K-report
 

Archiv do 21. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 21. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: "Oni asi nevideli, ze 2 papiry jsou jeden pro PD a jeden pro SN, ze ? linky bybyly na 2 papirech komplet."

Ale to víš, že viděli :-) Ten jízdní řád mám dokonce vytištěnej. I s těmi "V" nad každým druhým spojem :-)

Orky: Vlivný zaměstnanec Ropidu tedy opravdu nejsem :-)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni: Zaznamenali jste zprávu na začátku týdne, že přeprava lidí v MHD v Praze citelně poklesla za rok 2009 ve prospěch aut? Mám dojem, že ti "hlupáci", kteří tvrdili, že časté změny LV a nemyslení na zákazníka vyženou lidi do aut, se nemýlili. Inu, už je to tady!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 2841: Horolezec po dovolené si povolal radovaního, láteřil a řval tak, že se to neslo až na chodbu, kdo nechal uniknout tak "hovadské" návrhy na osekání dopravy. Ano, do vedení Ropidu se sáhne, dokonce bude uspokojen i můj požadavek, aby ředitelem byl vysokoškolsky vzdělaný člověk, ale radost z toho tu nebude mít nikdo z diskutujících. Toto je zprostředkovaná zpráva jedné paní. Takže to, prosím, berte jako JPP.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Od února už konečně mnou dříve ohlášené sólo vozy o víkendu na lince 8. Daná věc!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7185
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:10:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Ony se v roce 2009 udělaly nějaké změny? V takovou dobu, aby se to statisticky projevilo? Nebude to spíš tím, že lidé méně jezdí do práce, protože vyšší nezaměstnanost? Já bych řekl že jo. Jinak on řval, kdo to nechal uniknout, ne že se to nebude dělat. To je zatracenej rozdíl.
MŠ: Ale ona se místo 25 posílí 1 a bude .
Pedro74: Naprostý souhlas. Ovšem je třeba předtím znemožnit odbory.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Nevím, jen jsem zaznamenal zprávu.
Jistě, že řval, jaktože to uniklo. Pak se to muselo složitě dementovat a nehodilo to dobré světlo na horolozce, jinak by se přece nerozčiloval.
Ohledně 25 jsi stále mimo, ale budiž, ve svém věku máš nárok.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, do vedení Ropidu se sáhne, dokonce bude uspokojen i můj požadavek, aby ředitelem byl vysokoškolsky vzdělaný člověk, ale radost z toho tu nebude mít nikdo z diskutujících.

No, doufám, že to chápu blbě ... pokud to chápu správně, tak do toho Procházku třeba i někdo schválně navezl.

Zas na druhou stranu, horolezec je svými hysterickými výstupy pověstný, znám paní, co mu kdysi dělala asistentku a to jsou story, co se nedají vymyslet ... takže to nakonec třeba Procházka ustojí, neb jak známo, hysterikům se hysterickým výlevem načas uleví.
Si non confectus non reficiat
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavhob: Některé úseky metra by v určitých obdobích potřebovaly i o 10% posílit a ne osekat. Ono si stači uvědomit, kolik těch 10% je.
Jonášek: Pokud by se měl ředitelem ROPIDu stát ing. Jareš, tak jsem přesvědčen, že zbytek schopných zaměstnanců z ROPIDu podá výpověď. A znamenalo by to definitivní konec posledních smysluplných zbytků pražské MHD.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Tak bylo by to dobře, kdyby ve vedení Ropidu byl vysokoškolsky vzdělaný člověk, ale vysoká škola se nerovná záruka kvality. Takovejch "vysokoškolsky vzdělanejch" znám a taky jsou někteří echt debilové.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tos napsal ty
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défanse: Teda Martine, ty si libuješ v tak dlouhých nickách, to je děs. Opakuji znovu, tabulkově je na místo ředitele požadováno VŠ vzdělání. Je do nebevolající, že dva(?) roky má ROPID provizórium, proto to zřejmě vypadá tak, jak vypadá. Osobně se kloním již k tomu, že by ředitelem měl být absolvent vš ekonomického směru, který bude mít své náměstky vš vzdělané v oboru doprava.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord vetinari: Co mám informaci, chtěl to sám. A věděl, komu si o to místo má říct. Ale není to zaručená informace, neboť želbohu se s panem Procházkou neznám.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tím bych si nebyl jistý - předpokládám, že mají rodiny, hypotéky, prostě potřebují nějaký stálý příjem. Výpověď se dává až poté, co máš nový flek, což poněkud rozmělňuje možný efekt hromadné okamžité výpovědi.

K nám taky nastoupila nová řídící, všichni se kasali, že půjdou, jenže nemají kam ... jen mne preventivně "povýšili" na jiný odbor, a to jednak proto, že jsem tam jediný skutečně schopný dát Václavovi košem, což by nepůsobilo pěkně, jednak proto, že chtěli předejít vraždě.

Ale zaměstnanci to můžou neoblíbenému vedení postrádajícímu autoritu taky pěkně znepříjemnit, to zas jo. Náš právní odbor např. teď bez výslovného pokynu neudělá vůbec nic a s pí řídící se tam nikdo nebaví víc, než zcela nezbytně musí. Pokud by takto začal fungovat Ropid ...
Si non confectus non reficiat
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 17:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A s tím, že to v centru smrdí.. Hele a mě vadí v centru pískání reko T3. Já myslím, že kromě toho, že to má neblahé účinky na můj nervový systém, tak to nemůže být bez následků ani pro tamější ekosystém :D Co s tím uděláme?

Prostě, když to jezdí plné, tak "busy smrdí". 133 přes Republiku je prostě úspěch. Smiřte se s tím. A argument, že dál to jede prázdné - ach jo a kolik linek je 3 zast.před svým koncem narvaných?

Kritizujte 22 v Hostivaři, ale ne změny, které znamenají nárůst cest.

175 je nedotažená, ale OK linka.
Především vztahy, které řeší tram sólo, nechť řeší raději bus.
Takže - dřív nebo později pojede v relaci Florenc-Olš.nám.pouze 5.
Dále - přejmenovat Murmanskou na "Vinohradská nemocnice" a lidi přestanou jezdit přes Želvu.
Dále - úprava linkového vedení kolem Štěchovické (oboustranně neproložitelná "nikamnejedoucí" 224 mi leží v žaludku).
Dále Florenc-Flora 9 min. je prostě bezkonkurenční.
A mohou vyjet 133, 136 i 175 v 6/12/7,5/20 (což znamená mírné omezení dopo sedla u 133) - a konečně to půjde proložit, ne jako dnes neustálé sjíždění 136 a 175 a proklad 133 a 175 stylem 15-5 (protože to jinak nejde). 133 pak na Depo pouze "tovární spoje" - aby byl 1 přestup, o kterém mluví Orky.A s tím, že to v centru smrdí..
A smiřte se s tím, že jak 124, tak 175 jsou pro dané oblasti daleko atraktivnější než jejich předchůdkyně 234.

Jinak jsem si dnes projel 195 a takovej masakr jsem nezažil. Rovnoměrně, v celé trase, přesto to nelze nikde useknout, všude min.50% osazenstva zůstávala. Největší výměny v zast. Skalka, Limuzská!, Vysočanská a Letňany. Prosek hodně slabý.
Kdo tvrdí klouby na 195, s tím velký souhlas! (btw.kolik se ušetří kloubů zajíždením u 133 k Depu pouze u vybraných spojů? Kolik se jich koupilo nových navíc? Není již načase?)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 17:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klouby na 195 - nejdriv se musi vyresit ukonceni na Zahradaku.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6170
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 17:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek:
Přijdeš v pátek?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 17:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: A co tam je za problém na tom obratišti? Já jel tuhle kolem a nevšiml jsem si nějaké "překážky".Díky
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 17:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Měl bych? Já si myslím, že měl. Takže přijdu, možná o chlup později, protože odpoledne zkouším v Ústí nad Labem.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 18:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Když napíšeš, že se nám to nebude líbit, pak je tip jasný :-)
Klavirista: 175 v parametrech, co navrhuješ, by v současné době bylo podobné plýtvání jako navrhovaná 150. Co se týče 195, tak má dojem, že dneska je pravděpodobnější, že bude v KB vozech 118 v intervalech 6/12/7,5 než 195. 195 je fakt šílená, jenže je na špatným konci Prahy.
Gabuliatko: Problémy, včetně ukončení na Zahraďáku, jsou kosmetického rázu. Stačí barva, pár citybloků, a pár značek a může se začít jezdit.
Dj_la_défense: V tom parkovišti uprostřed smyčky.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 18:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Proč prokládat 133 a 175 na dvě zastávky, když jedna z toho je U Památníku, kde obrat není zrovna slavný. A když se zrušila 207 z důvodu nemožnosti proložit se 133 a to jela celou trasu spolu se 133..., proč najednou posilovat 175 a trvat na proložení? Včera jsem viděl poloprázdnou 175 směr dc těsně před dost plnou 133... Pár lidí ve 175 je, ale nebyl žádný důvod to vůbec zavádět, typický plejtvací nadstandard...

Byl jsem opět na křižovatkách na Švehlově. Tentokrát mezi 16. a 17. hodinou. pořád tam něco neklape, tak pozoruju M22. To je horší, jak ráno. Dnes mě napadlo, že by tam stačilo sólo 15 z Palmovky a prodloužená 6.

Jonášek: No nepotěšils nás s těmi škatulaty na Ropidu :-). Doufám, že jednou nastane též doba, kdy někdo seřve pana Antarktidu :-).

Lord: Geniálně využité, že půlku lidí vezla ještě nedávno 22 a půlku 23. Poptávka na IPP byla například denně 8728 a 8326... Tož to je jasný, že ve 22 jezdí o 100% víc lidí. Mezi Kubání a Malovankou určitě. A protože dál jel prd i předtím, i ten prd se zdvojnásobil, když to tam jede 2x tak často a je 2/3 pravděpodobnost, že přijede 22 než 26 nebo 15... že se nestydí škrtat na tramvajích jinde. Třeba sólo 8 je vzhledem k zavřené Letné a novému dobrodružství na Harfě skoro nutnost, ale vzhledem k tomu, že 24 mívá pěkné sekery, Karlín to v určitých obdobích nepochybně pozná. A Lotyšská taky... I když tam přibude 2, tak to bude dobrý.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 18:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Ale já jsem napsal, co bych udělal kromě toho. Samozřejmě, že 224 by v trase 175 nejezdila. Takže tam je to 0 od nuly. Koněvka-Orionka - navýšení, ale potřebné, z provozních a kapacitních důvodů, jinak budou plánované konvoje v JŘ jako dnes.
Prodloužením intervalu 133 v sedle taky něco ušetřím.
Jediný problém je Vinohradská nemocnice - tam je to luft, ano. Ale jak tam nalákám lidi? No intervalem 30 za bílého dne asi ne! Jestli to tam nemá cenu vozit bus, tak to zrušme úplně a zaveďme 293 a 175 k Orionce. Ale souč.stav je takový kočkopes - v Koněvce nemá co takovýhle vymetákointerval dělat.
Srovnej to s int.12 u 135 a stoupající tendencí její obsazenosti. Takže tak.. Jana Masaryka je teď velmi oblíbená zastávka. Myslím, že 213 to bude mít brzo nahnutý. A na 135 se zkrátí interval a nasadí klouby :-) k nelibosti některých, že bus je oblíben, tam kde to nechtějí :-)

Napíšeme za kloubizaci 195 petici :-( Zajímavý, že 177 jsem potkával méně obsazené, ale v protisměru, to mohlo taky hrát roli.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 18:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já to asi nechápu, parkoviště je uprostřed, autobus krouží kolem těch aut uprostřed, tak co tam je za problém?
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 19:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: To obratiště je celkem malé a kloubům by prakticky neumožnilo žádný odstav - s auty uprostřed teda v žádném případě (ledaže by se spoje okamžitě vracely - a to u takhle dlouhé linky trpící nepravidelnostmi nejde), i bez nich to nebude pro klouby žádná sláva. A proti odstranění parkovacích míst budou samozřejmě značné protesty.
A druhý problém je ta křižovatka Jabloňová x Střemchová x Konvalinková u zastávky Hlohová. To už jsme tu podrobně řešili a nechi se opakovat. Tam je trochu problém s uličním profilem, pravděpodobnost, že by o sebe ty klouby škrtly, je sice minimální, ale jako úředník bych si to prostě na svědomí nevzal a ty klouby tam nepustil. Až po stavebních úpravách.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 19:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Jednoduše. KB bus má horší manévrovací schopnosti, potřebuje větší prostor. Předpokládám, že bude potřeba také zvýšit počet odstavů na přestávky.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 19:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš, Orky: Ahá mě se to zdálo divný. Takže zase pseudoproblém. No tak jednoduše, žádné odstavy tam nebudou, ty dva autobusy můžou stát za sebou, jako tramvaje a místní nenasere, že jim někdo bere parkovací místa. Pauzy řešit buď střídáním a nebo v Čakovicích tam má 195 obratiště celé pro sebe a bez aut. Takže tohle neni problém. 271 se taky přestěhovala s pauzama na Skalku. A co se týče průjezdního profilu, to chápu, že může být problém, jen je "hrozně" zajímavé, že někde to problém je a někde ne. Třeba na taková křižovatce Na Palouku x U Krbu se také nevejdou 133 naproti a někdy loni na podzim mě tam jeden "umělec" málem voškrábal kloubákem i osobní auto... Ale tohle by se mělo řešit všude, a ne jen tam, kde se pak může argumentovat, proč tam klouby nejdou.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 19:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S. Koukl jsem teďka na mapu a když řidiči budou parkovat ukázněně, tak dva autobusy se tam hezky vejdou i vedle sebe, myslím už ve výjezdu do ulice Jesenická. Třetí nejůře ve výstupní stanici.
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 20:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: 6 by v Hostivaři stačila klidně samotná. Kvůli sm*** n*** tam lze ponechat i 26, i když se mi zdá, že s ní jezdí mnohem méně lidí (byť v některých obdobích hraje roli interval.)
22 na Kubánské nám. a bude omezeno sjíždění.

Dj_la_défense: 271 se taky přestěhovala s pauzama na Skalku.
To je sice pravda, ale z jednoho konce na druhý to 271 trvá 25 minut, kdežto 195 53.
There are no roots. There is only one.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 20:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Ale jo máš pravdu, já se nepřu, řikám, že dva možná i tři ty kloubáky, pokud lidi nebudou parkovat jako prasat, by se tam mohly vejít. Ale nebyl jsem se tam podívat vycházím z Google mapy. A to, že to je 53 minut vím také, ale nevidím v tom tak nějak moc problém, když si vzpomenu například na linku 10 v relaci Sídl. Řepy-Palmovka (objezd) - Sídl. Řepy.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 21:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: "Bohužel pro tebe, se 17 má pravdu Klavírista. Bydlím na Strossu a chvála v P7 je nekonečná."
Ale nějakej marginální Stross opravdu nikoho nezajímá. Tam je právě to plýtvání, který je třeba omezit, zatimco na druhý straně je třeba přidat, víme ?
To fakt nedohlídneš dál než na dvůr ?
Ale ještě dál zachází Pavhob se zrušením vložený 17. Ale nakonec proč ne. 21 potom opět do dvojic a do Modřan.

Jonášek 857: Tohle taky bylo z mých tipů to nejtutovější. Sázka na jistotu.

LV 296: Krásně to zapadá do absurdního divadla pod horolezcovou taktovkou. Zjevně se Procházka na golfu něčemu přiučil...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 22:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jesenická:
Jezdím 195 často a taky tam občas parkuju. Nikdy jsem neviděl nikoho, kdo by parkoval za žlutou čárou. Zrušení parkoviště by vyvolalo určitě bouři místních a v okolí pracujících. Je tam stále plno.

A v pohodě se tam vejdou i 4 kloubáky při zachování parkoviště. Ovšem musí být zachována průjezdnost obratiště.


Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Comb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 6-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 00:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě by bylo řešením pro M17 zavedení M3, zrušení 21 a zároveň bych si tu M17 dovedl představit celou v sólech (bez pásma). V Trojský by už nemusela jezdit 14, protože je zbytečný tam tahat 2 linky v soupravách a jedna solometrolinka, by kapacitně bohatě stačila a komfort polovičního intervalu by zůstal zachován. A v Kobylisích by místo 14 mohla jezdit 10 k vozovně.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 01:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Comb: Jo to by bylo bezva, v Podolí malá 17, velká 3, velká 3, int. 4 minuty malá 17, a pak dloooooouuuuho nic... To snad nemá cenu už ani komentovat. No dá-li pánbůh, tak už půjde vedení Ropidu fuč a nesmyslnost jménem Metrolinka nebude dotažena do konce.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 08:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. A rozhodně nevyhazujte staré jízdní řády a mapy z roku 2007, budou se ještě hodit, až dojde na nápravu všech chyb a dogmat.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Už se těším na obnovení svazku 140+233+274 :-)
Dj_la_défense: Odvolání pana Procházky může mát i opačný efekt. A ten tu již byl naznačen. A poměrně dost pravděpodobný. Stejně, jako se on s pozice vedoucího oddělení plánování posunul na pozici "pověřeného řízením", dost pravděpodobně by se tak, minimálně dočasně, stalo i teďka. No a právě vedoucím oddělení plánování je, již zde několikrát zmiňovaný hlavní strůjce současných dopravních neřestí, ing. Jareš.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky :-) 233-274-140... No, tak doslova jsem to zase nemyslel :-))) A metro C na Proseku taky asi zahrabávat nebudeme, že...
Spíš jsem měl na mysli tramvaje.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, konkrétní si nebyl. Ale je jasný, že to by se stopro nevracelo. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: Ono to spíš bude malá 17 a za ní malá 3, pak 4 minuty nic a spolu velká 17 a velká 3 - všechno na Jiráskovo nám. - Ropid s velkými nadějemi čeká na dokončení opravy Myslíkovy :-). Dokonce už v jejím odůvodnění je tam ta M3 vlastně popsaná :-). Ale pochopitelně každá druhá 3 bude sólo, neb se pojede Karlínem, kde to sólo bude již brzy a přes Harfu :-). Uáááá :-).

Antar: Když to není tak jednoduchý to vracet zpátky. jenom to přispěje k další nedůvěře lidí v MHD... O to víc mě to štve, že někdo další, třeba rozumnější, to pak taky schytá, protože lidem je fuk, kdo tam sedí, ale koukají ven na ten revoluční MHD kvas :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Když jsou oblasti, kde se zvládly za dva roky udělat změny i 5x, taky další změna už nikoho nepřekvapila. Třeba v Letňanech jich bylo snad ještě víc.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 10:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to není tak jednoduchý to vracet zpátky. jenom to přispěje k další nedůvěře lidí v MHD...
Nikdo si toho nevšimne - většinu cestujících linkové vedení netrápí.
Třeba přítelkyně si myslí, že na Kotlářku odklonili 16 proto, že tam kapacitně chybí 7 (když ji dali pryč). Že tam teď jezdí 6, ví letmo, a že odtamtud zmizela 4, nezaregistrovala vůbec. A to je na Klamovce skoro doma.

edit: čárky - ach ten češťyn...

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 10:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"že bude v KB vozech 118 v intervalech 6/12/7,5"

A do Dvorců bude z Budějárny další vzduchovozič. To už by bylo lepší ji prohodit se 124 přes Zelenej Pruh, jenže z Bobešky dolů klouby fakt sotva....

Čím to že 90% změn který se objeví v návrhu nedejbože v realizaci vedou k průseru o kousek vedle?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 10:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ale jo, to jsou všechno spekulace a zbožná přání. Tak jako já si přeju, aby z Ropidu vyházeli i poslední uklízečku:-), tak KM si přeje metrolinky. Uvidíme, jak to všechno bude, jedno je ale jisté metrolinka nefunguje jako metrolinka, ale jako svazek vlaků jednoho číslo jedoucích v intervalu 5-1-1-9-2-4-1-8 a ne 4-4-4-4-4-4-4-4... Kdo tohle nevidí, tak dělá raději mrtvého brouka. Plýtvání na nesmyslnostech zavážení opuštěných souprav do Hostivaře, zprasení oblasti Kubánského náměstí a Braníka, a bude toho ještě hodně. Nicméně nechme se překvapit, uvidíme s čím Ropid překvapí. "... a budou volby..."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 10:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Bylo by potřeba tam jít několikrát mezi lidi, získat jejich podporu, i na radnicích a pak případně to LV stabilizovat. Ne to zase vrátit podle nějaké nerevoluční šotovize. Vlastně něž návrat změn je potřeba obnovit důvěru lidí, že se to dělá pro ně, ne pro zápis do knihy rekordů, nebo do největších revolučních análů MHD na světě :-).

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 10:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Ano máš asi pravdu, hodně lidí si toho nevšimne dokud to denně nevyužívá, to jen podrthuje další neschopnost Ropidu, ty Košíře.
Září 2008: Prohození 6 a 7, prodloužení 4 v ranní špičce do Řep.
Listopad 2009: Odklonění 4 na Smíchovské nádraží a v ranní špičce na Sídliště Barrandov, 16 ráno na Síldiště Řepy...
Linka 4 během roku dvakržt dost zaantelně změnila svoji trasu. O Letňanech nebudu mluvit, a o severním městě taktéž, čachry s 134, 151 atd. - to je už debilita na entou, když se v Třeboradicích během dvou nedělí objeví místo letité 166 postupně, 151 a 269...

P.S. Byl jsem si projet 150 a musím teda uznat, že od Bohdalce jela fest nařezaná celou cestu asi až na Hasovu, možná i dál. Takže lidi si asi našla, to je zřejmě povedená změna, abych jen nekritizoval.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 10:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: většinu cestujících skutečně linkové vedení netrapí. Zná jen své bezprostřední okolí a jak se dostane do práce.
Petr_vlček: Doufám, že to nebereš jako fakt, to není plánovaná změna. To je jen můj postesk ohledně způsobu plánování.
Dj_la_défense: Jenže podobný interval funguje i u svazků linek.
Martin_Šubrt: Já nechci vracet všechny změny, já je reagoval na Antarovu narážku, která taky nebyla myšlena vážně. Já bych ani věštinu změn zpátky nevracel, protože ne všechny považuju za špatné.
Dj_la_défense: A to jako usuzuješ z jednoho spoje? To nejde. Já to tam tolik neznám, takže nemůžu posoudit, ale to stejně tak může být pravda, ale stejně tak náhoda. To chce nejřív zkušenosti z víc spojů.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7187
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ, resp. Orky: k tomu intervalu: Ten zásadní rozdíl je že u toho svazku linek je ten interval dokonce tak úmyslně naplánován! A tomu je potřeba zamezit. Velmi odporným způsobem DJ zaměňuje neschopnost ood. tvorby jř za vnější příčiny zdržení v MHD původ nemající.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Jenže podobný interval funguje i u svazků linek."
To je docela i možný, jenže tam za poloviční náklady a to je to, oč běží...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7190
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A japa to , demone?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:42:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: mně to přišlo tak blbý že jsem si říkal jestli už to není ve schválenejch změnách

Utoho svazku linek je ale bonus v tom, že alespoň některou se lze dostat i jinam než jen do prdele. Viz prozatím 3 z Bránika jako jediná s použitelným cílem i přestupama.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ano funguje, máš pravdu, ale aspoň každá jede jinam, ne, že jedou dvě spolu po celé Praze, jedna je nařezaná a druhá prázdná. V tom je ten ROZDÍL, který řada šotoušů a příznivců metrolinky odmítá vidět. P.S. Neusuzuju z jednoho spoje, ale z pravidelnosti. Z podzimu, kdy jsem jel sem tam na trénink tramvají, jsem tuto skutečnost měl z linky 9 zastávka Olšanské náměstí směr Spojovací, čtvrtek co čtvrtek. To není náhoda.

KM: A co je na tom odporného? Je to pravda? JE! Mě jako zákazníka, vůbec nemusí zajímat, jestli blbě nastavili JŘ a nebo jestli se to kodrcá přes celou Prahu, kde to logicky nabere zpoždění. Prostě interval 4 minuty je ve své podstatě klamavá informace.
A jsi si jistý, že to je zdržení nemající původ v MHD??? Kecy. Minulý týden, v pondělí tuším, jsem jel autem kolem Kotlářky viděl jsem stát 10 na svěltech od Golfu a 16 vyjíždějíc ze smyčky. A to ta 10 má cestou jedny! světla a jednu přednost v jízdě, tak mi vysvětli, jak je možné, že za tak krátký úsek nabere 4 minuty. Druhý den, abych tady nevařil z vody jsem se desítkou projel na Sídliště Řepy a zpět a ejhle, na Kotlářce jsem vystoupil a jeli jsme o nějaké 3 a 3/4 minuty pozdě, 16 jsem viděl, jak odjíždí. Pak jedna 10 jela cca na čas, rozptyl mezi nimi už z konečné, byl 2 a půl minuty, tři ať nežeru. Další 16 jsem jel (10 už dojížděla ke světlům na Kotlíku), a zase, co čert nechtěl na Náměstí Míru už stanicovaly za sebou. Co z toho vyplývá?
Jasně zde dokazuji, že intrval 4 minuty je přes celé město neudržitelný, nabírají se zpoždění a to kvůli IAD, tak kvůli neschopnosti řidiče (loudy), tak z důvodu pomalých jízd například na trati do Řep. (jinak si to zpoždění nedokážu vysvětlit už)

Takže Metrolinka nefunguje, a milý KM, je mi jedno z jakého důvodu, podstatné je, že interval 4 minuty není možné udržet.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Promiň já ti odpověděl na něco jiného, myslel jsi to s tím spojem té 150 asi, že?
No ano jendou jsem s ní jel a jednou jsem ji viděl na té zastávce, jak je za rohem první od Bohdalce společná s 11 (nevím, jak se jmenuje, Michelská???) A ani jendou mi nepřišla, že zeje prázdnotou, teda, když jsem s ní jel, tak byla natřískaná. Jinak máš pravdu, mám jednu zkušenost, tak systém náhody nevylučuji.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: No já nevím, ale není to lacinější třeba proto, že do Hostivaře nejezdí 3 linky? Nevím. Ale asi budeš argumentovat, že 22 bude pásmována, no to asi bude, ale to už tu bylo, akorát teďka to bude 22 na dvou papírech a bude nad každým druhým spojem K a M, což to zpřehlední. Je to "výrazně lepší" než 22 a 23, což se ti nelíbilo, ale chápu to.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 12:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: z Bobešky dolů klouby fakt sotva....
Jen čistě technická - já pamatuju na 124 kloubové Ikarusy. Jó, to byly časy...

Ke 150: Taky si myslím, že tohle byl dobrý nápad (abych si to nemyslel, mě nezávisle na ROPIDu napadla taky ). Pokud ale ROPID potřebuje na 1 dobrý nápad 10 strašlivých přešlapů, tak něco (někdo) není v pořádku.

Dj: já si přeju, aby z Ropidu vyházeli i poslední uklízečku:-) Vím, že to byla nadsázka, ale přece jen musím nesouhlasit. Úroveň dopravního plánování (což je ovšem to nejdůležitější) je samozřejmě hrozivá a není tam co řešit, ale v jiných oblastech činnosti bych tak striktní nebyl. Za "starých časů" jsem neznal prakticky nikoho, kdo by o existenci nějakého ROPIDu tušil, dneska už je jako instituce obecně znám. I novináři už vědí, že se pro vyjádření mají obrátit ne na DP, ale na ROPID, a ing. Drápal se už v novinách objevuje často, i když většinou srdnatě hájí metrolinkový nesmysl (jako třeba včera: "Jsme rádi, že se politici angažují do dopravy, ale nerozumí tomu." ) - každopádně už je ROPID v tomto ohledu úplně jinde. V oblasti propagace a informování veřejnosti se udělal velký krok vpřed, zprovozněny byly interaktivní plán dopravy a on-line zastávková tabla (i když pochybuji, že jsou tyto služby masově využívány) a fungují i systémy kontroly jednotlivých vozů pomocí GPS. Jen to plánování, jen to plánování...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 13:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jsi si jistý, že to je zdržení nemající původ v MHD??? Kecy. Mohu přidat. Devítka na hlavním poctivě čeká na odjezd, aby jí na Gorkáči vjela do cesty čtyřiadvacítka. Má přednost, ale nečeká na čas na Masaryčce a je tudíž předjetá. Pak čeká minutu a půl na Václaváku a zdrží devítku, co tam vjela na čas.

A ještě lepší je, když čeká minutu dvě zpožděná devítka na hlavním nádraží za předjetou pětkou nebo šestadvacítkou. Chytne na čekacím bodě další minutu dvě a na Václaváku za 14 či 24 totéž. Žádný semafor, jen se tramvaje požíraj navzájem.

Metrointerval a čekací body se mají rády jako kočka a myš.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 13:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Věta "Jsme rádi, že se politici angažují do dopravy, ale nerozumí tomu." byla pravděpodobně na snahu prodloužení provozu metra do dvou hodin do rána. Politik nemá většinou vůbec představu, co se v metru v noci děje.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 13:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já nesouhlasím. Prodloužení provozu metra by se vyzkoušet mělo třeba v létě, kdy je město plné turistů, z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. S tím, že metro by jelo třeba do 1:30-2:00, aby byly návaznosti na vybranné denní tramvaje a autobusy. Interval by mohl být třeba od 23 hodin do těch 2 hodin 15minut. S tím, že veškerý ranní provoz by začínal v sobotu mezi 6-8 ranní a v neděli klidně mezi 7-9, podle dané linky.
Pak by se to vyhodnotilo. A kdyby přišel zase šotonápad a nebo politický nápad na trvalé prodloužení metra do dvou do rána, bylo by jednoduché hodit papír na stůl s výsledky a říct: "Tady jsou čísla ze zkušebního provozu z léta, podívejte se kolik peněz se proplýtvalo, nebudeme se o tom dále bavit." Ale už by bylo něco v ruce. Do té doby je to jenom hypotéza nepodložená žádnou praxí. A nebo naopak, "Ano o cestování byl zájem" můžeme o tom jednat, jak to udělat efetivně. Tohle je jen moje vize, nikomu ji necpu přijde určitě spoustě lidem jako hovadina (stejně jako mě metrolinka), a v dnešní době pro toto není asi ani prostor, ale takhle bych to řešil já, opřít se o nějaká čísla.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2403
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 13:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Vždyť říkám: Nechť se jezdí do 2 do rána. Ale o to musí být pozdější výjezd metra.
Ovšem je třeba si uvědomit, že i v sobotu a v neděli ráno se jezdí do práce a to je podstatně důležitější než vozit vožraly z hospody.
Jenže většinu těch, kteří orodují za tak pozdní ukončení provozu, směnný provoz nezná a vůbec je nezajímá. Ty spíš zajímá, jak si v pátek ožrat držky a jak se nejlíp v tomto stavu dostat domů.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 14:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: No s těma ožralama to neni úplně fér, dost lidi se do němoty neopije a ocenili by to, ale budíž máš svým způsobem pravdu. Jenže teďka je otázka, a proto bych to chtěl vyzkoušet, jestli je o víkendu víc lidí co musí být v 6 v práci a kteří mají k dispozici cca 16 linek tramvají, 3 metra a xy autobusových, než těch co se v noci baví a mají k dispozici cca 21 linek nočních spojů (+513 a ty 60x). Skutečně v létě by to stálo za uvážení to o víkendu zkusti.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 6-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 14:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já si přihřeju polívčičku na 22. Je sice pravda, že mezi I.P.Pavlova a Národní třídou a mezi Hellichovou a Pohořelcem jezdí hodně plná, ale víc mě štve její nespolehlivost, ať se na mě nikdo nezlobí, ta linka je prostě dlouhá a projíždí několika problematickými místy (Pavlák, Karlovo nám., Újezd a Karmelitská, odbočení k Letohrádku, Brusnice)... Takže běžný jev po sedmé ráno je ten, že čtvrt hodiny či déle nejede nic a pak se jedou dvě tři soupravy. A z 20 na 15 nepřestoupím, ujede mi před nosem.

Já bych mnohem raději viděl na Bílou Horu zajíždět 20 a v ranní špičce (kdy z BH a z druhé strany na Pohořelec jezdí natřískaná) ji posílit, bohatě by postačovalo na Vypich v podobě něčeho dvouvozového a pouze v ranní špičce. Ve všech ostatních případech by jejích osm minut bohatě postačovalo. 22 sice má luxusních průměrných pět minut, ale nespolehlivých a vzhledem k malé obsazenosti zde je velký prostor pro úsporu. 20 na Šárce podle mě příliš chybět nebude (jednak od Hradu jezdí téměř prázdná a také hned po ní jede na Šárku další, také poloprázdná, linka), většina lidí přestupuje na Malostranské na jiné linky, příp. na Letohrádku / Hradu na 15 či 22). 22 by pak bylo záhodno někde rozumně ukončit, na druhé straně souhlasím se zkrácením po Kubánské nám.

3 a 17 je prasečina, s tím by se mělo něco udělat, dále nejsem proti zrušení 203, pokud by se interval 170 20 min. a 203 20 min. (tzn. v prokladu 10) změnil na interval 15 min. pro 170. Nevím, jak na Jižním městě, ale v oblasti Novodvorské je to doprava ke Kačerovu.

196 bych protáhl z Kačerova až Na Knížecí a pokud by mělo dojít k redukci 106 nebo 170, měla by tato mít kratší interval. 197 je ráno poměrně nespolehlivá, dále bych zde ve špičce vůbec nenasazoval sólo vozy. K večeru také není optimální interval, ale zas by nevadilo při kratším v pozdějších hodinách pouze nasazení sólo vozů. Lépe vyřešit přestup mezi těmito linkami a tram (pro mě nesmyslná vazba na 14 a 4 a ujíždění 12 a 20).

24 odpoledne neomezovat, obsazená je vždy, někdy až příliš, zato je, např. proti 22, velice spolehlivá.

Dál pořád nechápu, proč, když mohou na C končit některé soupravy na Kačerově, proč by nemohly na A na Želivského (50 % zde, zbylých 50 % pak do depa Hostivař). Na Ž se A radikálně vyprázdní.

A kdyby bylo nejhůř, 12 je také nejobsazenější z Barrandova na Anděl, příp. na Malostranské nám. a Malostranskou, dál na Palmovku jezdí výrazně prázdnější, při kosmetické úpravě ostatních spojů by tam jezdit také nemusela, mohla by jezdit např. na Podbabu (částečná náhrada za z Dejvic odebranou 20).

Zastávky - dalo by se ušetřit zrušením ČSAD Smíchov (dobrá docházková vzdálenost od Lihovaru), Plzeňka (hned za nádražím a kousíček od Na Knížecí), kde nastupuje a vystupuje minimum lidí, zejména u první jmenované. Dále sloučit zastávky Vrbova a Ve Studeném směrem do Braníka do jedné, tak, jak je to i v protějším směru. Zde by se ušetřila energie / nafta při rozjezdech + zbytečných zastaveních.

Dále by se dalo ušetřit uzavřením Karmelitské pro os. dopravu (posunování v kolonách), díky tomu by bylo možné odstranit všechny troje světla v oblasti Hellichovy (opět poskakování, rozjezdy). Tyto dva odstavce by přinesly kromě finanční i (poměrné výraznou) časovou úsporu.

Neušetřil jsem 5 %, ale pokud by se i jinde postupovalo takto, myslím, že by to šlo - a bezbolestně.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 14:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dumám nad tím, proč po poslední změně je 198 nespolehlivá odpoledne do centra. V podstatě převzala funkci někdejší 199, kde to ale bylo celkem pochopitelné. Dnes obvykle jede 196 (včas), pak 10 minut nic, 198, 2 minuty nic a 197 a po 3 minutách 196. Kde se ta 198 zasekává?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 14:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta:
12 a 20 vést obě na Prahu 6 od Barrandova? To se mi nezdá jako vhodné, je to totéž, jako 12 a 14 v současné podobě.

Uzavření Karmelitské mě sice taky kdysi napadlo, nicméné je to jediná ulice v této oblasti, tudíž nenahraditelná, ať už pro místní provoz nebo ne, zvláště pak při současné uzavírce na Letné. To je volovina.

Jinak céčka na Kačerově si myslím, že končí proto, že se stahují soupravy z ranní špičky do depa. A i ukončení na Želivárně se sice nejeví jako špatný nápad, ale vzhledem k tomu, že na metro A jsou fixovány částečně Petrovice, Zahradní město. Nic moc to neřeší, kdyby ano Ropid už by ji osekal, takhle se mu to povedlo jen na Skálu.