K-report
 

Archiv do 16. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 16. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 09:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples:

Kdysi tu někdo psal, tuším že v létě (to ale zas je listí...) že z Prahy do Lbc načet celou jednu stránku. To na tom byl podobně jako já ve vlaku s GPRS a týmobajlem mezi Třebovou a Zábřehem.....
Rambo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 09:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel vážně, ale aspoň to byla pěkná blondýnka... Také jsem to nevydržel a ujistil ji, že jsem nepředpokládal, že mají vzadu na autobuse přimontován buben s 200km drátu, který táhnou za sebou, neb by jim ho mohl nějaký nezodpovědný řidič přejet a přetrehnout.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 09:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu, ale opravdu nechápu, co to je za stupiditu vylučovat vnitrostátní přepravu na mezinárodních linkách, když je volno. Za bolševika se mi to u ČSAD párkrát stalo, bus byl volný a šofér mne nemohl vzít. Kdo toto nařízení vymyslel, kdo ho držuje?! Pokud chci jet např. 23.55 s SA z cajzlova do šalingradu, koupím si lístek, většinou online a jedu, v šalingradu na můj sic nastoupí někdo jiný, kdo potřebuje do Vídně. V čem je sakra problém, totéž spoje v 21.00 z šalingradu do cajzlova/Pilsen. To ten bus má jet prázdný?!Trocha zdravého rozumu by neuškodila.
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 10:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak takhle jsem se po ránu už dlouho nezasmál Rambův problém s Wi-Fi se řeší už pod počátku spuštění této služby. Je to způsobeno tím, že obsluhu zajišťuje CDMA modem AnyData od O2, který je pevně nakonfigurován IP a DNS k síti O2. Pokud se v autobuse vypnou baterie(a tím se bus kompletně odpojí od proudu) zapne se pro uchování dat baterka integrovaná v modemu. Bohužel je ale natolik slabá, že nevydrží víc než cca 14 hodin. S tím, že po čase kapacita klesá. Tím dojde k vyresetování modemu a následně to tedy vypadá tak, že vy se v buse normálně připojíte k Wi-Fi, ale modem už vás nepustí k internetu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 10:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To fakt funguje tak že si v hospodě vyberu, objednám a pak čekám páč nemaj kuchaře?
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 10:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommy01 - Netušil jsem, že to běží přes CDMA, ale je to logické, protože na většině území je zajištěna větší rychlost připojení. Když jsem se dotazoval stewardky cestou z Budapešti do Prahy, jestli Wi-Fi funguje jen v ČR, bylo mi vysvětleno, že tato služba funguje jen na vnitrostátních linkách, což je rovněž pochopitelné. Poplatky za GPRS roaming nejsou zanedbatelné, s čímž mám osobní zkušenost. Celkem by mě zajímalo, jak to řeší OrangeWays, jestli mají SIM kartu operátorů jednotlivých států, jimiž projíždí, což je pravděpodobné, protože přes zmíněný GPRS roaming by se asi nedoplatili. Z praxe s jejich Wi-Fi zkušenosti nemám, ale upoutávku na ni mají na každém autobuse.
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 18:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger - nevím jestli myslíme ten stejné spoj do Vídně, ale já s ním už bez problémů na stejné trase jel, naposledy v listopadu, rezervace 5-ti míst klasicky předem na kreditku a další dvě on-line rezervace a platba kartou (odjezd 0.15, Vy píšete 23.55, ale myslím že jde o stejný spoj, že by jely dva v rozmezí necelé půl hodiny, to nevím).
Přiznám se, že poznámky u linky jsem nestudoval, rezervací jsem to považoval za vyřešené.
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 18:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox, Goldfinger: Zkuste si ale tento spoj (0:15) vyhledat v IDOSu jako Praha-Wien, nenajdete ho. Pro cizince-turisty určitě "ideální stav".
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2902
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 18:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: Řekl bych, že problém je v legislativě. Tuším, že tam je cosi se zdaněním - mezinárodní jízdné je osvobozeno od DPH, ale kdyby dopravce chtěl vozit i vnitrostátní frekvenci, musel by odvádět DPH ze všech (tj. i mezinárodních) jízdenek na daný spoj. Ale ruku do ohně bych za to nedal - snad mě někdo znalejší doplní...
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 19:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: jj máš pravdu, vyjede mi to jako by s přestupem v Brně, samozřejmě je to jeden bus. Dík za upozornění, já to na Idosu nehledal, protože o tom busu vím z JŘ u SA. Měli by si to opravit. Aspoň to nemají psané jako 2 spoje jako v případě Plzně jak se to tu řešilo(1 vnitro, 1 na Vídeň operovaná jedním busem).
Ale nerozumím tomu, proč to tak mají, asi aby to vypadalo dobře, že mají i noční spoj do Brna na lince Praha - Brno???
Chápu, že oni jsou schopni ve své předprodeji jízdenku prodat, ale když by cizinec nebo vlastně kdokoliv kupoval jízdenku třeba u AMS, jsou schopni mu to prodat na Praha - Vídeň nebo ne, když vlastně podle Idosu to je trasa s přestupem?
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 19:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox: Tak tu AMS Ti bohužel neřeknu, ale podle mě to tak mají proto, aby mohli vozit tím spojem i vnitro do Brna, přesto že jde o mezinárodní spoj, takže zase systém "co není zakázáno, to je povoleno". Lidi v tom potom mají chaos, stejně jako linka Košice-London a podle IDOSu jen Brno-London, měli by mít co spoj to bus a hotovo, takhle aby se v tom vyznalo
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 21:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SA nabízí AMS v tomto spoji 0:15 Praha-Wien 2 místa. na amsbus.cz jsou normálně koupit jako na linku 000032 / 001
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 22:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: měli by mít co spoj to bus a hotovo

Ty seš nějaká vyšší morální autorita, že nejlíp víš co má být? Žádný zákon nebo prováděcí vyhláška netvrdí, co nám tu už poněkolikáté opakovaně sděluješ. To se už přibližuje hospodskému tlachání, kde ja taky každý nejchytřejší
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 23:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jenda z hk / DPH: Jendo, nemyslím si, že ten problém je principielně v DPH. Každá jízdenka přes hranice státu (také "společná jízdenka", tzn. zájezd) je osvobozena od české DPH. A každá jízdenka vnitrostátní je daněna sníženou sazbou DPH (dnes 10%) bez ohledu na to, jestli byla vydána na mezinárodní či vnitrostátní lince. Důležité je, na jakém území k tomu daňovému plnění dochází.

Pokud se týká povolování vnitrostátní přepravy, myslím si, že v tom žádné pravidlo není. Na můj přímý dotaz kdysi pracovník MD ČR, který vydával licence (už tam nepracuje), odpověděl, že záleží čistě na vyjádření příslušného státu ke konkrétní žádosti o licenci. Ti úředníci jsou prý jaksi "nad věcí", berou to sportovně, a tak to někomu povolí a někomu ne. Tím zároveň dávají najevo, že to je čistě v jejich pravomoci a fertig.
Jak to funguje aktuálně dneska nevím, ale mám pocit, že tak nějak stejně...
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 23:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda_z_hk: kdyby dopravce chtěl vozit i vnitrostátní frekvenci, musel by odvádět DPH ze všech (tj. i mezinárodních) jízdenek na daný spoj.

S DPH to nemá souvislost. Mezinárodní lístek je automaticky osvobozen od DPH, vnitrostátní normální sazba. Jednou mi ve Vídni na lince do Brna vydali z pokladny lístek se standartní DPH (?!) Nemohu ale potvrdit z opakovaných cest, to jsem měl už vždycky lístek z internetu. Ještě pro zajímavost, u ČD je třeba jízdenka REGIONET+DB také osvobozena od DPH.

Rozdíl je v licencích, pro vnitrostátní dopravu vydává kraj, pro mezinárodní Ministerstvo dopravy, ale jak je to třeba v případě vnitrofrekvence na mezinárodkách CZ - SK, kdy se jezdí pod jedním číslem linky už nevim. Vyjímkou potvrzující pravidlo je linka Hofmanna.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 23:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd: Takže podle tebe to tak jak to je teď má být a tak je to správně, ano?
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 23:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Takže podle tebe to tak jak to je teď má být a tak je to správně, ano?

Já ale stále nerozumím, v čem vidíš problém ze strany běžného cestujícího? Navíc se jedná o úplně něco okrajového, co je každému zcela ukradené, takže co by na tom nějaký cesťák vůbec řešil
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 00:12:54    Odkaz na tento příspěvek  

"Dnes jsem využil osobního setkání s JUDr.Ondřejem Michalčíkem, ředitelem odboru veřejné dopravy MD ČR, u něhož jsem byl na školení, a v neformální diskusi jsem se zeptal na názor ministerstva na tuto problematiku.
Dle sdělení jmenovaného ředitele by měl být opravdu každý spoj každé linky obsloužen samostatným vozidlem"

ad Lsd stačí vám to? Toto je názor ministerstva dopravy, nikoliv pana Huplese. Tento výklad může změnit pouze soud. Pokud se tak nestane, platí tento výklad. Váš výklad je jaksi jen váš názor, a je irelevantní. Nebo mi snad chcete říci že váš výklad je více než výklad právníka Min. dopravy.
Ono je to i logické.

jedná se o přesnou kopii od uživatele Mazda 6
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 00:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd: Já ale stále nerozumím, v čem vidíš problém ze strany běžného cestujícího? Běžný cestující si najdu spoj ve 23:55 z Prahy do Plzně - rozklikne si ho i v celé trase, protože to není nic až tak složitého a zjistí, že tento spoj ZAČÍNÁ v Praze a KONČÍ v Plzni. Kreditku nemá, otevřenou jízdenku taky ne, je to běžný cestující, který používá autobus jen jednou za čas k přepravě z bodu A do bodu B. O SA ví z médií, že jsou "dobří". "Kdo by jezdil o půlnoci do Plzně, místo určitě bude" řekne si běžný cestující. Dorazí tedy na Florenc, kde zjistí, že takový autobus vůbec nejede a protože mají mezinárodní autobusy plno, do Plzně se nedostane. "Proč je tedy takový spoj v jízdním řádu?" musí se automaticky ptát běžný cestující.

Běžný cestující chce jet do Vídně, pokud možno přes noc - zadá tedy na portálu IDOSu vyhledat spojení mezi Prahou a Vídní a dozví se, že přes noc to sice jde, ale že musí cca ve 3 ráno přestupovat v Brně, takže se stejně bude muset probudit a tuto možnost rovnou zavrhne - v tomto případě jde SA dost proti sobě samé, protože takový cestující jede v 8:00 ráno s Eurolines "přímým spojem".

Takže toto z toho plyne pro "běžného cestujícího".
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 19:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: . Dorazí tedy na Florenc, kde zjistí, že takový autobus vůbec nejede a protože mají mezinárodní autobusy plno, do Plzně se nedostane. "Proč je tedy takový spoj v jízdním řádu?" musí se automaticky ptát běžný cestující.

Takže když je normální spoj vyprodaný, všechno je v pořádku a když jiný, tak je něco špatně? Mezinárodní linka znamená automatickou vyprodanost? Já třeba jel několikrát bez problémů Plzeň - Praha prvním spojem z německa...

Běžný cestující chce jet do Vídně, pokud možno přes noc - zadá tedy na portálu IDOSu vyhledat spojení mezi Prahou a Vídní a dozví se, že přes noc to sice jde, ale že musí cca ve 3 ráno přestupovat v Brně, takže se stejně bude muset probudit a tuto možnost rovnou zavrhne - v tomto případě jde SA dost proti sobě samé, protože takový cestující jede v 8:00 ráno s Eurolines "přímým spojem".

Můžu vědět na základě čeho tak usuzuješ? Znáš nějaký takový příklad vůbec z praxe?
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 19:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: v neformální diskusi jsem se zeptal na názor ministerstva na tuto problematiku

takže z neformální diskuze leze nějaký světonázor? já si taky mám spousty názorů a v zaměstnání stejně můžu zastávám jeden, ten oficiální a můžu si myslet co chci

Toto je názor ministerstva dopravy, nikoliv pana Huplese. Tento výklad může změnit pouze soud.

Takže nějaký názor z neformální diskuze se zaměstnancem MD je oficiálním stanoviskem MD, je tedy nad správním řízením a zároveň tento neformální názor z nějaké diskuze může změnit soud? To už jsou fakt s prominutím slinty!
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 19:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd: Mám pocit, že to nemá smysl a začíná to zavánět demagogií. Ten spoj ve 23:55 z Prahy do Plzně přesto, že je uveden v jízdním řádu PROSTĚ VE SKUTEČNOSTI NEJEZDÍ. A předpokládám, že si dovedete představit reakce valné většiny cestujících, když se toto dovědí, protože v tu dobu už nejede ani vlak. To, že jsou spoje do zahraničí plné je celkem obvyklý jev. Takže se zeptám ještě jednou: POKUD JE TENTO SPOJ UVEDEN V INTERNETOVÉM JÍZDNÍM ŘÁDU (IDOS) A PŘESTO NEJEZDÍ JE PODLE VÁS PANE LSD V POŘÁDKU, ANO?
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 19:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

by měl být opravdu každý spoj každé linky obsloužen samostatným vozidlem - což mi příjde i podle zdravého selského rozumu naprosto logické a je-li tomu přesto jinak, je třeba to náležitě vysvětlit v poznámkách, například "Spoj jede jen v úterý a v dubnu".
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 20:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

POKUD JE TENTO SPOJ UVEDEN V INTERNETOVÉM JÍZDNÍM ŘÁDU (IDOS)

copak že je na idosu tam je kolikrat polopravd a blbostí ale on je i na CISu a hlavně v origo jízdnim řádu linky 144101 a neni nikde uvedeno že se jedná o spoj který hradí mezinarodní linka do Paříže kde je vnitrostatní doprava vyloučena.Takže podle jř bych tomu rozuměl tak že ve stejnej čas vyrazí z florence dva vozy jeden do plzně jako linka 144101 a jeden přes plzen do pariže jako 000195 které cestující v plzni maximalně nabere!Pokud huples tvrdí že to nejezdí nebo spoj hradí samotná 000195 která ani nebere vnitro frekvenci tak to je teda hustý
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 20:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: To už se tady nějakou chvíli snažím vysvětlit, ale nabývám čím dál větší přesvědčení, že je to zbytečný. Když před pár lety provozoval podobnou praxi JUDr Hofmann (kterého nechci nijak velebit) v době, kdy měl ještě víc linek, šili do něj ve vláknu _"Nejhorší trosky" úplně všichni, ale v případě SA to některým jedincům evidentně nevadí, ba dokonce jsou přesvědčeni, že je to v naprostém pořádku.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 20:42:04    Odkaz na tento příspěvek  

ad Lsd bože........
Jste schopen pochopit to co je napsáno???
Myslím že ne, opravdu zbytečné vám dále cokoliv vysvětlovat. Větu vytrhnete z kontextu a reagujete na to, opravdu nevím, no raději snad nic.
Prostě ministerstvo by zastávalo názor co spoj to vůz.
A to by změnil jen soud.

Ono SA a Ostatní!! využívají, že v našem státě panuje právní chaos.
Jestliže je na jízdním řádu napsáno, že mezinárodní frekvence se nepřepravuje, tak kdyby totéž udělal dopravce třeba v Německu a přišlo se na to, tak je bez licence a několik let si ani neškrtne.
Jetliže na lince je zakázána vnitrostátní přeprava tak i s prominutím DCHČ pochopí, že tam nemá co dělat cestující, který si zaplatí vnitrostátní přepravu.
Ale fakt myslete si svůj názor věřím, že zde diskutující si na vás udělali názor.
Vše to celé totiž píšete jako žlutý Saman. Jiný důvod to nemá.
xxxMichalis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.33.136
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:06:33    Odkaz na tento příspěvek  

...sleduju to...a myslím si že jsem poměrně objektivní...co můžu říct, tak u toho Praha-Brno-Vídeň jde SA opravdu proti sobě...to musí uznat každý rozumný člověk...ale brát něco, co někdo řekl neformálně za stanovisko ministerstva...to opravdu nejde..pokud vím, žádný spor nebyl ani stanovisko ministerstva oficiální cestou nebylo vydáno...takže věc takto může fungovat než se objeví nějaký žalobce...do té doby, kde není žalobce, není ani soudce.....
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlozim se do toho.
Pred casem jsem jel Viden - Praha. IDOS jedna linnka, fyzicky se v Brne presedalo, takze nesla volit zidle. Pri sve vysce jsem v tom trochu stoural a bylo mi receno, ze cast sedadel Brno Praha je urcena pro linku Viden Praha.
Takze kdyz se cesta Viden Praha muze sestavat z pouziti 2 vozu, nevidim nejmensi problem v tom, aby se cesta Praha - Plzen sestavala z 1/2 (1/4) vozu Praha - Pariz. Jen jde o to, aby ten BUS zastavil na Zlicine (coz si myslim, ze kdyz ma volno a zajem tak udela). V opacnem pripade ma zakaznik smulu tak jako tak.
Kde je receno, ze fyzicky jeden BUS nemuze obslouzit vice spoju? To je jadro pudla. Dokud na toto nebude odpoved oprena o nejaky zakon, neni o cem diskutovat.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde je receno, ze fyzicky jeden BUS nemuze obslouzit vice spoju? Jistě, ale co když o tom v jízdním řádu není ani zmínka jako v tomto případě?
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde je receno, ze fyzicky jeden BUS nemuze obslouzit vice spoju?

proč ne ale kde je řečeno že to ten spoj hradí mezinarodní lnika která vas nevezme z prahy do plzně ani nahodou?!

Prostě nemá to v Jř linky 144101 co dělat nebo už jančura vede systém železničních jizdních řádu?ale dost nedokonalej.
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko:? Ale o tom zde již dobrých dvacet minut hovoříme, Mlho!
Já teda neznám situace kolem Brna a Vídně, ale jestli je v JŘ spoj Vídeň - Praha, tak bych čekal, že pojedu bez přestupu jedním busem. POkud to tak není, nic dopravcí nebrání v tom, aby třeba i v tomtéž jízdním řádu zařadil dva spoje ve vedlejších sloupcích, každý ve svém úseku. O tom, že jeden bus nemá obsluhovat dva souběžné spoje, tady je řeč dlouho a i když stanovisko soudruha z MD zde bylo prezentováno jako jeho odpověď na ústní dotaz, nepochybuji, že kdyby k tomu soudu došlo, bylo by to přesně tak..
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:45:28    Odkaz na tento příspěvek  

"Kde je receno, ze fyzicky jeden BUS nemuze obslouzit vice spoju?"
Zkuste na takovém spoji třeba v Německu, Rakousku převézt vnitrostátní cestující, když to budete mít zakázáno. Pokud na to přijdou tamní orgány s linkou se můžete rozloučit a jinou licenci nezískáte.
Pokud chápete tento text: Vnitrostátní přeprava je vyloučena, tak se nezlobte to znamená jediné, že tam nesmíte mít vnitrostátního cestujícího. Společnosti to porušují u nás jen proto že vědí že srátní správa u nás nefunguje jak má.
má to ještě jednu zajímavou poentu. Pokud vyjíždějí z jiného nástupiště musí bus zajet na obě nástupiště.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Je to trochu naopak. Spoj odjíždějící v 0:15 z Prahy zajišťuje 2 spoje, protože ten bus jede fyzicky až do Vídně (721309 Praha-Brno a 000032 Brno-Wien).

=================================================================
Spojení z: Praha [AB]
do: Wien [*A]
=================================================================
Odjezd 16.1.2010 5 hod 30 min, 363 km

Bus 721309 2

Praha [AB],,ÚAN Florenc 21 Odj. 0:15
Brno [BM],,Benešova tř.hotel GRAND Příj. 3:00
* dálkový autobus: Praha [AB],,ÚAN Florenc (odj. 0:15) -> Brno [BM],,Benešova tř.hotel GRAND (příj. 3:00)
* STUDENT AGENCY, s.r.o.; Brno; 841 101 101
--------------------------------------------------
Bus 000032 1

Brno [BM],,Benešova tř.hotel GRAND Odj. 3:05
Wien [*A],,Flughafen Wien Příj. 5:45
* mezinárodní autobus: Brno [BM],,Benešova tř.hotel GRAND (odj.
3:05) -> Wien [*A],,Flughafen Wien (příj. 5:45)
* STUDENT AGENCY, s.r.o.; Brno; 841 101 101
==================================================
(c) CHAPS spol. s r.o.; ČD-Telematika, a.s.
Data jsou garantována dopravci.
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: Zkuste na takovém spoji třeba v Německu, Rakousku převézt vnitrostátní cestující, když to budete mít zakázáno. Pokud na to přijdou tamní orgány s linkou se můžete rozloučit a jinou licenci nezískáte.

Ani v Německu, ani v Rakousku dálkové busové vnitrolinky prakticky až na vyjímky neexistují, takže tento stav ani nemůže nastat, skus najit jiný příklad, který je aspoň trochu reálný.

Prostě ministerstvo by zastávalo názor co spoj to vůz.

Já zatím vidím, že stávající stav evidentně MD už několik let nevadí, tak to zřejmě asi tak v rozporu s licencí, zákony, prováděcími vyhláškami.... nebude

Pokud chápete tento text: Vnitrostátní přeprava je vyloučena, tak se nezlobte to znamená jediné, že tam nesmíte mít vnitrostátního cestujícího. Společnosti to porušují u nás jen proto že vědí že srátní správa u nás nefunguje jak má.

Někde je řečeno, že je zakázáno dát jednomu busu 2 čísla linek? Ukaž mi kde,děkuji. Fráze o tvém a huplesovým "selském rozumu" neuznávám, chci fakta

Vše to celé totiž píšete jako žlutý Saman. Jiný důvod to nemá.

To je nějaká nová urážka v případě, že s tebou někdo nesouhlasí? Zní to trochu jako kdybys už k tématu nějak neměl co říct...
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd:ja se ptam proc je spoj v jizdnim řadu vnitro linky kdž nejde použit?!
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Ten spoj ve 23:55 z Prahy do Plzně přesto, že je uveden v jízdním řádu PROSTĚ VE SKUTEČNOSTI NEJEZDÍ.

Daný spoj přece jede, na bus se dají 2 čísla linek, to je někde zakázané? To že se to tobě nelíbí, prostě neznamená, že je něco v nepořádku nebo v rozporu s licencí. Pokud tedy tvrdíš že daný spoj nejede, obrať se na MD s podnětem a se sdělením, že si přeješ být informován o výsledku prošetření,ne? Pokud budeš své pocity sdělovat jenom zdejšímu fóru, nic tím nezměníš...
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: ja se ptam proc je spoj v jizdnim řadu vnitro linky kdž nejde použit?!

Vždyť spoj přece jde použít, já už ním dvakrát jel
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z prahy do plzne?
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: z prahy do plzne?

No ano!
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na bus se dají 2 čísla linek - Kde je tato skutečnost uvedena, není v poznámkách ani u jedné linky. Já se Vám jen snažím dokázat, že je něco v nepořádku, což Vy evidentně odmítáte uznat a zároveň jsem se zatím nedočkal ani odpovědi na moji otázku, jestli je tento stav podle Vás v pořádku.
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:58:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: na bus se dají 2 čísla linek - Kde je tato skutečnost uvedena, není v poznámkách ani u jedné linky.

Kde je řečeno, že o daném kroku musí být informace v jízdním řádu? Důležité je, že daný autobus jede a vzhledem k tomu, že stávající stav existuje několik let, evidentně nikomu nevadí a to že se to nelíbí tobě na dané věci nic nezmění...

zároveň jsem se zatím nedočkal ani odpovědi na moji otázku, jestli je tento stav podle Vás v pořádku.

Stávající stav je evidentně v pořádku, spoj přepravuje cestující, licence existuje několik let a přijde mi, že to celé vadí jenom tobě...

zatím tu stále slyšíme jenom názor, jak má co podle tebe být, ale už žádná fakta, achjo...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 23:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to vzdávám, to nemá cenu. HLAVOU ZEĎ NEPRORAZÍŠ

Pokud je evidentní matení cestujících naprosto v pořádku, protože SA je božský a neomylný dopravce, tak nemám co dodat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 23:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Lsd: s demagogií Vaší úrovně jsem se ještě nikdy nesetkal. Jakákoliv pravidla převrátíte nebo rozcupujete na kusy. Jestli pracujete někde na místě s významnou rozhodovací pravomocí, tak potěš koště. To asi musejí být vymalovaná rozhodnutí !

Už jsem málem začal pochybovat, jestli se dělá veřejná doprava pro lidi - s Vašimi názory teda jistě ne.
Taky to vzdávám, nemá to cenu. Dobrou noc.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 23:42:01    Odkaz na tento příspěvek  

AD LSD
tak pane Lsd 000039,000042,000195,000031,000540, - vše linky Student Agency a také pár jiných
000322,000323.
Stačí vám to? Na těchto linkách je vnitrostátní přeprava na území cizích států vyloučena.! Nečekám, že uznáte, že se mýlíte.
Já vám říkám že pokud by vám v Německu státní orgány našli že jste vzal cestujícího třeba z Franfurktu do Manheimu tak je to také zároveň váš poslední spoj linky. Od SA a ostatních je to svinstvo pokud to tak dělají a nemají to uvedeno na jízdním řádu. Ono to tam není z jednoho prostého důvodu. Jř totiž podléhá schválení správních orgánů a tady prostě jen tito prasečí dopravci prostě jen nechtějí se postarat o pořádek. Zajímavé když Sa vyhlašuje jak jí jde děsně o její cestující tak připustí takové zavádějíci informace.
Důvod je jednoduchý ono nejde o cestující, ale o vlastní zisk tak jako každému dopravci.
ad Lsd Saman no pokud to berete jako urážku, váš problém moje zbytečná starost.
ad Huples ani se vám nedivím, že jste už unaven. Lsd pořád opakuje něco co neobhájí.
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: Lsd pořád opakuje něco co neobhájí.

Já tě třeba požádal, aby si své tvrzení obhájil stanoviskem MD, tedy vydavatele licence a ono nic

Já vám říkám že pokud by vám v Německu státní orgány našli že jste vzal cestujícího třeba z Franfurktu do Manheimu tak je to také zároveň váš poslední spoj linky.

Ale na daném spoji Praha - Plzeň se přece jede pod licencí na vnitrostátní linku? To je zakázané přidělít jednomu autobusu 2 čísla linek? Proč by měli někoho přepravovat v německu bez licence a proč podle tebe už v rozporu s licencí zcela bez povšimnutí přepravují cesťáky z Prahy do Plzně několik let?
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda_6: Jakákoliv pravidla převrátíte nebo rozcupujete na kusy

Jaká "pravidla"? Oba pánové tu sdělují vlastní názor na věc a ty tomu říkáš pravidla?

Už jsem málem začal pochybovat, jestli se dělá veřejná doprava pro lidi - s Vašimi názory teda jistě ne.

Jako tomu výkřiku do tmy vůbec nerozumím, jaký to má smysl v diskuzi o vedení 2 spojů jedním busem???

Spíš to vypadá, že se ti prostě nelíbí konkurence tvého zaměstnavatele. Proč se teda neobrátíš s podnětem na MD, pokud myslíš že je současný stav v rozporu s vydanou licencí? Když s něčím nejsi spokojený, taky si jenom stěžuješ v hospodě u piva?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zajímavé jaká tu propukla debata, ale aniž by někdo uvedl smí se to/nesmí se to, tak se tu handrkujete dál. Žlutý anděl jen z neformální debaty ví, že to tak není možné, ale proč tedy nevedl formální debatu? Proč se nikdo z vás (kdo to řešíte) neobrátil na MD?
Obrat 2,2 miliardy kč (k 11.08.2009) skupiny Student Agency určitě předurčuje to, že bude skupina fixlovat nebo mást cestující. Ta už totiž své cestující má.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:39:43    Odkaz na tento příspěvek  

AD Lsd no vy jste opravdu síla. Prozradíte nám co je vaším občanským povoláním?
Překrucujete vše.
Já vám říkám že SA porušuje zákon pokud má v busu, kde je vyloučena vnitrostátní přeprava cestujíci, které přepravuje vnitrostátně! Pokud to nemá ošetřeno na Jř nelze to. Podívejte se Jř není jen pro cestující, ale takovým dokumentem dopravce, kde jsou i podmínky, které má schválené.
Pokud něco z toho nedodrží, poruší zákon.
To že tím jezdíte mě, ale vůbec nezajímá to totiž není meritem věci.
O stanovisko jsem požádal, ale myslíte, že vám odpoví za pět hodin v pátek? Až to stanovisko obdržím tak jej zveřejním, i když jste jej od Mazdy 6 již jednou četl, ale evidentně jste jej nepochopil. Začal jste se ohánět, že není oficialní. Ono myslíte, že při jednání o jiných věcech, kde je přítomno více lidí a jednají ba jiné téma tak je vhodné a slušné rušit jednání dotazy, které nejsou předmětem? To se ve slušné společnosti nedělá.
Jsem zvědav jestli po oficialním stanovisku poté se zde omluvíte za ty svoje bludy, nebo zase začnete tu svoji demagogii.
více se s vámi na toto téma nehodlám bavit, dokud neobdržím stanovisko Mdcr. Nemá to totiž cenu omíláte svoje pocity proti faktům.

Škoda že náš zdejší investigativní novinář Pan Sůra! se takového téma nechytne. Nechytne protože by mohl poškodit SA což nedopustí. Ale zase by ukázal svoji nezávislost která evidentně chybí v jeho bulvárních a nepravdivých článcích.
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd: Tak mě třeba to taky vadí. Sice nevím, jestli v dohledné době budu potřebovat jet z Prahy do Plzně zrovna o půlnoci (a spíš předpokládám, že ne), ale právě v tuhle dobu bych chtěla mít to, na čem SA staví svou image, co všude prezentuje jako svojí výhodu - jistotu rezervovaného místa. Když přijdu odpoledne v 16h na autobus a on bude plný, tak si nějakou stravitelnou dobu počkám na další a mám navíc dost času si na ten další spoj místo rezervovat. Ale zůstat stát na nádraží o půlnoci, to teda fakt nechci. Jenže zrovna na tenhle "nenahraditelný" spoj nejde udělat rezervace.
V odpolední špičce je mi rezervace na obtíž, chci přijít, až mi to vyjde, a ne plánovat, v kolik stihnout metro, aby mi neujel rezervovaný autobus, nebo na něj zbytečně čekat, když skončím dřív. Ale o půlnoci, na jediný spoj široko daleko, bych si ráda rezervaci udělala (a zvlášť v tom případě, kdy ten samý vůz jede mezinárodní linku, to fakt nedokážu odhadnout, jak moc bude obsazený).
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se pokusím nějak nastínit jak celý systém funguje z pohledu co jsem viděl a co je tu kritizováno:

Z Prahy do Plzně jsou cestující půlnočním spojem přepraveni některou z mezinárodních linek, pro PHA - Plzeň má SA licenci,pod kterou poté přepraví cestující a vydá lístek. Ve výsledku má prostě autobus 2 čísla linek. Pokud by se někdo do spoje Praha - Plzeň ve 23:55 nedostal, je to asi tak stejné, jako kdyby se nedostal do jakkékoliv jiné linky bez přepravy na stání s plnou rezervací. Třeba dneska by se ale bez problémů dostal a to je pátek kde by měla být relativně nejvyšší frekvence cestujících. Spíš by to chtělo závazné stavisko MD, které jako vydavatel licence může při podnětu podat.
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd: A teda označit jednoznačný výrok ředitele odboru veřejné dopravy MD ČR k věci, která je přímo v jeho kompetenci, za slint, to je solidní urážka.
Až do přečtení toho příspěvku jsem vás považovala za normálního člověka, s jehož názory třeba nesouhlasím, ale diskutuje na celkem přijatelné úrovni ... bejvávalo ...
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 00:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veverka: Jo to je pravda, ale zrovna tento spoj je zcela minimálně využívaný. Pokud přece na nějaký spoj nejde udělat rezervace, tak se na něj nejde spoléhat,ne? Teď už je to irelevatní, ale svojí dobou bylo skoro nemožné jet v neděli spojem UH - Praha bez předchozí rezervace. Přece jenom bych řekl, že stávající situace je z pohledu cestujícího lepší. V naprosté většině případů odjede bez rezervace a jako samostatný autobus by daný spoj nikdy nemohl jet s ohledem na maximálně pár cesťáku co linku využívají

A teda označit jednoznačný výrok ředitele odboru veřejné dopravy MD ČR k věci, která je přímo v jeho kompetenci, za slint, to je solidní urážka.
Až do přečtení toho příspěvku jsem vás považovala za normálního člověka, s jehož názory třeba nesouhlasím, ale diskutuje na celkem přijatelné úrovni ... bejvávalo ...


Tomuhle zas říkám já demagogie, netřeba komentáře... Přečtí si to prosím znovu pořádně:
Takže nějaký názor z neformální diskuze se zaměstnancem MD je oficiálním stanoviskem MD, je tedy nad správním řízením a zároveň tento neformální názor z nějaké diskuze může změnit soud? To už jsou fakt s prominutím slinty!


(Příspěvek byl editován uživatelem lsd.)
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: Skus trochu v klidu... Nebuď tak impulsivní

A jestli můžeš, tak sem naskenuj daný podnět, ať víme o čem je řeč,dík.

Myslím, že tu nejsme abychom se rozebírali navzájem. Na povolání by ses zeptal i někoho kdo s tebou souhlasí? Nevím jaký to má vliv na můj názor...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lsd: Omlouvám se předem za silná slova, ale Vy si asi vážně sedíte na vedení! O příspěvek výše Vám Veverka velmi jasně a výstižně vysvětlila, jaký je rozdíl mezi obsazeným dením spojem, ke kterému existuje hromada alternativ a "půlnočním expresem", k němuž alternativa není, a to ani vlak! A Vy hned pod to napíšete takový blábol, jako že je-li půlnoční spoj obsazen, je to stejné jakoby byl vyprodán jakýkoli jiný spoj. Já už se asi budu jen tiše smát, toto vážně nemá význam.
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, chápu, jak to bylo myšleno, ale až po několika přečteních, po prvním to vyzní trochu jinak.

A stejně si myslím, že ignorovat a zavrhovat názor osoby asi nejvíc kompetentní, byť nebyl vydán jako oficiální stanovisko, není nejlepší argument do diskuze.
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jednou - souhlas s Huplesem - je dost velký rozdíl mezi plně rezervovaným spojem, který jsem si nerezervovala z vlastní blbosti (a ke kterému je dost alternativ) a spojem (bez alternativ), který si rezervovat nemůžu, ani kdybych se rozkrájela.
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: A čím je zrovna spoj Praha - Plzeň tak mimořádný, že se nesmí stát, že by byl vyprodaný? Tím že je poslední? Takže jako nemá jezdit vůbec? Žádný dopravce ti dneska už na opravdové dálkové lince negarantuje, že se bez předchozí rezervace dostaneš dovnitř, přeprava na stojáka je dneska už spíš vyjímkou než pravidlem (konečně!!!). Když se nedostaneš do posledních 2 nedělních busů Jihlava - Praha, tak máš smůlu a taky ti nikdo negarantuje, že se vejdeš dovnitř
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veverka: Žádný názor neignoruju, ale chci věci hodnotit v souvislostech. Neformální názor zaměstnance MD a "selský rozum" versus několik let otevřeně existující stav u více dopravců a žádná podpora tvrzení například kde je konkrétně zakázáno vedení jednoho busu zároveň pod číslem mezinárodní a vnitro linky. Takže pak si udělám názor takový jaký mám...

A ještě jednou - souhlas s Huplesem - je dost velký rozdíl mezi plně rezervovaným spojem, který jsem si nerezervovala z vlastní blbosti (a ke kterému je dost alternativ) a spojem (bez alternativ), který si rezervovat nemůžu, ani kdybych se rozkrájela.

To je plný souhlas. Jenom bych podoknul, že bych se třeba na spoj, na který mi není umožněna rezervace asi nespolehnul. Daný spoj je vlastně označen jako trvale vyprodaný, hm zajímavý způsob jak ze své linky dostat maximum Tady bych se spíš zeptal, co je lepší, jestli žádný půlnoční spoj Praha - Plzeň nebo že někdo několikrát do roka nebude přepraven busem, který je ale už dopředu označen jako vyprodaný?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LSD: VY si snad na tom vedení nesedíte, ale stojíte autobusem. To jako že když Vás nevezmne bus o půlnoci, jste stejně v pohodě jako když Vás nevezme v 16 hodin? Ale to je jen lidská stránka, kdybyste byl ochoten přijmout cizí názor i přesto, že není pozitivní pro SA, musem byste uznat i ten právní. Prostě pokud obsluhuju vnitrostátní spoj a mezinárodní s vyloučenou vnitrostátní přepravou jedním busem, tak přepravou cestujících z Prahy do Plzně jednoznačně zákon porušuju, myslete a říkejte si o stanoviscích lidí z MD co chcete. Když Vás zastaví přepravní kontrola (já vím, dnes spíš teorie), jak vysvětlíte ve voze mezinárodní linky, že vezete lidi do Plzně? Argument, že jedete po jiné lince, je výsměchem zákonu, to Vám nemůže sežrat sebevětší blb kontrolor, i kdyby úředník MD nikdy nevydal závazné stanovisko. Jak v autobuse rozlišíte ty dvě linky? Vlevo a vpravo podle sedadel? Když si budete tímto způsobem vysvětlovat zákon jako cestující, můžete se SA jet plzeňským busem z Florence na Zličín a požadovat, aby Vás vzali na opencard, protože v té trase a době jezdí PID??? Příklad nepochybně extrémní, ale stejně blbý jako Vaše tvrdohlavé hájení souběhu dvou spojů SA v jednom buse. Jen teď, prosím, nerozebírejte to, že v trase a zastávkách SA nejede PID přesně a že SA končí na Zličíně a podobné zástupné kraviny, kterými vždy odrážíte naše názory.

A ještě jeden argument, víceméně okrajový, ale jen v tomto případě. POkud uvedete, že jste ujel dva spoje, ale reálně ujedete kilometry pouze jednoho, obávám se, že při troše špatné vůle by se to dalo vzít i jako zkreslování účetnictví...kde je mzda, kde je nafta, kde je mýto, kde to má kdo zapracováno v turnusu a oběhu vozů, podle čeho se řídí odpočinek řidiče, když někdo jede spoj, který nejede?

Co když budu mít dva spoje třeba 15 minut po sobě (to se určitě dá v JŘ najít u jednoho dopravce) a pojedu je jedním busem s poukazem na to, že podle okolností je to ten první zpožděný nebo ten druhý? Když tohle uděláte v ZDO, budete brát dvojí dotaci!!! A zase neargumentujte tím, že SA dotace nebere, bavíme se o principu a tohle samo o sobě je absolutně dostatečný důvod na to, aby ten souběh byl porušením zákona...Pak taky ještě existují nějaké statistiky, kam dopravce dodává data o ujetých kilometrech...Co tam dodává SA?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LSD: Vy nejste Sůra na rozdíl od Euroflyera, Vy jste David Rath! Pak ještě doktor Goebbels byl schopen takové demagogie...tady je fakt diskuse zbytečná...Vy vůbec nejdete po podstatě věci, chytáte za pysk každého v nejnepodstatnějším detailu a po něm se vozíte.

Jestli Vám připadá jako OK způsob zacházení SA s cestujícími způsob myšlení, který jste ukázal v posledním příspěvku, tak díky, Vás bych chtěl do vedení firmy, která je na přízni zákazníků závislá. Když už jste hluchý k zákonům, zkuste se vžít do pocitu cestujícího jako Veverka, protože takhle musí uvažovat seriózní podnikatel..Tak jako vy uva}žovalo ČSAD za totáče...