K-report
 

Archiv do 5. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 5. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 14:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Dispečerské řízení je sci-fi. Dokážeš si představit, že by se v Praze velmi rozšířil počet dospečersky řízených linek? Kolik bys musel zaměstnat nových dospečerů?
Spíš by to chtělo zjistit, kde je problém a zda je pravidelný, a neprodleně ho řešit.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.209.155
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 15:02:38    Odkaz na tento příspěvek  

No dokážu si docela dobře představit, že by to "dispečerský řízení" asi tak z 90% hladce zvládlo jedno slušně naprogramovaný PC, pokud by se ho dařilo v reálnym čase krmit údaji o poloze jednotlivých spojů, GPS a GSM snad už je pár let funkční .. a dispečer by řešil jen skutečný mimořádky, ne prkotiny. Stačilo by to trochu inspirovat v leteckym provozu ..
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 16:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslis to, co ridi ted kamery v SORu ? O letecke doprave neco vim a ze by letadla ridila pocitace nejak nevim.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 21:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedinou cestou, jak naplnit 4 v úseku SN-anděl-pal.n., by bylo její prodloužení na barrandov. pak by zas ovšem kterákoli jiná linka, ukončená na SN (dejme tomu 14), jezdila podle vašich pozorování ze SN prázdná.
další možnost by byla ukončit 4 objezdem anděl (nádražní) > knížecí > anděl (plzeňská). jenže problém by pak byl nejen v autech, ale asi i v obratových možnostech.
osobně bych to neřešil, prostě cancour, stejně jako mnoho jiných koncových úseků linek (nikoli jen tratí), který nestojí za řeč. ovšem chápu, že když se musí šetřit, tak se hledají občas i krkolomná řešení.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 21:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: A právě proto jsem 14 zrušil (zkrátil na SN - Barrandov jako donedávna 13 podle potřeby) a 4 (u mě 16, ale to je fuk) prodloužil trvale na Barrandov. 16 přebírá zátěž 14 v silnějším směru k IPP a na druhé straně je v trase 14 od KN po Stross. šestka.

Není potřeba nic ukončovat na SN od centra. Není potřeba objíždět Ženské domovy, protože to už by 4 měla jen lidi z Anděla z Plzeňské a na SN by se jela jen obrátit, to už by opravdu mohla tu Knížecí jen objíždět... Navíc na tři linky od Plzeňské na IPP to opravdu není a opticky tu poptávku opět dělá jen nepravidelný provoz 10, který se stále více zhoršuje v zálohování překrýváním trasy 10 linkou 16...

Takže není potřeba si naříkat, že 4 linky z KN přes řeku je zbytečně moc ani, že 4 od SN neveze lidi. Obojí je řešitelné...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 22:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, jenže to, co řídí kamery v sorkách, není slušně naprogramovaný PC.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 03. února 2010 - 00:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Řešitelné na úkor spojení Lazarská - Moráň - Palackého, kde prokazatelně nedochází k nízkému vytížení spojů. S tím nemohu souhlasit, dál to totiž poškozuje Modřanskou větev. Když myslíš, že přes řeku toho jezdí moc, vrať nám do Braníka 16(budeme tě vynášet do nebes) a prolož 10 a 4(spolu se 7 na Kotlářku místo 6), pokud si myslíš, že budou pobírat. Na Barrandov 12,14,20 a ve špičkách 13 ze Smícháče. Spojení Barrandov - IPP 14 na KN + přestup na 3 linky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 03. února 2010 - 01:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita : Prostě aby se to vrátilo, jak to bylo, že jo :-)
Ne, tady souhlasím s MŠ, raději celodenně celotýdenně linka z Barrandova na IPP (u mě M samozřejmě :-))
Vytíženost linky 16 si pamatuji dobře, 2 roky jsem s ní z Karláku jezdil, no bylo to velmi neslavné :-)
Ale M17 v sóle jako náhrada je pitomost. Kdyby byla ve dvojici, nikdo si v podstatě záměny 16 za M17 nevšiml :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 03. února 2010 - 09:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Spojení Barrandov - VN je 12/20+M9 nebo 16+3/24, tož to je výběr při nástupu ze tří linek a při přestupu vždy ze dvou proložených.

Spojení Braník - IPP posílenou 21nebo 3 na KN + přestup na 3 linky :-). Tož ještě lepší než z tvého Barrandova :-).

Výsledkem tvého je dostatečný, ale v řadě období prázdný Braník, nadále né úplně plná 14 přes most, která ale 4+10 skoro nepomáhá, naopak k nim vozí přestupy...

Já si to ale nevymyslel proto, že by se mi to dokonale líbilo, ale proto, že s dnešním objemem peněz je to úspora a při zhoršení některých vazeb připouštím jen takové, kdy ze dvou až tří linek přestupuji na stejné hraně na dvě jiné s minimálním zdržením...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 03. února 2010 - 20:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Tak situace nasvědčuje tomu, že mě zveš na gulášek :-)

MŠ : Opět shoda-ač se v koncepci tram pro Prahu lišíme, považuji Vaše řešení za lepší než (zbytečně) zachovávat spojení Barr.-Václavák.

Obecně jsem tak pro pro poměr 3:1 ve prospěch páteřních linek, čímž se nelíbím ani zarytým "metrolinkařům" ani zarytým kozervativcům čísla 8 :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 03. února 2010 - 20:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Já tu sázku rád prohraju :-) Gulášek pochopitelně platí. A je prý dost pravděpodobné, že celé změny budou o týdny odloženy, protože se nestíhá projednání. I když odložení změn by měla být remíza, řeklo se k 7.3. omezí/neomezí metro. Kdyžtak mi písni, kdy máš čas kolem tohoto termínu, a pokud vše dopadne, jak to teď vypadá, tak máš u mě guláš s kofolou.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 03. února 2010 - 23:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že je to OT, píšu malými písmeny :-) Guláš s kofolou je výborná kombinace, dokonce ho dělají i zde na stanice jedné metrolinky a jedné polometrolinky :-) takže spojení bude luxusní :-) no já bych rád co nejdříve, prostě až hned jak to bude 100% verdikt že se k 7.3. omezí/neomezí metro...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 01:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista, MŠ: Vytíženost 16 si pamatuju dobře. Jezdil jsem s ní, co si pamatuju. Bylo to jak kdy, každopádně odpovídající tomu, že končí dřív, ale určitě ne na zrušení (částečně bez náhrady).
No struktura zatížení 16 v průběhu dne byla následující: Ráno DC relativně prázdná, možná proto, že jezdila většinou za 17, která jela už dost narvaná z Modřan. V sedle výrazné zlepšení, jezdila obsazená DC i se stojícími, zhruba jako ostatní linky. Odpoledne ZC dost záleželo na náhodě, jak se která linka zpozdila, každopádně nezřídla jezdila stejně vytížená, jako 3. O večerech a víkendu jezdila akorát vytížená na sólo, ale určitě ne prázdná.

Já nechci aby se to vrátilo, já napsal, jak bych to řešil, kdybych měl snížit počet linek na Palackého mostě zase na čtyři.

MŠ: Tvoje 21 bez posílené 17 znamená omezení Braníka ze 3 na 2,75 linky (pokud platí sólo po 6 min.) což není zrovna žádoucí.
1 linka=špičkový int. 8 min 2xT.

O přímé spojení Barrandov - VN zas tolik nejde, i když se určitě najdou lidé, kteří to přímé spojení 14kou realizují. Jde o propojení Palackého - Lazarská a dál, které ani posílená 21 nezajistí, protože pokud mám brát dnešní stav, tak pro 21 neexistuje zast. Žitná, která by přestup na 3 linky zajistila. Takže ubíráš Palačák - Lazarská ze 2 linek na 1 resp. z Moráně/KN DC ze 3 linek na 2. Nutíš lidi z Modřan přestupovat ve více případech na Palačáku a ještě znovu na KN do důsledkem zrušené 14 narvanější 3/24 (na 6 za podchod nikdo nepůjde). Lidi od Nuslí, co si popojedou 18 na KN a čekají na 3,14,24 taky připravuješ o linku a ty zbývající budou přetěžovány lidmi z tvé 21 kteří by dnes jeli 14. Opačným směrem: Lidé od VN do Nuslí přijedou 6 na KN ZC, tam jim přijede 21 a znovu budou přestupovat na Moráni. Pokud dají přednost čekání na přímější 3 nebo 24, budou tyto přetížené.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 08:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Ale přece konkrétně z Palačáku ty "davy" s poptávkou po Lazarské nevznikají? Nerozumím, jak nutím lidi více přestupovat na Palačáku, když na Karlák a do zast. Žitná jede 3+21 (a ta ještě posílená intervalově + může mít 2 vozy).

Se zastávkou Žitná pochopitelně počítám, to je podmínka vzniku té linky 6. Pak je v Žitné skutečně přestup na 3 linky a opačně je přestup z 3/24 na 4,10,16 na Moráni. 24 mají z VN do Nuslí přímou a v prokladu mají kombinaci 3/18.

Nechápu, proč píšeš, že lidé z VN přijedou 6 k Technice, pak popojedou 21 a pak se dočkají 18 + 24. To je přece fuk, kde si na tu 18 + 24 počkají, jedou v obou zastávkách i dnes, tam se nic nemění. Je jedno, jestli jedu dnes 3/14 na Moráň nebo ve výhledu 3/6 k Technice, když v obou zastávkách mám 18 i 24. To už jsi zbytečně vymyslel argument, který o ničem není, abys podpořil, že se ti to nelíbí. 6 můžu k přiblížení na 18/24 použít zcela stejně jako 14 a nic jako 3 a 24 nepřetěžuju.

Navíc při existenci 21 nemusím pro popojetí na modřanskou linku jezdit až na Palačák a jít pěšky na nábřeží, mám už dřív hrana hrana i 21.

Taky je v Žitné přestup na tři linky 3,6,24 pro ty lidi z linky 18. A naopak je tam i přestup z 6 na 18 a 21...

Takže v souhrnu je to maximálně efektivní náhrada 16 v situaci, kdy do Ječné z téhle strany další linka prostě nejde dát... To je bohužel už téměř fyzikální zákon. Ona už i ta 21 přímo je na hraně. Strašně by pomohla na Karláku od Moráně splítka...

To mě to přímé spojení na Barrandov z VN trápí víc, ale M-linkaři zas jásají 9/19 (nebo budiž 9, když budou peníze) + 12/20 :-).

Jinak vše, co jsi napsal, prošlo stejným rozborem :-), to si buď jist a přesto to prošlo k prezentovanému závěru :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 09:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Tak Praha 1 ocenila můj nápad na současné vedení linky 8 a požaduje po ROPIDu její trvalé vedení. Já bych k tomu navrhl ještě úpravu na Praze 6 z důvodů nesjíždění se dvou linek do stejných oblastí (opět něco, co ROPID nepodporuje).
8 Divoká Šárka - Dejvická - Hradčanská - Sparta - Vltavská - Florenc - Starý Hloubětín
15 Vysočanská - Maniny - Veletžní - Sparta - Hládkov - Bílá Hora
22 Nádraží Hostivař - Vypich
25 Vozvna Kobylisy - Palmovka - Vltavská - Hradčanská - Brusnice - Malovanka
26 Podbaba - Prašný most - Pražský hrad - Čechův most - Dlouhá třída - Masarykovo nádraží - Nádraží Hostivař.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 09:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek : Dobrý :-) koleje AMU mají radost :-) (i když přestup M12-cokoli u Letenského tunelu by se líbil víc, ale zastávky nejsou a asi není vůle je dělat).... ROPID tu 8 nepodporuje? Já myslel, že ano, když ji nechal...
Jinak 8,26-NE! :-( (naopak tím dojde k omezení s****** n****** z obl.Malé Strany s 1 přestupem - Žižkov-řeší se M9 a Strašnice-řeší se MA) 15-22-ANO :-) 25-už moc dlouho nevydrží :D
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 09:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Já znám koleje AMU pouze v Hradební, jakožto absolvent DAMU, tak nevím, co máte na mysli. I když, nemohli bychom si tykat, když jsme přátelé na sociální síti? Já nevím, jestli ROPID výlukovou 8 podporuje. Praha 1 se včera ústy svého starosty vyjádřila, že ji chce trvale, neboť spojení Prašná brána - Pražský hrad je atraktivní. Proč nelze prohodit 8 a 26? Co se týká 25, už jste (nevím, zda můj návrh na tykání příjmeš) druhý, který mi ji chce pohřbít. Já si oproti Káemovi myslím, že 25 se letošního jara dočká.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7274
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 09:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš882: No pěkná pitomost.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 10:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Díky za názor. Ale proč? Ty jsi věštec a já jen vizionář.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 10:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: No jo, ale z Masny a Republiky najednou nejede nic na Letnou a to není marginální vztah. Daleko výraznější než zkratka P1 - P6 proti které jinak nic nemám. A navíc bych takové spojení viděl spíš na sólo, což by 8 z DŠ a přes Karlín ve špičkách zatím vylučovala.

Pokud bych na to mrknul v tom svém návrhu, pak by

8 Lehovec - Nám. Rep. - Výstaviště (Trojská - Kobylisy ve špičkách)
6 Radošovická - VN - Nám. Rep. - Stross. - Sparta - Malovanka
5 Lehovec - Olšanská - Nám. Rep. - Malostranská - Hradčanská - Podbaba
15 Podbaba - Nádr. Hol. - Palmovka - Kub. nám.
25 Bílá Hora spolu se standardní 22
23 na Vypich

Podbaba má vyšší frekvenci, ale obě sóla a atraktivní směry. Hradčanská - Nám. Rep. je na sóle, to stačí. Karlínu zůstávají ve špičce dvojice. Zůstává spojení centrum - Letná, ovšem v souhrnu je tam o sólo víc, takže to stojí víc a Trojská v sedlech zůstane na jedné lince,dokud nebude víc peněz...

Jó, až teď čtu, že přes Hrad, no to pak není ani na dvojic, ani na sólo, pokud to pojede závlekem do Podbaby. To by ta 5 pak musela jet rovnou na Malovanku přes Pohořelec.

Pak tedy 6 do Podbaby spolu s 15. V tom svém systému jsem schopen uspokojit téměř každý požadavek MČ bez nějakých drastických následných přesunů.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 10:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: No tak to máš podobný návrh, akorát ty to máš 5 a já 26. Jinak si nemyslím, že je zapotřebí přímé spojení Letná - Náměstí Republiky. Kdyžtak si na Strossu přestoupí, ne? Jinak já pořád počítám se 14, která spojení zajišťuje luxusní, zeptej se Káema. Já si myslím, že spojení Hrad - Republika v turistické sezóně určitě na sóla nebude.
Já to rouboval na současné linkové vedení.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 10:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Letná - Republika je nejzatíženější vazba z této oblasti, a pokud k ní nabídnu ještě prodloužení na VN... :-). A přestupovat na Strossu, kde nejsou zastávky za křižovatkou, tož to už je lepší na C a od Muzea dojít...

Peníze nemáme a Letná - centrum podřadit pod sezónní vztah Republika - Hrad bych si netroufnul. Ale když si to P1 zaplatí :-).

I když KM na Strossu touží pořád jen po jedné lince s přestupem od Letné na Strossu, tož to jsi mu splnil :-).

A jelikož Ropid touží po 5+26 ve spojené trase, mohl bys je ukecat, že právě ta 5 by mohla jako výluková 8 :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2701
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 10:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen jestli to, co musí jezdit přes nám. Republiky a kudy neurčuje zájem zdejších shop center, které už si umí ohlídat, aby to bylo ze správných směrů. Nějaký tranzit je nezajímá.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 10:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Snažím se vyhovět všem, hlavně Káemovi. Už se těším na obrázky jako ze 70. let, kdy linky na Na Příkopě, které měly interval 3 minuty, hezky zahušťovaly dopravu. Nechť žije krátký interval ve špičkách!
Já nikoho neukecávám, pouze dávám návrhy a na ROPIDu znám velmi málo lidí.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 11:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: KM nic neocení :-), marná snaha :-). No jo, máš dobré nápady, to je jasný, že na Ropidu skoro nikoho neznáš :-))).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 11:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek : OK-tak jakožto absolvent DAMU bys mohl vědět, že na Hradební se teď z DAMU a HAMU dá dostat cokoli+8 :-)
Ty myslíš i tu zajížďku přes Hrad?

J a MŠ : No já mám ve svém kacířském páteřním návrhu připrc.5 z Výstaviště po Bílou labuť jako dnes a dále jako 8 na Podbabu-takže třetí varianta...

S 15 na Podbabu nesouhlas-do budoucna souběh se železnicí. 8 na Výstaviště ne! Přeci nemusíte přebírat chyby ROPIDu typu trasy malé 17.

Ohledně 25-jara se dožije určitě,ale víc než rok, měsíc a dva dny jí nedávám :-)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 11:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Z DAMU snad do Hradební volí 133 nebo pěšky. Z HAMU cokoliv +8, to souhlasím. Tak by měli zase 133 a z HAMU cokoliv (vyjma 292) + 26. Třetí varianta taky dobrá.
To je fakt, 15 by měla souběh Bubeneč - Holešovice, což by se dalo vyřešit prohozením 25 a 15 v Holešovicích. Ale až bude stavět vlak na Podbabě, bude to trvat, ale moje děti se snad dočkají.
OK, dík, že mi 25 ještě necháš!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 12:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já o 25 nerozhoduju :-) No jo, to jsou vlastně tanečníci :-D myslim samo z HAMU.

Nové kacířské LV s minimem sól a obnovením vhodné s* n* (Radlice,Strašnice): 1 6/7,5/6/10 ;2 8/10/8/20 3 Karlín 5/7,5/5/10 ; 4 Barr.-IPP-Otakarova-Kubánské n.-(Černok.) 6/7,5/6/10 ; 5 Výstaviště – Vltavská – Nám.Rep. – Malostranská – Podbaba 8/10/8/20 (sóla) ; 6 Radlická-Národní třída-Karlovo náměstí-Vozovna Pankrác 8/10/8/10 (večer sóla) ; 9 4/5/4/10 ; 10 5/6/5/10 ; 11 (Černok.-ÚDDP) 6/7,5/6/10 ; 12 k Nádr.Vysočany (Lehovci) 6/7,5/6/10 ; 17 (Vozovna Kobylisy) 5/7,5/5/10 ; 19 Kubánské n.-Palmovka 8/10/8/20
22 3,75/5/3,75/7,5-10 (jako C) (Bílá hora – Kubánské nám. ; Vypich – Nádr.Hostivař); 24 Kobylisy-Libeňský most-Václ.nám.-…-Radošovická 8/10/8/20 ; 26 (Olšanské hřbitovy) Nám.rep./Flora 4/5/4/10
METRO : A, B i C dopoledne 3,75 min.

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 12:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Já vím, o té rozhoduji já. Samozřejmě skrze své volené zástupce, resp. odpovědné lidi.
Tanečníci snad nespadají pod AMU, ne?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 12:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek : Spadají - jsou součástí HAMU. Dříve katedra tance a nonverbálního divadla, teď se to nějak mírně přejmenovalo...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 13:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Dost sotva někdo zkrátí interval metra, když se má v sedle prodloužit na 6 minut.
Na e-mail pod nickem jsem ti poslal e-mail.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7276
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 15:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš,MŠ: Zkratka Nám.rep.-P6 není vůbec potřeba. Osmička již druhým rokem jezdí ve srovnání s ostatními linkami v podstatě prázdná. Vztah Letná-Nám.Rep s přestupem na Strossu je možný za předpokladu že budou ML, ale ne Jonášovy připrcávky. MŠovo linkové vedení je úplně na hlavu.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 17:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: OK, uznávám, jsem si neuvědomil tu 18 a 24. Bylo moc pozdě:-). Stále ale nesouhlasím.

1)Jak nahradíš další omezení Braníka podle tvého LV? Říkám, že za 2,75 linky(pokud 21 sólo po 6min a 17 po 8min) tě půjdeme do TSK defenestrovat. Já neznám moc úseků, kde tramvaje jezdí narvané už i proti špičce.

2)Na Palačák je dobré mít z Lazarské (a dál) více linek, protože když lidem do Modřan ujede 3, tak jedou proloženou 14 a pak 17/21. Takže bude zhoršení, protože popojedou 24 na sice posílenou 21, ale když jim třeba zrovna ujede, tak budou na Moráni znovu přestupovat na 4,10,16 a pak znovu na 17. Prostě znemožníš účinné popojíždění směrem VN - Palačák.

3) A ta zast. Žitná už je hotová věc že s ní počítáš? Aby to nebyl stejný šotosen, jako moje 7. linka do Ječné.

4)Kdo tedy tou 14 jezdí, když jde tak dobře nahradit? Dnes jsem byl na Andělu i Palačáku a pozoroval vytíženost jednotlivých linek a musím říci, že bych si přes Palackého most linku ubrat netroufl, protože jezdí plné. I ta 4, když nejede 30 sekund za 10 se naplňuje slušně, vůbec nemluvě o 14, kde dost lidí stojí. 10 a 16 se dokonce občas přetěžují.

KM: Pokud považuješ tramvaj na stupni 2 za prázdnou, tak můžeš 8 zrušit. Já stávající vytížení 8 považuji za akorát=standard kvality.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 18:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: "Standard kvality" podle dnešního ROPIDího pohledu nemá s kvalitou moc společného, protože to je docela slušně narvaný dopravní prostředek. U busů to je 60 pro SD a 90 pro KB. Tramvaj "na sedačky" je hluboko pod standardem kvality.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 18:32:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J, MŠ: A co vést 26 od Masny po trase dnešní 8(jako u Jonáška) a do DŠ, 8 z Dlouhé třídy přes Výstaviště na Vozovnu Kobylisy, 5 trvale přes Těšnov a 14 ze Strossu přes Letnou na Podbabu? Tím bych měl zajištěno propojení VN - Republika - Letná, Kobylisy - Republika i Masna - Prašná brána:-)- P6. Na Letné tedy 1,14,15,25.

EDIT Orky: Já považuju za standard kvality všichni sedící a několik stojících. Neboli stupeň 2 podle stupnice MŠ.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 19:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita. Pak tomu tedy říkejme "Rzeczpospolitův standard kvality" :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.69.50
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 19:18:02    Odkaz na tento příspěvek  

Re Rzeczpospolita :
d-4
Tak co ty přesunout do Ostrovského. Byly by tam spolu s busy.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 19:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Jenže my dnes na stupeň 2 nemáme peníze, máme peníze na stupeň 4 :-).

Dnes jsem byl hrát na Hamru v Braníku beach. Tak jsem koukal, jak v obou směrech vypadá odpolední špička. Zase je tam jasně patrný efekt nepravidelnosti. Kdyby 3 a 17 jezdily pravidelně a proloženě obě po 8 minutách, v pohodě vše na stupni 3-4 odvezou samy. Pochopitelně pro standard kvality 2 potřebujeme o dvě linky víc.

Navíc odpoledne je dc pořád prostě teď pravidlo, že jede sólo 17 na stupni 4 (hodně plná, ale ne drasticky až na výjimečné spoje). Následuje po dvou minutách dvojice na trojce, která je na trojce, protože veze směr na Karlák. Za další dvě minuty jede prádná dvojice na 17 a za ní prázdná 21, načež přijede zcela zaplněné sólo. V opačném změru zc jsou pravidlem přeplněná obě sóla, za nimiž se ženou prázdné dvojičky a z 21 se ještě musí přestupovat.

Obecně je v obou směrech přeplněnost důsledkem špatně sestaveného JŘ, kapacita tam je nadstandardní. Pochopitelně ráno dc je to horší, protože maximum je v kratším období.

Pokud by v ranní špičce jezdily 3,17 a 21 ve dvojicích a 21 na ten Karlák, všechno po 8 minutách s prokladem 3(0)-17(3)-21(5)-3(8) atd., tak by to mělo zcela stačit. Ta 21 na Karlák nabízí kapacitu za 16 na Karlák, ale jede i na tu Národní a k divadlu... V sedlech může vyjíždět z Braníka v sóle po těch 10 min. kvůli Radlické.

Sám necháváš přes most 4 linky a zároveň chceš další do Braníka. Pocopitelně je to řešitelné, jmenuje se to sólo na M17 :-). Což udělal Ropid :-).

Výlukové vedení 8 je na sólo, když na něm bude někdo trvat, na víc fakt ne... V dnešní době.

Jinak nevím, proč bereš moje LV nějak extrémně vážně. Tady je to přece spíš hra. A jsou tu téměř výhradně šotosny. Cílem je přece pilovat argumentaci, přemýšlení, porvnávat pitomé návrhy a někdy si v reálu třeba na něco vzpomenout.

Ohledně zastávky Žitná jen vím, že je součástí studie, co jsme dělali pro Prahu 2, pak se dostala do zadávacích podmínek úpravy Karlova nám. a je obsažena ve vítězném návrhu. Což dává určité šance, že bude.

Jinak si 14 klidně nech, já na té 6 netrvám. Klidně si jí pošli na Letnou z VN, je jedno, jaké to bude mít číslo. Jenže pak se to kupí, 6 už nemůže mít dvojice, krátí se na Otakarovu, ve Vršovicích musí zůstat 24, protože sólo 6 + 7 je málo....atd. A 6+24 je od Otakarovy fakt děs... 6 byla vymyšlená tak, aby do Ječné přinesla kapacitu. Tranzit Oblouková - VN, co je na 24 zachovala, eliminovala ten souběh, umožnila posílit Spořilov atd... Při zachování 14 tohle většinou padá a 6 spěje v téhle době ke zrušení :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 19:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu smysl prohození 8 a 14.
Propojení VN-Letná není potřeba, jedna linka už tam jezdí-na Hradčanskou 4 minuty. Jestli vymyslíte rychlejší, třeba trať přes Staroměstské nám., tak OK :-D, ale představa, že z Václ.nám.někdo pojede na Letnou tramvají tak možná 91 :-)

Je-li stupeň 2 všichni sedí a pár jich stojí, tak takto zaplněna 8, co jsem s ní jel, nikdy nebyla. A to ji používám v různé-vždy denní doby. Ten směr je jasně na sólo. Proto navrhuji v té stopě vést 5 (po metrolinkizaci 26).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3041
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 20:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vytíženost bývá dost odlišná v ranní a v odpolední špičce. Na některých místech je to ráno před osmou docela masakr, zatímco odpoledne to je většinou jakž takž snesitelné. Stejný interval ráno i odpoledne je výhodný pro dopravce, ne pro cestující.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 20:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Tak se mrkněte, jak se k 26 slézají lidi z centra jak švábi na pivo :-). A jak ze 14 na Strossu přestupují... Dál do Veletržní jede max. půlka...

Letenské nám. - Václavské nám. je ve špičce jízdní doba 15 minut, večer 14 minut. A to jsem uprostřed VN a můžu odtud kamkoliv. A na cestě mám i to nám. Republiky.

4 min tramvají na Hradčanskou, 2,5 min do metra, 1 min čekání, 5 minut jízdy a 2,5 min na povrch = 15 min s přestupem a lezením do díry ve špičce, večer s delším čekáním na metro 17 minut.

Obé, když se mrknu, kdy mi to z Letenského nám. jede. Když se nemrknu, je kombinace s metrem o fous rychlejší, ale taky s přestupem. Z kamenické už ale zas naopak a všichni nejsou taková junáci, aby doskákali hned na Stross.

Z Letné do centra pochopitelně pojedou tramvají, bude-li to každodenní cesta, všichni. navíc, když jedu z centra zpět, ještě si v Jungmance, Palavkého, Vodičkově, v Jindřišské, nebo u Masny, v celnici v Bille nebo někde okolo potřebuju něco koupit, zajít na hlavní poštu, vidím, kdy ujela předchozí tramvaj ,načasuji si to a jedu další naprosto dokonale domů na Letnou.

Tak 8 vidím denně a na tomstupni 2 je téměř vždy, nicméně ten směr bych osobně po výluce opustil. když už se ruší jiné směrové nabídky, není nutné vynalézat další... To byla ta 16 do Braníka tedy zajímavější...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 21:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Řekl jsi, že tvoje LV je návrh k diskusi, tak diskutuji. Já vím, že to není oficiální materiál Ropidu.:-) Pouze jsem vyjádřil na některé věci odlišný názor. Já neříkám, že mám pravdu, ale třeba někde jezdím častěji, než ty, tak ti sděluji mé postřehy.
Mě jde o to, aby tramvaje byly přitažlivý dopravní prostředek a to na stupni 4 nikdy být nemohou. Jasně, že pokud se bude spořit, 8 asi půjde do pryč, ale bude to škoda, lidi si ten směr našli. Stejně je špatně rušit posílenou 17(27). Tu naopak alespoň ve špičkách do dvojic a ukončit v Braníku(půlku/27). Kdyby Praha normálně hospodařila, dovolit si to mohla, to je pouze pár milionů ročně navíc. 17 opravdu před 29.11. jezdila dost plná.

6 už nemůže mít dvojice
Proč? No tak by vozila trochu vzduchu na Radlickou, to by se toho stalo.

4 linky od KN na Palackého most a 4 linky do Modřan jdou. Most necháš jako dnes, posílíš sólo 17 na 27 dvojice a od Braníka na IPP vedeš jako 7. linku Ječnou sólo 27. Samozřejmě za předpokladu splítky Karlovo n. Pořád si myslíš, že to beru moc realisticky?

Ivoo: Myslím, že když se nad tím návrhem zamyslíš, rychle přijdeš na to, že to je prakticky (i politicky) neproveditelné (už jen frekvence chodců na přechodu u Synagogy).
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 21:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Vždyť to je správné, kvůli té diskusi tu jsme :-). Ale vlastně jen kvůli té diskusi :-). Můj problém je, že bych to obecně chtěl jako ty :-), ale když si všechno sesypu dohromady, tak mi vyjde něco jiného. A pak musím hledat argumenty proti tomu, co bych možná chtěl, nebo lépe řečeno si přál, abych obhájil to, co je reálné :-). Ale právě to je fajn, vyzkouším si všecky pozice :-).

Nicméně tramvaje na stupni 2 všude v dnešní realitě do budoucna znamenají tramvaje brzy nikde...

Pokud jde o 8, lidi si ten směr našli, protože jim jiný dost měsíců nezbyl :-) a i dnes dvoj objezd 26 Letná - Hrad pořád není k ničemu. To znamená dnešní stav (a popravdě pořád ne masový) není možné brát za objevení nového vztahu...

Od Staroměstské po Výstaviště je prostě dvojice po 4 minutách, v sedle po pěti a o víkendu po 7,5 maniakální luxus. Čechův most vidím z okna práce a už dneska je to tam prázdný... Ale zase, to je posilování kvůli nepravidelnosti. Dvojice na 17 bývala přeplněná, ale protože byl nepravidelný interval. Podařilo-li by se jej dodržovat, je tam standardně stupeň 3.

6 není o vzduchu na Radlickou. Ale o duplicitě se 24 od Otakarovy Vršovicemi. A ta prostě je i ve špičce divná. Tam to nění ani ta tvoje dvojka. Ale zase bych nerad odtud bral spojení na VN... To je jediný, k čemu tam ta 24 je, byť to není masa lidí.

Pokud je zastávka Žitná otázkou postav sloupek a rozšiř obrubník za 1 den, tak splítka je otázka let, protože to je zásah do celého trojúhelníku zapuštěného v betonu... A změny norem vzdálenosti hrany zastávky od dveří...

I tak 7, linka Ječnou znamená 52,5 spoje v jednom směru za hodinu, tj. za hranicí spolehlivosti kapacity světel na IPP. A odklon z Nuslí už to vylučuje vlastně zcela i při dohledu policie. Navíc ona i ta moje 21 jen na Karlák tam už energeticky nepatří, tam by se spíš mělo ubírat. ostatně to je překážka zřízení i té zastávky Žitná...

Já můžu mít 21 ve dvojicích ihned, byť zatím bez přestupu v Žitné, ty 7. linku na Pavlák prostě dostat zítra němůžeš. Ale hlavně nevím, proč jí chceš. Pokud máš 3, M17 celou ve dvojicích a dnešní 21, tak ji přece nepotřebuješ. To není, co řešit.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 22:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Na tyto problémy je jediné řešení: Ihned TT na VN a Příkopech normálně s úrovňovým křížením Magistrály. Vymlátíš pak z Ječné M22 a hned tam máš místa dost a i Karlák se uvolní a energeticky vylepší. Více radši psát nebudu bo AutoCenzura.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 00:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby Praha normálně hospodařila, dovolit si to mohla, to je pouze pár milionů ročně navíc. - skoro tesat do kamene. Ale jsem zvědav, koho vůbec chcete volit, aby šlo "hospodařit normálně". Všechny ty "alternativy" jsou dopředu obšancované. (Pšš.... Založte si nějakou opozici a jste v balíku)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 08:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ROPID vyslyšel mé modlitby a zítra zavádí linku č. 23 od 10 do 17!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 08:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita 577: Zajímavé, ale sjedou se ti na Praze 6 linky č. 20 a 14. A to se mně vůbec nelíbí.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 09:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: No vidíš, autocenzura, to znám :-))) Podmínkou ovšem jsou ty příkopy a 28. října. Jen horní Václavák energeticky Lazarskou odstřelí úplně a ječné moc nepomůže... Nicméně je to fuk, Cígler si dole na VN navrhl prostor pro trhy vedle svého obchodního centra, tož tak :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 09:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Jo, taky jsem se při čtení ranního metra zaradoval.
Aspoň jedna dobrá zpráva...

Pro ostatní - odkaz
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 09:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dnešního deníku Právo -
Některé spoje mají změnit trasu popáté
Navržené změny v městské hromadné dopravě mají být nejrozsáhlejší za uplynulé dva roky Kámen na kameni nezůstane v MHD, pokud se společnosti Ropid podaří prosadit navržené změny. Mají se dotknout 96 tramvajových a autobusových linek.

A ještě jeden poznatek z dnešního Metra -
Číslo 8 pojede...
Radnici Prahy 1 se líbí současná objízdná trasa linky č.8 a chtěla by ji zachovat do budoucna. Návrh odsouhlasila a posílá ho na Ropid.
Praha 7 však nechce přijít o spoj, který jí před stavbou tunelu Blanka spojoval s Prahou 8....
A komentáře čtenářů ?
Pochvalují si zjednodušení cestování a úžasné urychlení dopravy v oblasti bez zbytečného přestupování.

To nevypovídá moc o Káemově oblíbeném tvrzení, že lidi rádi jezdí oklikou a přestupují, spíš potvrzuje požadavky na SMĚROVOU NABÍDKU.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 10:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: No já včera kupodivu vyhověl všem třem Prahám :-). 5 v sóle z Republiky na Podbabu a 8 pořád spojující Prahu 7 a 8 z Výstaviště. No a 8 směrem na Letnou nahrazenou 6.

Ale lidi tomu přece nerozumí, oni chtějí ve skutečnosti M26 přes Stross. :-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 10:58:01    Odkaz na tento příspěvek  

No hlavně že někdo rozumí tomu, co je pro ně nejlepší
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 11:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A komentáře čtenářů ?
Pochvalují si zjednodušení cestování a úžasné urychlení dopravy v oblasti bez zbytečného přestupování.

I nejslavnější čtenářka Metra Věra Pohlová?

To nevypovídá moc o Káemově oblíbeném tvrzení, že lidi rádi jezdí oklikou a přestupují, spíš potvrzuje požadavky na SMĚROVOU NABÍDKU.
To vypovídá akorát o tom, že lidé preferují přímé spojení kratší cestou nad přímým spojením delší cestou. A taky je otázka, kterému směru by dali přednost, kdyby na Nám. Reo. nebyla navíc 26 (protože double spojení na Letnou opravdu nepotřebují).
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 11:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi samozřejmě chtějí (dejme tomu z Nám. Rep.) přímou linku s nízkým intervalem k Hradu, na Staroměstskou, na Letnou, na Palmovku, k Výstavišti, k Tržnici, na Václavák, na IPP, na Žižkov, do Karlína, na Anděl, na Floru, na Újezd... a já nevím kam ještě. Ale zaplatit by to asi nechtěli.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 12:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže pražská síť je postavena nikoliv na všesměrové nabídce nebo mononabídce, ale obvyklé jsou 2 linky z konečné. Díky tomu bylo v Praze do roku 1974 skoro sprosté slovo říci průvodčímu "přes". Ani současný stav nedospěl i přes nové linky metra jinam. Ba naopak spousta přestupů byla stížena novým uspořádáním křižovatek a umístěním ostrůvků v rámci nových norem či zvýšeného autoprovozu. Ostatně i metro snad kromě Hloubětína a nově Ďáblic ani koncové úseky tramvají nedubluje.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 12:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, na Republice bude jezdit M26, sólo 5 z Výstaviště do Podbaby zkratkou a 133. Krásný M kompromis, krásná směrová nabídka i při nízkém intervalu :-) Ale to byste se neměli o čem hádat :-)
A konečně by taky nebyl konvoj 14-26, na který si KM zcela oprávněně stěžuje. Mít tam linku na Václavák je zbytečné, když je kousek Jindřišská. A Letná-Václavák, na to fakt nemáme peníze :-) To by bylo daleko účinnější posílit metro, které jezdí v úseku Dejvická-Můstek velmi zatížené - proč asi... Protože nikdo neabsolvuje šotojízdu s nejistým čekáním na 14 na Stross. a pak přestup (anebo i kdyby tam byla přímá linka-to jako kvůli Letenskému nám., kam se to jedině mimo špičku vyplatí, budeme zavádět takvéhle přímé spojení?)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7282
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kecyprdy, Demone, nikdo nic si nepochvaluje, jen se na tu 8 podívej. Kdybys byl objektivní, budeš z toho článku cintovat jinou věc: Procházka: Koncepci máme. jedná se o změny velké, nebo se postupuje takto, systematicky, řekl PP.
Taxi to shrňme milánkové: Změna rozsahu provozu 20,24,25 je jasnou přípravou na ML 7,10,12,26. 16 již omezena je a ještě se provede omezení na 5 a máme na zenklově, evropské, sokolovské a korunní v neděli ráno jedinou linku (10, resp. 8 a 26), do košíř dvě linky a nuslema taky jednu (ten kousek 18 nepočítaje). Dále se všimněte, že Karlín odveze sólo 8 - a přesně ve stejném poměru by se měl redukovat i zbývající denní provoz. a vy se tady přete o 8 a 26 jestli přes letnou a kudy - no a vývoj je daleko před vámi (a kousek za mnou).
Jsem velmi, velmi nadšen, že se ve strnulé pražské MHD konečně něco děje a že se Ropid konečně chová jako organizátor ane jako onuce . To že zuří (v tomtéž článku) Dub je pro mě signálem, že se jde správnou cestou.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ta 18 z Hnuslí bude dobrej dobytčák když zbude jako jediná použitelná linka do civilizace. Těžko někdo pojede směr Karlák a dál via Palačák - hnuspřestup....
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7285
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Ono to nebude takový drama, v neděli do půl devátý a po 23. hodině. Je to zatím jen test. Bude hůř. Vlastně líp
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
FilipII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.115.195
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 15:27:12    Odkaz na tento příspěvek  

Už se na nové změny těším,lidi skončí v autech. Sláva metrolinkám. Jinak v Modřanech to docela je humus ta M17. Je paráda slyšet celý vůz nadávat na zkrácení 21 do Braníka a nesmyslné zhumusování linky 17.