K-report
 

Archiv do 24. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 24. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 23:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio: Žhavé roury ale už pravidelně nejezdí, ale je pravda, že jich spousty stojí po muzeích a spolcích.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 23:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: ale jezdí žhavé roury enhanced
Dokonce jsou v turnusu: http://www.zelpage.cz/razeni/10/vlaky/cd-1402
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 01:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Negrelli:
Jenže je tu takový hezký precedens z Dánska, kde EU rychle s takto pochybnými smlouvami zatočilo. A to se asi (a žádnou radost z toho nemám) stane i u nás. Pak se těch supů slétne více.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 08:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo,ať si pan Jančura jezdí,ale jestli bude jezdit jako OKD,např to co předvedli chlapci minulí týden,tak se nebudu zdráhat a vše budu hlásit na DI,sám,ne prostřednictvím zaměstnavatele
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 09:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, házejte mu co nejvíce klacky pod nohy, však ČD je firma, která vás všechny miluje.Konečně by se to tu mohlo hnout k lepšímu, ale šotoušstvo nedá na ČD dopustit, jak tak koukám.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 09:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono: takže ty jsi pro,aby se přestali dodržovat předpisy a pravidla,jo?Fajn,ale od toho já dávám ruce pryč.Stejně mu jde jenom o to,zlikvidovat konkureci,vždyť už jenom v tom článku lžou jako když tisknou.Kdepak asi vzali tak zkušené strojvedoucí?Kterej náš strojvedoucí DLOUHODOBĚ jezdí na nejmodernějších motorových soupravách.A jak je možné bez dotace jezdit dlouhodobě za 5 korun?To vynalezl perpetum mobile?Nebo si ty prachy tiskne sám?Jak může být někdo tak naivní a naletět takovém zloději
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 09:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Výp: představte si, že motorové vozy řady 642 jezdí v ČR již od roku 2000. Dále v tiskové zprávě sám RJ uvedl, že ho tahle sranda bude stát 10 mil. Kč a protože jde o jeho peníze, nic mě na tom nepohoršuje. My taky od roku 2004 provozujeme osobní linku do Liberce bez dotací, taky si ty prachy na to tiskneme.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 10:10:42    Odkaz na tento příspěvek  

No výstavka bude prej putovní ..
jk bez registrace
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 10:33:29    Odkaz na tento příspěvek  

Výp:
1) Jak RJ porušuje pravidla a předpisy? (nepočítám-li pravidlo, že jediným dopravcem smějí být ČD a předpis "nikdy se to tak nedělalo").
2) Kde vezmou ČD zkušené strojvedoucí pro jimi plánované Stadlery a třeba řadu 380?
3) Chápete, že jde o reklamní akci, proto je jízdné jen symbolické?
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: mám taky hlásit na Ústav pro jazyk český, že neumíte česky? Viz slovo minulí a chybějící mezery za čárkami...
Nebudu to dělat - je to váš příspěvek a o vás i vypovídá. Akce pana Jančury vypovídá zas o něm. Nezáviďte.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9518
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já jsem jenom zvědavej, jestli jančurovo fírové budou jezdit stejně prasácky, jako jeho a-busy nebo bude jančura strašně přeqapenej, že na dráze nelze srát na předpisy tak, jako na silnici.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bobo: Záleží, kde je vezmme, jestli ex ČD a spol. nebo si "někde" splaší nový mladý. Vyhodnocování rychloměrů snad příšluší dopravci, takže dokud se nebude starat DI/DÚ, bude to asi v pohodě.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo to popsal přesně
Ad Zlámalík:klidně to nahlaste,to není nutnost přesně umět česky,ale předpisy SŽDC je něco jiného.GJW,OKD,Unipetrol dávají jasně najevo,že je to pro ně cár papíru.A Jančura bude ještě horší,viz na silnicích
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte pravdu, kontrola proužků, pokud se nic nestane, je věcí dopravce. V dávné době, kdy "Jizerská dráha" byla provozována firmou GJW, taky fírové v pohodě překračovali rychlost, neb je "nikdo" nekontroloval. A byli to fírové, kteří před tím jezdili u ČD, Když se pak ta trať vrátila zpět pod ČD, tak už si to překročení rychlosti žádný z nich nedovolil.
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: s ČD na věčné časy a nikdy jinak, že? V ušmudlaném Bétéčku, které netopí, nebo trakařem 814. Co myslíte, dá normální cestující přednost výše uvedenému, nebo Desiru?
Osobně jsem SA autobusy nikdy nejel a některé metody této firmy jsou přinejmenším na pováženou, ale je zajímavé, že hysterické výlevy zde čteme téméř výhradně od zaměstnanců ČD? Prostě přiznejte, že se Jančury bojíte, protože jste nevěřili, že na koleje vyjede. S lepšími vozidly, s lepšími službami. V tomhle mu fandím, pokud ovšem nepředvede podobný dumping jako např. když začal jezdit do Liberce za korunu. Papíry na Desiro má kdejaký fíra z okolí Chomutova, K. Varů, Chebu... Osobně znám tedy jen jednoho, nyní kargonauta.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přece si Janžura nebude platit člověka, který bude proužky kontrolovat, to by měl náklady navíc. A až některý fíra překročením rychlosti něco podělá, tak ho pak na hodinu vyhodí, neb on porušil pravidla. Před vratama mu stojí zástup jiných......Ono si je třeba uvědomit, že třeba překročení traťové rychlosti, nebo rychlosti při jízdě do "odbočky" až od krajní výhybky a ne od vjezdového návěstidla, taky může vést k tomu, že projede otevřené závory ....... A mnoho dalších věcí ...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.43.92
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:55:10    Odkaz na tento příspěvek  

Nešlo snad ani o to, že by Jančura hodlal při provozu svých vlaků co svět neviděl (sliboval Rail Jet, hle a ono obyčejné žluté Desiro) nějaká pravidla, nebo snad přijel s nehomologovaným vozidlem. Kolega Výp zmínil jakousi záležitost s OKD, o úderných oddílech SA nepadlo ani slovo...

Nicméně zmíněný článek pojednávající o Student Agency na kolejích, to chce přecedit přes víko od kanálu...hlavně stovky bývalých zaměstnanců ČD, co přešly do SA, bych chtěl vidět. Je možné, že jeden přeběhlý manažer vydá (platem) za stovku fírů, ale ten Desira asi řidit nebude...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Michal Ř: Pujčit si pár vlaku na předváděcí jízdy, to není problém, ale pronajmout si cca 50 vozidel na deset let, to už asi tak jednoduchý nebude. Kdyby to tak jednoduché bylo, myslíte si, že by to už Žaluda neudělal ?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4065
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před vratama mu stojí zástup jiných...

Myslíš, že mu bude stát před vratama zástup hotových fírů se všemi zkouškami? Pokud ne, vychovat fíru nového je obrovská investice a hodně času.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 12:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal Ř:Ale on udělá přesně tohle,zničit konkurenci a pak sníží počet spojů.Dělá to pořád,nevím proč na kolejích by to mělo jinak.To jediné mi na něm vadí,jinak proti konkurenci nic nemám,já stejně budu zaměstnanec SŽDC,takže práci mi to stát nebude.Auto mám,takže v tom problém nevidím,jezdit s nima nebudu.Ze strachu o svoji bezpečnost.Mimochodem,v pardubickém kraji měl Jančura údajně říct,Já vám to taky za ty peníze odjezdím,ale počet spojů klesne o 20%.No a lidi na vesnici mají smůlu
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 12:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě o těch 20% snížené náklady, co Janžura nabízí, jsou ty večerní a víkendové spoje na vesnice ....
Pavel_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zničit konkurenci a pak sníží počet spojů.
Jančura chtěl přece provozovat dotovanou regionální dopravu na základě objednávky krajů. Co si kraj objedná, to odjezdí. On nerozhoduje o tom co a kdy pojede. A když řekne, že za ty peníze je schopen odjezdit o 20% méně, je to jeho riziko- vyhraje dopravce, který zvládne zakázku celou.
Fotogalerie na ALOU
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1882
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zaslechl jsem, že cosi chystají proti Jančurovi příští týden na té trase u Ústí, že snad proti němu na linku U1 nasadí ešusy, ale je to z agentury JPP, takže těžko soudit.

Nazvěme to správnými slovy - konkurenční boj. Na českých kolejích naprosto nevídaná věc.

Boblicku, mohl bys o tom Dánsku pohovořit šířeji, pokud možno i s odkazy na zdroje informací?

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:36:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Ale on udělá přesně tohle,zničit konkurenci a pak sníží počet spojů.Dělá to pořád,

Závist je hrozná nemoc. Kde v poslední době zničil konkurenci a snížil počet spojů? Co vím, tak v poslední době navýšil spoje Brno - Ostrava a Praha - ČK + zavedl novou linku do HK.

Už je to jen o otřepané frázi a ty výše citovaná slova nemají žádný význam. Škoda diskuze...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6612
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_v:
Přesně tak.

Výlevy některých nejmenovaných diskutujících jsou opravdu těžko pochopitelné a skutečně za nimi (alespoň já) vidím jen závist, strach o "nohy v teple" a paragraf 1.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se zeptám trošku jinak: Pojede žluté desiro,něco se vymastí a pokazí se,je to jenom stroj.Zůstane stát ne jedné ze dvou kolejí a kdo ho odtáhne nebo uklidí?ČD?Dost pochybuju.Cargo?To už nepomáhá ani ČD.Tak kdo?A bude hodně zavazet,přeložené křižování,opět zpoždění,nervní cestující,nervní výpravčí.Já nechci slyšet,kdy a kde bude jezdit,já jako výpravčí chci znát odpovědi na mé otázky.A toho pan Jančura není schopen,on to bude řešit až problém nastane.A to bude pozdě.A pro některé inteligenty,já nemám strach o práci,zatím nikdo nevymyslel jak jezdit bez výpravčích,nebo dispečerů DOZ
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4066
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 14:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro odklizení chcíplotiny z trati a zprůjezdnění (a zejména, hrozí-li nebezpečí/ztráty z prodlení) se vždy použije nejbližší dostupný vozidlo bez odledu na to, jestli patří Tondovi nebo Frantovi, pak si to mezi sebou případně vyúčtujou. Aspoň mi to takhle bylo jednou vysvětleno.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 14:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při neschopnosti na trati ho odtáhne první z dopravců, který bude na uvolnění tratě čekat a to do nejbližší stanice. dále už to je starostí dopravce, s kým se domluví. Bude-li vozidlo neschopné odtahu z tratě, vyhlásí se NAD, počká se na nehodové prostředky. Ostatně stejný postup platí pro vlaky všech dopravců, takže byste jej měl znát.
Pronajmout si na 10 let 50 vozidel taky není sebemenší problém, spíše ještě menší než ty 2 Desira na 4 měsíce. Problém je v tom, že v této republice až na nepodstatné výjimky z minula má nárok na desetiletou smlouvu pouze jeden dopravce. Takže plivete trochu mimo.
ad 749 241: Jančura nikdy nesliboval Rail Jet, o tom mluví pouze ČD. Trošku si to pletete. Sliboval expresní jednotky na bási Siemens Desiro Main Line. A v dnešní době dotování i IC, EC fakt není rozumné podnikat v železniční osobní dopravě za vlastní prachy. Ten polštář cca 120,- Kč od km se fakt blbě vyrovnává, ještě k tomu v podmínkách přidělování kapacity, kdy dotovaná doprava má přednost.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 18:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale to je M262.1 . A navíc prý valem ubývají. Jinak na Ramzovou kvůli nim fakt nejedu.
RegioShuttle má být představeno cca do měsíce.
Nazvěme to správnými slovy - konkurenční boj. Na českých kolejích naprosto nevídaná věc
Ono to závisí na více věcech - hlavně kdo má kde správně nastrkané a zaplacené lidi při tvorbě GVD (zaplnění patřičných časových období) a praktikách na stavědlech při mimořádnostech. Koleje jsou stále jen jedny a předjíždět nelze (čímž už někde trpí náklady).
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 19:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Neuvěřitelná zabedněnost... Vy jste volič ČSSD,že?
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 19:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38+Petr Šimral: neodtáhne ho nikdo,radši se zajistí autobusy.To je dnešní normální praxe.Zažil jsem chcíplej rychlík a měl jít na to cargo peršan z nexu.Byl vyvěšen,nachystán a pak stop,nic,nemáme mašiny.Po dlouhých dohadech se na to dala ř.122 která stála vedle ve stanici,takže další prodleva.Když nepomůže dcera matce,žluťáskům nepomůže tuplem nikdo.A bude následovat to,co jsem psal
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 19:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagell: nejsem
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 19:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Tak potom nechápu, kde ve vás pramení ta zloba, nebo snad závist. Já taky nevím, a neumím si představit, co Jančura přesně dokáže. Fandím mu, stejně jako ostatním soukromým dopravcům, kteří rozčeří ten smradlavej rybník. ČD se mohly ukázat od revoluce už 20 let. Za tu dobu ale nedokázaly nic moc, kromě patlání starých vraků modrou barvou. A porušování předpisů? To jste u ČD nikdy nezažil?
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 19:46:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagl:kdyby to byl kdokoli jinej,než ten podvodník a zloděj,tak budiž.Jak jsem napsal,mě je jedno komu postavím vlakovou cestu.Mě se nelíbí co Jančura dělal a dělá.Nepovažuju to za ponikání ale za hajzlárnu.Takhle ponikat může jen u nás,všude jinde by mu to neprošlo.A porušení předpisů?Ano,zažil a kdo to udělal,tak u dráhy není,je u soukromníků,těm,jak jsem napsal,předpisy nic neříkají
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 19:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Tak to halt vidíme každej jinak. Já bych si bez důkazů ale nedovolil o někom napsat, že je zloděj.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 20:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagell: není problém sehnat důkazy,problém je něco s nima udělat,u nás.Už jenom ty články,když si přečtete,to snad ani nemůže myslet vážně.Pomlouvat kdekoho,vyhrožovat Bruselem,to mu jde.Ale normálně,slušně,čestně podnikat,to on neumí.Mě jde jenom o bezpečnost cestujících a sám se nechci dostat do problémů,díky nějakému rádoby dopravci.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4067
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 20:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neodtáhne ho nikdo,radši se zajistí autobusy.To je dnešní normální praxe.Zažil jsem chcíplej rychlík a měl jít na to cargo peršan z nexu.Byl vyvěšen,nachystán a pak stop,nic,nemáme mašiny.Po dlouhých dohadech se na to dala ř.122 která stála vedle ve stanici,takže další prodleva. Když nepomůže dcera matce,žluťáskům nepomůže tuplem nikdo.A bude následovat to,co jsem psal

Já nemluvím o zajištění NAD za chcíplej vlak, ale o stažení chcíplotiny z trati do stanice. Tam by mělo jít bez debaty nasadit první pojízdnej kýbl, co je po ruce.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: to je logika,která platila.Bohužel praxe je občas jiná,stále častěji.Chápu soukromník-ČD nebo opačně,ale matka-dcera?Jak jsem napsal,zažil jsem.A bude hůř
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6613
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp:
normálně,slušně,čestně podnikat,to on neumí
Pokud mu to ale (a nejen jemu) stát a územní samospráva neumožňuje, tak nemůže a ani se až tak nedivím, že není zticha.
Vy tady hlavně hledáte důvody, proč to nejde. Nemělo by to být naopak?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:jestli myslíte ,že slušné podnikání je jezdit za 1 kč tak dlouho,že konkurence zkrachuje,jenom proto,že si to můžu dovolit,no nezlobte se na mě,ale spadáte do stejného pytle podvodníků.Neberte to jako urážku.To by mělo být zákonem zakázáno,to není podníkání ale lumpárna
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9218
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp:
Ztotožnuji se s Vašimi názory na Jančuru, ale holt je tady neúnosné zhltat jinačí názor než většiny...bohužel..
Ale s čím nemohu souhlasit je to, že dcera matce nepomáhá...už dvakrát jsem na příkaz dispečera vezl zdechlé vlaky ČD.Prvně rychlík z Čáslavi do Brna (náklad jsem v Čáslavi nechal stát) a podruhé z Křižanova osobní do Brna (náklad jsem též odstavoval ve stanici)...ze začátku se proti tomu mohl strojvedoucí ohradit, že nemá podepsané vyhlášky ČD tak nemusí vědět kde kdy a jak zastavit, ale dnes už by člověk neodvežením patřičného vlaku mohl mít i problémy...i bez těch jejich vyhlášek, zvláštní, ale je to tak..
Mě osobně to problém nedělá, aspoň si člověk po delší době vyzkouší, jak se s osobníma vůbec jezdí..
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: jestli myslíte ,že slušné podnikání je jezdit za 1 kč tak dlouho,že konkurence zkrachuje,jenom proto,že si to můžu dovolit,no nezlobte se na mě,ale spadáte do stejného pytle podvodníků.Neberte to jako urážku.To by mělo být zákonem zakázáno,to není podníkání ale lumpárna
Pokud se nemýlím, tak s tímto postupem na železnici začala společnost České dráhy s cenou 17Kč/km při jistém výběrovém řizení na rychlíky.
trumbera
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.198.108
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:31:55    Odkaz na tento příspěvek  

Když zde čtu o té 1 kč z Prahy do Liberce, nebyla to náhodou reakce na omezení vjezdu autobusů SA na liberecké autobusové nádraží? Nevím, jen se ptám. Samotného by mě to zajímalo.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 23:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě by mne zajímalo, kde na tu parádu Jančura bere. Není zas tak velká firma, aby mohl vyhodit z okna jen tak 10 mega. Za to má jeden a kousek nového autobusu, a těch zas ročně tolik nekupuje, aby se ta ztráta jen tak "rozpočítala". Navíc při jeho víceméně nákladových cenách. Otazníků je zde docela dost.

Další problém vidím v tom, že z toho dělá pro lidi kolotoč. Teď si bude kde kdo myslet, jak je ta železniční doprava vlastně levná a za málo peněz je hodně muziky. To bohužel není a nebude pravda. Železniční doprava je drahá fest a to už ať ve verzi M262+020, nebo 1x Desiro.

Uvidíme, jak tahle epizodka dopadne. Zatím vsadil na jistotu, Desira by toto zvládnout měla.
A předpokládám, že pomalu pochopí, jaký je rozdíl mezi udržováním a provozováním busů na plácku za barákem a tímtéž na kolejích..
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 00:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: jestli myslíte ,že slušné podnikání je jezdit za 1 kč tak dlouho,že konkurence zkrachuje,jenom proto,že si to můžu dovolit,

Jen žasnu, jak umíte krásně fabulovat. SA jezdila za 1kč Liberec z jednoho velmi prostého důvodu, nemohla na AN. Co takhle přidat i druhou stránku věci a to je ČSAD Liberec, která neumožnila SA vjezd na AN. A teď se možná podržte, ale komu myslíte že dal pokutu Úřad pro hospodářskou soutěž? No přece ČSAD Liberec za zneužití svého monopolního postavení. Pokuta činila 2 minliony.
Lze vyhledat např. zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Student_Agency

Takže opět trapný argument, gratulujeme.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 08:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Ale nezapomeň, že Desiro má s M262.0 a Balmem údržbově společného v podstatě jen soustružení dvojkolí. Jinak je to úplně o něčem jiném a spíš se to blíží Jančurovým žlutým autobusům. To dost lidí od dráhy nechce vidět, ani slyšet. Železniční doprava sama od sebe není drahá, poplatek za dopravní cestu v případě osobního vlaku zas tak velkou položku nehraje, plat řidiče autobusu a strojvedoucího je pro jednoduchost zhruba stejný, ale pořizovací náklady na autobus jsou řádově nižší, než na Desiro.


Jelikož je potřeba také průvodčího tak i z toho plyne že uvažovat o vlaku tam, kde se nenaplní ani jeden standartní dvanáctimetrový autobus, je nesmysl. To také mnoho lidí nechce pochopit.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 08:14:51    Odkaz na tento příspěvek  

jaký je rozdíl mezi udržováním a provozováním busů na plácku za barákem a tímtéž na kolejích
Jaký je rozdíl mezi udržováním busů v garážích a tímtéž v depu? Jaký je rozdíl mezi udržováním busu autorizovaným servisem a udržováním tímtéž na kolejích jiným autorizovaným servisem? Myslím, že pochopit by to potřebovali spíš různí Atmáci :-)}
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 10:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Je sice pravda, že 830 je továrna na práci, ale je už dávno odepsaná. Z Desira běží dost slušné odpisy, resp. se platí leasing. Už jsem se snažil tuhle situaci vysvětlit na příkladu Herkula vs. 754 v Plzni, leč většina lidí toto stále nevidí.

K poznámce T.H. - kdyby se měla osobní doprava provozovat Tebou popsaným systémem (pronajaté soupravy s autorizovaným servisem), tak se pohybujeme v cenových relacích skoro o řád vyšších..
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 10:41:07    Odkaz na tento příspěvek  

kdyby se měla osobní doprava provozovat Tebou popsaným systémem (pronajaté soupravy s autorizovaným servisem), tak se pohybujeme v cenových relacích skoro o řád vyšších
Za prvé si netykáme a za druhé asi teda ti "vlastní" dílenští chodí do práce zadarmo, budovy vyrostly jen díky hustému zalévání a vercajk v nich vyklíčil zjara, svítit a topit se v nich nemusí... nebo proč by měl být autorizovaný servis placený jen za čistou odvedenou práci řádově dražší?

P.S. "Pronajaté soupravy s autorizovaným servisem" mi samozřejmě podsouváte, asi váš duševní obzor na jinou kombinaci nestačí. Ale auto taky nemusím mít pronajaté jen proto, že ho servisuji v autorizovaném servisu a neležím pod ním každý týden celý víkend s kladivem a šroubovákem.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 10:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud si dobře pamatuju . tak za nějakých problemů s trolejí u Č. Třebové přetahoval rychlíky bez problémů Unipetrol
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 10:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Za prvé si netykáme

Mohl jsi hned v prvním příspěvku napsat, že jsi jeden z těch, který zde diskutuje, aby mohl ostatní jen ponižovat a zvyšovat si na nich svoje skvělé a pěčlivě pěstěné ego.
Přeji příjemný víkend plný dalších podobných příspěvků.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

i u nás byla smlouvou s OKD sjednána dohoda, že v případě poruchy TV bylo možno stáhnout si od nich nezávislou LV. nikdy se to však nestačilo použít
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:09:06    Odkaz na tento příspěvek  

No, tak argumenty vám došly hodně rychle a o řádové drahosti autorizovaného servisu se teda nejspíš už nic nedozvíme...
Prozradím vám sladké tajemství, a sice že Alpha Trains nejsou debilové a nehodlají si ničit drahá vozidla údržbou "na plácku za barákem", ale servisují je podle předepsaných udržovacích plánů autorizovanou firmou v Německu. U dvou kusů vozidel je to zdaleka nejlevnější řešení, a to řádově :-).
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Jenže Herkules v naprosté většině případů zastane práci za dvě 754. A nejen v tom je ten rozdíl. Také spolehlivost údržbová náročnost je někde jinde, mohu ho poslat třeba 1000 km daleko od depa a nemusím trnout hrůzou, že na něm něco odejde a bude mi ho muset přitáhnout nehodový vlak (závada typu zadřené tlapové ložisko), taktéž nemusím mít strojvedoucího a schopného mechanika v jedné osobě (dnes už skoro vymřeli), aby krom řízení také bedlivě sledoval, co se ve strojovně děje a v případě nějaké odchylky včas zasáhl, atd.. 754 není není špatný stroj, jen je dělán do zcela jiných podmínek, než které na dráze dnes panují. Ano, na ČD ještě dožívají staré časy ČSD, ale je otázka, jak dlouho to bude ještě trvat..........
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se nemýlím, tak s tímto postupem na železnici začala společnost České dráhy s cenou 17Kč/km při jistém výběrovém řizení na rychlíky

Toto nezapadá do černobílého vidění světa některých diskutérů.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
crocodille
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.218.2
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:32:16    Odkaz na tento příspěvek  

Jančurův vlak přilákal na "uspanou" trať davy. Cestující museli i stát
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Nedošly, kdyby sis pečlivě přečetl můj příspěvěk No. 1863, tak by ses dozvěděl, že jsem psal o provozování osobní dopravy obecně, nikoliv o tom kolotoči, co tu bude pár měsíců RJ předvádět. V jeho případě je pochopitelně toto nejlevnější, o tom žádná.
Sám však píšeš, že nehodlají si ničit drahá vozidla údržbou "na plácku za barákem" - co by tedy RJ dělal, kdyby měl provozovat regionální dopravu v celém kraji, nebo dokonce ve více? Stále by mu na to stačily současné prostředky od kraje?

Mě to připadá, že si to každý představuje jako Hurvínek válku a baští nesmysly plozené RJ. Koupíme nová moderní vozidla, jízdné bude levnější, kraj ještě ušetří a všichni budou spokojeni . Proč to tedy zatím nikdo neudělal? Proč jezdí, nebo donedávna jezdili, soukromí dopravci v (sakra bohaté!) Itálii s vozidly z meziválečného období? Proč jezdí RailTrans na severu se starými Šinobusy? Kde je podle Tebe ta chyba? Nebude to náhodou tím, že je to levnější?

Bram: Ano, tohle přesně jsem psal tehdy do plzeňské diskuze, že se Herkules vyplatí ve Vámi vyjmenovaných případech. Ovšem ne na podřadných vlacích Pz - Reich.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč to zatím nikdo neudělal? protože škodovka umí české dráhy a české dráhy umí kraje a ministerstvo dopravy. proto
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: V tom s Tebou plně souhlasím, náhrada Herkulesem za jednu 754 na podřadných vlacích smysl nemá. Ale v případě vlaků Plzeň - F.i W. bych si to tvrdit od boku nedovolil, protože Herkules na těch vlacích jede už z Říše. Tady záleží v podstatě akorát na tom, co si za Herkulesy jejich provozovatel řekne v porovnání s tím, za co by ten vlak odvezl brejlovec (se vším všudy). Tato čísla neznám, tak tohle jakkoliv rozporovat nebudu, navíc jde o krátkou, téměř vnitrostátní relaci a lokomotiva jezdí v podstatě jen kolem komína.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 12:07:25    Odkaz na tento příspěvek  

co by tedy RJ dělal, kdyby měl provozovat regionální dopravu v celém kraji, nebo dokonce ve více? Stále by mu na to stačily současné prostředky od kraje?
Pravděpodobně stačily. On by RJ nejspíš nejdřív dělal to, že by si to SPOČÍTAL, i kdyby mu tisíc Atmosů tvrdilo, že se to nevyplatí.
P.S. Samozřejmě se outsourcing autorizovaným servisem nevyplatí u šrotových atmosů nebo brejlovců, trávících polovinu své "produktivní" doby opravami pomocí součástek vymontovaných z jiných šrotů, ale mluvíme o moderních vozidlech 21. století.
Proč to tedy zatím nikdo neudělal?
Proč to tedy zatím žádný z krajů neudělal? To se neptejte mě. Asi měly jiné politické zadání.
Proč jezdí RailTrans na severu se starými Šinobusy?
Asi proto, že je to levnější, přičemž srovnatelné s konkurencí, a asi proto, že ho nikdo štědře nedotuje.