K-report
 

Archiv do 8. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 8. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 14:07:02    Odkaz na tento příspěvek  

A nestačilo by, aby vlaky z Hrbaté a Semeringu navazovaly (výhledově hrana-hrana) na Smíchově na panťák, kterej se tam stejně z poloviny vyprázdní? By mi to přišlo dopravně víc smysluplný, než si tahat další chaotický krabičky na už tak dost vytíženej hlavák a zabírat kapacitu Vyšehradu a Nuslí.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 14:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kam asi myslíte že ty lidi z těch vlaků na Smíchově jdou? Určitě na B aby dojeli na Václavák či Masaryčku. Ze Smíchova je nové centrum a je tam život který z CENTRA vytlačili prodejců suvenýrů. Tak proč tomu nepřizpůsobit VHD? Garantuji vám že by muselo dojít na 173 ke zkrácení intervalu na 30 minut ve dvojici šukafonů. Pendl na sídl. Radotín v podání 810 by byl naprosto ideální, taky každých 30 minut.
Každý si rozmyslí jet na prochcanej a hnusnej Smíchov, když ví že by tam musel nějakou dobu čekat v zimě mezi bezdomovcema. Ale u toho Anděla když ví že by si mohl dojít něco koupit v kultůrním prostředí a v teple, nebo něco sníst a pak si v klidu dojít na ten šukafón tak ani 30 minut čekání nevadí. Takže když porovnám Hlavák, Smíchov a Anděl tak jednoznačně vítězí Anděl jelikož ten finální dopravní prostředek je přímo u zdroje nějaké činnosti jenž zabije čas, než čumět do zdi na větru. Taky odpadne ta bariéra „ještě tam musím dojet a trmácet se“ třeba s nákupní taškou a podobně, tzn. podstatě dvě časové rezervy – na dojetí a na čekání. Prostě je to ohromná výhoda a super „čekárna“.
Asi jsem z jiného světa.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 14:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: ta teorie má jednu vážnou chybu. Dojíždějící (kdo jinej by to živil?) koukaj bejt co nejdřív doma a dejme tomu si po cestě z práce na nádro nakoupit. Takže nějaký "posedávání po nákupních centerech než to pojede" asi ne, zejména pak když docházkovka od Anděla na ten vlak by časově vyšla stejně jako dojet tramvají na Smích. Mch pokud je potřeba něco nakoupit opravdu rychle a přeběhnout do vlaku, je Smích ideální. Díky různejm stánkům od pekáren po vietnamský zeleniny. Daleko rychlejší než jakejkoli naleštěnej superhyper s frontou u kasy v délce nevypočitatelné.

Bručoun - no jistěže na tu ramvaj dojdou. Co jim taky zbejvá když od terminálu busů jede M-B + tram 7. A Karlák - Jiráskáč o moc delší docházka než ženské domovy - Anděl není.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5316
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 14:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze Smíchova je nové centrum a je tam život který z CENTRA vytlačili prodejců suvenýrů.

Ale dopadne to přesně naopak - namísto vlaku s novému centru se nové centrum posune k vlaku.

RockBottom!
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 15:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím jestli by ta docházka trvala stejně jako jízda tramvají, když vlak by stál 50 metrů od vchodu do Tesca, ale jinak v poho.
Ano na Smíchově je 1 ks stánku s pečivem , jeden rákosník a jinak spousta předražených ruských obchůdků s pochybnou klientelou okolo, prostě socka styl. A jinak dost lidí by čas využila jen k pokukování po obchůdcích v teple, dnes jedou rovnou "kdyby to náhodou nejejelo, aby mi to neujelo" a na smrdutém studeném nádraží tvrdnou do přistavení vlaku. Fakt super.
Myslím že už to tu někdo psal, ale klidně v místě bývalého ČKD jih mohlo být podzemní stanoviště regionálních BUS + ten vlak. Díra tam byla jak do takže by to ani tolik nestálo.
Asi jsem z jiného světa.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 16:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá témata tady :-) Souhlas s ukončením linek na Smích.nádr.-to je pruda, ale že by to byl nějaký palčivý problém, se mi nezdá. Smích.nádr.je obsloužené výborně a bude ještě líp, až se zruší 14 a pojede páteřní linka na Pavlák. Na všechny hypersuper markety to je ze Smích.nádr.bez přestupu-jezdí tam linka B a nemusí se ani moc fárat.

Orky : Takže je lepší, když bus zbytečně najede víc kilometrů (v op.směru plus minus stejně) a nic po cestě neobslouží? Aby náhodou nebyl souběh s tram.? 135 přes Masaryčku je ekonomičtější a výhodnější řešení než dnešní stav, kdy nikde nestaví a zajíždí na Žižkov. Navíc je to nejrychlejší propojení Vinohrad s centrem. A to ví i KM, který moc s****** n***** obvykle rozšiřovat nechce. Prostě je špatně, když musí kámoška večer, kdy to z Florence jezdí na Mírák 7 mimut a je to tedy daleko nejrychlejší spojení, chodit z Masaryčky na Florenc pěšky (už z bezpečnostních důvodů vzhledem ke křehkému pohlaví :D). I s tou pěší chůzí ji to vyjde na 12 min., což je stále nejrychlejší varianta. Takhle by to měla 6 přímo od nádraží. Totéž kamarád a kamarádka z Polské (tomu chceš Na Smetance asi zrušit obsluhu :-) Totéž já-měl bych alternativu 135+11 a mohl bych své přátele na cestě doprovázet. Totéž všichni z VŠE, co chtějí na B. Z letiště by byla hrana-hrana pomocí AE atd.atd. Prostě nikomu by to neublížilo, jen by to velkému množství lidí zlepšilo dopravu. Vedení přes Labuť by bylo bonusem, umožňujícím hranra-hrana přestup (kdy už se ukotví povinnost umožnit přestup při souč.stanicování 2 dopr.prostředků?) mezi 135 a 133+8, ale nutné to není.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2522
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 17:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Projektování dopravy podle potřeb "kámošek" je cesta do pekel. To bychom mohli natahat půl linek ze sídlišť na Václavák, aby kámošky náhodou nemuseli přestupovat a byli doma o 3 minuty rychleji. Z Masaryčky na Mírák je B+A a do Francouzské B+22.
135 bych se nebál ukončit v oblasti Koh-i-nooru a nebo rovnou sloučit s 213 a oblast kolem Riegrových sadů obsloužil nějakou vymetací midilinkou.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 17:16:32    Odkaz na tento příspěvek  

Masaryčka-Mírák je podle idos 11 minut v kombinaci MC+MA .. v neděli odpoledne ;-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 17:20:21    Odkaz na tento příspěvek  

Teda MB+MA, samozřejmě, překlep. Tramvaj M22 to nedoporučuje. Na Jana Masaryka už přes 20 minut, MB+135, nebo MB+22, nebo 14+22 .. to je právě největší problém současný MHD, strefit se v danym čase do správný kombinace. Asi nejlíp jet na Mírák metrem a pak pěšky ..
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 17:23:06    Odkaz na tento příspěvek  

A klasická tramvaj 14+22 to dokonce vyhrává v čase 17 minut, ale jen v některých singulárních okamžicích. Prostě loterie, asi jako ty stojící hodinky, který přesto dvakrát denně ukazujou správnej čas. Jen vědět, kdy se na ně podívat
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 17:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : "Kamarádky" jsou jedni z mála těch, které/kteří spojení využívají či by ho využívali. To přece neznamená, že jsou jediní v Praze. Považuju je za určitý vzorek.
A pro mě každé auto, které nevyjede, je dobrým autem. :-D Nevyjelo-li dnes auto mezi Nár.divadlem a bazénem Podolí díky M17, jsem za ni rád.

Ano, v neděli odpo 11 minut a rychleji to nejde. Nám.rep.i Mírák jsou v hlubině, tj.nutno připočíst min.6 minut. Jsme na nějakých 17 min. To je oproti 6 min.JD příp.busu dost tragédie.
Ukončování na Koh-i-nooru je úplná kravina, 260 toho byla důkazem.
Já jen ukazuju nesmyslnost dn.135 na tomhle příkladu, který ještě docela vychází, protože obě stanice jsou stanicemi metra. Jana Masaryka-Masaryčka už je tragédie úplná. A taky jsou tam lidi, co potřebují na vlak. :-D
Stejně jako 17, 22 nebo dn.133 to jsou prostě "památkové", tradiční, "letité" atd.relace. 135 se jen vrátila tam, kde přeci dloouho byla.
A ten příměr s Václavákem a linkama ze sídlišť je právě nesmyslný v tom, že takovým hypotetickým ušetřím třeba 3 minuty na 40 minutách. Jet ale z centra do centra a ušetřit na 17 minutách 11 minut je už docela rozdíl. A když to nestojí ani korunu navíc, tak fakt nevím, co se tu řeší...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 17:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Samozřejmě že stojí a tím je vůbec vedení 135 mezi Čechovým náměstím a Florencí. Všechny autobusové zastávky jsou v dostupnosti tramvaje do cca 5 minut.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 18:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo by lepší toto linkové vedení ?

21 Sídliště Barrandov(ranní špička) - Smíchovské nádraží- Újezd - Národní třída - Modřany
- ranní špička dvojice

4 Čechovo náměstí - Kotlářka

16 Spojovací - Nádraží Braník

6 Kubánské náměstí - Anděl - Radlická,provoz po celý týden

7 ÚD DP - Kotlářka - (ranní špička) Sídl.Řepy

M17 sólo vozy ukončit v Braníku
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3096
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 18:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Smích.nádr.je obsloužené výborně" ....

.... ale je to umělý terminál na mezi, kde má cíl tak 0,1% cestujících.
Od původního přestupního bodu veřejné dopravy u Anděla je to skoro 1,5 km, a od AN Na Knížecí 1 km. To je moc pro pěší přesun, ale pro přesun metrem nebo tramvají zase natolik málo, že to naštve.
Jak psal prag, dvojičky terminálů 1 až 1,5 km od sebe je zřejmě nějaký "tajný" základní princip pražské hromadné dopravy.
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 18:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: oblast kolem Riegrových sadů obsloužil nějakou vymetací midilinkou
Ta by midilinka by ale pak musela mít špičkový interval maximálně 4 min, aby to nebyl dobytčák
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 18:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filippi: no ta "pobřežní hlídka" tu už byla 2x a ani jednou se neosvědčila. Poprvé ve formě l. 28 Lihovar - Bránik (ale tuším že po Palackým mostě), zánik pro nezájem poměrně obratem. Podruhý ta 21 nějak takto jezdila o podvodních. Byla to jediná linka ve který si tehdy šlo v centru skoro vždy sednout....

Orky: Já bych teda tu 135 přes Masnu pokládal za krajně užitečnou. A to že zastávky jao Na Smetánce nebo Nám. WC jsou v docházkovce od tramvaje s tím vůbec nesouvisí. Protože jet z těch zastávek třeba na ten Mírák tramvají by byla kokotina jak řemen. Už skeptičtější jsem j vedení této linky na JM.... Mimochodem není to tak dávno - před pár lety než nastala první redukce víkendového provozu - a po Francouzské jezdila tram co 5 minut (22 i 4 i=10). Dnes tam je M22 a intervůl je o půlku delší...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 18:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Fakticky původní stav s tím, že by 21 všude byla ještě navíc (oproti stavu před změnami před otevřením Radlic). Takže v současné době, kdy se naopak hledají úspory, nereálně.
Snnopy: Nebyl, protože by vůbec nejela na Florenc, ale udělala nějaké kolečko po Vinohradech. Ona by se vůbec nemusela zavádět, protože odevšad je to do cca 5 minut na tramvcaj (11, resp. 5/9/26).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2525
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 18:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: V době, kdy se mají na dost místech omezovat či rušit linky souběžné s tramvají, či vlakem? Proč nechávat 135, když se má rušit 154 v Hostivaři, víkendová 218, víkendová 250 na Rohožníku, 108 na Bílé Hoře a další místa? 135 má stejnou alternativu v páteřní dopravě jako zmíněné linky.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 18:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Kdyby se v současné době zavedlo pásmo na M22 Vypich - Bílá Hora a Kubánské náměstí - Nádr.Hostivař, tak by se taky ušetřilo
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2526
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: To já nepopírám a byla by to jedna z prvních omezujících věcí, kterou bych zvažoval. Ale určitě bych takhle neposiloval Modřany.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Ty Modřany bych taky neposiloval,ale ta M17 mi tam vadí,kdyby tam byla normální 17,zkrátka stav před 29.11.2009 byl podle mě v Podolí a v Modřanech dobrý.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2527
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Pro srovnání odpolední špička:

Linka/do 11.09/od 11.09/Filipii
3.....2T/2T/2T
16...2T/--/2T
17...2T/3T/3T
21...1T/1T/1T
Suma.7T/6T/8T
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Jak jsem psal ta M17 mi vadí,protože je tam zkrátka navíc. Takže bych svůj návrh poupravil o převedení linky M17 na normální parametry 8/10/8/20. Jenže počítám s tím,že ROPID se M linek nebude chtít vzdát. O posilování Modřan mi nejde(tam to není tak hrozné),ale návrat linky 16 do Podolí,která tam podle mě patří a která měla své pravidelné cestující.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

135 není mezi Deflorencí a Mírákem v žádným souběhu ani s metrem ani s tramvají. To už by pak byla v souběhu s 11 i 155 z Male Shits.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Klavírista mě uškrtí :-). 135 má specifickou funkci mezi Florencí a Nám. Míru :-) a utrum :-). A protože na Míráku není zrovna ideální vylézat a přestupovat na bus směr Slovinská, tak si tak pohraju se 175 Florenc - Flora - Vlašimská - Bělocerkevská - Na Míčánkách - Kodaňská - Čechovo nám. (výstupní na nám., nástupní v dnešní bus + nově tram. dc Čechovo nám.) a 101 z Florence Slavíkovou na Jiřího z Poděbrad, Vinohradská vodárna, Perunova a Chorvatskou (to bude oříšek) dolů na Slovinskou. Bus by měl jezdit tam, kde nejsou tramvaje, ne :-). Já vím, děsně provokuju :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osbně mi pásmování nepřijde jako rozumný nápad, neboť nijak neomezí sjíždění (tuhle jsem dnes potkal na Veletržní malou 17 a hned za ní velkou.)
Nejlepší by bylo ukončit 22 celou na Kubánském náměstí; za Zahradním městem je trať v podstatě na zrušení.

Stejně tak s dokáži představit omezení Vysočan (vrátit 8 na Nádr. Vysočany, 15 na naPalmovku.)
There are no roots. There is only one.
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 21:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: obrat cestujících v zast. Rajská zahrada (z pochopitelných důvodů - sousedí s VŠE) je takový, že by v obou směrech midilinku v intervalu 4 min samotná tato zastávka uživila. 135 sice má všechny zastávky 5 min od tramvaje, ty ale jedou vesměs jiným směrem (samozřejmě mluvím o úseku mezi Mírákem a Florencí).
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 21:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"A pro mě každé auto, které nevyjede, je dobrým autem. :-D Nevyjelo-li dnes auto mezi Nár.divadlem a bazénem Podolí díky M17, jsem za ni rád."
To je ale blbost, co ?
Auto by na 99% nevyjelo ani při neexistenci M17, zatimco tutově vyjede díky neexistenci původní 16.
Takhle ML odpuzují, nikoliv přitahují !
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 21:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Ale určitě bych takhle neposiloval Modřany."
Ale Modřany v příspěvku 2527 neposiluješ, to jsou spoje do Braníku.
Tak dobře, udělam ústupek - sólo 17 zrušit - a všichni jsou spokojeni.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 21:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

snnopy: Rajská zahrada jako zastávka je trochu jinde.-) Na nám. W.Churchilla je nástup/výstup poměrně malý. I ti studenti VŠE mají koleje na Jarově (tram 9) nebo Jižák (metro C a průchod nádražím) I když tranzit Mírák - Florenc bus naplní, ale interval je léta letoucí nespolehlivý a nepravidelný. Raději dojdu na autobus na Florenc i v 6.00 pěšky! a nebo to střihnu nádražím na metro pokud vím že jede (tam je spolehlivost ke 100%)
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 22:29:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry, spletl jsem si to se starým názvem, který byl podle ulice U Rajské zahrady:-). Sranda je, že ještě v roce 1993 se ta zastávka skutečně jmenovala Rajská zahrada, jak jsem si ověřil ze staré mapy, a BTW, linka 135 tehdy jezdila v trase Bělocerkevská - Mírák - Florenc - Staroměstská. Nepravidelná sice linka je, nicméně rozhodně v daném úseku není nevytížená. A obrat cestujících v oné zastávce není malý, ale spíše nárazový - asi záleží, jak zrovna končí / začínají přednášky na VŠE. A taky tam nestudují jenom lidi z kolejí:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Snnopy.)
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 23:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona ta 135 není marná ani za Mírák směrem Slovinská, Kodaňská. Pro tohle území je to klíčová linka. Alternativa je tramvaj (do centra dobrý - seběhnete z kopce, ale pro lidi co jsou blíž Ruský už je to i tak docela štreka - z centra se dokopce nikomu chtít nebude - třeba vybíhat Čechovo náměstí každý den )
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 23:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakoň: Šak jsem napsal BUS 175 Čechovo nám. - Slovinská - Tolstého (Na Míčánkách - Bělocerkevská) - Vlašimská - Orionka - Flora - Florenc....když už se za ní tak bojuje a má se posilovat :-). Ale bylo to trošku v nadsázce. 135 má z Míráku dál opravdu svůj význam nejen k metru, ale i pro přestup na tramvaje do centra. Ale dělat z ní spoj přes celé město...a plánovat na ní klouby... Hmmm... To by spíš mohlo skončit tou trasou NM - FC :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 01:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Já jsem to řekl jasně. Ptal jsem se ho dodatečně, kdyby měl starou 17, zda by jel autem. Říkal, že ano, protože by ho nebavilo čekat 15 min.
OPAKUJI : relace Nár.divadlo-bazén Podolí - doprava "za zábavou :D:D:D"

Klavírista mě uškrtí :-)

Ale neuškrtí. Mně se naopak tato konstelace linek 101 (ta z Florence na JzP kudy?), 135 a 175 docela líbí. Linku 175 Florenc-Čechovo nám.jsem tady prosazoval už před rokem právě kvůli tomu, jak je dnes za Florou nevytížená, prvně ji mám v návrhu v roce 2003 :-D - ale pod číslem 134. TEdy rozhodně mi to nepřijde jako nadsázka. Pak by skutečně byla k něčemu a mohla by mít pořádný interval.
Nicméně 101 by asi měla int.dnešní.

135: já přece neříkám, že musí být páteřní v kloubech každou minutu, dokud neumřu.
Stoupněte si na Slavii a dívejte se, čím jezdí víc lidí, jestli 213 nebo 135. Vážení prosazovači super213 (kterážto jezdila a pak byla rozdělena na 213 a vzducho 260). Zjistíte, že je 135 atraktivnější. Proč? Ne proto, aby se jelo bez přestupu do centra, ale právě do těch Vinohrad/Vršovic, které jsou cílem těch lidí po desítky let. Naproti tomu Želva už je daleko. Nenabízí nic navíc, jen delší JD a přestup do oblasti Vinohrad. Pochopte, že do centra z JM jezdí C. Ten bus není od toho, aby někdo nastoupil na Opatově jel na Florenc :-) Ovšem jakmile bude D přímo v centrální trase 135, no tak je samozřejmě blbost ji vozit nad tím D. Pak ukončení na Míráku-kde, to nevím, ale Želva je prostě kravina. Až tam bude tram.i metro, tak 135 papá. Já nejsem nostalgik, ale praktik. Případná tram.z JM SAMOZŘEJMĚ pojede přes trio NM-IPP-KN, nikoli na Želvu.

Pokud realisticky uvažuju dnes, tak nejlevnějším uspokojením přepr.poptávky je nasadit klouby, vést Masaryčkou-kvůli pravidelnostem mj.a ještě dokončit preferenci dopravy v obl.Bohdalce (Teplárna Michle první vlaštovkou). Samozřejmě pokud by se rušila 213 a 135 tedy jezdila v nízkém intervalu, tak by na Míráku mohlo být pásmo. Ale obecně je lepší, když tyhle megarelace řeší tram, která zatím není.

Orky: Předpokládám, že v rámci objektivity prosazuješ ukončení všech přím.busů, 140 atd.v terminálu Letňany, dál je to přece souběh :-) Taky roztržení 177 a zrušení všech tram.kopírující B, tedy trať mj.trať Karlínem :-)

135 sice má všechny zastávky 5 min od tramvaje, ty ale jedou vesměs jiným směrem (samozřejmě mluvím o úseku mezi Mírákem a Florencí). Přesně tak. Proto ji ale nebudeme rušit. Trend bude opačný, až skončí krize a budeme "bohatí" (rozuměj nebudou mizet miliardy z magistrátu do firem s majitelem neznámým). Všechna ta přirozená severojižní spojení v centru zase vzniknou :-) Třeba to bude i příležitost pro Antara a jeho trolejbus :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 03:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se letos na Floře doplní přímá kolej, po které kdysi jezdila okružní 2, mohla by se linka 5 odklonit přes Šumavskou a Francouzskou na Čechovo nám. a ukončit na Radošovické. a-175 zrušit. Popřípadě z Čechova nám. Obloukovou na Spořilov. Bylo by tak vytvořeno velice zajímavé tangenciální spojení za pomoci stávajcích TT.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 06:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Ale cítíš doufam ten rozdíl ?
Posílená d17 vs. odkloněná d16...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 07:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy ND - Podolí, to je fakt relace jak řemen. Když vemu jak ta 17 přijíždí na Palačák poloprázdná. I opačně z ní vyleze na Palačáku tak půlka lidí a vrhá se mezi auta a nadšeně dobíhá nějakou tu M10/16. To si tipnu že jestli kvůli M17 zůstane stát jedno auto tak kvůli spojení z Podolí nahoru vyjedou dvě.

Želivského je takovej přestupní terminál asi jako SN. V okolí skoro nic není, max se jede jednosměrně na hřbitov. Proti tomu je Mírák s okolím velikej cíl a zdroj frekvence. Taky to bylo vidět když 135 jela ze Želví - po Míčánka 10 ks a z Kodaňský plná na stojato....
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 08:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Prosazuju to, co už se u většiny míst už dávno provedlo a čeho 135 je zbytkem.
Další nové severojižní linky jsou ptákovina. Kdysi jsme si tady dělali srandu, že bude linka 124 Miškovice-Dvorce :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
3xHonzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.47.100
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 09:15:45    Odkaz na tento příspěvek  

Káeme, ty hlupáku neinformovanej. Co to kecáš za voloviny o "průserech" teorie globálního oteplování člověkem ovlivněné? Zase jsi si přečetl článek na novinkách a děláš závěry? Jak může být někdo tak omezený, jako jsi ty proboha?
Samozřejmě nikdo relevantní netvrdil (žádný klimatolog v Česku působící), že do 35 let zcela zmizí himalájské ledovce. Kdyby totiž to byla pravda, tak jsou to tak rychlé změny podnebí, že by lidstvo vyhynulo do 10 let. Už by byl definitivní konec civilizace. Asi nevíš odhady roztátí alpských ledovců, protože kdyby ses o to zajímal, tak bys věděl, že o 4040 metrů vyšší pohoří s daleko větší ledovcovou masou sic v teplejších krajích situované by určitě ve výsledku nebylo bez ledovců dřív než ty Alpy. Jenže to tu tvojí magoří halvičku nenapadlo, že?
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 09:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: 101 Slavíkovou ulicí. A kdyby jela z JzP přes Radhošťskou na Orionku a Vlašimskou na to Čechovo nám., tak 175 ani nepotřebujeme :-)). A 135 stačí NM-FC a možná ení potřeba ani obnovovat 260 :-).

Přece jen 3 linky z Florence na Vinohrady...tfuj :-).

Ze Slávie stačí bus na Kodaňskou a Tolstého. Na Koh-i-noor, Ruskou, Krymskou, Jana Masaryka a NM, ciož je i Římská jede tram. A pojede tam vždy. Vždyť to jsou přece ty metrolinky. Na Churchillovo nám. M213, M22, M135 :-). To přece není nějaký dominatní tranzit z Bohdalce, že :-). To taková 16 z Podolí by asi byla výživnější. Když chci Florenc - M213, M22, M-C :-). Stačí uzpůsobit přestupy, ne? mě pořád zaráží, že když se tu bojuje za M-koncepci, pak přijdou spojení, která se vyhlásí za důležitá a už se přemýšlí o kloubech.

Ano, 135 je z Míráku na Spořilov v určitých, zejména podvečerních obdobích, velmi atraktivní. Nicméně, takových spojení s takovou poptávkou najdeme spoustu. 176 jezdící z Míráku by taky měla lidí spoustu. 186 z Vltavské nebo Florence též. 148 z Míráku taky. 174 ze Strossmayerova nám. 118 z Palackého nám...atd.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 10:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Orky a spor o 196-8, Smíchov a Knížecí - plýtvá se různě a hrůzně a dle mého názoru by dojezd až na Knížecí významným problémem nebyl.

1) je to 1 km
2) přestup na Smíchově při změně by byl u bus - metro stejný, bus - tram lepší a bližší, bus - bus na Knížecí (kam se jede spíš, než na přestup zpět na JM) NESROVNATELNĚ lepší
3) MUSET jet jednu zastávku metrem nebo dvě tramvají jen proto, že linky, mezi nimiž je přestup, končí 1 km od sebe a ne u sebe, je hovadina. A každý přestup přináší časové ztráty a zatraktivňuje IAD. A ono za minutu dojet a za další přestoupit, nebo dvě minuty přesun, počkat dvě na metro, minutu jet, dvě minuty vyfárat a dvě minuty přesun, u tram podobně, dvě minuty přesun, dvě počkat, čtyři jízda, dvě přesun), je sakra znatelný rozdíl. Výsledkem je i deset minut místo dvou. Zkrátka to stojí alespoň za úvahu. Právě tohle dělá (ne)atraktivitu MHD.

Co by mohlo znamenat problém, je to, že by byl pozorovatelný částečný odliv cestujících z tramvaje (zmíněné 12 a 20), výrazná úleva metru, částečná tramvaji, na obojí přestupuje houf lidí z busu jen proto, že kvůli přestupu MUSÍ jet na Knížecí... A to se nenosí, aby zlý autobus ubíral hodnému metru a posvátným tramvajím.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 11:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon : Souhlas, zrušit sólo 17. Jinak myslím že Modřany na tom byly dobře za dob linky 21. Tam to krásně uživí 3 linky + 1 linka z Braníka.

Dnes ráno trojka narvaná, za ní poloprázdná dvojice 17. A hádejte kam většina lidí na zastávce Dvorce chtěla nastoupit. No 17 to nebyla. Takže odhaduji,že lidé chtějí z Podolí směr Karlovo náměstí a kdyby byla 16 tak směr I.P.Pavlova.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 11:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: 118 z Palackého chci! Ale možná ji pak přečíslovat na 199, když je teď volná.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 11:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta303: Je to možná pouze 1 km... Ale ani ten není zadarmo. Při 700 spojí/týden za den a ceně 50 kč/km je úspora 3,6 milionu. No určitě by přibylo požadavek na další linky. A stejně tak by mohly vzniknout podobné požadavky na jiné lokality, aby se vylepšily přestupní možnosti.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 11:46:09    Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: kdyby se prošel ten kilák na Palackýho, měl by to jak triatlon .. ještě zdravější a bez čekání. Běžně to tak dělám, pokud bych tam měl tvrdnout víc jak pět minut na zastávce, a to ani nejezdim za sportem a zábavou :-)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 13:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xHonzík: A proč jste na Káema tak zlý a hrubý?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7293
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoune, fakt za to nemužu že u vás objevim dycky nějakou volovinu. Tak terminály SN - Anděl vám vadí? A nezpozoroval jste že dávno před tim byly terminály Dejvická - Hradčanská, Háje - Opatov, Skalka-Strašnická-Želivského (dokonce TŘI), Budějovická - Kačerov. Já myslim, že vytváříte umělý problémy.
a nekra´dte mi muj nápad na dopravu Kladno - Smíchov via semmering. za to jsem už tak před třemi lety tady schytával nadávek a možná že i od vás. moc se mi líbí, jak postupně různí, nejen vy přicházej na věci, co jsem psal před lety )včetně toho že někteří už by skousli Švejky v motorech, co?) bože nikdy jsem nebyl tak blaženej, jako když se tu začalo psát o zrychlenkách Kladno - Smíchov. ostatně již pozítří si je bude moci zase vyzkoušet
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7294
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČT 24 dnes z tiskovky DP a Magoše: Primátor Bém kategoricky odmítl omezení provozu metra.
Chichichi další zářez na mé věštecké roli.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omezení provozu metra právě politicky padlo. Dovolím si citát od Cimrmanů:

Kdo to říkal? Co jsem říkal? Já jsem to říkal!

Ne ne, rozumět politice se v pražské dopravě hodí daleko víc než rozumět přepravním proudům, cenám za kilometr, směrovým nabídkám a podobným zbytečnostem...


Edit: Ó pardon, jsem až druhý, po Káemovi. To je přeci náš hlavní vizionář (když už jsem zmínil ty Cimrmany - KM, jak to děláte? Taky z pece?). Každopádně už si stejně nepamatuju, kdo mě to tu onehdá přesvědčoval, že omezení je hotová věc, ať si politici dělají, co chtějí - takže z toho nebudu vyvozovat žádné závěry.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/domaci/191533-posledni-metro-pojede-i-dal-p o-pulnoci.html

Citáty:
Šéf dopravního podniku Martin Dvořák uvedl, že jedinou letos chystanou změnou u autobusů bude "přesun kapacit" u linek, které nejsou dostatečně vytíženy ve prospěch těch, které jsou přetížené.
...Tak tomu bylo i v případě v současné době zpracovaného materiálu „Návrh optimalizace sítě PID“. Tento materiál bude na základě rozhodnutí primátora z projednávání stažen...
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, Ropid navrhl špatné změny a teď nás spasí pan primátor Bém... proč snížil provozní dotaci když odmítá jakékoliv omezování MHD? Jak si to představuje? Jestli si to takto neudělal schválně před volbama aby vypadal jako klaďas... a zase za všechno může Ropid no jo... ten snížil provozní dotaci o 5%...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice je to divadlo před volbami,ale dobře že metro nechává jak je bez omezení. Já to vítám. Tak snad se někdy dožiju toho že ROPID začne normálně pracovat a začne provádět změny rozumně podle požadavků lidí a ne podle toho,jak se jim to líbí.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/prazskou-mhd-skrty-necekaji-rozhodl-primat or-bem-f74-/praha.asp?c=A100208_152257_praha_bar

Myslím, že to tu říkalo dost lidí :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ropid.cz/tiskove-informace/metro-a-ostatni-verejna-dop rava-v-praze-bude-jezdit-beze-zmeny__s193x905.html

Tohle je ještě zajímavější. Kromě výlevu spasitele Béma tam je toto:

Systém MHD na území Prahy bude v roce 2010 fungovat v nezměněném rozsahu s významnými změnami v oblasti kvality:

* Zahájení výstavby prodloužení linky A metra v úseku Dejvická-Motol
* Zahájení výstavby úseku tramvajové tratě Podbaba nádr. – Podbaba
* S přispěním evropských fondů budou rekonstruovány tramvajové tratě v Myslíkově a Plzeňské ulici
* V září bude obnoven tramvajový provoz v oblasti Špejcharu a Letné
* Zřízení bezbariérových vstupů – výtahů do stanic metra Národní třída, Chodov
* Obnova vozového parku autobusů nízkopodlažními vozidly v celkovém počtu cca 80ti kusů
* Dodávka nových nízkopodlažních tramvají 15T v počtu cca 30ti kusů
* Obnova eskalátorů ve stanicích metra Háje, Florenc a Nádr. Holešovice s cílem zvýšit bezpečnost
* Uplatnění standardů kvality u ostatních dopravců PID zvýšením podílu nízkopodlažních vozidel. Do konce prvního čtvrtletí předpoklad nasazení osmi nízkopodlažních kloubových autobusů
* Rozšíření nabídky přívozů v rámci PID (linky P2, P3, P6)
* Rozšíření nabídky PID pro osoby se sníženou pohyblivostí doplněním dalších linek obsluhovaných nízkokapacitními minibusy
* Zvýšení ekologičnosti MHD nasazením dvou hybridních autobusů, autobusů s pohonem Euro5
* Pokračování rekonstrukcí vozů metra – letos bude dodáno cca 10 vlaků
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Že by horolezec měl tady nick? Třeba Káem?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Tramvajový provoz je už obnoven teď v oblasti Špejcharu a Letné. Myslíkova je už taky nějaký týden zavřená, i když leták jsem nikde neviděl.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když řekne A, ať řekne i B. Pokud má Ropid přislíbenou dotaci na 95% výkonů dle současného vypravování, tak ják to má vykouzlit při zachování stejného počtu spojů?

Tady někomu chybí základní počty. Co na to jasnovidec KáeM?
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A toto je na aktuálně.cz
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"to se nenosí, aby zlý autobus ubíral hodnému metru a posvátným tramvajím"

Tak tak, autobusy jsou dílo ďáblovo.

Úplně nejlepší by bylo důsledně zrušit úplně všechny souběhy, a ukončit všechny autobusy na nejbližší stanici metra nebo tramvaje. To by pak byl dopravní ráj na zemi.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U toho článku na idnes.cz je romantická ta fotka :-). Procházka tam na Béma kouká soucitně jako na blázna :-).

Nějak bych se toho šíleného pána optal, proč ty změny tedy nařídilo město zpracovat? Proto, aby tu práci dosti lidí pak demonstrativně trhalo před kamerami? Kde to jsme?
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)