K-report
 

Archiv do 15. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 15. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6629
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Především zrcadlovka není rohlík,tu si nekupuje denně. Nicméně má snad větší využití. Dovolená, focení na korydoru...atd.
Lepší než mejdlíčko kde si nastaví "auto" a čeká jestli foto bude či nebude k použití.
Otázka co od toho očekává.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Nicméně mejdlíčka nebrat. Proč nezkusíš zrcadlovku
Možná právě proto, co už tu sám Luboš napsal:
chci mít jen krabičku, kterou šoupnu lehce do kapsy a ne nějaký dělo, nejsem profík a nikdy nebudu..
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6630
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou lidi co u krabky zůstanou celý život a pak lidi co nakonec stejně koupí něco lepšího. Možnosti současných krabiček neznám,ale zrcadlovka není jen k focení mašinek.

To je stejný jako s fotolaby. Někomu stačí fotka na které je něco vidět a má to barvy, jiný zas vidí odstíny,ostrost ...atd.

Stejný příklad jako potraviny. Někomu stačí z megamarketu bílá voda pod názvem mléko a jiný si raději koupí o pár korun dražší,ale kvalitnější výrobek z místní mlékárny.

Takže otázka priorit...
znechucený foťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:30:33    Odkaz na tento příspěvek  

"Především zrcadlovka není rohlík,tu si nekupuje denně."
S tím bych si v tebou uvedeném případě nebyl tak jistý, jelikož pokud takový aparát opravdu využije, tak brzy zjistí, že sklo je na hovno a jakmile koupí nové, zjistí totéž o tělu.

"Nicméně má snad větší využití."
Jak jsem psal - v případě, že uživatel potřebuje manuálně zasahovat do expozice a využívat výměnných objektivů. Jinak je její využití zcela totožné s využitím krabičky, ať již jedná o dovolenou nebo koridor.

"Lepší než mejdlíčko kde si nastaví "auto" a čeká jestli foto bude či nebude k použití. "
Když si fotograf bez ambicí proniknout do expoziční trojčlenky koupí tebou navrhovaný set, udělá naprosto totéž. Nastaví zelený režim a "hele voe, mám zrcadlovku vod fotříka, ne mejdlíčko od babičky jako ty".

Šotoušům zdar.
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy nekončící evergreen o tom, jak fotit lze jedině se zrcadlovkou, všichni ji potřebujeme a fotky pak budou nádherné...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6631
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První otázka kolik do toho investovat:
obyč.mejdlíčka jsou 3-5 tisíc,otázka co z toho dokáže vylézt třeba při focení za inverze
další cenová skupiny je 5-9 tisíc, což je na hraně průměrných zrcadlovek.
pobavený foťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:44:37    Odkaz na tento příspěvek  

"obyč.mejdlíčka jsou 3-5 tisíc"
A od 5 tis. jsou asi krabičky neobyčejné

",otázka co z toho dokáže vylézt třeba při focení za inverze "
Máš nějaké indicie, že světlocitlivý senzor ve krabičce pracuje na jiném principu než ten v zrcadlovce?

"další cenová skupiny je 5-9 tisíc, což je na hraně průměrných zrcadlovek."
Stojí-li nejlevnější zrcadlovka cca 10tis a nejdražší někde kolem 100tis, kde se asi bude nacházet průměr? A co je tedy ta kategorie za 10k?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6633
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co třeba šum?
Přeci jenom na zrcadlovce si hodnoty nestavím úplně jinak než při režimu "auto" na mejdlu.

Použitelné zracadla jsou v ceně od 10-20tisíc. Dál už to pro obyčejného fotiče už nemá smysl řešit.

Ale jak říkám,to samé je u labu. Pokud foto pošlu do nějaké prodejny,která mi vyprodukuje foto za 1-2kč,nemohu očekávat extra kvalitu. Pak nepomůže ani dražší foťák.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8487
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 10:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lůbo, tys ztratil foťák? No což, tím jsem si taky prošel.

Dojdeš do obchoda a kupiš si první foťák??? Tos trochu přestřelil. Zbytečně. Vím že si kompakťák. A kompakťákem zůstaneš. Šak ti to stačí. Na vyfocení mašiny po dílnách, svůj vlak. Ale technika pokročila i v těch kompaktech. Jen se zeptat někoho, kdo s tím fotí nebo tak. Ne prodejce No co už,...

Nedavno jsem taky shaněl pro E foťák. Aby to bylo trochu z světu, tak kompakt stál kolem 5 - 6 tis. Což je zbytečné. Nakonec jsem zde sehnal od kolegy ten samý foťák, co mám dlouhou dobu už já

750.371: Běž do se zrcadlem To Lůba nepotřebuje a nikdy ju nevyužije.
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 11:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš
Však u těch šlupek byl smajlík, na noční prdět nemusíš, stačí jen vyzkoušet všechny možnosti mejdla a třeba se ti povede najít to správné nastavení, zkusil bych mrknout do návodu co tamo píšou o focení v noci a pak zkusit třeba laborovat s korekcí expozice, to je snad asi jediná hodnota u automatu která lze nastavit, resp u mého prvního aparátu Olympusu to tak bylo, dokonce z něj mám pár fotek i na ŽP...takže prostě prozkoumat všechny možnosti krabičky a na plno je využít a určitě z toho budou použitelné obrázky, jde o to jen přechytračit automatiku

P.S. Pozor, u mě stalo focení těžce návykovou záležitostí, začalo to mejdlem které jsem našel pohozené, pak digi zrcadlo, teď kinofilmová SLR a na cestě je flexaret, tak bacha na to leze to do peněz
R.I.P ŠKODA 105 LM, r.v. 1985, na svou poslední cestu se vydala 29.9.2010 kde byla demontována a skartována jak se na standarTní vozidlo sluší a patří...
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 11:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371
Když už jsi nakousl ty laby, kam si dáváš dělat fotky? Někde u vás nebo to posíláš někam do světa, situace tady v Plzni je dosti žalostná co se labů týká
R.I.P ŠKODA 105 LM, r.v. 1985, na svou poslední cestu se vydala 29.9.2010 kde byla demontována a skartována jak se na standarTní vozidlo sluší a patří...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6634
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 11:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: téma lab je asi na celý den nebo k pivu. Dovolím si tvrdit,že situace je žalostná v celé ČR. Nicméně z 10ti pokusů lze najít lab dle Tvých představ. Já holt musel z klasiky přejít na digitál,protože to fatk bylo neúnosné.

Fotku barevně doladím,zaostřím a odnesu s pozn. "bez úprav" pak zas záleží na používaném papíru a na té mašině v labu. Každopádně já to dávám do Kodaku. Použitelný papír je buď Kodak a nebo Fuji. Téměř vždy je fotka OK, možná jednu z 10ti nechávám ještě doladit.
Samozřejmě cana fota je vyšší než z nějakého Rossmenu. Ale jak říkám,rád za kvalitu platím.

Druhá a podstatná je editace a program. Tam je to velké kouzlení,aby pak vyšla fotka dle představ.
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 12:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat na názor - která fotka je lepší? Na té první Reginova odjíždí ze záběru, na té druhé je moc uprostřed a ta třetí má atypický poměr stran.


Díky z odpověď. Pro zajímavost přikládám jednu neupravenou fotku od Sezimova Ústí:

Fotografie nejen vláčkové: http://picasaweb.google.com/V.Simandl
Fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10426
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 12:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:
Jak už sem tu psal a jak už ti pár lidí řeklo, skutečně nechci žádnej velkej krám, kdo se s tím má tahat proboha...
Spousta lidí již víte, že nefotím profi ani nebudu páč na to nemám schopnosti..takže se spokojím skutečně s malou digikrabičkou..nicméně jestli si pamatuješ mojí první traťovou fotku, tak ta vznikla taky z této krabičky takže to jde a ne že nejde udělat z toho něco vcelku obstojného, nikoliv ideálního...

Šari:
Jo ztratil, sem kvůli tomu několik dní nespal páč sem byl v koncích, že jsem nevěděl co takového dobrého mám pořídit...no už se stalo, někde jsem ho nechal a někdo ho sprostě zbalil zřejmě..a v obchodě v Pardubicích jsem se byl ptát na ten novější typ Olympuse, který měl pěkné parametry, ale v obchodě mi na něho řekl nějaká negativa a tak sem šel do Panasonicu..a jak jsem to mohl tušit, když o nikom kdo by ten Olympus měl sem nevěděl koho bych se zeptal..a jiné značky jsem nechtěl!
No jo budu zkoušet to noční focení, ale fakt nechápu, že fotka vypadá lépe vyfocená na běžný denní režim...ten noční je tam uplně k hovnu v tom případě!!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6635
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 12:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simyv: otázka jestli by nebylo lepší vypustit ten les vpravo a neudělat třeba více boční záběr celého mostu.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6636
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 12:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: špatná fotka to sice nebyla,ale dala by se ručním nastavením ještě vylepšit. Určetě je malinko přesvícená a vylepšit ostrost.
Každopádně na to,že nefotíš traťovky,záběr se silidně vystředěný.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10427
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 12:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

špatná fotka to sice nebyla,ale dala by se ručním nastavením ještě vylepšit. Určetě je malinko přesvícená a vylepšit ostrost
Když Tondo mě to asi vážně stačí pro moje skromné potřeby..
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6638
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně,to pro případ,že bys někdy chtěl udělat papír o rozměrech více jak 10x15.
V PC je to koukatelný i z mejdlíčka.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10429
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 14:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:
Což sem zrovna nedávno udělal loko 750333 pro dědu mojí mladé a v rámečku fotka vypadá taky velice kvalitně...tiskl jsem formát A4
Kasi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 08:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stala se mi taková nepříjemná věc. Mám originální baterii/akumulátor* do foťáku. První vybití focením a nabití v origo nabíječce proběhlo v pořádku. Po druhém vybití focením jsem dal baterii nabíjet, dle nabíječky nabití proběhlo v pořádku, bohužel po vložení do foťáku foťák na nic nereagoval a vypadalo to na úplně vybitou baterku, takže jsem ji znovu vložil do nabíječky, ta ale cca po 5 vteřinách zhasne kontrolku nabíjení a "nic" se neděje a "tváří se jako, že tam žádná baterie není". Teď mám neorigo baterii**, kterou nabíječka normálně nabije a ve foťáku funguje. Je normální aby origo baterie nevydržela dvě nabití, nebo je problém někde jinde?

*v návodu je psané baterie, někdo zase říká akumulátor
**v Kodaku v Brně řekli, že origo baterky je složité shánět, proto je prý vůbec nevedou , ale parametry má stejné jako origo.
ajsko 210154970
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 10:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S velkým pobavením jsem si přečetl debatu o Luboškově foťáčku. Kromě obligátních nablblých poznámek na adresu zelpage a mlácení prázdné slámy se divím, že mu zdejší fotografičtí matadoři nejsou schopni dát nějakou konkrétní radu, jako třeba to, že když chce fotit mašinku v noci, tak by bylo záhodno mít na kompaktu možnost vyvážení bílé barvy, což je lepší než spoléhat na nějaké motivové programy. Že by nebylo od věci mít na foťáku také manuální režim nebo alespoň režim s prioritou clony nebo času. Jinak je vydán napospas výrobci foťáku, jaké algoritmy do softwaru foťáku nacpal a má pramalou šanci fotku nějak zásadně vylepšit poté co ji nafotí.
Psát zde o tom, že vyfocením do rawu a následnou editací se dá předejít téměř všem možným úskalím při nočním focení je celkem zbytečné na webu, kde se uctívá reálně naturalistické fotografování pro radost a editace fotky se považuje za prznění reality. Lubošovy noční fotky jsou názornou ukázkou toho, jak takové reálně naturalistické focení bez editace vypadá v praxi.
Takže bych si v případě, že chci fotit v noci vláček a pak domácí zvířectvo či rodinku, koupil krabičku s výše uvedenými funkcemi. To se však nepodaří za cenu 3-4 tisíce. Taková je realita.
Třeba Canon nabízí kompakt, který splňuje výše napsané (kromě raw):
http://www.canon.cz/For%5FHome/Product%5FFinder/Cameras/Digital%5 FCamera/PowerShot/PowerShot%5FSX200%5FIS/index.aspx?specs=1
Současná cena je 5.500 - 5.700 Kč.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 10:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pobavený foťák:
Máš nějaké indicie, že světlocitlivý senzor ve krabičce pracuje na jiném principu než ten v zrcadlovce?

Jinak nepracuje, ale výstup z něj bude jiný určitě. Už jen proto, že v zrcadlovce bývá větší čip a tudíž je možné fotit s vyšším ISO bez obav z přehnaného šumu, focením v manuálním režimu a do rawu má fotograf daleko větší kontrolu nad snímkem. Pokud se používají kvalitní objektivy, tak i ty mají dosti podstatný vliv na kvalitu výstupu. Což jsou asi záležitosti které měl 750.371 na mysli, když psal o fcoení při inverzi.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 11:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anonym:"Máš nějaké indicie, že světlocitlivý senzor ve krabičce pracuje na jiném principu než ten v zrcadlovce?"

Jistě. Řekněme, že dnešní snímače mají všechny plus mínus stejnou citlivost a rozlišení na mm2. V nejobyčejnějším mobilním telefonu je snímač zhruba o velikosti 1mm x1 mm. V kompaktu 10 mm x 6,6 mm. V běžné zrcadlovce je snímač 25 mm x 17 mm (APS-C), ve fullframech potom 35 mm x 24 mm. Vážně myslíš, že se tenhle rozdil na kvalitě neprojeví?

Pokud ano, pak se vlastně ani nedivím. Když mi bylo deset, taky jsem nechápal svého tátu, proč si musí kupovat drahá CD, když já s přehranou kazetou vystačím a rozdíl moc nepoznám. A dneska? I když jsou mp3ky mílový krok dopředu, pokud mám tu možnost, radši si poslechnu to samé z kvalitního cédéčka.

S fotkami to bude podobné.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8505
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 12:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Ptal se tady Lůba na radu před koupí fotidla? Neptal, bohužel.

Takže?
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 12:42:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Jo, sice se neptal před, ale po koupi, ale ani tak se mu nijaké věcné odpovědi nedostalo. Jedinou slušnou radu mu dal Panzlo ve svém příspěvku č.837, ale i ta je přeci jen diskutabilní. Software foťáku může být dost zatvrzelý.
Předpokládám, že rubriku věnovanou fotografování občas může číst i někdo, komu by se nějaká rada ohledně výběru foťáku mohla hodit, aby si nekoupil přístroj, který nebude umět to co od něj očekává.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8164
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 19:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netradiční fotogalerie (i pár vlaků se tam najde)
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 21:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Ale alespoň se Lubos_ct dočkal nějaké odpovědi. Já na odpověď na svůj dotaz z 2. října čekám doteď...
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1918571
ŘVP = řízení vlakového provozu. Z jedné budovy se řídí všechny železniční stanice v republice. Fantazie,nebo budoucnost ?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6643
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 21:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: ono je to zbytečný někdy radit,zvláště pokud se tu ukáže nějakej přechytralej neregistrovaný a plácá tu hubou a ani neví o čem. (viz jeho trapné příspěvky,kterým asi ani sám nerozuměl)
Takže asi tak...
Nicméně zde někdo nastínil problém v tom,že Luboš ani neví co a jak nastavit. Pak je problém řešit iso,clony...atd. Snad jedině využívání "priorit" ale tam zas může dojet na té kvalitě,kdy dá prioritu clony a zas mu to dá malej čas a vlak se mázne.
Holt učit se,učit se....

Na adresu ŽP nic vytahovat nehodlám,nicméně mě pobavila debata u 749.249,kdy se jeden pozastavuje nad horizontem v půlce fota.

Dotaz na Topiče,můžeš mi to nějak vysvětlit? Proč by foto 749.249 NEmělo být takto oříznuté.
Dík
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 13:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Odpovím Ti po mailu.
vysmátý foťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 15:15:19    Odkaz na tento příspěvek  

Hele ty registrovanej umělče, nepleť si mojí neochotu trávit čas s tebou s čímkoliv jiným. O čipu a jeho vlastnostech bylo napsáno výše dost a pokud jsi doteď nepochopil, že to je čistě o citlivosti samotného čipu a hustotě jeho světlocitlivých buněk, pak tvá smůla. Já tě přesvědčovat nebudu. Žij si dál ve světě svých přepálených světel, středové kompozici a trošku přidané ostrosti. Jednou z toho možná vyrosteš :-)
Do té doby pac a pusu.
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 15:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vysmátý foťák: nechci se do toho vměšovat, ale co kdyby ses podepsal? Napadat někoho, kdo se svým jménem a tvorbou netají, je hrozně snadné...

Nemluvě o tom, že i ve zdejší debatě ti Topič celkem jasně ukázal, kdo umí a kdo jen kecá.
Kodan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 16:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad to tu bude někoho varovat, když bude natáčet s kamerou na peróně.
Tuhle blbost už neudělám-nechybělo mnoho a ESo mi ji vzalo i se stativem s sebou
http://www.youtube.com/watch?v=J4HtJYUjXwc
vysmátý foťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 17:20:24    Odkaz na tento příspěvek  

"nechci se do toho vměšovat"
Když to nechceš, tak proč to děláš? Nejsi pánem své osobnosti?

"kdo se svým jménem a tvorbou netají"
Hezká jména, Jtb, Topič, 750371 atd, naprosto úchvatná. Nedomnívám se, že by byť jen jediné písméno místo nicku vybočovalo z řady těchto "jmen".
Btw tvorba pana 750371 je mi zcela ukradená, jeho bláboly ale nikoliv. Počínaje doporučováním samospasitelné zrcadlovky, konče nepochopením toho, že high-endový kompakt může šumět méně, než shitová setová zrcadlovka, jelikož záleží na konkrétní aplikaci čipu v konkrétním foťáku.

"Nemluvě o tom, že i ve zdejší debatě ti Topič celkem jasně ukázal, kdo umí a kdo jen kecá."
Ano, to mi jasně ukázal už v minulé debatě o akumulátorech . Ale chápu, že Topičovo slovo je závazné jak židovská víra a se svým tvrzením, že i kompakt může šumět méně než shitová zrcadlovka (čti šotoušské low-endy), jsem tady za vola. Může být, nicméně pak tedy prosím místní odborníky o vysvětlení, proč by měla být třeba Lajka X1 větším šumákem, než zmíněné entry-level zrcadlovky? Nandejte mi to, kluci šotoušský, teď máte jedinečnou možnost ukázat ty vaše znalosti.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 19:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vysmátý foťák alias komediant: Kdo by ti co dokazoval, ty si vystačíš sám.
Vybrat pro srovnání se zrcadlovkami aparát Leica X1, který je jedinečný mezi kompakty tím, že jako jediný kompakt na trhu má snímač stejných rozměrů jako zrcadlovky Nikon je akorát pustá demagogie. Jistěže takový "kompakt" na tom bude se šumem podobně jako zrcadlovka. Ovšem dost pochybuji o tom, že si kompakt s pevným objektivem bez možnosti zoomu za téměř 40.000 Kč nějaký šotouš koupí.

Asi by bylo vhodnější porovnávat porovnatelné, tedy když kompakt Leica X1, pak se zrcadlovkou Leica M9 s full frame snímačem.

Podobně jako v debatě u akumulátorů mohu popsat osobní zkušenosti s používáním kompaktu Canon G1 a G10 a zrcadlovek Canon 300D, 400D, 5D a 7D. Když porovnám fotky z kompaktů a zrcadlovek s plusminus podobného vývojového období, pak zrcadlovky měly a mají navrch.
Zbrusu nová G12 bude mít určitě zase o něco lepší eliminaci šumu než mnou vyzkoušená G10, ale pořád bude mít čip menší než ta nejobyčenější zrcadlovka 1000D a navíc bude G12 o nějaké 2-3 tid. Kč dražší než 1000D se setovým objektivem, která přeci jen bude mít o něco vyšší rychlost snímání a pokud někomu nevadí se s ní tahat, tak mu přinese nejspíš víc možností snímání než kompakt, byť ten nejvymakanější.
komediant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:02:28    Odkaz na tento příspěvek  

Topič: i kdyby byl jediný, stačí to k tomu, aby se přestalo paušalizovat, že kompakt = shit a zrcadlovka na tom musí být lépe. Nemusí, záleží na výrobci a jeho marketingu, co zrovna potřebuje mít na trhu, jelikož jak je vidět, o hledáčku nebo sklopném zrcátku to fakt není.
Ale pro odlehčení, ke tvému třetímu odstavci - myslíš si, že ten rozdíl bude v amatérské scéně takový, aby bylo nutné se tím vůbec zabývat? Ani G1x, ani 1000D nejsou určeny pro extrémní výkony, které zanedbejme. Běžná šotoakce, sluníčko z té správné strany, tisk fotky maximálně na stěnu v hospodě atd. Zajímá mě čistě tvůj názor a díky za něj.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6647
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bych chtěl zažít na každé akci slunce...
Kdybych to měl takto řešit, mám půlku záběrů a některé vůbec!!!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

komediant alias spousta foťáků:
Ani bych neřekl, že tě zajímá názor někoho jiného, ale prosím.
Když je řeč o běžné šotoakci, tak sem určitě nebudu tahat Leicu za 40 hadrů. Aston Martin je taky osobní auto, ale brát ho jako etalon pro porovnávání s ostatními vozy by asi nebylo nejlepší.
Měl jsem zato, že jsem to v dřívějších komentářích napsal dost jasně. Pro občasnou fotku vláčku postačí jednoduchý kompakt, pro vyfocení nočního snímku nebo častější focení by bylo lepší zvolit kompakt s kreativními funkcemi a kdo chce fotit soustavně a za jiných světelných podmínek než jen za slunce si nejspíš koupí zrcadlovku. Už jenom proto, že nemusí fotit na "jednu dobrou" a také třeba proto, že oproti kompaktu poskytuje lepší uživatelský komfort, třeba v manuálním režimu, kdy se dá velmi rychle změnit nastavení času a clony aniž by člověk musel přestat koukat do hledáčku a "lovit" něco v menu na displeji.
komediant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 07:23:48    Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Zkus prosím odpovědět na to, co jsem se ptal, jindy máš připomínek dost a dost. Tvé úvahy o tom, co je pro koho vhodné, to nejsou a každý má své potřeby nikde jinde. Některý ministr tak bude jezdit s Maserati v terénu, až ztatí značku, některá železniční společnost si tak koupí úzké Pendolino na trať, kde ho nepotřebuje a stejně tak se najde i fotograf, který si tu Lajku koupí. Kupodivu za ta léta nezkrachovala.
komediant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 07:30:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ale možná by to chtělo více konkretizovat, tak si (pro někoho se sebezapřením) klikněme třeba na následující zcela náhodný výběr:
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=750371
A bonusová otázka tedy zní - opravdu by toto veledílo nebylo nafotitelné s kompaktem, pokud již tedy dávno není?
kompakt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.174.71
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 07:47:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bys měl komediante sdělit, které fotky jsou kompaktem a které zrcadlem. Trošku to rozdělit, tohle nikomu nic neřekne.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 08:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

komediant: Odpověděl jsem v posledním příspěvku č.419 dost jasně.
Komediant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 09:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: pro mě ano, ale mnozí by se v tom slohovém cvičení mohli ztratit a přehlédnout pointu. Má otázka má jasné zadání a unese zcela černobílou odpověď ANO, rozdíl bude výrazný /NE, nebude a můžeme ho zanedbat.
A jako (pro někoho) zábavný doplněk je tu i ta praktická ukázka s opětovně velice jednoduchou otázkou, na kterou lze odpovědět ANO/NE.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Ale alespoň se Lubos_ct dočkal nějaké odpovědi. Já na odpověď na svůj dotaz z 2. října čekám doteď...

Víš, Tuláku, máš smůlu, že nejsi pro Topiče tak "lukrativní" jako Luboš
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Můžeš mi uvést jediný rozumný důvod, proč bych měl odpovídat někomu na dotaz k problému o němž nic nevím. K čemu by to Tulákovi nebo někomu jinému bylo?
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tpoič: silně mě udivuje, že taky existuje problém o kterém bys ty nic nevěděl
STFW
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.154.56
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 13:03:36    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.google.cz/search?q=displex&rls=com.microsoft:cs&ie=UTF -8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

http://www.zbozi.cz/items?q=displex&order=relevance&minPrice=&max Price=&sId=&r=tab&redir=1
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 14:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák:
Věcí o kterých nic nevím existuje mnohonásobně víc než těch, o kterých něco vím. Pochybuji, že bys na tom byl výrazně lépe než já.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 19:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouze pro drsné PENTAXisty, ostatní mají vynikající možnost porovnat velikost "běžných" čipů u zrcadlovky kontra kompaktu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 21:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

STFW: dík za snahu. Také jsem samozřejmě už něco o tom hledal a našel, ale zajímájí mě i osobní zkušenosti zdejších...

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/testy/214018-jak-vybrat-nejle psi-digitalni-fotoaparat.html
ŘVP = řízení vlakového provozu. Z jedné budovy se řídí všechny železniční stanice v republice. Fantazie,nebo budoucnost ?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 21:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš ct- nejblíže pravdě je Topič. Ale nevěš hlavu- pro příště budeš chytřejší.
Jsou dvě pravdy - u úplných automatů jsi odkázán na výrobce, jaké algoritmy v SW použije a že se značně liší jak co do schopností tak co do možností, podle výrobce, je fakt.
druhá je ta, že odstup signál/ šum je funkcí velikosti jednotlivé diody.Čím bude dioda menší tím to bude horší.
Až budeš chtít znovu kupovat mejdlo prozkoumej na netu recenze - kupodivu bývají pravdivé. Pokud to není reklama od výrobce.
Zrcadlovka Tvoje problémy neřeší ale existují kompakty, které Ti bez problémů umožní dělat fotky 18x24 i větší. Jen to prostě chce odrůdu ,,kreativní kompakt", který Ti umožní donutit foťák aby dělal co chceš a ne to co mu někdo přednastavil.
Paní 750371 ber s rezervou- technicky na tom není úplně na jedničku. Jinak by Ti takhle neradil. Je to typická digiskratka -kup si zrcadlovku a budeš jednička- skvostná blbost.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 07:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - jiný signál není, je slabší úměrně velikosti diody. Ergo je potřeba více signál zesílit aby se dal zaznamenat. Vyšší zesílení = při použití polovodičů vždy zřetelný nárůst šumu = odstup signál/šum se zmenšuje= fotka je více zašuměná než při větším snímači. Ale i tady jsou řešení. Nikoli 100% ní, ale použitelná.Elektronky - lampy se do foťáku žel nevejdou. Pak by mnoho starostí ubylo.
A jsou tu i tací, kterým ŽP v žaludku neleží. Možná někteří abonenti. To ovšem neplatí pro Tebe.

750371 - ad zrcadlovka- koupíš a za chvíli zjistíš, že seťák výrazně degraduje možnosti čipu a jdeš pro odpovídající objektiv. Kde pak zůstanou ty Tebou proklamované ceny ? V ....!
A není to žádná novinka - fungovalo to tak už u kinofilmu pokud nebyl seťákem záklaďák.

Solidní kompakty mají objektivy, které strčí většinu zrcadlovkových seťáku do kapsy pokud se výkonu týče. Stačí se podívat na hodnocení v příslušných tiskovinách nebo opět do recenzí na webech.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6648
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 07:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad nodle: to není pravda,že při nákupu zrcadlovky musíš zákonitě koupit i jiný objektiv. Nicméně zrcadlovka je o to,že se tam nastavím co já potřebuji a nemusím používat nějaký přiblblej řežim,který mi nemusí uděl to co chci já. Jinak řečeno nastavím si přesně co potřebuju od času přes iso až po clonu.
Ale je vidět,že jsi odborník. Ještě nedávno z Tebe byl stínový fíra co zná všechna SOKV a provoz. (vše samo jen z pozorování "z nějakého podniku" v Libni)

Mmch stačí si srovnat 2 fota. Jedno focené na "auto" a druhé "na ruku" bohužel v PC asi žádné takové srovnání nenajdu.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6650
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 07:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně nemusíme chodit daleko,viz Lubošovo foto brejláka před ČT. Při ručním nastavení bys přidal clonu a kresba by byla zas o třídu lepší.

Neříkám, foto je celkem dobré,ale mohlo by být lepší.
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 07:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně zrcadlovka je o to,že se tam nastavím co já potřebuji a nemusím používat nějaký přiblblej řežim,který mi nemusí uděl to co chci já. Jinak řečeno nastavím si přesně co potřebuju od času přes iso až po clonu.
A vo vo vo tttom ta zrcadlovka přece je!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6651
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 07:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

malé srovnání, tota bez úprav. První foceno na ruční nastavení a druhé na auto. Ve výsledku po úpravě prvního fota (úprava barev) bude foto lepší než to druhé. Fotek jsem našlehal asi 5 na různá nastavení,ale vše sem cpát nebudu.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 09:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně zrcadlovka je o to,že se tam nastavím co já potřebuji a nemusím používat nějaký přiblblej řežim,který mi nemusí uděl to co chci já. Jinak řečeno nastavím si přesně co potřebuju od času přes iso až po clonu.

To vše dokáže i kompakt. Samozřejmě, že ne všechny, ale jsou i takové, kde je pánem expozice uživatel, nikoliv software v přístroji nahraný a cenově se pohybují v úrovni do 5 tisíc. A změna času a clony lze provést jednoduše, bez složitého hledání v menu, jak tu někdo psal, stejně tak jako u zrcadlovky. Jen se nedívá do hledáčku, ale na displej.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Komediant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 12:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak moderní technika, ale lidi už zapomínaj i tu nedávno minulou . To bylo před lety radosti, když se dal sehnat ČB Ilford pro lenochy na C41 minilab. Pár let a je z toho pravěká technologie.

http://www.digimanie.cz/art_doc-C8DF103DEAA7F53AC12577BC002B1427. html
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 13:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slečno 750371 nebuďte namyšlená stejně jako jste hloupá a nevzdělaná. To, že víte o fotografování prd a o fotografické technice ještě míň, je více než zřejmé z Vašich příspěvků sem.
A na rozdíl od Vás si na nic nehraju. Jen jsem se za svůj, už dost dlouhý, život dost naučil. Taky na rozdíl od Vás. A protože jsem od přírody zvědavý a zvídavý tak se ledasco naučím i když to k životu nepotřebuju a neživí mě to.
Už posledně jsem Vám navrhoval osobní setkání abychom si vyjasnili své problémy. Že by Vám došla odvaha ? Zbytečně - jsem slušně vychován a dámy fyzicky nenapadám.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 13:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Komediant- myslím že není a ještě dost dlouho nebude. A z archivačního hlediska je čb negativ pořád jednička - bezkonkurenční trvanlivost a přečíst půjde vždy. Archivační filmy mají rozlišení až 400 čar na mm. Kde jsou zatím nejdokonalejší čipy ?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6658
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 14:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad....: jsi se minul povoláním,v každém druhém příspěvku se chováš jako Mike Tyson. Počítám,že máš doma lítačky,protože obyč.dvařma s takovou korbou těžko projdeš. Tysone...

Ale chápu, každý člověk si svoje ego sražené ženskou zvyšuje jinak.