K-report
 

Archiv do 29. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 29. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Komediant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 14:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V profi aplikaci určitě. Ještě víc než čb filmy se mi ale líbí stará skla. Má to 100 let, ale pokud to nikdo nezlomí, není to na tom poznat.
Tady mě trochu dostalo to, že ten barevně zpracováný čb film považuji za poměrně moderní věc a nečekal bych, že někdo kdo na tohle téma publikuje z toho bude dělat takovou kovbojku.
P.S. Pak mě chytá nostalgická vlna a vzpomínám na doby se Zenitem, kterému odešel oblíbený selénový článek. Neříkám, že výsledky za něco stály, ale chtěl bych vidět dnešní milovníky zrcadlovek a "ručního focení"
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6659
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 14:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když oni ti dnešní milovníci digizrcadlovek začínali právě se Zenitem,Praktikou a jinými...
Komediant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak kteří, u tebe bych na počátku čekal spíše krabičku z akce v Lidlu.
U většiny šotoušů bych si dovolil tvrdit, že se tyhle značky berou do ruky jen na machrování před krabičkovými kolegy a expoziční hodnoty pro dávno polofunkční stroje od fotříka ze skříně se machrovsky zjišťují pomocí nasliněného prstu ve větru.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371 - já se na mailu za ženskou neskrývám.
A toho Tysona můžem vyzkoušet chlapečku hloupoučký.
Stačí když sebereš odvahu a vše půjde, po vzájemné domluvě, hladce. Nicméně to nic nezmění na faktu,že jsi namyšlený blb.



Komediant - taky jsem se se Zenitem lopotil ale rád jsem ho neměl - mnohem líp se mi dělalo s Kievem 4a ač nezrcadlovka, ale s vymakaným příslušenstvím, dokázal divy. Jen skel bylo málo - 28 až 135 mm. Nezapřel v sobě německý fortel a původ.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:31:09    Odkaz na tento příspěvek  

Pro případné srovnání chybí definice těch 400 čar (na mm).
Zenit měl úžasnou "výhodu" - byl tak těžkej, že se s ním dal případně umlátit snad i mědvěd
Komediant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě Zenitu jsem měl tu čest akorát s tehdejšími "krabičkami" Sokolem a Směnou. Proti tomu byl Zenit neskutečně luxusní a pohodová věc. A pak rychle zatemnit koupelnu, připravit kočičí záchod...
Dneska stačí stáhnout data, spustit povětšinou kradený Photoshop a jde se na to. Srandy jako když tehdá někdo tu koupelnu rozsvítil, to už dnešní generace šotoušů nezažije

For all: sorry za nostalgický offtopic, nějak mě ten článek dneska sebral.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W. - normální kinofilm má mezi 100 až 150 čarami na mm. Naskenovaný kinofilm / barevný/ ,ze kterého byly skenerem vytěženy všechny obsažené informace má velikost 30-45 Mpix/ snímek. Líp to porovnat neumím.

Ad Zenit - aby ne, když byl z mosazného plechu. Jednou mi upad na řepu cukrovku a jasně zvitězil - řepa na padrť, foťák jen špinavý.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10455
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 17. října 2010 - 00:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši to vše co tady řešíte je pro mne jak to tak sleduju uplně totální španělská vesnice...problém je u mě v tom, že první digikrámek fotil v noci pěkně bez jakéhokoliv zásahu a druhý digikrám to prostě na stejný režim neumí...nevěděl jsem to a teď za to platím, v noci budu fotit nerad páč na to nemám ten správný přístroj...bohužel
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. října 2010 - 08:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboši zkrátka jsi měl smůlu při koupi. Olympus má svá mejdla vybavena sw dobře - syn kdysi začínal s FE 120 a krabička si poradila se spoustou věcí. Panasonic je taky dobrá firma ale asi sw pojala trochu jinak. Krabičkám se taky říká fotozápisník - vytáhnu z kapsy,cvaknu a hotovo. Jen se za to platí daň - nejsou úplně nejlepší pro dynamickou fotografii a v nestandardních podmínkách občas selžou.
On totiž ten program je vždy kompromis mezi možnostmi foťáku a představami programátora.

Jedna možnost by byla - dej mejdlíčko tej svojej na hraní a až se Ti naplní prasátko tak do toho jdi znova. Jen místo prodavače se poraď někde na webu - Digineff,Fotografování, Digimania a pod. Tam najdeš vše ,co potřebuješ - hlavně technické údaje a možnosti foťáku. Ahoj Ivan
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10467
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 17. října 2010 - 17:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem se prvně zeptat někoho z vás tady udělal bych líp...chtěl jsem toho Olympuse FE5030 nebo tak nějak to bylo, sice mě vadilo, že to nemá kolečko na přibližování, ale asi bych udělal líp...no neva, třeba příště....moja má foťáků už dost a stejně je nepoužívá..velice zřídka navíc tento mi koupila k narozkám takže budu držet radši ústa:-)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. října 2010 - 18:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš - tak jí nějakej vem. S držením úst velmi dobrý nápad.....
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6470
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 18. října 2010 - 22:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existují předsádky nebo objektivy na dvouokou zrcadlovku Flexaret? Díky.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
Když se setkáš s volem, nejednej s ním!
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 20:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předsádky existují, dva typy. Flexpar 0,33-0,5m a Flexpar 0,5-1,0m. Do modelu V by měly být na závit od modelu VI bajonetové...
R.I.P ŠKODA 105 LM, r.v. 1985, na svou poslední cestu se vydala 29.9.2010 kde byla demontována a skartována jak se na standarTní vozidlo sluší a patří...
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 20. října 2010 - 09:31:55    Odkaz na tento příspěvek  

No jo, snad se ty předsádky na Flexaret doma ještě někde zastrčené povalují...
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.242.44
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 14:16:51    Odkaz na tento příspěvek  

Malinký postřeh z návštěvy Lužné...každému se líbí něco jiného,ale třebas jsou to budoucí kolejníci.Než totiž dospějí,tak bude železnice u nás zcela nová,zcela přejmenovaná a zcela bez lokálek...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4707
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 20:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz:
Při ukládání fotek upravených v Photoshopu mi tam naskočí i možnosti Volba formátu
ZÁKLADNÍ
OPTIMALIZOVANÝ
PROGRESIVNÍ

jaký v tom je rozdíl ??
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 20:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Optimalizovaný - díky větší kompresi menší velikost výsledného souboru, Progresivní - na webu (pokud to browser umí) se pak fotka vyobrazuje postupně jak se načítá do plné kvality (z "kostiček" do ostré).
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4709
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oka dík ...
Tak,že ukládat nejlépe progresivní ....
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: V době "rychlých internetů" to už myslím není nutné, úplně stačí optimalizovaný
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 14:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych prosbičku, potřebuji radu.
Z čista jasna mi foťák začal do fotky "vkládat vodoznak", aniž bych ho o to prosil.
Ukázka:

Jedná se o Canon PowerShot SX 10 IS.
V optice žádný chlup, či nečistota není. Tak že by až na snímači?
Uznají mi to jako záruční opravu?
Nebo kolik by stálo vyčištění?
Bojím se to rozebrat, aby mi na stole nezbyla luxusně drahá hromádka šrotu.
A ještě dotaz. Na objektivu je našroubován asi nějaký filtr. SICOR 52mm 1A SKYLIGHT Japan. Co to umí, či filtruje?
Předem díky.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 21:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz: Pokusím se o osvětu v otázce filtru.
Vzdušná vlhkost spolu se znečištěním vzduchu vytváří aerosol, který rozptyluje světlo různých vlnových délek. Nejvíce pak na modrém konci spektra. Výsledkem je opar, který snižuje viditelnost, jasnost, barevné nasycení a podrobnosti. Fotografiím ještě dodává namodralý nádech.
Abychom se těmto nepříjemnostem vyhnuli používáme filtry ultrafialové a Skylight. Oba druhy filtrů odfiltrují UV paprsky (jež vyvolávají studený nádech oparu) čímž vytvoří křehčí a a jasnější snímek. Filtr Skylight má ještě navíc bledě růžové zabarvení a tak do snímku dodá lehce teplý tón.
A jelikož oba typy filtrů neovlivňují světlo jiných barev, často se jich používá jako ochrany objektivu před poškozením vstupní čočky.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 08:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz: Sundat filtr, Zkontrolovat, případně šetrným způsobem vyčistit objektiv a udělat pár snímků. Pokud se bude vada stále projevovat, pak do záruční opravy.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 19:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262 - určitě, kdysi jsem div nezaslzel když tak tříletý špuntík hladil Kafemlejnka 093 v Benešově po válci se slovním doprovodem :,, malinká moje mašinka"
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4725
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 23:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz:

Když otevřu foto z tohoto odkazu je to Oka ostré.
https://www.k-report.net/discus/nahledy/496525.jpg

Ale když otevřu fotku z diskuze není to ono
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1944783

Co je špatně ??
JarmilaJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.69.40.200
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 23:49:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Je to stejné, zkus si obě stáhnout a porovnat Mají i stejný datový objem. Možná trochu mate černé pozadí u té druhé.
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 06. listopadu 2010 - 09:44:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení přátelé, potřeboval bych poradit. Chci si koupit svuj první stativ, ale v tom nepřeberném množství nabídek jaksi nevím. Dám spíš na radu ostřílených fotičů. Jo a mam foťák CANON EOS 400 D. Moc děkuji za tipy či rady.
Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Moderní deskové hry, společenské hry, hrací karty, puzzle a mnoho dalšího na http://www.hranibezhranic.eu
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 11:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansst: Nevím co přesně od stativu požaduješ, ale já používám tento http://stativy.heureka.cz/velbon-ultra-maxi-l/ . Je skladný kompaktní a lehký. Rychle se rozloží a je celkem dost vysoký. Mám jej neustále v mém malém batohu, bo krom focení s Canon EOS500D ho používám i na kameru. Neni zrovna nejlevnější, ale já si ho nemůžu vynachválit. Pokud hledáš skladný a kompaktní stativ, tak tu je
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 18:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansst: Až tak ostřílený fotič nejsem, no podělím se se svou zkušeností. Já používám Velbon Sherpa 450R a jsem s ním spokojený. Není sice tak skladný jako Krokodýlův - ve složeném stavu je skoro jednou tak dlouhý a váží dvakrát tolik, zato má větší nosnost - 4kg oproti 1,5kg. Hlava sice nemá vodováhu, ale fotíš-li digitálně, lze případnou pidlookost srovnat v počítači. Ale jak píše Krokodýl, záleží, co od stativu očekáváš a jak jej budeš používat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 9-2004
Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 21:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansst: Já mám (stejně jako Doktor) Velbon Sherpa 450R v kombinaci s Canon EOS400D a naprostá spokojenost.
Osobně si myslím, že nosnost stativu 1,5kg je na zrcadlovku málo. Canon EOS400D neváží až tolik, ale když se na něj nasadí něco jiného než lehký setový objektiv, hmotnost se dostane snadno přes oněch 1,5kg a je zde potom velké riziko rozmazaných fotek vlivem vibrací foťáku na stativu. (roztřesení například větrem) Takže já osobně bych preferoval stabilitu konstrukce stativu před jeho skladností a lehkostí.
http://www.zelfoto.cz
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 22:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok díky za rady. Spiš hledam něco kolem 1000 až 1500 Kč. Co říkáte na tenhle? http://www.mall.cz/stativy/velbon-df-50?v=294613
Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Moderní deskové hry, společenské hry, hrací karty, puzzle a mnoho dalšího na http://www.hranibezhranic.eu
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 9-2004
Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 23:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansst: jaké používáš na té EOS400D objektivy?
http://www.zelfoto.cz
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 23:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co říkáte na tenhle?
Tak na pěstování rajčat docela dobrý.
Ale vážně, začínal jsem něčím obdobným. Myslel jsem si co nemám za kvalitní stativ. To, že snímky exponované z něj byly neostré (chudák malý se celý roztřásl při expozici -> no jo, Zenit) jsem nějak nechtěl vidět.
Pak na něm jednou praskla plastová hlava a spadla z něj docela slušná kamera.
A od té doby bych těmto "hůlkám" fototechniku nesvěřil.
Pokud mohu doporučit: nastavení každé nohy zvlášť (tedy bez toho středového pavouka), klice středového sloupku se radši vyhněte (to by mělo být vhodné pro natáčení videa), použít kvalitní hlavu (k focení se hodí nejlépe kulová -> nastavíte všechny osy najednou).
Jen se asi nevejdete do těch 15 stovek. Ale když si spočítáte hodnotu techniky, jež má stativ nést, tak není žádný stativ drahý.

A tady se můžete podívat na názory odborníků (aspoň doufám). Řekl bych, že se docela shodují s mými poznatky.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže tenhle by už šel, dle vašeho výčtu vše splňuje? :-) Je to ten jak psal Lopik a Doktor
http://www.3k-foto.cz/velbonsherpa-450r
Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Moderní deskové hry, společenské hry, hrací karty, puzzle a mnoho dalšího na http://www.hranibezhranic.eu
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 18:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansst: Tak to si budete muset přebrat sám.
U tohoto stativu jsem, při krátkém hledání na netu, nenarazil na zmínku o počtu aretovaných poloh u noh. Co na to zdejší majitelé?.
U stativu je vhodné mít možnost nastavit různé polohy noh (proto jsem zmiňoval tu absenci "pavouka"). Usnadňuje to ustavení stativu v prudkém svahu nebo třeba kamenitém terénu. U "mého" stativu lze dokonce nohy roztáhnout úplně, takže je stativová hlava pár centimetrů nad zemí (vhodné pro focení makra). Pokud by šly nohy vyklopit jen do jedné polohy, pak bych se stativu osobně vyhnul.
Taky ta hlava, alespoň na netových prezentacích, ve mně nebudí mnoho důvěry. Ale třeba je dobrá.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 20:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vybírám si teďkonc svůj první stativ na kompakt, jen na občasný použití, cenově tak kolem sedmi stovek, docela se mi pozdává tenhle. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
http://mhd-brno.rajce.net - moja fotogalerka
3197, 1586, 7384 - Best of DP Brno
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6624
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 18:19:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, co je tenhle přesně zač, ale já mám podobný, a když ho vysunu úplně nahoru (ne tu trojnožku, tu tyčku s hlavou) a dám tam něco těžšího než krabičku od mejdla (stačí FZ8), tak se to úplně kejve a je to k ničemu. Nejlepší statív je klasika dřevěněj trojdílnej. Váží asi 6 kilo, dá se vysunout do dvou metrů a hned tak se nerozklepe a nerozpadne .
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 06:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já doporučím tento, necelých 1,5 kilo a taky se nerozklepe
Komediant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 18:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manželce jsem pořídil MODO od Manfrotta a podle mého názoru odvede stejnou práci, jako ten číňan na 3,5k. Oba mají stavitelné packy, oba mají (zřejmě) otočnou středovou tyč, na oba (zřejmě) nejde zavěsit (čti na hák) stabilizační zátěž. V čem je výrazný rozdíl, kromě ceny?
Číňan unese malé dítě, čímž je naprosto ideální pro starou ruskou optiku, ale má blbou jednoduchou 3D hlavu.
MODO unese leda zrcadlovku s obyč. (čti plastovým) objektivem, ale má přepínatelnou 3D/2D hlavu.
Každému dle jeho potřeb Komediant používá Altu od Vanguarda
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 19:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za rady, nakonec jsem si vybral jednoho Velbona, dneska jsem si ho byl odzkoušet, fotí se s ním dboře, ani se nijak neklepe

http://mhd-brno.rajce.net
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10818
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 22:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, kdo vlastníte doma časopis Dráha č. 11/2010.Je tam článek o brejlích u Carga na jihu..fotka, kterou fotil Milan Sáblík 27.1.10 u Brankovic. Nezdá se vám, že je na ní něco odmazané??Není ten vlak nějaký krátky co pane Sáblík??

To se skutečně kvalita dnešních fotografů, kteří si o sobě myslí, že jsou profíci, odvíjí od těchto neblahých myšlenek, kdy je v podstatě v pořádku, že se z reálné fotky dělá fotka fiktivní??
!!! Nej track z letošní Transmission v O2 Aréně - http://www.youtube.com/watch?v=VR1bpz_BhX4 :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: no vidíš, to já mistru Sáblíkovi mohu leda závidět. Dojet si v pracovní době odfotit "Huga" do Dolních Louček, viz foto na jiné stránce Dráhy... Co k tomu dodat. Snad jen to, že měl pan Milans jistě řádnou dovolenou a v Loučkách se ocitl náhodně
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 03:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Měl by sis přečíst něco o dějinách fotografie, ty "kvalito dnešních fotografů".
Retušování provází fotografii již od jejího vzniku. Např. americká retuš (airbrush) pomocí stříkacích pistolí se používá od r.1868.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4793
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo tohle mě štve také ....

Železniční fotku beru jako ukázku nějaké reality která tu byla,je ...a aby měla nějakou informační hodnotu.

V podastaě by mi to zas tak nevadilo,ale kdyby šlo co odlišit co je realita a co dodělané v PC.
Což bohužel nejde ...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4794
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mě zajímalo kolik lidí a pokud vubec někdo umazával něco v železničních fotkách před nástupem gigitálů ...
A ted to beru pro československé fotiče ...
Jbr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topic: ona je retuse a "retuse". Tahle debata se tu cykluje celkem pravidelne. Sam taky v rozumne mire fotky retusuju (vetvicky v podvozku, stin pres vuz atp.). Ale to co pise Lubos chapu tak, ze autorovi konec vlaku vysel mimo zaber a tak si pomohl tim, ze odmazal nejaky vuz. A to uz mi jako svinstvo prijde, obzvlast kdyz je pak takova fotka zverejnena de facto jako dokument u informativniho clanku.

Timhle stylem bysme se mohli dockat i fotek vzniklych stylem "cekal jsem duo, ale jelo trio, tak jsem vlozak odmazal, na cele prepsal cislo a tady je fotka."
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7005
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: ono nic se nemá přehánět, jenže tohle je doména především dokonalé ŽP.
Takže z ucelenky uděláme soupravu s nesmyslným počtem vozů,umažeme strom,který tam je,zahradu,sloupy...atd.
Modelkám uděláme z trojek kozy desítky, zvedneme obočí....
Pěkný! Pak veřte fotkám.

mmch teď na ŽP pod taktovkou Charyho běží soutěž "kdo si blíž stoupne ke kolejím a vyfotí projíždějící vlak"
taky dobrý!!!
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže z ucelenky uděláme soupravu s nesmyslným počtem vozů,umažeme strom,který tam je,zahradu,sloupy...atd.

Hmm, něco mi to připomíná

W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:48:29    Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mě zajímalo kolik lidí a pokud vubec někdo umazával něco v železničních fotkách před nástupem gigitálů ...
Tak, tak. Bejvaly doby, kdy se fotkám dalo věřit.
Dnes mají mnohem větší hodnotu psané informace.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7006
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dennis: nechápu? Co je na mé fotce špatně? Myslíš,že jsem umazal vozy? Tak to jsi vedle,je vidět,že víš o provozu prd.
Víš proč je ta souprava zkrácená?

Čekám omluvu!!!!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7007
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dennis: zkus si najít foto od TH, ten to uhlí fotil také!

čekám omluvu!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd, Jbr, 750371: Vážení, račte si laskavě ještě jednou přečíst co napsal Luboš_ct a co jsem mu odpověděl.

Kdybyste byli pozorní, tak byste si mohli povšimnout, že mu odpovídám pouze na toto:
To se skutečně kvalita dnešních fotografů, kteří si o sobě myslí, že jsou profíci, odvíjí od těchto neblahých myšlenek, kdy je v podstatě v pořádku, že se z reálné fotky dělá fotka fiktivní??

Ano, profesionální fotografové a mnozí z těch nejprofesionálnějších byli a jsou nejen skvělými fotografy, ale neméně zdatnými retušéry. Tak to bylo od počátku fotografie.

Retušování fotek není žádný výdobytek digitální fotografie i když se to na "číslíčkách" dělá o mnoho snáze než barvičkama na negativech či pozitivech.

Ani náhodou, ani trochu, anio co by se za nehet vešlo, se nevyjadřuji k tomu, zda fotky vůbec a pokud ano, tak do jaké míry retušovat. Natolik dobře znám zdejší osazenstvo, abych věděl, že pro zdejší naturálně realistické zobrazovače železniční skutečnosti je jakýkoliv zásah klonovacím razítkem, byť jen třeba na odstranění artefaktu od svinčíku na snímači viditelného na obloze, nepřípustným rouháním.

Retušování k fotografii prostě neodmyslitelně patří a zda je někdo používá a v jaké míře je jen a pouze na něm a na jeho zodpovědnosti.

ad Jbr: Fotku jsem neviděl, stejně jako časopis a tak se k ní nebudu vyjadřovat. Jen malou poznámku ke zveřejňování fotek v časopisech a knihách. Mnohdy se musí fotky oříznout podle potřeb sazby knihy, což bývá někdy dost neurvalý zásah do fotografie a její kompozice a nikdo se nepohoršuje nad tím, že se realita znásilnila.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Tak, tak. Bejvaly doby, kdy se fotkám dalo věřit. Dnes mají mnohem větší hodnotu psané informace.

Na tuhle pronikavou myšlenku jsi přišel kde?
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4796
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mnohdy se musí fotky oříznout podle potřeb sazby knihy, což bývá někdy dost neurvalý zásah do fotografie a její kompozice a nikdo se nepohoršuje nad tím, že se realita znásilnila.


Tak v tomto případě myslím,že realita zustala stejná akorát se změnila kompozice ...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Aha, takže když se ořezem fotky do knihy či časopisu ořízne vlak takovým způsobem, že přijde třeba o poslední vůz (vozy), tak je to změna kompozice?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7009
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: jak mám veřit dnešní fotce? Viz reklamy nebo záběry vlaku v kajině,kde jsou nějaké zásahy.
Pak přijedu na flek a hle! je tam sloup,je tam víc/míň stromů než bylo na mnou shlédnuté fotce.

Pak i Dennis zblbne a myslí si,že přes Paku lze vzít 22 wapek pro Poříčí. Mmch názorná ukázka totální zmatenosti!!!! Tím samozřejmě poškodí autora a věrohodnost fotky.
Jbr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topic: Nechci se hadat, v leccem s vami souhlasim, ale to prirovnani s orezem lehce pokulhava. Zustanu opet u hypoteticke fotky s Regionovou. Realitu zachycenou na fotografii neznasilnim tim, ze oriznu fotku z obdelniku na ctverec. Znasilnim ji ale treba tim, ze aby se mi po orezu vesel do obrazu cely vlak, vymazu vlozak a z tria udelam duo.

Proste kdyz budu mit fotku v casopise a vlak na ni nebude cely (uriznuty treba v kuse vozu), tak si muzu rict, ze ten den na tom vlaku jelo aspon X vozu, ktere vidim a vim to jiste, ale byl delsi, protoze tam vidim naznak dalsich vozu. V nicem jsem realitu informacne nezmenil. Kdyz ale budu mit stejnou fotku, ze ktere ten uriznuty vuz odmazu a vytvorim umele konec vlaku, tak realitu menim k obrazu svemu. Fotil jsem vlak a vysledek neni to, co ten den opravdu jelo. Umelecky ta fotka muze byt pekna, ale informacne je na prd. To je to, o co mi slo.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4797
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbr
Topič

Jo přesně tak jsem to myslel .... ořez je uplně něco jiného než retuš.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Jak máme věřit dřívějším fotkám?

Příklad: Kdyby ses zajímal třeba o dějiny totality ve 20. století tak bys věděl jak se z fotoarchívů, knih a tiskovin odstraňovaly = retušovaly nežádoucí osoby. Příkladů v Sovětském svazu, nacistickém Německu či poúnorovém Československu je dost a dost.

Obyčejná produktová fotografie, třeba s reklamou na nějaký alkohol, v sobě může skrývat jistá "kouzla". Kostky ledu na něž je nalit nápoj vzbuzují chuť se ho napít a přitom místo ledu jsou ve sklenici jen kusy plastu.

Co se týká retušování fotek, tak to je na rozhodnutí každého autora co s fotkou provede. Fotka je jeho autorským dílem a jeho svrchovaným právem je v ní provádět jakékoliv úpravy.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7010
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: v tom případě nemají žádné články smysl. To se časem můžem dočkat fotky 2x750 třeba na Ostružné a nebo fotky nasvíceného Mn v Koryčanech.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbr: Já bych řekl, že ořezem se zobrazení reality změnilo. Pkud byl na původní fotce vlak s x-počtem vozů, tak pří zhlédnutí ořezané fotky přeci nevíme (až na výjimky)kolik těch odříznutých vozů je a jaký byl vlastně ten x-počet. Úplnou informaci nedostaneme ani z jednoho snímku.