K-report
 

Archiv do 6. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 6. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 16:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč nemůže být 16 vrácena do Braníka ? Každý den jezdím z Modřan do školy na Náměstí Republiky a opravdu každý den minimálně dva lidi se baví o tom,že odebrání 16 z Podolí byla totální kravina. Ano stávalo se,že 16 jezdila někdy i volnější,ale ráno byla ideální pro lidi z Podolí,zajistila jim přímé spojení na I.P.Pavlova a jezdila slušně plná. Teď co jezdí M17 humus ráno zato 21 prázdná,tu ROPID může klidně zrušit,ta měla význam z Modřan ale takhle ne.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3053
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 16:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Z dnešního deníku Právo -
Některé spoje mají změnit trasu popáté
Navržené změny v městské hromadné dopravě mají být nejrozsáhlejší za uplynulé dva roky Kámen na kameni nezůstane v MHD, pokud se společnosti Ropid podaří prosadit navržené změny. Mají se dotknout 96 tramvajových a autobusových linek.
"

Je popis změn k mání taky někde jinde?
(Rudé právo kvůli tomuto článečku sponzorovat nebudu ...)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Jsem velmi, velmi nadšen, že se ve strnulé pražské MHD konečně něco děje Tuhle větu u Vás čtu v různých obměnách asi popětadvacáté. A popětadvacáté si musím pomyslet, že nadřazovat změnu k horšímu nad žádnou změnu je poněkud... ehm... no, řekněme svérázné.
Já mám taky rád změny - já bych měnil, až bych brečel. Preferuji ovšem změny k lepšímu, v čemž se očividně lišíme.
Když vidím to, kam směřuje ROPID - ó, zlaté vy časy strnulosti!!!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FilipII: Protože si Ropid umanul, že udělá M10 a k tomu potřebuje 16 pořád přibližovat do trasy 10. Pak si umanul, že 4 vracet před řeku by bylo trapné a trochu správně posílil jejím zachováním vztah IPP - Smíchov. Jenže zároveň si umanul, že na Barrandov musí spolu 12+20 a 14, takže ta 4 za roh na SN není efektivně využitá. Tudíž po většinu času jezdí vlastně jako 16 z Braníka, byť to stojí víc.

Včera jsem taky jel sólo 17 odpoledne směr dc z Braníka. Pobavila mě malá holčička. Ptala se maminky, jestli je taky tramvaj s číslem 100. maminka řekla, že ne a holčička. To je škoda, třeba by mohla téhle tramvajce pomoct :-).

Jinak mě překvapuje, kolik lidí nastupuje mezi Braníkem a Výtoní - a vystupuje, chtě nechtě, na Palačáku...

Přitom i s tím dnešním sólem by to jakž takž šlo, kdyby sakra, doprčic konečně i odpoledne poslali to sólo po trojce a před ním s dírou dvě minuty a ne 4 min. před ním.

Ropid už zhoršil spojení z Radlic do centra, proklad 12+20 na Malé Straně, spojení z Braníka a Podolí na IPP, spojení z Kotářky do Nuslí, z Kotlářky na Francouzskou, nárazově kvůli JŘ přecpává sóla v Braníku, za Staroměstskou vozí vzduch, do Hostivaře vozí vzduch, ještě ubral lidi na 19 odklonem na Radošovickou, ráno přeplňuje 15 sólo u Polikliniky, vozí vzduch v 8 vedle na Harfu, zhoršil pravidelnost na 10+16 stále větším pokládáním těhle linek přes sebe, zabil funkci 21, zabil funkci linky 6...

A za to...jaksi v tramvajích pořád nevidím ty bonusy... ta zlepšení. Jen se jezdí častěji u Právnické fakulty a Intersparu, ač to nebylo potřeba...

A musím říct, že moji známí už opravdu jen kroutí hlavou, obecně ty změny chápou tak, že je od Béma úkol MHD zničit a Procházka je vykonavatel...

Problém je, že Ropid to primárně myslí dobře. o to jsou ty výsledky horší...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2912
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: "I nejslavnější čtenářka Metra Věra Pohlová?"
Nikdo toho jména, ale není divu, mezi tisíci spokojenými se jedna Pohlová ztratí...

Káem: "nikdo nic si nepochvaluje...kdybys byl objektivní, budeš z toho článku cintovat jinou věc: Procházka: Koncepci máme. jedná se o změny velké, nebo se postupuje takto, systematicky, řekl PP."
A můžeš mi prozradit, proč bych měl citovat zrovna tyhle naučený a často opakovaný PR cinty nějakýho dočasnýho pověřenýho šotouše ?
Víš, tvojí velkou chybou je, že si balíku informací dokážeš neomylně vybrat zrovna tu nejmíň důležitou omáčku, ale tvým kladem je, že z toho prdu dokážeš pravidelným tréninkem uplácat celkem slušnou kuličku...

Bručoun: Taky bych se k tomu rád dostal, ale právo nejspíš online informace nepodporuje...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:10:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt : A je opravdu třeba dělat M10 ? Není lepší to co bylo,že 4 jezdila do Řep v ranní špičce a 16 do Braníka ? Já si myslím že to bylo lepší, on takový přestup na Palačáku od Modřan na linky směr Karlovo náměstí(pokud nejede zrovna trojka,ale jede ráno taky docela plná) není zrovna ideální. Mám pocit,že ROPID v posledním roce se snaží o odlákání lidí z MHD do aut. Linka M22 jezdí nepravidelně a podle mě zbytečně pojídá peníze na koncových úsecích, kde jezdí prázdná Vypich - Bílá Hora a Kubánské náměstí - Nádraží Hostivař. Ale M22 ROPID asi zachová že,jinak by to tiž musel rezignovat na systém metrolinek. Ale mně to vadí,já nechci neustále přestupovat. Nebo se obávat že 15 minut nic nepřijede a pak přijede celý konvoj tramvají jedné linky.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17202
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je, že Ropid to primárně myslí dobře. o to jsou ty výsledky horší...

Jak známo je cesta do pekel vždy dlážděna dobrými úmysly.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To neni jen pocit, to je prostě zkušenostmi prověřená skutečnost !
Vítám dalšího idealistického nováčka...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 : Taky zdravím. Zdejší diskuze mě zajímá. Obzvlášť doprava z Modřan se mě týká. A za poslední rok mi přijde,že ROPID v Modřanech moc věcí dobře neudělal. Linka 117 jezdící nově dopoledne po hodině je děs. A to tu linku chtěli jeden čas zrušit,přitom je to linka,kterou využívá dost lidí. Ale co mi vadí je nová M17. Takové plýtvání. Včera odpoledne Palackého náměstí směr Modřany,přijede sólo které je narvané, za 2 minuty přijede prázdná dvojice. A to má mít interval 4 minut,takže hádám že byla zase díra. Možná to myslí ROPID dobře,ale myslím že lidi to moc nepřesvědčí. Opravdu takhle nadávat lidi jsem dlouho neviděl. Aspoň nejsem sám,komu vadí M17
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1711
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FilipII: Zdejší diskuse se člení na ty, co mají Váš pocit a na ty (např. KM), kteří vědí, že zejména obyčejní cestující takový pocit nemají a už dva roky všude prudký rozvoj a rozkvět MHD, zejména tramvají, oslavují :-).

Abych Vás uklidnil, i z dopravních projektantů je cca 95% těch, co si myslí, že aktuální dění je absurdní komedie. A to včetně těch, co připouštějí, že metrolinka může být při správném použití užitečná. Nicméně u dvou vesel jsou dva lidé, kteří prosazují své vize krize nekrize a i kvůli tomu (částečně ne jejich vinou) vznikají paskvily... Takhle nějak vypadá touha se zapsat do dějin. Už se to vlastně podařilo, i podpálit Řím stálo za hrdý zápis :-).

Ona totiž základní filozofie aktuálních veslařů jest, že lidi nevědí, jak to je dobré, my je to naučíme :-). Pocity, nepocity.

osobně si myslím, že kalich přeteče odebráním 16 ze Spojovací. To už bude přes čáru :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě navíc taky Modřanskej...
Anabáze se 117 už jsem tady taky prezentoval, bohužel v současný podobě je to opravdu linka na odstřel. Přitom horní Modřany nic lepšího na -C- nemaj.
O M17 už se tu za krátkej čas její existence napsali stohy litánií, ale Ropid si prostě bude stát za svym...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Modřany a Libuš mají přece nové C, co se jmenuje M17 :-))). Má kovová kola a na číslo 17 končí taky, tak k čemu bus :-)?

Kdyby alespoň nesabotovali ten jízdní řád M17 v kombinaci s 3, to je vážně na pěst. I s tím sólem se to dá jakž takž vyjezdit..., kdyby se myslelo na lidi. Sakra, když je to teda "koncepce", tak se má dělat pořádně...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt : Ano všiml jsem si. Já v současné době jsem proti metrolinkám. Nevím co mi přinesou,akorát omezí směrovou nabídku a plýtvá to peníze na koncových úsecích, kde se vozí vzduch. Ale v době,kdy se má šetřit a má se omezovat je neskutečné,že M22 vozí vzduch. A že interval 4 minuty je prakticky nereálný. Ten kalich podle mě se už naklonil tím,že odebrali 16 z Podolí. Opravdu tam rádi nejsou. Nevím co bylo špatného na linkovém vedení před 29.11.2009. Myslím,že by bylo dobré si nejdřív zjisti co chtějí lidé a teprve potom z toho dělat závěry a popř. něco upravovat. Ale obávám se,že současné vedení ROPIDu na tohle kašle a že má svoje vize,které hlava nehlava prosazuje.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nadáváte na Právo, přitom od něj informaci, tak se rozhodněte. Jo ono bylo Rudé, já zapomněl
Myslí ekonomicky, zítra tam bude samozřejmě plné znění http://pravo.novinky.cz/p030p10a.php

1.)Ropid už zhoršil spojení z Radlic do centra, 2.)proklad 12+20 na Malé Straně, 3.) spojení z Braníka a Podolí na IPP, 4.) spojení z Kotlářky do Nuslí, 5.) z Kotlářky na Francouzskou, 6.) nárazově kvůli JŘ přecpává sóla v Braníku, 7.) za Staroměstskou vozí vzduch, 8.) do Hostivaře vozí vzduch, 9.) ještě ubral lidi na 19 odklonem na Radošovickou,10.) ráno přeplňuje 15 sólo u Polikliniky, 11.) vozí vzduch v 8 vedle na Harfu, 12.) zhoršil pravidelnost na 10+16 stále větším pokládáním těhle linek přes sebe, 13.) zabil funkci 21, 14.) zabil funkci linky 6...

2.)8.)9.)-souhlas ad 2.)vznik hlavně nesmyslným posílením 20 místo její eliminace
13.) - souhlas a to je dobře, protože žádnou neměla
10.) nevím, nemohu posoudit, každop.v ostatních obdobích si i do toho sóla vždy sednu 11.)nevím
1.) On tam omezil metro? 3.) Jinými slovy zrušil vzduchovozič. 4.), 5.) No a co? VInohradům ho zase zlepšil, to je úplně jedno. 6.) Protože tam sóla nemaj co dělat. Ale jen to potvrzuje, že zde směrová nabídka není důležitá, že lidi jednou prvním, co jede, jinak by byl přece JŘ jedno :-)
7.)není pravda 12.) přesně naopak, zlepšil pravidelnost a zlepšil proklad 14.) zatím nezabil

A musím říct, že moji známí už opravdu jen kroutí hlavou, obecně ty změny chápou tak, že je od Béma úkol MHD zničit a Procházka je vykonavatel...
- Moji zase plesají-nad M17-super spojení od školy na Malé Straně na bazén pomocí 2 páteří nebo pěšky přes Karlův most bez přestupu. Posílení relace Právnická fakulta-Veletržní-prof.konzervatoře jásá. Posílení relace Staroměstská-Výtoň-spolužák jásá. Posílení relace Národní divadlo-Kublov-kamarád jásá :-)
- Nový používaný přestup hrana-hrana na Jana Masaryka mezi bus a tram.
- Zlepšilo se spojení mezi Lichtenštejnem a kolejí AMU.
- Zlepšení prokladů odjezdů tram. na Bílé hoře-ve špičce plus minus, jak to bylo, mimo krásně pravidelně - dříve konvoje 22,25 atd.
- Bus ze Žižkova na Nám.rep.úspěšnější než kdokoli čekal. Zavedl bych pouze povinné čekání na vzáj.přestup, pokud spolu stanicují bus a tram. Dnes jsem musel pro starou babičku držet dveře, aby tramvaják neodjel.
- Propojení Míráku se Spořilovem-přímé bez nutnosti přestupu nehrana-nehrana na Slavii.
Posílení relace Rokycanova-Flora. Zavedení spojení Florenc-Rokycanova-Flora - bohužel zatím málo často, potřebuje to doladit, ale pro začátek pochvala.
- Páteřní linka 22 v sedle pravidelně jedoucí 10/10 - dříve v čase 22 a 23 12/8, takže na metro navazoval každý 2.spoj.
- Z Habrové trasově zcela nová linka 155. Z Habrové nová zajímavější směrová nabídka do Vršovic (ale bohužel méně spojů než dřív).
- Zlepšení rovnoměrnosti obsazení tram.na Korunní-dříve narvaná 10 v čele a za ní prázdná 16, nyní, když jedou spolu, krásně rovnoměrně obsazené.
- Přes zavedení nesmyslu C v Letňanech zachování spojení na B. (ale jinak se mi Letňany moc nelíbí)
- Zpřehlednění dopravy v Malešicích a její výborné proložení - pouze l.155 a 188 (Depovzduch 133 snad už z půlky bude brzy končit v Malešicích).
- Propojení vysočanského nádraží s holešovickým.
Aspoň částečné zrušení tramvajových vzduchovozičů v oblasti Kobylis, Zenklovy...
- Sjednocení nástupu na Skalce směr Opatov (ač bych to řešil jiným LV, tak to je jednoznačně pozitivní změna).

V rámci objektivity se to tu snažím aspoň trochu vyvažovat. :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 : Máš pravdu, na spojení s metrem C lidi využívají tuto linku z toho horního sídliště v Modřanech. Tam naopak mělo dojít k posílení třeba na těch 15 minut ve špičce a 30 minut mimo špičku a taky by si ta linka našla lidi. Nikdy jsem jí neviděl jet prázdnou,v hodně případech lidi stojí.
Martin Šubrt : Nevím nevím,ale M17 jako druhá možnost cestování z jihu na sever vedle metra C mi nepřijde. Co je hezké,že jízdní řád M17 je na dvou listech. A těch poznámek k tomu. To se nám to zpřehlednilo.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Na linkovém vedení před rokem 2008 bylo zásadně špatně, že mělo 26 a nikoli 18 linek, že neexistovala M1, M3, M10, M12+20, M170, M18, M22 a M5+26 a jezdily zcela zbytečné linky 8, 13, 16, 19, 21, 23 a 25 :-). A pak přišlo pověření z hůry :-) a věci se začaly salámovou metodou napravovat až k dokonalosti. Jsme zhruba v polovině dokonalé cesty :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:00:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista : Ale jo ne všechno bylo špatné,co ROPID udělal. Ale metrolinky podle mě špatné jsou. Hlavně, něco se někde stane a je máme tu "vláček" klidně i 2,3 souprav. A M17 to nesouhlasím. Odpoledne ve směru do Modřan není interval 4 minuty ale mnohdy přijede sólo rovnou s dvojicí a pak je zase díra.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt : Já bych docela bral zpátky linkové vedení před rokem 2008,tj před zavedením M22. Opravdu já jako cestující bych si nestěžoval. Jako M3 fakt ne,někde jsem četl že by M3 nejezdila ani přes Karlovo náměstí ale přes Myslíkovu. A tím by došlo ke zrušení 21. A určitě každý druhý spoj M3 by končil v Braníku. No to budou mít cestující radost jestli k tomu někdy dojde.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista:
1) Při otevření a stavbě se TT Radlická deklarovala jako úleva metru, jinak jsem si nevšiml, že by zdroj cestujících Škola, Laurová, Braunova byl u metra. Za půl miliardy nabídnout spojení v podobě toho, co tam bylo jako bus X-6, tedy vlastně jen k Andělu, čímž je 7...hodně velká bída...líp to rozhodně šlo.
3) A udělal o kousek dál ze SN obdobnej s horší funkcí. Zkrátil 21 a udělal vzduchovozič i z ní... Napaješ Modřany - centrum přestal být napaječem, stal se vykrývačem průserů...
6) Já tam ta sóla nedal. Lidi jedou prvním, co jede, co má nejaký směr. 17 směr má, 21 směr nemá. Ale oboje jede k metru... Dřív jela v téhle poloze 21 a přecpaná nebyla, 17 přecpaná je, protože má i směrový vztah, kromě metra. Přecpaná M17 v sóle vyvrací, že lidi neradi směr...
7) Já za to nemůžu, že mi to jezdí celý den pod oknem a musím na to koukat...

Ano, já taky budu plesat, až mi i dnes prázdná 26 pojede od domu do Dlouhé 2x tak často a z druhé strany domu mi pojede dál 2x tak často kloub na 133, všechno do práce. Budu sobecky blahem bez sebe, ač vím, že by za domem ve dvojnásobném intervalu stačil SD a před domem klidně linka po 8 minutách, která by ani ke mě do práce nemusela a mohl bych si přestoupit na jinou po 8 minutách.

- dokud tam nedojde k čelní srážce... zcela prošvihnuto ve fázi projekční, proč nestojí v Krymské, Ruské?
- na Bílé Hoře lidé sepisují poprvé stížnosti...mnohem častěji jim nejede nic, a to je horší, než něco spolu
- spojení ze Žižkova na Nám. Rep. bylo jasné, že bude populární. Do přetíženého úseku oslabit provoz a natáhnout lidi z Flory a Nám. Rep. gratulece, a ještě zhoršit pravidelnost a pro napaječ Florence prodloužit v souhrnu intrvaly...
- Mírák - Spořilov za cenu front čekajících studentů na tři busy z Florence na Churchillovo nám..
- hi hi, v Mlaešicích jezdí skoro vždy zpožděná 188 se 155 a 133 už nikdo, když ve špičce jede někam na čas neriskne...
- relace Rokycanova - Flora je o jednotlivcích, nebylo co posilovat a na Florenc jede 5
- z Habrové vzduch i zadem, Rektoraká se pomalu opouští... mimibusu něvídno

Omlouvám se, jsem od přírody neobjektivní :-). Ale uznávám, sem tam se něco povedlo. Třeba noční busy, propagace PID, jízdní řády vlaků, kontroly řidičů atd. Jiank ale i kdybych vzal vše vámi popsané jako opravdu plus, v souhrnu se to maximálně vyrovná těm záporům, a to je na tu revoluci malý výsledek, ketrý revoluci neospravedlňuje.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3055
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nadáváte na Právo, přitom od něj informaci, tak se rozhodněte. Jo ono bylo Rudé, já zapomněl"

Právě proto jsem se ptal, jestli je to napsáno taky někde jinde.

Rudé právo se mělo hned v roce 1990 rozprášit a zakázat, stejně jako KSČM. Dneska už je to zbytečné. To ale ještě neznamená, že budu těmhle rudým pohrobkům fandit.

V roce 1989 se říkal tenhle vtip:
Sedí pan Novotný v kavárně a říká číšníkovi: "Přineste mi Rudé právo prosím". Číšník se vytřeští a říká: "Už nevychází pane." Pan Novotný si tedy nechá přinést Lidové noviny. Po chvíli opět volá číšníka a znovu říká "Přineste mi Rudé právo prosím." Číšník se vytřeští ještě víc, a říká: "Pane, už jsem Vám říkal že Rudé právo už nevychází." Pan Novotný se usměje a odpoví "Já vím. Když já to tak rád slyším"

No vidíte, a ono vychází. Jen se "prekabátilo", a je tu furt. Takovéhle věci ale mladší nezažili a tudíž asi nemůžou chápat. (Stejně, jako někteří nikdy nepochopí, že s oranžovým Paroubkem a jeho rudým mozkem dojdeme leda do , korektněji řečeno ke státnímu bankrotu)

Omluva za OT.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně můj názor je takový,že pražský primátor je proti veřejné dopravě. Takže by mu to mohli voliči spočítat ve volbách konečně.
Bručoun : Zakazovat jednu politickou stranu a noviny ? Není moc demokratické.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2916
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: " 3.) Jinými slovy zrušil vzduchovozič"
Nezrušil, ale vytvořil ! Využívanou 16 přesunul za vodu, čimž vytvořil vzduchovozič ze 4 a vymyslel masakrální 17 v sólech, čímž vytvořil vzduchovozič i ze 21.
"Moji zase plesají-nad M17-super spojení od školy na Malé Straně na bazén"
Takže stvořil něco, což existovalo i před M17 pro lidi jedoucí za zábavou a zhoršil cestování lidem jedoucím z/k domu. Bravo.
Abyste to s tou "objektivitou" zase nepřehnal...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Náckové a jejich plátky jsou taky zakázané, a je to tak dobře.

ad primátor: Myslím, že spáchal daleko víc daleko horších věcí, než je malá preference veřejné dopravy. Já mu to spočítám rozhodně. Minule jsem ke komunálním volbám nešel, zatímco teď k nim půjdu, abych volil proti ODS i proti oběma jejich pražským komplicům (Věci veřejné a ČSSD).
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2918
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věci veřejné je komplic ?
Něco mi uniklo nebo se Reedová proti ODS vymezila málo ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.5.94
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:46:38    Odkaz na tento příspěvek  

No že by ty Lihovky byly jen o mrť lepší než Právo, se mi fakt nezdá. Ono to Právo taky vycházelo ještě dávno před tim, než ho bolševik obarvil, ale pokud máte alergii na barvu .. já mezi starejma lumpama a novejma nějak rozdíl nevidim, barva nebarva. No pokud nechcete bolševiky ani socany, tak už vám snad zbejvá jedině Nekomplic Kalousek a Nekomplic Schwaezenberg .. jinak nevolíte "proti ODS" ale do kanálu.
Nicméně s úpadkem veřejný dopravy v hlavnim městě to podle všeho nehne. A to prej Magosrát dluží Hágusům ještě sto pade (to je asi tak právě to, co Bémův opravnej audit "ušetřil").
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mírák - Spořilov za cenu front čekajících studentů na tři busy z Florence na Churchillovo nám.. Ale to se dělo i dřív.

Malešice - 133 ve špičce nejezdila nikdy včas, ROPID ji chce dát alespoň mezi Bas.nám. a Ohradou na koleje, aby mohle předjet kolony, ale není to dovoleno

proč nestojí v Krymské, Ruské? protože DPP
Já tam ta sóla nedal. Nemělo být v Braníku střídání? Nemělo se vejít víc do Modřan? DPP? Nebo kdo? Taky se ptám. Je to samo polovičaté řešení, nevěřím, že je s tím ROPID takto spokojen.

Do přetíženého úseku oslabit provoz a natáhnout lidi z Flory a Nám. Rep. gratulece, a ještě zhoršit pravidelnost a pro napaječ Florence prodloužit v souhrnu intrvaly.. On už jednou oslaben byl. Minulým ROPIDem. V čase Ohrada-Staroměstská a Florenc-Sídl.Mal.jezdily SD odpo po 3 minutách. Pak potichu po 3,75 (průzkum se samo konal v září, kdy mají VŠ zkouškové). Tohle je špatně. V kontrastu s prázdnými 22 v Hostivaři je to výsměch a rozhodně věc není dořešená. Konal se tam průzkum a pravidelně překračovány byly i ROPIDí standardy kvality. A nic se dodnes neděje.
Ideální by bylo zavést SD vložáky Florenc-Biskupcova-pauza-Ohrada-Florenc.

Se 175 je to těžké právě kvůli intervalu. Po zavedení M26 by právě převzala tu funkci 5-obecně je to správně frekvenčně menší relace vozit busem, když je to možné. Trochu diskutabilní by bylo přivedení lidí do Koněvky, když tam nechtějí-ale při té posílené 133 (samo počítám s lidským intervalem i u 175, ne jako dnes) by kapacitní problémy nebyly. Horší je to ovšem s pravidelností ve špičkách-ale tam už musí někdo rázně zasáhnout.
Co se týče intervalu M26, nestojím pevně za tím, že to musí být 4 min. Záleží na kontextu-v případě dobře pokrytých Dejvic a Letné to může být 5 nebo dokonce 6 minut. Frekvenčně by to (Seifertka) odpovídalo. Poptávka po 9 je větší.

relace Rokycanova - Flora je o jednotlivcích No tak to není pravda. Poptávka je zhruba stejná jako Florenc-Tach.nám-ve všech obdobích. Prostě typická napaječová trasa.

Hlavně, něco se někde stane a je máme tu "vláček" klidně i 2,3 souprav. A to je argument, aby se nechalo linkové vedení, kde to tak nebije do očí? Aby se to prostě neřešilo, aby nevzrostl tlak na abs.preferenci? Tento ROPID zavádí první vlaštovky k lepšímu - snaha o max.preferenci na 17, jízda u Teplárny Michle - busy po kolejích. Je nešťastné, že při takovém lvím podílu MHD na dopravě lidí jako v Praze to příslušné odpovědné nenapadne něco s tím dělat. Mýto v nedohlednu atd.atd.
To mi osobně na LV z 90.let vadí nejvíc. Totální ústup nepravidelnostem, provozu v Praze. Rozsekání tangent u busů a zavádění tram.typu 13,21...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3058
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 19:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Věci veřejné je komplic?"

Říká se, že Věci veřejné vznikly jako béčko ODS, aby vychytalo hlasy lidí, keré ODS štve.
V každém případě mají Věci veřejné hodně podezřelé financování. Například deklarují, že jejich plátek stojí částku xy, která odpovídá 1 Kč za výtisk, což není ani cena tisku. Ve skutečnosti to musí doplácet někdo, kdo na koho nemá být vidět. Ve srovnání s Věcmi veřejnými je financování ostatních stran čisté jak lilium.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 19:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach ta politika.
Bručoun : A co jsou teda dobré noviny? Objektivní? MfD? LN? No to snad ne... Je vidět, že jste Právo neměl v ruce. A názory typu Paroubek nás přivede k bankrotu mě jako nerozhodnutého voliče spíše nutí položit si otázku, jestli to tam tomu Georginovi nehodit, protože jestli lidi jako Vy budou volit TopoKalouskovu "pravici" (která nevzedla DPH, která nezvýšila schodek, prostě nám "ukázala" tu "správnou" politiku bez dluhů , no tak to snad radši už ten Paroubek. Ale proč si vybírat mezi 1. za 18 a 2. bez 2 za 20? Může přece politika existovat jak bez Kalouska, tak bez Topolánka, tak bez Paroubka.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 19:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista : Linka M22 je tu už minimálně rok a půl a nějaké zlepšení jsem nepostřehl. Můžete mi oponovat že když byla 23,taky se to sjíždělo v důsledku situace v centru. Měl byste pravdu,ale když byla 23,neplýtvalo se penězi na 22. Vždyť M22 je neskutečný žrout peněz v okrajových úsecích kde se vozí vzduch. V čem je M22 lepší než 22 a 23 ?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 19:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: "Je vidět, že jste Právo neměl v ruce"

To bych se s dovolením zasmál. To, že ho nekupuju, ještě neznamená, že jsem ho nečetl.

"to snad radši už ten Paroubek"

Jste jeden z mnoha, komu je jedno jak na tom bude za 3 roky.
Ještě jste neslyšel o tom, že se v Maďarsku a Lotyšku snižovaly platy státních zaměstnanců a důchody? A že totéž se čeká v Řecku? A že za to můžou tamější obdoby Paroubka?

(Budete-li reagovat, tak spíš do jiného tématu ....)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 19:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť M22 je neskutečný žrout peněz v okrajových úsecích kde se vozí vzduch. Já netvrdím, že to tak není. Já netvrdím, že páteřní linky mají jezdit z konečné na konečnou.
Jezdil jsem s 22/23 ; M22 2 roky do školy denně v různé doby, i víkendy, večery atd., i v 8 ráno...
Takže můžu porovnávat. Je to, co se týče pravidelnosti provozu, jedna z nejhorších linek v Praze vůbec. Jak za času 22/23, tak za času M22.
Pravidelnost ve špičkách plus mínus děs a hrůza, to tak bylo vždy a bohužel je. Ovšem chytnout ve špičce 22 byl tenkrát masakr. Samozřejmě v ní kromě čekajících (a mě), kterým bylo jedno, jestli přijede 22 nebo 23, byli ještě lidi z Hostivaře / na Bílou horu, takže byly horší frekvenční nerovnoměrnosti v centru. Naopak 23 byla o to prázdnější - i v centru. Kompromisem je samozřejmě řešení MŠ, tedy Hostivař-Malovanka (nebo Vypich), Kubán.n.-Bílá hora, to je docela dobrý nápad, jen bych to označil 22 vše.
Jakmile je to na jednom papíře, nikdo si prostě nedovolí udělat to, co bylo denní praxí. Když jsem jezdil ze školy, byl proklad 12/8. Tenkrát to nevadilo, ale teď, kdy přestupuju na metro, bych v podstatě přišel o 3 spoje.

No a jelikož se snažím, pokud nemusím, ve špičce nejezdit, tak v mimošpičková období jsou to jasná zlepšení. Úplně nejhorší vyhazování bylo kolem 20.h. z Karlova náměstí na Malou Stranu. To mi to jezdilo 19:59, 20:00, 20:14, 20:15. No hrůza.

Takže + minulého stavu byla ekonomika provozu (Hostivař, v Bílé hoře byla linka zrušena).

- minulého stavu bylo nerovnoměrné zatížení tram.(při včasné jízdě), při výpadku 22 pak ještě větší
- v mimošpičkových obdobích, kdy to jezdilo včas, byly konvoje vypsané na papíře
- neproklad tramvají na Bílé hoře (22,25)

Nepravidelnost ovšem zůstala. Ale co s tím? To má jít ROPID demonstrovat? Nebo nevím :-(
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: To ovšem nic nemění na tom, že Hostivař je velmí silně předimenzovaná. Ani plánované zrušení linky 154 podél této trati 3. linku neospravedlní, obzvlášť když se mluví o posílení 175.
Takže bez ohledu na metrolinky je několik možných řešení:
1/ pouze M22
2/ zavést pásmo na 22 nebo obnovit 23, to celkem fuk.
3/ M22 zkrátit na Kubáň a do Hostivaře poslat 24.
Výběr nechám na ctěných čtenářích, můžeme třeba udělat takovou malou anketku :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista:
133 na koleje na Basilejském nám. jaksi není proveditelné fyzicky, říká se tomu fyzikální zákony, o dovolení nic nevím. Ale primární zdržení rozhodně nejdou v tomto úseku. DC se i při koloně od Ohrady po Basilejské nám. jezdí na třetí cyklus do koněvky, opačně zdržení není. nikdo neříká, že by tam bus na kolejích nebyl fajn, ale na to se mělo myslet před opravou Biskupcovy.

Sóla na M17 byla původně provizorně, než se ukázalo, že na dvojice stejně nejsou peníze, tudíž vše padlo. To znamená bezkoncepční krok. A pochopitelně, že na Staroměstskou je to zlepšení, ale stejné by bylo, kdyby jezdila po 4 minutách 6, nebo 8, nebo 14 nebo cokoliv... Stejně nepotřebné, tedy vzhledem k okolní realitě...finanční i kapacitní.

Právě v té Koněvce je prostě 175 krok stranou. Kapacita byla překročena a přesto se tam natáhli lidi z Flory. Byť to nebylo nutné. 175 tam jezdí na tom stupni 2. A opět je ten kousek Rokycanova - Flora přeplněnej primárně proto, že 136 jezdí nepravidelně... To není řešení tam něco přidat. A v tomto úseku je to tranzit, nikoli primárně napaječ. Zatímco z Tachovského nám. dolů je to echtovní napaječ, na němž se protáhl interval a zhoršila pravidelnost. Z koněvky tak zmizel tranzit. Primárně se na Republiku pak jezdí jen z té Koněvky, to je pro místní alespoň nějaká útěcha za to napaječové zhoršení.

Obecně vznikla 175 uměle, mírně vyžaduje tlak na posílení a ubírá prostředky a možnosti na řešení Koěnvky. Proto to byla chyba. Opět nekoncepční pro řešení celé oblasti.

M26 je prostě hloupost, kromě hodiny denně je 26 prázdná. Nejvíc veze v Seifertově, kde ale spousta spojů vykrývá nepravidelnosti 9...totéž dělá 5....Kdyby 9 jezdila pravidelně, ani 5 není potřeba. Zrovna dnes v půl sedmé jsem z Dlouhé třídy až na Krematorium v pohodě seděl. V sedm ráno ještě sedím i ve směru dc, v 8:30 už často sedím zase. Jsem spokojenej, ale 26 je skoro na úsporu. Ne na posílení, ty lidi není kde vzít... To je pro mě opravdu užitěčnější 19...

Nechápu větu..ústup nepravidelnostem, zavádění 13, 21....vždyť 13 a 21 jsou zejména snahou o metrolinkovou neovlivněnou pravidelnost...

Politika: Reedová i Štěpánek vědomě šli s ODS a hráli si na opozici přímo jako členové "vlády". Schizofrenie hadr a všem bylo jasné, že budou odstřeleni, až bude nějaká causa. Pana Štěpánka jsem poznal...a omlouvám se, mám své mínění. Paní Reedová se snaží, ale obecně jsem nepochopil její působení v Radě a zároveň boj proti Radě... V ODS se tomu říkalo užitečný id.ot...a to je jen příměr, nikoli nadávka z mé strany....

V souhrnu. Horší jak dnes to nemůže být ani s Balbínovou stranou. I ti, co to umět nebudou vůbec, budou prostě změna. TOP či VV skončí výhledově stejně jako ODS, ale bude to změna v lidech a třeba jeden dva budou o jeden fousek lepší...

Klavirista: jo jo, vybírat na Petřinách mezi 1 a 18 a na Červeném Vrchu mezi 2 a 20 bych taky nechtěl :-)))))) Ať se vrátíme k tématu :-).
Bručoun: Tady se neshodneme, z hledika znalostí, anylýz a snahy popsat problém není Právo vůbec špatné. Kam se někdy LN a MF hrabou. V dopravě je smůla, že píše angažovaná paní Šprunková, které lze namluvit cokoliv... Různí lidé toho rádi využívají.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono dnes když vypadne M22 tak to má stejný následek,nic nejede a jakmile přijede vláček zpožděných tramvají,všichni lezou do první soupravy,která jede narvaná stejně,a ty další soupravy jedou poloprázdné. V tom nevidím rozdíl oproti minulému stavu. Máte pravdu že pokud byly odjezdy 19:59 20:00 20:14 20:15, že to je děs. Ale kdyby to dobře proložili tak by to nebylo tak hrozné. Další mínus M22 vidím právě na té Bílé Hoře,když dojde k výpadku M22,mají cestující na BH prostě smůlu. Předtím tam měli alespoň tu 25. Já osobně se M22 vyhýbám jak to jen jde. Ale vadí,že prostě na koncích se vozí vzduch. Má se šetřit,přitom tady by se krásně něco ušetřilo,ale to by se buď muselo zpásmovat linka M22 nebo hodit do původního stavu tj obnovit 23 a proložit tak,aby to nejezdilo samozřejmě za sebou. To je můj názor jak to vidím,názor obyčejného cestujícího,který se trochu o dopravu zajímá.
P.S. Nebude vadit tykání ?
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Prolad 22 25 na Bílé Hoře dc byl. V opačném směru nebyl nástup v jedné zastávce, to znamená, že neproklad byl jen pro místní cesty Malovanka - Bílá Hora, což už tolik nebolí. to je jako 7 a 11 s odjezdy z Želivského a Strašnické zc.

Na jednom papíru to při pásmu jako u 17 asi nebude, že... 23 se dá položit po 5 minutové díře, 22 po 3 minutové ohledně rovnoměrnosti.

Orky: Tudíž anketa je 22+23 s překryvem ne jedna v druhé :-).
Možnost první je vzhledem ke zkušenostem z provozu M22 vyloučena, možnost 3 bere Hostivaři a Průběžné Pavlák, což je silný cíl. A procesty na Národní už se dá využít A ze Strašnické. Kromě toho prodloužená 24 by definitivně zazdila 6, což mě přivádí na myšlenku do Hostivaře poslat tu 6 ve dvojicích :-). Pak je tam i ten Pavlák :-). Ale zase ne Mírák a Francouzská. Takže zas bych tu 22 tak netrestal za její hříchy :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filip: Ne, nebude vadit. Ale já jsem TADY slyšel tisíc důvodů od pracovníků DP, proč to NEJDE (proložit)-různé provozní doby typu obratiště Kubánské n.atd.
A pokud jede dnes vláček 2x22 za sebou, tak pokud mám mozek, tak vlezu do té méně zaplněné. Ale tenkrát si lidi z úseku Malovanka-Bílá hora a Kubánské n.-Nádr.Hostivař vybrat nemohli.
Pásmu v Hostivaři a Vypichu se nebráním - samo pod 1 číslem a stylem Bílá hora-Kub. ; Vypich-Hostivař, ne stylem 22-23.
Bručoun : pokrač.ve všeob.neželezniční diskusi
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17203
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista - Spořilov za cenu front čekajících studentů na tři busy z Florence na Churchillovo nám.. Ale to se dělo i dřív.

To není pravda. 2005 - 2007 jsem 135kou z Florence na Mírák jezdíval docela často, a nikdy jsem nic takového nepozoroval.

A pokud jede dnes vláček 2x22 za sebou, tak pokud mám mozek, tak vlezu do té méně zaplněné.

Někdo to tak dělá, někdo ne. Ale těm, co lezou do prvních dvou vozů vláčku se nelze vůbec divit. Jsou rádi, že konečně něco přijelo.
Něco o tom vím, jsem pravidelný uživatel linky 22 .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista : No pokud se nepletu,tak před příchodem M22 byla na Kubáni ještě linka 19,možná proto. Tenkrát mohli lidé z Kubáně dále do Hostivaře využít linku 24 na nádraží Strašnice a dále linku 26 na opačném konci zase linku 25. Ale zase má pravdu Martin Šubrt,že pokud se bude pásmovat tak to bude jako s linkou 17. Na více papírech a to už je potom jedno zda to je jedna linka nebo dvě linky. Myslím,že pásmo je přímo nutné.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Právě v té Koněvce je prostě 175 krok stranou.
Takhle bych to neřekl. To jedině v důsledku toho, že 133 nemá vložené spoje, které jsou ve špičkách a v neděli večer potřeba.
Ale štve mě její vzduchoidní úsek kolem nemocnice.
Na Zahraďáku podle mě nemá co dělat, řešil bych to jinak, jak, to přesně teď hned nevím. Každopádně 224 by měla jít do kopru, protože nejde proložit se 195.
V Koněvce jezdí prostě lidi a posílení si zaslouží. A kde na to vezmu? Třeba pásmem na 7 a 11. Pásmem 133 Depo. Tam totiž lidi narozdíl od Koněvky nejezdí.
Rokyc.-Flora : To je přeci jedno, kolik jew v buse tranzitních cestujících - já jen říkám, že frekvence nástup Tach.n.+U pam. na Florenc = Rokyc.+Olš.nám. na Floru. 4 roky mi tam snad stačily :-)

Dejvice : Bydlel jsem tam, když 20 nebyla a kupodivu jsem přežil bez problémů. Když jsem se o 20 dozvěděl, nutil jsem spolubydlícího s ní jezdit. Nadával mi, že je to metrem rychlejší. Ale protože jezdil načerno a na Malostranské ho několikrát chytli, nakonec na tu 20 opravdu přešel
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na více papírech a to už je potom jedno zda to je jedna linka nebo dvě linky. Myslím,že pásmo je přímo nutné. Nejde o počet papírů, jde o to, ať už to dělá DPP nebo ROPID, že do jednoho JŘ si NIKDO NEDOVOLÍ napsat odjezdy typu 19:59, 20:00, 20:14, 20:15...

2005 - 2007 jsem 135kou z Florence na Mírák jezdíval docela často, a nikdy jsem nic takového nepozoroval. A 134 ne? :D To byla teprv zábava :D No a je zajímavý, že já jsem měl zrovna tu smůlu a někdy na jaře jsem tenhle dav chytnul taky :-) Hlavní viník zpoždění je totiž Seifertova dolů... No jo, když nemůže bus podjezdem... Nebo aspoň v tom 1 směru přes Masaryčku, už i zastávka je.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máš pravdu,ale myslím že když funguje proklad linek 10 a 16 tak tady by to taky šlo. Těch počet papírů může akorát trochu mást cestujícího včetně těch hodně vysvětlivek jako u linky 17. V - jede jen do zastávky Výstaviště, A - zátah na Pankrác apod.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1717
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Když bude mít 23 svou kolej na konečné a nebudou se tam motat zátahy, což nikdo ani nezkusil, tak nikdo 59,00,14,15 nenapíše. Proč někdo dneska napsal tu M17 tak blbě mezi polohy 3...?

No jistěže byla 134 zábava, když víme, kam až jela...to se nedalo použít. Argument proti dnešní délce 135 jak zvon :-).

Seifertova dolů je nesmyslně pro odbočení na magistrálu svedena do 1 pruhu, byť na rampě jsou 2. Dělá to zbytečné kolony v Italské a někdy i nahoru k Lipanské... Mám rozmyšlenou lehkou stavební úpravu a bus by ani nemusel na koleje. Ono totiž z kolejí by musela do složitého SSZ přibýt jedna fáze a to by hodně snížilo kapacitu Bulhara.

Jinak proti 135 na Spořilov nejsem, ale tam jí co nejdřív ukočit. Alternativa spojení za 11 nebo bus+C, ale ne obousměrný napaječ C-C... Hlavní úloha pro 135 je Florenc - NM a ta teď trpí. A znovu. Růst nepravidelnosti vede ke zkracování intervalů, což stojí zbytečně moc. Opět obecný efekt "koncepce" Ropidu.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Růst nepravidelnosti vede ke zkracování intervalů, což stojí zbytečně moc. To mi nepřijde, že by někdo měl jako koncepci...

Jinak proti 135 na Spořilov nejsem, ale tam jí co nejdřív ukočit. Alternativa spojení za 11 nebo bus+C, ale ne obousměrný napaječ C-C... Budoucnost je samozřejmě jiná a to v metropolitním busu s preferencí v celé své trase :-) Florenc-(Bílá labuť)-Masarykovo nádraží-Hlavní nádraží (podjezdem jako tram., žádné signály navíc)-Náměstí W.Ch.-... a 213 zrušena :-) Ale to je tak za 10 let a to už samo nepojede na Francouzské 4.Takže KB s int. cca 4/7,5/5/10
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Ale žádnej metropolitní bus... Tahle chiméra doufám brzo praskne. Zrušená 4, M22 a M135 v souběhu s tramvají. Fuj!
Já bych to na Francouzské viděl jinak:
tram 4, 22, 23
101 Florenc - Nám. Míru - Kodaňská - Bohdalec - Záběhlice - Skalka
135 Florenc - Nám. Míru - Kodaňská - Želivského - Habrová
(oba busy int. 10/30/12/30/30/30 a vzájemně proložit)
A dále klasicky:
124 Dvorce - Želivského
213 Jižní Město - Želivského 4/7,5/5/10/7,5/7,5 (tedy pokud nebude na JM tramvaj)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 22:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar : Jakej souběh? Jako Krymská/Ruská - Nám.Míru? :D :D :D Jako že tam jsou koleje, tak tam nesmí bus? :D Tyhle dogmata už naštěstí neplatí-příkladem je úspěch M133. M135 na sebe nenechá dlouho čekat :-) Ale jestli bude D Nám.Rep.-Hl.n.-Mírák-..., tak možná skončí..

Ten návrh už známe - co nejvíce čísílek, co nejdelší intervaly
a 101 a 135 - int.15 MIN.VEČER? Pěkně na ho :-)
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 22:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tu mluvíte o 135, tak já nedávno psal Ropidu návrh na částečné přetrasování, resp. obsloužení většího počtu zastávek.
Jižní Město -.....- Náměstí Winstona Churchilla - Hlavní nádraží (přes Bulhara po kolejích) - Masarykovo nádraží (stále po kolejích) - Bílá Labuť - Florenc.

Myslím, že spojení Churchilláku a obou pražských nádraží by značně pomohla, alespoň, než se postaví trasa metra D. Ropid řekl, že je to dobrý nápad a že o to bude usilovat, ale jsou potřeba výjimky.
Mimochodem zastávka Jana Masaryka a díky tomu vzniklý úrovňový přestup je asi částečně moje práce - snažil jsem se jim argumentovat, šel jsem na to přes městskou část a vyšlo to.

(Příspěvek byl editován uživatelem mapl.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 22:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: ad "objektivnost" Práva - odpovídám ve všeobecné neželezniční
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.69.74
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 22:16:22    Odkaz na tento příspěvek  

Re: Antar
101 by v budoucnu měla jet Chorvatskou na Jiřího z Poděbrad na druhé straně na Skalku jako dnes, pokud to bude vyslyšeno.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 22:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: Obávám se, že do "bulharského" podjezdu by to žádný svéprávný řidič nerisknul. Osová vzdálenost kolejí 3 m, mezi obrubami 6,5 metru, celé v oblouku, v převýšení... A tuplem ne Klaviristovy vysněné klouby :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 23:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: Ono by stačilo zoubesměrnit Hybernskou pro BUS a do podjezdu u Bulhara nemusíš jezdit. Jediná nevýhoda, že by nebyla zastávka Hlavní nádraží.

Trochu větší zajíždkou by bylo jet obousměrně Hybernská/Opletalova(zastávka Hlavní nádraží)/ Senovážné náměstí/ Dlážděná.
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.69.74
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 23:45:57    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá mapa
I když ještě jim tam trochu něco chybí.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 23:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivoo : A co ji prodloužit ještě kousek na Florenc? :-) Prosím :-)
MŠ : To nejde o Klaviristu. Ty klouby tam budou jako na 195... Neříkám, že za rok... Snad moudré vedení příští bude kupovat více kloubů než SD.

Problém podjezdu je, že se tam dá chodit i normálně pěšky a člověk se tam v poho vejde. Kdyby ty koleje byly víc od sebe, bylo by to lepší.

Mapl: Ano, takto tu trasu skutečně podporuje v centru, to je pravda :-) Psali mi to asi před 2 lety. Ale bohužel se nezměnilo vůbec nic. Proč aspoň v 1 směru nemůže jet přes Masaryčku se zastavením v zast.AE? Kolik stojí změna licence trasy linky? 500? Tak to rád přispěji na dobrou věc :-D
Tos psal opravdu na MČ? :-) To je dobrý!
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 00:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Jako že tam jsou koleje, tak tam nesmí bus?

Ale může... Jenže se jaksi nemůžu zbavit pocitu, že šotoušům, kteří M135 prosadili, šlo patrně právě o to, aby to byl METROBUS, co jezdí efektně PO KOLEJÍCH (a ne nějaká připrcávka 101, 135 apod.), protože takhle to přece mají v tom slavném Mnichově, že... Oni totiž stejně dobře mohli udělat velkou metrolinku z 213 a celou ji vést na Želvu k metru... A tou v podstatě doplňkovou dvojicí 135+101 by se vyřešila Habrová i ta blbá úchylná 2 km smyčka 101 ve Vršovicích.

M133 považuju nikoliv za úspěch, ale za fatální omyl, zejména kvůli prázdným koncům. Prostě 133+207 forever...

A pokud máš obavy, že něco skončí kvůli D, tak můžeme jít ještě dál - superM135 skončí kvůli tramvajové trati na Jižní Město, M133 možná skončí kvůli tramvaji z NN Žižkov - Habrová atd.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 09:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo by lepší 133 každý druhý spoj zakončit na Sídliště Malešice a zároveň obnovit 207 Florenc - Ohrada ?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 10:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by se měla dělat 135 po kolejích přes hlavák a Masaryčku, když se na druhé straně Prahy mají rubat souběžné linky bus-tram?
Filipii: Je vidět, že seš tu novej. Tak ať se ti tady líbí. :-) Hlavní ROPIDí myšlenkou a teorií je metoda "suma linek=min", a to ať to má smysl nebo nemá. Obnova 207 je nereálnou záležitostí, pokud by se přesto vložené spoje na 133 povedly, nejmenovaly by se 207, ale 133.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 10:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Děkuji.
Myšlenku ROPIDu jsem již dávno pochopil. Ale nemusí se to všude aplikovat. Když ne obnova 207 tak vložené spoje na lince 133 končící na Ohradě. A z Malešic na Depo Hostivař myslím že není taková obsazenost,aby tam jezdilo vše,stačil by každý druhý spoj.
Jinak podle Práva se bude zavádět pásmo na lince 11 od Olšanských hřbitovů na Černokosteleckou a na lince 7 od Černokostelecké na ÚD DP,tam mi to zejména o víkendu přijde jako dobrý nápad.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 14:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A z Malešic na Depo Hostivař myslím že není taková obsazenost,aby tam jezdilo vše,stačil by každý druhý spoj. Je vidět, že jsi tu novej, protože to už se taky plánuje :-) Zveřejnila to MfD jako již jisté změny. Jisté samozřejmě není nic, ale tahle změna podle mě určitě projde.

A s vloženými spoji na l.133 souhlasím (standardní bus). Nemusí jich být tolik, co bylo na bývalé 207. Z Žižkova jsou potřeba ráno, odpoledne, v sobotu dopoledne a z Florence ráno, odpo a každý večer kromě soboty.. To už průzkumy dávno potvrdily, tak nevím, proč se nekoná :-)
Florenc-Biskupcova je 2,6 km. Malešice-Depo 1,85 km. Tak pokud ty výkony přesunu na Žižkov (tedy posílím aspoň mezeru, kdy nejede ani 175), dopoledne a o víkendech odpoledne nepojedou, tak to vyjde tak 0 od 0. Plus se ještě ušetří dost za logické omezení 7 a 11 :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 14:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím lépe jestli se s tím počítá. Protože na to Depo 133 jezdila ,co jsem měl možnost několikrát vidět, prázdná nebo minimálně zatížená.
Možná by stačilo 11 trvale ukončit na Olšanech, 5 prodloužit na ÚD DP a 7 ukončit na Černokostelecké a taky se něco ušetří.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5300
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 14:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by stačilo zoubesměrnit Hybernskou pro BUS

To jsou nápady...

RockBottom!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 15:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Samozřejmě že 133 má úspěch, ale je to pouze z nouze ctnost. Lidi se pouze přirozeně vrátili tam, kam jezdili ze Žižkova posledních 100 let. Kdyby nějaký dement nezrušil TT Husitskou, tak se dnes nebylo o čem hádat, protože by toto spojení zajišťovaly naprosto v pohodě tramvaje a 133 by byla připrcávka Ohrada - Malešice s int. 30min. ve špičce.

Píšeš, že Bílá Hora je na tom lépe, než za časů 25? dovol mi s tebu nesouhlasit. Měl jsem v poslední době tu čest tam už několikrát vytvrdnout až 10 min., vláčky 2-3 22 za sebou i na odjezdu jsou běžně k vidění a pak díra.

Mapl:
Pro spojení Churchill - Wilson - TGM stačí konečně zřídit zastávku tram. Churchillovo nám. Ten mezistaniční úsek HN - Husinecká je nesmyslně dlouhý.

d-21: Nevím, kdo psal, že je vzduchovozič, ale každopádně to není pravda. Jezdím tím každý den a je to vítaná odlehčovací linka pro lidi z Podolí a Braníka místo 16. Minimálě z Palačáku/na Palačák jezdí plná.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--