K-report
 

Archiv do 23. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 23. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 10:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

12 NORMÁLNĚ PRAVIDELNĚ po 8 min.a mezi Malostr.a Strossem 60 stojících lidí cca dál jsem nejel, tak nevím.
Metrolinkovitost 12 zabíjí cesta "zemí nikoho" mezi Strossem a Dělnickou. Výstaviště a Nádr. Holešovice jsou cíle spíš nominálně než reálně (zvlášť potom, co brněnská EC jezdí z hlaváku, tak tam zemřela šelma z čeledi Canidae). Proto bych si dovedl představit M12 přes Tržnici.
Čili Stross by vypadal takhle:
12 Kpt. Jaroše - Vltavská
17 Kpt. Jaroše - Výstaviště
26 Kamenická - Kpt. Jaroše
1 Kamenická - Vltavská
15 Kamenická - Výstaviště
(v případě, že by ML fungovaly jen o večer a o víkendu, pak by se tam v PD 5-20 objevovala ještě 14 a 25)

Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 10:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny +6 až +2 min. Dvojka ovšem na Vozovně Střeš. ještě včas.
Tramvaje se prostě sjíždějí bez ohledu na svou metrolinkovitost.

Abychom zabránili sjetí, musely by mít všechny tramvaje interval cca 20 minut ve špičce... to by pak byl přímo orgasmický ráj směrové nabídky - třeba z Horoměřické by jela 2 na Petřiny, 20 na Malou Stranu, 26A na Letnou a Nám. Rep., 26B na Letnou a Těšnov, 30 na Podbabu, 36 na Bílou Horu, 38 na Staroměstskou, 45 na Letnou a Výstaviště... a to celé proloženo na výsledný interval 2,5 minuty.

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 10:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera v 19,45 jely na P.M. zc ZA SEBOU (!!!)
Který směr je u 2 na PM z centra?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7365
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 10:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: nesouhlasil bych s tou 12 od Strossu - jezdí docela obsazená, rozhodně víc než např 14 -taky jsem si myslíval, že Orteňák je třetí slepé střevo pražské TT, ale ono vyrostlo dost domů v přístavišti a v bejvalým mlejně, takže ta poptávka tam spíš poroste.
Ta dvojka - pravda, ta je asi dc až na kulaťák
Stross: Místo 15 tam bude 8.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak včasnost 3 potvrzuju. Rovněž z Hnuslí 24+18+7 jezděj do +2. 11 pokud se nešprajcne v Bělohradský tak taky obvykle není problém.

U jakýkoli ML v Praze je problém se sjetím vlivem semafórů. Prostě když něco má i=4 a frekvenci na něj tak už při zpoždění o 1-2 minuty je sjetí skoro jistý. Ta první totiž bude stát vlivem výměny většího davu dýl, tudíž nestihne další světla tudíž ta další se jí přiblíží.... To u zpoždění 1-2 min při i=8 není zdaleka tak fatální.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak včasnost 3 potvrzuju.
Čili ideální adept na ML. Ona v podstatě i 9 je bezproblémová, 17 jakžtakž taky. Jediná ML, která dělá problémy je 22, čili ten problém se sjížděním nebude v intervalu.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7368
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Ano, přesně, jedná se jen o dojem, což demon a někteří jemu podobní nechápou a nechápou. Zpoždění je stejný, ale při 4 min. u normální linky ještě není vidět násled, zatímco u ML ano. Potvrzuje to mou teorii, že u ML je i menší zpoždění víc vidět a povede to k tlaku na větší přesnost a k nějakým opatřením v tom směru.
Jasně že linka jedoucí jednou za den je OK, i když jede jednou dopoledne a jindy odpoledne.
Jinak ono je to i o řidiči. Dneska borec se 14 z vozony 2 v 7 ráno dokázal na Strossu dc před sebe pustit i 26, která v době jeho příjezdu do zastávky ještě nebyla ani v kamenický. nejdřív nechal lidi doběhnout do druhý půlky ostrůvku aby pak se rozhod že popojede aby byl u sloupku. Paxe tak jemně a dlouze rozjížděl, až mu vypršela preference a vzala si jí ta 26. Byl prostě napřesdržku.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mám tady pár prokladových perel. Včera jsem jel po 21. hod. trasu Veletržní - Ládví a napadlo se mě o cestě podívat na proklady linek.
Veletržní ZC odj.:
14 - 21:15
17 - 21:16 int. v Trojské v tuto dobu tedy 14-1

12 - 21:17
15 - 21:17 int. směr Dělnická tedy 15-0

Ládví ZC odj.:
10 - 21:31
17 - 21:31 int. 15-0

Jako já vím, že v tuto dobu se mění int. na jednotlivých linkách, ale toto je prostě nepřijatelné. Nejsem příznivcem ML, ale tohle mě pěkně štve. Mě jako cestujícímu je úplně jedno, že dopravce část vozů právě stahuje a tak to má rozházené. Zajímavé ale je to, že i při těchto neprokladech ani 2. souprava nejede prázdná. Pozoruhodný je také počet lidí v tranzitu Centrum - Kobylisy (- Ládví). Byla jich minimálně půlka. Lidi neradi metrem.:-)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7369
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ani ta 22 neni žádný drama. Nepamatujete 135 v trase Veleslavín - Spořilov
Víteco, ve špičky člověk pochopí leccos, ale že v 23,00 přijede na Orionku něco s +4 a tim mi na IPP ujede C, to je na ránu.
Rzeczp: A o čem tady celou dobu píšu? Díky za potvrzení. A v tom my žijeme už léta . A do aut jsme nepřesedli (a že bysme na to měli), měli bysme my v P7 dostat cenu za věrnost MHD.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozoruhodný je také počet lidí v tranzitu Centrum - Kobylisy (- Ládví). Byla jich minimálně půlka. Lidi neradi metrem.
Spíš jak 14, tak 17 jedou někam úplně jinam, než metro C.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2970
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drama to neni, jen to podstatně zhoršuje náhled na MHD - viz těch 39%...
Ale co, jen ať si blafou, hlavně že nám to papírově krásně vychází. Zlatej Balkán...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7372
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 11:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

těch 39 % je demone součet jablek s hruškama. přičti ještě dnešní datum
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 12:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"že v 23,00 přijede na Orionku něco s +4 a tim mi na IPP ujede C"

ML 10/16?

Což jako správnej metrolog dojít na Fluoru a jet MA-MC? Nebo že by to nebylo ouplně ideální jen to metro po vsi?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 12:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Žádná ML zatím ze směru od Biskupcovy nejezdí. Proč by měl KM jezdit metrem, když mu má teoreticky přijet soulinčí o int. shodném s A? Upozornil tady na objektivní problém a vy si z toho děláte jenom srandu.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7375
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 13:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczp. Díky že ses mě zastal
PV: No z 90% tak chodím (A-C) ale protože jsem byl ve 22,58 na křižovatce, rozhodl jsem se. Bohužel, chybně. a to je te´d stav optimální, že se jezdí po 10 minutách. takže když to nedojebe odd. tvorby jř (už tu bylo i 5-15) tak to poserou řidiči.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 13:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi neradi metrem.:-) Jenomže v tom metru je jich násobně víc...

Nebo že by to nebylo ouplně ideální jen to metro po vsi? Vedle na Radhošťské je ML11, na tu bych se spoleh víc na výjezdy z různých konečných- Spojovací a SídlĎ. Na Muzeu je sice prasáckej přestup, ale zas by mu to ušetřilo 1 stanici metrem. Nehledě na to, že se zpožděním jsem se u ML11 nesetkal (v PD po 20.).

Rzecz 616: To je právě určitá blbuvzdornost ML. Až pojede M10, M12 a M17, tak se toto prostě nemůže stát (na M7,9,11,17 ani 22 to nevidím). Vůbec situace po 20.hod.a o víkendech je tak alarmující, že by ML v tyhle doby měly být zavedeny okamžitě. Připustitelné je to i bez zásahu do linkového vedení (kromě drobností), v provozu pouze 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11, 12 (na Vysočanskou-vybr.spoje Lehovec), 17, 22, 26-Flora a jen na Nádr.Strašnice (stejně jezdí sólo večer)-to jsou změny menší než v rozsahu těch listopadových.

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7377
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 13:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Ono už je to píchni jako řízni, když mi ujede 10/16 a nechci na A, jdu do Radhošťský, a pokud mi 11 ujede, tak sice brzo jede další ale to už jsem na tom stejně jako kdybych to pročuměl 10 min na Orionce, jen si připadám, že jsem něco pro zrychlení udělal.
Že lidi neradi metrem je pověra. Každej když mu říkám jak kam má ject se jako první ptá, jestli je to na metru. (teda kromě šotoušů)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 13:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(teda kromě šotoušů)
Kdyby jezdila 175 aspoň v trochu normálním intervalu, tak to občas vyjde i na ni. Ale půl hodiny je absurdnost-taky jsem to minule viděl, z Flory jeli kromě mě 2 lidi v PD kolem 23 hod.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Takže dle JŘ je tam dnes 10-10 a něco přijelo o +4 později. Hmm, a jak to souvisí s M-linkami?

Klavírista: Jak to, že se při večerní M10 nemůže na kterémkoli spoji stát +4. Na vlaku z Ďáblic i večer naprosto klidně... Bude to pak úplně stejně alarmující :-). Jen pokud byla kdysi +4 ve směru dc linka 16 a já chtěl do Podolí, tak bude teď +4 10 a já nejen, že čekám dýl, ale ještě mě čeká přestup. A večer už se i při 10 min. mrknu, kdy mi to jede a jdu na svůj spoj.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2321
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Že lidi neradi metrem je pověra. Každej když mu říkám jak kam má ject se jako první ptá, jestli je to na metru."

Něco na tom je. Svého času jsem školil kolegu který bláhově věřil jak je metro rychlý. Cestou z Kačerova do Karlína mělo stále tendenci přesedat na B. Teprve poté co jsme se 3x rozdělili a já tam vždy byl tramvají rychlejc pochopil že přestup na B není vono.

Večerní metrolinky - jakou výhodu mám z toho že nejdřív čekám 9 minut a pak na přestupu dalších 9? Ty by měly smysl v momentě kdy by šlo jezdit tak že by byly garantovaný přestupy u jedný hrany což je ale z mnoha důvodů utopie. Skončí to úbytkem substrátu neb pojedou ti co to budou mít přímo a ca. 30% z přestupujících (co z nějakýho důvodu nepojedou autem). Večer nehrozej zácpy a vesměs ani problém s parkováním.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7378
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nepostřeh jsi odbočení. Hovořili jsme o tom, že i výjimečně dobře postavené JŘ poserou pak řidiči. Já bohužel jezdím tak jak potřebuju a ne jak potřebuje DP. proto nemrknu a nehodlám mrkat, ale požaduju slušný intervaly. to bysme byli jak na vesnici, kdybych si i cestu po městě musel plánovat na ráno nebo večer. A tam bys tu MHD zatáhl .
PV: Proboha ty tu furt předstíráš, jako kdyby odevšad jelo všechno všude. Kristepane, odevšad jede tramvaj maximálně do DVOU směrů. Čili všech dalších XXX neni přímejch a pak je lepší čekat 2x9 než 2x20.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: A večer jsou právě poptávány různé směry daleko víc než ve špičce. Jezdí se za holkama (klukama), do kina, za zábavou, na návštěvy, do divadel, nakupovat...není jen těch 9-10 ML směrů...

PV: Karlínskou TT zrušíme, do metra budete muset nakonec oba :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A večer jsou právě poptávány různé směry daleko víc než ve špičce.
Nesmysl. To by platilo pouze v případě, že bychom všichni na jednom místě bydleli a na druhé jezdili do práce...
Bez ohledu na denní dobu ocení lidi krátký interval (tedy to, že vůbec něco pravidelně jede) a určitě víc ocení to, když jim pojede jedna linka po 10 minutách do jednoho směru, z které budou moci (s max. 10 min. čekáním) přestoupit do dalších 2 směrů, než když jim sice pojedou do všech tří směrů přímé linky po 20 minutách, ale profrčí ve smečce (a k nejbližšímu uzlu/metru a od něho je tak příjemný interval 2-3-15).
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Ale s M-linkami si právě budu muset plánovat cestu vždy znovu. Vem si to Podolí. Dřív lidi věděli, že jedou 16 na Vinohrady. Dnes se musí zařídit podle toho, co jim přijede. Přemýšlet, zda se vyplatí přelézat na Palačáku, nebo až na ND. Zda ještě jede 4, co jede třeba na Jana Masaryka, nebo už nejede, tudíž se na ní nedá přestoupit... Slušný intervaly budeš mít, ale s pásmama si budeš muset ráno pamatovat, že to dál nejede, v poledne taky ne, odpoledne jo, večer to v tomhle úseku nejede vůbec, v sobotu třetina spojů. Což se násobí některými přestupy. Třeba na Palmovce bude přestup M1 - M10, ale večer jen naq každou druhou 10 a v sedle na každou druhou a ve špičce tam možná bude 24. Přesně tam taháš MHD ty.

Ano, tramvaje jede do dvou směrů, z nichž většina těchto dvou směrů je odpovídajícím způsobem také zatížena.

KM: Odbočení jsem postřeh. Tudíž výjimečně dobře udělané M linky poserou též řidiči? Plus ubude směrový vztah. Tož jaká je to změna?

Já uznávám, že na větvích typu Barrandov a Řepy (Zenklova, Hradčanská, Evropská, Modřany) je dobře, když mi od metra večer odjíždějí tramvaje v pravidelném taktu. Nicméně večer je pro mě stejně důležité, aby mě tramvaje nenutily lézt do metra a nabídly ten směr. zatímco první podmínce dokážu vyhovět s mírnými problémy i při tom směrovém systému, druhou M-linkami výrazně opouštím. A neshodneme se, to co drží lidi u MHD jsou večer ty směry ve stejné míře jako ty intervaly.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7379
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: To s tim večerem je ale blbost, co? Tos zase špatně interpretoval nějakej už zkreslenej průzkum. Kampak asi tak lidi večer jezděj (abstrahujme od druhejch směn a workoholiků) - inu za zábavou do centra. Večerní provoz se směrově HODNĚ podobá nočnímu - a pročpak v noci skoro nikomu nevadí cesty přes centrum? Inu proto, že jízd via 177 je minimum.
MŠ prosimtě opusť i ten tvuj druhej blud, že si lidi cesty po městě plánujou. To dělaj jen a jen šotouši. Lidi jdou, když potřebujou a mužou a chtěj aby jim to brzo přijelo. Představa že nekdo čumí na net a říká - nepůjdu z bytu v 16,43 ale až v 16,46 je nesmysl. NESMYSL!
Do dvou směrů jedou linky především proto, že je tam potřeba int 10 a ony mají 20. Proč myslíš že například z Evropský lidi cestujou právě do hostivaře a na barrandov a z petřin právě na žižkov a pankrác? a z podbaby do vysočan a co se stalo že předtim potřebovali do kobylis? PROČ PROBOHA?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7380
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 15:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S jídlem roste chuť.
odposlechnuto z rádia:
Praha 1 chce zřídit další minibusovou linku. Propojit by měla Těšnov se stanicí metra Staroměstská. Novinářům to dnes řekl starosta Prahy 1 Filip Dvořák (ODS). Radnice má připraveno šest variant, kudy by mohla vést. Nyní chce vybrat nejlepší z nich.
Radní městské části v pondělí rozhodli o zadání zakázky společnosti Metroprojekt Praha a.s., která má připravit projektovou dokumentaci na zřízení zastávek, nástupních ostrůvků nebo míst, kde by se minibusy nabíjely. Firma má také ověřit nejvýhodnější trasu a případně navrhnout její doplnění.
Praha 1 již iniciovala vznik minibusové linky, která spojuje Malostranské náměstí a nemocnici pod Petřínem. Malý elektrobus se podle Dvořáka osvědčil, každý pracovní den ho využije více než 500 cestujících. Praha 1 zaplatila zřízení zastávek, hlavní město pak nákup autobusů a samotný provoz.
Radnice chce proto zlepšit dostupnost MHD i v dalších místech své městské části. "Linka má podle plánů spojit Staroměstskou a Těšnov se zastávkami na Staroměstském náměstí, Petrském náměstí a dalších 14 místech, jež nyní nemají kvalitní dopravní spojení," řekl Dvořák. Dlouhá by měla být asi 4,5 kilometru, malé autobusy by po ní jezdily každých 15 minut.
Zda budou minibusy po Starém a Novém Městě skutečně jezdit, bude záležet také na magistrátu, který by platil jejich nákup a provoz.
V hlavním městě již funguje několik minibusových linek. Malé autobusy vozí cestující například na linkách číslo 128 na Žvahově, 236 v Troji a 291 na Novém Městě.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 15:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vezměme si to konkrétně- navrhuju nechat 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11, 12 (na Vysočanskou-vybr.spoje Lehovec), 17, 18 (sólo?), 22, 26-Flora a jen na Nádr.Strašnice, oproti dn.20-24 hod. tedy ruším 5,14,15,16,19,20,24 a 25.

Spojení 5 je pro důchodce z tržnice-ti už spí, 14-většina kopie B, to ale jezdí 2x častěji než 14, což při rozdílu čekání 10 min.již hraje roli, 15-směr.nab.nahr.12, 16-jediný rozdíl oproti 10 je v úseku Bisk.-Spojovací, a tam je stejně předimenzováno, 19-přestup u Strojimportu přechodem na protější zast.(jediná věc, která může být nepříjemná, nechť je zde aspoň nějaká návaznost, ano, i v M systému se mohou tvořit JŘ tak, aby spoje navazovaly), 20-to jsme řešili 300x, 24-plně nahrazena v centru 8 a 3, v Nuslích 18, 25-nahr.1...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2323
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 15:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak pokud má KM pravdu že se jezdí za zábavou do centra (já si to až tak nemyslím - dnes je těch center daleko víc a jinde než u kurev na Můstku nebo smažek u Muzea) tak proč probůh rušíte to co jede do centra v podobě 14+24??
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 15:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Ty to pořád nechápeš-musí se toho překopat co nejvíc,aby nezůstal kámen na kameni.
Důchodci už spí,těm co se nelíbí přestupy navíc,tak se řekne,že jsou líný hajtry,průzkumy který vyvracej spásnost metrolinek jsou zkreslený-teda dneska jsou to samý perly.
No vono možná bude stačit,až si Klavírista zlomí na horách nohu-dva přestupy z toho jeden na Palačáku do sola M17 navíc s ortézou stačí -a KM bude po infarktu a budou to vidět úúplně jinak.

Začíná mi to tou neústupností a poslední dobou silně připomínat DF ČD.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Nepřivolávejte neštěstí. Určitě si nikdo z nás nepřeje, aby toho druhého něco nepříjemného potkalo.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7382
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Až budu po infarktu nebudu nikam pospíchat. Ale jakápak neústupnost, prostě dva názorové proudy a jeden se, bohužel pro ten druhý, realizuje, to je celý. Moc si tu nenadáváme a srovnání s blbcema na obecných fórech (a tím DF ČD je) si snad nezasloužíme. Argumentovat lámáním nohy při přestupu je opravdu ale slaboduché, to snad uznáš i ty.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vono možná bude stačit,až si Klavírista zlomí na horách nohu-dva přestupy z toho jeden na Palačáku do sola M17 navíc s ortézou stačí -a KM bude po infarktu a budou to vidět úúplně jinak.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Večerní metrolinky - jakou výhodu mám z toho že nejdřív čekám 9 minut a pak na přestupu dalších 9? Ty by měly smysl v momentě kdy by šlo jezdit tak že by byly garantovaný přestupy u jedný hrany což je ale z mnoha důvodů utopie."

Trefa do černého.
Večerní metrolinky bez garantovaných přestupů jsou jen buzerací cestujících.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek-a všichni:Já nikomu nic zlého nepřeju,jen mám obavu,že jen tohle by dotyčné donutilo si představit,že MHD by měla být přátelská i k těm míň pohyblivým,starším a tak,a ustoupit ze svých maximalistických vizí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Ach jo, nikdo nejede z Evropský do Hostivaře... ale jako potrhlej argument se ti to povedlo :-). Když se daří :-).

Večer lidi jezděj taky do Čestlic, do Zličína, na Černej Most, na Floru, Chodov, na sportovní stadiony, Eden, Strahov, do krčského lesa, na brusle na Ladronku, do Stromovky, na výstaviště do Letňan, do Holešovic, na Anděl po svých návštěvách, za svými přáteli, milenci a milenkami apod. Já teda nevím, ale v samotném centru není kromě pár hospod zrovna nic moc extra lákavého. A všechna výše popsaná místa jsou dosažitelná směrovou nabídkou. Všichni jejich zákazníci nejsou z jednoho místa...

Mladějov: Klavírista, KM a šéf Ropidu jsou přece poslední tři, co tomu věří :-). Takže v pohodě :-). Oni jsou tu hybatelé diskuse, jinak by tu chcíp pes :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3160
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Večer lidi jezděj taky do Čestlic, do Zličína, na Černej Most, na Floru, Chodov, na sportovní stadiony, Eden, Strahov, do krčského lesa, na brusle na Ladronku, do Stromovky, na výstaviště do Letňan, do Holešovic, na Anděl po svých návštěvách, za svými přáteli, milenci a milenkami apod."



"Klavírista, KM a šéf Ropidu jsou přece poslední tři, co tomu věří"

Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2552
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stávka zastaví v pondělí na pět hodin vlaky, metro i autobusy
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2553
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady i s reportáží ČT24.
http://www.ct24.cz/ekonomika/81942-stavka-v-doprave-zastavi-v-pon deli-vlaky-i-prazskou-mhd/
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: 14 a 24 budou plně nahrazeny ML3. V souč.době jezdí 3,14,24 v bordel intervalu na Václaváku a 1-2 linky ze svazku díky tomu vozí luft... Viz dříve mé 17 min.čekání na Bílé labuti... jak je to teď, nevím, každopádně trváním na neML je Václavák neproložitelnej.

"Klavírista, KM a šéf Ropidu jsou přece poslední tři, co tomu věří"
Je nás daleko víc... Min.218, Slyda, 9001, Brejšín, to je tak namátkou, co jsem si vzpomněl... A to je ten poměr tak 50:50 tady, venku je to samo jinak... Já taky nerad lezu do metra, nicméně stále je to páteř dopravy a po 20.hod.v souč.době spolu s ML nabízí nejlepší interval. Jestli si myslíte, že se za milencema/milenkama jezdí podle příjezdů neML - třeba 05 25 45 - když se lidi stejně scházej v celou, tak se mýlíte. Rovněž délka pohlavního styku v minutách je málokdy dělitelná 20. Ale jak se kouknout na ledničku a hodinky při aktu, na to jsem ještě nepřišel :D
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

á nikomu nic zlého nepřeju,jen mám obavu,že jen tohle by dotyčné donutilo si představit,že MHD by měla být přátelská i k těm míň pohyblivým,starším a tak,a ustoupit ze svých maximalistických vizí.
Ještě, že ta dnešní MHD se svazky linek, proklady atp. je tak uživatelsky přátelská, že se do ní důchodci a jiní méně pohybliví přímo těší... a když mu mezi 12 a 14 přijede 4, poskočí rozradostněný důchodce tak vysoko, až mu elektřina z troleje sežehne anténku na rádiovce...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:50:43    Odkaz na tento příspěvek  

No a proto se asi každej "ptá, jestli je to na metru", to jsou jen tři linky a jezděj furt, čili si to nešotouš či občasný sockař může zapamatovat. A v noci se jezdí přes centrum z jednoho jednoduchýho důvodu, že to jinudy nejde. Jinak planá sofistika co má dokázat nedokazovatelné, podpořena generalizovanym sledovánim jedný svý trasy v jeden denní čas .. celkem na nic.

Fakt to k tomu DF ČD nějak směřuje (aspoň že na něj z důvodu ostudy už neni z ofiko stránek link).
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: To je zajímavé, protože mám několik kamarádů, kteří VŽDY, když jsou někam z domu a nejedou zrovna autem, tak se na ty odjezdy dívají, zvlášť když třeba nebydlí zrovna u metra. Na Compu jsou to 2 kliknutí myši, to prostě již dnes není problém.

Minibus: Už se vidím, jak tím jezdím z Kozího plácku do Dlouhé při int. 15 min. ale jo, pro důchodce (ty co ještě na P1 zbývají) je to dobré, ale v žádném případě to nepomůže celkové dopravě po centru, i proto, že na minibusy budeme muset z dominantních tramvají přestupovat. MČ ale určitě argument minibusů využije jako lobbing proti TT.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"v noci se jezdí přes centrum z jednoho jednoduchýho důvodu, že to jinudy nejde"

Přesně tak.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"PV: 14 a 24 budou plně nahrazeny ML3"

Jako do Nuslí že pojede třetina trojek? A na Barrandof další třetina?

Mch já si sic haxnu nezlomil ale asi před 3 rokama mi shnilo koleno a pobylo chvíli v ortéze. A pak má člověk zajímavý postřehy:
1) eliminace mnohých stanic metra "pajdám po pevném schodišti". Typicky přestupidní uzel Smíchovské nádraží.
2) hledání spojení buď přímo nebo s přestupem hrana-hrana. Přestup na Palačáku ani omylem, M17 ani omylem. Zbyla by 3 nebo 21/22 u ND.
3) vyhýbání se NP busům (!) protože v nich si není kam sednout když nevohneš v koleně nohu. Zlatý starý B732/931 co jich ještě bylo tehdy dost.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 16:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Večer lidi jezděj taky do Čestlic, do Zličína,...
Zdroje pracovních příležitostí a školy jsou ještě rozhozenější, takže přes den je samozřejmě potřeba s*****é n*****y větší. Nemluvě o tom, že po cca 21. hod. už většina lidí nikam nejede.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Jo, je to strašně vtipné dělat si srandu ze starých lidí.
Třeba můj děda špatně chodí. Jezdí zásadně pokud možno přímými spoji, ať jedou kdykoliv, protože přestupovat je pro něj problém. A teď si vem, že jezdí často destinace jako Vinohradská Vodárna(či Mírák) - Podolská Vodárna, či Moráň nebo Karlák ZC - Podolská vodárna. Tak jedno spojení mu již díky ML ubylo, a letos možná přijde o ta další, takže ho čeká přestup na Palačáku... A neberu jako odpověď že má zůstat sedět doma.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"vyhýbání se NP busům (!) protože v nich si není kam sednout když nevohneš v koleně nohu"

Jaké sedání? NP busy přece jsou určeny ke "kultivovanému stání". Sezení v MHD, zvláště v té pražské, je jen přežitkem z minulosti.

Ropid už léta pracuje na tom, aby se nesedělo ani v delších linkách příměstské dopravy. Zvlášť výmluvné jsou vozy nasazované na linky do obou Kostelců, Brandýsa, Mníšku, a podobně vzdálených měst.

Pražská a přípražská socka musí být maximálně sockoidní. Cílem je, aby MHD používali jen velmi otrlí jedinci, a ti, co jim nic jiného nezbývá.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecz: No jo, problém, že neni M3 a jezdí zbytečná 21. Děda bude za ML3 rád, první spojení mu umožní přestup hrana-hrana a druhé bude mít 2x častěji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Zrovna Kostelec nad Labem bývá celkem v pohodě. Nevím, jak 365+377 vypadá ráno před Prahou, do Letňan to přijíždí plný kvůli Pražákům, protože je možný nástup všemi dveřmi, ale odpoledne je 365 téměř vždy na sedačky, a to i přesto, že zde jezdí městské typy autobusů.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita:
Jo, je to strašně vtipné dělat si srandu ze starých lidí.
Kdo to četl pozorně, ví, že jsem si dělal srandu ze směrové nabídky
Můj děda taky špatně chodí a cíle svých pravidelných cest ani niky bez přestupu neměl...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NP busy přece jsou určeny ke "kultivovanému stání".
A proto má standardní bus 31 míst k sezení a nízkopodlažní 34? A zejména zadní část citybusu je (od verze bez zadní plošiny) určena v podstatě jen k sezení.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jo, ale pro severokorejské soudruhy.

Jistým pokrokem je SOR a to díky čtyřem dveřum takže ta zabetonovaná ulička vzadu není tak dlouhá.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:42:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček:
Jak která - na pikachu je ta dvousedačka úplně vzadu, ale jinak je to v pohodě. 15 minut se tam dá sedět bez problémů, samozřejmě, že do Chorvatska bych tím jet nechtěl...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M3 - mně by nevadila,ale odstřelit kvůli tomu 14,21,24 mi přijde jako blbost.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M3 - mně by nevadila,ale odstřelit kvůli tomu 14,21,24 mi přijde jako blbost. :-) No mně by taky nevadilo víc tram., ale asi by to vadilo Mag..strátu a křižovatkám, btw.stačí odstřelit pouze 21 a 24, 14 ať si klidně luftuje dál (proč asi byla dána po 20.h.do sóla, že?)
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista : Nesouhlasím,protože 14 jezdí odpoledne z centra dosti narvaná. Ráno je to slabší z centra,ale zase nabízí Barrandovu přímé spojení s centrem. A zrušením 24 by jistě lidé v Nuslích nebyli nadšeni.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Zrovna Kostelec nad Labem bývá celkem v pohodě"....
... ale Kostelec nad Lesy nebo Mníšek rozhodně ne. 365 do Kostelce nL vídám jen zřídka, ale rozhodně už jsem v ní viděl hafo stojících.

218: Sezení v nízkopodlažním citybusu je nepohodlné, a na spoustu sedaček se leze jen obtížně. O co snáze si obtížně pohyblivý člověk nastoupí, o to hůře si sedá.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: No tak by místo 18 jela 24 (na smyčku na Florenc).
Barrandov přijde o přímé spojení s centrem. Nahrazené hrano-hrano přestupem na 9.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2331
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 19:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to přes Újezd rychlejší?
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 19:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sezení v nízkopodlažním citybusu je nepohodlné, a na spoustu sedaček se leze jen obtížně.
Min. 6 sedaček je přístupných naprosto bezproblémově (+ 4 sklopné, ale budiž, s tím může mít člověk potíže). Že se důchodci s oblibou škrábou na bidýlka, s tím už se asi nic nenadělá.
A je určitě bezpečnější, když je nejméně problémový výstup/nástup.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)