K-report
 

Archiv do 1. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv do 1. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 14:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš _ct:
1. Ano, lepší by bylo ustoupit kus dozadu a zabrat to se sloupy trochu volněji.
2. Lepší je nemít předměty visící z "nebe". Takže raději brána se sloupy i když při focení na hodně dlouhé ohnisko se nějakém useknutému objektu těžko vyhnete, ale to se tak nějak předpokládá při focení na dlouhé sklo.
3. Šari a jeho fotky? Máš na mysli asi tuhle barču
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1730114
co jsem k tomu napsal tehdy, bych napsal opět. A jestli má Šari zájem o nějakou věcnou diskusi se musíš zeptat jeho. Pokud odpovídá na věcný komentář tímto způsobem:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1731031
pak bych řekl, že asi moc ne.
Stěžovat si, že mu na žp nikdo neporadil a přitom se tehdy komentářům správců vyšklebovat a zde psát, že si rád nechá poradit a vzápětí připojit, že ne ode mě či někoho jiného. Tak to bych řekl, že se to dá těžko označit za podnět do věcné diskuse.
Opakovaně zde Šari i další autoři tvrdí, že fotí realitu, že fotky "dělají" ve foťáku a když na ukázku té zachycené reality nalinkuji pár fotek, z nichž na té Šariho
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1745152
to vypadá, že Zlíně se při stavbě domů musí děsně chlastat slivovice, když je mají zedníci tak nakřivo. Také potěší valašská úprava bangle pro noční maňasy, kdy si mašina sebou veze rovnou celý kandelábr.
Ty fotky jsem nalinkoval jako příklady zobrazení toho, co autoři vydávají za focení "reality". Jaká byla Šariho "věcná" odpověď? Zcela nesouvisející blábol o nějakých 151 v Bezpráví.
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1764802
Takhle si moderátor k-reportu zřejmě představuje věcnou diksusi.
4. Retušování je téměř tak staré jako fotografie samotná. Rozhodně se nedělá proto, že by se tím měla fotka degradovat, ale cílem je fotku vylepšit. Stejně jako téměř každá lidská činnost se dá i retušování využít či zneužít. Asi nemá cenu to více rozvádět, protože by to zřejmě zase vyústilo do spousty dementních a sprostých příspěvků, že na žp (kde také jinde, že?) jsou autoři nuceni gumovat sloupy, dráty, mašiny, vlaky nebo rovnou celá nádraží aniž by někdo nalinkoval aspoň jednu fotku jako nějaký důkaz, že se tak děje.
Víte ono je legrace se zde na káčku napřed dočíst od dvou zapřisáhlých odpůrců editace, že oni v žádném případě realitu neupravují a kdo tak dělá, propadne peklu. A neuběhne moc dní a najednou oba píší, že přeci jenom ty fotky upravují (Šari, Mikulda). Zajímavá neotřesitelnost vlastních názorů.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 14:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klokan: Nevím jak ostatní, ale ten, kdo neumí zvládnout ČB proces negativ--pozitiv snad ani není fotograf, ne? Moje laborka zvládla zpracovat:
- ČB inverzně
- ČB zvětšeniny z DIA (inverzně papír)
- barvu Orwo NC-19
- barevný proces z Fuji, Orwo, Agfa na Foma NP-30

Pravda, do hrátek typu filtrace detailů, izohelie, apod. jsem se nepouštěl.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 14:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič, příspěvek 270: Blbost. Digitální snímač má dost nectností, pramenících už z fyzikální podstaty snímače. Jeho citlivost k IR záření nelze obejít i přesto, že má v sobě IR filtr. Proto často třeba modrá vychází často přepálená.
Fotochemie má co nabídnout, to jen lidi jsou líní hnout .
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 15:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Vlastní fotky neupravuji.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 15:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: To že je někdo odborník na chemii vůbec neznamená, že umí fotografovat a opačně a stejně tomu tak je v případě Photoshopu či jiných editačních programů. Když má někdo volšový ruce, tak se může ráchat ve vývojce a ustalovači od rána do večera a stejně z něj pořádná fotka nevypadne. Je přece úplně jedno, zda pěkná fotka vzmikla cestou analogovou či digitální.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 15:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Bohužel to je na nich vidět. Ale jak se říká v jedné hře Divadla Járy Cimrmana, lidstvo potřebuje pionýry slepých uliček, kteří mu ukáží, že tudy cesta nevede.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3350
Registrován: 2-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 19:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to shrnu ze svého pohledu. Fotím si pro radost, fotky se mi líbí i neupravované a to mi bohatě stačí :-) Dnes pro mě má obrovskou hodnotu třeba i snímek takového typu, jaký přikládám níže. Sice se dle "měřítek" nedá absolutně považovat za fotku, ale na tomhle místě už podobný snímek vyfotit opravdu nejde...

Co se týče objektů různě mizících na okrajích snímku, tak to moc neřeším. Taky proč, pro mě je podstatný snímek jako celek a nepotřebuji se v něm laborovat půl dne a vyhledávat useklý lampy, mizející brány atp.. abych z nich vzápětí měl strašnou hrůzu a fotky obsahující tyto neduhy mazal se slovy "to nejsou fotky".


Kdo má zájem, tak se může mrknout na BMHD galerii, kde najde víc snímků "z mé dílny", protože fotím MHD o dost víc :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: ty seš tak hloupej, až je mi tě líto...
Ladislav_kubera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Ale, ale! Není hloupej, je chytrej.
Ono totiž všecno, co říká, je jednoduše pravda. Není samozřejmě nutno hned mazat fotky, které tato pravidla nesplňují. Protože mohou mít jednoduše informativní nebo později historickou hodnotu. Ale jsou to pravidla, kterým by se měl fotograf v rámci možností snažit aspoň přiblížit. Aby byla fotka ke koukání prostě jen tak. Poznání má ale riziko - zjistíte, že jste dříve dělali horší fotky a štve vás, že jste na to přišli.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9228
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 23:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Fotku té barči jsem dodnes neviděl a opět naní nevidím nic zlého, co by mé oko mělo nějak pohoršovat...jestli jsou tam nějaké detaily, tak v takovém gardu se už bavit raději nechci děkuji:-)
A můj názor je opačný.Kdo něco z fotky odmaže, ztrácí na realitě a tudíž je to fikce..s tím se neshodneme bohužel..
Myslim, že skutečně asi není vhodné srovnávat galerii ŽP s tímto serverem...u vás jsou dejme tomu pěkné fotky (opět a zase věc názoru) a tady se cpe vše co kde cvakl...někdo má cit pro focení a snahu mít fotky pěkné, někdo plácá a cpe a cpe...lidé jsou různí bohužel..
Ale Šari je dle mne skutečně dobrý fotograf, k Vašim parametrům má asi sice daleko, ale najdou se mnohem horší kusy co do kvality co myslíte??
(vše je samozřejmě věc názoru musim to stále opakovat raději)
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4365
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 01:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz :

Poměrně často tu čtu, hlášku "FOTÍM PRO RADOST"

A mě by zajímalo jesli je tu někdo kdo fotí z jiného učelu ??
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 10-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 08:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Někdo třeba fotí za účelem zisku a nebo ho třeba k tomu nutí tchyně Možností je více...
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 10:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Inu, jsou profese, jejichž součástí je i fotografování, resp. pořizování fotodokumentace a leckdy to nejsou radostné pohledy. Otázkou je, zda někdo takový sem chodí. Vím jen o jedné, co občas na K-rep nakoukne přes rameno
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4371
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já to myslel,jako přímo fotografování vlaků ...
Ta hláška mě už totiž tady začíná pěkně štvát ....,ale přežiju to))
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 13:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TOPIČ: Ten příměr s tím laparo žlučníku je myslím velmi výstižný :-) Skutečně je důležitý výsledek. Nicméně využiji tvého příměru k lékařskému zákroku. Domnívám se, než lékař zvládne laparo zákrok, asi by měl tento zákrok zvládnout nejprve klasickou metodou. Příměr fotografii a diskuzi o zvládnutí vyvolání ČB negativu až po fotku: Myslím, že Ti, kteří si tímto prošli mají určitou průpravu k editaci v počítači. Ano, je pravdam, že temnou komoru dnes nahrazuje grafický editor.... Toť můj názor
WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě malá poznámka k editaci: Také jsem patřil k zarytým odpůrcům editace a do dnes mám k některým způsobům editace stále odpor. To, že někde vymaskuji sloup není až tak zásah do reality, ale spíš náprava mé vlastní blbosti, protože,kdybych popošel o pár kroků, měl bych ten sloup mimo záběr.... Tolik dorbný příklad. Zajisté se Vám tají dech, když vidíte ty nádherné scenérie zachycené v National Geografic nebo nad hezkými obrázky pláží a různých exotických zákoutí, které si dáváte na plochu (tedy mimo mašinek a hezkých holek ) Pokud se Vám podaří tak jako mě, dostat se do redakce takového časopisu, pochopíte o čem mluvím... Asi by jste si nikdo nedal na zeď plakát z nějaké "od pasu" vyfocené fotky, ale něco fakt hezkého... a když přijde návštěva bude se ptát, kdo že to fotil, že to tak hezky vypadá...
WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ladislav_kubera : doporučuji nastudovat hry Divadla Járy Cimrmana
Ladislav_kubera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 23:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Aha, "Záskok" nemám tak zažraný pod kůží.
" Cihelny je mi obzvlášť líto. Jaké cihly může pálit takový necita?"
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 05:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu zmiňuje největší velikán našeho národa, pak si při čtení některých "oduševnělých" reakcí na některé byť dlouhé ale věcné příspěvky nemohu nevzpomenout na jednu mou tuze oblíbenou pasáž. Akorát támhle vzadu...

Ale abych tu jen nepsál o Járovi, tak

Ladislave Kubero,
Ale, ale! Není hloupej, je chytrej.
Ono totiž všecno, co říká, je jednoduše pravda. Není samozřejmě nutno hned mazat fotky, které tato pravidla nesplňují. Protože mohou mít jednoduše informativní nebo později historickou hodnotu. Ale jsou to pravidla, kterým by se měl fotograf v rámci možností snažit aspoň přiblížit. Aby byla fotka ke koukání prostě jen tak. Poznání má ale riziko - zjistíte, že jste dříve dělali horší fotky a štve vás, že jste na to přišli.


Ano ano, názorné ukázky k nalezení v naší galerii. Jedna z nich se jmenuje Drahoš Švestka a na jeho fotky se, troufnu si říct, dá koukat. Přitom, když se nad tím člověk zamyslí, tak až podezřele často splňují nějaké ty zásady, o nichž mluví topič. Jenomže Drahoš podle nich fotil už před více jak třiceti lety :-)

http://www.zelpage.cz/fotogalerie.php?search=extend&sprava=on&trat=&st1=&st2=&parent=&title=&id_autor=7067&sort=title&smer=asc

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Ladislav_kubera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 10:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: ...Drahoš podle nich fotil už před více jak třiceti lety...
To je smutná zpráva pro ty, kterým se to takzvaně "takhle líbí". Tedy tak, jak jim zrovna mašina před objektiv přijela. Znamená to, že pravidla kompozice mají nějakou obecnější platnost, než že by si je někdo jen tak vycucal z prstu.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kubera: Jistě, mají. To věděli už šotouši, kteří neměli nic jiného než štětce a barvy, např. Da Vinci.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Ladislav_kubera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: A to byl arcišotouš. Načrtnul princip vrtulníku. Taková blbost! Copak může člověk létat?
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7387
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A mě by zajímalo jesli je tu někdo kdo fotí z jiného učelu
Vím, že tu nejmenovanbý člověk píše do novin, především o drážním tématu. Takže by se dalo považovat, že jeho "fotky s železnicí" jsou zdrojem příjmu...


Chary: Ruku na srdce, opravdu jsou VŠECHNY fotografie v galerii ŽP přidány pod ménenm Drahoše Š. jeho VLASTNÍ tvorbou ?
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: myslím že u něčeho psal "archiv, foto autor xyz", ale (naprostá) většina bude jeho vlastní tvorba. Proč?
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 13:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud někdo přidá cizí fotku s odkazem na autorství a má souhlas onoho autora, proč ne?
WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 21:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič a podobní zeloti úprav, ořezu, fotokšeftu apod.
Ořez, změna velikosti a další jsou staré stejně, jako zvětšovák.
V dobách mokré fotografie byl ořez o něčem jiném, než o hrátkách s bitmapou. Vzhledem k tomu, že záznam na film (lhostejno zda neg. nebo pos.) je rozložen naprosto nahodile, a i zrno, které vyleze při vyvíjecím procesu není uspořádáno v rastru, ale nahodile, do určitých mezí je vcelku jedno, jestli zvětšíte políčko kinofilmu na 13x18, nebo na plachtu 18x24 a oříznete na 13x18. Stejně tak provést restituci (narovnání svislic do rovnoběžek) bylo snadné, v podstatě se jednalo o hrátky s optikou.
Ale u záznamů, založených na stavu předem daného místa, je několik komplikací.
1. Jakou barvu uložit, pakliže se mi na daném pixelu stýkají plochy, které mají dvě rozdílné barvy, v extrému bílá a černá?
2. Připusťme, že máme obrázek 800x600, a budu ho restituovat. V zásadě - matematicky - snadný počin, ale ve skutečnosti z obrázku o 600 dpi udělám rázem 400 dpi, a to nemluvím o tom, že to funguje slušně jen tehdy, pokud restituuju objekty, které mají vertikální a horizontální liniie, problém nastane třeba u křivek, které, beztak zubaté, budou ještě zubatější.
3. Dejme tomu, že mi A/D převodník plive obrázky 2048x1024 a do alba strkám 800x600. Asi každému dojde, že při dodatečném ořezu originálu na dejme tomu 1200x700 a jeho zmenšení na oněch 800x600 bude výsledek mít jiný vzhled (zubatá kolečka, apod.) než při přímém zmenšení.
4. Fotky, na nichž se v originále vyskytuje rastr (mřížky, pletivo) nebo husté žaluzie. Moaré na fotce - fakt pošušňáníčko. Totéž v bleděmodrém třeba zábradlí.

Digitální fotografie prostě není všespasitelná, a než bezhlavě upravovat, ořezávat, to radši nechat být.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 23:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli můžu přidat svůj názor,tak fotky s textem pod obrázkem typu "754006 21.4.2010 Domažlice" jsou fotky dokumentární,tedy dokumentující skutečnost v určitém místě a čase.
Tedy se domnívám,že úpravy typu retuš či barev oblohy,krajiny,mašiny na subjektivně "lepší" nejsou opravdu na místě.

No a když dělám nějaké pokusy o umění tak samo je vše povoleno,ale nevydávám to za dokument.

Jinak co se Drahoše Švestky týče,já mu moc děkuju,že jsem takovéto fotky-dokument doby mohl spatřita že mu nezůstaly jen v archivu a nelíbí se mi kritika jeho fotek od těch,co už moc netuší,co to bylo za dobu,vše na analog,žádné vylepšování,problémy s expozicí,filmy,nekvalitními roztoky,policajty,aktivními železničáři.

Až D.Š. otrávíte,tak on prostě vypne skener.A to by byla škoda.

Víte,sem chodí řada lidí,co mají doma zajímavé fotky staré 20,25 i více let a radši to sem nedají,aby je neokřikovali a nekritizovali nějací chytráčkové,co jsou staří jako jejich synové či dokonce vnuci.Ke škodě myslím nás všech.

Já to pochopím,že starší fotka má technické či kompoziční nedostatky,ale zajímá mne jako dokument doby.

Jinak mi připadá,že dříve ti co uměli,ta kompoziční pravidla daleko více dodržovali a snažili se napřed pečlivě rozhlédnout-nejen fotografové,ale i filmaři.

Takové exteriéry z filmů pro pamětníky,třeba venkovská krajina-to bývaly kompoziční lahůdky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 23:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Je pravda, že při použití analogové techniky si každý setsakramensky rozmyslel co a kdy vyfotí a jak, když měl na mysli kolik jej bude stát vyvolání peněz, či práce. Dneska, s digitálem, každý cvaká hlava nehlava, ono z toho možná něco vyleze.....CO se focení v dřívějších dobách týče. Na fotky DŠ se vždy rád podívám. je to opravdová připomínka parního provozu v ČR. Já jsem fotit vlaky zkoušel někdy v 80letech a fotky bohužel nejsou moc ke koukání :-( bo jsem neměl správné vedení. Nicméně si vzpomínám, kterak jsem se jal fotit nějakou bobinu v Žilině a vyjel tam na nás výpravčí, že na nás zavolá OSOŽáky :-( Pro ty co nevědí co je OSOŽ - Ozbrojený Sbor Ochrany Železnice nebo tak nějak se tomu říkalo. Nene nebyla to sranda ...
WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 23:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Doufám, že se nenas_e, a nevypne skener. A stran tzv. kritiky už jsem ho někdy v únoru zdrbnul v duchu šotoušského desatera.
Sice topič rozporuje jejich existenci, ale X let zpátky jsem si nějaký takový canc stáhl z ŽP, bylo to tuším osmero, kdo by se toho držel doslova a neměl oko, stejně podle toho kloudný snímek nespáchá.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 05:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deko, fotokrám je druhý nejrozšířenější na oko vypadající dobrý ale fakticky blbý překlad. První je "lama". Řemeslník samozřejmě nepracuje v krámě, ale v dílně. Jenomže lidi jsou líný podívat se do slovníku když si myslí, že znají všechny významy slovíčka. Buď v klidu, fotokrám jsem slyšel už tolikrát, že mi to už teď ani nepřijde směšný...

AD 1 - interpolace, (anti)aliasing - uloží se nějaká šedá. Oko beztak nesleduje síť jednotlivých kostiček ale celkovou bitmapu. Antialiasing v počítačových hrách přece funguje na stejném principu.

AD 2 - Pokud chceš dělat deformace fotky 800x600, tak je to zhůvěřilost. Dat je žalostně málo a při přepočtu dojde k dramatické ztrátě informace. Při rozlišení třeba 3000x2000 už deformace v řádu stupňů nebudou tolik poznat.

AD 3 - ořezávat 2048 na 1200 je další zhůvěřilost. K digitálu prostě patří, že potřebuju co nejvíc dat, z nichž pak zmenšením získám kvalitnější obraz. Proto třeba některé fotolaby dávají k filmu "vyvolané CD" v rozlišení tuším 6 MPx a více.

AD 4 - jistě, dáno z podstaty digitální bitmapy.

To je asi jako srovnávat klasickou plotýnku s indukční. Jedna vaří skoro hned, druhé to trrrrváááá než se rozpálí. Jenomže jedna potřebuje speciální nádobí a druhá ohřeje cokoliv. Pokrok má svou cenu ;-)

Ad věčný problém osmera (zíív), už jsem tu jednou psal, že bylo pojato nešikovně a mělo dojít k přepracování. To sem dokonce tuším někdo i linkoval. Leč, s ohledem na komplexnost problému se zůstalo u individuálních konzultací nad konkrétními problémy autorů. Fakticky kdo se umí učit a chce, po pár radách na to přijde sám. A komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí a tisíc desater mu bude k ničemu.

Ještě jeden příměř mne napadl - asi jako stěžovat si v servisu, že benzínová dvanáctistovka na pětku na 1000otm z rychlosti 30km/h nezrychluje vůbec ochotně a motor se cuká. Vše se musí používat tak, aby se co nejlépe využily vlastnosti. Hádám že těch 1200x700 nebudeš tisknout na 20x30cm :D Na papíře 20x30 z digi (kvalitního, tj. třeba 10mpix) žádné zuby na žaluziích nebo zábradlí nenajdeš.

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 07:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary:
1. Nepamatuji se, že by kdokoli z nás dvou tomu druhému nabídl tykání.
2. nevím jak vy - a je mi to šumák - ale ne každý má LCD 2048 na šířku. Z tohoto pohledu mi připomínají výkřiky o megapixelech něco podobného, jako když kdejaký zasloužilý šotouš nedokázal skousnout pozdní příchod (čti dojezd) na mnou již obsazený flek se smenou v mojí ruce. Jen poznámka na okraj - myslel jsem, že to normálním lidem dojde - mnou uvedený počet pixelů byl pouze příklad. Netušil jsem, že to někdo vezme doslova. Býval bych si vzpomněl na mé počítačové začátky v rozlišení 320x240.
3. Jinak díky za poučení v angličtině, předpokládám, že mi budete schopen vysvětlit, proč widle 3.11 jsem musel spouštět anglickým příkazem "vyhraj", a co mi dělá v serveru zrní linuxu 2.6.16.

(Příspěvek byl editován uživatelem DeKa.)
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 07:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár rad pro sebevrahy ve stylu desatera:

1. Oběsím se doma na háku od lustru. (Bydlím-li sám, nezapomenu zavřít plyn a otevřít okno - kdo to má pak čuchat, po měsíci. Volím dostatečně dimenzovaný hák a lano, není nic horšího, než když se sebevražda promění na distorsi kotníku. Hubu si přelepím leukoplastí, abych nepoblil toho, kdo mě bude odřezávat).

2. Pokud nemám hák, nebo se utrhnu, dojdu se oběsit na půdu na trám. (židli ssebou a nezamykám se, aby policie nemusela vyrážet dveře - zejména to platí u těch starejch plechovejch protipožárních)

3. Pokud bydlím v paneláku, kde není půda, tak skočím z okna. (Padám zásadně mimo hlavní chodecké trasy a na asfalt, abych se havranům líp seškraboval. K zemi se přibližuji po hlavě, aby to bylo tutový a abych neplýtval financemi na zdravotnictví)

4. V přírodě se věším na místě z dálky viditelném.(není nic horšího, než jeden oběšenej a pod ním tři důchodkyně, který šlehlo, když se jim v úrovni očí znenadání zhouply nohy - to je pak strašnýho papírování)

5. Skok z mostu (Volím dostatečně vysoký most - např. Nuselák - a skáču v noci a rychle. Nedělám to napínavý hodinovou přípravou a konzultací s psychologem a policíí, protože vím, že i oni nemají čas na zbytečný krafání. Při pádu hlasitě řvu, aby chodci v dopadišti mohli včas uskočit. Pokud mám čas, rozprostřu na místo dopadu igelitovou plachtu, případně si před skokem obléknu igelitový pytel. Ani havrani nemají času nazbyt)

6. Zastřelím se (Volím potřebnou ráži a druh střeliva - nepředimenzovávám, ale taky nejsem krkna - a vybírám si spolehlivou zbraň, kterou si vyzkouším. Ostatně je to naposledy v životě a dělám to pro sebe tak můžu bejt trochu haur a nebudu přece sám na sobě šetřit. Volím trasu z ucha do ucha, nebo ústy směrem dozadu. Zásadně se nestřílím zpod brady nahoru, mozek rozcáknutý na stropě se blbě sloupává, prostřelenej prkennej strop a zastřelená bába o patro vejš taky nasere.)

7. Přejedu se vlakem (Hlavu mezi koleje, tělo ven, aby mě nemuseli pracně odmotávat z nápravy lokomotivy. Volím tratě s pomalu jedoucími vlaky a zásadně se vyhýbám tratím rychlíkovým. Policie má důležitější úkoly, než sběr a kompletaci osob na trase Praha - Havlíčkův Brod a pod.)

Obecné zásady:

** Vždy mám u sebe doklad totožnosti, u destruktivních metod navíc štítek z odolného materiálu s rodným číslem. Vážím si práce kriminálky a tudíž jí usnadním identifikaci

** Nechám vlastnoručně psaný dopis na rozloučenou, čímž vyvrátím podezření z násilné smrti. Pokud dopis nemám komu dát,odesílám jej doporučeně policejní složce místně příslušné dle místa sebevraždy. V případě přejetí vlakem místně příslušnému útvaru železniční policie, pokud nevím, kam až dojedu, tak útvaru, v jehož působnosti je konečná stanice vlaku, kterým se nechám rozjet. Vždy řádně popíši místo sebevraždy, ve složitějších případech, nebo při nepřehledném terénu přiložím náčrtek.

** Volím takové místo, kde mne najdou, než budu smrdět, nebo adekvátní jiná opatření - např v zimě když mrzne.

** Volím takové místo, kam může zajet osobní automobil a funebrácká Avia. Nejsem paša, aby se se mnou někdo tahal ještě po smrti.

** Nevolím různé avantgardní metody - rozpuštění v kyselině, převálcování a pod.- jelikož jsem si vědom, že tyto nestandardní metody se hůře objasňují a nekomplikuji tak jiným jejich práci.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 09:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka:
1. Nebuď trapnej s tykáním / vykáním. Já ti je také nenabídl a přesto tak činíš a klidně mě posíláš do prdele. Takže si s tykáním / vykáním vyser voko a nehraj si na upejpavou slečinku aneb "jak se do lesa volá ..."

2. Po úvodních společenských formalitách bych se raději vrátil k témau, kterým nebylo srovnání analog x digitál, ale něco jiného. Přesto by asi bylo lepší dávat názorné příklady na srovnatelné úrovni a neporovnávat film s digitálem na úrovni poloviny 90.let. Nebo máš dojem, že každý šotouš s DSLR si z 12-15 Mpix originálu udělá náhled 900x600 a běží ke Škodovi, aby mu z toho vytiskli fototapetu?

3. Je hezké, že ses dobrovolně ujal funkce vedoucího analogového fotokroužku, ale původně se debata týkala kompozice a nešvarů lajdáckých výsledků "naturálně realistického fotografování pro radost". To příliš s chemií a pixely a defacto ani s používanými fotoaparáty moc nesouvisí.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 10:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. Ono se toho moc s někým, kdo dává rady typu "ať jedí koláče!" , moc dělat nedá, než poslat tam, kam se dívá (většinou) jen doktor.

2. Co si vy nosíte tisknout u Škody mi je celkem fuk. Stejně tak i to, čím jste si to uhnal. Užijte si to.

3. Když chcete spamovat zdejší fórum, stran kompozice, na to jsou jiné, vhodnější diskuse na tomto serveru.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:28:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si "odbočit" od tématu. Neznáte někdo tyhle 2 "inženýry"? V sobotu na Lednici s nima byla docela prča
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deko, pokud jsi údaje o rozlišení dával jen na okraj, tak ti přece muselo být jasné, že už z pricnipu se na LCD díváš jako na mozaiku. To je vlastnost, nikoliv chyba. Pokud ti to vadí, pořiď si CRT, to s ohledem na svou technologii jakousi formu kvaziantialiasingu dělá už samo od sebe a zubatý hrany jsou "jako" vyhlazený.

Nevím jaký widle jsi spouštěl, ale Windows se tak jmenuje proto, že pracuje s "aplikačními okny", a i když mi to nikdo nepotvrdil, zkratka "windows.com" na "win.com" je čistě pragmatická, logická a ergonomická. Jaké zrní (grain? corn?) máš v linuxu nevím, ale nakrásně to může být akronym, stejně jako sandra, arj nebo gimp, ale nevěš mi bulíky na nos že bys tohle nevěděl :D
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák - Mám ten pocit, že jsem vedle nich fotil minulý rok na Kořenově kaferjmlejnej
Banááni - nejlepší mašiny
Fagat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Jo, ty jsou myslím docela známí
Ale o koho přesně jde netuším...
http://blatenske-lokalky.huu.cz/ - web o blatenských lokálkách
http://www.flickr.com/photos/fagat/
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak nepochybuju, že jsou k vidění téměř všude, měli to všechno zmáknutý perfektně. Jen se teda půl dne motali kolem jednoho motoru
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 22:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Zkuste si doplnit vzdělání v angličtině, a až potom poučujte.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 23:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat co máš na mysli? Jestli ti jde o kernel, tak to není zrní ale zrno, jedno, rovněž jádro (ořechu), a dále špetka jako malé množství, přeneseně jádro, podstata (problému atp.);
u linuxu to bude jádro jakožto "hlavní část programového kódu", ale nejsem programátor :D

Kdo že si tu má doplňovat jazykové vědomosti, např. rozdíl mezi zrnem (jedním) a zrním (hromadné podst. jm.) :D

kernel, kernels - jedno zrno, dvě zrna, pět zrn; jádro, jádra, jader

zrní - grain, corn


Není nad to, když si někdo zadá do translátoru výraz, použije v konkrétní situaci ten nejvzdálenější význam a tváří se děsně důležitě, když ostatním nedocvakává, cože to vlastně mele za blbosti ;-)


(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 08:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On je Deka takovej Brouj Pytlík k-reportu. Všechno ví, do všeho kafrá, vyzná se skvěle v železniční dopravě, je kovaným mistrem analogové fotografie s širokým přesahem do digitální a navíc je ostříleným lingvistou. Sice se občas ukáže, že záležitostí, o kterých druhé poučuje viděl leda tak z ponorky a to mu ještě žába chcala na sklo, ale to mu nebrání, aby znovu a znovu neurážel ty, kteří mají jiný názor, machroval na druhé aniž by třeba tušil, že se pouští do "boje" s člověkem, který si ho v angličtině dá k snídani namazanýho na toast. Ale tady je Deka velkej a drsnej borec. Je opravdu komické číst, že doporučuje někomu, kdo se anglickým jazykem živí aby si doplnil vzdělání v angličtině. To je fakt hlína.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 12:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Ach to kouzlo mechanických překladačů ve srovnání s překladatelem (živým). Asi stejné, jako fotka a to, co vyleze z GIMPu. Mimochodem, odkud berete jistotu, že v jednom železe běží jen jedna instance operačního systému?

Topič: Narozdíl od vás, mravenče Ferdo, nedělám z houfu průměrně zdatných editorů fotek exklusivní klub, a necpu nikomu svoje hraběcí rady. Ale je pěkné, že je ještě vidět nadšení pro věc, zkritizovali vám vaše děťátko (ŽP), a teď nestíháte otírat pěnu.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Ladislav_kubera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 13:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale no tak, pánové. Taková to byla pěkná šotoušská rubrika. Trochu elegance do vyjadřování, prosím. Jinak co do obsahu informací zde IMHO nezaznělo nic, co by zde být nemělo.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 13:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubera: Pššššt, nerušte, kdy se poštěstí dostat do rubriky předmět rubriky, k tomu dvojmo, a navíc z šotowebu?
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 13:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deko: i kdyby tam běželo deset instancí linuxu, furt to bude deset jader a ne deset zrn, a už vůbec ne nějakého zrní.

V tom je právě to jádro pudla, při překládání musí stále být účastna překladatelova mysl, cit pro jazyk a pokud možno alespoň nějaká povědomost o oboru v obou jazycích ;-)

V opačném případě vznikají paskvily, za něž pak dotyční překladatelé dostávají Skřipec ;-)

Ladislave kubero, já myslím že rubrika Schotousch... je myšlena čistě pro pobavení, čili jak říkám, zatím cajk, ne?
Ladislav_kubera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 14:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... já myslím že rubrika Schotousch... je myšlena čistě pro pobavení, čili jak říkám, zatím cajk, ne?
Neřekl bych to lépe!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 14:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Jsem už ve věku, kdy mi sprosťárny a nadávky od "nabušených borců" přijdou akorát k smíchu než abych si kvůli nim utíral pěnu u huby. Celkem chápu, že chybějící znalosti nahrazuješ zbytnělým sebevědomím a své "třeskutě vtipné" komentáře považuješ za skvělé. Nemáš tam něco dalšího pro obveselení? Zatím se věcně či odborně moc nechytáš, takže bys to mohl uhrát aspoň na zábavu.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 15:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Slušně jsem tě, a nejen já, poslal do prde_e, s blbcem, udílejícím hraběcí rady, se toho moc dělat nedá. Každopádně gratuluji k prvenství za zábavu.

Chary:
Krom topiče jsi jediný trotl, který se tváří důležitě. Zkus si pár elektronických překladačů, pak pochopíš. Snad. I když od prolhaných blbů, kteří popírají existenci toho, co sami syslí na webu, kde kralují, by to byl překvapivý úspěch.

(Příspěvek byl editován uživatelem DeKa.)
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 16:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deko, jistě, prolhaných blbů. Jenomže ty seš ten, kdo je blbej jak daleko vidí a ještě metr za roh. Jde ti o to desatero, ohraná písnička, a já jeho existenci nepopírám, už to tu několikrát zaznělo a bylo to tu linkováno, má vlastní slova. Jenomže to se ti nehodí do krámu, co? :D

Elektronický překladače znám, používám, ale účelově. Nicméně přesto nevěřím, že by kterýkoliv z nich přeložil "kernel of the operating system" jako zrní :D
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 16:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Gratuluji k objevení Ameriky. Elektronické překladače zajisté vědí víc než lidé, kteří se intenzívně zabývají anglickým jazykem přes 20 let, jsou v denním styku s rodilými mluvčími, mají z AJ státnici na UK a překládají odborné texty. To je případ mé drahé polovičky, která mi na dotaz na výzman slova, o kterém tvrdíš, že je to zrní, řekla v podstatě to samé co Chary, aniž by musela brejlit na web. Ty už musíš být opravdu dost velkej samožer, když si myslíš, že díky nějakým elektronickým překladačům víš víc než lidé, kteří tím jazykem denně nakládají pěknou řádku let.¨
Umíš napsat příspěvek, když ti dojdou argumenty bez nadávek? Nepůsobí to příliš inteligentně. Radami, bohužel blbými a pomatenými, zde hýříš hlavně ty. Zobni si trochu zrní, aby ti to trochu pálilo. Zatím seš furt na forhontě.


(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 17:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Rád přiznám, že jsem blbej jak daleko vidím.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 22:39:11    Odkaz na tento příspěvek  

Dostala se ke mně informace o novém, čím dál tím populárnějším exotovi českého internetu. Je to Michal Kolesa, viz: http://exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa Ve skutečnosti to je smutný případ, zaplevelující internetové diskuse. Vzrušují ho plavající ženy.
Bardotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 00:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel-Promiň ale co tady my s tím?
Jedině trať ..240.. (Brno-Jihlava)
Ať žije Bondovka-854 007-2:-o)
Ale na 754 041-2 B-)nedám dopustit...
Krokoušům ZDAR!!!
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 03:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bardotka: tak docela mimo tuto rubriku to není, zmiňovali se zde i skuteční giganti, ale...
cogwheel: Podle toho, co jsem zkoukl, si myslím, že zrovna tohohle nešťastníka srovnávat třeba s Kunešem nebo Henrykem je dost nefér.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Horst_fuchs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 14:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v každým případě by to chtělo na exotopedii vypustit informace o exotech odsud, takový trojitý honzík nebo Jirka_Š by si to určitě zasloužili...
Bardotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 14:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka- Odkazy na ně nebo přimo pisatele gigantickych nesmyslů?
Jedině trať ..240.. (Brno-Jihlava)
Ať žije Bondovka-854 007-2:-o)
Ale na 754 041-2 B-)nedám dopustit...
Krokoušům ZDAR!!!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 17:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Lahola je fakt exot. Vetsiho fasistu si nedokazu predstavit. Franco a Hitler hadr.

http://www.henryklahola.nazory.cz/Spravedlivytrest.htm
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 21:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

horst: Žij a nech žít.
Pokud máš s někým problém, tak si s ním uspořádej přestřelku v některé rubrice. Třeba si myslím o topičovi nebo cogwheelovi, že tato rubrika je i pro ně, abych cítil potřebu ho nějak vywebovat na exotopedii mi připadá do třetí třídy (mateřské školy). A že jsou tu i skutečně - jak to napsat - excentričtí jedinci.

(Příspěvek byl editován uživatelem DeKa.)
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.148.209
Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 21:32:20    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem jen varovat zde diskutující, co kdyby se náhodou ten nešťastník M. Kolesa objevil i na K-reportu. Jak by reagovali moderátoři? Snad to ale nehrozí, protože obrázky plavajících žen se tu nevyskytují. Odkudsi náhodou mám zkopírovaný obrázek jedné nikoliv plovoucí, ale "plavbyschopné" - s polskou úzkokolejkou v pozadí:

Prý mu lidi z různých internetových zdrojů nějaké takové podobné obrázky občas ze soucitu posílají. Tato dáma je ovšem evidentně již zadaná.