:00). SA prostě nechápe (logický) systém co spoj, to vůz. Chápu, že chce mít na jednom papíře všechny busy např.Plzeň-Praha, ale ať si je má třeba na svém webu, rozdává je ve svých kancelářích či posílá domů do schránky, řeší to poznámkou pod JŘ dané linky.
Spoj 23:55 linky 144101 (je to Plzeň?) prostě nikdy nevyjel a nevyjede a taková stížnost (oprávněná) může na MD chodit denně.
A jestli má SA zakázanou vnitrost.přepravu na své lince do Mnichova, tak je hloupá. Čili řešením je vyškrtnout sousloví "Vnitrost.přeptava vyloučena" a pod 144101 napsat : "Další spoje v relaci Praha-Plzeň od naší společnosti na linkách 000XXX, děkujeme".
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 00:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamětníci starejch JŘ ČSAD si možná vzpomenou, že se toto řešilo tak, že bus jiné linky byl pro přehlednost někdy uveden i "souhrnné" tabulce, leč neměl číslo spoje ale číslo té druhé linky.

Jinak korektní by bylo mít spoj na lince Praha - Plzeň a pak na lince z Prahy do EUarschlochu výchozí z Plzně. U obou linek s poznámkama "spoj pokračuje do EUarschlochu po lince blabla, spoj č. XX" a "spoj jede z linky prprpr/spoj č. YY". A bylo by to jasný snad všem.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 00:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď vyzývám všechny SA-many, jmenovitě Sipiho, Denise nováka, Euroflyera aby použili telefon 236 004 212 či 236 004 223 a dotázali se na soujízdu linek 182101 a 191110 na lince 721309. Uvidíme, co nám odpovíte. A myslím tím jen přeposlání odpovědi Magistrátu, ne Vaše výmluvy, proč vy osobně nemůžete tento dotaz na MhmP vznést. Teď uvidíme, kdo se k výzvě postaví čelem - a kdo je jen zaslepený stupidní rejpal.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 01:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Mě to nezajímá, nevím proč bych se měl o to starat. Tady je pouze vidět kdo je stupidní provokatér. Co ten dumping?
Rambo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 05:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jel jsem teď SA a připojil jsem se na Wi-Fi, ale nešlo mi připojit se k Internetu. Ptal jsem se stewardky, zda mají problém a ta mi vysvětlila, že to může být tím, že je mnoho sněhu, a že v autobuse nemají připojení k Internetu kabelem, ale mobilní připojení, a že to tedy může ovlivnit kvalitu signálu...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 08:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rambo: A myslela to vážně nebo jako vtip? To jsem si po ránu zase jednou poprskal monitor. Měl jsi se jí zeptat, kdy že tedy v rámci zkvalitnění služeb budou připojeni kabelem? A rovnou navrhnout řešení formou trolejového vedení obdobného jako mají trolejbusy, ale že v tomto případě postačí pouze jedna trolej a každému autobusu tedy pouze jeden sběrač.