K-report
 

Archiv do 29. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv do 29. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 18:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ck -eram- to ne ale napadlo mě, že pokud bys měl Zenit TTl tak ten hezky měřil i parazitní světlo z okuláru a tak se expozice měnila podle toho kolik ho zrovna okulárem proniklo. Ale takhle to nepřichází v úvahu - zase vedle. Neprorazím, ale Charyho vysvětlení bych byl v pokušení podepsat. Když už nedokážu vymyslet nic lepšího.

Topič - Kdybych nebyl tak starej nechal bych si od Charyho nějakou vrazit třikrát denně místo jídla, jen kdyby to účinkovalo.....
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 21:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Vidím, že je zbytečné chtít po Tobě věcnou odpověď na několikrát položený dotaz, který je zcela jasný. Co se dá dělat.

Mě na Tvé fotce ešusu zaujala jedna věc.
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1732685

Proč má ešus vypálené čelo, když je dle Tvého tvrzení focený proti slunci? To by snad měl mít čelo tmavé, ne?
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7186
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 21:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už nevím, co po mě chceš
Fotky sem ti seřadil, ukázal jak sem to myslel. Tečka.

Úplně stejně to popsal kolega CK_eram zde . Tak snad už to konečně pochopíš...

Proč máš Ešus vypálené čelo? Protože je bílé
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 22:06:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: A proč by měla být bílá vypálená notabene, když není nasvícená?
Píšeš, že jsi fotku neupravoval, takže to nemohlo vzniknout editací.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7187
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 22:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je to, co výše popisoval Chary:
Slunce zeshora nasvítí mraky a ty pak "září". Ale krz ně už nenasvítí krajinu(vlak).

A to je to, o čem tu celou dobu mluvím. Je zataženo, ale Slunce se prodírá zkrze mraky. To jsou ty dva případy, na které se mě furt dokolečka ptáš.

No tak asi kdyby tam byla modrá, tak vypálená nebude.(na tom čele).Ale bílá je světlá, tak se to odráží. Toto už je vyšší liga, tomu nerozumím. To už víte přeci vy. My se rádi necháme poučit, proč k tomu došlo
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 22:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Tak se zeptám ještě jinak, když máš dojem, že se ptám pořád dokola i když tomu tak není.
Proč je vypálená bílá i na této Tvojí fotce, kde je násvit takříkajíc přesně podle pravidel žp a slunce se neprodírá skrze mraky? Předpokládám, že ani tato fotka baruny není nijak editována (kromě zmenšení a doostření).
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 06:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - nejsa Šari přece bych se zeptal - fotka se mi líbí v té bílé je tedy kresby míň. Šacoval bych to, že expozimetr si ,,chytil" hodnoty někde na tmavších partiích. Podexpozice o 1/3 EV by to asi zpravila. Ale co s tím,když je to uložené v jpg ? Je tedy řešení i v tomto formátu - optimalizace, křivky ? Nemohl bys to zkusit upravit a dát v plen ?
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 8-2008
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 12:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco na tom bude Neboj, již tak činím. Právě proto čekám, co z této diskuse vznikne, abych se mohl přiučit. Nezkrývám, že jsem začátečník a nehodlám se za to stydět. Jen jsi mi nepředvedl jak jsi chytrý ty. Zkus to alespoň na mail ať to tu neplevelíme. A klidně mi říkej Michale, když nemůžeš správně opsat můj nick.

(Příspěvek byl editován uživatelem mihyl.)
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 14:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpovím možná za Šariho, ale já mám expozimetr stále nastaven na -1/3 EV a pokud přepal vznikne, tak dokud mi ho neukáže editor, tak ho na fotce nenajdu a nevadí mi. Mám hafo fotek s nějakými malými přepaly a neřeším to. Hlavně že jsou kompozičně OK a pak můžou jít na stěnu 20*30Cm
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 15:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krokodyl: Sice jsi neodpoveděl za Šariho, ale máš zajímavý způsob exponování. A co takhle v zasněžené krajině? To máš taky -1/3EV?
Nevím, jaký máš aparát, ale řekl bych, že většina zrcadlovek, EVFek a trochu lepších krabiček indikuje přepal v náhledu fotky na displeji, některé již v Live View. No a nejlepší indikátor na přepal je oko. Na té Šariho fotce jsou vypálená místa bez kresby vidět velmi výrazně bez jakýchkoliv pomůcek.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7194
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 15:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že většina zrcadlovek, EVFek a trochu lepších krabiček indikuje přepal v náhledu fotky na displeji
Tak to, bohužel, u mě se neukazuje.

Tak když si tu moji fotku opět vytáhl, tak mi poraď/ukaž jak se vypálené bílé zbavit, popř, jak tomu předejít? Zapínám šotošop...

Jak kolega Krokodyl, stále mám taky nastaveno -1/3EV...
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 15:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Ano u mých aparátu Canon EOS350D a pak jeho nástupce 500D se ukazuje přepal už i v náhledu a tu je několik foto na sněhu a dokonce bez přepalu. Je to jen zmenšeno bez editu. Na Šariho foto je vidět přepal, ano je ho tam dost, ale dá se na to kukat

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 16:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No abych nekecal, tak tu mám i foto na sněhu, kde mi editor ukazuje přepaly ve všech kanálech

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 16:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Pokud fotíš pouze do JPEGu a výpaly jsou už na originálu, tak se s tím už moc dělat nedá. U RAWu se dá při konverzi "hýbnout" s expozicí a pak třeba ve vrstvách nebo složením dvou odlišně exponovaných výstupů z RAWu (nejlépe TIFF formát) získat fotku bez výpalu. Ovšem pro Tebe, jako zatvrzelého odpůrce editace a všeho co jen trochu smrdí želpage to bude asi nezkousnetelné sousto. Proč fotit do RAWu a co tím získáme je velmi dobře pospáno zde:
http://www.zelpage.cz/clanky/budte-raw-aneb-proc-se-vlastne-kupuj e-zrcadlovka

A zde se můžeš podívat, jak se provádí prakticky, krok po kroku, eliminace výpalů:
http://www.zelpage.cz/clanky/fotoskola---vrstvy-a-vypaly

Oba odkazy poslouží lépe než sáhodlouhé vysvětlování zde v diskusi.

U této fotky s barunou je možné výpaly eliminovat, ale jsou to takové dost nouzové metody. Buď klonovacím razítkem nebo "kýblem s barvou" (Zoner) přemalovat vypálené plochy. Je to trochu pracné a výsledek je dobrý pro malé fotky na web.
Elegantnější a hlavně účinnější řešení je to v nalinkovaném článku.

A vůbec nejlepší je naexponovat fotku tak, aby výpaly nevznikly. Někdy to je sice velmi obtížné až nemožné, ale v tomto případě s fotkou v Zádveřicích to možné bylo. Světelné podmínky nebyly nijak náročné, stačilo jen více kompenzovat expozici do minusu.

Neviděl jsem původní fotku a tak mohly výpaly vzniknout i při její editaci, což ovšem nekoresponduje s Tvým odporem k editaci. Ale zdráhám se věřit tomu, že jsi s fotkou nic nedělal, protože červená na mašině je na hony vzdálená tomu jak vypadá ve skutečnosti. Nezdá se Ti?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 17:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Když to neukazuje přepaly v náhledu fotky, tak histogram určitě ukazuje, že ano?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 18:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - tykání absolutně nevadí.
Děkuju za ukázky - je zřejmé.že své poznatky budu muset,alespoň pro digitální fotografii, značně zkorigovat....
Ale je zřejmé,že jedna ukázka je poučnější než půl stránky teorie. Takže díky za osvětu a námahu. Zas vím o něco víc.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 19:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár poznámek:

- spousta canoních krabiček od mýdla se dá k zobrazování histogramu, přepalů a ukládání rawů pomocí CHDK.

- raw fakt není nutno psát velkými písmeny, vzhledem k tomu, že to je anglické slovo celkem přesně odpovídající českému "surový" (případně "syrový")

- pokud se někomu nechce dělat s rawem, tak na Šariho fotofleku by se hodila zkušební fotka dopředu, dalo by se tak zjistit, že se kostel přepálí a o kolik je potřeba vykompenzovat expozici směrem dolů

- pak by tam (narozdíl od tauří fotky v želpedžím článku) byly všechny hodně světlé plochy ostře ohraničené. Pak se to dá spravit bez vrstev - fuzzy výběrem světlých ploch, jejich selektivním zesvětlením ke hranici výpalu, inverzí výběru a zesvětlením zbytku

- v poslední době jsem objevil sílu světel a stínů, pro Gimp k dostání tady.

Na jedné z mých nedávných fotek jsem tenhle přístup využil:

vyvážení barev ve stínech mi sice trochu ulítlo do modra, ale furt lepší, než to nechat do zelena, jak to bylo v originále. :-)
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 19:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Davide jašo,
pak by tam (narozdíl od tauří fotky v želpedžím článku) byly všechny hodně světlé plochy ostře ohraničené. Pak se to dá spravit bez vrstev - fuzzy výběrem světlých ploch, jejich selektivním zesvětlením ke hranici výpalu, inverzí výběru a zesvětlením zbytku

Na ostře ohraničené plochy omítky kostela a střechy domů možná, ovšem u cecíku berty bych si už nebyl tak jist výsledkem, resp. dosažitelnou uvěřitelnou plasticitou přechodu, pokud chceš vybírat jen hranově.

Příklad s vytažením stínů na fotce tramvaje je pěkný, názorný, a zdá se, že zásuvný modul funguje. Otázka vyvstává, jak by si poradil s daleko tvrdší scénou, jako je třeba ta Šariho berta, ta má křivku kontrastu strmou jak Gerlachovský štít.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 19:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša: Radikálnějším použitím funkce Světla / Stíny a zesvětlováním světlých ploch jsi poničil kresbu a plasticitu původního snímku. Dobře patrné je to na střechách a fasádách. Také velkým zesvětlením stínů dostala fotka trochu nereálný vzhled a světlé plochy z fotky trochu "razí".
Postup s "nástřelovou" fotkou na fleku a kontrolou histogramu a následnou potřebnou kompemzací je správný postup.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 20:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary- jo a zapoměl jsem maličkost- možná mi to z textu vypadlo ale mělo tam být modrá / jasná/ obloha. O téprví literatura,že má služnou porci polarizované složky ergo zmavení by bylo logické.Difuzní světlo zatažené oblohy asi polarizák nechává chladným. Musím kajícně konstatovat, že barevný negativ mi byl srozumitenější / svým počínáním/.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 21:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: u ceckaté by to chtělo vyfotit podexponovaný snímek, aby se dala vybrat celá světle šedá plocha - díky jasnému ohraničení od zbytku by to pak dalo odděleně zesvětlit.

Topič: když se na střechy pořádně podíváš, zjistíš, že se neliší. Stíny sice fasádám napravo trochu ubraly, ale zase hodně přidaly domům nalevo, až to finální zesvětlení celkově ubralo na kresbě. Osobně se mi nejvíc líbí druhá verze a taky nejlíp odpovídá tomu, co jsem viděl před a po zmáčknutí čudlíku spouště.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 23:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David jaša: Ano, ta prostřední verze vypadá věrohodně.
Z praxe mohu říct, že Tebou popisovaný způsob jsem dříve používal v analogiclém postupu při úpravách pomocí Zoneru a jak píše Chary u hodně strmého barevného kontrastu to vypadalo dost okatě. Prostě ta bílá plocha ohraničená výběrem z fotky svítila, protože přechod mezi světlou plochou a oklím byl příliš ostrý. Úpravy byly viditelné na první pohled a to není dobře.
V APS se dá přechod zjemnit pomocí tvrdosti gumy, zeslabením efektu nebo mírou krytí.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 23:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo zkušenosti s teleobjekvivem Sigma 70-300/4,0-5,6 DG Macro ? díky
Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 00:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa, mám Sigma 70-300/4,0-5,6 DG APO někdy blbne ostření, jinak ho doporučuji, barvy jsou v pořádku a aberuje míň jak Tamron.
Fotky pořízené tímto sklem, snad jsem nějak pomohl :-)


www.pokolejich.cz

Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3126
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 01:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa : Měl sem ho,a spokojenst velká.

Pár šotek focený tim sklem :



To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Bubakb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 02:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2 Reakcia na: Link Ja si za tým jednoznačne stojím. I keď pravda, možno som to nepovedal príliž sugestívne. Ale inak úplne priamo povedané, nie? Inak si myslím, že sú to pekne priamo položené otázky. Takže smelo môžeš/te hovoriť. Ja sa pýtam. ( https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1726376 )

Koďas a Chary:
Také zbežné na všetko čo ste tu vy dvaja napísali.

To protisvetlo a slnečná clona. Tak s polarizačným filtrom sa dosť clona používať nedá, nie je to určite flexibilné. Ešte keď sa aj posúva predný člen objektívu, vrr. =) Inak okrem ruky (to je vážne posledná možnosť) a používajú rôzne typy tienidiel od rôznych speciálnych dosiek na to určených až po tú ruku. Vlastne prakticky k tomu môže slúžiť čokovek čo sa neodráža do objektívu. Tak zvyčajne má fotograf buď to volnú tú ruku, prípadne odrazovú dosku (pozor, nie na "odrážanie" svetla, to je niečo iné na čo je primárne táto vecička určená), alebo niečo iné čo používa pri fotografovaní. Prakticky by som si ako tienidlo vedel predstavil aj kamión s prívesom.

Potom napríklad pri makre či niečom takom inom, keď svieti slnko. Kedže je Slnko malý svetelný zdroj (on je veľký, ale ďaleko :D ), vytvára neželané ostré tiene, sa dá nejaká "plachta" prípadne niečo čo prepúšta svetlo a "tlmí" ho, respektíve teda vytvára veľký svetelný zdroj (ten už také ostré tiene nemá, teda skoro žiadne). To je napríklad práve zatiahnutá obloha. Ja sa inak celkom čudujem, že pindáte všetci keď je zatiahnuté, veď vtedy je najlepší čas. I keď i to má svoje nedostatky.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 09:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubakb: Co to je za nesmysl, že se clona společně s polarizačním fitrem flexibilně používat nedá? To je nějaká nová teória?
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 22:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špánˇa: U Sigmy bych byl velmi opatrný. Je třeba vybírat z několika kusů, bo Sigma má nekonzistentní výrobu a asi 50 procent jsou zmetky se špatnou kresbou apod. Tu je několik recenzí http://digiarena.zive.cz/default.aspx?server=1&article=5380 a http://www.fotoradce.cz/recenze-teleobjektivu-sigma-70-300mm-f4-5 -6-apo-dg-macro-clanekid40str1
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Bubakb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 24. března 2010 - 01:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužiaľ skôr pravidlo Topiči. Tele objektívové clony určite nie, a tie čo majú "okienko" tu pravdepodobne veľa ľudí nemá (nemyslím, že by sa to tu hemžilo 70-200 F2.8 či pevnými 200vkami,300,400,500,600 či zrkadlovými). Alebo má niekto také ruky aby ním spokojne hýbal ak má clona aj 5-6cm? Veru ja mám malé ruky aj tenké dlhé prsty ale toto fakt nedokážem. Pri základných zoomoch je to jednoducho neflexibilné a nie dosť rýchle. Pri širokouhlých aj áno, ale tam skôr je možno problémik v tom, že sa niekedy rieši väčším priemerom a redukciou aby nevznikala zbytočne vinetácia, takže to vypadáva vlastne samé. No a kompakty tiež to samé.

Priorita je jednoznačne rýchlosť a rentabilita. Žiadne že dám dole clonu, posuniem filtrom, zasa nasadím clonu. I keď výnimka potvrdzuje pravidlo, niektoré sú fakt použiteľné ale všeobecne ani dosť nie.

btw: Snáď som nenahneval?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 24. března 2010 - 06:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubakb: Ruku mám hodně velkou a prsty dlouhé a štíhlé nemám, ale při troše cviku není příliš obtížné pootočit filtrem na telezoomu či základním zoomu i s nasazenou clonou. Rozhodně to není tak nešikovné, aby to byl důvod k nepoužívání. To mi přijde nesnadnější nasazení či sejmutí víčka z objektivu s nasazenou clonou.
Veruvytopnazdice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 21:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Ruku mám hodně velkou a prsty dlouhé

a při pádu ze štaflí už lecos zachránily
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 00:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veruvytopnazdice: No jejda a ne jednou a nejen ze štaflí. Clona je užitečná věc.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 23:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis, Tomt, Krokóš: Díky pánové za ukázky, vypadá to, že fotí dobře, ty neostrosti v rozích vypadají podle recenzí na kvalitu cenové skupiny, nikoliv na vadu, ale 300mm bych ani nepotřeboval, do 200mm ostří celkem obstojně což by mi stačilo. Jen škoda že není motorizovaný.
Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 15:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne.
Chtěl bych se zeptat. Mám Olympus SP 560-UZ. Má cenu si k němu pořídit objektiv ? A měl by někdo tip jaký ?

(Příspěvek byl editován uživatelem knapido.)
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání...
Už Jára Cimrman předpověděl příchod Najbrta! Vzpomeňte si na Emilku Najbrtovou....
Sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo.......
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 18:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knapido - a není to náhodou EVF ultrazoom ? Tam už jinej objektiv nedáš a nedáš ,protože ten starej je tam přimontovanej napevno. Pokud jsi se nepřeklep a mě nešálí paměť.....
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 14:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano je to ultrazoom. EVF ? Tak tuhle zkratku slyšim prvně. To jsem netušil, koukal jsem totiž že na objektivu je takový malý závit.
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání...
Už Jára Cimrman předpověděl příchod Najbrta! Vzpomeňte si na Emilku Najbrtovou....
Sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo.......
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 14:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knapidlo: to je závit na filtry nebo taky na telekonvertor
>>> http://www.payusworld.7x.cz <<<
>>> http://www.flickr.com/photos/payus/ <<<
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 16:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže pokud dobře chápu mam utrum. A budu si muset vystačit s tím co mám.
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání...
Už Jára Cimrman předpověděl příchod Najbrta! Vzpomeňte si na Emilku Najbrtovou....
Sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo.......
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 17:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knapido - chápeš velmi dobře. A co bys ještě chtěl když to máš od 28 min. do 400mm? To Ti nestačí ?
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 18:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí. Jen jsem se ptal, a navíc mi byl záhadou ten závit. Filtry mě vůbec nenapadly. Všem zúčastněným děkuji
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání...
Už Jára Cimrman předpověděl příchod Najbrta! Vzpomeňte si na Emilku Najbrtovou....
Sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo.......
Parofot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 21:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je jeden šotouš přistižen při činu v ČT.

Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz

Ať žije Najbrt!!!!
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 11:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle už poněkolikáté vypadá předpověď na dny út, st, čt, kdy se nedá moc dobře trhnout a někam vyrazit . Předpověď na víkend je tam vidět taky


ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6122
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 20:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klasika...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
karllo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.4.14
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 20:28:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj dnes odpol viděni 2 šotouši se štaflema v polepech nebyl to někdo z vás?:-D
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 11. dubna 2010 - 20:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parofot: šotouš v Najbrtím prádle...
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7317
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 13:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenabídne někdo k prodeji starší Panasonic FZ7 (8) ? Nebo podobný strojek, za rozumnou cenu ?

Dík
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 10-2003
Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 13:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Měl bych tu FZ5, ovšem neni plně funkční. Jde zapnout, ale nefotí. Objektiv je stále vysunutý a nereaguje na zoom, nezaostřuje (asi je pryč servo pohonu nebo co já vím)...
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 14:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mně povídejte s tím počasím. V sobotu jsem . Když už jsem měl hotovo,tak mě chytnul déšť. A to tak,že jsem měl mokré i trenky.
ŘVP = řízení vlakového provozu. Z jedné budovy se řídí všechny železniční stanice v republice. Fantazie,nebo budoucnost ?
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7323
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 14:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleznicni: Tak to
Ale díky za nabídku
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Fagat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 16:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: mám FZ8, ozvi se mi pls na mail nebo icq (422108694)
http://blatenske-lokalky.huu.cz/ - web o blatenských lokálkách
http://www.flickr.com/photos/fagat/
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7328
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 12. dubna 2010 - 18:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz mail
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 13. dubna 2010 - 12:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, už hodně dlouho jsem na K Rep nezabrousil :-) Koukám, že se tady o focení železnice velmi jadrně diskutuje.
Je pravda, že jsou určitá pravidla pro fotku a taky je pravda, že se k těmto pravidlům každý staví jinak. Každý autor má svobodný výběr, kde bude svá dílka prezentovat, a svou zodpovědnost zda dostane pochvalu či naopak. Jsou i jiné železniční galerie než ta ta zmiňovaná... Zkuste se podívat k nám na www.railgallery.cz
WWW.RAILGALLERY:CZ
Železnice Vaším objektivem
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 18:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klokan - dobrá, jen se v ní obtížně pohybuju. Asi nezvyk.
Redbird
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 07:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Konkrétně, poradím. :-)
redbird

Nevymýšlej důvody proč to nejde.

http://www.home.karneval.cz/00009480/Ferda-Morris-Redbird.htm
842
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 20:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý neznámý šotouši, dnes ráno jsi mne v Brně na nástupišti předběhl ďábelskou rychlostí, abys za téměř neprůhledného šera pořídil snímek stroje 350.002 těsně před odjezdem EC176. Omlouvám se, že jsem Ti ten snímek zkazil svojí přítomností, potřeboval jsem cosi bleskově projednat se strojvedoucím. Vzhledem ke světelným podmínkám a faktu, že jsi chtěl fotit bez stativu, soudím, že fotka roku by z toho stejně nebyla...
Rendben Üzemelt !
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 22:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

842

Zrovna jsem se vrátil z podvečerního šotu. Ještě šero,ale lampy svítily ... už se těším až to naleju dokompu.
Ten z Brna,ale nejsem,a stativ jsem měl
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 20. dubna 2010 - 15:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Redbird- misto přechodu jinam si to většinou slavnostně zavřu. Ale snad to bude jen rukama. Jinak děkuju a každou radu vděčně přijmu.
Fagat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 12:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo na prodej tělo D80?
http://blatenske-lokalky.huu.cz/ - web o blatenských lokálkách
http://www.flickr.com/photos/fagat/
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 06:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

páni kolegové, jaký máte názor na stroj
NIKON D 3000 ve spojení s objektivem 55-200 AF-S, či 18-55 II AF-S DX

popřípadě pokud ho někdo máte, sdělte mi zkušenosti a pokud by byly i nějaký ty fotoukázky jak fotí

díky

(Příspěvek byl editován uživatelem portabohemica.)
www.hval-trainz.websnadno.cz
virtuální brejlovci na mnoho způsobů
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 16:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, kdopak dneska šotil lichýho Praděda? Jednu partu (cca 4) jsem viděl před Ramzovou, druhou (a možná to byla stejná) o kus dál před Lipovou Lázně.