K-report
 

Archiv do 20. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 20. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 18:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: To se až jeden musí smát. Samozřejmě, že jde o dvacet minut, a taky mi to vadí, jde o princip, nota bene pokud poslední spoje nezejí prázdnotou. Několikrát jsem se loni vracel od Budějovic vlakem a stíhal předposlední céčko na hlaváku a nezdálo se, že bych se vezl jen já a mašínfíra. A k těm hospodám?? Tady přece nejde o dvacet minut?? Ale o daleko víc, ono ne každej chlastá na peroně v metru... Protože se taky nějak k tomu metru musí dát dostat, socka má večer krásnejch dvacet minut, takže když budu nasávat v Braníku a chci třeba domu do Stodůlek znamená to vyrazit zhruba v 11 a to je hoooooodně brzo. Dost na tom, že jsme jak v řupanově, a ani metro o víkendu nejde aspoň do půl druhý. Furt tady chválíte noční MHD, ale za ta studentská léta si pamatuju v zimě odér bezďáků (což se "změnilo", dneska se tam vozí také, ale za asistence městských "policistů") a v létě vydejcháno a narváno k prasknutí nejlépe hitlerjugend.
Jenže tohle "škudlení" je jen díky tomu, protože město a Ropid rozfofrovalo xy peněz na kdejaké píčoviny. A drzý národ ve finanční krizi chce ještě chodit do hospod, prolévat peníze hrdlem a ještě k tomu požadovat metro do půlnoci, za své daně...

P.S. Naivita moje. ALe celkem by mě zajímalo, když ubude spojů jestli tomu úměrně ubude cena jízdného.
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 18:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Ano, metro je páteří dopravy, to já nepopírám, ale musím-li nějak ušetřit tak mi přijde rozumnější zrušit poslední dva spoje metra než prodloužit interval ve špičce, kdy už teď jsou kapacitní problémy. O té půlnoci se ti lidi vejdou do těch nočních tramvají a autobusů nebo pojedou dřív v době kdy metro ještě jezdit bude.
Neivm jak si přišel na to, že zrušení prvních a posledních spojů politicky neprojde, mě to přijde jako uzavřená věc. Samozřejmě může se cokoliv stát (viz loňská 382). Jako já bych to tolik s politikou ODS v Praze nespojoval. To že prošustrují miliardu sem miliardu tam je jedna věc. Ale ropid dostal za úkol nějak (jakkoliv) ušetřit 5% provozních nákladů, tak vymejšlí jak. Takže to jak konkrétně to Ropid řeší bych nespojoval s nějakým Opencardem nebo Blankou. To prostě spolu nesouvisí, o tom nerozhodují stejní lidé.
V návaznostech z/na ČD to ale někde možná problém bude no. Bohužel. Ale ty poslední spoje ČD by se individuálně podle mě pořešit mohly.
Nicméně autobusy se budou všude měnit, nikde nebude od příjezdu posledního metra z centra nějakých 20 minut díra a pak odjezd posledního busu, to se samozřejmě upraví všechno.... snad teda :-). Počítá se s tim no.

Jonášek: Naopak páteřní systém vyjíždí poslední a zatahuje jako první, protože když ti na metro navazují busy který jedou dál, tak přece logicky zatáhnou později. Stejně tak ráno musí vyjet nejdřív busy aby svezli lidi na metro a to teprve pak vyjíždí.
Mixovat noční provoz busů/tram s metrem je blbost, to nepodporuju, to ani nebude. Celkově bude zkrácen denní provoz a prodloužen noční provoz.

Klavírista: Mě by se taky líbil denní provoz metra,tram,bus nonstop v pátek a v sobotu. Ale holt na to nejsou peníze. Nejen, že to asi technicky nejde jak tu někdo říká (já nevim, nevyznám se v tom).

Jonášek: Zavádět 15ti minutový interval v metru večer je blbost. Tramvaje a busy po 20ti by ti nenavazovaly. Přestupy na Florenci/Můstku/Muzeu bych chtěl vidět jak by si udělal s takovýmhle intervalem. Ono zase zachovávat provoz metra za každou cenu po nějaké období i za cenu tak dlouhého intervalu... to už je otázka jestli neni ta noční povrchová doprava lepší, která už by tak měla srovnatelné intervaly a navíc obslouží širší území (víc zastávek a tak).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7176
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je furt to samý chybný a dokola.
Tak jak je to správně:
1)omezení metra neprojde.
2)pokud ano, posunou se prostě poslední návazné spoje a vyjedou dřív první noční
3)půlnoční rozjezd vlaků se tím neovlivní, metro k těmto vlakům pojede.
4) interval po 22 hod by mohl být 15, protože tramvaje jej taky budou mít. dnešních 20 je ve skutečnosti 10, protože je to všude tvořeno dvěma linkami. Po metrolinkizaci bude vesměs všude jedna linka. ta pojede po 10-15 minutách (ono totiž 20 je moc a 10 je málo, takže 15´ po 21. hodině je akorát)
Todle všechno se bude měnit a výsledkem bude úspora. Divim se že si to nedovedete představit. Zvlášť když busy po 15 jezděj už dávno (a metro po 7,5 , takže tramvaje na C nenavazujou už teď)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2387
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Zkrácení páteřní provozu za sebou veze zkrácení kompletního denního provozu, což vyvolává požadavek na prodloužení provozu nočního. Kombinace obou systému je kravina.
Klavirista: Praha má něco přes milion obyvatel. Prostě ten noční provoz je tak ekonomicky náročný, že je vzhledem k potencionální poptávce dost drahý. Navíc by to znamenalo nechat v provozu vybrané denní linky, což by bylo ještě náročnější, než provoz radiálních nočních linek. Cena za provoz by se dostala do závratných výšin. A dost pravděpodobně by se za ty víkendové dny, co by se jezdilo musela prodloužit noční výluka v PD.
Stejně jako s Jiřím_t: Kdysi jsem se tady s ním přel, zda 198 po reorganizaci linek na P4 bude zvládat nebo nebude zvládat. A vida. 197 končí na Sídlišti Lhotka a na 198 jsem nečetl jedinou stížnost. Od té doby jsem ho tu mockrát neviděl :-)
Nejsem sice sázejícíse typ, ale dobře. Pokud horolezec zachrání provoz metra v současném rozsahu provozu (nikoliv intervalu), máš u mě guláš a pivo a podobně naopak. Souhlas?
Petr_vlček: Já se domnívám, že omezení metra bude muset být natolik radikální, že zahrne i dřívější zahájení 10 minutového intervalu.
Dj_la_défense: ROPIDu je celkem jedno, proč je to škudlení. Prostě dostal zadáno, aby ho připravil. A Praha není prvním městem, která k němu přistoupila. Já osobně se domnívám, že se do metra jako páteřního systému mělo šáhnout minimálně a spíš trošku více ořezat povrchovou dopravu. Třeba v Olomouci a Budějicích dostala noční MHD velkou ránu, v Olomouci snad nebude vůbec a v Budějicích značně ořezaná.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Mě je celkem u prdele, co maj v nějakejch Budjěovicích a nebo Olomouci. Praha je nejdražší město v ČR, od nájmu po elektřinu, tak také chci, aby tu byla MHD na lepší úrovni, což není. Mě osobně je noční MHD volná. Ale vrtat do metra je hovadina nota bene do posledních spojů!! Jinak Ropidu to jedno je, ale není už jedno co vymýšlí za zvěrstva.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Tady ti jedna vize nevyjde, metrolinky nebudou jako plán dotaženy do konce. To je moje vize, protože dřív nebo později se na Ropidu zákonitě změní vedení.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

15 min.v noci by byl OK. V so a v ne. I v metru. V Německu je tuším dokonce 20.
4021 : No jak to nechceš spojovat s politikou, když to ROPID dostal jako politické zadání? :-) Kdo ví, jak to je - celé to může být třeba šaráda, ab nám Pavel pak ukázal, jak mu o nás jde a že ty škrty "zlému" ROPIDU nepovolí. Takže já si myslím, že nakonec v tom ROPID sehraje spíš roli jakéhosi obětního beránka...
A kdo říkal, že se MUSÍ omezit právě špičky? Navíc v tom materiálu je prý obojí zároveň?
Když prohodím třeba 5,7 a 11 PO CELÝ DEN - kolik tím ušetřím? Míň? Neřekl bych. Kolik tím na...u lidí? Tady platí KM teorie-"nikdo" si toho nevšimne.
Když musím zavřít metro dřív, čímž na...u mnohem víc lidí a pak třeba v neděli ve 12:00 vozím tramvaje na Černokostelecký po 3,75 min., tak je někde něco špatně.
Podle posledního metra končí taky kulturní akce, ne celá Praha se válí denně po hospodách, takhle bych to rozhodně nevnímal. S metrem počítají kina, na festivalu Pražské jaro jsou večerní koncerty od 22:00 a pak se s šatnou atd.chytá poslední metro jen tak tak (nehledě na to, že u A už teď posl.spoj jede tuším v 0:00, což je hrozně brzo). No a pak naopak ty ranní spoje-občas tím jedu ráno a rozhodně mi nepřijde, že to jsou zejm.lidi vracející se z kaleb
Prostě nemohu souhlasit s teorií vzduch necháme a páteř omezíme.

Mě by se taky líbil denní provoz metra,tram,bus nonstop v pátek a v sobotu. Ale holt na to nejsou peníze. To máš pravdu, bohužel zatím nejsou. Svět se vzpamatovává z krize a na radnici je ta nejhorší garnitura za posl.20 let. Vyřeší se obojí-dávám tomu 10 let.
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jo souhlas, to by bylo ok, kdyby byly metrolinky u tramvají po 15, jenomže tady se od března s metrolinkama fakt nepočítá :-)).

Dj_la_defense: Jsi sobec že ti je uprdele co je v Budějicích a Olomouci. Praha je nejdražší, MHD tu taky nejvkalitnější je a nějaké březnové drobné omezování v tom nic nezmění. To jsou uplné detaily. Asi neznáš ty jiná města a nevíš co to je dobrá MHD, aby si mohl porovnávat. Ale samozřejmě podíváme-li se někam na západ tak máme co dohánět v Praze, to jako jo, to je jasný.
A jak píšeš, noční MHD ti je volná, do metra vrtat je hovadina... píšeš své osobní požadavky, co ty potřebuješ, nezamýšlíš se nad systémem pro město, ale pro tebe. To je podstata problému, proč se nedohodneme.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Brzdi... Tak si běž stěžovat na magistrát, že se Ti to nelíbí. Když Ti je noční MHD volná, tak ji neřeš, stejně, podle toho, co tu píšeš, si vozíš zadek autem. Tak si ho voz dál, co se pro Tebe změní :-)
Vedení ROPIDu se jednou změní určitě. Ovšem za jak dlouho, to je otázka.
Březnové změny se nelíbí nikomu a mě taky ne. Ale prostě je potřeba najít nejmenší zlo.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vizionář KM má pravdu v bodě 1). Bod 2) nenastane.
3) Mlinky samozřejmě budou, jak tvrdíš nejprve v PD po 20.a o víkendech (třeba přes den prostě nebudou) a to systémem, že pojede několik denních vybraných. Co ale nenastane je prodloužení intervalu. Do několika let se zavede pojem "garantovaný interval", což se marketingově dobře využije. A protože auto dojede za 15 minut z Bulovky na začátek D1, víc než 10 min. to určitě nebude. Taková taktika vyjde i proto, že v tato období obvykle nejsou problémy se spolehlivostí povrch.dopravy. Dlouhodobým cílem nebude podle mě ani razantní šetření ani razantní nárůst. Spíš přilákání dalších lidí do MHD (taky nijak razantní-ale stačí sledovat data, rok od roku počet cestujících stoupá).
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: Ano, je to sobecký, a proč by nemělo bejt?? Já tam nežiju a tím pádem mě to nezajímá, budějovičákum je taky volný, že se tady rozčiluju nad krácením provozu metra. Ty jsi fakt komik. Nevím, jak vypadá MHD jinde, nepouživám ji, ale vím, že třeba teďka se z Palačáku do Braníka jezdí jako v dobytčáku poté, co tam Ropid nenápadně ukradl jeden vůz, a stačí poslouchat, jak lidi nadávaj, jak špači na "zupa" metrolinku 17. A takhle by se dalo pokračovat. Z Kotlářky jedou zasebou 16 (která vyjela z obratiště) a 10 která jede z Řep...
To není můj osobní požadavek, takových nás bude víc, ale to tobě asi nedojde, přijdeš mi jako zaměstnanec Ropidu, co ve 12 v noci už tři hodiny slintá do polštáře. Poslení dojezdy vlaků tím pádem nebudou stíhat metro, a z hl.n. jít šervůdem na socku?? Tfuj. Jinak systém pro město?? O jakém systému to mluvíš, vždyť je to jeden velkej bordel, který se mění čtvrt roku, co čtvrt roku.

Orky: Ano vozím se autem, vždyť právě kromě metra je to jediný slušný dopravní prostředek, ale metro také využívám. Rušit dva poslední spoje může jen diletant, který je v životě neviděl.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Fakt to nejde slušněji?
Btw.já zas slyšel na M17 velkou chválu, že to večer jezdí konečně pořádně pravidelně...
To omezení o 1 vůz je samozřejmě hloupé, ale to stačilo neposílit Barr.a bylo by.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Přijď v pátek na sraz, a pokecáme
Jinak ohledně 197/198 musim uznat, že víkendová 198 na Cílkově a okolí sama zvládá. Ale lidi houfně nadávaji, přece jenom jim ubylo 50% spojů. Bohužel klasikou je zanadávat si v hospodě, jak to blbě jezdí, ale na odpovědný místa nenapsat nic.
A teď k problému metro: Můj názor je, že cca po 22 hod. by se dal snést int. 15 minut. Tou dobou už jezdí výraznější frekvence jenom z centra ven. Ale úplně rušit poslední spoje metra je hloupost, jak už tu bylo zmíněno, kulturní akce, koncerty, poslední spoje příměstskejch linek apod. Ono i u těch hospod bude poznat, jestli lidi vypadnou na poslední metro o 20 minu dřív než teď, což by se ve finále, dotaženo trochu ad absurdum, mohlo podepsat na celý ekonomice města.
Když to tak shrnu, Bém nám z Prahy opravdu posledních pár let dělá město k nežití. A osekávání MHD k tomu dost výrazně přispívá, i když si to leckdo neuvědomuje/nepřipouští.
A k problému odlišná noční doprava v pracovní dny nebo o víkendu...ve spoustě měst v Evropě to neni problém, tak proč by v Praze byl? Takže klidně v PD metro po 15 minutách, o víkendu po 10ti, tomu uzpůsobená návazná povrchová doprava. A když už se někdo z Ropidu zhlídnul v Německu v metrolinkách, nemuseli by se bát ani dalšího německýho specifika, a sice že v neděli vyjíždí denní doprava až během dopoledne. Tam by se taky dalo relativně bezbolestně ušetřit, když už to musí bejt, ne?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Já si myslím, že jsem ještě dost slušnej. Moc by mě zajímalo, kdy jsi tu chválu slyšel, já jel podél vody 3-4x kolem 17:30 za poslední měsíc a viděl jsem, jak to jezdí "pravidelně" malá 17 za ní 3 za ní velká 17, která se nevešla do stanice a poslední malá 17. No pravidelnost, že bych si podle toho řídil hodiny A hlavně ty lidi v tý první malý 17 byli evidentně happy. A mám i dvě zkušenosti jako cestující, prostě dobytčák. Takže by mě moooooooc zajímalo, kdo to asi tak bude chválit. Je to horší než před tou "reformou". Metrolinky ve špičce nefungujou, možná tak večer.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2389
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t: Na chvilku přijdu. Jsem rád že uznávaš :-) No a taky se nedivím, že lidi remcaj.
Já se obávám, že po 22 hodině by bylo 15 minut ještě drsný, o víkendu určitě. Když opominu to, že by to pravděpodobně generovalo protažení intervalu na návazných linkách s 20 na 30 minut a to už by drsný bylo určitě.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě k nočním vlakům. Když si vemu, že většina vlaků odjíždí z hl.n. v 0:19 a 0:20, tak je stejně poslední bezpečné metro s příjezdem "0:03", což bude pravděpodobně nové poslední. "0:13" je už pro běžce, kteří mají koupenou jízdenku. No a S3 s odjezdem v 0:30 by se dala posunout o pár minutek dřív.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Stepanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

příjezd 0:13 je bez problémů, většina lidí má tramvajenku (alepoň na S7)
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 22:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: A dyť se nemusí hejbat s JŘ vlaků... copak všichni ve vlaku přijeli metrem? Dyť sama Masaryčka a Hlavák jsou zdroji lidí páč jsou v centru. A jsou tu taky tramvaje. Nevidim problém v tom, kdyby poslední vlaky z centra navazovaly na nějaký první rozjezd z Lazarské.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 22:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: No s Masaryčkou máš pravdu, ale na hlavák většina přijede metrem. Navíc v noci jít Šervůdem je dost o tlamu, tam bych teda za tmy nešel. Kvůli dvěma spojum vymejšlet takovýhle kraviny, co prodloužej cestování... To jsme to teda dopracovali. Stejně do toho metra nikdo nešáhne a když jo, tak dost rychle půjde do ř... . Tohle už bude na pražana moc. Třeba to pomůže a vyházej ty klauny z Ropidu. Na všem špatném je něco dobré...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 22:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stepanh: Většina možná, ale všichni ne.
4021: Ten okruh, ze kterého lidi dojdou pěšky, zas tolik lidí nevyprodukuje. Valná většina lidí přijede metrem. Ale jak jsem psal - vlaky v 0:20 takový problém nejsou, s těmi bych asi nehejbal. Ale vlak v 0:30 s Masny do Kladna bych posunul o cca 15 minut dříve, stejně tak bych zvážil posun vlaku v 0:24 do Lysé.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2841
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 22:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: "já zas slyšel na M17 velkou chválu"
Tak tohle považuju jednoznačně za nepovedený pokus o žert. M17 je megaprůser od jehož zavedení se pravidelně vlezeš až tak do třetího spoje tvým směrem. Kam ve skutečnosti chceš raději neřešíš. Takhle se lidi učej přestupovat.
Ono by stačilo, kdyby se Procházka tou svojí M17 svezl a identifikoval se. Pak by ho ani Pavlík nemusel přibíjet na kříž, k čemuž stopro dojde.

V pátek mam nabito takže si zaprorokuju tady.
1) noční omezení metra neprojde,
2) na metru se osekaj sedla,
3) horolezec zasáhne a vedení Ropidu skončí,
4) zkrátí se 22 na obou koncích (nebo znovuzavede 23),
5) zkrátí se 133 na obou koncích,
6) nebude to stačit a ODS v pražských volbách propadne (což znamená pod 30%).
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 22:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to mě napadá dotaz, tomu sem nepřišel na kloub. Proč vlaky který celý den odjíždí z Masaryčky mají poslední spoj z Hlaváče? Jedná se myslim o S1, S2... no to je vlastně všechno. Jo S4 ještě! Masaryčka mi přijde lepší... o půl jedný v noci tuplem.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: Je to kvůli dojezdum posledních expresů do Prahy namátkou 140 BESKYD ze Žiliny, 76 ANTONÍN DVOŘÁK z Vídně, ....
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 00:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 : Ježiš, to jsou zase scénáře. 133 na Staroměstskou jezdit BUDE. Bus tam jezdí 40 (nebo víc?) let a jezděj s nim lidi. Odklon na Republiku byl nejlepší krok nového ROPIDu vůbec. A samozřejmě kloubizace. Problém je to se zrušením 207. To má dvě řešení. Operativně zavést vložené spoje Florenc-Ohrada a nebo trvale zkrátit 175 na Orionku a posílit ji na interval 133.
A omezení k Depu už je v návrhu. Stále zapomínáte, jak to protažení 133 na Depo vzniklo.
Ani žádná 23 se zavádět nebude, max.se zkrátí 22 na jednom konci, ale nové číslo určitě nebude.

Ad úvahy o posunování vlaků: Ne, to prostě neprojde, s tím nepočítejte. Metro C 0:13 - nejen, že má většina lidí tramvajenku, ale taky In kartu a výdej jízdenky tak pro hodně pomalé trvá 20 vteřin. Takže 0:13 krásná návaznost i na 7.nástupiště. Rušit poslední spoje metra se NEBUDOU. ODS si zadala interní průzkum a vyšlo jí pod 30%, takže se o metro neobávám.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 00:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Že jsem tak smělý, jak víš, že to nebude 23? Já jen, že jsem viděl jízdní řády 17, jsou to dvě A5?, takže žádná úspora ani místa. Navíc, jak to uděláš s intervalem? Napíš int. 4-5 minut s tím, že za to vypíšeš ty, co končí na Kubáni a ještě nízké vozy?? Jojo, to je přehlednost, to by byla radost pohledět... Bezva. Bohužel, věřím, že máš asi pravdu, protože ty lumeni z Ropidu jsou schopný najít takovéto řešení. No a nebo bude 22 mít taky dva papíry, což je taky přehledný :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 00:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3) horolezec zasáhne a vedení Ropidu skončí,

Tak teď nevím, jestli mám "radši" horolezce nebo vedení Ropidu. Nicméně na horolezce hodně tlačí místní sdružení, které mají Ropidu fakt plné zuby. (Nejen já se chystám v den voleb opustit Prahu, začíná to připomínat organizovanou akci. Pravda, Ropid je jen jeden z mnoha důvodů.) Je možné, že v horolezci to skutečně vzbudí dojem, že obětování Procházky by mohlo zachránit jeho samého. Ideální by byl pád obou.

4) zkrátí se 22 na obou koncích (nebo znovuzavede 23),

Kéž by. Když to Procházka připustí, politicky odtroubí metrolinky. Když ne, odtroubí sebe. Pokud je frajer, měl by nabídnout rezignaci.

5) zkrátí se 133 na obou koncích,

Na jednom. Na druhém by to byla blbost.

6) nebude to stačit a ODS v pražských volbách propadne (což znamená pod 30%).

Snad. Viz výše. O něco z toho víc získá ODS ve středních Čechách.

(Příspěvek byl editován uživatelem lord_vetinari.)
Si non confectus non reficiat
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 06:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3) Ve skutečnosti samo půjdou oba, horolezec až po bodě 6),
4) na druhym konci se prohoděj 22 a 15, nevidim v tom problém,
5) na druhej konec se vrátí/bude nově (tušim vrátí) 207,
6) viz 3)
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 07:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc v noci jít Šervůdem je dost o tlamu - neplácejte voloviny. To už spíše dostanete do huby v tunelu na nástupiště. A už ve 22.30. Ty vazby na poslední vlakové spoje jsou opravdu i z metra.

Na diskutujících se krásně ukazuje, kdo občas tím posledním, předpředposledním metrem na to hlavní nádraží či muzeum jezdí a kdo ne. Takže veselé plácání, diskutující.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 08:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5) zkrátí se 133 na obou koncích,
Na jednom. Na druhém by to byla blbost.


Hlavně se musí zkrátit na Sídliště Malešice, omezit na polovinu a doplnit linkou 207 v trase Florenc - Ohrada. Pak se ušetří...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 08:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3:
1/ projde. Pokud by neprošlo, tak by stejně bylo na nic, protože by nemělo návaznosti, protože poslední busy se osekaj taky. A to taky nebude malá úspora.
2/ nejen sedla
3/ to se nestane. Procházka je taky modrý.
4/ tomu nevěř. To spíš zmizí 26. Jestli se zkrátí, tak nanejvýš na Vypich za 15.
5/ nezkrátí. Jenom půlka spojů na Malešice, zbytek zůstane.
6/ Ale přesto vyhraje. A to jí stačí. Myslím si, že moc dobře vědí, že v souačsném stavu nemají na většinu šanci.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 08:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Při zkrácení celé 133 na Malešice by došlo k tomu, že by se zvýšil počet přestupů z Plaňanské do Průmyslové zóny na 2
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 08:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, budiž. Ale na omezení a doplnění 207 trvám. A celá 133 do SD.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 10:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Hm, a to je právě ten mor.. jakmile se tam začne cpát 207 nebo vložené pásmo, začnou jezdit vláčky.. :-/ nebylo by lépe 133 říznout na Biskupcově s tím, že tak vznikne přestup hrana-hrana na Ohradě dc a na Biskupcově zc? spodek nechat KB a vršek jezdit SD + v dobách, kdy to lze průjezdností ulic, zajistit na jmenovaných zastávkách garantovaný přestup? udržet tak proklady jak dole, tak nahoře?
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 10:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd_sl:
Jo, pro takové řešení bych byl - sám jsem tady myslím cosi podobného navrhoval v debatě, která se tu strhla krátce poté, co současná 133 vznikla. Další možností je hrát si se 175 (roztrhnout a úsek a Žižkově posílit), tam je ale problém, že by se na to muselo omezit jinde (nešla by část 175 odepsat úplně?).
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7178
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 11:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar 683: A co se udělá s 175? Tvůj návrh je návratem do doby plýtvací. Tak jinak a lépe.
Borovička 2652: Souhlas. Masna nemá kromě Kladna pro noční rozjezd naprosto žádnej význam. Poslední dvě metra taky ne.
Různí: Obávám se že tu bude něco, co jsme zatím přehlédli a co dodává Ropidu sebevědomí ke změnám. Že je to dobře, o tom není pochyb, jen by mě zajímalo, co to je, že to přehlédli i znalci zákulisí.
DJ: Samozřejmě že dva papíry jsou budoucnost. Na 17 se to testuje (právě jako proložení sóla/soupravy - ostatně, pamětníci vědí, ža ani toto není novinka, na linkách 10 a 24 to bylo běžné, znalci doplní kdy) a na 22 a 12 se to opět uplatní. Možná i na 26.
demon: Bohužel pro tebe, se 17 má pravdu Klavírista. Bydlím na Strossu a chvála v P7 je nekonečná.
4021: Protože se na hlavák sjedou všechny poslední příjezdy do Prahy, protože tam přijedou a odjížděj noční rychliky a protože z masny neodjedeš na S7,S8 a S9. Prostě vlaková Lazarská. Ono tam jezdilo i Kladno, dokud byla hrabovka - to byl šotozážitek. Teda sorry, ale to byl dotaz.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 12:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

175? Nechat, omezit nebo zrušit. A můj návrh ohledně 133 a 207 je porád úspornější než současný stav, i když 175 zůstane. Konečná Biskupcova-Ohrada se snad dá pořešit.

Káem: "Samozřejmě že dva papíry jsou budoucnost. Na 17 se to testuje (právě jako proložení sóla/soupravy - ostatně, pamětníci vědí, ža ani toto není novinka, na linkách 10 a 24 to bylo běžné, znalci doplní kdy) a na 22 a 12 se to opět uplatní. Možná i na 26."

A nebylo by jednodušší prostě tu dvoupapírovou linku rozdělit na dvě a proložit? Čísel je dost. Dva papíry se totiž uplatní jen u pásmované linky (linka 17). Jinak stačí uvést v každé hodině jen první spoj a interval. A to se vejde na jeden papír (linka 9).

Dva papíry nejsou budoucnost, dva papíry jsou bordel. Ledaže by byla "budoucnost" v bordelu...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 12:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni asi nevideli, ze 2 papiry jsou jeden pro PD a jeden pro SN, ze ? linky bybyly na 2 papirech komplet.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 12:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Trvej si na čem chceš. Ale pokud nejseš vlivný zaměstnanec ROPIDu, tak Ti to bude houby platné. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 12:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Bohužel pro tebe, se 17 má pravdu Klavírista. Bydlím na Strossu a chvála v P7 je nekonečná."

No tak mít u baráku vzduchovozič kde si kdykoli ve špičce sednu není špatný. Otázkou je zda na to jsou love a proč to privilegium má mít zrovna ta P7. Vložený sóla by měly jet z Bránika max na Staroměstskou a točit přes Malostranskou. A 21 ve dvojicích na Lefskou. Sice oproti někdejší 16 jede do prdele a má i horší přestup na metro, aspoň by ale z Modřan nejel dobytčák v podobě sóla v čele konvoje.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM. No nevím, musím se už jen smát, na Štrossu to možná lidi pochválí, protože jim tam přibyl vagon, ale Podolí ubyl a lidi na to nadávaj... Půjdu si zejtra 17 cvičně projet a jestli pojedou na Štrossu dvě během minuty za sebou, "vomlátim" ti ji tady vo hlavu. Tyhle metrolinky jsou ve špičkách k "nezaplacení", hlavně třeba Podolí a Braník.

A k tomu Ševůdu? On už je bezpečnej? Bych se moc divil
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7179
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Nebylo, nebylo, nebylo. Při sebemenším pohybu, změně , výluce a čemkoliv ti odborně vzdělaní tvůrci grafikonu hnou s jednou linkou a druhou nechaj bejt. Bud proto že je proložená ještě jinde nebo proto že na to zapomenou. Jedna linka todle nebezpečí eliminuje. Prostě blbuvzdorný to musí bejt i dovnitř podniku. Dyť to vidíme při každý výluce.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jedna linka to eliminuje máš pravdu, ale jenom papírově, praxe vypadá úplně jinak.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7182
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Konvojuje z důvodů provozních, ale je vyloučena blbost tvůrců. Jasně, pravděpodobnost konvojování u int.15 je menší než u int.3
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, já souhlasim, ale tak je něco špatně, tak nebudu tvořit Mlinku, když vim, že to stejně nebude fungovat, protože to neudržim po městě. "Interval" 2 minuty udržim tak možná v metru a nebo na železnici.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Hi hi, zkus na P7 říct, že jim mimo jiné kvůli M17 zametají s jejich oblíbenou 25 :-).

175: 8 minut z Olšanského nám. na Florenc s rizikem zdržení v dolní Koněvce a rizikem, že to nepřijede, když se to vleče až z Opatova? A s tím, že to v centru smrdí... Nebo 10 minut pětkou na Bílou labuť s celkem jistou pravidelností provozu dvě zastávky od konečné? Pokud tu řešíme ty souběhy, tak fakt nechápu, proč by měla 175 přežívat... Zastávka Rokycanova není zas tak daleko od Tachovského nám. Naopak Tachovské nám je kvůli zastávce Rokycanova dost daleko od Černínovy. Takže proč posilovat 175 po Orionku, když tam prostě spojení je jak do prostoru Florence (5), tak na Rokycanovu a Koněvku (136)?

To, že si Ropid natáhl kloub na nám. Rep., není výhra, to je prostě chyba, protože skutečně absorbuje i cesty na metro C místo nutnosti lézt do B. Jistě, pro Koněvku je přímé spojení přínos a lidi si bus získal, nicméně za cenu velkého plýtvání za Republikou. A protože Ropid zruší 8, bude tento kloub stěžejní a nezrušitelný. přitom tam mohl být v pohodě bus SD.

Z čehož lze nyní bohužel odvodit 133 Staroměstská - Biskupcova (kloub) s prodlouženým intervalem na 8 min a 207 (SD) Florenc - Sídl. Malešice se shodným intervalem. Ale už je to ovlivněno tím, že jednou něco Roopid zvoral a teď už koloběh plýtvání nejde zastavit. 175 je taky plýtvání, ale rušení už taky pár lidí zabolí...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fascinuje mne obsah příspěvků od osob, kterým není MHD cizí.
1. Politické zadání zní snížit objem dopravy o 5%, proto prodloužíme večerní interval metra o 50%, zrušíme linky, zkrátíme linky, dříve ukončíme provoz .....
Pokud je nezbytná redukce o 5%, navrhuji prodloužit nepatrně interval ve špičky (o 10%), to je ze 2 minut na 2,2 minuty a ze 3 minut na 3,3 minuty, mírně oslabit provoz v přechodových obdobích a na C v sedle. V povrchové dopravě lze ušetřit lze např. zrušit vložené spoje 17 (protože "odlehčují" přetíženému metru C, jehož kapacitu nyní snížím prodloužením intervalu), mírně zkrátit špičky a prodloužit invetval v sedlech PD (pouze z 10 na 12, z 12 na 15), oslabit povrchovou dopravu mezi 20-22 hod a zrušit metrolinkový interval tram po 23 hod - včetně linky 16), případně oslabit Barrandov mimo špičky, určitě ale krátit provozní dobu 20 a 25
2. Navrhuji šetřit organizačně - např. linka 114 má v sedlech při intervalu 15 minut 4 vozy. Jízda mezi konečnými trvá 2x13 minut, řidič tedy prostojí 34 minut z každé hodiny!! Před dvaceti lety o víkendu jezily spoje v SN ráno 18(nyní 20), dopol 13(nyní 15), odpol 9-10(nyní 15), večer 18(nyní 20). Počet i doba vypravených spojů se však nesnížila!!!
U tramvají lze ušetřit při zachování kapacitní nabídky nasazením dvojic místo sól (víkendy 7 a 11, sloučit 15 a 25...)
3. Ušetřit jinde / zvýšit přijmy
Zpomalit betonovou mánii - snížit finance na ně o cca 5-10% (městký okruh a prodloužení A)
Více zpoplatit IAD - zdražit parkování (protože při současných cenách se stejně nedá najít místo), zpoplatit každý vjezd do vybraných míst 20,- Kč od 7 do 19 hod. (Václavák, Hybernská, Národní apod.) placeno hotově výběrčímu.....
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavhob: Já už platím parkovací známku. Sice nevím za co, protože stejně se nedá zaparkovat, ale nějaké další zpolatňování se mi už těžce nelíbí, služby se nezlepší, akorát si někdo bude hezky mastit kapsičku. Teďka se jedná o jakési "silniční dani" no doprdele, kde to jsme? Známka na dálnici je tak už dost drahá, kdo kurví dálnice, víme jsou to přetížené kamiony. Už mi leze na nervy furt jen někde navíc platit a stav mít zachován.
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 14:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Ano, dálniční známky se zdražují a i další poplatky spojené s autem. Zdražení parkování nebo i vjezd do centra není od věci. Lidé by si aspoň víc rozmysleli jezdit s autem do centra a tím by pro ty, kdo jsou ochotni zaplatit, by bylo více místa a volnější ulice.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 14:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milbi: Ale kdeže, to je jen teorie. Musí se začít stavět spíše podzemní garáže a podobné projekty a ne jen dokola zdražovat a nic z toho. Mě třeba dost fest leží v žaludku těch prošustrovanejch 800 milionů, jen díky tomu se musí "šetřit". A výše jmenované ulice nijak nebrání MHD. Ale to je jiná kapitola. Omezovat IAD při současném bordelu MHD, je nesmyslnost, chce to přijít s jasnou koncepcí. A ta tu teda není ani náznakem.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 14:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardon o jakých 800 milionech je řeč?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: No za tu open kartu...ne přeci :-) I když ono jich v tomhel městě třeba bude i víc

(Příspěvek byl editován uživatelem dj la défense.)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Když sedíte v hospodě a pořád ještě pijete, tak taky neznáte svou konečnou útratu. Navíc začínáte být pomalu ale jistě opilý a už ani nevíte, co si objednáváte.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako myslíš, že to bude ještě víc, nebo spíš míň? Jeden ze zastánců?
P.S. S tou hospodou, to neni dobrej příklad, dokud neusnu, tak vim cca za kolik to může bejt
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2656
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míň? Vždyť si stále dáváte další panáky a počítáte už jen jednavešišipet.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem to předttím asi úplně nepochopil, na co konkrétně narážíte (omlouvám se za předešlé tykání, nevšiml jsem si).

(Příspěvek byl editován uživatelem dj la défense.)
Pedro74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavhob: k bodu 2.: Bylo by dobré si prohlédnout vozové jízdní řády, zvlášť SO+NE, to by se teprve dělala organizační optimalizace! Podívat se na dobu řízení a celkovou pracovní dobu jednotlivých pořadí linek. Zatímco tramvajáci už mají střídané přestávky i s oddělením řidiče od vozu, u autobusů je klídek... Dovedu si pro začátek minimálně o víkendech, hlavně u terminálů metra, představit řidiče střídače (např. v Kobylisích, 1 kolo (cca) všech linek do Bohnic = cca 1/2 hodina přestávky kmenového řidiče vozu), dále více přejezdů mezi linkami v rámci jednoho terminálu a kontrolu opodstatněnosti počtu vypravených vozidel. Všední dny lze mimo špičky (bez ovlivnění IAD) v klidu taky optimalizovat, ale musí se chtít...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to není tím, že se přišlo na to, že když je vozidlo přiděleno, vydrží více.
Nicméně nějaké přejezdy by jistě pár vozů ušetřlilo.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boha jeho, to jsou dementi /to tučné a podtržené/. Nebo mají za dementy ty novináře:

Znalci a příznivci MHD na internetu často upozorňují, že bezbolestných úspor by se dosáhlo třeba opuštěním konceptu "metrolinek", tedy tramvajových linek spojujících opačné konce města a jezdících ve velmi krátkém intervalu. Třeba linka 22 v koncových úsecích do Hostivaře a na Bílou horu nejezdí příliš plná. Ropid coby velký propagátor metrolinek ale něco takového odmítá.

Díky krátkému intervalu vzrostl počet cestujících na lince 22 o sto procent. Podle našich studií je to jedna z nejvytíženějších linek, která má rovnoměrnou obsazenost a nahrazuje i zrušenou linku 23. Naopak uvažujeme o zrušení některých autobusových spojů, dopravní kapacita mezi Hostivaří a Strašnicemi musí být dodržena. Nelze zrušit vše," brání metrolinky mluvčí Ropidu.


Celé zde.
Si non confectus non reficiat
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem 7176: A co jsem napsal? Akorát zaměstnanci Ropidu a jejich rodinní příslušníci to ještě nevědí.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord: No když tohle někdo je schopen sdělit médiím, tak by měl jít do ..., protože danou problematiku zná maximálně z google mapy a od stolu... To snad neni možný. Už, aby ten Ropid šel do kopru.