K-report
 

Archiv do 18. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 18. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 08:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Já bych taky nějakou formu nočního provozu metra u pátku na sobotu a ze soboty na neděli podpořil (alespoň zkušebně), ale u toho vídeňského referenda je třeba si všimnout dvou věcí: a) 53% je teda dost nevalný výsledek, kór při mizivé účasti, b) opravdu by mě zajímalo, jak zněla celá otázka. Ty otázky byly totiž formulovány tak návodně, až se člověk baví. Například ta otázka ohledně školství zněla nějak takhle: Je prokázáno, že celodenní otevření škol výrazně přispívá ke vzdělanosti a rozvíjení osobnosti vašich dětí a moc to nestojí. Jste pro celodenní otevření škol? (není to přesná citace) Takže by mě fakt zajímalo jak bylo formulováno metro: "Otřesné podmínky v noční městské dopravě jsou prakticky neudržitelné, problém by efektivně a vcelku levně vyřešil noční provoz metra. Jste pro?" / "Noční provoz metra by neúnosným způsobem zatížil rozpočet města, daleko levnější by ovšem bylo posílení povrchové noční dopravy. Jste pro?" Ať to bylo jakkoli, 53% teda nic moc...

A když tu byla nedávno řeč o politických tlacích na veřejnou dopravu - typickým příkladem byla právě Vídeň a Franz Joseph der Erste, který odmítl výstavbu metra s tím, že podzemí patří mrtvým. S důsledky tohoto rozhodnutí se Vídeň vyrovnávala desítky let.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 08:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: vše špatně, protože to jsou prostě páteřní linky. Buď se zruší někam spojení, nebo nepoužiju nějakou trať a hned jsou skandály. Přesně tak. On totiž 15linkový systém, tak aby byl efektivní a nepřinášel problémy, se na současnou pražskou tramvajovou síť naroubovat nedá. A nejméně dvacet let to ještě nepůjde. (Za předpokladu, že se změní politika radnice a začnou se stavět zásadní tramvajové tratě typu Václavák, Jeremenkova, Suchdol, Želivského - Spořilov. Pokud se nezmění, za dvacet let se postaví maximálně Podbaba a Slivenec).

Slyda: Raději bych viděl prodloužení než zrušení. Problémový cancour aspoň vyvíjí jakýs takýs tlak (byť minimální) na prodloužení, jakmile by se ale vybudovala smyčka na Zahradním Městě a zbytek usekl, je to zakonzervováno na desítky let. Nicméně souhlas v tom, že na zastávkách Sídliště Zahradní Město, Na Groši, Hostivařská a Nádraží Hostivař je tramvaj postradatelná. Betonová džungle hostivařské smyčky by mohla být využita účelněji.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 09:31:45    Odkaz na tento příspěvek  

Na Vinohrady z podolí M17 + MA je zhruba stejný jak z Pankráce na Smíchov MC + MB přes Florenc. Spolehlivý, relativně rychlý, ale dopravně suboptimální a neefektivní, protože zbytečně přetěžuje 2x pojížděné úseky v centru. Typická znouzectnost, ale dokud se nepostaví tangenciální linky, asi to líp fungovat nebude. Problém je, že M linky tu znouzectnost akorát rozšířej a petrifikujou. Jakmile bude Jeremenkova-Zlíchov, odlehčí se jak Céčku tak Ječný, dal bych tomu rozhodně vyšší prioritu než prodlužování krtka nesmyslnym směrem (což je i D na Republiku).
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 10:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš : Otázka byla položena takto : Frage 4: Sind Sie dafür, dass die U-Bahn am Wochenende auch in der Nacht fährt? - tedy Jste pro to, aby podzemní dráha o víkendu jezdila také v noci?
Uznávám, že 53 a něco % není nic extra, ale Klaus byl taky zvolen 141 zákonodarci z 281 a má bohužel právo tam strašit ještě 3 roky.

protože zbytečně přetěžuje 2x pojížděné úseky v centru. To asi ano, ale zase tahle cesta odlehčí přetížené Ječné. Takže nula od nuly. A krom toho-cestujícího nezajímá, kudy jede, ale za jak dlouho se dostane z bodu do bodu B. Zatímco dřív jsem měl tram.každých 15 minut s pěší docházkou, nyní mám tram.i metro každé 7,5 min.bez docházky, takže ač mi byla zrušena směrová nabídka, tak jsem si vlastně polepšil.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 11:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:Asi špatně vidim, ale jak se zhoršila Plzenská? Úsek Řepy-Anděl zůstal na svém. Jestli bereš ubrání jednoho vozu z osmi, tak v tom bych viděl efektivnost.

Branik je právě kvůli JŘ. Kdyby solo 17 poslalo v jiném pořadí tak problém nevznikne.
To solo 17 přijede jako první zc na Palackého náměstí akorát žádá prohození konečných souprav a sol.
Jestli mi dokážete vysvětlit rozdíl mezi solo 21(když jezdila až do Modřan) a solo 17,které přijedou večer zc na Palackého náměstí po metru jako první.

Idos i vyhledává spojení z metra na SOLO 17 !!
Tady je důkaz, že M17 je opravdu hodně špatně udělaná, ale pouze díky JŘ.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7324
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 11:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Ta M8 a to co z ní plyne se mi moc nelíbí. Spojení letná - tržnice musí být, to má MŠ pravdu. já bych to viděl jednodušejc, zase to připomenu (v leckerym vedení se ale shodneme):
ML1,3,7,8,9,10,11,12,17,18,22,26. Připrcávka 2 a možná 4 přes otakarovu. ML 7,8,11 by mohly zůstat v nynějších parametrech (a ostatně 22,17 a 9 taky, posílení 3 je ze 14, 1 z 25,10 z 16, 12z 20, 26 z 5, takže posiluju 8 a 18 vozama z 24), ML 8 by mohla být v sólech a pár drobných úprav na koncích (např 18 na malovanku, 26 přes floru, 8 přes kolbenovu a podobně).
Filipii: Bohužel,musím zopakovat: vláčky vidím na linkách 14+26 a 1+25, nikoliv na 17. Jsem si jist, že obecně cestující ocení 1 vůz po 4 minutách než 4 vozy po 8. Prostě proto, že využije vždy stejně jen ten jeden vůz (leda že by se rozkrájel)
mašotouš: Sorry, ale že něco nejde je prostě výmluva. ML se plánujou tady a teď a ne s nějakými sny o jeremenkový. Kdybysme nehýbali s LV a čekali na jeremenkovou, tramvaje umřou. Děláš čest svému nicku - opravdu šotouši škoděj VHD.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 11:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: To sólo na 17 je tam schválně takto vyprojektované. Ptal jsem se na to. Je totiž třeba dostat 17 do dvojic na všech pořadí. To se udělá tak, že se sólo bude vykazovat tak, že nepobírá. Zajímavé je, že se na to nevezmou sóla z 21 a ani ze 6. Tramvajová linka, která má tomuto dodat vozy je linka č. 4. Ze SN nic nevozí, z Anděla je na NM M10/16 a pak už M22. Zajímavé, že? Nepřekvapující, že?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 11:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš: Na tobě ocenuji to, že asi jako jediný si tu schopný napsat realitu jak to bude a ne i když se někdy plnící vize KM a nebo sny a plány MŠ.

Ted už ten systém chápu. Faktem je, že 4 je k ničemu už ted a měla se zrušit hned a ne ji přesouvat na Barrandov/SN.

Ale díky volbám, se toho asi jen tak nedočkáme.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 11:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Pozor, já se občas dokážu dostat k nějakým plánům či vizím, ale rozhodně to neznamená, že to tak bude. Opravdu se teď linkové vedení překotně mění.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 11:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš: Jenže je něco jiného brát vize přímo z kuchyně, než z kuchařky a nebo ještě lépe sám vařit vize.
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 12:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Já si ale odtud nedokážu představit smyslupnou cestu tramvají
vlastně ano - ale to by se muselo mezi Hostivaří a Průběžnou jezdit na otevřeném svršku a zastávky Na Groši, Na padesátém a Nádraží Strašnice by byly šikovně přeorganizovány.

V současné době, kdy na nejbližší metro trvá cesta ze smyčky čtvrt hodiny a do Vršovic přes 20 minut (pro většinu Měcholup a celé Petrovice je jednoznačně výhodnější 213/135 via Háje,)
nevidím v prodloužení trati velký potenciál, nemluvě o tom, že nyní již není koleje přes Měcholupy kudy vést.
tlama!
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 12:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvajová linka, která má tomuto dodat vozy je linka č. 4.
Proč má ROPID zájem na systematickém omezování Ječné? Tohle mi velmi vadí :-( Dobytčák 16 o 1 voze nově již od 20 hod. 4 zrušena, 6 jen v PD.
Jestli má být 17 komplet v soupravách, proč radši nezruší 21?? Vzhledem k nedotknutelnosti 22 nezkrátí 26 v Hostivaři? Atd.atd.? Proč se zase musí omezit linka Ječnou?
Proč se omezuje nejvytíženější tramvajová trať v Praze??? Zvlášť po té 20.hod.se tam cestuje jak dobytek na porážku. Ještě že už tam nebydlím.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 12:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Das ist ein Missverständnis. Na hlasovacích lístcích prý (podle ČT) nebyly jen ty prosté otázky, které jsou v tom odkazu, ale i silně zaujatý úvod, něco jako jsem psal výše. Alespoň u toho vzdělávání to prý tak bylo, tak by mě jen zajímalo, jestli a jak to bylo u metra.
A ještě stojí za povšimnutí, že ve Vnitřním Městě byla podpora zavedení mýtného vyšší (téměř 40%) než v okrajových částech (většinou kolem 25%). Keine Überraschung, nicht wahr?

KM: Máme velmi rozdílnou představu o tom, co škodí VHD. Opakuji potisící - ML koncept je koncept dobrý, ale pro pražskou tramvajovou síť v tuto chvíli nepoužitelný. Respektive lidé jako Vy se ho mohou na pražskou síť pokusit násilím naroubovat a vytvořit tak výsledný paskvil - ano, to by šlo. Stávající stav, i se všemi chybami a nedostatky, je ovšem nepoměřitelně lepší.

Připomínáte mi císaře Ferdinanda, který podle známé (byť nepravdivé) legendy trval na tom, že po něm pojmenovaná dráha musí mít alespoň jeden tunel. Co na tom, že nikde nebyl potřeba? Tak mu jeden u Slavíče udělali, aby měl "Trottel Nandel" radost. (Samozřejmě je to jen legenda, důvody byly technické).
Tak i Vy jste okouzlen metrolinkovým modelem a chcete ho za každou cenu vměstnat do Prahy. Co na tom, že mu stavba pražské sítě vůbec neodpovídá a že má pražská tramvajová síť jinou funkci než v Mnichově, Vídni, Berlíně či Brně? Ale naštěstí nejste původem z rodu habsbursko-lotrinského (aspoň předpokládám ), takže nemusíme znásilňovat pražské tramvaje jen proto, abyste měl Vy a několik dalších radost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 12:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Jenže zrušení 4 bude mít za následek M10 a nevím jestli se smí posílat na metrolinku přejezdy na noční? ale dost o tom pochybuji.+ jak všichni uznávají pravidelnost metrolinek večer je na hodně vysoké úrovni.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 12:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Já si ale odtud nedokážu představit smyslupnou cestu tramvají Jako teď, nebo až po tom prodloužení? Pokud teď, tak já taky moc ne, snad jen pár lidem může vyhovovat 22. Do budoucna je tu ovšem zářná vize terminálu Zahradní Město s přestupem na S a možná i na metro. Relaci Měcholupy/Petrovice - A by cele převzala tramvaj.

Pokud jde o vedení TT v Měcholupech - ale šlo by to. Na Barrandově si taky poradili.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 12:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://oh.idnes.cz/video-metrem-bez-strojvedouciho-i-tak-se-jezdi -po-vancouveru-p5j-/zoh-dalsi-zpravy.asp?c=A100216_015209_zoh-dal si-zpravy_bur

Jen něco pro zajímavost. Vancouverská MHD.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 12:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže zrušení 4 bude mít za následek M10 Asi neumím počítat, ale nějak mi připadá, že M10 bude následkem zrušení 16. Se čtyřkou to nemá co dělat. Jestli M linky mají znamenat úsporu v přetížených tramvajových úsecích, tak jsem proti M linkám.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 13:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: A kolik lidi ted vozí 4? Ve většině by to snad odvezl i E91.
M10 nebudou na ní přejezdy na noční, tedy žádná večerní sola a i po 22hod tratový interval na Ječné 5 minut.
Ječná je taky tak trochu nafouknutá bublina, protože stejně co na IPP přijede jako první do toho se lidi nasoukají a jede se a souprava jako druhá už není tak natřískaná.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 14:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: "...o budoucna je tu ovšem zářná vize terminálu Zahradní Město s přestupem na S a možná i na metro."

v rámci té vize bude zbořeno NHostivař, že Měcholupy a Petrovice pojedou tramvají až na ZMěsto? troufám si tvrdit že bude NHostivař dřív než ZMěsto a případná TT Měcholupama, takže ten, komu je k něčemu vlak, si velmi rychle zvykne na přestup v Hostivaři..

Metro bylo vypuštěno z konceptu ÚP, což je vypovídající o tom jaké naděje úsek ZM - Strašnická má.. Košík a spol bude stále svážen kapacitně busy, takže ta tram je tam pouze jako doplněk, rozšíření směrové nabídky..
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7328
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: jenže Jonáš má přístup k insajderskejm materiálum, já musim usuzovat na základě všeobecnejch zákonitostí a znalostí (a někdy i křišťálové koule). Spíš než 4 je k tomu určená 21, právě tak jako 16 je určená pro ML10. Nicméně i přesto že Jonáš jen papouškuje svoje kámoše insajdry si myslim, že opak bude pravdou: krátký 17 pojedou do Ďáblic a systém krátká/dlouhá se rozšíří při snížení intervalu i na další linky přinejmenším o víkendech a večer.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 16:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Problém je, že já mám o dost víc zpráv, než tu můžu napsat. Tak to musím kamuflovat svými vizemi :-). Taky proto, že ty zprávy nejsou většinou dobré. Šak jsem tu snad předevčírem v jednom příspěvku nenápadně napsal, že 4 je na zrušení :-). Salámovka jede a jede a jede dál :-).

KM: Vozy z 21 půjdou na M3 :-). kromě toho je jasný, že jak to bude, neví pochopitelně nikdo, protože to je vždy věcí až jednání...takže napsat by to tu nemohl ani Procházka.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 17:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem : nemáte pravdu. Běžte to říct lidem z Modřan a z Podolí a budete rád,že vám za to něco neudělaj. K čemu linka s intervalem 4 minuty,když v současném provozu to není reálné ?? Linka 17 v současném stavu je linka k ničemu,jezdí minimálně obsazená,interval je nepravidelný,jízdní řád na dvou listech..směrová nabídka žádná Připomínáte a nejen vy,ale i pánové z ROPIDu chování soudruhů před rokem 1989, ti také věděli,co je pro lidi nejlepší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 17:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdo jste byl demonstrovat?

Ječná není žádná nafouknutá bublina. Ječná je zralá na metro.
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 18:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Ječná není žádná nafouknutá bublina. Ječná je zralá na metro.
Ano, a proto metro D Praha plánuje z Náměstí Míru na Žižkov
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 18:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem byl defenestrovat pány radní. Nějak se jim mezi nás nechtělo, což je škoda. Garantuju, že by to dopadlo jako při první a druhé defenstraci, tj. krvavě.

Vhd sl: Až bude terminál Zahradní Město, vznikne celkem zásadní tlak na napojení na metro. Jednou tam dorazí, tomu bych věřil. A pokud jde o Hostivař - nevím, kudy případná TT do Měcholup pojede. Možná se bude držet Hornoměcholupské, takže Hostivař mine. Ostatně, část obyvatel Horních Měcholup si může na vlak dojít rovnou a nemusí nikam popojíždět.
Vývoj se v této oblasti může obírat různými směry - tak já kalkuluji s tím vcelku optimistickým.
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nějaké další podrobnosti z akce? Tady je link na IDNES: http://zpravy.idnes.cz/stovky-demonstrantu-prisly-vyhodit-bema-pr imator-nedorazil-poslal-caj-1ai-/praha.asp?c=A100217_160455_praha _bar
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: je zajímavé, že ti ta Ječná vadí, ale že v tvém návrhu děláš spoustě lidí podobné věci, to ti už nevadí :-).

Řeni mi, jak třeba oproti dnešku pomůže tvůj systém Karlínu? Co tam přinese. Ve špičce nárazové sjíždění a rozjíždění. I při pravidelném intervalu 4 minuty na tvé M1 spojení jen na Těšnov a na Bulovku. Zatímco dnes v jednom směru jede 1/2 lidí z Karlína na Florenc a zbylé čtvrtiny na Václavák a Nám. Rep. Lidem na Florenc změnu nepřineseš, druhé půlce (cca 10 000 lidí denně) vezmeš přímé spojení. Přestup na 133 na Florenci pochodem za roh, přestup na M3 za rohem na Těšnově do protisměrné zastávky. V opačném směru jezdí půlka lidí na Palmovku, a po těch čtvrtkách na Bulovku a do Vysočan (tady čtvrtku lidí tedy potěšíš zkrácením intervalu a čtvrtku naštveš, neb opět musí pochodem po Palmovce). O víkendu při nezměněné době čekání v Karlíně téměř půlce zdejších lidí vezmeš přímé spojení. Tudíž superlinkou M1 docílíš toho, že by v Karlíně mohla jezdit tramvaj Palmovka - Florenc, která je ale zcela substituovatelná autobusem ve stále se prodlužujícícm intervalu a po udělání výtahů do metra tam může zůstat minibus a dopravu převedeme do metra. Že ta tvá M1 pojede večer pravidelněji? To jsou ale 8 i 24 zrovna v Karlíně taky. A pravidelně po 7,5 minutách tam jede i to metro. Tudíž přesně jsi s tvou M1 vzal to, co do Karlína tramvaje zatím vnáší. Ale zároveň tam vozíš pořád stejně souprav (když necháváš na M1 Zenklovu, tak to opět odvozuju, že asi po 4 minutách).

Jinak klid, zrušení 4 se vykompenzuje stažením M10 a M22 na 3,75 min, což bude o jeden vlak za hodinu na každé lince víc - někde tam bude v nějakém tom vláčku :-). Kromě toho, pokud se systém M bude dál prosazovat, opravdu ani v Ječné nebude tolik spojů potřeba :-). A jinak bojuješ za M17, tak se naní někde tramvajky najít musí a 21 je rezervovaná pro M3, o níž též bojujež, tak se s odstřelem 4 musíš smířit. Kromě toho, co s ní, na Francouzské je ta super 135, kterou též chválíš :-).

9001: No jo traťový interval o víkendu v Ječné je hezký, ale z Karláku se odjíždí z různých zastávek a ta od Moráně je mírně zatíženější. Ano, 4 vozí málo, protože se plácá za nebo mezi vláčky 22 či 10/16. Ale alespoň vidíte, proč nemohla trval na Barrandov, stejně jako 6 nemohla na Radlickou a jezdit o víkendu. Něco by vozila, a to by se pro salám plány nehodilo. Ostatně 21 pochopitelně jede do Braníka též proto, aby byla maximálně e e a mohla slavnostně uvolnit prostor pro M3 Myslíkovou po její rekonstrukci.

Ale zamlouvá se mi to stále víc, hrozně mě baví to pozorovat. Třeba na zrušení 16 na Spojovací se vyloženě těším. Ráno potkávám vždy plnější 16 než 10 v Jana Želivského a nejsou to přestupy z 19... Bude to super zábava :-). Šak bychom se tu děsně nudili, kdyby nás Ropid neobšťastňoval :-).

Ječná je zbytečně uměla nafouknutá bublina. Při trati v Jeremenkově a na Václaváku by Ječnou jezdily tři běžné linky a měla by zatížení cca Francouzské v souhrnu včetně busu 135... Ale postavímě tam raději metro .-). Platí opět Klavirista :-).

Vhd_sl: Tram jako doplněk a rozšíření směrové nabídky :-)))) Do kouta na hrách, použil jsi sprosté slovo ve zvláště odpudivém budoucím významu :-))).

Mašotouš: Kdybychom byli chytří, napojíme si na metro D nádraží Vršovice a z něj protáhneme vlak pod Hlavák a napojíme ho na letiště a Kladno, čímž dosáhneme jak dalšího průjezdu vlaků přes Hlavák, tak stopy D do centra s přestupem a ještě spojení na ten Žižkov. Jenže my chytří nejsme :-).

Filipii: Pochopte, odpolední JŘ je špatně záměrně, aby tlačil na soupravy na M17 a pak se někdo nenápadně rozhlédne a ukáže na tu 4 :-). Nebo možná 6 :-). Je fuk, kolik, čím, kde jede lidí, cíl je jasnej a prostředky jsou dovoleny jakékoliv :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snoopy: Už dávno ne.

4 není na zrušení, neb nejezdí prázdná. Jo jezdí volnější, ale to je snad ideál ne? Pokud jede před 10, výrazně jí pomáhá proti přeplňování a veze volnou kapacitu do Ječné. Prostě celkově pomáhá dostat trasu IPP - Anděl na standard kvality. Ale to je jedno, co vídám každý den, že? Klidně mi nevěřte. Fakta totiž už nejsou při rozhodování důležitá.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt : K čemu proboha soupravy na M17 když už teď to jezdí poloprázdné ? Já myslel,že peněz na vyhazování není. Zrušit 4 ve Vršovicích bez náhrady je taky něco, chudáci lidi ponecháni na pospas M22. No rušit 6 bych taky nepovažoval za dobrý nápad,je to dobrá linka pro lidi z okolí vršovického nádraží aby se rychle dostali na metro I.P.Pavlova.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Pro Karlín jsou tramvaje naprosto zásadní dopravní prostředek. Bez nich by Karlín byl pouze zaplivané ghetto. Díky tramvajím je na Sokolovské spousta obchodů a služeb, které by se jinak neuživily. Stávající linkové vedení Karlínu vyhovuje, měnit ho je nesmysl. Vždyť i když se 8 a 24 sjedou, obě jsou plné. Jakékoliv zavádění sól či rušení linek v Karlíně zcela odmítám.

KM, MŠ, Jonášek a další: Proč pořád chcete omezovat Trojskou? Ve špičce se tam ve 14 a 17 i stojí. Obě linky na Stross a i na
N. Holešovice přijíždějí běžně zatížené na st. 2. Nechápu, kde vznikl pocit, že je tato trať vhodná pro omezení, protože kapacitně naddimenzovaná není. Jo, nemačká se tam jako v 11 na Bří Syncích ve špičkovém směru, ale to je snad dobře, ne?

MŠ: S 16 zásadní souhlas, jezdí i často plnější, než 9. částečně veze lidi na A(na M9 přestup až na VN) a částečně na IPP, jelikož přestup z M9 na C na Hlavním nádraží je zcela nepoužitelný. 1 pro cesty na C směr jih k ničemu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Šubrt: ...slavnostně uvolnit prostor pro M3 Myslíkovou po její rekonstrukci.
A jaký bude mít přínos vedení 3 Myslíkovou, tj. přerušení přímé vazby z Braníka na Karlák?? Nebo jsou jediným důvodem podmínky evropské dotace na rekonstrukci??
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:28:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Váš příspěvek nechápu, ale sóla 17 pokud jedou podle JŘ od Staroměstské ve špičce rozhodně málo vytížená nejsou. Jezdí stejně zatížené, jako kdysi normální 17, protože jsou její polovinou při polovičním intervalu. Problém začíná, když toto sólo přijede na Palačák po několikaminutové díře.

Jinak líbila by se mi trasa M9:
Spojovací -Bolzanova(dnes Hlavní nádraží)- Hlavní nádraží - Muzeum - Můstek - Máj - Národní divadlo - Sídl. Řepy.
Super přestupy ze Žižkova na A,B,C a vlaky za vynechání pouze zast. Jindřišské, Vodičkovy a Lazarské. Prostě kapacitní linka pro vysátí zbytných pasažérů z centrálního trojúhelníku Metra a pro příjemné spojení a dopravu po centru.:-)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2955
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že se vám do toho tak pletu, kdo tady tvrdí, že 4 a 17 vozí vzduch ?
d-4 v okolí Pavláku je vždycky nátřesk, ostatně jako cokoliv, vyjma pátýho a dalšího vagónu ve vláčku jménem M22 a do d-17 z Palačáku po Obchodní náměstí a od Přístaviště na Palačák opačným směrem je taky velmi často problém se dostat...
Tyhle linky fakt na titul "vzduchovozič roku" neaspirujou.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.40.90
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:59:35    Odkaz na tento příspěvek  

Re Jonášek příspěvek 911
Pokud nebude 4 tak by musela 135 zastavovat v Krymské a Ruské. Jako náhrada.
Uvidíme jak to nakonec bude. nedávno jsme byli svědky jak do toho horolezec zasáhl.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 22:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Šak taky v Karlíně, už slušně opraveném, dokud jezdila X-8, chcípl tam pes. Ale návrat tramvají do opravené ulice tu Sokolovskou pořádně pozvedl. Problém je, že funkci tramvají KM nebo Klavírista nechápou a pořád se jim snaží přisoudit jinou roli, kterou plní busy nebo metro. Což prostě povede k tomu, že ty busy a metro nakonec tu roli převezmou...

Pokud jde o Trojskou, sólo + dvojice by se sneslo. Najdu jiná místa, kde ten vůz využiju ještě lépe. Opakuji, že v současných ekonomických podmínkách. Špička tam je na stupni 2, ale spousta období pouze se sedícími. Pokud chceme kvalitní dopravu na celé síti, dá se na Trojské uspořit bezbolestně se stejným počtem spojů a o 1/4 menší kapacitou. A ze Spořílova do centra pošleme tu 24, což na vozkm. tak akorát vyjde :-).

Demon3: Jak jsem psal. 4 vykrývá 10/16 a M22, tudíž nárazově je přecpaná až hrůza. Ovšem vzhledem k tomu, že v obdobích, kdy by se její směrový vztah nejvíc využil, tj. večer a o víkendu nejede, přestává být atraktivní. Začíná sloužit opravdu jen jako ta špičková vykrývačka. A když jezdí vše OK a v sedlech, tak zas jede vždy minutku za 10/16 nebo M22 a tam už je to bída, navíc nejede z Barrandova. Při šikovném sečtení a dobré prezentaci ve stylu Ropid ji mohou odstřelit dost snadno :-). Ale pochopitelně do současného styvu ji dostali záměrně. Brát linkám jejich účel, to Ropidu jde skvěle... Jinak ale 4 jen tak v brzké době zařvat nemůže, to by vypadalo divně. Tipuju prosinec 2010 :-). Optimalizace. K tříletému výročí pověření :-). Zhyne spolu s 16 a 19 :-).

Snnopy: "Zrůdný" Ropidí plán M linek má M3 Myslíkovou. Z prostého technického důvodu. Vláčky M3 + M10 spolu se 4,14,18,24 vytvářejí nárazově situace, které Moráň nerada. Je to jakoby s dnešní 21 ve dvojicích a ještě obousměrně, což už je na SSZ moc. Jedna linka přibývá a ještě je uměle přestřelen směr VN (3+3+14+24), což hodně podvazuje prostor pro odbočení do Ječné a M3 a M10 se mohou pořádně rozházet. Podmínky EU by se ovšem daly obejít odklonem 14 do Myslíkovy, což se v případě extrémní touhy po M3 doufám stane. Jinak si nemyslím, že by M3 vznikla kvůli EU a Myslíkově, ta vznikla daleko dřív zcela nezávisle :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 22:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: A jaká ta funkce tedy je? Tangenciální relace v širším centru?


Mašotouš (#322): Není mi příliš jasné, jakým kouzlem bude schopna tramvaj dorazit na metro (tedy Strašnickou, neboť větev do Záběhlic není v blízkém dohledu) dříve něž autobus na Skalku dnes.
Ale v Esku je ještě potenciál. Stanice ZM by jej mohla i navýšit, zvlášť pokud bude postavena v německém stylu.


Filipii: No tak pro Vršovice - C použijí vlak. Je to rychlejší.
tlama!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Jistě, dojít na nádraží a pak jít na Hlaváku ze sedmého nástupiště k metru, které je stejně tangentou centra, nebo až k tramvaji... Luxusní možnost :-). Ale pochopitelně v Sku je obrovský potenciál, zvlášť z téhle oblasti.

Vzhledem k tomu, že máme hluboko a výrazně zatížené metro, tak v centru mají mít tramvaje překryvnou funkci s atraktivní směrovou nabídkou zajišťující plošnou obsluhu širšího centra s radiálním přesahem. Ve vnějším centru zajišťují tangenciální vztahy včetně napaječových, ovšem se směrovým překryvem do té centrální sítě tak, aby nebyly prostým napaječem. K tomu dávám příklad tramvaje na Počernickou. když ji tam postavím a zavdu tam linku s koncem na Olšanech po 4 minutách. Bo okolo mám M26 a M10 a M11. Tak to to stavět nemusím, to tam můžu nechat ten bus. Ale když odtud pojede jedna linka na Korunní a druhá na Palmovku, tak to je právě ta travajová funkce. napaječ pro Želivksého, tangenta na palmovku a radiální centrální vstup přes Pavlák či Vinohradskou na KN či výhledově VN. Pak je ta trať atraktivní. Tuhle funkci nemohu zajistit metrem, protože od něj mám ještě napaječe, ani busy, protože ty prostě nejsou vhodné do centra (není myšlena ekologie), ale náklady vzhledem k přepraveným cestujícím. V centru mám maximální kapacitní zatížení, které v podání busů generuje mnohem víc spojů. Pochopitelně pražské překryvné tram. centrum na současné síti fungovat nemůže. Systém M-linek ovšem tuto síť definuje jako hlavní směry (byť Vodičkova i Ječná jsou směry de fakto jediné a přepravní vztahy jsou na nich z velké míry z donucení). Podvazuje tak přirozený rozvoj tramvajového systému ve městě a posunuje tramvaje do roviny trpěného dopravního prostředku.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Šubrt: Podmínky EU by se ovšem daly obejít odklonem 14 do Myslíkovy
To by ale znamenalo zřízení nové zastávky pro 14 na Palačáku, což by bylo nepraktický, protože by tam stavěla na jiném nástupišti než ostatní linky jedoucí v témže směru - jak směr Smíchov tak směr VN a Jiráskovo n.... Nebo by tam nestavěla vůbec??
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Však píšu, že počítám s velkou budoucností Zahradního Města. Až tam bude stanice Eska, vznikne dost velký tlak na metro. A prodloužení tram je s tím vzájemně provázáno. Ale to je opravdu optimismus, neříkám, že to je otázka několika let. Pohybujeme se přece v čistě spekulativní rovině, jenom prosté postavení smyčky na ZM, bez kterého s hostivařskou tratí nejde nic dělat (tedy ani ji zkrátit), je hudba budoucnosti. Tak proč si nezašpekulovat trochu pozitivně?
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ : Já to nebudu komentovat, opravdu nevidím důvod, proč by se nesmělo jezdit na Václavák, Nám.Rep. atd., proč tak ignorujete metro? Samozřejmě by to chtělo všude dva vestibuly. Že lidi jedou z Florence do Vysočan? Od toho je metro. Sorry. Tohle budu podporovat, až bude jezdit 200 na Nádraží Holešovice, 133 přes Staroměstskou na Malostranskou, 176 přes Karlovo náměstí na Národní třídu, 175 přes Florenc na Masaryčku, 119 přes Dejvickou na Hradčanskou atd.

Rzecz: Hezký šotosen. Konečně by byla tramvaj u nádraží jako je to všude v Německu. Za Muzeem bych ji ale vedl jako dnes přes Lazarskou. Ale kudy by se dostala z toho hlavního nádr.na Muzeum?

Mašotouš: Jo, taky jsem tam byl :-) Tys byl u té obč.iniciativy proti omez.MHD? Její požadavky jsou např.dorovnat těch 300 milionů místo utrácení za Opencardy a jiné zlodějny. Na netu je petice, doporučuji podepsat :-)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Já takhle běžně jezdím a většinou je to nejrychlejší (jedu-li třeba na Nádrhol), pokud není na 221 nějaký malér.

Ty Malešice jsou mi jasné.
Ale když jsem kupříkladu na Křižíkově a potřebuji na Malou stranu, tak nevidím důvod, přoč bych měl jet osmičkou (nebo nějakou páteří se dvěma přestupy, což se mi zdá vyjít nastejno.) IDOS sice ji sice dvěma minutami (odpol. špička) favorizuje, ale metro je zkrátka jistota.

A ještě něco - proč musí tolik linek jezdit z jednoho konce města na opačný?
Nešlo by zavést silné linky (něco jako třeba 23 v int 4,) které by nevedly na odlehlé smyčky?
tlama!
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu dávám příklad tramvaje na Počernickou. Proboha hlavně to ne!!! Ten plán je starý jak ta ulice. A naštěstí to nikdy neprojde. Bydlel jsem tam 3 roky. Nikdo tam žádnou podělanou tramvaj nechce. Leda že by jezdila po 3 minutách. A to by bylo plýtvání. 133 by stejně musela jezdit dál.
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouši, ještě raději než A na Zahraďák bych viděl C do Uhříněvsi na vlak, máme-li opravdu spekulovat optimisticky.

Ale jinak ohledně smyčky ZM souhlas.

(Příspěvek byl editován uživatelem slyda.)
tlama!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 00:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: No jo, ale Počernická je okolo obydlena cca jako Hloubětín, Černokostelecká, Švehlova, Plzeňská, a daleko víc než Bělohorská, Na Petřinách, Evropská, Zenklova, Trojská apod. Já chápu, že tramvaje chceš zrušit, ale můžeš to říct rovnou :-). Obecně ale souhlas, že na Počernické není nějak extrémně nutné tramvaje dělat. nejsou tu kolony aut a busy, byť za draho, to tu zvládají. Dokonce je tu luxus nepřetržité nabídky půl kloubu vždy se sedačkami na výběr. Byť lidi už pochopili, že je lepší si sedačky odpustit a jet k tomu metru. Jinak souhlas, v tvém systému odepisujícím tramvaje rozhodně na Počernickou a skoro nikam nepatří.

Ve 133 je pořád méně lidí, i když přímo s ní a za ní jede 155. Koukám na to z okna.

Klavirista: Metro neignoruju. Mrknu na model, který ukazuje při postupném posilování intervalu na A a B a připojení dalších návozů do centra, že jaksi nemám prostor pro spoustu centrálních jízd. To metro bude stejně plné jako dnes, i když by po Příkopech jezdilo 5 linek tramvají... Ale rozhodně není nafukovací. A pokud na něj navážu ještě veškeré vlakové spoje a přivedu do centra D, mám tu přestupní vazby na jednu dvě centrální stanice z celé Prahy. Velmi nutně potřebuju cesty typu Karlín - centrum, Anděl - centrum, IPP - centrum z metra vytáhnout. Ne všechny, ne násilně, ale prostě překryvnou atraktivní sítí.

V Karlíně nežijí jen mládežníci tvého typu. Je děsný, jak uvažuješ jen ze svého pohledu. Ono je hrozně romantický z Karlínského nám. dojít pěšo na Křižíkovu a z Českomoravské dojít k Poliklinice. Nikdo neříká, že se tak s metrem do centra jezdit nebude, ale je spousta cest, které se tak nemusí konat nutně. Ony totiž tyhle krátké cesty metrem v širším centru jsou prostě substituovatelné lépe autem či pěšky, což není dobrá vizitka MHD.

Slyda: Křižíkova - Malá Strana je klidně vazba na metro. Proč ne. Ovšem nemáme tram. linku přes Příkopy, která je přesně prvkem té překryvné nabídky. Dneska ta nabídka není, pak by byla. V tu chvíli si tuhle cestu s přestupem přes stanici, kde přestupují davy, odpustíte. A už bude na metro třeba cesta na Anděl, kam zas nepojede tramvaj, to už je poměrně daleko. A v metru budou lidi z Palmovky, Černého Mostu, pro které je to primární prostředek ve vazbě na centrum.

Slyda: V dnešní Praze pochopitelně fungují lépe kratší linky. Trend, který nechápu, je ale opačný. Natáhnout to přes celý město a procpat přes Karlák... A ještě co nejdýl, ať to jede spolu...

Snnopy: 14 jede z Barrandova. Přestup na B je možný 2x, přestup na 4,10,16 na Zborovské, přestup na 7 na Zborovské, přestup na 17 na Jiráskově nám....a na Karlák by ideálně jela z Barrandova 4 (u mě 16?). Na palačáku to vůbec stavět nemusí. Naopak, je to alternativa za metro, do kterého nemusím a jsem hned na Václaváku...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 01:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Karlíně nežijí jen mládežníci tvého typu. Je děsný, jak uvažuješ jen ze svého pohledu. Ono je hrozně romantický z Karlínského nám. dojít pěšo na Křižíkovu a z Českomoravské dojít k Poliklinice.
Bez urážek prosím. Moji prarodiče nemají s metrem problémy, normálně s ním umějí jezdit. Je to normální dopravní prostředek, nevyžaduje žádnou fyzickou kondici, ještě by to chtělo rozšířit eskalátory i u vstupů do podzemí, aby starší nemuseli ty schody zbytečně šlapat. Na to myslím mají právo.
Klidně si do mě kopej, mně je to jedno. Já nemám problém vyjádřit s něčím, co tvrdíš, souhlas. Např. se 14 Myslíkovou. Pokud se nezruší, považuji to za nejlepší řešení. Sice se s tím ztratí přestup na M22, ale ten bude řešit M3, protože pojede logicky přes Karlák.
Pseudoproblémy výše popisované řeší druhé vestibuly. Za to se měli komunisti zavřít, že je neudělali. A novodobí komunisti v čele s Bémem taky.
Já chápu, že tramvaje chceš zrušit, ale můžeš to říct rovnou :-).
Bez těch iracionálních emocí prosím. To, že chci metro Ječnou nebo busy v Počernické, neznamená, že nechci tram. na Jižní Město, na Koněvce atd. Ale já už vím, že vše cokoli řeknu, použiješ proti mně. Já s tím nemám problém, ale pak si tady nehrajme na nějaké výměny názorů.
Byť lidi už pochopili, že je lepší si sedačky odpustit a jet k tomu metru. To chápali už v roce 2004 (za starého dorého ROPIDu, kdy vše tak krásně fungovalo), kdy jsem se tam přistěhoval - tedy v době SD 133 Sídliště Malešice-Florenc a int. 6/15/6(!)/20 ... nicméně večer, když jsem se vracel ze školy, tak to s tím intervalem 20 byl šílenej dobytčák (po prodloužení na Staroměstskou) a na Žižkově jsem měl problém se vejít.

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 01:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Tam je nějaká urážka? Mládežník je sprosté slovo? A ty jsi přece hrdý na to, že uvažuješ ze svého pohledu? :-) Ostatně termín ze svého pohledu potvrzuješ další větou o prarodičích... Nejde jen o to vyjet eskalátory, mnoho starších lidí nebydlí v budce u dozorčího :-).

Proč iracionální emoce. V Karlíně je metro, místo Ječné bude metro, na VN se jezdí metrem, do centra jsou nejlepší busy typu 135 a 133 v kloubu :-). To je všechno ostře PROTI tramvajím. Já jenom pojmenovávám, jak tvým názorům rozumím. Ostatně souhlasím, že to bez tramvají a jak popisuješ může též fungovat, jen si nemyslím, že je to dobře, ale to je prostě můj názor.

Jinak nereaguješ na to, na co se ptám. Vybral sis z Karlína ty Vysočany, ale tramvaje ve směru Masna a VN a Nám. Rep. jsi prostě odstřihl? Stejně mi vysvětli, jak jsi prospěl lidem ve vazbě Nusle - Anděl, mimochodem přesně funkčně ideální pro tramvaj?

Výměna názorů je i o nesouhlasu. Já se opravdu sanžím pochopit cokoliv tu napíšeš, ale prostě mi to nejde. Ještě jsem nepochopil ani jednu myšlenku, ale přesto jí vezmu a chci ji pochopit. Snažím se v ní najít něco pozitivního pro cestující a furt to tam nevidím. Pochopitelně je možné, že jsem natrvdlej já, to netvrdím, že ne, nicméně neumím souhlasit s něčím jen tak na oko.

Když vezmu tvůj návrh, nechápu PROČ jsi ho udělal? respektive sis řekl, budu mít tolik linek, a pak jsi je nějak natáhl a prohlásil, že je to tak dobře. Třeba Malá Strana. Když máš M12, nemá tam žádnej příprc. do Dejvic co dělat, prostě je tam zbytečnej. Kdo se ti bude motat v 18 ze Staroměstský na Jiráskovo nám. přes národní a z Národní na Albertov přes Výtoň. Když máš oboje spojené přímou M linkou? K čemu takové výkony jsou? Nikdo nechce, abys plnil přání zdejších diskutujících. Proč, když je spojení z Kubáně na Želivského na sólo, proč je tam M linka. Proč, když přes 1/3 lidí z Hostivařské větve jezdí tram. na Strašnickou, byť tam má busy a M22, proč tam najednou nemohou? Proč, když chceš využívat metro, posiluješ 11 na M a ještě jí protahuješ v půlce spojů na Depo, když pak je fest kopií metra? Proč musím ráno/odpoledne z Flory zadem přes Hřbitovy a jindy naopak a musím na bus? Já tomu prostě nerozumím. Všude máš přibližně stejně spojů, ale prostě nic nového. Proč M-linka z Černokostelecké přes Strašnickou dál, když na Strašnické je výměna poptávky...když už M právě mimo metro tak M7 jako celá linka...to uznávám jako alternativu. V souhrnu je M4 + M22 z Kubáně na IPP prostě moc a nemusíš psát intervaly, když chceš odvézt Ječnou, tak jsou jasné. Proč je na Bělehradské o 15 spojů v hodině víc? Když tam prostě nejsou potřeba a je to ulice s výraznými konflikty IAD x tramvaje? 11 jsi chtěl posílit na dvojnásobek a M4 je jasná kvůli Ječné...Abys mi zas nepodsouval intervaly.

Jinak já vůbec nic, ani 14 Myslíkovou, neprosazuju ani netvrdím. Já jen nadhodím možnost, když vidím, že M3 je Myslíkovou nesmysl a někdo řekne, že nemůže na Karlák. Tak nabízím řešení. Třeba úplně potrhlé. Stejně jako moje LV. Je to pohled JEDNOHO člověka. A jako pohled jednoho člověka je to pochopitelně ŠPATNÝ pohled. Mně je fuk, jestli s ním někdo souhlasí. Až ho budu projednávat, tak mi to fuk nebude. A to, že ti tu všechno kritizuju je prostě důsledek toho, že tam je pro kritiku prostor. Já jsem svou alternativu nabídl a kritizuju ti to proto, že mám rád tramvaje, jako městotvorný fukční systém, ketrému ty, ač si to nemyslíš, dáváš v bohulibém pocitu, tvrdé rány do vazu. Ostatně tvůj přístup je skutečně ten, který v sedmdesátých a osmdesátých letech udělal z tramvajové sítě v Praze mrzáčka. Když jsem 5 let dělal diploku o VN, mluvil jsem se spoustou lidí a tehdy se také preferovaly metrolinky, ty pod zemí. A busové napaječe. A Vinohradská, Palackého most, Karlín měly z hledska tramvají namále. A argumentovalo se tehdy velmi podobně, jak to píšeš ty. Přiznám se, zlobí mě to, protože jsem si myslel, že není možné, aby tu ten pohled na dopravu, co tramvaje v Evropě rušil, pořád přetrvával. A ještě byl vydáván z pokrok... Tak se nezlob, ale pochvaly se ode mě až na výjimky nedočkáš :-).

No, z Malešic by stačilo SD v itervalu 10 minut ve špičce a 20 minut kdykoli jindy... A to říkám ze SVÉHO :-) pohledu bydlíc u zastávky Na Palouku a jezdíc do zastávky Dlouhá třída.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
m_jn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.108.10.190
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 08:15:28    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ a Myslíkova: pro sjednocení nástupních zastávek do různých směrů by možná bylo ještě zajímavější 14 Myslíkovou DC a 3 Myslíkovou ZC. Ze všech směrů se pak něčím na příslušné přestupní body dostanu ... (pravda, zůstává dlouhý přestup na Palackého směr Braník) ... ale funglovka od EU je pěkně využita :-)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 08:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Já jsem tam byl. Nejvíc mě potěšilo, jak měšťáci museli vylézt z magistrátu, aby odtlačili dav od limuzín a páni radní mohli jet domů. Pak se poslušně vrátili do útrob magistrátu, aby náhodou Pavlík dobrovolně nevyskočil, resp. nevyletěl z úlu trubců
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 09:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: A proč ne oboje? Snít můžeme, jak neoptimističtěji umíme...

Jonášek: Mě zas pobavilo, jak byli magistrátníci nalepení u oken a sem tam někdo na vteřinku vyběhl na balkon... A hned zpátky do bezpečí!

Klavirista: Kromě toho, že v Německu vymysleli metrolinky, je na tamní dopravě hodná obdivování i další věc. Tramvaje se tam staví coby vyšší stupeň MHD, tedy polepšení vůči autobusům. Hlavní roli hraje ekologie, městotvornost, vstřícnost vůči uživatelům. Místo, odkud odjíždějí co několik minut autobusy, je automaticky kandidátem na elektrickou trakci. Věta "Nikdo tam žádnou podělanou tramvaj nechce" je naprosto nemyslitelná. A dlužno dodat, že i v Praze v 21. století bych takovou větu čekal tak leda od rigidního bolševika s mentalitou 80. let. Nejste rigidní bolševik, že ne? P. S. Že vás MŠ označil jako člověka, který chce zrušit tramvaje, naprosto chápu. Já si to už myslím taky. Podtrhávám, co napsal MŠ: Ostatně tvůj přístup je skutečně ten, který v sedmdesátých a osmdesátých letech udělal z tramvajové sítě v Praze mrzáčka.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 10:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo M10 Z palačáku Nesmyslíkovou na Karlák. Sic by to asi neprojelo přes odbočení k Leninovi, ale byla by společná nást. zastávka nahoru. Občas by z ní při zcela výjimečném výpadku metrolinek substrát přepadával pod auta, ale bylo by to dokonalý.

Praha spěje k tomu, že pro dojíždění ze Stč bude za chvíli nejlepší jet vlakem/busem na Smíchov, tam sednout do IGK a po Praze dojet do práce.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 10:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš, Klavirista: Já to Klaviristovi nemám za zlé, on primárně NECHCE zrušit tramvaje. Ale bohužel je horší, že k tomu směřuje, aniž si to uvědomuje. A spousta jeho vět prostě jako by vypadla z toho konce těch 70. let. Taky tehdy byly v určitých kruzích brány takové plány pokrokově, revolučně a bohulibě. A spousta lidí si tehdy také neuvědomovala, že tramvajím dává ránu do vazu. Někde tam se rodily potíže s rekonstrukcemi, vlastně provizorní technologie BKV, podceňované údržby tratí a křižovatek. Tramvaje se staly trpěným zlem, protože bylo přece metro a k němu návoz busy... Tramvaje v centru přestaly nabízet směrové vztahy, v ulicích s nimi pak v 90. letech klíďo vyrostla parkoviště...rychle jezdilo přece metro, tlak na to odvážet lidi tramvajemi nebyl a preference se zcela podcenila.

Klavirista: Nezlob se, já vím, že tě zlobí, když ti tu většinu, co napíšeš cupuju. Ale píšeš tak, že se na tom dá (pražský) M systém slušně deptat. Což neskrývám, že dělám s něbývalou chutí, ne kvůli sobě, ale pro své zdejší věrné čtenáře. Kdbys tu ty a KM nebyli, co bychom si bez vás počali :-). Takže poklona, byť se prostě neshodneme.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 10:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Jestli se bavíme o obyvatelech naprosto dopravně neznalých, což z velké části jsou, tak nic jiného než podělanou tramvaj nechci čekat nemůžeme.
Zkus se pár lidi zeptat jakou mají představu o tramvaji. První je napadne T3, tedy x-stará vykopávka, která dělá hluk,v druhém případě 14T sice moderní, ale taky hlučná a část může říct i špatně uspořádaná vevnitř.
Busy jim jezdí obousměrně, resp. 188. Tram by jela jenom směrem k metru + SORky vypadají hodně dobře.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 10:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Já vím, že nechce, to jsem jen rozhorčil na ten nesmysl, co napsal. Podstatné ale je, že ke zrušení opravdu míří. A to bych mu i za zlé měl.
Ale ne - vždyť tu jen nezávazně diskutujeme. A to je dobře, jak to dopadá, když se nediskutuje, vidíme na magistrátu. A to je náš společný nepřítel, ne?
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 10:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/ekonomika/192508-praha-ma-ctvrtou-nejlepsi- verejnou-dopravu-v-evrope.html

9001: No jo, je to tak. Pohled lidí na MHD je věc, která se 20 let nerozvíjela vůbec. A zrovna v tomhle třeba hodnotím nový ROPID velmi pozitivně, v oblasti propagace se udělal velký krok kupředu (a myslím, že můžu i jmenovat: nejsem sice s děním ROPIDu detailně obeznámen, ale na tomhle má předpokládám velkou zásluhu Filip Drápal). A kdyby měl ROPID na propagaci víc peněz (klidně na úkor dost nešťastné sebepropagace DP, vzpomeňme na kauzu zastávek na znamení), nebyly by ty předpotopní názory dopravně neznalých obyvatel takový problém. Jinde s tím problém opravdu nemají.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 11:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš : No s linkami typu M17 díru do světa neuděláme.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7331
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 11:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ1787: Pokud máš zprávy, které ti nepřipadají dobré, jsem jen rád. Budou to dobré zprávy pro mě a pro pražskou MHD. Jinak samozřejmě že ty se znalostmi dopravy nedokážeš předpovědět, co politici rozhododnou. Jsou ale lidé, kteří čtou i politické zprávy v novinách....
Jinak k záhubě tramvají vede tvá politika: Málo často jezdící tramvaje ve složité síti úzkými nevhodnými ulicemi. nakonec když se oháníš těmi průzkumy připomenu ti jeden, kde lidi hodnotili hlavní přednost tramvají jako "dá se z nich koukat z okénka". to je dost smutnej výsledek.
Ale rozhodující je, že praxe jde jinudy: ML9,22,17, a přijíždí ML10,12,26. Ve vozovně zatím je ML3. Nakonec nedělní ranní provoz už linkově představě ML vyhovuje. A z nedělního rána se to rozšíří na víkedny a večery...
Mašotouš 328: souhlas.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 12:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/praha-ma-ctvrtou-nejlepsi-mhd-v-evrope-v-t estu-ji-pomohlo-levne-jizdne-1e4-/praha.asp?c=A100218_113342_prah a_nos

Článek na iDNES je o něco podrobnější. Za povšimnutí stojí zejména závěr:
Chorvatská metropole sice dopadla výrazně nejhůře, ale neskončila by na posledním místě, pokud by FIA v hodnocení nevynechala Atény. Inspektorům se v řeckém hlavním městě několikrát vůbec nepodařilo nastoupit do autobusu, někdy také nástup trval tak dlouho, že jim vypršela platnost jízdenky. "To k tomu, že Atény nebylo možné hodnotit, protože bylo nemožné najít informace o odjezdech a příjezdech a o cenách. To metropoli zachránilo od špatného hodnocení," dodala FIA.

Nejsme na tom ještě tak špatně, ne?
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 13:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ajta, to vypadá, že podzim v Praze nic moc nezmění:

odkaz

Aneb Havlův polibek smrti asi podesáté. Že on nevydrží být chvilku zticha a do všeho se neplést, hyperaktivista jeden.
Si non confectus non reficiat
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17287
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 13:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taxi ten článek trochu rozebereme :

1. Praha je čtvrtá z 23 (asi hlavních) evropských měst. No budiž. Podle mě by se před ní jinak umístila například všechna německá města nad 100.000 obyvatel.

2. Praha je hlavně levná. Takže i mezinárodní výzkum potvrdil sockovitost pražské MHD.

3. trochu citace:

Hlavní město Česka nicméně proti některým konkurentům zaostává v čase, který si občané na cestování městskou dopravou musí nutně vyhradit, započítává se například i počet přestupů. V této kategorii Praha získala hodnocení "přijatelný",

Taky nic přeqapivého.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17288
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 13:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vlastně jen hlavní města to nebudou, když je tam i Mnichov (hlavní město Bavorska ).
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici