K-report
 

Archiv do 12. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 12. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3105
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Je to možná pouze 1 km... Ale ani ten není zadarmo. Při 700 spojí/týden za den a ceně 50 kč/km je úspora 3,6 milionu"

Zkuste si stejnou metodou propočíst, kolik stálo například sloučení linek 22 a 23. Kolik celkově stojí vožení vzduchu v málo vytížených úsecích.

Ve srovnání s tím jde při prodloužení několika autobusových linek o 1 km o drobné. Pokud by se prodloužily jen vybrané důležité linky, tak by rozhodně nešlo o vzduchovoziče.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bručoun: jak jsem již psal, tak sloučení linek 22 a 23 na břevnovské straně vychází +- stejně či dokonce levněji než předchozí řešení.

bělohorská před blankou:
22, 25 ve dvojicích na BH
15 sólo na vypich

bělohorská po blance:
22 ve dvojicích x 2 na BH
15 sólo na vypich

malovanka-MA před blankou:
22, 23 ve dvojicích

malovanka-MA po blance:
22 ve dvojicích x 2

malovanka-HR před blankou:
25 ve dvojicích
15 sólo

malovanka-HR po blance:
15 sólo

ve výsledku se posílil zejména večerní a víkendový provoz na bělohorské (15 cd/ct, místo polonoční 25 v sólech jezdí 22 dvouvozová), ušetřilo se ovšem zásadně na úseku HR-malovanka, kde zmizela celá 25. tím se koridorizovala doprava z bělohorské na metro+hradní frekvence do jediné linky a 15 zůstala jako příprc směr letná, zralý na zkrácení na malovanku..
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3107
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Na bělohorské straně si počkám na trvalé linkové vedení (po Blance). A to budu srovnávat s původním linkovým vedením (před Blankou).

Na hostivařské straně taky vytáhnete z klobouku podobně zázračnou úsporu?
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počítá se s linkou 20 po otevření Blanky ? Nebo tato linka zanikne ve jménu metrolinky 12 ?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2530
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Vybrané důležité linky. Jenže které jsou ty důležité? Já mám obavu, že fakticky skoro všechny. Pokud by se prodloužily linky tady, pak nevidím důvod, proč by se neměly prodlužovat jinde. Můj odhad je v podstatě odhad pro klasickou linku s intervalem 6/15/7,5.
To neznamená, že když se vyhazují peníze na jednom konci Prahy (viz M22), že se musí vyhazovat všude.
Stejně taky bych mohl požadovat, aby vybrané linky končíci na Dejvické jely až na Hradčanskou, protože tam je větší výběr tramvají, 131 z Hradčanské až na Malostranskou (protože je tam navíc 12), z Depa Hostivař až na Skalku, a další místa. Kolimetry po kilometru a dostanu se do závratných sum.
---
Já jsem jen zvědav co udělá horolezec pro to, aby se DPP opět nedostal do ztráty...
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.114.240
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:27:55    Odkaz na tento příspěvek  

Tož hlavně jestli včéra Bém donutil Haguess podepsat ty dodatky, že se vzdaj s okamžitou plaatností všech licenčních poplatků na opencard, jak sliboval u Moravce. Akorát nevim, jestli na ně šel s kulometem nebo stačil handgranát. Von je to takovej náš předvolební spasitel, kolik že letos už mělo bejt těch cyklostezek a okruhů pro tranzit?
Jinými slovy, ořezání provozu se odložilo na červen, a o to bude razantnější.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bručoun: o hostivaři pomlčím - tam jde jednoznačně o navýšení vozokm, o tom žádná. jen mi vadí ta stokrát opakovaná šotonepravda o zbytečných vozokm na bělohorské. proto jsem "vytáhl z klobouku" onu "zázračnou úsporu".

mimochodem mě fascinuje, že za dob 22, 25 (dvojice) + 15 na bělohorské proti tomuto modelu nikdo neřek ani popel. naopak se bojovalo za dvojice na 25. nikdo taky neprotestoval proti naprostému vzduchovoziči jménem 36. ale jakmile místo dvou linek ve dvojicích jede jediná s polovičním intervalem, tak je to hned plýtvání.

a jinak - pokud čekáte na výsledný stav LV (příspěvek 3107), pak tedy nedělejte předběžné soudy (příspěvek 3105).

(Příspěvek byl editován uživatelem pawel.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3110
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"pokud čekáte na výsledný stav LV (příspěvek 3107), pak tedy nedělejte předběžné soudy (příspěvek 3105)"

Jaké předběžné soudy? Na hostivařské straně jde o vyhazování peněz oknem, a na břevnovské zcela jistě nešlo o úsporu. Zkrátka sloučení linek 22 a 23 je vyhazování obrovského množství peněz oknem.
V míře, která se s navrhovaným prodloužením několika významných linek o 1 km nedá srovnávat.

Vožení vzduchu na okrajích, místo dvou pásmově řešených linek, nikomu nešetří přestupy. Prodloužení linky do terminálu s větším početm přípojů přestupy šetří.

Při normálním způsobu ekonomického uvažování patří do úseku Vypich-Bílá Horu jedna běžná linka, a ne metrolinka. A i ta jedna běžná linka tam bude vozit víceméně vzduch.
Kaštan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/domaci/191533-bem-demonstrativne-roztrhal-n avrh-na-omezeni-nocniho-metra.html

Fraška. Nic jinýho než Bémova populistická předvolební fraška.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 17:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné divadýlko s naprosto čekaným vyvrcholením :-)

Jinak by to snad ani nebyl Bém.
Si non confectus non reficiat
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3111
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 18:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "které jsou ty důležité? Já mám obavu, že fakticky skoro všechny"

Všechny určitě ne. Ani většinu. Jednoho krásného dne bude metro D, tak ať se na něj lidi aspoň těší. Jediná linka, o které jsem zcela přesvědčený, je zbraslavská 241 (nejspíš i s 243). Protože ze Zbraslavi se dá dostat opravdu jen na Smíchovské nádraží, kde nic není. Zas tak malá ta Zbraslav není, aby všechno odtamtud končilo někde na mezi.

"To neznamená, že když se vyhazují peníze na jednom konci Prahy (viz M22), že se musí vyhazovat všude"

Snižování počtu přestupů při "typických cestách" by mělo být jednou z priorit. Ne prioritou v 1.pořadí, ale ani na chvostu. Na rozdíl od bezúčelného vožení vzduchu v okrajových úsecích metrolinek to má smysl.

"požadovat, aby vybrané linky končíci na Dejvické jely až na Hradčanskou, protože tam je větší výběr tramvají, 131 z Hradčanské až na Malostranskou (protože je tam navíc 12),"

S tou 131, to vyloženě provokujete, to nemá cenu komentovat.
Uzly v Dejvicích se od Smíchova liší tím, že tam je ten "na mezi" blíž centru celé Prahy, t.j. na Hradčanské. Dále se liší tím, že Kulaťák je méně významné centrum, než Smíchov. Ze systémového hlediska bych nevylučoval prodloužení 147 nebo 107, ale nejsem si moc jistý poptávkou. Možná by se z Dejvické na Hradčanskou vozil vzduch, muselo by se to vyzkoušet. Jinou linku určitě nemá cenu prodlužovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 20:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při normálním způsobu ekonomického uvažování patří do úseku Vypich-Bílá Horu jedna běžná linka, a ne metrolinka. A i ta jedna běžná linka tam bude vozit víceméně vzduch.

Unterschrift.
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.44.199
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 20:21:43    Odkaz na tento příspěvek  

Dvě fotečky z Husitské když tam ještě jezdily tramky.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 20:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem stejně myslím, že je to stejně zatím taktika spasitele. V květnu jsou volby a ty ODS sakra chce vyhrát, tudíž v březnu před začátkem kampaně spáchat tohle... Ehm... Tipnu si, že půlku toho vypsaného nakonec Bém slavnostně zachrání, zejména to metro. To jsou takové ty úpravy, o kterých si každý bude hned povídat, tak bude skvělé, když na poslední chvíli Bém zakročí a nade nějaké penízky... - napsáno 9.1.2010 17 hodin :-)))))
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 23:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Nijak, na konci roku už bude působit na Malé Straně. Co po něm bude je mu jedno.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 23:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivoo: Ale kde jsou nějaká auta??
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 23:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož hlavně jestli včéra Bém donutil Haguess podepsat ty dodatky, že se vzdaj s okamžitou plaatností všech licenčních poplatků na opencard Ach jo přečtěte si první audit. Na rozdíl od opozice (a to i primátor v televizi věděl) byly audity zvěřejněny. Ty co neznal opozičník fakt na stránkách města v usneseních Rady jsou. Ale je tam za provoz kartorcentra 8 melounů za měsíc, audit hádá, že stačí dva. Zkuste malou násobilku, zda jde i o další prachy. A o tom změna NEJNI. Prostě ty prachy kynou a kolik bude stát dvanácté nebo třiadvacáté patro, pokud převezmu včerfejší slovník? Nejsme na zemi!

A ještě, včera se ten Moravec ptal, kdo ty dodatky podepíše. Až nový ředitel? to si počkáme. Jaké zejtra?
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 03:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak věštec z koule jsem tu taky já - kromě Káema a MŠ - očekávám, že společně založíme politickou stranu, páč víme, jak to v politice chodí a umíme PŘEDVÍDAT.
klavirista
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 15:05:34
Ono ale není vyloučené, že ROPID šetří "politicky" na objednávku, aby pak Mudr.Bém "zvrátil nebezpečí", jak již bylo řečeno. Nevím, ale v pražské ODS je možné vše.


Filipii: Bohužel 20 a bude dále existovat a dále poveze vzdoušek za Malostranskou po Dejvice (hádanka na 5 - proč? Protože .....). Vivat páteřní 12 :-)
MŠ: Třeba 300 linek z Vinohrad na Florenc, pokud po cestě obslouží jiné lokality (smysluplně).
Stále nevím, kudy 101 z Florence. Slavíkova nevede z Florence :-) Ač bvy mi vyhovovala přes JzP víc, tak by to rozhodilo přestupy na A. Proto Florenc-Flora-Čechovo nám.-určitě větší frekvenční potenciál-umožní bezbariérový přestup na M22 (M26 zkrácena-ráno Šárka-Olšnám.-Flora-Mezi hřbitovy-Olšanská.-Olš.nám.-DŠ, odpo opačně). Ale vymeták 101 Florenc-Masarykovo n.-J.zP.-Perunova-... je taky pěkný :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 07:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že nechci aby 20 zrušili,nemyslím že ta linka vozí vzduch. Jednou týdně jezdím z Anděla na Dejvickou a přijde mi lepší jet tramvají než metrem. A jezdí dost obsazená. Ale možné je že o víkendu jezdí prázdnější.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 07:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Bohužel 20 a bude dále existovat a dále poveze vzdoušek za Malostranskou po Dejvice (hádanka na 5 - proč? Protože .....). Vivat páteřní 12"

A to jako v tý páteřní 12 pojedou i ti co teď z Malosranský jedou jinam (20+A)? Nebude to náhodou tak že ta slavná páteřní 12 poveze dál ke Štrosu stejnej vzduch jako páteřní 17 v témže úseku? Přičemž do už narvanýho M-A se bude na 1-2 stanice cpát ještě víc lidí?

Mimochodem tuhle mně napadlo jaká by byla sranda přijít obleva opravdu razantní vedoucí ke stavu srpen 2002 - v souvislosti s tím, že z Dejvic nic jinýho než metro nezbylo. Trať zavřená páč reko tram. mostu....
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 08:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Když tak propagujete poloprázdné metro po půlnoci, víte, že místo jednoho metra může jet zhruba 9 tramvajových vlaků? Naopak, Ropid by v noci do tunelu pustil nejradši tramvaje a busy kdyby to šlo... (s nadsázkou pro rýpaly)

Pawel: No konečně to tu někdo transparentně vykalkuloval, máte mou podporu. Samozřejmě když uvážíme ještě, že z obratových prostojů 3 linek jsou nyní jen 2 linky, je vidět, jak se věci mají.

Bručoun: Po Blance to od Malovanky dál bude totéž. Nejspíš 25 zanikne a 15 "posílí" jejími sóly, z nichž půlka bude pravděpodobně končit na Malovance. Jinak (abych byl spravedlivej) s Hostivaří částečně souhlasím, ovšem není problém ukončit dodatečně půl spojů na Radošovické. Ikdyž dvojnásobný nárůst cestujících stojí minimálně za povšimnutí, že ten efekt metrolinky opravdu existuje.

Klavirista, Petr Vlček: O čem to mluvíte? Žádná M12 se nechystá... Někdo z vás má doma věšteckou kouli?
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já se taky přidám:

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 11:38:28
Smutné je, že to (podle mne) bude celé jinak. Bém vystoupí na tiskové konferenci a coby milostivý vladař oznámí, že nedovolí svému lidu trpěti a že peníze na MHD našel (seškrtají se některé zcela zbytečné a nepotřebné investice, jako třeba podpora kultury, naopak na nejpřínosnější stavbu tisíciletí, áčko do Motola, se samozřejmě nesáhne). Buď se důsledků navržených změn sám zhrozí, anebo to má (a to spíš) už dávno připravené a chce tím odvrátit volební neúspěch, který by mu podrazil nohy v jeho nové kariéře v celostátní politice.


Kdepak šestý smysl, ani předvídavost - politika má prostě svoje zákonitosti a často jsou předpovědi politologické spolehlivější než meteorologické (pokud politikovi náhle nerupne v bedně, jako např. jistému předsedovi strany ohledně předčasných voleb). Uznávám, že roztrhání ROPIDího návrhu mi tam chybělo, horolezec mě prostě stále dokáže překvapit, jak ubohé teatrálnosti je schopen. A s těmi penězi to ještě není úplně vyjasněno, každopádně bylo řečeno, že rozsah MHD bude nezměněn (pouze drobný "přesun kapacit", žádné velkozměny linkového vedení). Můj text ovšem ještě pokračoval:

Otázka je, jestli to ROPID věděl a připravoval tyhle změny s tím, že jsou jen vějičkou. Nebo to myslel vážně? Podívám-li se na to, jak jsou ty změny stavěné, jak tam protlačil několik svých dlouhodobých návrhů, jak nesáhl na svoje metromazlíčky, byť by byly sebekřiklavějším příkladem plýtvání, a jak navrhl několik úplných nesmyslů, což je v poslední době charaktertistickým znakem opatření z dílny ROPIDu, soudím, že to bylo myšleno zcela vážně. Můj postoj k tamním plánovačům (pozor, nemluvím o lidech z ROPIDu obecně) se tím ovšem nemění - on už být horší stejně nemůže.

Takže znovu: Rozumět politice se v pražské dopravě hodí daleko víc než rozumět přepravním proudům, cenám za kilometr, směrovým nabídkám a podobným zbytečnostem...

Klavirista: Politická strana není špatný nápad, ale obávám se, že by se záhy rozpadla na dvě - reformní Šotostranu radikálního metrolinkismu a konservativní Šotoušské hnutí pro podporu veřejné dopravy (a proti metrolinkám). Já má jasno, kde bych skončil...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:32:16    Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: právě že jsem ty audity čet. Mmch ten první dosud neni oficiálně dostupnej, ještě se maličko kosmeticky upravuje.

Háček není jen v ceně za provoz KC, ale i v tom, že to má H. celý smluvně ošetřený jako autorský dílo, tudíž do toho bez jeho svolení nesmí vstoupit žádnej třetí subjekt. Ale hned po smlouvě na první zakázku (to je budování onoho KC) podepsal magoš smlouvu licenční, kde se zavazuje platit za každou vydanou kartu, bez ohledu na to, jestli je nebo není v systému využívána. Předpokládám že i za výměnu karty za novou po expiraci :-)

A Bém v neděli sprostě lhal, že ke škodě nedošlo, protože se za licence nic nevyplatilo .. jednak je to dětinský, protože závazek vzniká fakturací, nikoli vyplacenim, a pak je to sprostá lež, viz chronologie v auditu e-fractal. Navíc další desítky milionů šly v rámci salámový metody přidělávání úprav a funkcionalit, jak se to Bémovo 33 patrový vlašťovší hnízdo dolepovalo. Ostatně další lež, in-karta čd je "stejnej rolls-royce" protože je rovněž na Mifare DESfire, akorát náklady na kartu tam jsou pouze 300 Kč a těch "pater" tam funguje násobně víc včetně nějaký formy EP. Takže magoš je holt chytřejší než "blbý" dráhy, ulil si bokem násobky.

Kdo zavře takovej zlatej důl? Počítám že Bém bude do voleb zadržovat ty poslední platby (dlužej H. 150 melounů, což je přesně ten rozdíl mezi 880 mil. z auditu a 730 hlásaných Bémem) a pak holt ty ňoumové po něm prodělaj kalhoty, a von to bude z malostranských koníren velkomyslně kritizovat. Stejně jak to jeho ideovej tatík Klaus proved s bankama a teď kafrá z Hradu. Nezapomeňte, že Bém je profik - psychiatr, tudíž má tu manipulaci zmáknutou přímo na vědecký úrovni.

Sorry za OT.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7295
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozor, ono se konkrétně hovořilo o tom metru, neb to vyvolalo ohlas. plíživé změny (16=10, 20=12 a pod.) samozřejmě budou, jen se dá pozor na správnou publicitu.
No jinak mi už zavedli bus až před barák

Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2725
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prag: počítám-li dobře tak měsíčně "provoz" stojí 8mel. při čtvrt mel. aktivovaných karet (zbytek cca 100000 je prý má jen v šuplíčku), aktivní karta tedy 32Kč/měsíc. To máme za 3 roky - asi 1100 Kč, které by měl Pražan zaplatit (když ne přímo, daj to za něj ze společné kasy). Kolik stojí na 3 roky ta inkarta? Trochu dráhá náhrada papíru.

(Příspěvek byl editován uživatelem Borovička.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7296
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 11:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Já byl dříff
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 07:50:40

....No a k omezení metra před půlnocí nedojde. Ta je tam jako varování, aby radši schválili ty busy.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 11:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: A MŠ byl ještě dřív (9. ledna večer).

Ale o to se nehádejme - prostě někdo se dostal k počítači dřív, někdo později. Podstatné je, že jsme dobře vyhodnotili situaci a můžeme se nějakou dobu tvářit důležitě.

Jinak v neděli u Moravce se do spojení s Opencard dostal (podle mne v médiích poprvé) i ROPID. Bém tvrdil, že ROPID s tím neměl vůbec nic společného, ale Hulinský vyrukoval s částkou 38 milionů (!), kterou prý ROPID v této věci utratil (nezávisle na DPP). To jen tak pro dokreslení, kdyby to pro někoho byla nová informace.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2726
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 12:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mašotouš: Ropid samozřejmě musel vybavit všechny PID autobusy příslušným sw, případně hw. To pod dpp nespadá.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 16:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dá se vůbec zkontrolovat, když někdo na něco vyčerpá (např. ROPID těch 38 milionů, což je poměrně dost peněz, za kterými musí být něco viditelného nebo alespoň užitečného) desítky milionů, že to vůbec použil účelně na daný projekt, nebo se jen vydají veřejné peníze, ale dál už jejich osud a konečný výsledek nikoho nezajímá?
A pokud se to zkontrolovat a vyhodnotit nedá, tak v čem je chyba?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 17:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes vyšlo metro s titulkem Primátor roztrhal změny v dopravě a podtitulky Pražané se nemusejí obávat rušení spojů - Pavel Bém vše zvrátil. Myslím, že to nádherně ilustruje o co tu přesně šlo - nás, pozemské červíčky, spasil ten předobrý a všemohoucí Pavel. Nebýt něho, museli bychom chodit pěšky - jen a jen on nás zachránil před hrozivými plány šílených plánovačů z ROPIDu.
Jak to bylo doopravdy, ví tak každý dvacátý Pražan, ale dnešní titulky, že horolezec nedopustí omezení dopravy, zaznamenali skoro všichni. Uvidíte, jak po tomhle vzrostou ODS v Praze procenta.

Milky: Taky by mě zajímalo, jak přesně to s těmi penězi bylo, už proto, že Bém jakékoli náklady ze strany ROPIDu popřel. I když chápu, že 38 milionů se v těch velkých číslech skoro ztratí a média to tudíž tolik nezajímá.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 17:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje vnitřní audit, na Ropid může přijít audit z města. Na město hlavní snad už ale žádný vyšší kontrolní orgán přijít nemůže. Pak může konat policie, ale to není audit ale vyšetřování. Ta nebude posuzovat účelnost, ale dodržování zákonů.

A pak ještě rádi vyhodnocují novináři a v tomto případě i šotouši na fórech.-)
Vester
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.209.31
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 17:31:28    Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Na město může přijít např. NKÚ či finančáci.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 17:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Já vím, 38 mil. je prkotina, ale mně by docela pomohlo i jen 10 tis..
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 18:21:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romanero : Mně nepřipadá že by jezdilo metro po půlnoci poloprázdné. Rozhodně ne na trase C a B, kde několikrát do měsíce jedu kolem 23:45. To spíš zavést pásmo na trase A od Želivského na Depo Hostivař
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 18:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, proč si dnes na aktualne.cz vzpomněli na rychlodráhu:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2010/02/09/projedte -se-po-rychlodraze-praha-ruzyne-kladno-zat/
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2729
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 19:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vester: Na město může přijít např. NKÚ či finančáci. NKÚ? Jste se zbláznil. Ani náhodou. A finančáci - ty si zkontrolujou odvedené daně. Jste mimo.
Vester
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.209.31
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 19:55:11    Odkaz na tento příspěvek  

Re Borovička: Ne, nejsem mimo. Jako státní úředník bych to mohl vědět. NKÚ si může došlápnout na magistrát ohledně státních dotací. FÚ ohledně daní. A to ostatní si může zkontrolovat MF ČR. Takže jste mimo vy.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 20:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NKÚ nemá nad magistrátem žádnou pravomoc. - že bych to někdy s prezidentem probral - má kompetence kontrol v malíku .-) Státní dotace - to jako kam? Opencard nemá nic se státní správou ani nějakými dotacemi. Tečka. Fandím vám, zkuste to.

(Příspěvek byl editován uživatelem Borovička.)
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 01:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Vtipně situaci komentuje v úterním Pražském deníku Lukáš Marek v glose Všichni kecají, jen primátor má pravdu: "...Magistrát prý žádné omezení nechystá a ani nechystal. Co to tedy před námi pan primátor roztrhal?"
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 07:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snoppy: Já si začínám myslet, že horolezec se opět vrátil do svého mládí a experimentuje se zakázanými látkami. Jak může roztrhat úsporná opatření, která neexistují? A hlavně od kluků z ROPIDu víme, že navrhované návrhy navrhovaných změn existovaly a dokonce na omezení půlnočního metra byly udělané i jízdní řády! Nebo je možné, že horolezec není křesťan a neřídí se desaterem jako Cyril a tudíž sprostě lže!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 08:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Bém to o sobě nikdy neřekl, Cyril je členem politické strany, která to má v názvu. Tady bych spíš měl jinou hlášku. "Všichni sprostě lžou"

Ted to podstatné. Kolik lidi je v Ropidu, kteří na tom pracovali a kolik je vás kolik o tom něco více vědělo?
Druhá věc. Kolik lidí je dnes oslněno článkem v Metru a myslí si jak Bém je sice šmejd, ale tohle se mu povedlo a nebude muset jezdit do práce v dobytčáku.

Závěrem, kdyby vy jste byli potecionální voliči ODS a změny vás odradily od volby, tak ten článek nažene několikanásobně víc lidi...}
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 15:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NKÚ nemá nad magistrátem žádnou pravomoc. - to že mám pravdu, potvrzuje dnešní tisk, který praví že to tak nebude.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) by mohl v budoucnu nově kontrolovat hospodaření obcí a krajů. Poslanci ve středu podpořili a propustili do dalšího projednávání návrh novely ústavy, který dává úřadu nové pravomoci a upravuje jeho postavení. Návrh se příliš nelíbí prezidentovi NKÚ Františku Dohnalovi. Vadí mu, že neobsahuje formulaci, podle níž je úřad nezávislý orgán...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2227
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 15:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak další námět na šetření - ML. Dnes 10,47 z Libně obsazenost regionohy ca. 10-12 ks, v Houmlesovicích výměna tak +/-6. Možná ale v Dubenči nastoupilo 50 ks.

Prostě v sedle v této relaci je poptávka zcela minimální.

Já si říkal že se to třeba chytí, podobně to ale vypadalo i v době kdy tam ještě byli šuci tak před 3-4 lety.

Další postřeh - vzduchovozič M17 v tom cancouru co nejede nikam, t.j. od mostu po Výstaviště - sóla ráno kolem 8,30 dc obsazený tak napůl sedačky.
102200
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.24.182
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 17:38:58    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, linka 293 je již na Ropidu.

http://portalpid.idos.cz/LineList.aspx?t=3&mi=5&n=3&lc=293&d=2010 -03-07
Kubix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 18:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad solo 17 - ono by možná stačilo,kdyby se to jmenovalo např. 13 a ze Staroměstské to vzalo přes Malostranskou (pozor nová směrová nabídka:-) ) na fakultu (1-2 minuty na vyrování zpoždění) a zpět do Modřan. Ale myslím,že i takhle se chytí, až bude lepší počasí minimálně o víkendech do Stromovky,na Výstaviště atd:-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 19:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne mi před nosem ujela trojka na Palackého náměstí,bláhově jsem si myslel,že aspoň za chvíli pojede M17.Mýlil jsem se, jel jsem až za 8 minut další trojkou. Kde udělali soudruzi na Ropidu chybu ?
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 19:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linka 293 : A je jisté,že s ní budě někdo jezdit při tomto trasování přes Betáň (bez zastavení) ?
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 19:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Opravdu myslíš, že za tohle může M17??? Když nejele nic 8 minut, tak by ti nepřijela ani normální 17.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 19:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001 : No co jsem potom za cca 25 minut sledoval na Sídliště Modřany tak za trojkou přijelo 2x sólo a asi dvě minuty po nich 1x dvojice. Za dob normální 17 jsem měl jistotu že přijede 21
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 21:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No velmi pravděpodobně by jela aspoň ta 16.

No tak tu M17 nechat na Výstavičtě jen po dobu Matějský a to o víkendech
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 08:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

102200: Proboha, proč je to 293? Vždyť mi tady někdo nedávno vysvětloval, že 291-299 jsou určené pro autobusy v centru.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6219
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 10:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek:
Protože Ropid
3xHonzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.47.100
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 13:41:57    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to by měli přečíslovat i tu 128 na 294 ať je to hezký. Nebo jak se jmenuje ta midibus linka na žvahov.
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 13:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápal jsem označení linky 292, ale tohle je trochu úlet. Třeba ji tak očíslovali proto, aby se ji pak mohli lépe zrušit kvůli vysokému číslu.
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 15:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Linka 21 se taky celkem zpožďovala, pač její polookružní charakter byl náchylnej na přenos zpoždění. A to hlavně po cestě z Pankráce, když vyjížděly 2x denně na šejdr. Nevím, co řešíte, prostě se zpozdila, tipoval bych že tak na 99,5% vlivem IAD.

Petr Vlček: 16ka by mu asi byla na pěkný kulový, když píše že jel do Modřan.

Jinak si myslím, že už byste toho házení špíny na M17 obecně mohli nechat. Už se to zvrhává. To, na co jste dřív nadávali že kazí MHD (IAD, nepreference SSZ, nehody, atd atd) přičítáte najednou za vinu páteřním linkám, když se vám to zrovna hodí do krámu.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 16:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romanero: No když ona je na prd. D-21 nikdy nepřijela z Myslíkovy na Palačák z.c. lidem vylezlým z metra a jiných linek narvaná. Sólo 17 se to stává. To je ten zásadní rozdíl. A ten nesmažeš ani tučným písmem.
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 16:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je důvod nevedení 293 ulicí K Verneráku ?
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 17:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1324: No mě by spíš zajímalo, jakej je důvod že se takováhle linka vůbec zavádí.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 17:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1324 : Po x-té ... pravidelný provoz bus linky tam (zatím) nechce městská část. A pak tou ulicí nejezdím ani autem (pokud nemusím), imho je nevhodná pro provoz busů (ale to je čistě můj názor).
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6220
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 18:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter m:
Podle mého názoru je ta ulice pro provoz autobusů úplně v pohodě a zvlášť midibusů. To se pak nemůžem divit, že ta MHD ztrácí na atraktivitě.