K-report
 

Archiv do 17. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 17. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 20:24:04    Odkaz na tento příspěvek  

Quor: "Ano, hovořil jsem o ideálu. Ovšem nic, kromě financí a politky, nebrání Praze, aby se k němu přiblížila."

Pokud pripravuji jakykoliv vetsi projekt, musim se pri analyze snazit predvidat jeho negativni dopady a pripravit se na ne. Napred tedy musim splnit nejake predpoklady, aby zmeny mely pokud mozno co nejmensi neprijemne dusledky a ty zbyle u kterych to nelze nejak kompenzovat, pak mohu zavadet zmeny. V tomto poradi. Muze se taky na zaklade analyzy ukazat ze negativa z realizace projektu prevysi ocekavane plusy a pak je lepsi zmenu vubec nerealizovat. Tady se vsak bezhlave zavadi novy system a vubec se nebere ohled na jeho vhodnost do danych podminek ani se neresi "vedlejsi efekty" jeho zavedeni... To je jedno z hlavnich temat tehle debaty, ne jestli jsou v laboratornich podminkach metrolinky lepsi/horsi nez svazky linek. Zalezi totiz na tom jak jsou nastavene ty podminky.
-------------------------------------------------------
Postup "Zavedeme metrolinky a pak mozna nejake preference a ono to nejak dopadne" je samozrejme cesta do pekel, na sotodiskusi je vicemene neskodny, v pripade Ropidu pak naprosto neomluvitelny. U nekterych zdejsich diskutujicich - radsi nebudu jmenovat - jsem si ale vsiml jeste mnohem puvabnejsiho myslenkoveho postupu: kdyz uz se ukazuje nade vsi pochybnost ze jejich hracka proste nefunguje, vytahne se argument, ze pry zavedenim metrolinek se vytvori tlak na zavadeni preferenci a optimalizaci... Tedy z predpokladu udelame cil. Vuz zaprahnem pred kone. A na cestujici se.rem, ti jsou dobri jen jako rukojmi v tehle hre. Tak fajn.
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.66.187
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 20:26:21    Odkaz na tento příspěvek  

A co se týče tram dopravy,jako prioritu bych viděl odstraňování problémových míst (nízké podjezdy,kolizní místa s IAD a podobně).
Dále řešení přestupních míst bez zbytečného honění cestujících a pak můžu dál..


S čímž lze sice souhlasit, ale pochybuji, že to přinese tak velké rozdíly.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 20:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže ona se preference nedělá, jen se na ni hraje. Pár příkladů.
1) nenávaznost semaforů:
Ukázkový případ je dvojice semaforů Vršovická / Bělocerekevská (1) + Vršovická / Kodaňská (2) kdy díky preferenci na (2) se navolí tram od Kohinoru a po jejím projetí padne na stůj a již tram od Kubáně neprojede ač si vystála celý cyklus na (1), či opačně tram stojí na (2) aby si potom zase prostála cyklus na (1) a zároveň se nehorázně prodlužuje stůj v kolizním směru hlavně pro bus do Kodaňské. Stačí jednoduché řešení aby na obou semaforech padalo volno ve stejný okamžik a hned je po problému.
2) Uspořádání zastávek mezi SSZ takzvaný model 2 + 0
proběhla rozsáhlá rekonstrukce zastávek a SSZ na Evropské se zaměřením na preferenci Tram, ale díky tomu zase došlo k rozbourání zelené vlny pro auta jedoucí po Evropské a ke zbytečnému prodlužování červené v kolizních směrech. Zde vůbec nebylo potřeba dělat nějakou preferenci na SSZ ale sprostě přemístit několik zastávek na druhou stranu SSZ, namátkově DC Červený vrch (+sjednocení zastávky) a Hadovka, ZC Hadovka a Nádraží Veleslavín a bylo po ptákách.
3) Je plánována rozsáhlá rekonstrukce Plzeňské a nikde jsem ani náznakem neslyšel o nějakém dopravně organizačním plánu se zaměřením na preferenci MHD a zároveň optimalizaci vůči IAD, prostě nic (třeba taky model 2+0) či uzpůsobení kolejových konstrukcí pro minimalizaci zdržení okolní dopravy (vjezd Kotlářka a ta úžasná rozjezdovka na koleje smyčky, proč nebyla přenesena ještě do osy kolejí v ulici? a formou splítky by vlaky zajely do smyčky aniž by se ploužily 10km/h a nebo si nepřehodily onu výhybku a blokovaly tak Plzeňskou na minutu), nebo proč nevznikla předjízdná splítka u vozovny Motol kdy není dne aby vláček zatahujících vlaků ZC neblokoval i na 10 minut vlaky jedoucí do Řep, atd … . Taky mě napadla společná zastávka BUS + TRAM Motol ZC pod mostem atd.
Asi jsem z jiného světa.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 20:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tím chci říct,že musíme jít cestou civilizovaných DP,tedy zpříjemňovat a usnadňovat lidem cestování a ne naopak,byť pod praporem čehokoli.

Dneska vše :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 23:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Mapa busů s okolím není, protože jsem jí ještě nenamaloval, byť to nabízím DP dva roky. Teď maluju nového tram. jezevčíka na A3 i dlouhého, ale kdo ví, jak to s ním dopadne.

Odjezdy na zastávkách měly být dle předprázdninového DP kontaktu cca na 200 zastívkách na nových sloupcích, a to do konce roku 2009. Kde se to zadřelo, když to už muselo snad být koupený, nechápu. Ví někdo?

Quor: Preferenci v Praze tlačí 2! lidi. Oba na místech běžného nižšího úředníka. Proti nim je skupina lidí, co to má v rukou opačně, pro autíčka a známé. Zejména jsou to ti, kteří dopravní řešení schvalují. Třeba v oblasti preferencí schvalují dopravní řešení typu Bulhar :-). Budete se divit, ale to je prý semafor s preferencí... Pochopitelně, že do seznamu bych ho nedal ani s nabitou pistolí u hlavy...:-).

Obecně, zejména u bus preference, se jede na dlouhé seznamy a statistiku, kolik se udělalo. Jak to funguje, to je fuk. Ostatně, roční úkol optimalizace provozu SSZ zanikl spolu s ÚDI Praha v roce 2007, tudíž nikdo provoz SSZ systematicky nesleduje a nevyhodnocuje a neoptimalizuje. Šahá se do toho až po stížnostech obyč. lidí, nebo když si někdo z nás něčeho náhodou všimne. Alespoň je teď jeden člověk na DP, tak se tam taky trošku bojuje, ale "nepřátel" je víc...

Jinak ale druhý pohled. Tramvaje mají v centru tak málo tratí a jejich provoz houstne, že už také ovlivňují samy sebe a generují si antipreferenci samy. V mnoha případech jsme v centru na logickém preferenčním maximu, ač tam třeba ani preference není. Dát jí na Karlák a do Ječné, tak stojí tak široké okolí plné aut, že se k těmto bodům přes Myslíkovu, Jaromírovu, Bělehradskou, Francouzskou, Vinohradskou, Plackého most a most Legií postupně tramvaje ani neprokoušou. V mnoha případech i dynymické řízení konverguje k pevným cyklům, které tam už máme... Dokonce může být při rovnoměrném zatížení směrů skoro i horší, neboť je moc změn fází a rostou neproduktivní časy v cyklu. Tam už je víc než semafor třeba splítka...

Brejšín: Vypátral jsem, že Koh-i-noor je v přípravě na rekonstrukci. Snad letos. Tram směr pro M22 stále jen na výzvu, ale alespoň ne v pevném, ale dynamickém cyklu... Pokrok jen o fousek... Vršovická má přednost...

Filipii: O Karláku bude zítra jednání :-). zastávka Žitná je ve všech návrzích, ale kdo ví, jak to bude s penízky na úpravu nám.

Quor: ideálu v Praze rání sama struktura sítě a zatížení úseků a nedostatek tratí v centru Příkopy a VN). ovšem pravda, pak by ten ideál byl víc směrový, protože na víc tratí v centru nelze nacpat víc M linek, protože pak nemají bez plýtvání zas tolik radiál na odjetí, aniž by se nezdvojovaly.

Filipii: Peníze jsou. Právě jejich rychlé utrácení (ne)správným směrem za (ne)preference naplňuje ty seznamy :-). Pokud tedy jde o SSZ.

Quor: Mýtné neumožnují zákony. Přesto máme studii za 30 melounů na provedení...špatnou. ÚDI nebylo dovoleno na tom pracovat, dalo se to udělat externě, draze a podivně.

kastanek: Zajímavé je, že celou novou koncepci zavádí pouze dočasně (již 2 roky) pověřený ředitel Ropidu bez VŠ. Byť jej zcela respektuji a považuji za jednoho z největších odborníků v Praze na LV...vadí mi, že koncepce se mění vůli jeho a jeho kolegy, bez jakékoli širší diskuse... To je divné.

kastanek: Tím to tady začalo. Uděláme změny, vytvoříme krizi a tu vyřešíme. Krize se zatím prohlubuje a všichni ví, že jí řešit neumějí... Vůz před koněm nějak nejde řídit...

Brejšín: A máš představu, kdo by to dělal? :-) Evropská je prostě rekonstrukce semaforů, do které zoufale tlačí preferenci DP, ale vše nezmůže. Je důležité zaplatit a postavit nové lampy, něco komplexního je úplně fuk. jen se zadává Eltodu kus za kusem a tam to jede jak Chaplin u pásu. A Eltodo za přemýšlení nikdo neplatí a jinak Praha přece rezignovala na dopravní inženýrství... Všecko jsou jen zakázky, jedna po druhé... Třeba Praha 2 si zadala studii zklidnění magistrály. Vyšlo SSZ u Boženy Němcové, přáli si ho. Ale na něm je navržen cyklus s volnem 60 sekund, ale na Pavláku je 45 s. To by znamenalo kolonu hned od pavláku až po most, ale kdo by řešil navazující SSZ, když si to nikdo neobjednal. A letos už zase chce Praha 2 SSZ u Wenzigovy, tak si to zase zadala a někdo jiný chce 4 pruhy a jiný politik 3 a Praha 4 nechce na svém území auta a staví domy jen pro auta a Praha 2 chce tramvaje na VN a Praha 1 ne a Praha 2 chce tunel až k Nuseláku a Praha 1 ne a ten zobchoduje s tím to a ono, politika je super věc, nedáte nám prachy na tenhle přechod, tady si pan zadní přeje semafor, můžete sem dát zastávku a sem přechod a tady ho zruště, pana starostu zdržuje... To je dopravní inženýrství dneška....
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 23:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych odlehčil zdejší stálou diskuzi.
Dnes jsem cestoval přes přestupní bod Muzeum cca ve 23:30. Vyhnul jsem se po cestě pobudům, kterých jsem se bál, že mě budou chtít zmlátit, jeden z nich na někoho ožraleckým hlasem řval na celé metro. Pak mi to došlo... třeba to budou falešní revizoři. Tak jsem si je jel vyzkoušet. Průkaz mi jeden z nich na vyžádání ukázal, shodu s číslem odznaku jsem nekontroloval. Druhý kolega mi pípnul Opencard. V tu chvíli mě to trklo-ti lidé, co skutečně vypadali úděsně, snad jsou opravdu zaměstnanci DPP. Jaktože v metru neměli uniformy? Jaktože měli tak úděsné oblečení?(evidentně neprané bundy, staré rifle...) Stále mám pochybnosti, zda byli praví, jestli to čte někdo z DPP, můžete to prozkoumat? Díky... Muzeum A-C 23:30, dnes
Umolousaní revizoři bez policistů, kteří po lidech řvou, že nemaj peníze, ať odprejsknou atd. Opravdu se takhle v metropoli vymáhají pokuty?
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 00:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy tady zase melete :-)))
Na to se nedá nereagovat :-)
KM : Proklady má na starosti ROPID.
Takže : Rzecz.: OK, asi jsem šotouš, ale mě fakt nenapadlo nic jiného než M17 a M22. Spontánně. Asi jsem ROPIDí úchyl, tak se omlouvám. Samo i 3+M22 jde, ale tam není normální přestup a ještě k tomu na 3 se čeká (kdy se s tím konečně něco udělá?) Stejně jako o víkendu jezdím M22+MC (IPP) z Malostranského nám. na Pankrác, kdežto v PD zásadně M22+MA+MC, pročpak (Malost.,Muzeum), PROČPAK asi? :-)
Zásadní souhlas s informacemi o aktuální poloze tram. Hlavně že platíme revizoru se vzhledem bezdomovců, ale na infotabule nemáme :-(

Petr Vlček : Ad 5,7,11 souhlas. To už jsme tu několikrát řešili.

Víte, ono je ideální si to ukázat na lince 11. Zatímco v PD si vždy sednu, když není výpadek, tak o víkendu stojím a možná i reálný počet přesahuje dvojnásobek cestujících. Tohle jasně ukazuje, že linka 11 je v době, kdy má poloviční interval, je prostě ATRAKTIVNĚJŠÍ. V jiných dobách prostě buď lidi jdou pěšky z Korunní nebo jedou metrem, ale prostě tu 11 v takové míře nepoužívají. Klidně před tím zavírejte oči, dělejte, že to tak není, že se o víkendu jezdí víc než v PD atd., ale tohle je prostě reálný příklad toho, že tak jak chce Mladějov (chce ušetřit JEN ŘIDIČE) to být nemá.

Noční busy taky, ale možná by se dali trochu osekat. Včera (vlastně dneska) jsem viděl 505 v Argentinské směr sever a byla poloprázdná (ale když jede z Jižáku, tak předpokládám, že je plnější) Přesně naopak. Noční dopravu si představuji častější a levnější. Takže TRAM zrušit komplet (aspoň bude čas v noci na opravy výhybek atd. bez vorání LV), vytvořit centrální přestupní bod noční dopravy a obsloužit tak více území a levněji :-) No ale pátek-neděle samozžejmě nonstop metro i tram. Jenže to byste řvali. :D
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 01:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 11 v PD se možná dá sedět na Vinohradské, ale v úseku Muzeum - Nusle teda určitě nee
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 02:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakoň : IPP-Nusle :-) tam do toho nebudu kecat...

Jinak obecně o té metrolinkizaci... ona se musí udělat chytře... Za ne moc chytré považuji 17 na Výstaviště. Končit takhle blbě před nádražím...

Za další - pokud Karlínu místo jízdy na Vltavskou, Letnou a Hradčanskou nabídnu M3, no tak to je metrolinkizace metra, tudíž špatná metrolinkizace. No a taky by se mšly všude otevřít druhé vestibuly metra, protože chodit odněkud na metro 10 minut je skutečně pruda, hlavně zbytečná. Tady souhlasím s odpůrci ML - chybí mi uživatelský přístup. Např. už 3 měsíce existuje centrální přestupní bod ML a tento nebyl nijak uživatelsky zpříjemněn.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 06:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista : Já bych neřval,ale zrušit noční provoz tramvají je jaksi hodně neprůchodné. Nevím,ale jezdit s autobusy po centru není nic moc.
Nejen ukončení 17 na Výstavišti,ale to,že ROPID nutně musel vědět že M17 bude nespolehlivá,když má na své trase několik konfliktních míst a taky,že hezky vozí vzduch,když už jede na čas.
No jestli myslíš za ten přestupní bod Palackého náměstí mezi M17 a 10+16,tak souhlasím že to ani náhodou není příjemný přestup.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7315
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 09:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Mě jezdí 17 na strossu 2x častějc. Je to snad změna k horšímu? A kdyby byla ML26 a ML1 a 14,5 a 25 zrušeny, jezdilo by mi to i dalšími směry dvakrát častějc a pravidelnějc - to je div, co?
P.Vlček ad 1 do Hrdlořez: O pásmování jsi slyšel? Vzduchovozič nebude, neb převezme zátěž z 19 a 16.
Jonáš a další: Myslím si i nadále, že hlavní odpovědnost mají tvůrci JŘ na DPP, protože vždy oni reagovali na mé oprávněné stížnosti s tím že to oni opraví. Tak proč by to za Ropid dělali, že.
MŠ: Jo chci rušit větvené svazky na koncích - prostě pro to, co tu furt píšu - ty svazky nejsou proloženy, ale nejen že se sjíždějí, ale dokonce jsou tak konstruovány, aby ve společné části jely společně. To je bohužel smutná praxe. A protože se to konstruktéři JŘ za 20 let nenaučili, je třeba změni způsob konstrukce.
Různí: ML3 přes Myslíkovu SAMOZŘEJMĚ nepojede - vejde se na Karlák, tak jako se tam vešla 21 (která zmizí spolu se 14). Tím navíc ubyde požadavků na směrové nabídky a průjezdy křižovatkou budou rychlejší.
Brejšín bod 2, evropská: Tam 40 let stačil šikovnej řidič, kterej věděl a všímal si, kdy má jet mezi zastávkama rychle, kdy má popohnat cestující a kdy naopak. Mamert, jedoucí furt stejně a ničeho si nevšímající pochopitelně prostál každou červenou a jel to 20 místo 15 minut.
věštba: Brzy dojde k prohození krátkejch a dlouhejch 17 (sóla do Ďáblic)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Quor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 09:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ 1774: Takže abych (si) to shrnul:
- preference politicky neprůchodná (vyjma statistické preference)
- smysluplné rekonstrukce neprůchodné
- smysluplné dopravní inženýrství neprůchodné
- koncepce rozvoje PID (papírová) neprůchodná
- mýtné neprůchodné
- (rozum neprůchodný)
Klavírista 306: Já bych na noční dopravu moc nehrabal. Spíš bych to viděl na rozšiřování sítě 6xx.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 10:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ty tzv. metrolinky nejsou jen o preferenci na křižovatkách, ale i o smyslplném řešení přestupů -ideál hrana hrana a hlavně žádné schody a pochody. A to stojí peníze a není to zadara. Jinak je výsměch pořizovat bezbariérová vozidla a na druhé straně přidělávat bariéry i pro zdravé.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2263
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 10:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"P.Vlček ad 1 do Hrdlořez: O pásmování jsi slyšel? Vzduchovozič nebude, neb převezme zátěž z 19 a 16."

a) pásmováním vznikaj dvě linky. Akorát v tom je mrdník protože jsou na jednom papíru neb aby byly IN tak musej mít jen jedno číslo.
b) zátěž z 19 kam? Tu směr Želva převezme 10. Max do Vršek že tou 1 pojede někdo na Grejcar na 136. Ze 16 ji převezme pouze a výhradně 9 neb na 1 z tý 16 jde přestoupit až na Grejcaru.

"Tím navíc ubyde požadavků na směrové nabídky a průjezdy křižovatkou budou rychlejší."

Jako na Karláku? Tam pojede rovně 3 místo dnešní 3+14. 10/4/16 a 22 nepochybně zůstanou. Pravda ale je že směrová nabídka se zhorší, to ano.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7317
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 10:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Určitě. A kdy si myslíte, že je větší tlak na bezbariérové jednoduché přestupy?
1) Odevšaď všude pojede přímý spoj jednou za hodinu
2) Každé dvě minuty pojede jedna linka s vysokou frekvencí výměny cestujících.
3) Nejdřív uděláme ostrůvky a pak metrolinky
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2994
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 10:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: ML3 přes Myslíkovu není záležitostí toho, že by se nevešla na Karlák. Důvod hledej jinde, beruško.
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 10:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme - žádnou linku povrchové MHD s 2 minutovým intervalem v Praze už léta neznám. U tramvají ani nikdy nebyla. A tam kde jede něco 1x za hodinu jsou nejvýše 2 nabídky. Napadají mne za Prahou Velké Popovice, kde se jezdí střídavě k nádraží a k metru. Takové linky na metrolinky neaspirují a smysl 2 linek je zřejmý.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7318
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 11:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Mírná nadsázka pro snažší pochopení. Hm, minula se cílem. Inu tak situace se třemi linkami po 20 je celkem běžná a ML3 bude mít int 2-3 po zrušení 21 a 14.
Řekl bych, že výluková 2 int. 2 min. měla . U busíků bysme našli něco snáz.
Abs: Důvod není pucíku. Kdyby byl, a byl smysluplnej, vážnej a nepřekonatelnej, napsal bys ho sem a nedělal tajemňoučkýho. napíšeš něco jako výkon měnírničky a podobný volovinky. Když bém řekne, pojede trojka přes KN a vy se přetrhnete, abyste mu to splnili.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 12:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Inu tak situace se třemi linkami po 20 je celkem běžná a ML3 bude mít int 2-3 po zrušení 21 a 14."

Pročež od Masny dál to bude:
a) vzduchovozič
b) paskvil kde třetina spojů bude točit couváním do smyčky na Florenci a druhá třetina na Palmovce.
c) polovina trojek pojede od Masny po 14 do Kobylis
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 12:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Protože na ojř jsou slušní lidé a pokud je tvá stížnost oprávněná, upozorňují pracovníky ROPIDu, kteří chybu přiznají a dovolí jim úpravu.
Ale to určitě víš, kdy uvažuješ multifunkčně a v souvislostech víc než širokých.
Jsem rád, že věštíš prohození 17 asi měsíc po mně!

(Příspěvek byl editován uživatelem Jonášek.)
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7320
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 14:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáši, dohledej si to. HNED jak ML17 vyjela jsem napsal, že větší úspora by byla to prohození. To tys ještě sólo 17 ani neviděl.
P.Vlček: Pásmování nejsou dvě linky. U pásmované linky si NIKDO nedovolí udělat jízdní řád (minuty) 00-08-20-28-40-48 a to je ještě nejslušnější výsledek. U pásmované linky se se změnou trasy nehne interval, u dvou linek se s výlukou u jedné obvykle (v 99%) posere proklad s tou druhou. Od masny to samozřejmě vzduchovozič nebude, protože a) pojede přes nám.rep, kolem tržnice ubyde 25 a 5 a kolem harfy 8 (ta pojede přes vysočanskou).
Pozn: 10/4/16 jsou první co půjdou do až bude ML10. To bude daleko dřív než ta 3
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 14:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: To mi tedy popiš, kudy ta ML3 po 2 minutách (což byla ta příčina, proč ti v tvém návrhu nevyšla úspora) pojede? A jak bude pásmována. Protože aby to z Braníka po 2 minutách jezdilo na Karlák (to by se teda fakt nevešlo ani bez 14 a 21), to je fakt úlet. A z masny Karlínem po B...úlet. Z Masny na Těšnov...úlet na třetí. trošku mysli chlapče.

Quor: Problém je, že 95% lidí, co s ev dopravě pohybují, by to vše uměli, ale někde je něco špatně. Podle mě je základem, že do dopravy prostě NEPATŘÍ politika. Respektive volený politik může pouze vybrat z předložených odborných řešení (která nemusí být správná, ale mají nějaké odůvodnění). Nebo tato řešení může inspirovat svým nápadem, ale ne si vymyslet řešení, na němž trvá bez ohledu na vše. Což vede k paskvilům a převedení dopravních věcí do předvolebního boje a válkám městských částí a dalším paskvilům.

Necelý rok je stará příhoda delegace našeho odboru dopravy v Německu. V Hamburku se jeden náš úředník zcela nevinně zeptal, jak se vyrovnávají s politickými tlaky při dopravním projektování? Jestli vyhoví vždy, nebo jen někdy? otázku musel zopakovat a nebylo to tím, že by byla špatně přeložena. Oni nepochopili, co je to v dopravě politický tlak. Pak vysvětlovali, že když je třeba něco udělat v dopravě, jsou pro to nějaké exaktní důvody a neřeší se kdy se to udělá podle voleb či čehokoliv. Nezáleží, kdo by to mohl odnést, prostě se UDĚLÁ, co je potřeba a odborníci si případné důsledky prostě zodpoví před veřejností. Tečka. my jsme si to nastavili úplně pitomě a s lidmi typu Béma se v tom ještě slušně rochníme. Zvolit vola možné je, ale volíme si správce města, ne vládce města, to ještě mnozí nepochopili...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 14:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Od tržnice po dvou minutách objezdem přes Jaroše a nám. Rep... Jseš dobrej. Takže na Letnou nic ani z Republiky ani od tržnice :-). Protože 3 po 2 minutách by v součtu nahradila pochopitelně počtem spojů u tržnice 1+3+5+25 a ještě by tam bylo o vůz víc :-). A na Libeňáku by v pohodě nahradila i 1+3+12+15+25...oslabení o jeden vůz, to by tam tak sedělo. Přes Orteňák na Dělnickou pošleme 112, ne? :-). Jonášku, těš se, budeš mít v Holešovicích jen jednu linku, jak přehledné :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 14:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Pásmování nejsou dvě linky. U pásmované linky si NIKDO nedovolí udělat jízdní řád (minuty) 00-08-20-28-40-48"

Ač mnohdy logika velí aby tomu tak bylo, neboli M-C kde je před "krátkym" delší díra než před "dlouhým". Ostatně takto (= náhodně) jezdí ta 17 z Palačáku do Modřan.

Když 10/16/4 nahradí M10 tak s ohledem na frekvenci IPP - Anděl (+ snaze tam nacpat i ty kdo dnes jedou jinudy díky přímejm spojum) bude těch tramvají na Karláku odbočovat furt stejně.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7321
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 14:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ, ty seš tragéd. Ty vyhledáváš problémy a bolesti aby to jako nešlo. Od tržnice na letnou ML1, od Republiky na Letnou ML8 (asi v sólech). OK, tak nebude 3 po 2 minutách. Chtěl jsem vám udělat dobře, ale když nechcete.... jak chcete. Bude jezdit tak jak je potřeba, žádné dogma dělitelnosti 8 nebude.
Jinak zdá se že trend jde opačným směrem:
Opsáno z novin: Metro ve Vídni bude nejspíš o víkendu jezdit i přes noc. Vyslovili se pro to obyvatelé rakouského hlavního města v referendu, které se konalo minulý týden. Informovala o tom dnes agentura APA. Vídeňané hlasovali celkem o pěti věcech. Lístek odevzdalo 26,04 procenta voličů. Podle prvních výsledků se zdálo, že obyvatelé metropole nestojí ani o víkendový celonoční provoz metra. Po započítání korespondenčních hlasů se ale ukázalo, že si ho přeje 55 procent voličů. I tato čísla jsou podle radnice ale zatím předběžná. Konečné výsledky chtějí pořadatelé oficiálně oznámit příští týden.
No víšco, ten odborník, co to udělá a vysvětlí to politikům jak to mají říct veřejnosti jseš ty (nebos býval, nebo mnozí zde sedí na postech, kde by to tak dělat měli) jenže u nás "odborníci" řeknou: My víme jak by to mělo bejt ale to víte, politici.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 14:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Tak jo, já sice o tom mluvil už v době, kdy se teprve rodily jř, ale možná ne na Krepu. A hrabat se v archívu nebudu, to ti radši to prvenství nechám.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 14:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Těším se! Jedna linka na Holešovice bohatě stačí, hlavně aby to byla 505!
112 na Dělnickou už jezdila, když se kopalo metro na Fučíkovu. Neboť tramvajová větev nebyla pojížděná. Tentokrát bych ji ale protáhl opět až do výborné smyčky Mladé gardy, jako zamlada. Ale i dřívější ukončení ve smyčce Osadní nebylo od věci! Však díky metrolinkizaci tramvají budeme moci ušetřit JDCT hodně peněz, neboť některé tratě zaniknou a nahradí je autobusy, inu proč ne? Však na západě to tak dělali před třiceti lety!

(Příspěvek byl editován uživatelem Jonášek.)
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 15:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Já se ti omlouvám, že pořád vyhledávám problémy v tvých názorech :-). A uznávám, je to dost bolestivé to tvé plácání vůbec vnímat :-). ML3 po 2 minutách, pak po třech, pak tak nějak, jak budete chtít... Ty jsi přímo dopravní génius :-). Jak já ti závidím tu svobodu plácnout to první, co tě napadne. To máš v práci taky tak? :-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 15:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"OK, tak nebude 3 po 2 minutách. Chtěl jsem vám udělat dobře, ale když nechcete.... jak chcete. Bude jezdit tak jak je potřeba, žádné dogma dělitelnosti 8 nebude."

"Uděláme to soudruzi takňák" už jsem dlouho neslyšel
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 16:35:46    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: přinejlepšim jedna hodina, a ještě různě natahovaná (aktuální odjezdy 14:25, 15:34, 16:46, 17:52, 18:48 ..) ovšem jízdní doba 20 min je bezkonkurenční. V taktu to nejezdí a hnedtak nebude.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 16:46:47    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - jak to bude s penízky na úpravu nám. je přece jasný. Před volbama se lidu slíběj, po volbách nebudou
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 16:47:29    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ 1775: Naprosty velmi smutny souhlas. Bohuzel, v necivilizovane zemi pri sprave verejnych veci prevazuje moc nad odbornymi hledisky a podle toho vypadaji vysledky. Bych chtel videt jak by postavili berlinsky S-Bahn pokud by do toho mluvily nejake kreatury typu bemu a chalupu. Jenze ti tehdejsi stavebni radove byli machri a stali si za svym a jejich regulacni plany pocitaly s horizontem vic nez 50 let... a osvedcuji se dodneska.

Tim je ale bohuzel cele hadani se o technicke detaily bezpredmetne a zbyva hloupa otazka "jak prosadit pravidla omezujici svevoli politiku". Me napada treba: Po skonceni volebniho obdobi bude cinnost politika podrobena odbornemu prezkoumani a podle jeho vysledku bude politik bud ritualne zabit a sneden nebo poslan do dozivotniho vyhnanstvi (nejlepe na Mt. Everest kdyz to tak rad ale spis bych to videl na prvni variantu). Lepsi vysledek se da tezko ocekavat. Je to sice trosicku v rozporu s pravnim radem, da se ale argumentovat, ze jde vlastne o oziveni starych dobrych osvedcenych tradic a tedy zvykove pravo, dotceni se nebezpeci urciteho nepohodli vystavuji dobrovolne - vzdyt chteji byt zvoleni - a navic takovy akt nepredstavuje pro spolecnost zadne nebezpeci, prave naopak.

To jsem se hezky zasnil a ted zpatky na zem. :-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17278
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 16:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych chtel videt jak by postavili berlinsky S-Bahn pokud by do toho mluvily nejake kreatury typu bemu a chalupu.

Zajímavá a dost typická ukázka je první trasa tzv. Hochbahn (dnešní linka U1). Zjisti si Kaštánku, proč v Kreuzbergu vede na viaduktu středem Jičínské a Skalické ulice, a v Charlottenburgu pěkně pod zemí.
Lidstvo se totiž tak moc nemění, jak se nám dnes občas zdá .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kastanek: Rozpadla se rovnováha mezi politikou x odborníky x veřejností. V rozumném světě se tenhle trojúhelník vyvažuje sám a potrhlý Bém x Šubrt x AutoMat nemohou sami vše ovlivnit podle svého. Korigují se navzájem a jejich excesy mají zpětnou vazbu. Když se trojúhelník vychýlí příliš jedním směrem a zbylé dva vrcholy odříznou, nebo postaví jen jako služba tomu třetímu vrcholu, máme problémy. Což znamená, že můžeme mít úplně stejné, kdyby tu hlavní linii hlásal potrhlej "rádobyodborník" Šubrt nebo občanské sdružení. Teď zrovna převážila ta politická vláda nad správou, což je nejsnadnější, neb k tomu svádí mandát, co dostala opakovaně ve volbách...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si s váma dal tu práci a splnil skoro všechny vaše požadavky (MŠ, KM, Petr Vlček, Demon a další) :-)
Kdo chce, tak si to otevře :-)
Hezký den všem :-)
application/mswordLinkové vedení tramvají - platnost od 7.3.2010
tram revoluce.doc (24.1 k)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2539
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:24:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Točit pravidelně na trojúhelníku na Zvonařce a ve vozovně tě nikdo nenechá.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:45:38    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ 1780: Ano rovnovaha se urcite vychylila za jakoukoliv akceptovatelnou mez (i v jinych oblastech nez je doprava v Praze). A fachidiocie je samozrejme taky nebezpecna, o tom zadna. Potiz je ze se ta rovnovaha nyni nachazi v jinem a bohuzel stabilnim rovnovaznem bode a ze nevidim zadny rozumny zpusob jak ji premistit do nejakeho prijatelneho ekvilibria. Leda tak jako v te nadsazce... To uz ale neni dopravni problem a na takhle tenky led se mi zatim a tady moc poustet nechce, treba nekdy casem.

Mcbain 17278: Sice jsem psal o S-Bahnu a Vy o U-Bahnu (obe site vytvarely a provozovaly odlisne subjekty), ale jiste, pri jednanich byla prosazena zmena nivelety, nikoliv trasovani linky. Tedy alespon podle narychlo vyhledanych bezne dostupnych informaci. Urcite je to ilustrativni jako priklad stretavani ruznych zajmu, ona zmena ale nemela zadny fatalni vliv na funkci trate a pozdeji systemu, takze bych precejen urcity rozdil videl.
Quor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Já nevím, ale metrolinka do Radlic vypadá jako zbytečnost...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: No já to otevřel...uff :-).

Za zrušení spojení tržnice - Letná by tě Vitásková vykostila :-). Na Vltavské potřeba pro lidi směr Letná chodit na vzdálenější zastávku. Na Těšnově posila o jednu linku ve dvojicích. Ve směru tržnice - centrum sólo, ovšem ve směru Stross. - Urxova M linka... V úseku Palmovka - Ohrada jede jen M8 a každá druhá sólo... Geniální. Odpadá spojení dnešní 1, je potřeba projet 2x křižovatku Ohrada a přestupovat na Biskupcově. Do nacpané M8. Když chci ze Strašnic do centra, ráno mám z M8 na M5 přestup ve stejné hraně, večer v opačné. průvod tramvají po 4 minutách na M5, co jsou na tom objezdu zcela prázdné, bo nikam nejedou by byl po 4 minutách dost romantický...

Skutečně nění žádný rozumný důvod se cpát s M4 na bělehradskou. Spolu s M11 by to byl 2 a půl násobek dnešní kapacity. Tam opravdu stačí naprosto obyčejná šestka... Báječné je též zrušení dnešní 7 a její zahrazení z Výtoně klikatící se sólo 18. Ano, takové sólo by se dalo omezit ještě na půlku, od Anděla se na to nedá rozumně přestoupit. 7 jako jedna z nejužitečnějších linek na odpis? Hmm. Z barrandova 4 plné linky (2xM). ahá, to spojení Bulovky s P7 linkou M1 přes Karlínské nám. - opět naprosto fenomenální :-).

Jinak vše, co jsem žádal, nebo žádám bylo nebo je pokryto naprosto dostatečně běžnými linkami, není potřeba vymýšlet šílenosti jenom proto, že se cheš dostat na 15 linek. Ale když tě to baví.

Beru zpět, zrůdný plán Ropidu je proti tomuhle romantickej čajíček :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 18:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, rozcupujem všechno, co má myšlenku zkracovat intervaly.
Jo hezký, akorát já jsem k ani jedné lince nenapsal, v jakém by měla jezdit intervalu... Nachytal se, dopravní odborník
7 je nádherně nahrazena sólem v trase podobné 18 a M4.
Ze Strašnic do centra jezdí metro, M4 a M11.
Beru jednu věc a to je ta tržnice.
Na případný sólo příprc z Palmovky na Letnou a přes Hládkov někam dál místo v pohodě je.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17279
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 18:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kastanek - Sice jsem psal o S-Bahnu a Vy o U-Bahnu (obe site vytvarely a provozovaly odlisne subjekty)

To já samozřejmě vím. Jen jsem na tom chtěl ukázat, že i pře sto lety a v jiné zemi existovaly politické a zájmové skupiny a tlaky, které mnohdy prosadily zdánlivě nelogická řešení.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 19:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem : že vám na Stross náměstí jezdí 17 2xčastěji je při polovičním intervalu jasné,pokud pokládáte za vláček 1xsólo a za ním další 1xdvojice a potom 8-10 minut díru za úspěch,já spíše za docela blbost.
Klavirista : Oceňuju snahu je pár věcí se kterými bych souhlasil,ale na můj vkus až moc metrolinek a hodně pásem. A tuším,že na Zvonařce by asi nenechali normálně točit tramvaj v provozu.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 19:10:06    Odkaz na tento příspěvek  

No zdánlivě nelogický .. vzhledem k tomu, že Caterpilar ještě pořádný bagry nevyráběl a že se k podobnýmu řešení došlo i ve Vídni a Paříži (byť tam to byla snaha využít stávající struktury) tak těch tlaků mohlo bejt i víc. Třeba i ten, že to tak vyšlo levnějc a nečekalo se na pět kilometrů dvacet let jako dneska.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 20:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii & Klavírista: "No jestli myslíš za ten přestupní bod Palackého náměstí mezi M17 a 10+16,tak souhlasím že to ani náhodou není příjemný přestup"
A můžete mi pánové povědět, kde se nachází "příjemný přestup" mezi 17 a 22, protože já o něm opravdu nevím.
Použít na relaci Podolí-Vinohrady spojení 17+22 může leda tak úchyl, o tom žádná...

Káem: "Tak proč by to za Ropid dělali, že"
Co třeba ze stejnýho důvodu, jako teď děláme za outfirmy její vysněný džoby. Kritizovat outfirmy je ouředně zakázáno a zodopovědnost je na nás. Ono jim chlapče totiž nic jinýho nezbejvá...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 20:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon : Já mluvil o přestupu M17 a 10+16(M10)na to Palačák dobrý není. Stejně jako není dobrý přestup Karlovo náměstí mezi 10+16(M10) a M22.

(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 20:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tomu rozumim, jen nechápu v čem je proti tomu lepší přestup 17->22 ?
Imho horší než Palačák a jen o fous lepší než Karlák...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 20:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon : No to by mě taky zajímalo. A snad jsem toto ani nikdy netvrdil.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 20:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to bylo primárně na Klavíristu, kterej propaguje na trase Podolí-Vinohrady tuhle úchylku (pardon, úhybku...) s poukazem na "nenormální přestup" na Karláku...
Inu pro propagaci ML se zktrátka hodí cokoliv...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 21:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filip: Není lepší použít na přestup M22/M10 Štěpánskou?

Nevím co máte proti Palackého náměstí. Přechody jsou světelné, docházková vzdálenost celkem v pohodě. Přijde mi to i kratší oproti přestupu na Depu Hostivař z metra na bus.

Dnešní ranní postřeh z hostivařské větvě M22 okolo půl osmé KAŽDÁ souprava sedačky obsazené a pár stojících. Tomu se říká kultura cestování v místech, kde ji lze poskytnout.

Ostatní: KM má pravdu v tom, že pokud bude M linka, nelze pak vytvořit JŘ, aby vozy podle jízdního řádu měly int 1-1-8(např.)
Pokud jde o M linky, tak si myslím, že rozvoj nezabrání ani změna na radnici (pokud ovšem proběhne, ODS se začíná hodně medializovat v dobrém světle), protože pořád se bude jednat o kilometrech, tedy možném navýšení zpět a ne o tom, jak se budou projíždět. Jako vše má svoje pro a proti, tak i M linky. Výsledek tipuji, že Praha bude celá z M linek a lidi stejně budou MHD jezdit, protože nic jiného jim nezbyde a projeví se klasická povaha člověka, tedy bude si stěžovat u piva a nebo doma....
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 22:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Nenachytal. Protože na mnoha úsecích je ta M linka s intervalem 4 minuty tak akorát na hranici, aby to tramvaje někam odvezly. Např. Václavák, Ječná, Kotářka. Jistě, M8 by mohla jít na 2 minuty, ale zahnutá po trase 19, co je na sólo, by to nebylo to pravé, takže 4 minuty je taky tak ta minimální hranice. Karlín má jednu linku, opět aby se zachovala nabídka 4 minuty. Modřany a Braník při zpásmování jedné linky, opět to vychází na 4 minuty. Francouzská vychází na 4 minuty + příprc. té 6. To je jednoduchý, když si na maximální úseky navrhneš nějaký počet linek, pro odvezení kapacity dostaneš parametry téměř na všechny zbylé linky a pořádně s tím nic neuděláš.

Trasa Anděl - Nusle teda nahrazená není, ani se na tu připr. 18 nedá pořádně přestoupit. A jet do centra spodem přes Bělehradskou... A do Strašnic jede jen půl 11. A pak si musím vybrat, co je za část dne, abych chytil správné kolečko M5.

Tam právě žádná myšlenky zkracovat intervaly není. Základní zatížená spojení parametricky vycházejí stejně a cokoliv okolo je plné nelogických přestupů a úseků, kde se motají prázdné vlaky :-).

Když tvrdíš, že tam něco je a ono to tam není, neznamená, že když to budeš pořád opakovat, tak to tam najednou bude :-).

Udělej 15 linek, aby se neplýtvalo a fungovalo to a já se ti pokloním. A klidně teď připiš ty různé intervaly, ať se mrkneme, jak to bylo propracovaný.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 22:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Ano, tak vypadá v Hostivaři nejnaplněnější maximální denní hodina... V tom případě požaduji na Vinohradské na lince 11 interval dvě minuty ve dvojicích :-). Platí to Klavirista :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 22:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Jenže tudy vede cesta právě pro lidi do MHD. Jede to často a ještě cestuji jako člověk, ne jako dobytek na porážku.
Takhle jezdila 22 i v klasickém intervalu, takže změna k většímu počtu cestujících tam rozhodně je.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 22:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Udělej 15 linek, aby se neplýtvalo a fungovalo to a já se ti pokloním. A klidně teď připiš ty různé intervaly, ať se mrkneme, jak to bylo propracovaný. Větu 1 můžu splnit KMovi, ale pro tebe je vše špatně, protože to jsou prostě páteřní linky. Buď se zruší někam spojení, nebo nepoužiju nějakou trať a hned jsou skandály.

A jinak mi nepřipadá, že bych plýtval - posílil jsem Nusle, Barrandov, IPP jako využívané oblasti a naopak omezil plýtvání Hostivař, Spojovací, Bílou horu.

Jo a propracovával jsem to docela dlouho. Neřekl bych, že je to špatný výsledek. Je jen netradiční. Z tradičních spojení je tam akorát část.10, 9, 12, 17, 22. Zbytek je jinak, přesto směrová nabídka je více než bohatá.

FilipII: Děkuji. Pásmo má jednu výhodu. Dá se omezit, pokud jsou peníze bez složitějších zásahů do linkového vedení. Až se do MHD bude dávat více peněz (a v některých případech se zlepší propustnost křižovatek), tak všechny ty závorky můžeme zrušit.

Demon : Já jsem to přece kritizoval. Psal jsem, že Národní divadlo není uživatelsky příjemné a přitom by být mohlo. Prostě mě to napadlo jako první M17 a M22. Jinak já na Vinohrady třeba jezdím M17 a MA, ale nikomu to nediktuju.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 22:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Ale to já nezpochybňuju. Když na to budeme mít. Ve Vídni, Berlíně, Zurichu je obsazenost podobná a jezdí se tam po 6 minutách třeba i o víkendu...

Jenže já vidím ten nárůst v Hostivaři ze 400 lidí ráno na 800 lidí, ale současně zas pořád víc míst, kde se lidi kvůli tomu začínají mačkat. Pokud rostou disproporce mezi zatížením a nůžky se roztahují, něco je špatně. Z malešic vezu pár lidí víc do centra, ale za cenu ještě víc přecpané Koněvky, kde komfort zhoršuju davu. Z Hostivaře vezu o pár lidí víc do Ječné, kde ale systémově neřeším nárazová přetížení. Zhoršila se Plzeňská, zhoršil se Braník (byť primárně vinou nastavení JŘ), večer se zhoršila Ječná... MHD brzy budou jezdit jen ti, co prostě nemají alternativu... Tož pak to bude jen ta socka.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 23:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Pro mě není vše špatně, protože to jsou páteřní linky. Jako jedinej si každý váš návrh doma nakreslím a spočítám spoje, záteže a vazby. Každému se věnuju a promiň, ale spojit Bulovku s P7 přes Karlín a poslat Letnou přes Těšnov na Urxovu, uříznout celou linku 10, nechat Karlín na jedné lince, stejně Zenklovu, Spojovací. Barrandov je přestřelenej.

No jo, ale jestli jezdíš na Vinohrady z podolí M17 + MA, tak to fakt není o čem. Spojení M17 + M22 nás s Absolutem napadlo jako nejabsurdnější ptákovina, když jsme přemýšleli, jak z Podolí nově hore :-). Ale pokud tě napadlo první, hmm, tak to se mají Pražáci ještě na co těšit :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17280
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 00:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001 - Jenže tudy vede cesta právě pro lidi do MHD. Jede to často a ještě cestuji jako člověk, ne jako dobytek na porážku.

A to je řeč o čem? Tramvaji v Hostivaři? Tak to je fajn. To Hostivařákům přeju. V mé části Prahy to tyhle znaky nevykazuje, a navíc v tom bývá dost smrad.

na Vinohrady z podolí M17 + MA


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 00:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pokud tě napadlo první, hmm, tak to se mají Pražáci ještě na co těšit :-) Já jsem taky řekl, že to nikomu nevnucuju. V souč.době je to Jana Masaryka největší pohoda. Po cestě čekání max.7,5 min. (o tom víkendu)

Pro mě není vše špatně, protože to jsou páteřní linky. Jako jedinej si každý váš návrh doma nakreslím a spočítám spoje, záteže a vazby. Každému se věnuju a promiň, ale spojit Bulovku s P7 přes Karlín a poslat Letnou přes Těšnov na Urxovu, uříznout celou linku 10, nechat Karlín na jedné lince, stejně Zenklovu, Spojovací. Barrandov je přestřelenej.
Barrandov není přestřelenej, zatím jsem stále neřekl interval, v jakém by jela 12.
Ta 10 je úsporná varianta. Když budou peníze, tak ať jede klidně celá nahoru, já se tomu nebráním. Nicméně uznávám, že spojení ze severu na Želivského by mělo být zachováno a uznávám svoji chybu.
Ostatní jsou naprosto podružné věci, v tom se neshodnem.

Jestli jezdíš na Vinohrady z podolí M17 + MA, tak to fakt není o čem.
na Vinohrady z podolí M17 + MA
Asi jsem hlupák, hoši, viz příloha.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 00:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 01:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věci se dějí správně : https://www.wien.gv.at/advbefergeb/internet/Ergebnis.aspx - Frage 4 :-)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 02:09:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22 prostě nemá v Hostivaři co pohledávat. Ani jakákoli jiná tramvaj. Zraušením trati se nejen uspoří, nýbrž i vyřeší problém, co s omezenou s**** n**** při větším rozšíření silných linek.
tlama!