K-report
 

Archiv do 14. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 14. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 18:24:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, na co jste dřív nadávali že kazí MHD (IAD, nepreference SSZ, nehody, atd atd) Jojo, opět jsem dnes spolehnul na nepáteřní linku a opět jsem to neměl dělat. Odj. 11 v 13:22 z Jiřího z Poděbrad, linka nebyla nikde, po 5 min.čekání (takže už 15 MIN. nic nejelo!!!) jsem to vzdal a šel na téměř páteřní 10,16. No, přišel jsem a travaj jela asi během půl minuty. Na IPP mega fronty na 11. Takže jsem udělal dobře. Než tam mít interval 10 minut těsně před odpolední špičkou, tak tou Vinohradskou tu trať v prac.dny zrušte, když tam nemůže jet tram.v lidském intervalu. Ale tohle je nejhorší, spoléhám na tram., dokonce si i najdu odjezd (což lidi nedělaj) a nejede. Zpátky jsem jel radši metrem s přestupem-a bez problémů. Mimochodem tkahle přesně vypadá zbytečné přetěžování trojúhelníkového přestupu v metru.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 18:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin : Standardní bus tam má problém se vyhnout s protijedoucím busem, takže spojení" úplně v pohodě" bych nepoužil. U minibusů s tebou souhlasím. To, ale nic nemění na tom, že je tam mraky příčných prahů, místa pro parkování, neustálé "kličkování" ... takže "jízdní pohoda" ta tam :-).
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 18:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Řešení: Zavést sólo posilovou 29(historické hledisko) či 31(zdůrazněna podobná trasa) v úseku Černokostelecká - Muzeum - Synků - Spořilov a 11 zkrátit na Olšanské hřbitovy. To, co šetřím za Olšansk. hřb. přidávám na Vinohradské.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 19:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ulicí K Verneráku se bojím projet i na kole. Je vážně nepřehledná, i když to na mapě není vidět. Výjimečně to samozřejmě jde, na pravidelný provoz to ovšem v žádném případě není.
293 může najít cestující na začátku prázdnin, ale v současnosti to vidím na totální vzduch na všech spojích.
Békávéčka - vaše pravidelná dávka výluk.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 20:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

31(zdůrazněna podobná trasa) v úseku Černokostelecká - Muzeum - Synků - Spořilov
:-D Hlavně aby se to náhodou nejmenovalo taky 11, co :-D No ale to je mi jedno, chci, aby mi přijela tramvaj, klidně ať se to jmenuje 1111 (samozřejmě 11 by bylo jednodušší, ale to už je takový detail..)
Mně by stačila na ty krátké 11 sóla - to, co ušetřím na tom voze ať jde na mzdy těch víc řidičů,na které by to bylo potřeba.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 20:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem asi trochu mimo, ale linka 293 podle mne dostupných informací bude jezdit ulicí K Verneráku, a protože místní městská část zde nechce standardní autobusy, tak bude na této lince jezdit minibus.

Zavedení linky se bude hodit prakticky ihned, protože již od 16. února bude výluka ulice K Šeberáku a linka 197 nebude jezdit přes Kunratice, ale po své staré trase
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 21:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

293: Já předpokládám, že ta podivná trasa okruhem kolem dokola Kunratic je jenom nějaká dočasná alternativa, kdyby se k datu zahájení provozu nepodařilo vyjednat vedení ul. K Verneráku. Jízda Kunratickou spojkou a přes Betáň nemá sebemenší praktický smysl, to prostě není možné.
A ke spojení Kunratice - Chodov vůbec: můžu jen zopakovat, co říkám dlouhodobě. Pokud MČ Kunratice odmítá provoz ul. K Verneráku (midibusem, když tam normální neprojede), nemá na spojení s Chodovem nárok. Nevím, proč by jí město mělo platit klouby (197), které to (průměrně s 3-5 cestujícími ve voze) sáhodlouze objíždějí přes okolní polnosti.
Jinak mě dost zajímá vzájemný vztah 293 (ať tou či onou trasou) a 197. Podle mne do budoucna buď jedno, nebo druhé. Obojí je plýtvání.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 21:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: No a ráno vykolejila tramvaj na Olšanských hřbitovech a na Korunní nejelo směr dc nic o hodně déle než hodinu. A vzhledem k tomu, že kolega referoval ve stejném období o ťukanci v Olšanské s 9 dc, pravděpodobně nějaký čas nejelo NIC do Řep a na Kotlářku jen sólo 6. Nechápu v čem by pomohla nějaká posila 11, když to evidentně nejelo proto, že se někde něco stalo. To je jaksi normální a vůbec nerozumím, jak to jako řeší, když to bude jezdit 2x tak často. Kromě toho, na JzP je metrolinka pod zemí, tak nechápu, proč tam čekát na 11, že :-). Si popojedu přece na Mírák, nebo na Floru - tu tramvaj s tím nekřesťanským intervalem v poledne 10 min prostě zrušit :-).

To je jako bych se já rozčiloval, že mi 3x za měsíc ráno nepřijede 26, kterou jezdím do práce. Razantně bych požadoval řešení jí posílit na dvojnásobek spojů, 11 zkrátit na Olš. hřbitovy a 19 zrušit. Pak bych tam stál ráno ty tři dny v měsíci jak vůl a nadával, že mě nic tentokrát nedoveze ani k metru...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 21:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Kde jsi vzal vedení 293 přes Kunratickou spojku a Betáň?

Na PIDservisu i JRportálu vidím shodnou trasu "Háje - Modrá škola - Hněvkovského - Mikulova - Bachova - Litochlebské náměstí - Chodovská tvrz - Pod Chodovem - Petýrkova - U Kunratického lesa - U Tří svatých - Kunratická škola - Kunratice - Šeberák"
Podle mne linka 293 ze zastávky U Kunratického lesa pojede vpravo ulicí K Verneráku, vlevo K Borovíčku, vpravo K Libuši, otočení na kruhovém objezdu s ulicí Vídeňskou zpět, zastávka U tří svatých...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 22:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 293:

K čemu to má být dobré? A proč se to jmenuje tak blbě, to má být nemocniční linka?
Si non confectus non reficiat
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 22:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oficiálně 293 takto:
application/pdf293
293-01.pdf (117.5 k)
tudíž přes Betáň (mimochodem, když si přečtete ty "doleva", "doprava", tak tam mají pár chyb...)
Naprosto zcestná trasa na kterou není potřeba midibus, takže počítam, že tou ulicí K Verneráku to nakonec snad povedou v budoucnu.
A pokud se zavede 293, tak předpokládam, že 197 pošlou přes Písnici, resp. to nechají tak jak to bude teď při té výluce. Takže možná že v pondělí bude poslední den provozu kloubů v Kunraticích (moje domněnka)

Jo a ještě jedna poznámka: Tim, že 293 nejede přímo přes Chodov, tak se vlastně bude muset nastupovat na Petýrkově, to je taky pěkná kravina.


(Příspěvek byl editován uživatelem 1324.)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 23:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord_vetinari: Obyvatelům Kunratic se zlepší spojení k poliklinice na Šustově (byť je již dublována 197, která je v sedle rovněž plně nízkopodlažní.) V letním období je určitý rekreační potenciál, který je ale zmařen absencí víkendového provozu.

1324: Zajímalo by mne, zda již má Veolia vhodné vozidlo. (vozidla?)
Békávéčka - vaše pravidelná dávka výluk.
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 23:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou tam 2 pořadí, takže vozidla. Zatim nic nemaj pokud vim :-) Jsem zvědev s čim se zas vytáhnou. Jestli nová vozidla, nebo zase nějaké ojetiny kdoví odkud...

(Příspěvek byl editován uživatelem 1324.)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 23:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1324:
Díky.
Jak tak koukám na mapu, možná by to chtělo u polikliniky nejdřív zřídit nějakou zastávku.
Si non confectus non reficiat
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 00:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ : Jo, ale já jsem chtěl jet na IPák a využít směrové nabídky :D:D, což přece metrolinky neumějí, tak jsem čekal na nepáteřní 11. A nedočkal jsem se. Já nevím, co se stalo a je mi to jedno. Cestujícícho to nezajímá. Prostě tahle linka má uděsnej interval 10 minut a ještě k tomu nejede, lituju těch lidí, co tam čekali třeba 15 nebo i víc min.
Prostě jsem ji zkusil využít v době, kdy to nemá interval páteřní metrolinky. V pohodě-pro příště vím, že NE. Mám tam SPOLEHLIVÉ A A SPOLEHLIVÉ C. Cože se to teda stalo po 13.hodině, že 11 nemohla normálně jet? A vůbec, ta nepružnost tohodle dopravního prostředku, je to drahé a nespolehlivé. Vlastně nejhorší kombinace. Bus je levný a nespolehlivý, tram je dražší a nespolehlivá a metro je ještě dražší, ale spolehlivost se blíží 100%.
Proto přes den tram.nikdo jezdit nebude, když to bude jezdit málo často a ještě k tomu pozdě. To je vyhazování peněz. Radši si dojdeme na Korunní nebo na A. Proto navrhuji zrušit provoz 11 od 6-20 hod.v X, když je nemožné tam mít int.4/5 min. V současné době je to vyhazování peněz, když jsou všude kolem naprosto snadno dosažitelné linky s polovičním intervalem.
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 00:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linku 293 by bylo nejlepší vést: Háje .... Chodovská tvrz - Pod Chodovem - Chodov - Jarníkova - Na Jelenách - Volha - Kunratice - Předškolní - U tří svatých - Betáň. Bude třeba zřídit zastávky Volha (přímo před kolejí) a Kunratice (před restaurací U Zavadilů) namísto parkovišť osobních vozidel. Konečná na Betáni by se vyřešila blokovým objezdem (jako dříve u linky 275).

Vzhledem k menší ujeté vzdálenosti a tedy i nižším nákladům by mohlo dojít k posílení linky ve špičky. Zároveň by na trase v Kunraticích neodjížděly spoje linek 165 a 293 ve směru Háje z protilehlých zastávek. Dále by měly být proklady s linkou 165.

Obsazenost linky 197 na Chodov se při výluce vedením po Kunratické spojce ještě sníží. Nebude brát zastávky Libuš, Dobronickou ani několik zastávek v Kunraticích, na druhou stranu něco málo vezme v Písnici. Obsazenost této linky klesla jejím ukončením na Chodově, nikoli vedením přes Kunratice.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 05:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

293: Litochlebské náměstí - ve stávající zastávce linky č. 165

Ať se koukám, jak se koukám, tak tuto zastávku linka 165 vůbec nemá
Stránky o MHD v ČR
Paes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 07:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda Ježek - zřejmě překlep a má tam být 135.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 08:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romanero:16 by jeli ti,kteří by jeli do Podolí a potom by linky do Modřan nebyly tak nehorázně narvané jako se to tak děje. Linka 21 se někdy zpožďovala ale maximálně do 3-4 minut,to není tak hrozné pokud má interval 8 minut,zatímco super metrolinka interval 4 minuty není schopna prakticky nikdy dodržet. A nejsem jediný,dokonce se lidé začínají bavit o petici,protože tohle se ROPIDu opravdu nepovedlo. A krom toho,pokud ROPID věděl,že na 17 dochází k takového zpoždění,proč tedy zaváděl M17.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 09:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"pokud ROPID věděl,že na 17 dochází k takového zpoždění,proč tedy zaváděl M17"

Trefa do černého.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 10:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Já POŘÁD nechápu, jaký je rozdíl, když v poledne nepřijede na Vinohradské 11, která měla přijet po 10 minutách a na Korunní 10+16, co měly přijet po 5 minutách? Když je někde nehoda, nepřijede 20 minut nic v poledne, ráno, večer, kdykoliv. Tramvaje jsou vzhledem k přepravené kapacitě právě levnější než busy...

Když skočí někdo pod metro A a nepřijedé vám, tak ho taky budete rušit od 6 do 20 hodin? Ono je úsměvné, že sposta lidí v této oblasti při nespolehlivé Korunní už spíš počítá s tou 11 dole na Vinohradské, která je pořád o dost spolehlivější. Ale jen do toho. Na Vinohradské provoz zrušte, donuťte všechny od Mánesovy ulice běhat do díry na JzP a na Mírák nebo na Korunní, kde, ovšem už bez možnosti to řešit, zažijou to, co vy včera na Vinohradské.

Denně je v síti tramvají určitě kolem 10 - 20 nehod. Každá znaméná zdržení 10 - 30 minut. Výpadky spojů jsou normální i na busech, tam může vypadnout nehodový spoj i při delším intervalu. To je prostě město. Fascinuje mě vaše naprostá netrpělivost a naprosto nelogické vývody, že když to jede často, tak to nemá nehody. Naopak. Pokud na 11 bude 2x víc spojů, je pravděpodobných 2x víc nehod i problémů. Tzn. 2x častěji problémy na Vinohradské... Pokud 10 a 16 jely spolu půl trasy a pak pojedou celou trasu, opět je to navýšení pravděpodobnosti problémů. Je úsměvné, že s obrovskou vervou bojujete za zvýšení počtu problémů, které vás dovádějí k nepříčetnosti, ačkoliv jsou běžnou součástí života.

Filipii: Ropid zavedl M17 proto, protože nevěděl, jak si poradit s tím, když poslal 16 za řeku spolu s 10, což byla jeho primární touha. Aby to nvypaalo tak blbě, tak nemohl dát do Braníka 4, tak jí alespoň nechali za řeku. No a v Braníku zela kapacitní díra, a co teď s ní, že...

Bručoun: Ropid to asi nevěděl, když pořád všude píše, že 17 je nejpreferovanější superlinka, co jede jak ďas. Inu, na papíře ano, ale ten reál nám pořád kulhá. Takže M17 primárně vznikla kvůli nepřekonatelné touze po M10, a její vznik se musel nějak vysvětlit. Je jedno, že to nefunguje, my to lidi naučíme, že to fungovat bude.

Modřany potřebovaly posilu ve špičce a dostaly jí v sedle. Potřebovaly pravidelnější provoz z Palačáku a dostaly nepravidelnější (opět ve špičkách) se zážitky s nacpanými sóly. Odpoledne si užívají sóla i ve směru dc po největší intervalové díře dokonce napsané v JŘ. Linka 21 ztratila téměř smysl. Na Národní divadlo jezdí M17 po 4 minutách, z Karláku do Modřan jezdí 3. Národní by to vytrhla, kdyby 21 jela do Modřan, ale to nejede, takže to ž se vyplatí se přiblížit na 3 nebo 17. Za Staroměstskou vozíme vzduch a ještě nepravidelně. Jediní, kdo jásají jsou výhradně cestující, kteří jezdí Modřany - Staroměstská a pochopili, že do sóla nemají lézt. Ti si i sednou. Dále jsme lidem u nádr. Braník prodloužili štreku na tramvaj, neb 21 taky nejede celodenně... A vzhledem k tomu, že jede až z Braníka a vlastně směrově nikam, tak je ještě prázdnější, než byla dřív... No prostě celé postavené na palici... A za to už první zkušenosti s odříznutými Řepy od tramvají, při potížích na Žižkově, prázdná mimošpičková 4 ze SN a večerní zážitky na Karláku při snaze se vecpat do sólo 16, neb 4 už nejede a 10 se maličko zdržela... jedinej spokojenej je tak KM, kterýmu průvod 17 pěkně luftuje kolem baráku :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 11:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt : Otázka je,zda M10 bude k něčemu dobrá. Pořád nevidím výhody metrolinek oproti normálním linkám
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 11:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo. Nejdřív k včerejšku. Vzhledem ke kolejovému uspořádání Flory je absolutně jedno, jestli tam jezdí metrolinka nebo klasická linka. Nejelo stejně nikde nic. A že do Řep údajně nic nejelo? Pak má podnik neschopné dispečery. Jaktože nebylo možné použít Zvonařku a obracet zpátky na Karlák? Jaktože se nedal zavést pendl Smíchov - Řepy? Pokud se opravdu zasekla i 9, jaktože nebyly zavedeny polookružní spoje Řepy - Újezd - KN - Řepy?
Metrolinky pouze zvýrazňují to, že se v Praze sere na dispečerské řízení.
Jo, a jen poznatek od běžných kaštanů. Kaštani nechtějí přestupovat a čekají na svojí přímou linku. Argument proti metrolinkám? Jen zdánlivě, protože když se nemetrolinka někde zasekne (+ pražský nezájem o dispečerské řízení), tak kaštan čeká a čeká a čeká a vyjde to pro něj stejně, jako by mu nejelo kolem zastávky nic.
A nechoďte na mě s tím, že se dispečerským řízením rozhodí sled pořadí. V metru si to taky umějí vyřešit, když se jim to stane. Tohle cestujícího opravdu nezajímá.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 12:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smithers: Všichni tady přece píšou, že Praha dispečersky mnoho neumí, byť se dispečeři v mnoha případech snaží slušně.

Ano, nejelo nikde nic. Nicméně, i když to dispečersky neumíme, když někam jedou dvě linky odjinud, jedna většinou přijede.

Kaštani nechtějí přestupovat, ale když jim neco nejdede, vlezou do něčeho jiného. Když mi nepřijede 26, vlezu do 19 a někde si na něco přestoupím. Když mi nepřijela 10 na Korunní a chci na Palmovku, přijela s určitou pravděpodobností 16 (dokud se nestaly kopií) a pak jsem vlezl do 19. Když se ráno někde v centru zasekne 9, tak pojedu na Želivského 16...zatím. Dokud.... Ano, jde si dipečersky organizovat celé dny provoz 10 superlinek. Dispečink nebude dělat vůbec nic jiného, jen to vše nějak rovnat. A ona taky není žádná výhra obrátit 9 od Řep objezdem. Z Národní k Andělu taky nejednou nic nepojede, ale jede li tam třeba další linka (6), už je to jiné. Když si jí eleiminuju, můžu se dispečersky zbláznit a průšvihy mám každodenně zvýrazněné v celém městě.

Nebo se to dispečerské řízení jde naučit postupně u pár linek. Protože kolikrát při směrové nabídce nemusím na několik linek ani šáhnout a pomáhají mi samy od sebe. Ale to komusi pořád vadí.

Skutečně to cestujícího nezajímá. A tady není kritika M linek proto, že to jsou M linky, ale proto, že to prostě NEFUNGUJE a tím, že jich bude víc a víc, to fungovat SAMO nezačne. Až to FUNGOVAT bude, tak tu nikdo vzpomínat na jiný stav nebude. Od září 2008 cestujícím v tramvajích nepřetržitě přibývá nepravidelných situací zaviněných tvorbou LV a systému, který je jen snem pár lidí. Dále přibývá disproporcí mezi zatížením spojů. Přibývájí přetížené spoje a zároveň úplně prázdné, což je obojí špatně. A při stejné míře peněz do systému.

Fajn, ale muselo by být vidět nějaký pokrok, musel by někdo vidět, že se M systém dělá důsleně. 133 na Florenci stojí u světel i dvě a půl minuty, nikdo na tu křižovatku 2 roky nešáhl. Koh-i-noor pro M22 je zprasenej a každému je to fuk. Jízdní řád M17 je prostě sestavenej odpoledne jako sabotáž M systému a opět to nikdo neřeší. Trasování linek se mění podle pocitu dvou lidí a ne podle poptávky. Touha mít na Barrandově trvale 12+20 rozhodila i proložení na Malé Straně.

Mě zejména jako cestujícího NEZAJÍMÁ, že si s tím kdosi s oblibou hraje. Mě zajímá, proč se mi cestování poslední dva roky pořád zhoršuje? Zkousnu, když to bude řechodný stav a uvidím snahu o lepší průjezdnost 22 Malou Stranou, nebo vy,azání levých odbočení na Čechově mostě apod. Ale to se něděje. Ani dispečerské řízení se současnou obsazeností lidmi zvládnout prostě nejde. A nějaké rozhození pořadí může být fuk, ale k tomu je potřeba dopočítávat pořád přestávky, střídání, aparát lidí, nebo počítačů by musel proklatě vyletět hore... Ano, jde to, ale tohle vše musíme mít PŘED tím, než jdeme experimentovat se sny...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 12:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Smithers
No, cestující by opravdu mělo zajímat zdali řidič jejich vlaku splňuje všechny zákonné požadavky - třeba to jestli neřídí už více jak 4 hodiny v kuse. Protože potom ho zase nezajímají cestující. A když jsi tak chytrej tak běž dělat vedoucího dopravního úseku, a již se těším na nové změny.
Jinak včera to bylo trošku horší. 7:00-8:20 2 vadné vlaky na Plzeňské (zastavení provozu DC), nehoda na Biskupcovy, 9:00-11:00 železo na Olšanech atd ... . Tak a teď ty kašpare počmáranej dispečersky řiď a zařiď všem řádné zákonné střídání, a výmluvy že to nejde mě nezajímají. Jo vyblít hromadu velkejch keců, to dokáže každej, ale tím to asi hasne, co?

Asi jsem z jiného světa.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 12:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add vozidla na 293 : Informace typu JPP (z garáže Veolie) mluví SOrech 8,5 / 9,5, ale znáte jak to bývá z takovými povídačkami ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Peter_M.)
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 12:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ : Tak já to asi přivolávám, že mi vždycky M linka přijede okamžitě :-) Došel jsem si na Korunní a tramvaj mi jela hned. :-) Takže to bylo přesně naopak. Zachránila mě M linka. Zpět MC a MA.
A byla tam samozřejmě dřív než 11, která prostě nejela. Ptám se, co se na relativně bezproblémové trase stalo? Ve špičkách jsem chodil rovnou na metro, ale v sedle jsem počítal se včasností.

Na Vinohradské provoz zrušte, donuťte všechny od Mánesovy ulice běhat do díry na JzP a na Mírák nebo na Korunní, kde, ovšem už bez možnosti to řešit, zažijou to, co vy včera na Vinohradské. Zatím se stal opak. Byl jsem do té díry na JzP a na Mírák nebo na Korunní donucen jít. Trať na Vinohradské jako kdyby nebyla. Zatímco večer s ní nikdy nemám problém a rád ji použiju, totéž o víkendech. Což je dáno jednak větší pravidelností provozu a jednak taky tím, že je prostě víc spojů-víc možností, že něco přijede-ve srovnání se zbytkem sítě. Když mám o 2 bloky dál int. 5 min., když mám pod zemí int.5 min.a jdu na int. 10 min., tak to byla moje hloupost. Příště už to neudělám.

To je prostě město. Ne, to je prostě Praha a to je občas zásadní rozdíl :-)

Touha mít na Barrandově trvale 12+20 rozhodila i proložení na Malé Straně.
To je přesně ten problém, který vyřeší M12. Až to bude na jednom (nebo dvou, to je jedno) papíře, nikdo si nedovolí dát odjezdy jako jsou dnes - 19:58 20:00 20:13 20:14, nebo nějaké takovéhle prasárny. A je jedno, kdo to má na starosti, dělo se to a děje se to. Zatímco na M17 nebo M22 tyhle odjezdy nejsou.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 12:42:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: V tomhle stavu by ti do Řep stejně nedojelo ani kolo i pří starém LV. 4 a 7 v té době již končily na Kotlářce.

Oni jsou největším problémem střídané pauzy s oddělením od vozu. Do toho když šáhneš, tak to za celý den nedá dohromady ani svatý. Kdy to bylo, jak se hlásilo, že na 22 mají zatáhnout řidiči s tím v čem právě sedí?
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 12:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavhob:
Linka 293 je minibus, a proto by neměla jezdit přes zastávky Chodov a Volha Pokud by přes tyto zastávky jezdila, tak se nejpozději ihned stane obětí davů studentů směřující na VŠE a přilehlých kolejí ostatních univerzit.
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 13:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD 9001
Dvakrát v životě jsem zažil asi tuto relaci. "Z důvodu velkého množství MU jsou neprůjezdné TT tady, tady, tady a tady. Žádáme řidiče aby sami volili nejbližší možné odklonové trasy vůči jejich pravidelné. Dále jezděte velice opatrně jelikož už nám došli dispečeři." Pravda střídané pauzy byly jen na 26, a proto to šlo. Já jsem na své 2 trpěl protože jsem byl jediný kdo jezdil dle JŘ.
Asi jsem z jiného světa.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 13:39:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: No, a kdybys stál na Korunní a nic nejelo, zachránila by tě třeba 11, pořád nechápu tvou logiku.

Odpovídám, že nehoda se stane každý den na každé lince. Na dvojlince pak pravděpodobněji dvě :-). A interval minuta ke zlepšení nepovede... Pořád nechápu, jak to souvisí obecně se systémem?

To, že nic nejede, povídejte třeba lidem na Bílé Hoře, nebo na té Plzeňské, kde ta díra vedle jaksi není. Nebo na Spojovací, až budou muset využít 1 k popojetí na Ohradu a přeběhnout 200 metrů za roh a doufat, že důvod, proč jim nejela 9, není společný i pro 10... Zatímco ještě nedávno měli přímou 16, která sice taky občas nejela, ale pak zas jela 9 + 10, nebo alespoň 1 + 19, prostě měli nějakou možnost.

M12 nic nevyřeší. Jednak pojede oboje na Výstaviště do podjezdů, takže se spojení na Barrandov stane ještě nepravidelněším. Navíc v úseku Maostranská - Palmovka bude zbytečná a na Barrandov se pak bude večer jezdit stylem 5-5-10. Ve špičkách jako teď do Modřan 2-2-4, což při zpoždění M12 přinese další veselé zážitky z natáčení...

Brejšín: Takže otázka. Potřebuju víc dispečerů na méně superMlinek, na nichž jsou střídané přestávky, oddělení od vozu apod.? Nebo může efektivněji řešit Prahu méně dispečerů při více linkách, přičemž linky typu 2, 4, 15, 19, 20, 25 se poměrně rychle vyrovnají samy, neboť jsou krátké nebo tangenciální? Je tedy vhodné se jich zbavovat a převádět jejich zátěž na ty celoměstská metra?...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 14:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda Ježek: Ať se koukám, jak se koukám, tak tuto zastávku (Litochlebské náměstí) linka 165 vůbec nemá
Zřejmě tím byla myšlena zast. 165 Bachova, která je BTW od Litochlebského náměstí vzdálená asi 70m, stejně jako zastávka stejnojmenná:-)

Prox: Linka 293 je minibus, a proto by neměla jezdit přes zastávky Chodov a Volha Pokud by přes tyto zastávky jezdila, tak se nejpozději ihned stane obětí davů studentů směřující na VŠE a přilehlých kolejí ostatních univerzit.
Pokud by nestavěla přímo na Chodově, ale až ze zast. Petýrkova, tak to myslím nehrozí. A kdyby jela přes zast. Chodov a Na Jelenách, jak tu bylo navrhnováno, tak také ne, protože by z Chodova odjížděla z opačného nástupiště než 177+197.

Slyda: Obyvatelům Kunratic se zlepší spojení k poliklinice na Šustově No ale určitě není v této relaci potřeba 6 spojů za hodinu ve špičce a 4 v sedle, z toho 4 resp. 2 v kloubu!

Napadlo mně, jestli ta linka nebude jen po dobu výluky v Kunraticích? To jediné by tuto linku ospravedlňovalo. Jinak je to všude dublování se 165 nebo 197, jen s výjimkou Chodovské tvrze. Druhá možnost je, že je to politická linka, protože jsem ve zpravodaji MČ P11 četl, že se MČ nelíbí zkrácení 197 na Chodov a že prý 165 v úseku Opatov - Háje nepobírá (což ale není pravda, alespoň jsem si toho nikdy nevšimnul).
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 14:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

165 mi nepřijde že by nepobírala. Akorát bývá narvaná od Hrnčíř na Opatov ráno a opačně odpoledne kolem 17.hodiny ale zbytek trasy nebývá hodně vytížen.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 15:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: K 21: Pořád smysl má, menší už ale z Národní třídy, to máš pravdu (pro Modřaňáky na nic). Z Palačáku ale jezdí docela plná. Pro tu polovinu lidí, co jedou před Braník je použitelná. int 10-5-5 již máme v Modřanech večer několik měsíců Výsledkem je ujíždění kdysi navazujících busů, které nejdou posunout kvůli návazmosti na C na kopci.

K 16:Na Spojovací ještě pořád přímá 16 jezdí, ne? Ona se 16 ještě pořád nestala úplně desítkou. Už jsem zažil problémy za Motolem a to pak je 16 pořád k vykrytí díry po 10 dobrá (ale 4 nebo 7 to mohly zastat také).

K 11: Doufám, že to, že je při 2 linkách místo 1 větší náchylnost k nepravidelnostem (nehodám) nebereš jako argument proti posilování. Podle mne je Vinohradská větev dlouhodobě (letos to bude 30 let) s jednou linkou podceněná, prostě nevyužívá svůj plný potenciál, ale i tak je 11 občas obsazeností na hraně. Posílení int. na polovinu by mohlo přilákat do tram spoustu lidí, kteří radši dnes jezdí jako Klavírista metrem, či jdou na 10/16, 135. A je skutečně v zásadě jedno, zda to budou vložené 11 či 31(jako šotouš bych ale preferoval 29:-)).
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 15:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I kdyby to byla výluková linka, tak by mohla jet K Verneráku, tam to zavřené nebude, navíc platí až od 7.3. Spíš si myslim, že je to politická linka. V oblasti Mikulova si lidé hromadně stěžují na nedodržování JŘ na 165 (dokonce jsou na zastávkách vylepeny papíry od nějakého politického sdružení, kde nabádají lidí, aby veškeré nepravidelnosti psali na ROPID).
Při zkoumání JŘ jsem zjistil, že je linka proložena ze směru z Hájů se 165, ale s nevýlukovým stavem, takže po dobu výluky pojedou z Hájů některé spoje ve stejný čas.
Ale co mě překvapilo, je neproložení směrem na Háje (nevýlukový stav), tam jede 165 ve špičce vždy o minutu dříve než 293.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 15:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Vinohradskou jezdím téměř denně v různých obdobích. Pokud není problém v Nuslích a 11 jezdí na čas, nemá v žádném případě kapacitní problémy. Nopak třeba ráno po 8:30 jede dc k Muzeu už minimum lidí, výjimečně někdo stojí. 11 je obousměrný napaječ Vinohradské a pak pro vazbu IPP - Spořilov. Tam má nárazově daleko větší problémy než na Vinohradské. Jistě, s neomezeným pytlíkem peněz ti posílím cokoliv, taky je pravda, že Vinohradská s jednou linkou a blízko centra má poptávku 2x větší než větev od Zahradního Města do Hostivaře, kde jsou linky 3. Ale právě jako každodenní cestujícící zde stejně nepozoruji žádné přehnané potíže. A to tam jezdím od roku 1985 pořád... Spíš tam lidí ubylo.

Pokud z linky, co jezdí nepravidelně, udělám ve stejné trase dvě linky, asi si moc nepomůžu. To už jsme zase u toho posiování kvůli nepravidelnosti a u toho, že by 22 po 8 minutách (sice dosti přeplněná) odvezla totéž, co nepravidelná 22 po 4 minutách.

Vinohradská logicky bude posílena, až pojede na VN. Jinak když se tu řešila ta Flora, včera mě napadlo poslat 5 z Jičínské přes Vinohadskou na Zvonařku, kdyby se tam oblouk vešel. Právě pro zkrácení intervalu a pokrytí základních cílů z Vinohradské. Navíc ten kopec Seifertka - JzP nebo zpět je dost častý pěší cíl a místo protahování busem by tomu mohla tramvaj pomoct.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 17:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brajšín: jen jeden dotaz: podepíšete se mi pod větu "Při včerejším dispečerském (ne)řízení měli všichni řidiči zákonné přestávky přesně a včas zajištěny."
Vono aby se nakonec neukázalo, že taky neměli.
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 17:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: ano, já taky strategii přibližování se k cíli v pestrém linkovém vedení používám. Jenže to vyžaduje perfektní znalost LV, kterou po cestujících chtít nemůžete.
A i já jako šotouš se nepřestávám divit, co kde jezdí. Výluk neubývá a čím víc práce mám, tím míň času mám učit se zpaměti LV.
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 18:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1324: Aha, to mi uniklo, že 293 začíná jezdit až 3 týdny po zahájení výluky... Ty neproklady se 165 se mi nezdají tak tragický - z Hájů je to proloženo na trvalý stav asi proto, že 165 při výluce odjíždí v sedle jen o 3 min dříve než je trvalý stav, zatímco v opačném směru je rozdíl 5 min a proto je to proloženo na výlukový stav. A proklad ve špičce při výluce rozumně udělat nelze, protože 165 bude mít interval 12 min. Ad ulice K Veránku - nevím, jak je to se zimní údržbou - pochybuji, že by tam pravidelně jezdil sypač...
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 18:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako s nehodama LV nesouvisí, to si zapište pod uši vy. Nějaké troleje u Výstaviště-pokud je tram.síť tak strašně poruchová, tak vyměnit technologii, dopravní prostředek nebo nevím.

Ale vymlouvat se na nějaký podjezd u Výstaviště?? A v úseku Malostranská-Nádr.Hol.je potřeba posila!!!!! Proč asi? V čem se liší třeba od trasy Staroměstská-Malostranská-Hradčanská? Hm? :-)

No jo, pošleme 5 na Vinohradskou, prostě cokoli, aby náhodou nezačla jezdit M11. Btw.proč asi nemá problémy kapacitní ve své trase v době, kdy není ML? No protože na ni nikdo nečeká...
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 18:49:47    Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista 13. února 2010 - 12:42:27 - podle me argumentujete chybne, na coz u KMa nema smysl reagovat, u Vas to ale zkusim. Trat na Vinohradske je momentalne (vzhledem k nemoznosti pokracovat na Vaclavske namesti a odstraneni krizeni na Flore) doplnkova a castecne v soubehu s metrem A a s trati v Korunni, proto na ni jezdi jen jedna linka. Pokud dojde na trati teto jedne linky k mimoradnosti, logicky po Vinohradske nejede nic (a pokud ta mimoradnost bude na Flore nepojede nic ani v te Korunni). Jinak receno toto se muze stat a stava jak u 11 tak u 10/16 a vyvozovat z toho ze jsou metrolinky odolnejsi je nesmysl. A jestli k duslednemu zavedeni metrolinek dojde bude to jeste horsi - trat na Vinohradske kvuli setreni asi padne a pokud nepojede metrolinka v Korunni budou cele Vinohrady zhruba mezi Kubelikovou a Hradesinskou farat do Acka. A zadne dispecerske rizeni nepomuze, protoze treba pres Floru neni jak jet jinudy. Udesna predstava.

Pisete o svem osobnim izolovanem zazitku: tak ja pridam souhrn svych pozorovani za dobu od presunu sestnactky za reku (a vynecham 17ku protoze s ni temer nejezdim). Cca 3x tydne jezdim trasu Palacak-Mirak a zpatky a dokud jezdila puvodni 16ka, nepravidelnosti me netrapily, protoze vzdycky neco jelo od Andela nebo od Branika. Ted je ale bohuzel jinak: dost casto nejede nic a ja se bud vydam pesky nebo jedu trojkou na Karlak - jenze ouha, 22 stavi jinde a jezdi taky blbe takze kdyz pujdu na ni a pojede neco od Andela ujede mi to... takze radsi pesky az do Jecne. A uz se mi parkrat stalo, ze i v te Jecne jela jenom sestka a ja do ni vlezl ze to teda z IPP na Mirak dojdu pesky... Takze misto 4 stanic primou tramvaji jezdim treba 1 stanice tramvaji - 1 pesky - 1 tramvaji - 1 pesky. A za to bych mel misto 18 platit 26Kc... No neberte to. Zpatky to byva lepsi, uz necekam na 10/16/4, jedu cimkoliv na Karlak a dojdu zbytek v pripade 22 - aspon je to z kopce a vetsinou nespecham.
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 18:50:29    Odkaz na tento příspěvek  

(Pokracovani) Pro uplnost bych mel jeste dodat, ze vim o moznosti jet metrem; cestu na Palacaku sfarat - dve stanice - na Mustku prechod na druhou sachtu - opet dve stanice - na Miraku vyfarat ale nepovazuju za akceptovatelnou variantu vuci ctyrem stanicim tramvaji ani casove ani co se komfortu tyce. A poprve v zivote uvazuju o tom ze budu jezdit do prace autem - vzhledem k trase Karlak + Jecna/Zitna + krizovani magistraly mi to pripada uz jako opravdove zoufalstvi.

Ja bych vlastne proti tem metrolinkam ani nic nemel - pokud by byly trate oddelene od provozu hlavne v centru. Tedy podpovrchova tramvaj, ale na tu uz je asi pozde. A taky by musely vypadat jinak prestupy - pokud je vzdalenost Palacak-Palacak skoro stejne velka jako Moran-Palacak a jde o prestup na tyz dopravni prostredek, je neco spatne. V jinych mestech mi tento zpusob fungovani dopravy nevadi, tam jsou ale uplne jine podminky a lze v mezich normy udrzet pravidelnost tak, aby vyhody metrolinek prevazily. Toho ale v Praze s jejim reliefem, kolejovou siti a soubehem tramvajovych trati s IAD v uzkych ulicich dosahnout nelze a nechapu, proc musime hrat roli pokusnych kraliku, aby nejaky prukopnik slepych ulicek mohl po par letech soustavneho niceni systemu verejne dopravy slavnostne prohlasit: "Tudy ne, pratele".
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 20:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: LV s nehodama jsi propojil ty (asi jsme si už tykali), když jsi po nehodě na 11 odepsal její provoz během dne :-).

V úseku Malostranská - Nádr. Holešovice je 12 vytížena zcela srovnatelně jako 11 mezi IPP a Florou, a to ještě od Strossu po nádraží spíš o dost méně. Přetíženost 12 tvoří daleko víc nepravidelnost jejího provozu, než je tomu u 11. A druhým efektem je, že tam jezdí 14T, což působí při zpožděních také neúnosně a opět to vytváří umělé požadavky na posílení, které ale gererují jinak neřešené provozní problémy. Celkově je poptávka po lince 12 v úseku Malostranská - Nádr. Holešovice na 1/2 až skoro 1/3 poskytované nabídky a naprosto není důvod posilovat. Je ovšem důvod se zaměřit na zpravidelnění provozu, protože zátěž Malostranská - Újezd - Anděl je daleko vyšší a tam jejímu uspokojení pomáhá pravidelnější provoz linky 20. Pokud bychom DNES odstřelili 20, dostaneme v souhrnu provoz nepravidelnější a ten se nám víc promítne i na Malou Stranu. Ostatně ani Ropid s M12 nepočítal a nepočítá.

Vinohradská je právě specifická tím, že pro spoustu isí je tam 11 jako jediná doprava, tudíž zde je maximální prostor pro její vytížení, který je také využit.

A pro M11 prostě nejsou momentálně ani peníze ani důvod. Zvlášť, když v Nuselské, Chodovské a Bělehradské mám konflikty s auty. Skutečně bych problémy té linky posílil na dvojnásobek a nic nezískal. Jen opět plýtval. Spojení Spořilov - centrum můžu nabídnout variabilní druhou linkou přímo na Karlák/Václavák, což 11 významně uleví v tom kritičtějším úseku. Pak mám druhý úsek IPP - Flora a tam můžu až budu mít peníze uvažovat o vložení nějaké sólo linky. 5, či 15 z Palmovky, či nějaké kratší vložené. Ale tranzit Nám. Bří. Synků - Flora je prostě dostatečně pokryt dnešní standardní linkou a sám o sobě je minimální.

kastanek: Jenom doplním zajímavý postřeh. Linka 10 jezdí, když to jezdí, daleko prázdnější, než dřív. 4 převzala výraznou prázdnost 16, protože je položená mezi 10 a 16 náhodně. A protože je položená náhodně i mezi M22, je to aktuálně alespoň pojistka proti problémům těch dvou metrosvazků. Naštěstí. V pravidelném provozu (kdyby vše jelo na čas) na zrušení. Ale 16 sbírá lidi od Kotlářky (uznávám, že i víc lidí do Korunní, ale to měla 4 stejné lidi na Francouzskou) a také lidi z centra na Spojovací. Není tak dlouhá a někam jede, zatímco 10 se stala dovozem Řepy - Anděl. Ale tranzit IPP - Palmovka nemá, zatímco 16 jednoznačně lidi na Vápenku vozí. Takže 10 se ke konci špičky na Korunní vyprazdňuje, zatímco 16 zdaleka tolik ne. Připadlo mi to smutné, že brzy se to zase vyrovná, až se 16 pošle na Krejcárek :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 20:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výluka Kunratice by neměla být zahájena dokud bude sníh, protože bagr nepůjde na sněhu zajistit proti pohybu / převrácení.

Vedeni 293 ulicí K Verneráku není problém. Kvůli lince MHD se komunikace automaticky přesune do první kategorie a sypači tam budou muset pravidelně v rámci nějakého sypacího okruhu.
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 20:47:25    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: ja se nemuzu a nebudu poustet do probirani nuanci obsazenosti jednotlivych linek, moje znalosti jsou omezene a nemam k tomu co dodat (stacilo by mi kdyby to jelo), zustanu jen u svych pozorovani. Jeste tedy doplnim, ze na Palacaku dc je ta potiz, ze pres most je videt az k Andelu - a casto kde nic tu nic, ani ta ctyrka. A z nabrezi uz krome trojky nic neodboci... (V jinem oboru se tomu rika Single Point of Failure.) Tohle vede k tem mym rezignovanym pochodum do Jecne a u jinych k cekani nebo k sestupu do dolu, obecne pak k nas.anosti substratu. Metrolinka proste MUSI jezdit pravidelne, jinak je to vzdycky velka komplikace pro spoustu lidi (soucasne pusobici omezena smerova nabidka + nepravidelnosti = smrt dopravy). Pokud tedy v Praze metrolinky NEMOHOU jezdit pravidelne, nemaji tady co delat a sit se musi vytvaret jinymi metodami tak, aby selhavsi linku vykompenzovaly jine linky.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 21:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD MŠ
Co se týče operativnosti je nejlepší přestávky nestřídat ani neoddělovat řidiče od vozu a tím mít řidiče spojeného s tramvají. Dám příklad linka 17 totální bordel.
a) Díky nestřídání můžu řidiče požadujícího pauzu odstavit i s tramvají třeba na Špejchar a potom napojit do JŘ. Díky tomu mám řidiče i tramvaj připravenou na jednom místě a nemusím se o nic moc starat. V tomto modelu si jednotlivá pořadí můžu prohazovat a otáčet v půlce trasy a nic se nestane. Tady mi stačí 1 dispečer..
b) Díky střídání pauzy si relativně ještě můžu dovolit tramvaj někam poslat i s řidičem na pauzu a jen ten svačinář bude mít volno. Ovšem musím to nějak sdělit tomu svačináři aby s tím počítal a nezazmatkoval a třeba ve víře že svoji tramvaj propás neodjel ji hledat. Zde už nemůžu otáčet v půlce trasy jelikož „svačináři“ mají daná svá pořadí a nemůžu dopustit aby jednomu svačináři přijela dvě pořadí najednou, i když v nejhorším ještě můžu toho nevystřídaného odstavit i s tramvají kdekoli. Tady tak 3 dispečeři.
c) Díky oddělení řidiče od vozu musím za všech okolností všechny vlaky dostat do střídacího bodu (v tomto případě Braník) jelikož zde mám vždy asi 10 řidičů kteří střídají různé vlaky, musím striktně dodržovat sled pořadí a nemůžu moc vlaky provizorně otáčet. (17 je jednoduchá jelikož má jenom jedno střídací místo, ale třeba 9 má dvě, tudíž ty vlaky musí pendlovat mezi nimi aby mi na jednom konci nezůstali odřízlí řidiči a na druhé straně měl najednou dvojnásobek nevystřídaných řidičů). Za všech okolností musím dodržet kontinuitu přijíždění vlaků abych ty už odpřestávkované měl do čeho posadit, proto nemůžu vlaky z centra třeba otočit přes Výtoň. Taky nemůžu nárokujícího řidiče odstavit někde, jelikož ho musím dostat na střídací bod aby potom mohl vystřídat něco jiného a taky aby se dostal ten již odpřestávkovaný řidič na svůj vlak. No a ten telefóní maraton …. . No a tady tak 5 dispečerů a 5 výpravčích a 20 záloh.

Samozřejmě že je nejjednodušší hlídat kratší linky, jelikož přes střídací bod jezděj častěji a nestane se že jsi v Motole dopřestávkoval a tvůj vlak je na Palmovce směrem do Ďáblic (tudíž příjezd nejdřív za 1 a 3/4 hodiny). Co se týče té samoregulace krátkých linek, to taky není moc pravda jelikož zase se musí přihlédnout k tomu střídání řidičů a většinou mají minimální obratové časy. Co se týká počtu linek a jejich intervalu tak to nemá vliv, jelikož když se něco někde vykydne tak buď to odskáče jedna častá či několik méně častých, ale počet potíží se zajištěním střídání či otáčením vlaků do času se nemění.

Toť můj názor.
Asi jsem z jiného světa.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 22:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ : K čemu pojistky v linkovém vedení? To jsme tak bohatí?
Ad 12 - není pravda - 12 jezdím pravidelně z nádraží na Malostr.nám. a zvlášť o víkendu při 15 min.intervalu je to masakr.
Že s M12 ROPID nepočítá je blbost ROPIDu. Radši pojede ta dnešní neproložená hrůza, holt jsme bohatí. Lidi na Malé Straně kolem 20.h.docela žasnou.
Na M11 jsou peníze, samozřejmě s CT pásmem Olš.hřbitovy a po 20 h důsledně sóla nebo klidně i celý den. Vedení 5 je totální kravina-lenoši si přestoupí, včetně mě, nebo si vystoupí dříve a dojdou to. Prostě za každou cenu se bráníte zavedení M11, i když na Spořilově máte 2 linky... (takže večer vlastně víc spojů na Spořilov-3 za 20 min.).
Oč je trasa 20 pravidelnější než 12? Na kulaťáku se srazej tramvaje a 20ečka nám nepojede. Ne, tohle jsou výmluvy.
Metrolinka proste MUSI jezdit pravidelne, jinak je to vzdycky velka komplikace pro spoustu lidi Naprostý souhlas. Nicméně totéž platí u všech linek.
Pokud tedy v Praze metrolinky NEMOHOU jezdit pravidelne, nemaji tady co delat a sit se musi vytvaret jinymi metodami tak, aby selhavsi linku vykompenzovaly jine linky.
Naprostý nesouhlas. Město s jedním z nejvyšších podílů přepravených cestujících MHD (možná dokonce nejvyšší) má pro absolutní preferenci MHD a kór kolejové dopravy dělat vše a za každé zpoždění se omlouvat. To, že to nefunguje, je vina Bémokracie, ne vina páteřních linek.
Jinak samozřejmě trasa Palačák- Mírák je ideální na kolo (kór zpět), ale opět - jsme ve mestě, kde cyklodoprava nikoho nezajímá a staví se stezky na okrajích měst, kde ani moc nehrozí kolize s auty.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 22:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím,že linka 11 není třeba předělávat na metrolinku. Došlo by k tomu,že by se vozil vzduch a to přece nechceme,když už tu máme M22 a nárazovou M17.Já se divím že linky 20 a 12 nejsou proložené,nezmiňoval se ROPID koncem listopadu o tom,že tyto linky se proloží a že např.o víkendu budou vytvářet interval 7-8 minut mezi Barrandovem a Malou Stranou ? Pokud tomu tak není,tak je to velká chyba a rozhodně bych takovou chybu neřešil zavedením M12. Je dobře,že z okolí Anděla jezdí tramvaj do Dejvic,vždy slušně obsazená.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 22:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"A v úseku Malostranská-Nádr.Hol.je potřeba posila!!!!!"

To jako kdy? Občas se tam objeví spoj kde se nedá sednout, ovšem jen zcela vyjímečně si nejde sednout při výměně na Štrossu. To jako tam má jet územím nikoho druhej vzduchovozič po té 17? Jestli je 12 někde plná tak od SN/Andělu po Malostranskou. A tam je zcela správně posílena tou 20.

A 100% spolehlivost metra? Hopsinek nějak přibývá, takže zdaleka to už neplatí. Tuhle třeba vynikající na Budějárně v odpolední špičce - jediná použitelná možnost se napěchovat do 118/124 (ty ovšem jezděj narvaný v tu dobu i tak tedy nepobíraj) a jet přes Dvorce. Z Pankráce jedině pěšky dolů na 18, jinak ani prd. Takže co? Zrušit metro?

Co by paradoxně pomohlo tomu paskvilu "sólo 17 do Juldy Fuldy" - protáhnout ji po 5 dál. Tím by nekončilo v prdeli a jelo aspoň k nádraží v Houmlesovicích. Jenže by z toho nebyla metroblinka ale proklad 5/17. Bylo by to aspoň k něčemu, jenže by to nebyla vymodlená koza....
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 23:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Hezký rozbor budoucí M10. Můžu se jenom zeptat pokud tedy 10 vozí v určitém období vzduch a 16 vozá slušné počty lidí v relaci Anděl - Vápenka co na tom změní 16 na Krejcárek? Kam ty lidé půjdou? Nasednou do aut a nebo pochopí, že musí M10 na Biskupcovu a pak pěší přesun nebo 9. Tady bych viděl spíše vyrovnání obsazenosti.

Břejšín: Musím s tebou naprosto souhlasit. Bohužel tu máme legislativní problém a stále stěžující si odbory.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 23:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě se frekvence v 10 a 16 krásně vyrovnala a jako důvod alibisticky uvedeme to, že ještě není M10. Až bude M10, tak rázem bude docházet k přeplňování a ke sjíždění :-) Já už to tu můžu předpovídat :D
Petr Vlček : To, že někdo ukončí linku před Nádražím Holešovice, je pitomost. Žádné krátké spoje nikdy neměly existovat. To je jako MŠova linka 8 v jeho návrhu. Řešení je prosté - zrušit 14. Na Barrandově dělá bordel v podobě neprokladu 12, 20, na Václaváku bude stejně M3 a na Troji M17. Jen KM nebude mít tramku na Václavák, on to snad nějak přežije :-D
Jinak jezdím metrem denně 4 měsíce a za celou dobu se mi JEDNOU stal problém - že jelo o 20 vteřin dřív :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 23:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Když si LV den ode dne víc koníme, začíná být třeba pojistek. Dosud toho třeba nebylo. Právě, že nejsme tak bohatí, tak je smutné, že právě v tomto období uměle tuto potřebu vytváříme. Ale nebojím se, že 4 dlouho vydrží. Když se šikovně průzkumově sečte, bude to mít brzo za sebou :-).

Ano, já pochopil, že tudy jezdíš :-). Ale vzhledem k tomu, že vždy čekáš maximálně 7,5 minuty, tak bych očekával cestu Nádr. Holešovice - Muzeum - Malostranská :-).

Ropid 12 a 20 proložit chtěl, ale pak se tam plantala ta 14 a to se tuším nelíbilo Praze 5. Ropid tak upřednostnil víkendové pravidelné odjezdy směr Barrandov. Při M12 by se zase rozpadly tyto odjezdy a 14 by mohla končit klidně na Smíchově...

20 prostě veze nahoru do Dejvic stejně lidí jako 12 do Holešovic a je užitečná. Bohužel má tu smůlu, že s ní ty nejezdíš. Pravidelněji prostě jezdí...tedy jezdila v bezvýlukovém stavu. Lidi fakt jezdí i jinudy než ty.

Mohu ujistit, že M systém nefunguje ani v modelu, kde je proměnlivá jen délky stanicování souprav a absolutní preference na SSZ. Což nemění nic na tom, že se pro preferenci dělá málo. Z Palačáku na Mírák rozhodně budou masově lidé používat kolo...to je geniální volební heslo :-). Dolů je to něco jiného, ale nejdřív je potřeba vyjet nahoru :-).

Jinak jsem zvědavej na číslo pravidelnosti provozu tramvají za loňský rok. Tipl bych si, že půjdeme o pár procent dolů. Tedy pokud to číslo stejně jako modal split neurčuje Šteiner :-).

Brejšín: Samoregulace kratší linky je v tom, že dřív zalepí díru. I s tím výběrem pauz. Alespoň o kousek. A pokud je dispečersky nejvhodnější řidič na voze, znamená to, že to vzhledem ke kapacitě smyček problematizuje linky s krátkým intervalem (popojíždění, moc vlaků). Myslím, že cílem by měly být zřízené střídací místnosti na konečných, kde prostě přivezu vůz v nějakém čase, vylezu z něj a pak prostě vlezu do prvního, kterej je po mé pauze na řadě. Když mě obrátí po cestě, vezmu svou pauzu na druhé smyčce. A občas se na své smyčce stanu na kolečko popojížděčem.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 23:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Právě, že se frekvence 10, 16 nevyrovnala (zatím). 16 od Kotlářky po Pavlák převzala vše ze 4 a vyměnila to ze 4 na Francouzskou za to na Korunní. Zároveň 4 vyprázdila do podoby 16. Naopak napojení 16 na Kotlářku logicky v delším vztahu za Mírák vyprázdnilo 10, protože na téhle vazbě poptávka prostě pro dvojlinku už není. A protože 16 jede za Mírákem ještě někam, 10 se vyprazdňuje kupodivu dřív než předtím. Ale to se zas vyrovná, až pojede 16 na Palmovku. Rovnoměrně prázdné budou obě :-).

9001: Nebyl to rozbor, teď jsem s nimi odpoledne a večer třikrát jel a chvíli stál na Míráku. Takže takový dojem, možná špatný z cca 10 - 15 spojů směr Flora za tři dny. Právě, myslím, že se obsazenost vyrovná, ale ne na vysokých číslech, protože prostě na téhle štrece není kde ty lidi vzít. Dneska je 16 plnější, protože má na Pavláku a Míráku cílové cesty Jarov, naopak 10 se proto vyprazdňuje dřív. Pochopitelně, že to M10 logicky pak vyrovná, ale nebude to v součtu pěkný pohled. Pořád si vybavuji, jak jsem z gymplu na Vápence jezdil ve 14:00 na Pavlák domů a v 16 jsem na Korunní vždy seděl. 10 přitáhla dost lidí, ale pro účel svých spojení zcela optimálně postačuje.

Klavírista: Však říkám, jezdi z Holešovic na Malostranskou metrem :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 23:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Případné sjíždění na M10 odnese úsek IPP - Kotlářka přeplňováním a nepravidelností, které zde bude možná (snad) sanovat alespoň 4. V úseku Mírák - Biskupcova nebude ani po 20 minutové díře k přeplňování docházet, není z čeho. Naopak Biskupcova - Palmovka to odnese v růstu nepravidelnosti a nutnosti využívat 1 + přeběh... To bude spolehlivější 11 + 136 :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 00:43:34    Odkaz na tento příspěvek  

Metrolinka proste MUSI jezdit pravidelne, jinak je to vzdycky velka komplikace pro spoustu lidi.
Naprostý souhlas. Nicméně totéž platí u všech linek.
Pokud tedy v Praze metrolinky NEMOHOU jezdit pravidelne, nemaji tady co delat a sit se musi vytvaret jinymi metodami tak, aby selhavsi linku vykompenzovaly jine linky.
Naprostý nesouhlas. Město s jedním z nejvyšších podílů přepravených cestujících MHD (možná dokonce nejvyšší) má pro absolutní preferenci MHD a kór kolejové dopravy dělat vše a za každé zpoždění se omlouvat. To, že to nefunguje, je vina Bémokracie, ne vina páteřních linek.

Tohle stoji za maly rozbor.

Vasi 1. reakci nelze zdanlive nic vytknout - do te doby, nez si vsimneme dovetku. Ono totiz princip metrolinek s sebou nese omezeni smerove nabidky a v pripade vypadku (ktere na prazske siti tezko eliminujete) jsou dusledky radove horsi nez u navzajem se vykryvajiciho vetsiho poctu linek. Stejny podnet za ruznych podminek vyvolava ruzne odezvy, tedy u metrolinky je vypadek mnohem citelnejsi komplikaci nez u svazku linek z jinych vychozich smeru.

Ke druhe reakci: me az tak netrapi a ted nebudu zkoumat z jakeho duvodu v Praze metrolinky (ani zadne jine linky) objektivne NEJEZDI PRAVIDELNE. Ja nerikam ze je to vina konceptu metrolinek - vim ze jinde to funguje. Tady ne, a z toho vyvozuju dusledky. Reagujete tedy na neco, co jsem nerekl (za zpozdeni mohou metrolinky) a pro svou predstavu "jak by to melo byt" pomijite skutecnost, ze se zavedenim par metrolinek doprava v Praze objektivne zhorsila. Az se odstrani priciny nepravidelnosti OBYCEJNYCH linek - prosim, proc nezkusit metrolinky. Ja si ale myslim, ze za soucasnych podminek by se takovehle socialni experimenty (navic bez zodpovednosti za jejich dusledky) provadet nemely.

K cyklodoprave jen poznamka - uz se vidim jak s notasem na zadech a v prezentacnim obleceni slapu Jecnou nahoru, a to nemusi byt ani ledovka nebo zaveje... Tudy taky cesta nevede, rozhodne ne pro vsechny.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 00:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak zrušení 14 by asi byla taky kravina. Ona totiž z Vaklaváku jezdí z těch tří "Karlákovejch" linek možná nejplnější a to až po Anděl. Od Karláku dál je daleko plnější než paskvilní 4. Proklady na Barrand by šly udělat na konto ukončení 3. linky mimo špičky a o víkendech na SN. Nejspíš že ty 20.

A 16 je celkově míň obsazená než 10 pořád. Skoro si říkám že by klidně ta 16 mohla jezdit do Dřep furt zatímco půlka 9 by mimo špičky kotlařila. 10 totiž jezděj lidi dost dál než na Andělskou - zejména na C ale i na Palačák (po zrušení 7 tamo...). V 9 bývá daleko větší výměna na Andělu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7305
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 08:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele blbečkové , nepletete si mě s někym?
Klavírista: kdy jsem požadoval nějakou tramku odkudkoliv na VN? V mé koncepci tam zbudou ML3 (vedená přes Nám. rep - to je i odpověď pro PV ke zrušení 14) a ML9.
Kaštánek: Hochu zlatej, mě nemá cenu cokoliv vysvětlovat, protože já totiž vím jak to je. Já těma tramvajema totiž jezdim. Chybné závěry máš ty: právě metrolinky vytvářejí tlak na opatření ke zpřesnění dopravy a preferenci tramvají. On si totiž každej lempl řekne - je tu 5 linek po 20, tak ono dycky něco přijede a můžeme se na jakoukoliv péči vys*at. Pokud bys něco věděl, tak by to třeba bylo to o rapidním zlepšení dopravy v brně, když z 22 linek udělali 13. A přesně to potřebuje Praha.
MŠ: NIKDO NIKDY si nemyslel, že by 10 vozila frekvenci Anděl-IPP-Palma. Žádnej NORMÁLNÍ cestující by tak nejel. Přesto, resp. právě proto má ML10 význam. Jinak s ML12 se SAMOZŘEJMĚ počítá, jen to tobě a Jonášovi ještě neřekli.
Různí: Bém trhal změny na metru. O změnách na povrchu nebylo ani řeči. ty budou jak plánováno.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 08:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče 9 / 10+16 je úplně jedno kterou ukončím dřív, jelikož na Andělu zůstává +- stejně průjezdných cestujících v obou dvou. Už jsem to tu psal, asi by se vůbec nic nestalo i 10 v době PD 10-14, CT 21-0 ukončit na Kotlářce. Fčera jsem fíroval 16 a musím říct že 14:00-19:00 v úseku Anděl - Vinohrady na stupni 4. Nechápu jak se to předtím do těch sól vešlo. Co se týče úseku od Spojovací tak obsazenost byla tak na sólo.
Jinak samozřejmě že už dávno měl být zaveden opět systém operativních záloh aby kompenzovaly výpadky právě M linek kde jsou samy a DP měl dostat nové kritérium postihů – „TT bez obsluhy“ jelikož „X“ se zrušila právě s tím, že tam většinou jede něco dalšího co to v případě nouze vykryje.
No i nadále zůstávám přesvědčen že systém „M“ po 20 h a o víkendu je nejlepší co může být. V PD 4:30-20:00 je asi opravdu nejlepší mít překryvné linky aby všude alespoň něco jelo (ovšem to už tu hlásám od začátku).
Asi jsem z jiného světa.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 08:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M3 by bylo hodně plýtvání. Co jezdím ráno tak trojka je narvaná na Karlovo náměstí,dál jezdí tak že pár lidí sedí a tím to končí. A že by M3 vedla přes Myslíkovu,tak by si ROPID pod sebou podřezal pěkně větev. V Podolí už beztak jsou dost naštváni. A sebrat jim poslední přímou linku na Karlovo náměstí by nedopadlo dobře.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 08:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc opačně by to znamenalo v Nesmyslíkově udělat radikální zásah v podobě oddělení tt od IAD + jen jeden pruh pro IAD, jinak by M3 byla v troubě.

Já pořád nechápu tu ideu že když se dnes někde zjevně dělí proudy cestujících (třeba 3+14 od Masny, 12+20 z Malosranské) tak se najednou přestanou dělit a substrát začne jezdit tam kam jede skvělá metrolinka. Od těch bodů prostě bude ta M poloprázdná a přestupovat bude půlka jako dnes. Jenže ta půlka bude nasraná, zejména pokud se jí vnutí tak blbej přestupní bod jako je Palačák. Jsem zvědavej kolik tam přibude smrťáků při probíhání aut když z M17 uviděj že něco jede z mostu a netušej kdy přijede něco dalšího.